Amrobank wil de Loper uitbreiden Rulva voelt zich gepakt Gorzen ziet 'verkeerde' Nettenbreijer vertrekken Een klein gedeelte van de Bergweg heeft de Franse nationaliteit. VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG GOURANT METKÜlNTB Grotere behoefte aan cursussen INederlands GRATIS SPORTTAS BUMÏKX JEANS ■jm Je t'aime! Si NAMAAK, Vrouwen in de. rij voor UW- beurs Winkelcentrum in Holy krijgt publiekstrekker Dieven nemen benzine NS mee D PvdA wil Ozobleu aanpakken Wijnstekers breidt uit stuntprijs?... Piraat raakt dure zendstudio kwijt Bij aankoop van f 200.- (winkelwaarde 114.50) winkels van Mikx vindt Je overal Geheimzinnige meteropnemer blijkt gewoon een nette man Schenking van 109 kunstwerken ongemonteerd Als u van de franse keuken houdt hoeft u niet de ..11c de France" van 18.55 uur van het C.S. te nemen, u kunt uw route verleggen naar de Bergweg. In Auberge „Marie Louise" vindt u lmi de entourage ctt de „Cuisine Traditionneile" waarvoor u normaal gesproken naar Ladouee France zou moeten reizen. Cuisine RenommeeDat wil zeggen: vers, vers. vors.'s Morgens vroeg door de maïtre geselecteerde ingrediënten. Groenten uit het Westland. Vis uit Zeeland. Specialitées van de internationale markt in Brussel. Bereid op een „manière cxccptionneile". Kom proef het goede leven; lééf het goede leven, dus Marie Louise. "Marie Ook voor gezelschappen.- t Bergweg G4, RotterdamTel0HM>7 TO DONDERDAG 14 OKTOBER 1982 Schiedam Met de verKüi- jfug van het transportbedrijf :A.H. Nettenbreijer heeft -de Zuicischledamse wijk de Gor- eigenlijk de verkeerde Nettenbreijer zien vertrekken. tyaar de buurt rond het Wii- ^minaplein immers het iheest last van heeft, is de fir- van P.G. Nettenbreijer uit is - Ridderkerksestraat: óók een transportondernemer, en overigens familie van de on dernemer uit de Willem Bro la gerstraat, die nu sinds een maandje aan de Buiten haven weg zit. A'jH. Nettenoreijer, die met elf man personeel de woonwijk rerliet eni zich in het indus triegebied Mathenesse vestigde (haast Jongeneel, op Buitenha- venweg/32), heeft inmiddels éen hinderwetvergunning aangevraagd bij het openbaar lichaam Rijnmond. De andere Nettenbreijer (een aardige man trouwens, maar die grote vrachtwagens zijn een sta-ïn-de-weg in/le \yijk) heeft nog altijd geetfzicKt op een nieuwe 'locatie. Armand van Puyvelde, opbouwwerker Ston Schiedam-Zuid, vindt dat tiC onderhand tijd wordt dat ij^'f gemeente hierover eens flenkt- Nettenbreijer is veel te- groot om temidden van wo ningen gevestigd te zijn, zegt hij. VIaardingen De Amrobank toont serieuze inte resse om het winkelcentrum de Loper in Holy uit te breiden. In opdracht van de bank wordt gewerkt aan de ontwikkeling van plannen, die voorzien in een uitbreiding met vijfduizend vierkante meter winkelopppervlakte. Gaan de plannen door dan zal er zeker een publiekstrekker bij komen in het cen trum gebied van Holy. Daarbij moet worden ge dacht aan een warenhuis of een grote supermarkt. In eerste instantie werd uitgegaan met een uitbrei ding van de vloeropper vlakte met vijftienduizend meter. Dat is na een stu die van het Eeonomsieh Technologisch Institituut teruggebracht tot vijfdui zend meter. Daarmee gaat de bank akkoord. Volgens wethouder Bas Goudriaan is de uitbreiding een haal bare zaak. Daarbij wijst hij op de woningbouw in het centrumgebied van Holy, die momenteel in volle gang is. In totaal komen er in Vlaardingen in de nabije toekomst 2500 wo ningen bij. Onderzoek De komende maanden zal een werkgroep onderzoeken wat voor invloed de uitbrei ding op de rest van de Loper en de overige winkelvoorzie ningen in Holy heeft. Tevens wordt bekeken aan welk soort winxels behoefte is. In de werkgroep zitten verte genwoordigers van de ge meente. het ministerie van economische zaken, de Ka mer van Koophandel, de Or ganisatie van Vlaardingse Ondernemers