Verbetering Blauwe Brug kost 68 mille Ook Vlaardingen moet na blunder de OGB verhogen 'Bieb' Maassluis hoopt op Maasland ABN Bank VLMRDINGS DAGBLAD SEHIEOAMSCHE COURANI I NIEUWE WATERWEG COURANT I Tik foutje zorgt voor tekort van negen ton 9Morele en financiële plicht9 Bibliotheek verwent kinderen Nieuwe enquête naar gevolgen VCP Eerste ■Tuinsingel is weer te vinden Fietsende dame beroofd van tas - Schiedammer 'stal' eigen woning leeg Langhaarkatten op hun paasbest 'T'eerstovers' borrelen op jublileum De zelfstandige ondernemer heeft de 'wijsheid niet altijd in pacht. Bij de voorbereiding van zijn plannen mist hij weieens een klankbord. Hij zou dan onverplicht te rade willen gaan bij een expert Iemand die in staat is de financiële consequenties van zijn plannen zichtbaar te maken. De pro's en contra's tegen elkaar af te wegen. En aldus zijn besluit van een betere fundering te voorzien. De ondernemer kan die adviseur, door de omvang van zijn bedrijf niet altijd in eigen huis hebben. De ABN beseft dat terdege. Als zakelijke bank nemen we die financiële adviesfunctie dikwijls voor onze rekening. We hebben er de kennis voor in huis. En hechten veel waarde aan het principe van de onverplichtheid. Niets moet. Hetgeen overigens niet betekent dat altijd alles kan. BANK VOOR ONDERNEMEND NEDERLAND VRIJDAG 15 OKTOBER 1982 ^Schiedam Het wegwerken van de geconstateerde gebre- "ken aan wijkcentrum De Blau we Brug gaat de gemeente nog •eens 68.000 gulden kosten. Di- 'rect na de ingebruikname barstte de kritiek los op het het gebouw, dat al gauw het centrum van zes miljoen werd genoemd. Ondanks het forse bedrag dat het multi-functionele centrum heeft gekost, werden al binnen enkele weken tal van onvol komenheden ontdekt. B en W vinden dat daar nu maar eens iets aan moet gebeuren en stel len de gemeenteraad voor 68"000 gulden beschikbaar te stellen. De raadscommissie voor financiën heeft al laten weten er weinig voor te voe len, omdat het ten koste zou gaan van overblijfmogelijkhe- den op school, waarvan juist vorige week werd besloten dat dat op alle scholen mogelijk moet worden. Met dat bedrag zullen onder meer begrenzers in de geluids installatie worden ingebouwd om overlast voor de omwo nenden te voorkomen. Verder zal een scheidingswand wor den neergezet tussen de mu ziekschool en de rest van het centrum, zal de informatie-ba lie met glas worden afge schermd. zodat het personeel niet meer op de tocht 2it en er een eind komt aan de vernie lingen die regelmatig worden aangebracht. Ook uit het oog punt van vernielingen zal het biljart naar beneden worden verplaatst. Verder moet de ventilatie worden verbeterd, omdat di verse ruimtes vrijwel niet worden gebruikt vanwege de bar slechte atmosfeer die er heerst. De leeshoek moet aan trekkelijker worden gemaakt en voor het geven van film voorstellingen is het nodig dat er een pauzebei komt. Omdat het kinderboe kenweek is verwent de bibliotheek de jeugd van Vlaardingen. De hele week biedt de bieb in de diverse vestigingen in de stad een hele reeks acti viteiten aan de jeugdige lezers. Er staan onder meer spelmiddagen. pop pentheater, en diaverto ningen op het program ma. In de hoofdvestiging aan de Fransenstraat hadden de aanwezige kinderen het gistermid dag best naar hun zin. Oud worden niet altijd zo makkelijk Vlaardingen De Stichting Raad voor het Ouderenwerk en de afdeling Gezondheids voorlichting- en opvoeding van de GGD Nieuwe Water weg-Noord zijn speciaal voor ouderen het project 'Op uw ge zondheid' begonnen. Ouder worden is voor sommigen