ROTTERDAM gemeente doet mee in exploitatie stadion OOR EEN PROEE&BQA/MEMBVT Dirt-ldUTAl in Kuip gaat spelen Rijnmond beveelt 'papieren' stop van overslag LPG V\' V '1 KvK vindt stroom té duur m\ K 'Lijk in Koningshaven 'Havenbelangen' moet directeur weer toelaten MOEDER THERESA DOET EVEN ROTTERDAM AAN: Abortus vernieler van vrede Gerard Kerkum terug bij Voormolen -M Marsdiep drijft weer Rotterdams Nieuwsblad' donderdag" ",*--«■• T4okiober 1982- RW - Rotterdam De gemeente* Rotterdam is genegen om deel te nemen in een nieuwe beheers- en exploi- tatievorm van NV Stadion Feyenoord. De leiding van het stadion, die momenteel al de mogelijkhe den met Sparta over het bespelen van De Kuip be spreekt, reserveert bij een gunstig resultaat een ze- tel voor de gemeente in de leiding van het stadion. 'j ''J Rotterdam -De Kamer van Koophandel vindt de nieuwe grootverbruikerstarieven voor electrïciteit en water in Rotterdam te. hoog. In een brief aan de gemeenteraad heeft de Kamer tegen die ta rieven voor 1983 geprotes teerd. De tariefstijgingen i zijn, volgens de Kamer van Koophandel, in strijd met de door het ministerie van Eco- - homïsehe Zaken toegestane 1 maxima. Economische Zaken staat voor electrïciteit een tariefs- stijging van drie procent toe. J Voor elke verdere stijging is f een ontheffing nodig. Rotter- 'dam wfl volgend jaar het ta- r rief voor elektriciteit met 3,24 en dat van water met 5 -procent verhogen. Naar het -1 oordeel van de Kamer van Koophandel rechtvaardigt de winstpositie van het Rotter damse energiebedrijf zo'n ontheffing niet. De Kamer van Koophandel wijst er in de brief verder op dat ook voor 1982 een ta- riefsverhoging is doorge- -voerd die uitging bóven het Moor de minister van Econo- (mische Zaken toegestane '"maximum. De Rotterdamse gemeenteraad vergadert 'vandaag over de tariefsver- 1 hogingen. Rotterdam In de Konings haven is het stoffelijk over- 'schot van een onbekende man •^aangetroffen. De politie ver- -moedt dat het lijk ongeveer tien dagen in het water heeft «gelegen. c> .'Het signalement van het -slachtoffer luidt: 1.65 lang, on- jgeveer dertig jaar, blanke -huidskleur, half lang zwart ,haar met breed uitlopende bakkebaarden. Hij was gekleed in een zwart - lederen jack, bruin-wit geruit overhemd, blauwe pantalon en ^rblauw-witte sportschoenen. De rivierpolitie verzoekt een ie- ;der die meent de identiteit van "het slachtoffer te kennen, con- - ''tact op te nemen via telefoon- nummer 143144. Hoewel de financiële situatie van de gemeente Rotterdam niet toestaat om het betaalde voetbal met exorbitante bedra gen te steunen (hetgeen ook is opgenomen in het programak koord van het nieuwe college), zoeken de betaald-voetbalor ganisaties In de Maasstad on der impuls van de burgemees ter en wethouder van sport en recreatie naar een oplossing om het betaalde voetbal ge- zond te houden. Het is een publiek geheim dat het met het betaalde voetbal momenteel slecht is gesteld. Ook de Rotterdamse clubs on dervinden de weerslag van dit algemene beeld. Weinig im- komsten door het wegblijven van massaal publiek en hoge lasten brengen de clubs steeds verder in de zorgen. Omdat de gemeente Rotterdam in het verleden Sparta en Excelsior door middel van garantiele ningen steun heeft verleend, werd een half jaar geleden door de gemeentelijke accoun tantsdienst een tussentijds fi nancieel overzicht gemaakt, dat er niet om loog. Wethouder Wim van der Have heeft toen terecht de clubs ge confronteerd met de zorgelijke financiële situatie. Hij heeft toen ook nadrukkelijk ge vraagd of Sparta en Excelsior zich wilden beraden op de zwakke positie. Inmiddels is door spelersverkopen en steun van externe geldgevers