ROTTERDAM 15 Meer dan vijfduizend gegadigden voor éénmalige uitkering 'Made in Holland' laat op temperatuur Betalend publiek ondergeschikt gemaakt aan TV Werk migrantenfunctionarissen moet nog twee j aar doorgaan Feyenoord en Excelsior: Dubbel in de knel ■iÜii. iIJsselmonde •met Beverwaard verbonden WÊÈÊÊÊÊÈÈm :imsm 'Rotterdam heeft meer kleine theatertjes nodig' Chloor weerhoudt Surinamers van schoolzwemmen Dire Straits mogen maar 2 nummers op Platengala Naar Excelsior, dan niet op parkeerterrein Actie voor ontheemde Tibetaanse kinderen Rotterdams Nieuwsblad zaterdag 6 oktober 1982 Rotterdam Ruim vijfduizend Rotterdamse uitke- ringsgfenieters hebben gebruik gemaakt van de mo gelijkheid om een éénmalige uitkering te ontvang st en, waarmee een grootdeel van de verloren gegane koopkracht over dit jaar wordt vergoed. De hoogte - van de uitkering loopt tussen de 300 en 400 gulden. Veertigduizend cliënten van de Gemeentelijke Sociale Dienst kregen vorige week een brief thuis, waarin stond op welke wijze zij het finan ciële steuntje kunnen ver krijgen. Enkele duizenden, die bij dè dienst staan inge schreven, krijgen volgende week een dergelijk brief in de bus. WWV'ers moeten zelf bij het postkantoor een aanvraag formulier halen. Voor men- j Met het op wat ('ongewone wijze l doorknippen van een lint heeft oud-gedeputeerde F.A. Diepenhorst gisteren l het gedeelte van Groeninx van Zoefenlaan dat iIJsselmonde met de Beverwaard en de E provinciale weg ten oosten (van Rijksweg 16 (verbonden. (Een verbinding die j: overigens nog niet 5 compleet is: in oktober 1983 zal ook tramlijn 2 doorgetrokken worden naar de Beverwaard. ■Hl ëmM sen met een rww en abw-uit kering wordt bij de dienst bekeken of zij voor een een malige uitkering in aanmer king komen. Om voor de éénmalige uitkering in aan merking te komen, moet aan speciale voorwaarden wor den voldaan. De brieven van de GSD zijn in acht talen de deur uitge gaan, om ook buitenlanders op de hoogte te brengen van de regeling. Bij de GSD verwerkken tien medewerkers de aanvragen, zij verstrekken ook aan het publiek de nodige inlichtin gen. Of aan de bali (Maurits- weg 2) of telefonisch: 173050 of 173570. Oud-directeur kunstslich ting Rotterdam „Het hoort niet alleen maar om grote zaken te gaan. Er moeten juist in een stad als Rotterdam veel meer van dit soort kleine dingen ko men, van die kleine theatertjes in achterafstraatjes". Dat zei gisteravond Willy Hof man, oud-directeur van de Rotterdamse Kunststichting, bij de opening van poppenthe ater Belle Psss in de Waterloo- straat. Ruim twee jaar nadat poppenspeelster Lucia Sies met haar idee bij Hofman bin nenstapte heeft Rotterdam dan eindelijk een vast theatertje voor die kunstvorm. „Dat werd wel tijd ook", vond Lucia Sies naast Willy Hofman, de oud-directeur van de Rotterdamse Kunststichting die haar met zijn enthousiasme voor het poppenspel heeft weten te inspireren. Hofman, die zei dat het pop penspel van jongsafaan zijn grote liefde heeft gehad. ,,A!s kind maakte ik zelf een thea tertje, poppen en poppeklerën en gaf ik voorstellingen in de tuin van een vriendinnetje". Lucia Sies (32) is vijf jaar gele den met poppenspel begonnen. Ze geeft woensdag- en zater dagmiddag voorstellingen voor kinderen. Ze overweegt later ook stukken voor volwassenen te maken. Rotterdam Het school zwemmen in Rotterdam heeft te kampen met een slechte deelname van Suri naamse kinderen. Volgens onderwijzers, die hierover klagen bij de gemeente, ko men de kinderen behalve met obligate uitvluchten, steeds weer met het ernstig gemeende verhaal dat hun haar niet tegen chloorwater kan. Het wordt volgens de kinderen bros, breekt en valt uit. Dit is een van de problemen die in het rapport 'Sport be vordert integratie' van de m igran ten-f uncti on a r isse n bij de Dienst voor Sport en Recreatie. Het niet-serieus nemen door zwem instructeurs en onder wijzers van de2e haarproble- men kan volgens het rapport door de kinderen als grie vend ervaren worden. De gemeente adviseert het on derwijzend personeel de be treffende kinderen op te dragen een badmuts te dra gen. Rotterdam