14 ROTTERIAM 'Verwerken van chemisch afval blijft een gok' I Vervoersbond FNV definitief geen stukgoed-eao Ir. Nijdam, directeur ATM: Aula EUR te klein Van Rijn blijft op milieu Minister opent Islam- symposium Gevangene ontsnapt Afval stoffen Terminal Moerdijk geen concurrent van AVR Mogelijk kort geding Centrale regeling bejaarden- woningen Orgelmaand met Duruflé waardig afgesloten Journalist Jac.de Jong overleden Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 28 september 1382 RZ/RV/KY/RW Rotterdam - „Toen moslims in ons land kwamen, merkten ze. al snel dat de religieuze symbolen en gebruiken van de Islam door de sociale omge ving niet werden bevestigd. Het feit, dat het geleerde, dat de regels en voorschriften van hun godsdienst, niet probleem loos nageleefd kunnen worden ïn een nieuwe omgeving bete kent voor betrokkenen onze kerheid". Dit zei minister van crm, H. A. De Boer vanmorgen bij de opening van het Islam-sympo sium in het museum voor Hand- en Volkenkunde in Rotterdam. Het symposium vormt de opening van een reeks activiteiten, die doorlo pen tot juni 1983. Het is geor ganiseerd door een aantal in stellingen, die hiermee willen proberen de vooroordelen die bestaan ten opzichte van de Is lam weg te werken. Volgens De Boer kunnen al lerlei voorschriften slechts met moeite worden nageleefd. „Het meest voor de hand lig gende probleem is het ontbre ken van gebedsruimten", aldus de minister. „Tevens denk ik aan het ontbreken van islami tische slagers waardoor het voor de moslims niet mogelijk is de voedingsvoorschriften in acht" te nemen. En tot slot is men aangewezen op Neder landse instellingen waarvan het dienstenpakket is gegroeid binnen een puur Nederlandse context". Toch constateert de minister vorderingen. Hij noemde als voorbeelden het ontstaan van voorzieningen ten behoeve van de rituele slachtingen in slachthuizen ten behoeve van het offerfeest. Ook in het ver band met het begraven van doden blijken begrafenison dernemers en begraafplaatsen meer rekening te houden met religieuze voorschriften van moslims. Dordrecht Uit de 'luchthof* van het Dordtse hoofdbureau van politie is een 20-jarige Dordtenaar ontsnapt, die we gens inbraak in bewaring was gesteld. De man zag kans twee hoekijzers van de kooi te ver wijderen, waarna hij door een opening kon ontvluchten. Moerdijk Op de opslagtanks zijn de letters Üniser wit overgeschilderd en vervangen door zwarte kapita len, die de afkorting ATM vormen: de Afvalstoffen Terminal Moerdijk bv. Een onderdeel van het aanne mersbedrijf Joh.Mourik uit Groot-Ammers, sinds deze zomer nieuwe eigenaar van het beruchte Uniser, dat met milieudelicten geschiedenis schreef. Met dat nare verleden wil de ir.A.Nijdam, lid van de raad van bestuur van Mourik, niets van doen hebben. Alleen over de erfenis valt te praten: de duizenden tonnen chemisch afval in de tanks, de verroeste door Nico de Vries pijpleidingen in de grond en de tientallen vaten met gif, die voor het oog rommelig, maar voorlopig veilig in de opsla gloods liggen te wachten op een goede verwerking. Verder heeft ir.Nijdam het volop over de plannen, die ATM heeft met het verwer kingsbedrijf voor chemisch af val, waar nog niet zo lang ge leden duizenden liters giftig, dodelijke afval met opzet het Hollandsch Diep instroomden. „Laat ik het simpel, maar nuchter zeggen", vervolgt ir .Nijdam, „Ook bij ons kunnen er ongelukken gebeuren. Er kan een wagen de sloot inrij den, met alle gevolgen van dien, Dat we voor honderd procent schoon werken, kan ik niet garanderen. Maar we stre ven er naar om de kans op morsen zo klein mogelijk te houden. Daarom denken we aan een automatisering van het