SPORT WATERWEG Beschamende vertoning MVV'27 Emmen boort SVV 40.000 gulden door de neus Enthousiast publiek wordt verlenging onthouden Hoekse Boys stunt weer 131 11?5 ter meulen natuurlijk Maaslanders uit bekertoernooi PSV: het noorden in plaats van Harga Vlaardingen: winst na strafschoppen Bij Monster- Hoek van Holland Eersteklasser Quick Boys na strafschoppen teil onder VFC onderuit tegen Xerxes DSS '26 benut kansen beter jjn Maasland MVV'27 -ligt"op nieuw in een vroeg stadium i uit de bekercompetitic Welis- waar werd dit seizoen ten kos te van Postduiven de tweede ronde gehaald, maar' verder kwamen de Maaslanders toch .niet. Terwijl de kansen op de volgende ronde met een tegen stander al SCR er toch na drukkelijk waren. MVV'27 speelde echter een slechte wedstrijd, die op bijna bescha mende wijze met 1-2 werd verloren. Weg kans op een aantrekkelij ke tegenstander in de volgen de ronde. „In de eerste helft hebben we verzuimd de kan sen te benutten om de wed strijd te beslissen", aldus trai ner Gerard Weber. „Ik had graag doorgegaan met beke- ren, maar door een slechte tweede helft is dat terecht niet gelukt." Weber was reeél genoeg toe te geven dat zijn ploeg verdiend verloren had, maar nam zijn spelers toch in bescherming. Het Maaslandse publiek morde echter, vooral in de tweede helft. „Als we zo blijven spe len voorzie ik straks nog grote nederlagen",, voorspelde een trouwe-supporter somber, „ter wijl we er toch al niet zo gun stig voor staan." „Het zat ons natuurlijk ook - niet mee", wees Weber op' de factor pech. „Twee keer tegen de lat en een keer tegen de paal en dan die grote kans van Arie van Aalst. Gaan die bal len er in dan speel je een ge wonnen wedstrijd." Slecht Toch begon het voor MVV'27 nog niet zo slecht. Op een zwaar, maar desondanks rede lijk te bespelen veld, had MVV de Rotterdammers voor de rust onder de duim. Waaruit in de 20ste minuut ook een verdiende voorsprong kwam. Na een slimme pass van Barry Zuidgeest maakte Gert Jan Broekman zich knap vrij om beheerst in te schieten: 1-0. Twee minuten later werd het net geen 2-0, toen Joop* van Berkel een vrije trap op de paal knalde. Vervolgens kreeg de thuisclub al een waarschu wing na balverlies van Piet van Dijk, waarop Johan Ver boon nog een antwoord had met een prima redding in de linkerbovenhoek. Arie van Aalst liet toen de kans van de dag liggen, door in de 36e minuut een bijna niet te missen bal toch nog als een pupil te verprutsen. Geen 2-0 derhalve, wat het volgens Weber toen wel had moeten zijn. Vijf minuten voor de thee ging Piet van Dijk andermaal aan de haal en greep ook Jo han Verboon naast de door Winie van Breugel ingezette bal: 1-1. In de beginfase van de tweede helft was er voor MVV nog niets aan de hand, met niet be nutte kansen van Barry Zuid- geest en Broekman, terwijl Gilbert Remeus met de buiten kant schoen tegen de lat schoot. In de 13e minuut kwam de thuisploeg echter op achter stand, toen na een snelle door braak over rechts Peter Pok zijn schoen net iets eerder te gen de bal kreeg dan Jan Poot: 1-2. Met vijf aanvallers probeerde MVV de achterstand weg te werken, maar slechts twee keer zat er een gelijkmaker in. Een voorzet van Bert Gritter draaide echter tegen de lat, terwijl de SCR-doe!man pre cies in de baan stond van een kopbal van Joop van Berkel. Met Geert Jansen voor Arie van Aalst en Elbert van den Berg voor de licht geblesseer de Remeus, probeerde MVV nog iets, maar ook dat mocht niet baten en zo werden de Maaslander op een bescha mende wijze uit het bekertoer nooi gewipt. Emmen De dreun van de nederlaag tegen Emmen (3-2) kwam bij de spelers van SW én bij Nol de Ruiter nog harder aan na het horen van de loting. Emmen ontmoet in de volgen de bekerronde in eigen omgeving 'PSV. Als SVV de zaken in Emmen resoluut had aange pakt, zou de formatie van Thijs Libregts haar opwachting op Harga maken. Met al het fina- cieële gewin, wat voor een club als SW toch onontbeerlijk is, van dien. Nu scheelt het Schiedamse vereniging zeker 80.000 gulden aan inkomsten. Op basis van recettedeling zou SVV dus zeker 40.000 gulden aan het duel met PSV hebben