De twee migrantenfunctionarissen bij de dienst voor sport en recreatie, die eind 1980 zijn aange steld, hebben de afgelopen twee jaar veel op gang ge bracht. Daarom moeten beide func tionarissen nog twee jaar de tijd krijgen om verder te werken aan de integratie van migranten in het sport gebeuren. Het rijk is bereid om in ieder geval voor het komend jaar opnieuw geld beschikbaar te stellen. De beide migrantenfunctio narissen, één voor Surinaam se en Antilliaanse migranten en één voor Turkse en Ma rokkaanse migranten, heb ben gezorgd voor meer oog voor de migranten in het sportgebeuren. Er wordt ge werkt aan sterke en levens vatbare voetbalclubs van mi- grantengroepen, die in de competities kunnen mee draaien, er zijn sportcursus- sen voor migranten georga niseerd, in Hoogvliet zijn zwemlessen georganiseerd voor Turkse vrouwen en voor T urkse mannen en Su rinamers en Turken nemen deel aan het tweede krachts portcentrum in Zuid. Daarnaast hebben de beide functionarissen contacten ge legd met sportverenigingen om migranten in die vereni gingen opgenomen te krijgen en begrip te vragen voor die migranten. Ook zijn er veel contacten gelegd met wel- zijnsinstellingen, deelge meenten, wijkraden en buurtv erenigi ngen. Rotterdam Een groot deel van het publiek voelde zich gisteravond zwaar bekocht tijdens het Platengala in het Rotterdamse Ahoy' Sportpaleis. Want in plaats van tege moet te komen aan de smeekbede van een uitzinnige me nigte om meer muziek van de Engelse formatie 'Dire Straits', koos de organisatie (Avro samen met alle platen maatschappijen) voor het miljoenenpubliek dat het gehe le concert via de televisie volgde: na twee nummers moest Dire Straits stoppen. Zo stond het immers in het schema. Honderden mensen dropen daarom voortijdig af. De muziek van John Denver, gepresenteerd als dé grote attractie, kon hen niet meer bekoren. Uit een van de zich verwijderende groepjes klonk het teleurgesteld: „Nou jongens, sorry dat ik jullie de hele week gek heb lopen maken vo.or een optre den van de Dire Straits." Een ander. „Ach, ik heb er in ieder geval een elpee aan over gehouden." (Bij aan koop van twee kaartjes werd een elpee met romantische r luistermuziek kado gege ven). door Richard Stomp Eigenlijk was het van tevo ren best spannend. Natuur lijk stonden er op het platen gala grote namen. Optredens van de Four Tops, Randy Crawford, Billy Preston and Syreeta, good-old Johnny Ray, John Denver en the Dire Straits staan maar heel zelden tegelijk op het pro gramma. Maar hoeveel men- - sen zijn bereid om twintig tot veertig gulden neer te tellen voor iets dat geheel op de televisie te zien is, en dan nog beter (want dichterbij) ook? Het bleek enorm mee te vallen. Ahoy' was zo goed als uitverkocht. Alleen bo ven in de hoeken waren wat lege plekken zichtbaar en hier en daar waar ook stoel tjes beneden niet bezet. De Avro had vooraf weinig aan het toeval overgelaten. Overal was aangekondigd dat de aanvang van het gala op zeven uur lag en dat de zaal al om zes uur open zou zijnr Men vermeldde er niet bij dat pas om acht uur de eerste muziek klonk. Het ge volg was dat iedereen zijn uiterste best had gedaan om klokslag zeven uur op zijn plekkie te zitten, en daarna nog een uur verveeld moest wachten. Maar ja: op de tele visie mochten geen lege plekken in de zaal te zien zijn, veroorzaakt door laat kamers. Opmerkelijk was dat op de stoeltjes van de duurste plaatsen een aansteker klaar lag. Programmaleider Tom Bourgogne maakte voor aan vang duidelijk dat die niet bestemd waren voor sigaret of sigaar. „Het is de bedoe ling dat u, tijdens het optre den van Sofie Tucker, de laatste artiest voor de pauze, die aansteker in de lucht steekt. Kunnen we eens kij ken wat een sfeertje we dan krijgen." Het spontane initi atief van van het internatio nale poppubliek gebruikt door de Avro. Het pubiek geregisseerd. Dat leiden van het publiek gebeurde toch al nadrukke lijk door diezelfde Bourgog ne. Van tevoren werden de toeschouwers duidelijk ge maakt dat hij de man was waarop alle aandacht moest worden gericht. „We hebben soms lang applaus nodig en ik