proces, zodat we het men selijk handelen, waarbij soms fouten worden gemaakt, mini maliseren". In-de toekomst zal er bij ATM plaats zijn voor veertig werk- nemers, waaronder ook ex- personeelsleden van Uniser, die voor het bedrijf 'inzetbaar en aanvaardbaar1 dienen te zijn. Controle Een goede controle stelt ir.Nij dam op prijs. De overheid, zegt de nieuwe leidsman, kan beter over de schouder meekijken, dan dat het achteraf tot de conclusie komt dat er iets mis is.' Het idee van een milieu-ac countant, waarover wordt ge sproken, spreekt aan. Wat hem betreft kan deze ambte- Dinsdag 28 september Theater Zuidplein: Abby de Quant. fluit, en Rudolf Jansen, piano 20.30 Jazzcafé Dizzy: Het Jtudy Brink Kwartet 22.00 uur. Luxort heater: Pons Jansen met zijn programma 'Zullen we handhaven' 20.15 uur. Woensdag 29 september Hofplein theater: 'Die gouden tijd* komedie van Gurney. met o.a. Jose phine van Gasteren, Jules Hamei en Ellen Söhrman 20.15 uur. De Lantaren: Moving Picture Mime Show 20.30 uur. De Lantaren-2: De Rotterdamse ac teur Paul van Soest met zijn solopro gramma 'Merde' 21.00 uur. Stadsgehoorzaal: (VJaardingen) "Veile Vrouw' naar een oorspronke lijk idee van Jacques Nolot. in eert -bewerking en vertading van Walter v.d. Broeck. met Huïb Broos en Carol Van Herwijnen 20.15 uur. Passagetheater; (Schiedam) 'Bessen* blijspel van Jos Brink (try-out), met o.a. Henny Orri, Hetty Verhoogt. Eddy Brugman en Teuntje de Klerk 20.15 uur. De Doelen: Koffieconcert door het Harmonie-Orkest van het Rotter dams Conservatorium, dirigent Arie van Beek 12.45 uur. Bistro Paco: Bergse Linker Rotteka- de 323. Tenor Madness' 21.00 uur. Luxortheater: Fons Jansen met zijn programma 'Zullen we handhaven" 20.15 uu'r. Poppentheater Belle Psss: Water loos! ra at '137b. Het poppentheater speelt het stuk 'Het land van oor sprong' 14.30 uur- Bioscopen Al ham bra 1: 'Westside Story* (12) .00 uur. "Les uns et les autres* (al) dag. 2.00 en 8.00 uur. Calypso 1; The WalJ' (16) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 uur. Calypso 2: 'Caddyshack' (al) dag. 1.45-6.45 en 9.15 uur. Calypso 3: 'Caligula en Messelina' (16) dag- 2.00-7.00 en 9.30 uur. Centraal; 'Blue magie' (18) dag. 12BOt2.15-4.00-5.45-7.30 en 9.15 uur. Cineac (beurs); 'Waked Fist' (16) dag; 2.00-7.00 en 9.30 uur. Cineac (bijenkorf): The Soldier' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. woe. 7,00 en 9.30 uur-: Cinema "Oscar: 'Laat die Tiroler spetters op heet Ibiza' (16) dag. 2.00- 7.00 én 9B0 uür- Clnerama-1: "Poltergeist' (12) dag. 2.00r7.00 en 9.30 uur.. Cinerama 2; "Cat People' (16) dag. 2.00-7.00 eh 9.30 uur. Cinerama 3: 'Bockey-3(Eye of the tiger)' (16) dag. 2.15-6.45 en 9.15 uur. - Cinerama 4: 'Stripes'/(al) dag, 245-- 7.15 en ?.45 uur.' Cinerama 5: 'BrittanniaHospital*- (12)~dag. 2.15:6,45 én 945 vur. Corso; "Ragtime' (ai) dag. 2.00 en fi.OO uur>- Kriterion; 'Menuet* (12) dag. 7.00 en 9.30 uur/ma. 8.00 uur; Lnmiere L- 'Po rky's pikante pret-: park'. (16)dag, 2.00-7.00 en. 9.30. uur. Lnmiere 2;, The Blues Brothers', (al) dag.-2.00 en 8.00 uur.-,'.;- Lumiere 3: ï/Tï tzcarraldo" 16) dag. ZOO. en Ö-ÓO'.uufA\' <y> Lnmiere 4:-'De smaak-.van,: water' 16>;dag4l 145-6.45:en 945 uur. Metro 1; 'From Russia with love' (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. ma. en woe-avond besloten voorstelling. Metro 2: Xe professionel' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. woe. 7.00 en 9.30 uur. Passage: (Schiedam) 'The French lieutenant's woman* (16) zond. en di. 8.00 uur. Passage Bio: "Maniac' (16) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 uur. woe. 7.00 en 9.30 uur, ma. gesloten. Resc 'Honeythroat' (18) dag. doorlo pend van 1O.OO-18.0O uur. en 'Cobra' (12) woe. 9.30 uur. Thalia; T, the jury* (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. 