en de Amro. Schiedam De Nederlandse Spoorwegen (NS) is beroofd van zeventig liter benzine. De brandstof zat in de tanks van drie dienstauto's, die op de Delfiandseweg stonden en waarvan de tankdoppen werden afgebroken. Om half zeven stonden er gisterochtend ai vrouwen op de stoep van sporthal Margriet. Het was dringen voor de najaarsbeurs van de Unie Van Vrijwilligers in Schiedam, waar kinderkleding en speelgoed te koop wordt aangeboden„Elk jaar staan ze weer vroeger in de rij", aldus een UVV-woordvoerster, later op de dag. - Het liep toen erg goed. Voorai babykleertjes waren in trek en in totaal had de UW ver over de duizend kle dingstukken binnengekregen. Met tien vrouwen tegelijk mocht men naar binnen om uit te-zoeken en ondertus sen zat de gang vol met wachtenden, die iets later uit bed waren gekomen. De opbrengst is voor het grootste deel bestemd voor projecten voor zieken en bejaarden, twintig procent gaat naar de UW zelf. Maassluis De PvdA-fractie in de Maassluïse gemeente raad wil het jongerenmeentrum Ozobleu in de wijk 't Hoofd aanpakken. Het gaat de socialisten met name om de ge luidsoverlast, waarover zij zijn gealarmeerd door mensen uit de buurt en die ze ook zelf hebben geconstateerd. In schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders noemt de PvdA regelmatig optredende ernstige geluidsoverlast in een woonwijk onaanvaardbaar, temeer daar die wordt veroorzaakt door en voor een erg kleine groep jongeren. Daaraan wordt toegevoegd dat het jonge rencentrum matig tot zeer slecht wordt bezocht. De PvdA-fractie wil weten of burgemeester en wethouders het met hen eens zijn, of de overlast meetbaar is en wat het college er aan denkt te doen. Schiedam Wijnstekers BV heeft een hinderwetvergun ning aangevraagd voor de uit breiding van opslag en ver werking van chemisch afval. Het bedrijf, gevestigd aan de Fokkerstraat en Calandstraat in het noordwestelijke deel van industriegebied 's-Grave- iand, verwerkte al chemica liën, maar kriigt een steeds groter aanbod. Het openbaar lichaam Rijnmond beziet mo menteel de (regionale) conse quenties van een eventuele vergunning. Directeur A.H. Engelen zal volgende week meer gegevens verstrekken over de plannen van de firma, die behalve aan verwerking van afval ook aan containervervoer doet. ADVERTENTIE Moderne sfaapkamer voor de j'eugd Bij ter Meulen wéér super laag geprijsd. 90/200 cm ledikant, nacht kastje en sekretaire tesamen voor nog géén driehon derd gulden' in grenen folie met bryine lades Tijdelijk van 450,- Vlaardingen Voor het 'schooljaar' 1983 heeft de gemeente Vlaardingen een nog grotere uitbreiding gegeven aan de alfabe tiseringscursussen Nederlands. In tegenstelling tot de cursussen in de eigen taal voor culturele minderheden, blijkt de meeste interesse ook bij buitenlanders uit te gaan naar het leren lezen en schrijven van fatsoenlijk Nederlands. aantal analfabeten m de eigen taai onder de aanmelders voor cursussen geringer is dan zou mogen worden verwacht". Door een andere culturele achtergrond blijken vooral buitenlandse vrouwen.niet of nauwelijks te worden bereikt. Daarentegen signaleert men wel een vrij snelle doorstro ming van aifabetiserings- naar beginnerscursussen. Vlaardin gen denkt daarom beter op de behoefte in te kunnen spelen. ken aan lessen Nederlands voor buitenlanders. Het nieuwe voorontwerp s ge baseerd op de praktijkervarin gen van de voorafgaande drie jaren. In september zijn de eerste cursussen weer van start ge gaan. Omdat het jaarwerkplan 1983 voortborduurt op de eer der ingeslagen weg, gaat men er niet van uit dat het Rijk aan de 'beloning' in de vorm van tweemaal een ton voor educa tieve activiteiten voor culture le minderheden en voor de al fabetisering zal tornen. De ge meenteraad krijgt dan ook het door meer aandach^ te schen- voorstel het risëo zolang te ne men en haar