deze schuld enigszins verminderd. Mede door het feit, dat de sta dion exploitatiemaatschappij door het teruglopen van het bezoekersaantal bij evenemen ten de gemeente wees op de mogelijkheid van het kopen van de Kuip en het gemeente lijk grondbedrijf graag Span gen zou willen omtoveren in een nieuw woongebied met een wijkpark, 'vindt de ge meente Rotterdam dat het een belang mag verwerven in een nieuwe exploitatiestichting, die zal worden opgericht als het stadion tot een akkoord komt met Sparta. Deze nieuwe exploitatiestich ting, waarin dan vertegen woordigers zouden komen van het stadion, de stichting Feye noord, Sparta en de gemeente Rotterdam, gaat zich richten op het multi-functlonele 'ge bruik van de Kuip. Het sta dion heeft daar zelf al een aanzet toe gegeven met de on langs gehouden popconcerten van Simon and Garfunkel eri The Rolling Stones. Hetgeen ook mogelijk is door andere gemeentelijke diensten, zoals het Bureau Promotie en Eve nementen tevens te betrekken bij gebeurtenissen in het sta dion. Rotterdam De 'Stichting Havenbelangen' moet alge meen directeur E.van Ketwieh Verschuur deze Week nog toe laten in zijn functie. Dat heeft vice-president S.Oudkerk van de Rotterdamse rechtbank in kort geding beslist. Het bestuur van de stichting schorste de heer Van Ketwieh Verschuur enige tijd geleden na een conflict over de aanpak van de promotie voor de Rot terdamse haven. De 'Stichting Havenbelangen' moet een dwangsom van 2.500 gulden per dag betalen als de heer Ketwieh Verschuur, die zes jaar geleden werd be noemd, zijn functie niet terug krijgt. Rotterdam Bewonderende blikken, volop ontzag maar vooral het besef, dat er een échte moeder rondwandelde. Moeder Theresa, 72 jaar, No belprijswinnares voor de vre de en de vrouw, die een on bekommerd leven in een klooster verruilde voor een pelgrimtocht langs de arme Janden. Zij was gisteren in Rotterdam, op doorreis, om nog eens extra aandacht te vestigen op haar missie: steun geven aan hen, die de werkelijke armoede kennen. In een behoorlijk goed gevul de Kathedralekerk aan de Mathenesserlaan benadrukte zij nogmaals, de strijd, die zij aanbindt tegen de abortus. „Als iemand een kind niet wil hebben, laat zij bet dan zeggen, dan neem ik het. Want geen enkel levend we zen is ongewenst. Daarom wil ik, dat hier in Rotterdam een resolutie wordt aangeno men, waarin wordt gesteld dat wij niemand meer willen aantreffen die ongewenst is". Moeder Theresa ziet abortus nu als hoofdonderdeel van haar strijd. „Abortus is de vernieler van de vrede", zo zei zij. „Abortus is het meest diepgaande probleem in West-Europa. Landen, die dit legaliseren verkeren in we zen in armoede." Het onverwachte bezoek van moeder Theresa vormde een onderdeel van een rondreis door Europa. Vandaag al is zij vertrokken naar Belgie en van daaruit zal zij doorreizen naar Oost-Berlijn. Ze deed Rotterdam aan omdat in deze stad de enige 'tak' is geves tigd van de organisatie van moeder Theresa. Dat is de 'missionaries of charity' aan de Mathenesserlaan, waar momenteel vijf zusters hun liefdadige werk verrichten. „Nederland kent meer ar moede dan men in feite denkt", zo verklaart één van de woordvoerders van de re ligieuze groep. „Niet zozeer wat het geld betreft. Want mensen die niets meer te eten hebben of op straat ver hongeren, die vind je hier ge lukkig niet meer. Maar toch, ook eenzaamheid is een vorm van armoede. En of je nu in Kralingen woont of in Alexanderpolder, die een zaamheid is er nog steeds. Dat is een probleem waar Rotterdam De overslag van vloeibaar petroleumgas in de Achtste Petroleumhaven moet worden gestopt. Dit heeft het openbaar lichaam Rijnmond geëist van Mundogas, de opdrachtgever