't Venster 1: 'Mephisto' (16) dag. 19.30 en 22.00 uur, ma. gesloten, 't Venster 2: 'Desperado City* dag. 20.00 en 22.30 uur. ma. gesloten, 't Venster 3: 'lm Jaufe der zeit" (16) dag 19.30 en 22.00 uur. ma. gesloten. Kindervoorstellingen Cineac (bijenkorf): 'Bugs Bunny' woe. 2.00 uur. Metro 2: 'De piraten van Diablo' woe. 2.00 uur. Passage: 'Lucky Luck en de ballade van de Daltons* woe. 2.00 uur. Spijkenisse Euro 1: 'De kanonnen van Navarone' (12) dag 8.00 uur. zat. zond. en woe. 1.30 en 8,00 uur. 'Een nest met jonge - meisjes' (18) ma. di. do. en vrij. 1.30 uur. Euro 2: The sound of music' (al) dag 8.00 uur. zat. zond. en woe. 1.30 en 8.00 uur. en 'Raket op vier wielen' ma. di. do. en vrij. L.3Q uur. Euro-3; 'De vrolijke Tiroler sexkli- niek* (16) dag. 1.30-6.45 en 945 uur, woe. 6.45 en 9.15 uur. Euro 4; 'Thunderball' (12) dag. 1.30- 6.45 en 9.15 uur. Kindervoorstellingen (al) Euro: 'Sjors en Sjimmie en de rebel len' woe. 1.30 uur. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-3: 'Een bataljon malle meiden' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur. zond. 1.45-4.15-6.45 en 9.30 uur. Zaai-2: "De duivel hale je' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur. zond. 1.45- 4.15-6.45 en 9.30 uur. Zaal-3: 'Porky's pikante pretpark' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur. zond. 1.45-4.15-6.45 en 9.30 uur. Astoria: "Inpikken en wegwezen' 06) do. en vrij. 8.00 uur. zat. en zond. 2,00-6.45 en 9.30 uur, en 'Deep Rub" (18) do. en vrij. 2.00 uur. ma. di. en woe. 2.00 en 8.00 uur. C in ode: 'Een zwoele zomeravond' (al) dag. 3-00 uur. Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'De onvoorstelbare tocht" woe, 2.00 uur. Medische Diensten Apotheken; De Rotterdamse apothe ken zijn dagelijks geopend van 8.30- 1740 uur. Buiten deze tijd, dus ook in "de weekeinden is voor spoedgevallen een waarnemingsregeling. Men kan via het antwoordapparaat of het me dedelingenbord van uw eigen apo theek te weten komen welke apo theek waarneemt. Betreft het een spoedrecept, dan kunt u een taxi ne men, Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt. Taxi Tele fooncentrale, Tel: 010-36 12 22 Artsenboodschappendienst: Tel: 20 66 11 (ook voor Vlaardfngen 'en Schiedam), Intergraal Kankercentrum Rotter dam: .„Telefoonbaken voor vragen over kanker" I.K.R. Tel: 010-63 41 30 Ambulancedienst: Voor Berke), Bèrgschènhoek en Bleïswtjk Tel: 010- 33 33 00.; naar een kijkje in de boeken nemen om te zien, waar afval stromen vandaan komen en heen gaan. „Voor een goede controle op onze bedrijfsvoe ring hebben we een lans ge broken. Tijdens de gesprekken met ambtenaren en bestuur ders is altijd gevraagd om ex tra geld uit te trekken voor toezicht", aldus ir.Nijdam. De Afvalstoffen Terminal zelf zal streng zijn bij het aanne men van chemisch afval, ver volgt ir.Nijdam. Bij acceptatie dient het eerste monster exact te kloppen met de hele partij, die wordt aangevoerd. „Blijkt anders, dan gaat de hele hups weer terug. Op kosten van het toeleverende bedrijf", aldus de man. die anderhalf jaar gele den in dienst trad bij Mourik en zich voordien bezig hield met water- en wegenbouw en die pijpenlegger was bij Vol- ker Stevin. Werkdag Op zijn eerste werkdag bij Mourik trof ir.Nijdam een rap port aan, waarin plannen ston den voor de verwerking van giftig industrie vuil. Een uit breiding, waarmee Mourik ■denkt geld te verdienen. ,-,Al blijft het een gok, want de marktverkenningen zijn schaars". In gesprekken met het minis terie van volksgezondheid en