BOTTERDAM Tl WÈÊm. AGENDA Dr. Hart 'eerste Ketelbinkie" mMmMm 1?5 Winkelcen trum Hoogvliet wil na 20 jaar de rivier over ,a mm ter meulen natuurlijk Hagenaar 'gevangen in eigen wagen Vrouw verdacht van brandstichting Politie slaags met cafébezoekers Botterdam stemde massaal op Van der Louw ■v» Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/RV/RY/RW 13 september 1932 De politie 'knipte' de man los. Rotterdam Een win tig jarige man uit Den Haag is vier uur lang 'gevangene' geweest van zijn eigen wagen. Politie en brandweer moesten er aan te pas komen om hem te 'bevrijden'. Een politieman werd daarbij gewond: hij zaagde in zijn- vinger. De Hagenaar, die zaterdag met een vriend en twee meisjes Rotterdam bezocht, had zijn wagen geparkeerd aan de Coolsingel. Terwijl de meisjes een warenhuis inschoten, maakten de beide mannen geintjes met een stel handboeien. Het spelletje werd minder leuk, toen de sleutel van de boeien afbrak en de Hagenaar met geen mogelijkheid meer loskwam van het stuur, waaraan hij even tevoren was vastgezet Peuteren met een tangetje en andere pogingen mochten j niet baten, zodat politie en brandweer erbij moesten komen om de man na vier uur los te maken. Met een ijzerzaag was het karweitje in een een handomdraai gepiept. j Een bon voor verkeerd parkeren kreeg de man j niet. De politie l beschouwde het gevalletje maar als laden en lossen, wat op de Coolsingel wél is toegestaan. Havenbedrij f OP DAG VAN DE BINNENVAART roeit naar eerste plaats Rotterdam De havendienst van Rotterdam heeft op de nationale roeiwedstrijden voor ha vengebonden bedrijven de wisselbeker in de wacht gesleept. Bij de hogere zeevaartscholen waren de studenten uit Terschelling onge naakbaar. De Terschellingers die vo rig jaar na drie gewonnen wedstrijden de wisselbe- ker voorgoed naar huis namenwerden met een tijd van 2.24 minuten voor Delfzijl en een Rotter damse ploeg eerste. De 'oudjes' van het Rotter damse havenbedrijf had den twee seconden meer nodig om de 350 meter lange baan te overbrug gen: 2.26. De wedstrijden werden za terdag in de Leuvehaven ge houden en vormden een on derdeel van de jaarlijks te rugkerende Dag van de Bin nenvaart. Gemeentewerken Rotterdam werd op de nationale voor havengeboden bedrijven tweede. In de verliezerspoule brachten de rijksloodsen van de Nieuwe Waterweg het tot een tweede plek gevolgd door de Rotterdamse brand weer. In de andere nederlagenserie lag er voor de v reserveploeg van de Rotterdamse zeevaart school een derde plaats wegge legd. Rotterdam De Roterdamse politie heeft een 25-jarige vrouw aangehouden als ver dachte van brandstichting in haar woning in de Gouverne- straat zaterdag. De woon- en zijkamer van het bovenhuis brandden geheel uit. De bene den gelegen etage liep water schade op. In de bovenwoning trof de po litie sporen van brandstichting aan. Het motief is onduidelijk. Anthonie van Kampen (links) reikt de Ketel- binkieprijs uit aan dr.Hart. Schrijver geeft laatste boek aan onder scheiden secretaris Rotterdam Secretaris en mede-Initiatiefnemer van de stichting Eerste Hulp bij Hartstoringen, dr.H.N. Hart, heeft zaterdagavond in de Doelen de eerste Ketelhinkieprïjs over handigd gekregen van de schrijver Anthony van Kampen. De Ketelbinkieprijs, een. bron- stilstand. De stichting heeft in- - zen replica van het beeld met dezelfde naam, gaat jaarlijks naar een één of meer Rotter- r dammers, die zich op een ver dienstelijke wijze hebben inge zet voor de stad. ;Dr.Hart kreeg de prijs voor '■zijn bijdrage aan de juiste be handelingen van patiënten met een actuele hartstoring, '.waardoor de kans op meer overlevenden wordt vergroot. •Zes Rotterdammers hadden vorig jaar direct baat bij het ■werk van dr.Hart, omdat cur sisten van de stichting Eerste Hulp bij Hartstorlgen vlot en op juiste