overgehouden. Geld dat de Schiedammers, die toch al werken met een minimale begroting, best zouden kunnen ge bruiken. tien meter zag Van Kapel geen kans om de bal in het doel te werken. Met nog negen"minu ten te spelen leek er echter geen vuiltje aan de lucht, maar na de misser van Harry van Kapel ging SVV steeds onrus tiger spelen. Dat resulteerde in de gelijkmaker: 2-2. In de bles suretijd was het Fred Venema die de Schiedammers zelfs nog op de knieën, kreeg: 3-2. Nol de Ruiter gelaten: „Het mag natuurlijk nooit gebeuren dat we tegen een cüub als Em men de boot in gaan. De jon- fens willen allemaal best wer en, maar er is gewoon te wei nig ervaring in het elftal, maar dan mag je nog niet ver liezen van een amateurclub. sOfc iilil!! wmmmÊÊÊm, JÜ1 Jan Kónneman...eerste treffer Bas van Noortwijk...doodschop Tegen Emmen liet SVV het weer eens afweten. Tot droe fenis van Nol de Ruiter: „Je kunt toch zien dat de ploeg nog te onevenwichtig is. De ene week wordt er een goede prestatie geleverd en een week later is het weer niets. Het is toch1 doodzonde voor de vereniging dat we nu uit het bekertoernooi zijn. Het scheelt veel aan inkomsten en dat is voor een club als SVV ontzettend jammer." Emmen toonde zich welis waar een fanatieke tegen stander, maar SW had de wedstrijd al in een vroeg sta dium kunnen beslissen. Het werd 0-1 via Jan Korineman, die een terecht toegekende strafschop koelbloedig verzil verde. De bxonde middenvel der soleerde simpel langs de verdediging van Emmen en kon alleen worden afgestopt ten koste van een strafschop. Ktinneman zelf, kreeg ook de meest ideale mogelijkheid om SVV naar 0-2 te tillen. Zelfs de doelman was hij al gepasseerd, maar toch zag hij kans om de bal naast het doel te werken... Doodschop Emmen nam de aanval goed over en Bas van Noortwxjk had het nakijken: 1-1. Van Noortwijk stond toen overi gens al met een blessure in hèt doel. „Na vijf minuten kreeg ik een doodschop ven één van die gasten. Hij raakte me net onder mijn scheenbeschermer. Mijn rechterscheenbeen is be hoorlijk geraakt, maar tijdens de wedstrijd had ik er verder weinig last van." Het was Rob Koevermans die de Schiedammers naar 1-2 til de met een prima afstand schot Harry van Kapel ver zuimde toen om Emmen defi nitief op afstand te zetten. Van l ADVERTENTIE Gezellig borduren... op voorgeschiiderde stra mien. Keuze uit diverse 'af beeldingen. Met voldoende garen. Afm. 40x40 cm. Nu van 19,95 en 16,95 voor Vlaardingen Eindelijk heeft j de ploeg van Jaap de Roode 'weer eens "een overwinning behaald. Al na 15 seconden 'spelen ke ken de Vlaardingers tegen een 0-1 achterstand aan. Een schot van 35 meter verdween on houdbaar voor doelman Ger- ben de Jong in het doel. Ab Nijgh, normaliter de eerste keus voor Jaap de Roode, is wegens studie niet meer be schikbaar en Gerben de Jong heeft zijn plaats onder de lat nu ingenomen. Na de snelle openingstreffer kreeg de wedstrijd een open karakter met kansen voor bei de ploegen. Het was Jaap Wes tenberg die na een half uur in de eerste helft de gelijkmaker scoorde, nadat een schot van Jos van der Windt door de doelman was losgelaten. In de tweede helft en in de verlenging kwamen beide ploegen niet meer aan scoren toe. Vlaardingen nam de straf schoppen veel beter en gaat dus verder in de bekerstrijd. Monster Uiteraard ongewild vertolkte scheidsrechter J. Wijnholds (Rotterdam) bij het bekertreffen tussen Monster en Hoek van Holland-zo (1-2) een hoofdrol. In de laat ste seconden van deze enerverende, door circa vijfhonderd enthousiaste toeschouwers gadegeslagen, derby kende de leidsman de thuisclub nog een indirecte vrije schop toe, welke door invaller Koos Klop tot doelpunt werd omgebogen. Althans, dat was de mening van alles wat Monster was, omdat Hoek van Holland-doel man Dik van Oosten de bal nog zou hebben aangeraakt. Echter niet volgens Wijnholds, die dan ook na raadpleging met de Hoekse grensrechter terecht besloot tot het nemen van een achterbal en even Ia- Hoek van Holland Als rasechte cupfighter haal de Hoekse Boys tegen eer steklasser Quick Boys weer één van de fameuze stunts uit. Evenals eerder tegen ADO