milieuhygiëne werd al snel op een mogelijke overname van Uniser gewezen, dat failliet gegaan was. Net voor de zo mer werd de overeenkomst getekend: Mourik kocht Uni ser voor 'een bedrag hoger dan drieënhalf miljoen gulden', in clusief het gevaarlijke chemi sche afval in de opslagtanks en de autowrakken langs de kant van de weg, waarmee in bete re tijden bedrijfsafval was ver voerd. De wrakken staan er nog steeds, omdat er geen goedge keurde oplossing is voor de verwijdering van de resten gif in de tanks. Hetzelfde geldt voor het chemisch afval, dat nog rijkelijk op het bedrijfster rein aanwezig is. In overleg met verschillende ambtelijke instanties wordt er gewerkt aan een draaiboek, dat uitein delijk moet leiden tot vernieti ging- Over een maand of twee, schat ir.Nijdam, kan met de daad werkelijke afvoer worden be gonnen. Een deel is dermate giftig, dat het uitsluitend op zee verbrand mag worden. Een ander deel gaat naar bin nen- en buitenlandse verbran dingsoven en naar opslagplaat sen in West-Duïtsland. Bij de operatie is ook een door ATM aangetrokken veiligheidsbe ambte betrokken en de be drijfsgeneeskundige dienst van het Europoort-Botlekgebied, dat de zorg heeft voor de ge- Ir.Nijdam: „Het is een gok of we op de goede weg zitten". Wellicht voorgoed trekken donkere wolken over het voormalige Uniser in Moerdijk heen. zondheid van de werknemers, die het giftige afval straks gaan wegbrengen. Het karwei gaat minstens elf miljoen gul den kosten, waarvan het rijk er negen 'en wellicht nog min der' op zijn rekening neemt. Ir.Nijdam hoopt dat ATM half volgend jaar echt aan de slag kan. Dan ook moeten de ver gunningen rond zijn: hinder wet en de wet chemisch afval onder meer. Die zijn nodig om de plannen, die Mourik met ATM heeft, wettelijk mogelijk te maken. „Van dit bedrijf, waarvan al leen de opslagtanks nog zijn te gebruiken, willen we een ge ïntegreerd verwerkingsbedrijf maken: verwerking van ver vuilde grond, het schonen van vervuild water en het terug winnen van stoffen uit che misch afval, die te hergebrui ken zijn voor de industrie. Door dezelfde installaties te gebruiken, menen, we goedko per uit te komen", aldus ir.Nij dam, die de kosten van de te nemen investeringen op enke le tientallen miljoenen guldens schat. Onder meer komt er een waterzuiveringsinstallatie, een hete lucht oxidatie, waar mee chemische stoffen worden gescheiden en enkele grond - reinigingsinstailaties, waarmee in uur tijd veertig tot vijftig ton vervuilde grond geschoond kan worden. Bij dat laatste ap paraat wordt vieze aarde ge stoomd in een oven, die tot achthonderd graden cèlcius kan reiken, waarna de chemi caliën zijn vervlogen en schoon zand overblijft, dat zo verkocht kan worden. Het doel van ATM is dat che misch afval te gebruiken, waar nog iets mee te doen is. „En om die reden zijn we in geen enkel opzicht een concurrent van de Afvalwerking Rijn mond. Omdat in de Botlek al leen onverwerkbaar 1 afval wordt vernietigd en opgesla gen. Het kan heel goed zijn, dat wij de AVR aanleveren en omgekeerd", aldus ir.Nijdam, die zegt dat er 'slechts kleine overlappingen zijn in de plan nen, die ATM en AVR heb ben'. Verder meent ir.Nijdam, dat Mourik via ATM een serieuze weg is ingeslagen op de markt voor de herwinning van che mische stoffen. „Wat vandaag nog'onmogelijk is, kan morgen gebeuren", zegt ir.Nijboer, „In principe kunnen wij uit slib metalen terugwinnen, maar dat is uit commercïëel oogpunt nu onhaalbaar. Het is daarbij net als ijzererts. Rijke ertsen zijn aantrekkelijk, steen met vijftig procent ijzer is onaan trekkelijk. Slib, waarin veel metaal zit kan een winstge vende onderneming zijn, eer der