goedkeuring in november aan het ontwerp te hechten. Wel hebben burgemeester en wethouders enkele (nieuwe) accenten geplaatst. Club- en buurthuizen en organisaties voor buitenlanders zullen bij voorbeeld nog meer bij educa tieve activiteiten worden be trokken door zelf beginners cursussen op te zetten. Daarbij zullen zij gesteund worden door meer vakkrachten. Iets minder aandacht wordt besteed aan het Ieren lezen en schrijven van buitenlanders in hun eigen taal. In het jaar werkplan stelt men, dat het Schiedam Eerr schitteren de zend installatie, veel duur der dan de politie doorgaans aantreft bij radiopiraten, is gistermiddag in beslag geno men in de flatwoning van een zendamateur aan het Jo- hann Straussplein, vlakbij het politiepostje in Schie dam-Noord, Onder de naam 'Radio Randstad' zond het station uit tot hinder van bu ren en vooral van de ONS, die de politie om hulp vroeg. Deze zette een onderzoek in, in samenwerking met de ra diocontroledienst van de PTT en om half vier werd de illegale studio betreden. De complete apparatuur, duizen den guldens waard, staat nu op het hoofdbureau van poli- A D VER TENTJES Schiedam Het raadsel van de onbekende meterop nemer in de Gorzen is opgelost. Hadden twee bewoon sters van deze Zuïdschiedamse wijk bedenkingen te gen de man, die eind vorige week toegang tot hun wo ning vroeg om het meterkastje te bekijken; een uitge breid onderzoek van politie en ONS heeft nu opgele verd dat het wel degelijk om een échte meteropnemer ging. Die man deed gewoon zijn werk- Onberispelijk, noemen ze hem bij de ONS. Maar de dames waren in de war gebracht, toen zij na het bezoek van de meteropnemer bij de ONS telefo nisch informeerden of er in de Gorzen op dat moment wel gecontroleerd werd. „Hopelijk laten ze mij nu ge woon mijn gang gaan", heeft de ONS'er gemopperd. Vlaardingen VVD'er Jan Bulva voelt zich door het college aangetast in zijn functioneren als raadslid. Hij noemt het een slechte zaak dat de raadsleden, die zich van de week in een gezamenlijke commissievergade ring bogen over het verkeerscirculatieplan, pas op het allerlaatste moment de reactie van het ministerie van economische zaken onder ogen kregen. De reactie werd op 24 augus tus op het stadhuis ontvang en, maar werd vlak voor de gezamenlijke commissiever gadering begon pas uitge reikt aan de raadsleden. Het ministerie stelt, in de brief dat het bedrijfsleven grote schade kan ondervinden van het verkeersplan. „Het ministerie is toch niet de eerste de beste. Die brief heeft grote waarde. Waarom kregen wij hem dan pas vlak voor de vergadering?", zo vraagt Bulva zich af, die daaraan toevoegt dat hij het een aantasting van het func tioneren van de raadscom missies vindt. Bulva voelde gisteravond tij dens de vergadering van de raadscommissie voor econo mische aangelegenheden wethouder Bot over het on derwerp aan de* tand. Die antwoorde dat het niet snel ler kon. omdat er op het stadhuis eerst eert reactie moest worden gemaakt. Bul va: „Op deze manier is het mosterd na de maaltijd. Ze hadden ons die brief van het ministerie toch zonder reac tie kunnen sturen.. Dan had den we er tijdens &e dering tenminste op klater reageren. Daarvoor hebben we nu niet de tijd gehad." ADVERTENTIE Maassluis De schil deres en grafisch kun stenares Jeanne Bïe- ruma Oosting (84) heeft 109 van haar werken aan het Ge meentelijk Museum in Maassluis geschon ken. De collectie be staat uit olieverfschil derijen, aquarellen, grafiek en tekeningen. Aan de schenking werd de voorwaarde verbonden, dat het werk of een gedeelte ervan jaarlijks gedu rende drie weken zal worden tentoonge steld. Lattenbodem 90/200 voor 65,- 2-deurskast voor 189. Een expositie, samen gesteld uit de geschon ken werken, is tot en met 31 oktober te zien in het Gemeentelijk Museum. i 1 J Lij

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1