Onderzoek CARA krij gt toch vervolg De Pijpers: meer leden aantrekken MUWI sommeert college om met herstel te beginnen s VMARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NljjjWt WATERWIG CflUBAMT Afgeladen Teerstoof bij jubileumfeest NAM test gasput bij rijksweg 20 Groenoord weet Landsvreugd nu wel te vinden ■i Maassluis stapt uit Raad Europese Gemeenten 'Verloren dekzeil oorzaak ongeval ■i til Motorrijder scheurt met 150 km door Waterweggebied Fel brandje vernielt slaapkamer Politie rolt bende op V erbli j fsvergunning voor Turkse Fatma Een instrument bespelen is echt niet zo moeilijk Dronken man ramt auto's Eerste huizen Noord (deelplan 2a) opgeleverd 187bewoners in proces tegen gemeentebestuur M li "ïi waterweg MAANDAG IS OKTOBER 1982 Schiedam Theater en foyer van De De organisatoren hadden een sterk pro- Teerstoof waren zaterdagavond afgela- gramma samengesteld en hoe verder de den. Ook in het in hetzelfde gebouw ge- avond vorderde, des te minder moeite legen QT kon er nauwelijks nog iemand hoefden de artiesten te doen om het pu- bij. Het Schiedamse theater vierde zater- bliek voor zich te winnen. Rob van Hou- dagavond het tienjarig bestaan. ten trad twee keer op; het cabaret van Guus Vleugel éénmaal. De artiesten ble ven vrijwel alemaal 'hangen' in de foyer, waar het vrouwenorkest Dame Blanche optrad. Daar werd tot diep in de nacht gedanst, om twee uur nog even onder broken voor de travestie-act van The In ternational J. and R. Sisters. 'Maassluis Het college van B en W voelt er veel voor, om 'het lidmaatschap van de Raad Jder Europese Gemeenten op te -zeggen.-Maassluis is al 14 jaar' 'lid van de sectie Nederland van deze raad, maar in die pe- 1 'riode heeft Maassluis de doel stellingen van de raad niet of 'nauwelijks kunnen steunen, aldus het college. De raads- commissie voor algemene za ken, die vanavond vergadert, lis daarom voorgesteld het lid maatschap maar op te zeggen. 'Het lidmaatschap kost Maas sluis 9 cent per inwoner per 'jaar en voortzetting van dat lidmaatschap acht het college Weinig zinvol. Den Hoorn Een 39-jarige ^automobilist uit Maassluis is vanmorgen kort na zes uur op de Woudseweg frontaal op r vrachtwagen gebotst. De man verloor de macht over het stuur, omdat het dekzeil ^van. een voor hem rijdende wagen met aanhanger losraak te en-tegen zijn voorruit te recht kwam. Door de botsing syerd de personenauto van de weg tegen een boom geslin gerd. De bestuurder is met ernstig letsel overgebracht naar het Oude en Nieuwe Gasthuis in Delft. Maasland De Nederlandse aardoliemaatschappij (NAM) is begonnen met het testen van de proefboring, die naast rijks weg 20 op het grondgebied van Maasland is verricht Ge durende deze test is enkele weken lang een gasvlam te zien. Volgens de NAM worden in veel van de geboorde putten. noeg in de grond zit. Daarbij is met name van belang, hoe lang en bij welke druk het gas uit de testput komt. n„-u~- He proefboring in Maasland is fij hoeveelheden gas ge- gedaan naar aanleiding van onden en dient de test om na het seismologisch onderzoek, ie gaan ol er m Maasland ge- dat eerder in het hele West- land werd gehouden. Op grond van dit onderzoek wor den bepaalde lagen in de grond verwacht. Het aantref fen van gas is in ieder geval een bevestiging van de juist heid van het seismologisch on derzoek. Schiedam Diverse wijkbe woners van Groenoord, die nog nooit hadden gezien wat de wijkvereniging in haar vas te onderkomen in boerderij Landsvreugd aan de Sweelinc- ksingel nou allemaal doet, hebben daar zaterdag uitge breid kennis van genomen. Veel bewoners van Groenoord hebben de open dag, dié zater dag werd gehouden, bezocht: er waren over de gehele dag gemeten zeker zo'n 500 of 600 G roenoord ers in huis. \'t ïfl* "J Vooral kinderen amuseerden zich best tijdens de open dag. Zoais het jonge- dametje links, dat haar geluk beproefde bij de grabbelton. Ï7"l O11iu„;j- - Waterweg Een twintigjarige motorrijder uit Gouda heeft in het weekeinde de politiekorpsen van zowel Maassluis, Vlaardin- gen als Schiedam op stelten gezet. Met een gangetje van zo'n 130 km per uur joeg hij