Rijnmond akkoord met bej aardentoren GRAAGÜEDAAN. 'bon iïïsssagj.,1 VVD ligt nu het best in de race Rioolslib van Groote Lucht gebruiken voor plantsoenen llllllie DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT ter meulen natuurlijk 19?5 Oude Havenbrug wordt veiliger voor fietsers V oorkeurstemmen voor Vlaardingse kamerkandidaten PvdA schuift andere partijen naar achtergrond Doorrijder nog steeds spoorloos Goudriaan met hakken over de sloot Bromfietser overreden door tankwagen 'Oldtimer' Ver linde nu ook fulltimer Ü^SSiB Na verwerking tot 'zwarte grond7 SG wacht af wat nieuwe college met Passage wil VVV gaat voor subsidie desnoods naar de Kroon f 5OÖaPWs;_, telefoon; DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1982 Schiedam De leider van de PvdA-onderhandelingsde- legatie, Gé Brouwer, heeft vanmorgen het CDA en de kleine linkse partijen laten weten dat zijn partij eerst zal proberen tot overeenstem ming met de VVD te komen. Vanavond moeten aan de hand van een gisteren sa mengestelde agenda de twee partijen het eens wor den over een collegesamen- werking, waarna de vijf wet houders morgenavond 'beë digd kunnen worden. Brouwer heeft het CDA en' klein links wél gevraagd de deur op een kier te houden, zodat wanneer het gesprek met de liberalen vanavond tot niets leidt er alsnog met één van hen overeenstemming be reikt kan worden. „Onze of ferte ligt op tafel, nu moeten we het nog eens worden over de prijs", omschrijft VVD'er Gerard Verhulsdonk cryp tisch. „Het kan lukken", is de overtuiging van Brouwer. „Al is de VVD natuurlijk niet de makkelijkste onderhandelings partner." De PvdA heeft niet zonder meer vertrouwen in een sa menwerking met de WD. Veel eenvoudiger zou het zijn tot een vergelijk met het CDA te komen. De christen-demo craten zijn net als de VVD be reid in een college met drie PvdA'ers te zitten en willen zelf ook twee wethouders. Programmatisch stellen de li beralen echter pittiger eisen. Gé Brouwer: „Je kunt je na tuurlijk afvragen of een pro gram wel zo bepalend is. De VVD is een stuk duidelijker naar buiten toe. Die partij heeft bijvoorbeeld twee duide lijke wethouderskandidaten. Dat betekent dat je het plaatje al een beetje in kunt vullen. Bij het CDA weet je helemaal nog niet wie de wethouders zijn. Daar wordt nog met aller lei kandidaten geschermd." De VVD is morrend akkoord gegaan met weer een dag uit stel. De liberalen hadden een soort ultimatum gesteld, dat gisteravond afliep. De twee onderhandelingsdelegaties hebben gisteren alleen een agenda weten samen te stellen. Verhulsdonk: „Ik ben toch te leurgesteld, dat de PvdA er nog altijd niet in is geslaagd een college te vormen. Hoe veel maanden geleden waren de verkiezingen? En nu willen ze opeens zes keer per dag vergaderen." Mochten de twee partijen het vanavond niet eens worden, dan hoopt de PvdA alsnog naar klein links of CDA te kunnen stappen. Brouwer: „Ik hoop dat klein links dan nog wil." De vertegenwoordigers van CPN, PSP/PPR en D'66 hadden de PvdA laten weten op z'n laatst donderdag (van daag) met die partij om de ta fel te willen zitten. Zie ook pagina 21. Maassluis De politie heeft nog geen spoor van de brom fietser, die dinsdagmiddag is doorgereden na een aanrij ding met een meisje ter hoogte van de oversteek plaats op de Rozenlaan. De negenjarige Sabina Stikkelo- ren, die werd aangereden toen zij de weg overstak, liep daarbij hoofdletsel op. Na het ongeluk reed de bromfietser door in de rich ting van de Oleanderstraat. De bestuurder, die een korte zwarte jas droeg, heeft een klein postuur en reed ver moedelijk op een witte heren bromfiets. De politie ver zoekt een ieder die inlichtin gen kan geven, contact op te nemen met het bureau, tel. 01899-13444. Vlaardingen Het dagelijks bestuur van het Open baar Lichaam Rijnmond heeft, na veel aarzelingen, besloten een verklaring