niet altijd even gemakkelijk. Naar mate de jaren' meer en meer voorbijschrijden en het haar grijzer en dunner wordt, voe len toch heel wat mensen hun hoge leeftijd steeds vaker als een probleem aan. Het thema zal 'Omgaan met ouder wor den' bevatten, dat volgende week in de dienstencentra Emma (dinsdag 19 oktober). West (woensdag) en Holy (vrij dag) zal worden behandeld. Men zal dan ingaan op de al gemene problemen, die men sen "oplopen' bij het ouder worden. Vlaardingen Elf enquêteurs svan het Centraal Instituut. /Midden- en Kleinbedrijf •.(CIMK) gingen gistermiddag Cop werkende en winkelende v'mensen in het Vlaardingse centrum af met een waslijstje •vragen, die het gelijk van de sbinnenstadswinkeliers moet 'Jaantonen. Het verkeerscircula tieplan (VCP) is niet heilzaam voor- de stad, redeneert de middenstand, Alle medewerkers aan dit •CIMK-onderzoek, dat trou wens pas is ingesteld nadat het f, instituut met een krakend rap- jrlport over het VCP kwam, ^stonden bij---de uitlopers van «het Vlaardingse winkelcen trum. De uithoeken, zoals de .^Hoogstraat volgens VVD- '/raadslid Jan Bulva en zijn col- ;j'lega's dreigt te worden. De en- l'queteurs kregen onder andere Jreaeties te horen, die een be hoefte lieten zien aan een pu bliekstrekker aan de andere kant van de Grote Kerk. zodat het échte o'ude Vlaardingen Iweer eens drukker bezocht zóu worden. "Het CIMK wil met deze en quête, die gehouden wordt door een marketingbureau dat van studenten gebruik maakt, zijn gelijk onderstrepen. De mening van klanten zal naar verwachting overeenkomst vertonen met de bevindingen van middenstand en CIMK. ;Schiedam De Schiedamse ^Eerste Tuinsingel is sinds ^woensdag eindelijk weer in ihet bezit van een straatnaam- rbordje. Een half jaar geleden Vwerd het hoekhuis, waar net een gloednieuw bord op was -gemonteerd, gesloopt. En ,sindsdien bleek de singel voor veel bezoekers zo goed als on vindbaar. Verschillende bewoners van de achter het Broersvest gele gen Eerste Tuinsingel klaag den, omdat kennissen na een flinke tijd in de buurt te heb ben rondgereden van pure el lende ergens maar een tele fooncel binnenstapten en nog maals zich de juiste route lie- iten uitleggen. Meestal hadden •ze dan al lang en breed de Tweede Tuinsingel gevonden, .-maar waren nooit verder ge- komen. >Een kleine drie weken gele den schreven enkele bewoners een brief naar de gemeente om aandacht te schenken aan deze vreemde situatie. Schiedam Een onbekend •gebleven bromfietser heeft sa- <.hien met een duo-passagier /gisteren op de Vlaardingerdijk 46-jarige Schiedamse /dame van haar boodschappen- £«5 beroofd. iÖ^.tas-zatïn een mandje voor- fiets. In de boodschap- intas zat onder andere een _|handtas met daarin een gou- |dên-armband,-diverse paperas- isén en een geldbedrag van 125 ïgulden. mm lyiiimiiiiiiiiimiiimiMiiiiMiiiiiiiMmmiiiiiHUiiiiiiiMiuiiiitiiiitiiiMmiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiuiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiifii^ Maassluis Als de ge meente Maasland weigert haar morele, maar vooral financiële verplichtingen na te komen, gaat de Stichting Verenigde Openbare Biblio theek Maassluis zeer sombe re tijden tegemoet. De bi bliotheek moet het komend jaar ruim een halve ton aan subsidie ontberen door de bezuinigingsoperaties van zowel het rijk (44.250 gul den) als de gemeente (14.250 gulden). Springt niemand bij directeur W.G.J.van Dijk wijst nadrukkelijk met het vingertje richting Maas land dan ziet de biblio theek zich genoodzaakt de contributie drastisch te ver hogen. Ook het