werd In de eerste serie strafschoppen (eindstand: 1-1, ook na verlenging) weer de be slissing gebracht ten gun- ste van de Hoekse derde klasser. En dat, terwijl niemand zich vooraf illu sies maakte. Trainer Cor van Rooij had nog voor de wedstrijd ver- - jklaard dat de uitslag hem en zorg zou zijn. „Zolang^ het maar doorgaat, want dan zijn de schorsingen van Ron Sellers en Erik Hof man in elk geval ten ein de". Behalve- deze twee spelers waren ook de geschorste Wim Warbout, de gebles seerde John van den Bos en uit vorm zijnde Tom ,van der Pijl {hij zocht rust in het tweede) afwezig. Voor Quick Boys leek het dus een gemakkelijke zege te gaan' worden en met name in de eerste helft waren de bezoe kers dan ook duidelijk de' sterkste ploeg. Maar Hoekse Boys vond, terwijl regenbuien omlaag gutsten, het juiste weer woord. Steeds weer wisten de verdedigers Louis Knip- scheer, Alfred vamOs, Hans Bosgieter en Jack Rensen het tempo van de gasten te ontregelen. Waar mogelijk bleef de thuisclub vaak erg lang aan de bal en uitblin kende doelman Dik Bos kreeg handenvol terug speelballen te verwerken. Arbiter Een en ander tot teleurstel ling van het toch nog talrij ke Katwijkse publiek, dat "ook de beschuldigende vin ger hief naar de Goudse scheidsrechter Wolthuis die weigerde na een handsgeval een strafschop aan de be zoekers te geven. Dé"arbiter speelde trouwens een be langrijke rol in de einduit-, slag, want hij zag -met de Quick Boys-grensrechter- buitenspel in de kopbal waarmee Daan van der Schilt op aangeven van Joop van Dop-knalhard en onhoudbaar scoorde. Overigens had Hoekse Böys op dat moment al een voor sprong genomen. Nadat in de eerste periode niet ge scoord was, durfde de thuis club in de tweede helft wat meer de aanval te zoeken op het langzamerhand dras sige en modderige veld. Het was Jan Plaïsier die profi teerde van een misverstand in de Noordwijkse defensie. Hij ging alleen door erf pas seerde de uitlopende doel man Theo Guyt heel be heerst, 1-0. Hoekse Boys leek in de nor male speeltijd al afstand te hebben genomen, maar de bezoekers kwamen nog te rug. Uit een goed verlengde hoekschop kon Frank van der Kleij gelijkmaken. De noodzakelijke verlenging werd onder nog zwaarder regenval afgewerkt en juist nu toonde Dik Bos zijn ware klasse. Lof was er van Van Rooij overigens ook voor de ande re Hoekse spelers. „Prachtig wat de jongens hebben laten zien. Mentaliteit en conditie waren vanmiddag beslis send", meende hij. „Dit veld was dopend maar ze heb ben gewerkt als paarden". Zijn Quick Boys-collega Henk Bornhoorn vond de uitslag correct. „Hoekse Boys heeft knap gespeeld. Als wij al een grotere tech niek hadden, dan kregen we onder deze omstandig heden toch geen kans om dat te laten zien". In de modderbak die nor maal het doel is, moesten strafschoppen de beslissing 'brengen. Bij Hoekse Boys werd vijf keer raak gescho ten. Doelman Dik Bos hield tot de allerlaatste pingel de spanning erin. Toen pakte hij de inzet van Johan Jon ker uit de modderhoek en was Hoekse boys een beker ronde verder. ter het bekerduel naar de ver leden tijd floot. Emotionele taferelen vlak voor èn na afloop waren het resultaat. Spelers en suppor ters van Monster belaagden de Rotterdamse fluitist, die, één maal bijgekomen in de beslo tenheid van zijn kleedkamer, tekst en uitleg verschafte over zijn handelen. „Iedereen be weert nu wel dat cfie keeper de bal nog heeft aangeraakt, maar ik heb het echt niet ge zien. Dan rest mij niets anders om een achterbal te geven". „Zeker weten", zei zowel Nico van Zanten als Aat Maat. „De doelman raakte de bal nog aan. En dan vragen aan de grensrechter of hij het mis schien heeft gezien. Die man is immers van Hoek van Hol land". „Onzin", zo reageerde Piet Kattestaart, trainer van de gasten. „Oké, Van Oosten heeft die bal inderdaad nog geraakt, althans dat zei hij in de kleedkamer, maar die vrije trap had natuurlijk niet eens meer gegeven mogen worden. Het was allang tijd". Hoe het ook zij, er volgde geen verlenging van tweemaal een kwartier en dat was jammer voor de neutrale kijker, want op het, ondanks de vele regen, uitstekend bespeelbare