'Aanvallende kwaliteiten sterk vooruit gegaan' MOMm-NUINNEDEWAïm Welpenkorfbal van start in Vlaardingen Spirit: winst noodzakelij k i Rolt' Latuperisa met fpl )Q jongeslagen ter meulen natuurlijk CONGRES en BEURS Streekelftal tegen Rotterdam Vlaardingen -Na de vele voetbalverenigingen, storten de korf- balciubs 2ich nu ook op de.welpensport. Korfbal voor zes én ze ven-jarigen. Vooral het Vlaardingse Oranje Nassau heeft het voortouw genomen en Vlaardingen en Spirit probéren nu ook om welpenteams van de grond te krijgen. Het bestuur van Oranje Nassau was al langer bezig en heeft er vorig seizoen reeds een C-team aan overgehouden. De jongste korfballers doen hun spel nog niet in competitieverband. Ook spelen zij het spel met een aangepaste korf en zijn de afmetingen van het veld aangepast. Zaterdag wordt voor deze nieuwe groep voor het eerst in Vlaar dingen een toernooi afgewerkt. Opde velden van Oranje Nassau komen zo'n twintig teams üït de afdeling Rotterdam in actie. Oranje .Nassau doet, als organisator van het toernooi, uiteraard ook mee. Er wordt gestart om 10.00 uur aan de Claudius Ciytlis-. laan "en de het einde wordt rond de klok van 12.00 uur ver wacht. Vlaardingen De korfballers van ODO staan voor de lastige opgave om zaterdag in Delft tegen het gerenommeerde DES het ongeslagen record vast te houden. Van éen un derdog positie kan nu geen sprake meer zijn, zodat de Maasianders hét spel nu zelf moeten gaan maken. Het zelf vertrouwen is echter groot en in Maasland gaat men er dan ook vanuit dat hét een over winning wordt. Interessant is ook het duel tus sen Spirit en Bolnes. Spirit moet winnen om weg te ko men uit de onderste regionen, terwijl Bolnes aansluiting met de top moet behouden. Oranje Nassau kan zich geen verder puntenverlies veroorloven en zal tegen Olympia tot het ui terste moeten gaan om een po sitief resultaat neer te zetten. De Vlaardingers moeten het hebben van. techniek en tac tiek, terwijl Olympia altijd veel fysieke kracht in het spel legt. Vlaardingen staat voor de moeilijke opgave om het Over- kanters moeilijk te maken. De Rotterdammers stellen al jaren alles in het werk om te promo veren en yiaardingen kan dus rekenen op een warm onhaal. Schiedam Volgend jaar zou de Schiedamse Passa ge een jubileum hebben gehad. Dan zou er een yhalve eeuw lang film heb ben gedraaid; Gisteravond !zakte het doek: geen ^speelfilms, meer! Een pfraardige^ 'begrafenis'? ^Vergeet het maar. Zo ging Ifet: .„John, ik zie die go lfer net de trap op lopen: je fgunt de film weer starten, Moor....5' fjaferman Posthoorn, de cul- jmiur-wethouder en sinds ge- pruime. tijd ookplaatsvervan gend directeur van de Passage, Sgjy'as het een half jaar geleden Smeer dan zat. Het als gemeen- exploiteren van een Passage Sgméatètv.:' waar. maar weinig «ménsen kwamen kijken, kbst- handen vol geld. -En dan pvaren er nota bené nog twee filmzalen óók (het theater met |eên capaciteit'van550 perso enen en de speciale Bio-zaal, ?die 138 mensen kan herber gen). Uiteindelijk werd gekozen ■voor een pure filmstop. Niet 'omdat die films de gemeente zóveel geld kostten; maar er liepen in totaal 15 personeels leden, en dat was te veel. Ne gen van hen werd ontslag aan gezegd. Hiervan zijn er inmid dels vijf echt 'afgevloeid'. Want; bedrijfsleider/toneel meester Jaap Kornet is met succes iri beroep gegaan: één cassière vertrekt binnenkort (de tweede is aan haar zesde •protestbrief begonnen en is vandaag weer gewoon gaan 'werken') en buffetchef Harry Matson wacht nog op een de gelijke VUT-regeling. Matson is eigenlijk een geval apart Gedurende 33 jaar hield Schiedam Barend van Eijk. de penningmeester van PPSC, is tijdens de algemene ledenvergadering benoemd tot ere-ïid van de Schiedamse voetbalvereniging. Van Eijk maakt al gedurende 40 jaar deel uit van het bestuur. Voorzitter Arie Bel speldde de jubilaris de bijbehorende gouden speld op. Alle commissies van de vereniging hadden voor Van Eijk presentjes meegenomen. Arie Bel werd tijdens de vergadering met unanieme stemmen tot voorzitter geko zen. Frans Brand trad toe tot het bestuur. Het kampioensteam van het vorige jaar. Rolf Latuperisa (staande eerste van links) hoopt dit jaar op een nieuw succes. Maasland Hoewel de korfbalcompetitie al zes weken aan de gang is, heeft ODO pas vier wedstrijden gespeeld. Door een scheidsrechterlijke blessure en door de afgelasting van afgelopen zaterdag miste ODO dus twee wedstrijden. In