wijze wisten te han delen, nadat de patiënten wa ren getroffen door een hart- middels vijtienduizend leken opgeleid in reanimatie. Bij de overhandiging van de prijs zette dr.Hart zichzelf be wust op de achtergrond. „Ik ben blij met de erkenning, maar toevalligerwijs ben ik op een kruispunt geplaatst, waar het één en ander is te regelen en in goede banen geleid moet worden", aldus dr.Hart, die in het dagelijks leven medisch leider is van de afdeling opna me-, vervoer- en adviesdienst bij de gemeentelijke GG en GD. Dr.Hart was diep getroffen door het persoonlijk presentje, dat schrijver Anthony van, Kampen voor hem in petto had: één van de laatste exem plaren van het destijds popu laire boek Ketelbinkie, van Kampen gaf zaterdagavond te kennen, dat niet hij maar een Rotterdamse zanger uit de ja ren dertig de geestelijke vader van scheepsjongen Ketelbinkie was. Peter Blanker bracht dat liedje nog eens te horen. De Ketelbinkieprijs werd di rect na afloop van het prome nadeconcert in De Doelen uit gereikt. Met dat concert, open de het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest op succesvolle wijze het winterseizoen. Eerder reikte de stichting Ke telbinkie, een initiatief van particulieren en bedrijfsleven, de 'keteltrofee' uit aan gasterij de Oude Haven, waar het bes te 'bakkie' koffie werd ge schonken volgens een jury van Rotterdamse journalisten. botterdam Op de Hilïelaan heeft zich zate dagmorgen een vechtpartij voorgedaan tussen 6en grote groep cafébezoekers en diverse politiemensen, na dat deze daar een café hadden ontruimd. De agenten zagen zich genoodzaakt enkele ma len hun wapenstok te gebrui ken. Later kwamen zo'n 30 cafébe zoekers naar het politiebureau Maashaven, waar zij amok maakten. Twee politie-auto's werden beschadigd. Drie man nen werden aangehouden. De ontruiming volgde na talrijke klachten over geluidshinder in het café, waar zowel een band je speelde als een platenspeler. De politie eiste eerst dat de muziek ophield en de platen speler om twaalf uur zou stop pen. Bij nieuwe klachten keerde de politie terug en gelastte de café-eigenaresse de zaak te sluiten. Deze weigerde dat, waarna men tot ontruiming overging. Na het vertrek van de politie gingen de cafébezoe kers echter weer het etablisse ment in. Toen de politie weer terugkwam ontstond de vecht- parij. Uiteindelijk was het te gen half vier rustig. Botterdam Oud-burgemeester André van der Louw is nog steeds populair in Rotter dam. Van de acht Rotterdammers, die vori ge, week PvdA stemde, kleurde er één het hokje achter zijn naam. Van der Louw, die als tweede op de Rotterdamse lijst stond, kreeg twintigduizend van de ruim 150.000 op de PvdA uitgebrachte stemmen. Ien Dales, staatssecretaris onder Joop den Uyl in het tweede kabinet-Van Agt deed het eveneens goed. Dales, eerder directrice van Gemeentelijke Sociale Dienst kreeg 1290 ^^'keurstemmen Tijdens de verkiezingscampagne werd voor ten Dales actie gevoerd, omdat zij op een JTijwel onverkiesbare plaats stond. Door net groot aantal voorkeurstemmen keert zij in het parlement terug. ;SASkia Stuiveling, oud-staatssecreatis op binnenlandse zaken en de vroegere secreta resse van Van der Louw, sleepte 1207 stem men binnen. Hans Krombink wist 496 Rot terdammers achter zich en het al zittende Tweede Kamerlid Frans Moor uit Hoek van Holland 199. De Rotterdamse oud-wethou der Elizabeth Schmitz kreeg 589 voorkeur stemmen. Henk de Koning, de huidige fractieleider van de WD in de Rotterdamse raad, kreeg de steun van 1296 Rotterdammers. Maar Ne- lie Smit-Kroes, oud-staatssecretaris van ver keer en waterstaat, spande de kroon: 2569 stemmen. Voor de PSP was stemmentrekker Bouwe Kal ma goed voor 568 stemmen. De in het verleden omstreden politie-inspecteur had van tevoren laten weten niet in de Tweede Kamer