REGIO 'De Bicentennial is voor mij een flop geworden' h full-time verkoopadviseuze aupont REVLON FINANCE ASSISTENT (SPD'ER) (M/V) Handenarbeid I DE KRANT BRENGT LEVEN IN UW BROÜWFPl WIE ANDERS LEGT UW VRAAG VOOR ƒ10.00 AAN 500.000 LEZERS VOOR? „DE SPINBAAN"* Kapitein New York SCHIEDAM - NAUTICUM NAVIGARE Nederlandse Aardolie Maatschappij b.v. H.N.O. School 19 uur Gemeentelijke Kredietbank Pieter en Corina van Wiili- genburg: ,,We hebben de vrijheid geproefd." Rotterdams Nieuwsblad zaferdag 18 september 1982 Abbenbroek Van alles heb- beh meegemaakt, maar het be langrijkste hebben gemist. Dat is de bemanning van zeilschip de* Swarte Haen overkomen, I die een toertocht van ruim drie maanden over de Noord- atlanüsche Oceaan heeft ge maakt. Stormen roet windkracht ne gen, averij, blauwe plekken, angst in de Bermuda-driehoek, vliegende vissen, zeilende kwallen, ja zelfs bijna een aan- 1 varing met een potvis die niet I opzij wilde..., maar voor de I viering van de bicentennial in New York waren de beman ningsleden te laat. I Tien kilo lichter en een illusie I armer is kapitein Peter van I Willigenburg weer terug in Nederland: „Die hele happe ning is voor mij een flop ge- I worden." I De woonkamer van zijn villa I lui Abbenbroek is nog steeds j met slingers en bloemen ver- I sierd. Ook staan er nog de fles- I sen drank die bij zijn thuis- I komst op 30 augustus zijn aan- I geboden. Ofschoon de reis niet I in alle opzichten is geslaagd, I heeft Van Willigenburg aan I zijn avontuurlijke onderne- 1 ming toch nog een aardig I feestje overgehouden. En een I bronzen plak die hij bij zijn, te I late, aankomst in New York kreeg overhandigd van de Spi ce Race Foundation. „Die bieentennial-viering is voor mij een flop geworden, maar ik heb wei geleerd met mijn schip op de oceaan te zei len. Ik ben wel aan mijn trek ken gekomen", vertelt de 53- jange Van Willigenburg, die in het dagelijks leven haven loods is in Rotterdam. Te Iaat AI bij het vertrek op 16 mei vanaf Delfshaven in Rotter dam was Van Willigenburg bang dat de 26sté juni als aan komstdatum in New York niet zou worden gehaald. En hij kreeg gelijk, pas op 23 juli ar riveerde de schoenerbrik van dertien-en-een-halve meter in de Amerikaanse hoofdstad. Te laat voor het feest, dat om ver schillende redenen inmiddels was uitgesteld tot 8 juli. Oor zaak van de vertraging is vol gens Van Willigenburg een combinatie van slecht zeilweer en het kiezen van een ver keerde route. We hebben veel tegenwind en windstilten gehad. Bovendien hebben we naar mijn mening vanaf de Azoren een omweg gemaakt. Omdat de meerderheid van de bemanning dat wilde, hebben we de zuidelijke route naar de Bermuda eilanden gevolgd. Daar zouden de heersende stroom- en windrichtingen gunstiger zijn. dan op de noor delijke route. Door die ver keerde keus zijn we tien dagen achterop het schema geraakt. Dat heeft voor mij een domper op de reis gezet." De zeil toertocht, die officieel de Rotterdam-Transatlantic 200 heet, is op poten gezet door Spice Race Foundation, een club die in vroeger tijd de spe cerijenrace van Djakarta naar Rotterdam organiseerde. De een havenloods uit Piershil, Athon de Visser (44), een navi- gatïeoffïcier uit Numansdorp, en Willem O verhagen (24), student medicijnen in Amster dam, schreef Van Willigen burg zich met zijn Swarte Haen in voor de tocht. De be manning had al haar snipper dagen en verloftegoeden opge nomen, c.q. de studie opge schort, zodat niets de reis, waaraan nog zes andere zeil schepen deelnamen, meer in de weg stond. door Willem Pekelder Foundation was op sterven na dood, maar kon door het ge meentebestuur van Rotterdam nog voldoende nieuw leven worden ingeblazen om de gro te oversteek naar Amerika te regelen. Aanleiding om de toertocht te organiseren was de viering van de tweehon derd-jarige diplomatieke be trekkingen tussen de Verenig de Staten en Nederland. Samen met zijn bemanningsle den Evert van der Stroom (43), 'Woestijnoceaan' Zonder de ankerkluisbepla- tïng, die door de storm was weggeslagen, kwam de Swarte Haen op 13 juli aan op de Ber muda-eilanden, behalve een toeristische trekpleister een rust- en lustoord voor de goed gesitueerden. Van Willigen burg kenschetst het stuk