veld zorgden beide ploegen voor een aantrekkelijk geheel. Met Hoek van Holland toch wel als terechte winnaar. Technisch waren de bezoekers beter dan Monster, dat vooral in de tweede helft dat tekort com penseerde met een hartver warmende inzet. Echter, spe lers als Henk Boon en vooral door Erik Winkster de jeugdige Dik van den Burg hielden Hoek van Holland in die fase overeind. Gevaar Van den Burg zorgde vaak met razendknappe soli voor gevaar in de Monsterse af weer. Hij ook was direkt 'ver antwoordelijk' voor de twee Hoekse doelpunten. Na ruim 35 minuten in de eerste helft ging de jonge middenvelder aan de haal. In de beruchte zöne werd hij gehaakt door Wim Voois, waarna Henk Boon vanaf elf meter de ploeg van Kattestaart verdiend naar 0-1 schoot. Eén minuut voor de pauze leek Monster op gelij ke hoogte te komen, maar een doelpunt van Maat werd, om dat Van Zanten doelman Dik van Oosten had gehinderd. De tweede helft een duidelijk feller Monster, dat Gert-Jan de Wilde liet opdraven voor Jaco van der Hoeven. Kansen kreeg de thuisclub ook, maar het bleek dat Van Zanten, zijn vizier nog niet goed heeft af gesteld. Monster bood door deze spel wijze Hoek van Holland de ge legenheid om op de counter te blijven spelen. Hans den Boer profiteerde op aangeven van Van den Burg daarvan. Hij schoot hard m, maar de arbiter kende ook deze treffer niet toe. Op advies van de grens rechter van Monster besloot hij tot het geven van een ach terbal. Arbeid Dat de thuisclub toch nog werd beloond voor de noeste arbeid was misschien wel te recht, maar niettemin moest daarvoor de 'hulp' worden in geroepen van Peter Rooney. De laatste man van Hoek van Holland verdedigde zo slordig uit, dat Van Zanten de hoek mocht uitkiezen (1-1). Tien mi nuten voor tijd viel de beslis sing. Na uitstekend voorberei dend werk van Ton Buying en J>ik van den Burg het Den Boer met het hoofd doelman Wim van der Kruik volkomen kansloos. Het slotoffensief van Monster leverde dus nog wel kansen op, maar de door velen gewenste verlenging kwam toch niet. Rotterdams Nieuwsblad maandag nw 11 oktober 1982 Rotterdam VFC-trai- ner Wim van der Zwart noemde het onverant woord om voor de beker toch in actie te komen te gen Xerxes (za), maar de scheidsrechter zag geen enkele reden om het doorweekte veld af te keuren. VFC moest dus spelen en het verloor prompt met 4-0. De Vlaardingers hadden daarbij nog eens de pech dat de scheids rechter duidelijk zijn dag niet had en twee straf- schopgevallen (Peter Jeup en Fred Griidel- bach) over het hoofd zag, terwijl Xerxes bij de eerste beste gelegenheid wel een penalty kreeg toegewezen: 1-0. Het harde spel van de Rotterdammers wekte de nodige irritaties op bij de spelers van VFC. Peter Jeup raakte bij één van de acties zelf geblesseerd, maar werd ook nog eens door de scheidsrechter genoteerd wegens onbe suisd inkomen. Met een blessure aan zijn knie banden moest hij uitein delijk het veld verlaten. VFC kreeg wel kansen, maar Hans Jansen en Fred Grudelbach faalden in kansrijke positie. Xer xes had minder moeite met de buitenkansjes die door de verdediging van VFC werden weggege ven: 4-0 Vlaardingen Na een gelijkopgaande wedstrijd trok DSS '26 in het beker duel tegen VVP toch de winst naar zich toe: 2-1. De kansen die de Vlaardingers kregen werden nu eindelijk wel eens be nut. VVP speelde "ze ker niet slecht, maar eenmaal aangekomen in de buurt, van het strafschopgebied kon geen goede voortzet ting worden gevon den. Het was Leen Bon- gers die namens DSS '26 de score opende na goed voor bereidend werk van Sjaak Tuwanakotta. In de tweede helft kwam Martin Bos al snel oog in oog te staan met de doelman en hij 'kende geen pardon: 2-0. VVP kwam na de tweede Vlaardingse treffer nog sterk opzetten. De gasten kwamen ech ter niet verder dan één treffer. DSS '26 speelde overi gens zonder Ronald Schotel. De rossige spits, vorig jaar nog in de belangstelling van FC Den Haag, is voor drie weken vertrok ken naar zijn vrien din in Hongarije. De Hoek van Rolland-defensie tracht tevergeefs een schot van Monsterde-^toppen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5