te willen. Achter net Op deze derde Dag van de Binnenvaart viste burgemees ter Peper achter het net. Hij zou de prijzen uitreiken, maar arriveerde te laat. Hij stapte juist de kade op, toen de laat ste beker werd overhandigd. Een 'verloren' burgemeester ging daarna met een aantal winnaars alsnog op de foto. Omdat de agenda van burge meester Peper overvol was, was er rekening meegehouden dat hij later zou komen. De Dag van de Binnenvaart trok dit jaar aanzienlijk meer bezoekers dan vorig jaar, toen het de hele dag regenachtig was. Bij een nog geen tweedui zend bezoekers vorig jaar wa ren het er nu rond de zeven duizend. „Een succes", sprak één van de organisatoren, die zich dit jaar kon buigen over een nog grootser opgezet eve nement Onder meer waren er de schepen Abraham Crijnssen van de zeekadetten te bezichti gen en de PrinseS Christina, het instructievaartuig van het Koninlijk Onderwijsfonds. Met de museumschip De Buf fel bracht de Abraham Crijns- sen een historisch tintje aan het maritiem gebeuren in de Leuvehaven. Het schip wist in 1942 van Nederlands Indiè naar Australië te ontsnappen, nadat de bemanning het vaar tuig had omgebouwd tot een drijvend eiland. Verder sier den oud-hollandse kinderspe len en voorlichting- en de monstratiestands het gebeuren op, dat de binnenvaartschipper dichterbij de walbewoner moet brengen. FOTO ONDER Van de Buffe! naar de Wijn kade was een loopnet ge spannen FOTO BOVEN Eén van de attracties vorm de het touwsplitsen ADVERTENTIE Haak zelf spreien of gordijnen... met dit mooie haakgaren nr 8 in een ongebleekte naturel uitvoering. Gewicht 100 gram per bof. Nu supervoordelig per stuk slechts 10 boffen voor 17,50 Hoogvliet Midden in het winkelcentrum Hoogvliet staat ontspannen kauwend, een ka meel. Hoewel bekend is dat de bezoekers van het winkelcen trum van heinde en verre ko men, is dit toch geen alledaag se visite voor de Binnenban, zoals de winkelconcentratie aan de gelijknamige straat door Hoogvlieters wordt ge noemd. De kameel was een van de attracties voor het twintigjarig jubileum van het winkelcentrum, dat vorige week werd gevierd. Uiterlijk is er niet zoveel ver anderd in het winkelcentrum, sinds de opening in september 1962. Goed, er zijn-wat kleine winkeltjes bijgekomen, er staan bloembakken en een en kel terrasje en de etalages zijn anders ingericht dan toen, maar verder is er weinig nieuws onder de zon, als we de op handen zijnde uitbreiding van Galeries Modernes even buiten beschouwing laten. Volgens Ed Sarfaty (53) van de winkeliersvereniging is dat te kenend voor de sfeer binnen het eentrum. De middenstan ders die er nu zitten, hebben bijna allemaal vanaf het begin hun nering in het winkelcen trum Hoogvliet gehad. „Dat bewijst dat Hoogvliet een goed winkelcentrum is, met een ge zellige sfeer." Aan de publieke belangstelling is zoiets goed te merken. „Het is in al die jaren alleen maar steeds drukker geworden", meent Sarfaty, „Het winkel centrum vervult dan ook een belangrijke streekfunctie. Aan de hand van betaalkaarten wordt regelmatig nagegaan waar de klanten vandaan ko men. Daaruit blijkt dan dat de Binnenban regelmatig bezoe kers krijgt uit Goeree-Over- flakkee, Hellevoetsluis en Ro zenburg." De belangrijkste troef van het winkelcentrum Hoogvliet is volgens Sarfaty de parkeer ruimte in de onmiddellijke na bijheid. Klanten kunnen zon- Maandag 13 september Do Dooien: Kamermuzïekver. Rotter dam 75 jaar; Concert door Heinz Fnesen, hobo, Raymond Delnoye, fluit, Wiktor Liberman, viool. Marien van Staalen, cello en Gerard Dekker, clavecimbel en orgel, programma Bach, Mozart en Danzi 20.15 uur. St. Laurenekeric Rotterdam-Orgel- maand; Orgel en Improvisatieconcert door Paul Oamjakob, Wurzburg 20.15 uur. Dinsdag 14 september Luxortheater: Amsterdams Volksto neel speelt 'Suiker' van