van geen bezwaar af te ge ven voor de bouw van 197 bejaardenwoningen in een torenflat aan de Westhavenkade. Hiermee zijn, afgezien het aanwijzen van de vraag for mele opdrachtgever voor de bouw en het afwachten van de behandeling van enkele be zwaarschriften, alle* procedu res afgerond. Aannemer Henk van der Waal uit Vlaardingen "denkt op 15 november de eers- te paal te kunnen slaan. Met de bouw, die ruim anderhalf jaar zal duren, is zo'n 17 mil joen gulden gemoeid. .Het is kantje-boord geweest of de bouw van de twintig ver diepingen hoge bejaardenflat door zou kunnsn gaan. De ge deputeerden van Rijnmond hadden aanvankelijk ernstige v bezwaren tegen de bouw, om-' Vlaardingen Een zestienja rige bromfietser uit Maasdijk belandde met een gebroken en zwaar gekneusd been in het Hoiyziekenhuis, nadat hij op de Deltaweg was aangereden door een tankwagen-combina tie. De bestuurder van de tan kwagen wilde rechtsaf een be- drijfspoort binnen rijden, maar zag de bromfietser, die recht door reed, over het hoofd. ADVtHTENTlE Opbergen of meenemen... doet u uw dia's in deze univer sele dtakoffers. Met 10 univer sele diamagazjjnen voor elk 36 dia's. Geschikt voor alle dia- projektoren met universeel diamagazijnsysteem. (o.a. Ag fa, Kollet Leitz, Voigtlander, Zeiss Ikon enz... van 29,- voor MOOR uaL ae toeKomsuge oejaarde bewoners nogal wat last zou den kunnen krijgen van ge luidshinder van de omliggende bedrijven. „De milieu-omstan digheden in die omgeving zijn natuurlijk verre van optimaal. Op de plek waar de bouw moet plaatsvinden is een con stante geluidsdruk van zo'n 58 tot 62 dB, en dat is niet ge ring", aldus woordvoerder De Boer van Rijnmond. Om die redenen liet het dage lijks bestuur van Rijnmond enkele weken geleden weten dat geen goedkeuring aan het bouwplan kon worden gege ven. Na druk vanuit Vlaardin gen zijn enkele gedeputeerden de situatie ter plekke gaan be kijken en hebben alle argu menten nog eens afgewogen. Uiteindelijk ging het dagelijks bestuur met de kleinst mogelij ke meerderheid alsnog ak koord met het bouwplan. Wethouder Bas Goudriaan is bijzonder opgelucht dat het op het nippertje toch nog in orde is gekomen. Hij is na de aan vankelijke afwijzing door de gedeputeerden toch wel enige dagen knap zenuwachtig ge weest, zo bekende hij deze week. „Als die bouw niet door zou zijn gegaan, dan zou dat niet zo'n beste beurt zijn ge weest, natuurlijk. We hebben de opbrengst van de grondkos- ten immers al besteed: daar mee is de derde renovatie in de VOP voor een deel gefi nancierd, terwijl de rest van de opbrengst al was vastgelegd om de gemeentelijke begroting dekkend te krijgen." Volgens de woordvoerder van Rijn mond hebben die overwegin gen bij de uiteindelijke toe stemming ook wel degelijk meegespeeld. Nog niet vast staat, wie de for mele opdrachtgever voor de bouw van de bejaardenwonin gen wordt: de gemeente Vlaar dingen of de algemene stich ting tot huisvesting en verzor ging van bejaarden, die het ge bouw in de toekomst zal behe ren. Daarover moet in de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad worden be slist. Goudriaan verwacht ove rigens, dat de huurprijzen voor de bejaardenwoningen flink onder de maximum prijs van 500 gulden per maand zal blij ven, die door de gemeenteraad als uiterste is vastgesteld. Of het bouwplan definitief door zal gaan hangt overigens ook nog af van de beslissing op enkele bezwaarschriften, die tegen de plannen zijn inge diend. Vooral het bedrijf Hol- landsche Pelmolen/CSM heeft ernstige bezwaren tegen de bouw, omdat men in de toe komst klachten over overlast vreest. Het bezwaarschrift van de Pelmolen kwam veel te laat binnen en is daardoor niet- ontvankelijk verklaard, maar het bedrijf kan straks ook nog bezwaar maken tegen de afgif te van de bouwvergunning. Schiedam Arie Verhnde wordt maandag 65 jaar. Deze maand zet hij een