voor de overslag. Het openbaar lichaam heeft geen gebruik gemaakt van de wettelijke mogelijkheid om het verladen direct te stop- pen. Moeder Theresa toont haar liefde voor kinderen niemand voor uit durft te ko men." Kloosterzuster Moeder Theresa, van oor sprong kloosterzuster uit de Balkan, nam ruim dertig jaar geleden het besluit zonder een cent op zak haar leven te gaan wijden aan de proble men van mensen die m ar moede het leven door moeten gaan. Om een betere indruk te krijgen in het leven van deze mensen stichtte zij een organisatie, die eveneens leeft van een minimaal inko men en alles in dienst stelt van groeperingen die de wer kelijke armoede kennen. Bovendien reist zij sinds en kele jaren de wereld rond om de beter bedeelden duidelijk te maken, dat er ook een an dere wereld bestaat. Daar voor richtte zij in korte tijd 'ambassades' op in onder meer Rotterdam, Londen, Gent, Essen, New York, San door Marti jn Verwaai jen Francisco en is ze bezig iets dergelijks ook in de Oost bloklanden op te zetten. Het is overigens niet de eers te keer dat deze nu al legen darische vrouw, die met be wonderenswaardige interesse iedereen de aandacht geeft die hij of zij vraagt, Rotter dam bezoekt. Eerder, in mei 1979 was ze aanwezig bij de opening van het nieuwe on derkomen van de 'missiona ries of charity' aan de Mathe nesserlaan, een jaar later kwam zij volkomen anoniem nogmaals op bezoek. Het programma wat moeder Theresa afwerkte was een voudig. Na een ontvangst in het 'Nederlandse huis' in Rotterdam woonde zij een eucharistieviering bij, waar na ze alle aanwezigen per soonlijk de hand drukte. Daarna volgde een ontvangst in het tehuis, waar loco-bur gemeester H. Van der Pols de Nobelprijswinnares een cheque van duizend gulden overhandigde, ter ondersteu ning van haar werk. Het gaat hierbij om de Ja panse LPG-tanker Joya- ma Maru, waarin bijna 28.000 ton vloeibaar gas zit. Met de overslag werd op 3 oktober een begin gemaakt. Ongeveer de helft van de lading is in middels met lichters en coasters doorvervoerd naar andere Europese lan den. Rijnmond wil een beëin diging, omdat er geen hin derwetvergunning aanwe zig is. Van de zijde het openbaar lichaam is her haaldelijk bij Mundogas aangedrongen om een aanvraag voor een derge lijke vergunning de deur uit te doen. „Wat er nu gebeurt is geen normale havenactiviteit, omdat de overslag langer duurt dan strikt normaal. In het ko ninklijk besluit dat afge geven is voor de over- en opslag in Vlissingen staat- letterlijk, dat in dat geval een hinderwetvergunning noodzakelijk is", aldus een woordvoerder van Rijn mond. De subagent van Mundogas in Nederland, Gebr. Broere in Dordrecht, ontkent dat de overslag meer tijd vergt dan noodzakelijk. „Er is geen we zenlijk verschil tussen de overslag van bijvoorbeeld graan met dat van LPG. Het verladen duurt nu alleen langer, omdat er rekening moet worden gehouden met de strenge veiligheidseisen van de Rotterdamse haven autoriteiten." Mundogas of het Rotterdam se havenbedrijf, belangheb bende bij de overslag, kun nen bij de Raad van State in beroep gaan tegen de beslis sing van Rijnmond. Daar voor hebben zij een maand de tijd. Wanneer van deze beroepsmogelijkheid gebruik wordt gemaakt, gaat het be vel van sluiting half novem ber in, zo heeft Rijnmond be paald. De woordvoerder van Broere denkt dat de overslag eind deze maand, omstreeks de tweeëntwintigste, voltooid zal zijn. De hamvraag bij een even tuele procedure bij de Raad van State zal zijn, hoeveel dagen een LPG-tanker in de Rotterdamse haven mag lig gen voor over- of opslag zon der dat er een hinderwetver gunning noodzakelijk is Voor Rijnmond is het ant woord van belang, omdat