zee tussen de Azoren en de Ber muda's als een 'woestijno ceaan'. „We hebben heel die tijd geen schip en geen dier gezien." Behalve dan die pot vis, maar die werd dan ook vrij laat ontdekt. Pas door op het allerlaatste moment de binnenboordmotor te starten, kon het dier de stuipen op het lijf worden gejaagd en kon een aanvaring worden voorkomen. Een ander angstig moment had de bemanning toen de Swarte Haen verzeild raakte in de beruchte Bermuda-drie hoek, een stuk zee waar al veel vliegtuigen en schepen, na afwijkingen op het kompas, op mysterieuze wijze zijn ver dwenen. De bemanning van de schoenerbrik was even bang dat dit met hen ook zou gebeuren. Ook hun kompas ging in deze griezelige drie hoek rare nukken vertonen, maar gelukkig was na korte tijd de situatie weer normaal. James Bond •Na een kennismaking met vreemdsoortige vissen, die net als het vaartuig van James Bond plotseling de beschik king bleken te hebben over vleugels, die ze uitstrekken om aan de roofvissen in het water te ontkomen, en een ontmoe ting met Portugese oorlogs schepen, oftewel zeilkwallen die zich met een enorme vaart over het wateroppervlak be wegen, stuitte de bemanning bij het verkennen van de Amerikaanse kust op het plaatsje... Den Briel. „Waar schijnlijk door Nederlanders gesticht", vermoedt Van Willi genburg, Na nog een plaag van gemene steekvliegen, die na talloze klappen met de vliegenmepper allemaal stierven, behalve één dan, 'Careltje', die zelfs de te rugreis naar Nederland nog meemaakte, arriveerde de Swarte Haen op 23 juli in New York. De andere zes deelne mers aan de zeiltoertocht wa ren toen alweer op de thuis reis. „Ik vind dat het tijdschema van de tocht niet was afge stemd op cruiseschepen, maar op racers", zegt Van Willigen burg. Vier van de zeven zeil schepen waren volgens hem dan ook, geheel in strijd met hetgeen was afgesproken, ra cers in plaats van toerschepen. „Vandaar dat ze de achtste juli gemakkelijk konden halen", stelt hij met spijt vast. Koude douche Voor de bemanning van de Swarte Haen was de aankomst in New York een koude dou che. De prijsuitreiking was al voorbij, het feest van de bicen tennial was al gevierd en drie van de vier bemanningsleden moesten, doordat het tijdsche ma zo fors was overschreden, direct na aankomst met het vliegtuig naar huis. Terug naar de baas, en aan de arbeid. Toch was Van Willigenburg niet alleen in New York, want zijn vrouw Corina (45) was overgekomen en besloot, wat aanvankelijk niet de bedoeling was, de terugreis mee te ma ken. Tevens had ze voor drie nieuwe bemanningsleden ge zorgd. In de wereldstad ontdekte het echtpaar hoe open en vriende lijk de Amerikanen zijn. „Niet zo opgeprikt. Veel meer zich zelf, ze leven veel gemakkelij ker en gezelliger. In Amerika vallen rangen en standen weg", zo valt uit hun mond op te tekenen. „We hebben er de vrijheid geproefd, en het valt niet mee om weer in het keurslijf van de Nederlandse maatschappij te komen", aldus Van Willigenburg die pas gele den voor het eerst sinds lange Revlon International is een wereldconcern met vestigingen in meer dan 30 landen en een omzet van enige miljarden guldens. Dat maakt Revlon tot WrTÏPv6 u°^e' meest,verkocilte merken ter wereld op 't gebied van en kuldverzorgmg. Vanuit de hoofdvestiging in de USA wordt maximaal aandacht besteed aan research en kwaliteitscontrole wordt alert SSréSaT trendS 8n W°rdt markeÜng tedreven' wSSSS'teSiïÏÏS Bevlon in de Benelux met kantoren in Brussel en Nieuw Vennen is een dynamische organisatie waar 150 medewerk(st)ers met hart voor de Jlk beugajnisuksesvolle produkten te 'verkopen zoals Ultima II, Revlon Charlie, Balmam, Eterna .7, Jontue parfum en Flex Shampoo. ^Lento«we°OPOrSaniSatie Wij °P k°"e termi'n een j (5 dagen per week) voor onze speciale stand bij Ter Meuien in Rotterdam. Voor deze zelfstandige en goed gehonoreerde funktie zoeken wii een f"1?6 Van 25 jaar die met enthousiasme wü vereist plezierig vindt met mensen om te gaan. Verkoopervaring is £nteveTfngkOSmetiSCha produkten en haar toepassingen strékt tot Voor meer informatie over bovengenoemde funktie kunt u bellen naar Alpha Cosmetics B.V.. tel. 02526-87371 (of 's avonds mevr. H van Daalhuizen, tel. 010-206319). Uw sollicitatie met recente pasfoto kunt u richten aan Alpha Cosmetics B.V Havenstraat 7, 2153 GA Nieuw Vennep, t.a.v. mevr H van Daalhuizen. Aan de Fr. Haverschmidtlaan 23, HEREN HUIS m. garage op 259 m2 eigen grond met zonnige tuin, grote. mod. woonkamer, keuken, terras. Provisie- en stookkelder 3 slaapkamers op de 1e etage, mod. com plete badkamer, afzonderlijk 2e toilet, bal kon. Op de zolderetage 3 slaapkrs. en bal kon. Bijzonderheden gas-c.v., open haard gedeeltelijk isolatie-beglazing. Vraagprijs: 260.000.