punt achter zijn loopbaan bij de PTT. Daarmee maakt Verlinde in de raad het dozijn vol: hij is dan de twaalfde fullti me-politicus van de Schiedamse gemeenteraad, die 35 zetels telt. Dat 'fulltime* geldt voor Arie Verlinde haast nog meer dan voor raadsleden zoals Hans van Kleef, Truus de Nijs, Yvonne Siljee, Annie Renskers en Ien de Jong, want die studeren er nog bij of zijn huisvrouw. Dat scheelt. Eigenlijk zijn het alleen Jan de Ko ning, Eef Colïé en Jaap van Katwijk die nu evenals Verlinde buiten de politiek niets om handen hebben. De overige drie zijn oud-PvdA-wethouders Posthoorn, Scheeres en Zijdeveld. Of zij nu wel of niet terugkomen, zij zullen toch fulltime-politici zijn. Als werklozen of als bewindslieden. Arie Verlïnde: maandag AOW'er. iiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiii! Een aparte rijstrook voor wielrijders en een apart verkeer licht dat eerder op groen zal springen. Zo moet de situatie 4 voor fietsers en bromfietsers op de kop van de Schie- damseweg veiliger worden. Vlaardingen Er wordt hard gewerkt aan de aanpassingen op de kop van de Schiedamseweg, die bedoeld zijn om de si tuatie voor fietsers veiliger te maken. Als het karwei klaar is zullen wielrijders op een aparte rijstrook, door een verkeers- heuveltje gescheiden van de hoofdrijbaan, kunnen opstellen voor het verkeerslicht. Vóór het overige verkeer groen licht krijgt, mogen de wielrijders al vertrekken, zo dat conflictsituaties met het autoverkeer definitief tot het verleden behoren. In de oude situatie kwam het fiets- en bromfiets verkeer nogal eens in de knel op de kop van de Schiedamseweg. Langzaam verkeer dat recht door de Oude Havenbrug op wilde rijden, werd nogal eens letterlijk in de wielen gereden door auto's, die rechtsaf de Hoflaan op reden. Directe aan leiding om de gevaarlijke situ atie te verbeteren was een do delijk ongeval, waarbij een fietser die vanaf de Schiedam seweg de brug wilde oprijden werd overreden door een rechtsaf slaande vrachtwagen. iimiiiiiJiiiiimiiiiimiiiiEi Vlaardingen Het Hoog heemraadschap Delfland wil een krediet van een kleine drie miljoen gulden ter be schikking stellen voor de verwerking van slib, dat af- Schiedam De vertegen woordigers van de Schiedamse Gemeenschap in het bestuur van de stichting Passagethea ter zullen weer gaan deelne men aan de beraadslagingen over Passage. Maar hoelang staat nog niet vast. Voorlopig blijven de SG-vertegenwoordi- gers in het Passagetheater aanwezig, in ieder geval totdat er van het nieuwe college van B en W een werkprogramma op tafel ligt. Afhankelijk hier van is het of de SG-leden aan blijven, Het - collegewerkpro gram zal duidelijkheid moeten geven over de integratie van Passage, SG en Zoldertheater in de Teerstoof. Gisteravond heeft de Schiedamse Gemeen schap hier in een besloten ver gadering over gesproken. In die vergadering, maar dan in het openbare gedeelte, werd ook gesproken over de vacatu res in het stichtingsbestuur. VVD-raadslid Cor van Tilborg ziet zich al bijna wethouder worden en heeft een tijdje ge leden al aangekondigd het penningmeesterschap van de SG neer te willen leggen Gis teravond werd hij als penning meester opgevolgd door Trudy van den Akker. Zo heeft zij toch weer wat te doen, nu zij door het verlies van D'66 net niet in de gemeenteraad kwam. Dc stichtingsraad van de SG heeft meer vacatures, waarvan overigens een drietal vervuld moet gaan worden door ge meenteraadsleden. Vrijdag zal een oproep worden geplaatst voor belangstellenden in een bestuursfunct i e. komstig zal zijn Groote Lucht. De Amsterdamse firma Rutten Recycling zal van de zo goed als afgebouwde riool water zuiveringsinstallatie af komstige modder zogenaamde 'zwarte grond' gaan maken. De vrijgekomen bagger zal van De Groote Lucht eerst in ontwateringspersen belanden. Daarna, ontdaan van al het overtollige water, kunnen