Hugo Ciaus, met o.a. Jan-Anne Orenth, Hans v.d. Gragt. Lou Steenbergen. WIm Wama en Sylvia Millecam 20.15 uur. Do Lantaren: Schlïcksupp Theatrupp met 'Flamettl' 20.30 uur. De Doelen: Rotterdams Phitharmo- nisch Orkest o.l.v. Walter Welter, sol. Christiaan Zacharias, piano, werken van o.a. Mozart, Tsjaikowskl en Sme- tana. 20.15 uur. Do Doelen: Kamermuzïekver. Rotter dam 75 jaar; Concert door Anne Byl- sma, celto, Vera Beths, viool. Jurgen Kussmaul, altviool, en Hans Wouden berg, cello. Programma Webar, Hm- demith en Ravel 20.15 uur. Jazzcafé Dizzy: Batlda met José Ko ning, zang 22.00 uur. Jazz-Inn De Roode Leeuw: (Capelle) Jazz Band Ball Orchestra 22.00 uur. Hofpleintheater: Jan Blaaser met zijn nieuwe programma 'Man alleen', muz, begeleiding Jan Zeijlemakers, piano 20.15 uur. Bioscopen Alhambra 1: 'Die Falschung' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Ai ham bra 2: 'Les uns et les autres' (al) dag, 2.00 en 8.00 uur. Calypso 1: 'The WaJI' (16) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 uur. Calypso 2: 'Srittannia Hospital' (12) dag. 1.45-6.45 en 9.15 uur. Calypso 3: 'Raiders of the lost ark' (al)' dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Centraal: 'Sissy's hot summer" (18) dag. 12.30-2.15-4.00-5.45-7.30 en 9.15 uur. Cineac (beurs): Tiger Joe' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur Cineac (bijenkorf): 'Hel achj^r tra- lies' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur, woe. alleen 7.00 en 9.30 uur. Cinema Oscar: 'Laat die Tlrolers maar schuiven' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Cinerama-1: 'Poltergeist* (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Cinerama 2: 'From Russra with love" (12) dag- 2.00-7.00 en 9.30 uur. Cinerama 3: 'Rockey-3 (Eye ol the ti ger)' (16) dag. 2.15-6.4S en 9.15 uur. Cinerama 4: 'Stripes' (al) dag. 2.15- 7.15 en 9.45 uur. Cinerama 5: "Rollover* (12) dag. 2.15- 6.45 en 9.15 uur. Corso: 'Cat People' (16) dag. 2.00- 6.45 en 9.30 uur. Kriterion: 'Menuet' (12) dag. 7.00 en 9.30 uur, ma. besloten voorstelling. Lumiere 1: 'Porky's pikante pretpark' ,(16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. 'Lumiere 2: 'Fitzcarraldo' (16) dag. 2.00 en 8.00 uur. Lumiere 3: 'Sprong naar de liefde" (al) dag. 1.45-6.45 en 9.15 uur. Lumiere 4: 'The Empire strikes back' (16) dag- 1.45-6.45 en 9.15 uur. Luxor "n Soepzootje' (al) do. t/m zond. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Metro 1: 'Vloek van de mummie* (16) dag 7.00 en 9.30 uur, ma. en dl. 2.00- 7.00 en 9.30 uur. Metro 2: 'Last tango In Paris' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Passage: (Schiedam) 'For your eyes only" (12) dag. 8.00 uur, ma. gesloten. Passage Bio: 'Portorico-gang' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur, ma. ge sloten. Rax: 'Naaktrestaurant' (18) dag. doorlopend van 10.00-18.00 uur. Thalia: 'I. the jury' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. *t Venster 1: 'Llghtyears away* (16) dag. 19.30 en 22.00 uur. ma. geslo ten. 't Venster 2: di. "Fatama '75* 20.00 en 22.30 uur. 't Venster 3: 'Subway riders* (16) dag 19.30 en 22.00 uur. Kindervoorstellingen Cineac (bijenkorf): 'Bugs Bunny' woe. 2.00 uur. Metro 1: 'Grof geschut' woe. 2.00 uur. Paaaage: 'Asterix en de helden' woe. 2.00 uur. Spijkenis8e Euro 1: 'Thunderbail' (16) dag 1.30- 6.45 en 9.15 uur, zond. 1.30-4.00- 6.45 en 9.15 uur. Euro 2: 'Heibel op de hoofdweg' (al) dag 1.30-6.45 en 9.15 uur. zond. 1.30-4.00-6.45 en 9.15 uur. Euro 3: 'Halleluja voor een paar vuis ten' (16) dag. 1.30-6.45 en 9.15 uur. zond. 1.30-4.00-6.45 en 9.15 uur. Euro 4: 'Tiroler blondjes op het lief- despad' (16) vr. ma. en di. 1.30-6.45 en 9.15 uur. zo. 6.45 en 9.15 uur. Kindervoo rate Min gen (al) Euro: "Dik Trom en zijn dorpsgeno ten' woe. 1.30 uur. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1: 'Porky's pikan te pretpark' (16) dag. 2.0O-6.45 en 9.30 uur. zond. 1.45-4.15-6,45 er» 9.30 uur. Zaal-2: 'An eye for an eye' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur. zond. 1.45-4.15-6.45 en 9.30 uur. 2aa!-3: 'Dr. No' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur. Astoria: 'The big red one" (12) zat. en zond. 2.00-6.45 en 9.30 uur, en 'Thls lady is a tramp' (18) do. en vrij. 2.00 uur. ma. di. en woe. 2.00 en B.00 uur. Cinode: 'Strawdogs' (16) dag. 8.00 Kindervoorateilingen (al) Cinode: 'De bende van hiernaast' woe. 2.00 uur. DIVERSEN Artmenboodachappendienat: Tel: 206611 (voor Viaardlngen en Schie dam). Telefonltche Hulpdienst Rijnmond: Rotterdam 010-36 22 44, Schiedam 010-73 11 61. Voor hulp bl] maat schappelijke en geestelijke noden. Telefonische Hulpdienst Spijkania- »e: (van 22.00 tol 04.00 uur): Tel: 01880-25952. ,r^ der lang te hoeven zoeken hun auto kwijt en dat is bij andere winkelcentra in de buurt veel moeilijker. Ga maar na: in de stad is parkeren een groot pro bleem, Zuidplein is evenmin ideaal en in Spijkenisse zijn ook maar weinig plekjes, die op drukke dagen ai snel zijn bezet." Verder rept de man van de winkeliersvereniging trots over de gezelligheid waardoor klanten graag terugkomen en over de gunstige ligging van het centrum: „Het is niet zoals in Spijkenisse, waar je door vermoeiende klimpartijen al lerlei niveauverschillen moet overwinnen." - De vereniging winkelcentrum Hoogvliet, zoals de winkeliers vereniging officieel heet, be staat deze maand eveneens twintig jaar. Nauwelijks een door Richard Stomp week na de opening van het winkelcentrum sloegen de winkeliers al de handen ineen onder het motto: samen sta je sterker. Door de vereniging worden activiteiten als braderieen. Sint Nicoiaasfeesten en loterij en op touw gezet, maar de sa menwerking heeft ook bran chebescherming ten doel. „We hebben als verzamelde winke liers geen enkele behoefte aan zes kaasboeren die elkaar be concurreren. Vandaar dat wij, in overleg met de deelgemeen te Hoogvliet en met de eige naar van het winkelcentrum (Philips pensioenfonds) kijken welke nieuwkomers we wel en welke we niet kunnen ge bruiken." Uitbreiding Na twintig jaar staat het win kelcentrum nu voor een be langrijke uitbreiding. Galeries Modernes, toch al de grootste van alle winkeliers, gaat haar winkeloppervlakte verdubbe len. Er komt een warenhuis van Maxis m en een snelbuf- fet, dat plaats zal bieden aan maar liefst 180 mensen. Het Koninklijk Bijenkorf Be heer, de maatschappij achter Galeries Modernes, wil met die uitbreiding een nog groter gebied bedienen. Men gokt daarbij op het publiek aan de overkant van de Nieuwe Maas' Schiedam en VJaardmgen. „Door de Beneluxtunnei zijn die mensen in een kwartiertje hier", zegt Sarfaty. „En dan kunnen ze profiteren van de ruime parkeergelegenheid, die in Schiedam en Vlaardingen zelf niet aanwezig is. Als we die rivier over komen, hebben we natuurlijk een veel groter publiek." De uitbreiding van Galeries- Maxis brengt de kleinere winkeliers in Hoogvliet in een tweeslachtige positie. Aan de ene kant zal het nieuwe wa renhuis haar prijzen zo scherp calculeren, dat zij vaak goed koper zal blijken dan de gewo ne winkeliers, aan de andere kant profiteren die kleinere middenstanders ook van de grote publieke belangstelling voor een dergelijk warenhuis. Ed Sarfaty: „Die bezoekers van het warenhuis zullen, als zij eenmaal in Hoogvliet zijn, ook de rest van hun bood schappen in het winkelcen trum doen, en daar profiteren de andere winkeliers dan weer van." Van 20 tot en met 25 septem ber is het weer raak in win kelcentrum Hoogvliet als nog steeds in verband met het jubileum een Tiroler week wordt georganiseerde

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3