zijn motor over de Westlandseweg in Maas sluis. Omdat de politie uit veiligheidsoverwegingen niet van plan was met dezelfde snelheid door de stad te scheuren, ver dween de motorrijder alras uit het gezicht. In Vlaardingen geschiedde op de Schiedamseweg niet veel an ders. Daarkonden agenten alleen constateren dat de Gouwenaar zijn tempo nog verder had opgevoerd tot een slordige 150 km. Pas de gealarmeerde collega's in Schiedam wisten hem op de opgebroken Broersvest tot staan te brengen, waarna hij aan de Maassluise politie werd uitgeleverd. Vlaardingen Het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne heeft subsidie toegezegd voor het ver volg van het grootscheepse onderzoek naar de invloed van luchtverontreiniging op de menselijke luchtwegen dat wordt gehouden in Vlaardingen en Vlagtwedde. Dit heeft het astmafonds zaterdag meegedeeld, Om de paar jaar worden in beide plaatsen enige duizen den mensen onderzocht. Eind volgende week gebeurt dat voor de zesde keer in het Gro ningse Vlagtwedde. Volgend jaar is Vlaardingen weer aan de beurt. Het onderzoek heeft al uitgewezen dat mensen in het Rijnmondgebied meer klachten hebben over hoesten en kortademigheid dan men sen in het Vlagtwedde. „Voortdurend blootstaan aan luchtverontreiniging blijkt in vloed te hebben_,op de long functie", aldus 'het Astma fonds. Het onderzoek in Vlagtwedde wordt uitgevoerd met mede werking van de universiteiten ïn Groningen en Leiden. De onderzoeken dit jaar in Vlagt wedde en volgend jaar in Vlaardingen kosten tezamen circa zeven ton. Het astma fonds neemt daarvan tien pro cent voor zijn rekening. Het onderzoek dreigde te wor den stopgezet, doordat TNO besloot geen geld meer be schikbaar te stellen. Het mi nisterie heeft de financiële rol van TNO nu overgenomen voor de eerstkomende twee jaar. Het onderzoek, dat al loopt vanaf 1965, heeft tot nu toe al enkele miljoenen gul dens gekost. Vlaardingen Een fel brand je heeft gistermiddag een slaapkamer op de bovenetage van het pand Hoogstraat 96 geheel vernield. De rest van de bovenste en de daaronder erdieping liep be hoorlijke water-, rook- en roetschade op. Over de oorzaak van de brand, die om omstreeks vier uur 's middags uitbrak, is nog niets bekend. .Vlaardingen - Meer dan honderd diefstallen en vernielingen heeft de recherche opgelost met de aanhouding van zes jonge Vlaardingers. De zes bekenden een inbraak in een poetslappen- fabriek, zeven autokraken, zeer veel diefstallen van bromfietsen en fietsen en vernielingen. Ze waren actief in verschillende plaatsen in het Rijnmondgebied. De schade door diefstallen en vernielingen bedroeg bijna twee ton. De benadeelde mensen zijn geïnformeerd over de teruggevonden goederen. Schiedam Fatma, de Turkse vrouw die met haar kinderen Nederland moest verlaten, mag in Schiedam blijven wonen. Na_ een aantal maanden van actievoeren door tal vain orga nisaties mocht Fatma vanmor gen op het Schiedamse politie- opreau verschijnen om de zo pegeerde verblijfsvergunning ontvangst te nemen, atnia kwam een paar jaar ge- \r n met haar kinderen naar Nederland, waar haar echtge noot al een aantal jaren werk- •te. Heze man bleek echter sa men te wonen met een Neder- ..landse vrouw en Fatma liet t zichop advies van haar ook ■tU? Schiedam wonende familie ;\D" .scheiden. Zij wist aan een huis èn een baan te komen. De .AWet bepaalt echter dat een buï- ïo Se vrouw veel langer feh baan in Nederland moet Rebben om voor een verblijfs- in aanmerking te -xomen. Haar toenmalige echt genoot weigerde voor haar te .•g^nen en staatsecretaris i-öcheltema 'van Justitie wilde ,-Apaar uit het land zetten. Hier nu met succes tegen gepro beerd. 