- k.fc. Schiedam, Lange Haven 9, tal. 268135 - 268136 <0\\ -"riff*? t» v* 4* - NAVIGATIE- EN VAARCURSUSSEN voor de erkende vaarbewijzen Zowel schriftelijk als mondeling te volgen. Vol gens een uniek systeem en met het meest uitge breide cursusmateriaal in Nederland. Rotterdam: 1e lea woensdag 29 september. Den Haag: 1e les maandag 18 oktober. Open avond voor iedereen die geïnteresseerd is op vrijdag 24 september van 19.00-21.00 uur in Gymnasium Haganum, Laan van Meerdervoort 57. Den Haag. U komt tocht ook??? Geef u schriftelijk of telefonisch op, of vraag vrijblijvend de uitgebreide infomap en een proefles aan. Telefoon 02991-1710, Schardam 10, 1476 NA Schardam. (ook 's-avonds) De Nederlandse Aardolie Maatschappij B-V. is een vooraanstaand opsporings- en wïnningsbedrijf van aardolie en aardgas. Haar omvangrijke aktiviteiten op het land, zowel als op zee, maken NAM tot een dynamische organisatie, welke de komende decennia een belangrijke bijdrage zal blijven leveren aan de energievoorziening van Nederland. Voor de Financiële administratie op ons hoofdkantoor te Rijswijk zoeken wij een De werkzaamheden van de finance assistent bevindt zich binnen nee kader van: Budgetvoorbereiding en controle Financiële registratie en analyse van de kosten - Management informatie Optimalisatie van geautomatiseerde finance systemen. Gevraagd: - Diploma SPD I en II of studerend hiervoor - Sterk ontwikkeld analytisch vermogen - Goede contactuele eigenschappen - Belangstelling voor geautomatiseerde gegevensverwerking - ten redelijke kennis van de Engelse taal. Leeftijd: 25-35 jaar. Geboden: - een gunstige honorering - een uitstekende pensioen- en ziektekostenregeling - bij verhuizing vergoeding van de verhuiskosten en een tegemoetkoming in de kosten van herinrichting. Inlichtingen en sollicitaties: de heer P. Ligthart, afdeling Recruitment, tel, 05920-62748, Schepersmaat 2 - Postbus 28 9400 AA Assen - Tel. 05920-69111 Schoenerbrik de Swarte Haen kort na het vertrek op 16 mei. tijd de loodsladder weer eens heeft beklommen. Terugreis De terugreis, waarbij geen tus- senstops werden gemaakt, ver-* liep zonder al te grote proble-, men. Natuurlijk af en toe slecht weer, maar geen zee-" ziekte, „Daar hebben we zoweï heen als terug geen tijd voor. gehad", zegt 'kapitein' Van Willigenburg. Toen de Swarte- Haen, na een reis van heen en, terug in totaal 9660 logmijien op 30 augustus weer terug keerde in thuishaven Blinck- vliet in Zuldland, wachtte daar een geweldige verrassing. „Hef zag zwart van de belangstel lenden", vertelt Van Willigen-- burg. „En van de koeien", vult een lachende Corina voor de volledigheid aan. Of we dat laatste, om misverstanden te voorkomen, maar niet in de krant willen zetten... Kloosterland 9 - 2242 JS Wassenaar Telefoon 01751-13058 vraagt m.i.v. 1 januari 1983 een docent: Sollicitaties schriftelijk te richten aan de direkteur van de school, de heer H. Kooloos. Wij willen u geen lening "aanpraten". Wel willen wij u graag adviseren bij het aangaan van financiële verplichtingen. Enige voorbeelden van persoonlijke leningen: netto in handen terug te betalen in: 1.000,- 1.500,- 1.800,- 2.503,— netto in handen 5.000,- 10.000, 25.000,- 436,- 228,- 18 24 30mnd. 64,- 50,- 42,- 95,- 74,- 62,- 114,- 89- 74- 126,50 99,- 82,- 158,— 124,— 103,- terug te betalen in: 24 30 36 48 201,- 174,- 140- 395,- 340,- 273,- 585,- 500,- 400,- 785,- 675,- 535,- 980,- 840.- 670,- 119,- 232,- 340,— 455,- 570,— Bel ons gmist voor het maken van een afspraak. Of vraag onze folder even aan. en VERANTWOORD lenen l35'Postbus '03.3000 AC Rotterdam. Telefoon 010-361055. Bereikbaar ma tramlijn 4 en 8, of bus 32.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2