geef dat dan aan", liet hij weten. Zoals gewoonlijk werkte dat middel perfect. Alleen vergat Bourgogne tij dens het optreden van Sofie Tucker dat het met een aan steker in één hand moeilijk klappen is. Hoewel het platengala als een live-concert werd gepre senteerd, werd vlak voor de pauze pijnlijk duidelijk dat dat niet voor alle artiesten opging, Sofie Tucker zou haar jongste hit ten gehore brengen en stond samen met haar begeleidingsband klaar, toen plots een verkeerde band werd gestart. Paniek op het toneel, en niet in het minst bij. Tucker zelf. Totdat een tweede poging wel lukte en men doorging alsof er niets aan de hand was. Sofie zong live met de band mee, zo was daardoor wel duide lijk geworden. Hetzelfde gold overigens voor de Dire Straits.- Johnny Ray Is er alleen maar negatiefs te melden over het platengala in de Rotterdamse Ahoy'? Gelukkig niet. De ban werd gebroken door Johnny Ray, die populair was in de tijd dat een deel. van het publiek in de luiers lag of zelfs nog niet geboren was. Met een uitstekende performance doorbrak deze oude artiest het gladde, commerciële, dat van de rest van de verplich te hitjesbrengers afstraalde. Vol- energie bracht hij be kende nummers van vroe ger, met als onbetwistbaar hoogtepunt 'Don't you cry'. Het nummer dus waarmee André van Duyn nu een grote hit heeft en vooral daarom bij het publiek ins loeg als een bom. En dat dui zenden de Hollandse tekst meezongen, zal Ray vermoe delijk ontgaan zijn. Aandoenlijk was in ieder ge- - val het moment dat de pro grammaleiding wel inhaakte op het enthousiasme van het publiek en Johnny Ray van- oehter de camera ten ver staan werd gegeven dat hij hetzelfde nummer nog een keer mocht zingen. De oude, vermoeide rot uit het vak trok een ongelovig gezicht en stamelde in opperste ver bazing: 'You mean again?' Het was helaas het hoogtepunt van de avond. De Engelse formatie de Dire Straits was het populairst bij het publiek in Ahoy'. Toch mocht de band maar twee nummers spelen. John Denver kreeg de meeste ruimte in het programma van het Platengala. Hoewel hij bij velen uitermate populair bleek, kon zijn optreden enkele honderden .niet meer boeien. -•„Vlaardingen Alhoewel een goed bezette Stadsge hoorzaal de titelsong van de "inusical 'Made in Holland' in .«e pauze al moeiteloos na- - neuriede, kwam de Musical Theatergroep Carrousel zelf ,er pas laat in op gang. Het duurde tol tien minuten sna'de rust voordat de vonk van herkenning, die Carrousel d^jdens de generale repetitie op <°ns had achter gelaten, begon gloeien, om uiteindelijk toch yoor een enthousiaste brand te zorgen. ^peze oubollige beeldspraak -|ooet de sfeer weergeven Waarin Carrousel de eerste |urie kwartier van het verhaal an de belevenissen van een •Topgroep (Louvre) op de plan den bracht. Nerveusiteit, geuit r? .een allengs afnemende mat- h.e',d. die naar gelang de voor stelling vorderde over ging in sprankelende stuk muziek- en danswerk wat men van de groep gewend is. Daar moet de voorstelling het van hebben, want de toeschouwer kan het door Gerard van den heuvel verhaal, door het te rappe spreektempo overgens moei lijk te volgen, volledig onder geschikt maken aan de mu ziek. Uitstekend danswerk Dat betekent een grote verant woordelijkheid voor het or kest, dat gisteravond maar moeilijk de zuiverheid kon vinden (ouverture) die het luisteren tot een plezier maakt. Het orkest varieerde danook sterk in prestatiecur ve. Deze bevond zich ongeveer tussen die van een boeren- blaaskapel ('Alles is .geleend') tot gloedvolle begeleiding ('Vrienden'). Carrousel maakte aanvankelijk de indruk zich in de jas van deze mucical-come- dy, een mixage tussen serieus bedoelde zangteksten en aan gedikte 'mounty'-humor, niet comfortabel te voelen. Tot zover de kritiek op een voorstelling die zeker de moei te van het zien en aanhoren waard is. Niet alleen door een aantal uitstekende songs (kind van rijke ouders over Biafra: geen geraamten naast mijn nest), maar meer nog door het uitstekende danswerk van de balletgroep. Centraal daarin staan Els en Martin Weber, die een voor treffelijke 'pas "de deux' lieten