6 t Wie als nieuweling De Pijpers of De Jonge Pijpers wil versterken kan na een winter repeteren alle stukken op het repertoire meeblazen. Bij het duurt het iets langer. voor men onder de knie heeft J Het bestuur van de wijkvere- niging sprak dan ook van een groot succes. „Het was gezellig druk; we zijn hondsmoe", zei een van de bestuursleden om half vier, toen zo langzamer hand met de afbraak van alle stands die voor allerlei activi teiten waren gebruikt kon worden begonnen. „Het was erg opvallend, dat er veel mensen zijn gekomen, die nog nooit geweest waren. Velen weten Landsvreugd nog steeds niet te vinden en daar kunnep we op 20'n open dag natuurlijk veel aan doen." Veel interesse was er voor de diverse activiteiten, die zater dag waren georganiseerd. Top pers waren de film, die door een van de leden van de vere niging is gemaakt en waarin alle activiteiten van de club aan de orde komen, de huifkar die de wijkvereniging door de buurt liet rijden, om mensen van en naar Landsvreugd te brengen en de schermdemon- straties, die werden gegeven door de schermvereniging Vlaardingen. De wijkvereniging heeft op het ogenblik zo'n vijfhonderd leden, maar de bedoeling is om dat aantal de komende tijd flink uit te breiden. „We heb ben in al die tijd, sinds de op richting vijftien jaar geleden, nog nooit de contributie ver hoogd. Als je meer activiteiten wilt gaan ontplooien, waar we op het ogenblik mee bezig zijn, dan zul je toch moeten zorgen dat je meer leden krijgt, an ders heb je daar niet voldoen- de geld voor", aldus de woord voerder van de vereniging. Groenoord houdt zich overi gens ai lang niet meer uitslui tend met sociaal-cultureel werk bezig. Ook op het gebied van het buurtwerk wordt, ïn samenwerking met opbouw werker Jos van der Lugt, het nodige gedaan. Vlaardingen De open dag, die het Vlaardïngse showkorps De Pijpers en de jeugdafdeling De Jonge Pijpers zaterdag heeft gehouden, is suc cesvol verlopen. Veel ouders en andere fami lieleden van de leden van de beide korpsen, maar ook heel wat 'bui tenstaanders' kwamen Showkorps De Pij pers en het - junioren korps De Jonge Pijpers trokken veel belang stellenden met hun de monstraties en openba re repetities. Hier is de fiuitgroep van het jeugdkorps met zo'n repetitie bezig. een kijkje nemen op de bovenetage van het Weeshuis, de vaste repe titieruimte van de korp sen. Daar waren de hele dag door demonstraties en repetities, die een goed beeld gaven van wat er in zo'n korps alle maal omgaat, voor men voor een optreden de straat op kan. De open dag werd ge houden met als doel, weer wat nieuwe leden aan te trekken. Marco Burgers, voorzitter en muzikaal leider van het seniorenkorps: „Bij de Jonge Pijpers lukt het over het algemeen erg goed, om nieuwe leden aan te trekken. Na bijna ieder optreden, melden zich wel enkele jongeren aan, die mee willen doen. Bij het senioren korps ligt dat vaak w-at ingewikkelder. Men denkt dat het vreselijk moeilijk is om zo'n in strument te leren bespe len, maar dat valt best wel mee. Iedereen die zich daar voor inzet kan in één winter het hele repertoire leren blazen. Bij het slagwerk ligt'dat iets moeilijker, maar ook dat is in redelijk kortfe tijd heel goed te doen." Het showkorps De Pij pers maakt op het ogen blik (weer) een belang rijke ontwikkeling door. Het korps is hard bezig, het repertoire te wijzi gen én de manier van show-maken. „We wil len zo langzamerhand een beetje van het Zuid- Amerikaanse repertoire af", vertelt Burgers. „Het wordt tijd om weer eens wat andere dingen te proberen." Ook De Pijpers probeert, zowel in 'normale' op tredens als op concour sen, zo goed mogelijke prestaties te leveren. „Maar die prestaties zijn net zo belangrijk als de sfeer en het onderlinge contact. Daar besteden, we erg veel aandacht aan", aldus Marco Bur gers. Vlaardingen Een 23-jarige Vlaardinger, die flink onder invloed van alcohol verkeerde, heeft in de nacht van zaterdag op 2ondag met 2ijn personenauto drie geparkeerde auto's in de Cornells Houtmanstraat beschadigd. Een van die wagens raakte zelfs total loss. De man reed, nada't hij die schade had veroorzaakt, door, maar hij kon door de politie even later in de zelfde straat in zijn auto worden aangetroffen. Hij kreeg op het politiebureau een proces ver baal. Vier knapen van 14 tot en met 20 jaar hebben in de nacht van zaterdag op zondag een abri op het Geuzenplein vernield. Ze zijn door de polii tie mee naar het bureau genomen, waar ze de* nacht hebben doorgebracht. Daarna mochten ze met een proces verbaal naar huis. Schiedam