er slibkoeken van worden ge vormd. Op een aangrenzend terreintje bij De Groote Lucht ondergaan de koeken vervol gens een rijpingsproces, waar in telkens zand aan het slib zal worden toegevoegd. De zwarte grond, die na enkele maanden ontstaat, kan dan gebruikt worden voor bijvoorbeeld het ophogen van en het toevoegen van grond aan plantsoenen. Volgens een woordvoerder van Delfland zal tijdens de ge hele procedure geen sprake zijn van giftige stoffen of eni ge stankoverlast. Vooralsnog laat een hinderwetvergunning echter op zich wachten. En ciie vergunning moet niet al te lang achterwege blijven, om dat men er van uit gaat dat binnen een maand de rioolwa ter zuiveringsinstallatie in werking zal treden. Het grootste gedeelte van de kosten zal door de landelijke overheid worden gefinancierd Het Hoogheemraadschap Delf land moet iets meer dan eei miljoen voor eigen reken in. nemen. Vlaardingen Er zijn bij de tweede kamerverkiezingen van vorige week woensdag aardig wat voorkeurstemmen uitgebracht op kandidaten op de verkiezingslijsten, die uit Vlaardingen afkomstig zijn. Dat blijkt uit een voorkeur stemmen-lijstje, dat het bureau verkiezingen van de gemeente gisteren heeft uitgegeven. Ruim drie procent van de kie zers die hun stem uitbrachten koos een van de politici uit de eigen gemeente. De PvdA'er John Ranshuijsen kreeg van 266 Vlaardingers een rood hokje voor zijn naam. Pol de Beer van de VVD, de enige Vlaardingse kandidaat die (opnieuw) in de kamer ge kozen werd. kreeg 527 voor keurstemmen. Remi Poppe van de Socïalistiese Partij deed het eveneens goed: zijn kandi datuur werd door 477 stadge noten gesteund. Wat minder voorkeurstemmen waren er Voor de kandidaten C.A.E.de Jonge (RPF, 26 voor keurstemmen), R. Lempke (EVP, 21 voorkeurstemmen), Mieke Paalvast (SP, 66 voor keurstemmen) en Henk van der Meer (GPV, 7 voorkeur stemmen). Protest tegen bezuinigingen Schiedam De Schiedamse Gemeenschap, inclusief de VVV, legt zich niet zomaar neer bij de subsidievermindering, waartoe de gemeenteraad in juni besloot. In een bezwaarschrift ver zoekt de SG om vernietiging van het raadsbesluit, omdat de bezuinigingen anders onher roepelijk leiden tot aantasting van het aantal culturele activi teiten in de stad Schiedam. Het protest gaat nog verder. De VVV wordt met name ge troffen door het gemeentelijk beleid, want hierbij gaat het niet om vermindering van de subsidie, maar zelfs om een subsidiestop. Omdat daarmee het voortbestaan van de VVV in gevaar komt, zal men des noods een extern jurist in de arm nemen om te procederen tot aan de Raad van State toe, als dat nodig mocht zijn. De Kroon moet dan uiteindelijk maar besluiten over het toeris tisch bureau, waar de gemeen teraad geen geld meer voor over heeft. De stichtingsraad van de Schiedamse Gemeenschap on derschreef gisteravond de in houd van de bezwaarschriften. Daarin spreekt de SG uit, dat het raadsvoorstel over de be zuinigingen 'onvoldoende ge motiveerd' was en derhalve zelfs in strijd met artikel 10.1 uit de algemene subsidieveror dening van de gemeente Schiedam. Bovendien is er over de subsi dievermindering van één ton over 1983 geen overleg ge weest met het SG-bestuur. Bij de culturele stichting denkt men dan ook dat het de ge meenteraad meer ging om een besparmgsnoodzaak die leidde tot bot ingrijpen, dan dat er sprake is geweest van een ver antwoorde beleidskeuze. Ez zijn mensen die onze krant nog niet J lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even verandering in. m Adres; Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst 1 PostCO(^ en goed beloond! Want voor die kleine» yy moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van het Rotterdamse Stadhuis. □°me' n *a'sc^;vjn<7. m V*BhststadhUls oonPlaals- I iOiatuUrv Adres: I Postcode- m Sfuurdg r

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1