zien tijdens het optreden van de vermakelijke Ton van Lint (Tout-Tout). Na diens opge wekte entree waaide de geest van zelfvertrouwen door de ploeg. Zang, belichting, aan kleding, snelheid, al de zaken die zangtoneel aantrekkelijk maken werden nu door Car rousel uitgebuit. Dat resulteer de, afgezien van het knap kin derachtige happy-end, in een opeenvolging van. sprankelen de liedjes en voordrachten, eindigende in de 'Made in Hol- land'-apotheose. Vandavond moet U zelf even gaan kijken. In de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. Zeker de moeite waard. Rotterdam De Rotterdamse politie verzoekt voetballief hebbers die per auto maar de Kuip komen om alleen de wedstrijd van Excelsior te zien, geen gebruik te maken van het Feyenoord-parkeer- terrein. Zij zouden hun auto verder van het stadion moeten neerzetten om te voorkomen dat hun wagen wordt 'inge bouwd' door de wagens van mensen die alleen Feyenoord willen zien spelen. Vol optimisme kondigden de besturen van Feyenoord en Excelsior drie weken geleden de dubbel aan, die morgen in De Kuip wordt gespeeld. Het najaarszonnetje stond toen nog vrolijk aan de hemel, van afkeuringen was nog geen sprake, kortom, wat lette de clubs om de beide thuiswed strijden, een slechts incidente le gebeurtenis, te koppelen om zodoende wat meer toeschou wers naar het stadion te lok ken. Een prettige bijkomstig heid was dat PSV vorige week ook nog eens koploper werd van de eredivisie, waardoor de wedstrijd tegen Excelsior ook nog voor het Feyenoord-pu- bliek aantrekkelijk zou wor den. Waarmee tot voor kort niemand rekening hield was echter, dat het weer nogal snel kan omslaan in dit kikker land. Weerbastige buien boven De Kuip, die de laatste dagen soppend op wat droogte ligt te wachten. De dubbel lijkt in de knel te komen, maar nochtans geen paniek in het stadion, waar in middels een werkploeg van twintig man is gevormd om naar de hemel of de lucht wat wil opentrekken. Want an ders... Anders zal Feyenoord- 1 FC Utrecht volgens Jan Huij- bregts moeten worden ver- t schoven naar woensdag 27 ok tober (de kaarten blijven gel dig), tenzij er een voorkeur wordt uitgesproken .over het doorgaan van een wedstrijd. Dat is vooralsnog niet gedaan. Er wordt gewoon om een uur afgetrapt en dan is het te wen sen dat de gebroeders Van de Kerkhof hun hoefgetrappel enigszins zuilen intomen, want anders komt de dubbel echt in de knel... door Pïèt Ocks zondag na de eerste wedstrijd Excelsior-FSV het veld te rol len, te egaliseren, kortom speel klaar te* maken voor Fey- enoord-FC Utrecht. Het veld ligt er goed* bij, zo wordt ge zegd. Geen plassen, een prima drainage en door de hoop uit te spreken dat "het nog geen zondag is en datjaet best nog wel droog zal worden', blikt men vol optimisme uit naar de dubbel. Terugdraaien kan niet meer. Er zijn al zo'n duizend (tien procent duurdere) kaarten verkocht en het zou een te veel omvattende taak zijn om die mensen hun geld weer te rug te geven. Hoewel, als Ex celsior nou eens was terugver wezen naar Woudestein, waar men het meerbedrag zou kun nen terugkrijgen en men het zelfde zou doen in de Kuip Dan was iedereen er zeker van dat beide wedstrijden in elk geval doorgang zouden vinden. Nu blijft het afwach ten, een kwestie van staren Via stand op Lijnbaanplein Rotterdam Het Comité 'Rot terdam redt 'n kind' zal van maandag 18 tot en met vrijdag 22 oktober aanwezig zijn óp het Lijnbaanplein met een speciale stand. Behalve dat er informatie over het doel van het comité (het helpen plaat sen van door oorlog of natuur ramp wees geworden kinderen in SOS-kinderdorpen) wordt gegeven, biedt men bok diver se artikelen te koop aan. Zo zullen onder meer stickers, linnen tassen en India-shawls te verkrijgen zijn. De netto-op brengst van deze verkoop kom ten goede van Tibetaanse vluchtelïngetjes in India (Byla- kuppe). Het Streven van de ac tie is het financieren van een groot familiehuis in Bylakup- pe- Giften voor dit doel kunnen wordenv overgemaakt op giro 36.88.800, t.n.v. de penningen- meester van het comité voor noemd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3