Eind vorige week zijn de eerste sleutels overhandigd aan toekomstige bewoners van het nieuwbouwproject in de Woudhoek- Noord (deelplan 2a). Er zijn nog maar een paar woningen écht ge reed. De vrachtwagens met zand en aarde rij-' den hog af en aan. Fatsoenlijke wegen zijn er nog niet. Toch zijn sommige nieuwe bewoners al van plan snel hun intrek in een huis in 'De Geuzenbuurt' te nemen. Gisteren werden al de eerste gordijnen opgehangen. Vlaardingen In een brief aan het Vlaardïngse college van B en W heeft Hugo Pen- narts van het Rotterdamse Ad- vokatencollectief de gemeente .gesommeerd, binnen veertien dagen te beginnen met de her stelwerkzaamheden van de MUWI-I woningen in de Bab- berspolder. Het gaat om de formele, laatste brief, die juri disch nodig is alvorens de Kerngroep van bewoners met de aangekondigde gerechterlij- ke procedure tegen de ge meente kan beginnen. Als het college aan de sommatie van de advokaat niet voldoet, dan «i fs zal het kort geding, dat de be- wonersgroep wil aanspannen, meteen in gang worden gezet. Zoals bekend hebben de bewo ners van de woningen onlangs in overgrote meerderheid nee gezegd tegen de renovatie plannen van de gemeente, om dat men vreesde dat de huur verhoging te hoog uit zou val len. De Kerngroep van de MUWI- 1 wonïngèn heeft inmiddels een grote groep huurders be reid gevonden, in dat proces tegen de gemeente deel te ne men. Omdat de kerngroep zelf officieel geen partij -is, omdat immers niet de kerngroep maar de individuele bewoners een huurovereenkomst met de 'gemeente .hebben, moest een flink aantal bewoners gevon den worden, dat bereid was om het proces officieel aan te spannen.- Na een huis aan huisbezoek, dat de leden van de kerngroep hebben uitge voerd, hebben zich 187 bewo ners gemeld, die hetzij via een acte van onvermogen, het zij voor eigen rekening ofte wel voor een bedrag van maximaal 25 gulden zich bereid hebben verklaard dat proces te voeren. „We konden niet volstaan met slechts één bewoner die namens alle an deren het proces zou gaan voe ren, want dan zou de gemeen te na de uitspraak wellicht al leen dat huis van die ene be woner opknappen en de rest gewoon zo laten. Op deze ma nier hebben we een groep, die groot genoeg is om door de rechter beschouwd te worden als sprekend namens de gehele buurt", aldus Ron Koevoet, opbouwwerker* in de Babber- spolder. In een nieuwe editie van de 'opknapkrant', die op gezette tijden wordt uitgegeven, heelt de kerngroep weer flink uitge haald naar de gemeente we gens de brief die het college van B en W onlangs, nadat de renovatie door bijna alle be woners van de hand was ge wezen, aan hen is verzonden. „Heeft u ook zo'n rare brief van de gemeente gekregen? Waar dat nou weer goed voor is. Een briefje aan de bewo ners met het bericht dat maar 22% akkoord was, lijkt ons wel - voldoende. Maar nee, eerst zeggen ze dat het plan niet doorgaat. Dan wordt de Kern groep voor een stelletje leuge- naars uitgemaakt. Later hoor je dan weer dat ze toch willen proberen een meerderheid ak koord te laten gaan. We heb ben toch duidelijk laten blij ken dat we wilden onderhan delen? Of begrijpt men dat op het stadhuis niet?", zo scham pert de Kerngroep in de rich ting van het gemeentebestuur. In dezelfde 'opknapkrant' pro beert de Kerngroep zichzelf wat schoon te wassen na de enorme kritiek, die van diver se kanten is geuit op de voor- lichting aan, de MUWI-bewo- ners, die onjuist zou zijn ge weest. Een artikel in eën van - 'K 'H '*lg. rf; l-i ir itf de vorige kranten, waarin door middel van een voor beeldje met twee bewoners (meneer B.Woner en meneef S.Limmerik), waarvan de één akkoord gaat met het gemeen telijke, renovatieplan en de au-' der niet, werd gesuggereerd dat de een veel goedkoper uit zou zijn dan de ander, wordt nu slechts'-'een voorbeeld' ge-1" nneh"^ 'om te laten zien wat tv> noemd het verschil kan .zijntussen £i een ja-stemmer en een nee-l-jjd stemmer'. Dat .de .gegevén in- v* ..formatie volgens de gemeente feitelijk onjuist is, daangaat de*- t'önïn.S^trX' 'Kerngroep,niet op i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1