dan havenslib, waar veel van is, dat betrekkelijk weinig metalen bevat". Op de vraag of er in de toe komst uitbreiding op de Maas vlakte komt, vlakbij de berg plaats van havenbagger, zegt ir.Nijdam omwonden: „Een bergplaats als deze is er voor om spul, waar je nu niets mee kan doen, veilig weg te stop pen, zodat je het er straks uit kunt halen om het te verwer ken". Rotterdam De aula van de Erasmus Universiteit (930 plaatsen) is te klein. Die con clusie wordt getrokken in het weekblad van de EUR, Quod Novum. Volgens het blad is de toename van het aantal eerste jaars studenten er de oorzaak van, dat velen van hen of in een andere collegazaal de les sen moet volgen of zelfs te leurgesteld naar huis of kamer terugkeert Naar schatting proberen, ruim elfhonderd eerstejaars kennis van zaken op te doen. Omdat het uit veiligheidsoverwegin gen verboden is om extra stoe len in de aula te zetten zijn de laatkomers gedwongen via een televisiescherm de college's el ders te volgen. Volgens Quod Novum wordt door de afdeling Algemeen 3^' ïer ïVoudestein nauwlet- \6' .j in de gaten gehouden of het gebrek aan ruimte tijdelijk is dan wel aangepakt moet worden. De ervaring van die afdeling leert echter dat het tijdelijk zal zijn, omdat het en thousiasme van de eerstejaars voor het volgen van college in de loop van de tijd behoorlijk zal afnemen. Rotterdam ,De Vervoersbond FNV weigert definitief de invoering van de cao voor de stukgoedsector van de Rot terdamse (en Amsterdamse) haven zoals de werkgevers die onlangs met de Ver voersbond CNV hebben afgesloten. Er komt van' de kant van de bond een kort geding als de havenwerkgevers toch zouden besluiten de cao voor alle haven werkers in te voeren. Een door de Vervoersbond FNV gevraagd juridisch advies zegt volgens Ger Ros (voor zitter bedrijfsgroep havens van de Vervoers bond FNV) dat de bond op basis van artikel 9 van de Wet op de Collectieve Arbeidsover eenkomst wel degelijk contractpartij Is en dat de leden niet verplicht zijn zich te onderwer pen aan een cao die voor hen niet afgesloten.' is. Zoals bekend £aven de leden van de Ver voersbond FNV slechts aan vijf cao-punten hun goedkeuring; de door de werkgevers ge wenste veertien andere punten werden hen via een referendum niet voorgelegd. De bond gaat ook niet akkoord met de nieuwe reisuren- en reiskostenvergoeding die voor het personeel in het stukgoed is opgesteld. „Voor onze leden gelden de rechten en plich ten van de voor 1981 geldende cao. Verder niets", aldus Ros. „Maandag gaan. we onze mensen in de haven via een pamflet meede len dat ze niet gebonden zïjn aan de nieuwe arbeidsvoorwaarden en de veranderde werk schema's. De werkgevers brengen we van daag op de hoogte van ons standpunt". Rotterdam Bejaarden die in aanmerking willen komen voor een servicewoning, hoe ven zich niet meer op tal van plekken in de stad te laten in schrijven. Vanaf 1 oktober wordt de toewijzing van be jaardenwoningen centraal ge regeld via het informatiecen trum voor huisvesting van be jaarden, in nauwe samenwer king met de gemeentelijke dienst woonruïmtezaken. Die centrale inschrijving wordt gezien als een belangrij ke verbetering. Weliswaar ko men daardoor niet meer wo ningen beschikbaar, maar er is een betere garantie dat de be jaarden die dat het hardst no dig hebben, het eerst worden geplaatst. Bejaarden die een servicewo ning willen, kunnen zich aan melden bij de dienstencentra, de dienst woonruimtezaken, het HIC (balie bouwen en en wonen) en bij woningbouw- kórporaties. Op deze plaatsen is ook meer informatie te krij gen Het concert dat de organist Jo- hann Lemckert en de door Ba rend Schuurman geleide Lau- renscantorij