budget voor nieuwlees zal danig moeten worden ingekrompen. Volgens Van Dijk draait al les om de kleine buurge meente van Maassluis. „Maasland kan de situatie helemaal voor ons redden", meent de bibliotheekdiree- teur. „Twaalfhonderd van hun inwoners maken ge bruik van onze bibliotheek. Wij vinden het daarom niet meer dan billijk, als de ge meente Maasland zodoende oök een bijdrage in de kos ten levert. Wensen ze daar niet aan te voldoen... gaat 't wel ten koste van alle Maassluise lezers." Het bestuur van de openba re bibliotheek acht Maas land aansprakelijk voor 62,000 gulden. Een bedrag, dat de bezuinigingspraktij ken van de overheid keurig absorbeert. Van dijk: „We schuiven de Zwarte Piet naar .Maasland, dat klopt. Onze subsidie is bestemd voor Maassluis. Dat er twaalfhonderd mensen uit Maasland komen; tja, in fei te hebben we niets met hen van doen. Maar ze als lid schrappen, dat kunnen we ook niet maken." In eerste instantie noemt het uitleencentrum echter de minister- van crm de schuldige. Omdat Maassluis evenals 25 andere ge meenten— volgens het 'Be sluit Personeelsformatie' te veel werknemers in dienst heeft, zal de openbare bi bliotheek respectievelijk fi nancieel of door arbeids krachten een aderlating moeten ondergaan. „En dat laatste, heeft het bestuur ge zegd, dat doen we zeker niet", geeft directeur Van Dijk het standpunt van de bibliotheek aan. Blijft de bibliotheek er al leen voor staan, dan zijn ernstige problemen te ver wachten. Door het verho gen van de contributie met vijf gulden naar 17,50 gul den en duizend volgend jaar duizend banden minder in te kopen weet het bestuur zelf 38.000 gulden op tafel te leggen. Waar het resterende bedrag zonder hulp van Maasland vandaan moet ko men, weet niemand. Mini maal wordt daarom 20.000 gulden van het buurdorp geëist om de begroting voor 1983 kloppend te maken. „Met dat geld", aldus de di recteur, „moet het allemaal kunnen lukken. Tja, en zonder... geen idee, dat blijft vooralsnog een open vraag. In 1984 zien we al geen gat meer. Zullen we toch aan ontslagen —drie, vier man van de twintigmoeten gaan denken." Om dat te kunnen voorkomen, heeft de openbare bibliotheek een arob-procedure tegen het rijk aangespannen en de Raad van State gevraagd het besluit van de minister te schorsen. ^iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiHUiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiHiiii'iiiiiifiiiiiiiiiiifl^ Schiedam Tijdens een ver keerscontrole op de Horvath- weg is een 27-jarige Schiedam mer aangehouden, die in het bezit bleek van een hoeveel heid heroine, cocaine en een vals briefje van duizend. De man is overigens een oude bekende van de politie. Een jaar geleden deed hij aangifte van de diefstal van de comple te inboedel uit zijn woning. Een 'door de politie uitgevoerd huisonderzoek leerde deze week, dat een groot deel van de toen 'gestolen' spullen nog gewoon in de woning stond. De man is inmiddels voorge leid voor de officier van justi tie. Schiedam In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt ook dit jaar w. t oe langhaarkatten- tentoc'.sle's. tv gehouden. Zon dag zi'K-vt geveer 350 kat ten k if-n ve worden be- wondei.