die vier wedstrijden vestigden de Maasianders toch alle aan dacht op zich, want het werden louter overwinningen. De debutant in de tweede klasse lijkt zich derhalve gemakke lijk aan te passen. „Voorlopig", aldus de trainer Rolf Latuperisa traint niet al- van het team, Rolf Latuperisa, leen ODO-1 en 2, maar ook de „kijk ik nog niet naar boven, jeugd. „Dat is niet alleen een Laten we eerst maar eens zo- stimulans voor de selectie, ver mogelijk van de onderste maar zeker ook voor henzelf, plaatsen komen. Maar behalen omdat er aandacht wordt be- we in de volgende vier wed- steed. En de jeugd blijft nu strijden zes of meer punten, eenmaal de toekomst voor een tja, dan ga ik er vanuit, dat we vereniging." hoge ogen gaan gooien in de Desondanks heeft ODO nog strijd om het kampioenschap." altijd Kees van der Kooij in Zover is het allemaal nog lang het twaalftal, met zijn 3? jaar niet, want vanaf 20 november "og net iets ouder de trainer wacht er eerst nog de micro- zélf: „Het is van hem toch wel competitie. Evenals op het knap om zich nog zo te hand- veld speelt ODO ook in de zaal haven", prijst Latuperisa de in de tweede klasse. Rolf Latu- instelling van de routinier, perisa mag daarbij, al terug „maar het is niet alleen zijn 2ien op een succésvolle perio- routine, die hem handhaaft, de, want toen hij drie jaar ge- maar ook de bepaalde manier leden bij ODO kwam werd er van spelen. Hij is gewoon één zowel in de micro-competitie, van de twaalf." als op het veld op derde klasse niveau gespeeld. Collectiviteit Geluk Waarmee Latuperisa vooral doelt op de collectiviteit van „Toen ik hier kwam", aldus de het eerste twaalftal, „We heb- 36-jarige oefenmeester uit Zoe- ben geen minpunten, maar termeer, „heb ik het geluk ge- ook geen uitschieters. We win- 'had, dat we een behoorlijke nen echt op collectiviteit. ODO eugd achter de hand hadden, is sterk door de constante, de- Oaarvan hebben we nu veel gelijke manier van spelen, plezier en zijn we in de breed- Vroeger speelde ODO zuiver te sterker geworden. Ik kan individueel, werd er gewon- nu drie sterke teams samen- nen van de nummer één en stellen. Dat heeft ook weer verloren van de nummer een stimulerend effect op de laatst." training." „De aanvallende kwaliteiten „En er komt nog jeugd aan, zijn sterk vooruit gegaan," vooral bij de meisjes. Het is vervolgt Latuperisa, „maar plezierig juist vee! meisjes ach- ook het collectief verdedigen, ter de hand te hebben, omdat Qua spelpeil hebben we geen het verloop bij- hen nu een- moeite met de tweede klasse, maal groter is dan bij de jon- Conditioneel trainen we gens." zwaar, tot op de bodem. Bij nog meer conditie is de basis voor collectief korfbal nóg'be-' ter." De prestatie gerichte Rolf La tuperisa („Voor de lol hoeft het voor mij niet."), denkt nog niet aan een vierde seizoen bij ODO. „Maar je hoopt met deze groep toch een keer naar dé eerste klasse te gaan en die kans ligt er nu. Word je kam pioen. dan zal ik ook niet zó maar weggaan." Crote klasse... Nette heren pantalon mee een fijn visgraat motiefje. Zit lekker en draagt vlot. Twee- steekzakken en twee op gestikte achterzakken. Van 64/34/2 wol/polyester/lycra stretch kwaliteit, in beige of grijs. Met riem. in de maten 46-47-48-49-50-51-54. Van 89,90 voor CZQ50 ADVERTENTIE Alternatieve geneeswijzen in Nederland. •n de kleine zaal van DE DOELEN te Rotterdam. Vr. 15 okt. en zat. 16 okt. Sprekers over klassieke homeopathie, natuurgeneeswijze, teftextherapie, kruiden, kirlianfotografie en paranormale geneeswijze. Aanvang 10.00 u., kaarten r n j> aan de zaal verkrijgbaar a v9i' p.p. De beurs is GRATIS toegankelijk. Vlaardingen Een streekelf tal. bestaande uit spelers van voetbalverenigingen uit Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis, speelt dinsdag 26 oktober tegen het Rotterdams KNV8- elftal. Plaats van handeling is het veld van de vv Vlaardin gen in de Broekpolder. De selectie bestaat uit: Jan van Eijsden (HVO), Roel Jan Ab bas, Paul Husslager (beiden Excelsior M). Jaap Westerberg (Vlaardingen). Wtm van der Berg (Fortuna VI.), Aart van der Giessen (DVO'32). Eric Teunisse (VFC). Arthur van Haren (RKWIK), Ton Rovers (TSB). Dick van der Berg (Zwaluwen). Ben Floricfas (De Hollandiaan), Jan van Altena (VDL), Marcel Zeebrecht (Sa telliet). Martin Bos (DSST6), Gilbert Remeeus (MW '27). Jan Postema fungeert als coach. De ontmoeting begint om 19.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3