gisteravond in de Laurenskerk gaven vormde qua uitvoering een waardige afsluiting van de Rotterdamse Orgelmaand. Maar de samen- door Aad van der Ven stellers van het programma, dat zij het motto 'werken rond Duruflé* hadden meegegeven, zijn er toch niet helemaal in geslaagd hun bedoelingen dui delijk te maken. Op het papier zag het er wel logisch uit: de eerste helft ge wijd aan voorlopers van de tachtigjarige Duruflé en tijdge noten die met hem in een ze kere verbinding staan, de tweede helft gewijd aan Du ruflé zelf. Maar ten eerste was de keus uit het werk van Franck. Poule nc en Messiaen niet representatief voor wat deze componisten inhoudelijk tot stand hebben gebracht. Ten tweede was het geheel wat on handig opgebouwd (etherische koorkianken van PouJenc en Messiaen na een nogal triviaal orgelwerk van Franck 'Grand Choeur' uit 1855' en de soms wat naïeve romanti cus Vierne na de wazige Tour- nemire). En tenslotte is de relatie van die werken en componisten met Duruflé eigenlijk irreëel: De werken van Vierne en Tournemire kan men met eni ge goede wil nog wel als ver bindingen tussen Franck en Duruflé zien, maar met Pou- lenc en Messiaen ontbreekt ie dere relatie. Als het de bedoe ling van Lemckert en Schuur man is geweest Duruflé op een; voetstuk te plaatsen wat hij overigens volkomen verdient door zijn muziek te combi neren met zwakkere werken, van andere componisten zijn- zij daarin uitstekend geslaagd. Het beeld dat men via dit pro-* gramma van Duruflé kreeg,' was, voorzover binnen dit be stek mogelijk, redelijk veelzij-' dig: de kerkelijke kant van Duruflé in 'Quatre motets sur- des thèmes Grégoriens' eri" 'Choral varié sur le.thème du Veni Creator* (beide werken met een fraai, expressief aan deel van de La uren scan to rij) tegenover zijn vermogen machtige klankconstructies van een sterke beeldende kracht op te bouwen 'Fugue sur le thème du Carillon des heures de la Cathédrale de Soissons' en 'Prélude' opus 5). Met dit alles werd nog eens het constant hoge niveau en het volstrekt eigen karakter van Duruflé's kwantitatief kleine oeuvre onderstreept. Johann Th. Lemckert speelde Duruflé's werken nog overtui gender dan de werken vari, voor de pauze (Franck en Vierne klonken af en toe iets te prozaïsch). Rotterdam Mevr. L. van Rijn-Vellekoop krijgt in het nieuwe dagelijks bestuur van Rijnmond de portefeuilles mi lieu en de zaken die te maken hebben met de vorming van de nieuwe provincie Rijn mond. Aanvankelijk zou mevr. Van Rijn, die nu milieu-gecommit teerde is, personeelszaken, fi nanciën en de provincie-vor ming doen. Gisteravond is de PvdA-fractie voor het laatste beraad voor de installatie van de Rijnmondraad^ alsnog ak koord gegaan met de ruil van de portefeuilles. Een deel van de socialistische fractie had dit al voorgesteld, omdat zij mevr. Van Rijn uit praktische over wegingen geschikter vonden voor deze portefeuille dan nieuwkomer p. Patijn. Patijn krijgt nu de zorg over finan ciën en personeelszaken. Rotterdam Gisteren is op de leeftijd van 58 jaar toch nog plotseling overleden de heer Jac. de Jong, hoofdredacteur van het Dagblad Scheepvaart. De heer De Jong is in de kring van de haven en scheepvaart een bijzonder bekende en ge waardeerde figuur. Hij kende de na-oorlogse ontwikkeling van de haven en van het be drijfsleven er omheen als geen ander. Zijn ervaring en grote betrokkenheid bij het Rotter damse havengebeuren gaven zijn commentaren-in het Dag blad Scheepvaart een groot ge zag. Onder zijn collega's was hij geliefd om zijn collegialiteit en vriendschap. Hij was voor zitter van de havenpersclub Kyoto.-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4