-' Dit evenement, georganiseerd door de Nederlandse Langhaar Katten Vereniging (NLKV), lokte vorig jaar veel mensen naar het wijkcentrum in Sehiedam-Noord. De NLKV meende daarom ook dit jaar deze show tn De Blauwe Brug te meuten houden. Behalve 'voor de show' zullen er ook katten verkocht worden, waarbij vooral de jonge katten zich in een grote belangstel ling kunnen verheugen. Er zullen in negen categorieën prijzen worden toegekend. Voor de kinderen is er een kleurwedstrïjd met tal van prijzen. De show begint om tien uur en zal om zes uur af gelopen zijn. Het was gisteren precies tien jaar geleden dat het Schiedamse theater De Teerstoof werd geopend. In die jaren hebben ongeveer 65.000 mensen de kassa van 'Neerlands meest knusse theatertje' gepasseerd. Door middel van een receptie werd dit jubileum gisteren gevierd. Morgen mag 'heel Schiedam' mee doen met feest vieren. Dan is er namelijk een groots opgezette jubileum manifestatie. Vanaf negen uur tot diep in de nacht zullen in De Teerstoof en het, in hetzelfde gebouw gevestigde QT, tal van artiesten optreden: Rob van Houten, Dame Blanche, Guus Vleugel en The International J. an R. Sisters zijn enkele van de namen. Vlaardingen - Een herhaling van net zo'n blunder als Schiedam enkele maanden geleden maakte met de bere kening van de onroerend-goedbelasting (OGB), heeft Vlaardingen gisteren geplaatst voor een strop van bijna een miljoen gulden. Doordat op een ponskaart het huisnummer 24 van een Vlaardingse woning verkeerd werd ingetikt, namelijk in het vakje waar de oppervlakte staat aangegeven, werd uitge gaan van 240.000 vierkante meter voor die woning. Dat betekent tegen een tarief van 36 gulden per tien vier kante meter een strop van 864.000. Dit tekort, vermeld in de ontwerp-begroting voor 1983, valt slechts voor een deel goed te maken en dan alleen nog als de OGB voor de zoge naamde zakelijk gerechtigden (de eigenaren dus) met 6,3 pro cent omhoog gaat. Dat zal een koude douche zijn voor de ei genaar/bewoners. B en W van Vlaardingen waren er tenslot te van uitgegaan, dat de limiet met hun tarieven bereikt was. Maar ook als die tarieven op die manier omhoog vliegen blijft er sprake van een tekort, namelijk 3,6 ton. Dat maakt de op handen zijnde bezuinigings operatie weer aanmerkelijk moeilijker. Vlaardingen had toch al weinig financiële spe ling, aldus het college van B en W. 'Even wennen' De fout is gemaakt met „het nieuwe geautomatiseerde sy steem", aldus het college. Voor de ambtenarij was het nog even wennen en ook al ben je bij het intikken maar eventjes onoplettend, dan kan je voor miljoenen het schip ingaan, zo weet een am Dienaar te vertel len. Wat dat betreft heeft Vlaardingen nog geluk gehad, want het ging nu om een huis nummer 24. „Stel je voor," al dus de ambtenaar, „dat het was gegaan om een adres aan het eind van de Holysingel—" Het had miljoenen kunnen schelen. En dan was een 'Schiedamse situatie' ontstaan. Deze zomer (de halve gemeenteraad was met vakantie en het dreigde na enorme ophef toch in de doofpot te geraken) kwam uit die gemeente het nieuws dat een computer fout voor twee miljoen gulden verlies per jaar had gezorgd over de afgelopen drie jaar. Er zat zelfs de drei ging in van een OGB-verho- gïng met ruim twintig procent. Die dreiging is nog even afge wend, maar nog altijd kan er een enorme lastenstijging ko men. Dat zai blijken bij de ker mende begrotingsbehandeling, die waarschijnlijk op zijn vroegst in januari 1983 zal plaatshebben. Zoals gebruike lijk is Schiedam wat dat be treft een hekkensluiter. In Vlaardingen zullen B en W komende dinsdag een voorstel behandelen, dat uitgaat van die tariefsverhoging van 6,3 procent voor de zakelijk ge rechtigden. Het college heeft mei het oog op de komende begrotingsbehandeling met willen aarzelen om de ge meenteraadsleden van de blunder op de hoogte te bren gen. ADVERTENTIE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1