het openbaar lichaam onder meer via het verstrekken van hinderwetvergunningen wildgroei van LPG-overslag in de Rotterdamse haven wil tegengaan. Rotterdam Gerard Kerkum keert maandag terug bij Aan nemingsmaatschappij v/h H- en P.Voormolen, waar hij met de heren J.van den Berg en H.Stouten de directie gaat vor men. De toekomstige voorzit ter van Feyenoord blijft overi gens ook nog gedeeltelijk be trokken bij de afwikkeling van de projecten van OGEM International Contracting (OIC) in het Midden-Oosten en Kenia. Kerkum was al directeur bij Voormolen toen dit gerenom meerde Rotterdamse bouwbe drijf in het voorjaar van 1975 door OGEM werd overgeno men. Hij werd in 1977 aan OGEM „uitgeleend" voor de' bouw van Dammam, het mil jardencomplex in Saoedïe- Arabic dat met succes werd af gerond. Via dat project kreeg hij als directeur van OIC later bemoeienis met andere wer ken in het Midden-Oosten. Voormolen werd aan het be gin van dit jaar, na de splitsing van. OGEM, ondergebracht bij TBI, het gezonde deel van het verbrokkelde concern. MOK4dekors aardewerk 9,95 y-- WASKOFFERS diverse maten vanaf 39,- V VS i i \v jv* V KNOFLOOKPERS 3,95 SET 3 POLLEPELS 1,95 KOFFIEBEKER - internationale teksten mSs«DPOT WECKPOT vierkam r-, 7maten Jltr3,9S Cs,\ <r>. - "y OP/SCHOTEL aardewerk 1,95 KRUIDENREK blank hout 2 *6 gevuld!: Pütjts W.95 MANOU BOOG KASTEN 5 planken 180 cm hoog 295 n 4 planken 150 cm hoog 198 BESTEKBAK riet 21 x31 x 5 cm 3,95 VOORRAADPOT 750 cc met tekst koffie, thee, suiker per stuk 2,95 3 planken 105 cm hoog 98 X SJAALS 90 x 90 cm bedrukt of met lurex 4,95 Handgebrmde AFGHAANSOKKEN 12,95 met leren 200116,95 MARJTSA JAM zonder kleurstof zonder conser veringsmiddet zuivere rietsuiker puur lOsmaken Rotterdam, Oude Binnenweg 46d, tel 142784 Ongeval met veerboot nog groot raadsel Rotterdam De Texelse veer boot Marsdiep, die zaterdag omviel in een dok van Roele in Bolnes is weer drijvend ge maakt. Na een provisorische reparatie is het 2waarbescha- digde schip uit het dok ge haald en aan de kade gelegd. De Rotterdamse arbeidsinspec tie heeft inmiddels een eerste --onderzoek ingesteld naar de toedracht van het ongeval, waarbij enkele mensen ge wond raakten, maar nog steeds ïs de oorzaak een groot raadsel. Volgens een woord voerder is nog niet te zeggen of na verder onderzoek rap port moet worden uitgebracht aan de officier van justitie in Rotterdam. De uitslag van de expertise, waarbij de exacte schade wordt vastgesteld, zal volgens directeur Hoogerheide van re derij Teso nog wel twee weken op zich laten wachten. Dan zal de rederij ook beslissen of het schip gerepareerd zal worden en zo ja, waar. Volgens directeur Hoogerhei de van de Teso leidt zijn be drijf door het ongeluk met de Marsdiep, met name door ho gere stookkosten op de andere schepen, een verlies van onge veer een halve ton per week De Marsdiep is namelijk het oudste en kleinste schip van de Teso en wordt vooral in de vervoersarmere wintermaan den ingezet. Teso is van plan deze verliezen in de bedrijfs voering bij de werf Boele in rekening te brengen. ALSU WINTERSPORTERS WAT HEBT TE BIEDEN.... Vn]dag, 5 november verschijnt bi) deze krant de bijlage 'Wintersport vakantie uitrusting en -mode'. Deze special biedt uitstekende mo gelijkheden voorde adverteerder om commercieel m te haken op de redactionele inhoud. In deze special wordt 0 m. aandacht be steed aan* Kopen ert onderhouden van ski's; wintersportmede; beno- digd materiaal vooreen geslaagde wintersportvakantie. Informatie over de adverieermege- lijkheden in deze full color special wordt graag verstrekt doonCorv d. Velden, tetefoon 010-144.144, tst.163

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4