23 v*n. Dr.ir.A.P.Oele en het wijkend perspectief Lw PLAATSE AGENDA André, je stoel staat klaar.... Kijnmond mipjr Drenthe,,. ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk Rotterdams Nieuwsblad donderdag RL/RZ/RV/RY/RW/RS 21 oktober 1982 GEEN VERBITTERING, geen teleurstelling, wel „gemengde gevoelens". Zo wenst dr.ir. A.P. Oele (58) zijn gemoedstoestand aan te duiden bij zijn vertrek als voorzitter van de Rijnmondraad. Hij heeft de functie vier jaar bekleed, met aanvankelijk als wenkend perspectief een post als commissaris der koningin van de provincie Zuid - Holland - zuid dan wel Rijnmond. Dat is nu Drenthe geworden. In Rijnmond werd het meer een wijkend perspectief. Volgende week donderdag neemthij afscheid van de raad en eerder al van de rui me werkkamer - in het ge bouw aan het Vasteland, waar hij nu nog bedrijvig heen en weer pendelt tussen de telefoon op zijn bureau en het zitje, waar op zijn initia tief de koffie wordt geser veerd- Op de achtergrond de fors uitgevoerde portretten van zijn beide, confessionele ^voorgangers, Marijnen en Fibbe. Is zijn portret al klaar? Dit nu blijkt niet het geval te 2ijn. De ontkenning gaat ver gezeld van een flauwe glim lach. Hij komt kennelijk lie ver zo snel mogelijk ter zake, heeft ïnplaats van anderhalf, slechts een uur beschikbaar. Dan maar meteen met de deur in huis ..vallen met de vraag waarom hij de provin ciesplitsing met de daaraan vrijwel zeker voor hem ver bonden commïssarispost niet heeft afgewacht. De heer Oele, snel, soms wat binnens monds sprekend...: „In de af gelopen vier jaar is er een kinkje in de kabel gekomen, 't Denken over de bestuurlij ke reorganisatie heeft in de Tweede Kamer meer tijd ge nomen dan ik had gedacht. In '78 werd verwacht dat er binnen vier jaar een nieuwe vorm van bestuur zou Dat is niet. gebeurd". Adem pauze, dan: "Dat betekende circa twee jaar vertraging". Bij zijn benoeming, vier jaar geleden, verklaarde de heer Oele, toen nog burgemeester van Delft, onder meer: „Dit is een interessante uitdaging voor mijn bestuurlijke en contactuele vermogensEen zwaardere klus dan Delft". Te zwaar? Nu breekt de lach echt door terwijl hij opmerkt: „Moeilij ke vraag. Dat moet ik toege ven. Kijk, de problemen zijn allesbehalve opgelost. Rijn mond bekleedt nog altijd een ADVERTENTIE Damesbadjassen... Zeer luxe, goed afgewerkte dustêrs/badjassen met of zon der capuchon. Van een prach tige kwaliteit 100% katoenen badstof velours. In diverse ak- tuele kleuren o.a. lila, cognac. Maten 36 t/m 48. Nu geen 149(- maar tussenpositie en de mogelijk heden waren beperkter dan ik had verwacht. Ondanks het feit dat we qua bevoegd heden al voor de helft pro vincie zijn". Een tussenvraag is nodig om' te voorkomen dat de Rijn mondvoorzitter het gesprek monopoliseert; zorgvuldig nog eens taken en bevoegd heden wan het openbaar li chaam gaat schetsen. Was het voorzitterschap toch een opstapje naar de post van commissaris der koningin? Bij zijn benoeming liet me vrouw Oele zich vier jaar ge léden ontvallen dat ze „gou verneur" zo'n mooi woord vond... De heer Oele, met een begrij pend lachje...: „Ja, ja, de vraag naar de ambitie". Dan, graag bereid tot een nadere verklaring: „De post trok mij in die zin aan dat ik een bij drage zou kunnen leveren aan het geven van een defi nitieve vorm aan een experi mentele bestuursorganisatie. Dat was voor mij aantrekke lijk omdat ik er zelf veel aan zou kunnen doen". Waarna hij verzucht: „Die 5 dingen duren langer dan ik dn mijn ongeduld heb ge- dacht. Dat heb,, 'ik allemaal geleerd". *Deur open' Nu evenwel is er toch weer sprake van een „wenkend perspectief", want, aldus dr.ir. Oele: „Duidelijker dan in '78 is Rijnmond nu op weg naar een provincie. Deze week is er een bespreking met minister Rood van bin nenlandse zaken over ophef fing van de provincie en de vorming van twee provin cies. De provincie Zuid - Hol land heeft de deur naar een splitsing opengezet, 't Is nu een zaak van inventarisatie van de problemen en van het voorbereiden van een goede start, 't Zit er in de komende vier jaar in dat de wet er doorkomt". Hij zwijgt even, dan, met weer die afspiege ling van een glimlach...: „Maar ja, dan kost het nog zo'n vier jaar^ Ik had het nooit meer meegemaakt". Voor de heer Oele toch nog meer een wijkend perspectief dus... Hij wenst dat niet tragisch op te nemen, verklaart het ook leuk gevonden te hebben om de voorbereidingen te doen en bepaald niet verbitterd of teleurgesteld te zijn over de hem als voorzitter ontnomen taken. Wel, zo zegt hij, is er sprake van „gemengde ge voelens", want..,: „Bij de be stuurlijke reorganisatie was ik wel graag betrokken ge bleven. Tenslotte dien je een politiek gewenste voorzitter ook politiek in te schakelen. Bij mijn komst was het voor de voorzitter nog mogelijk om voorop te lopen bij het bestuurlijk deel, maar later ging de coördinerende taak bij de bestuurlijk organisatie naar een gecommitteerde". Hij voegt er na enig naden ken aan toe: „Voor Rijn mond, met een grote politie ke top, is het natuurlijk ook wel interessant om zich daar mee bezig te houden en ik erken dat je ook vanaf de zij lijn, als voorzitter dus, in dit bedrijf iets kunt doen en be tekenen. Je hebt wel degelijk indirect wat invloed". Stilte. Dan, lachend, maar toch zeer .beslist: „Zo, nou heb ik daar wel genoeg roer selen over blootgelegd, geloof ik". Bij zijn benoeming tot voor zitter van de Rijnmondraad sprak dr.ir. Oele destijds: „Dit is mijn laatste kans om iets anders té gaan doen Nu toch nog naar Drenthe... Nu breeduit lachend: „Mijn vrouw en ik zijn daar ook erg verrast over. Ja, dat heb ïk destijds misschien wat erg dramatisch en fatalistisch ge zegd, maar nu 'kwam dat aanbod van Drenthe, een Dr.ir.A.P. Oele ...kinkje in de kabel... met Gijs van Barneveid meer gevestigde, bestuurlijke constructie. Of ik gesollici teerd heb? Ja, hoor, toen de trein heel langzaam ging' rij den. Hij stopte al bijna (len .Dales haakte af-v.B.) en er spelen natuurlijk ook externe factoren, 't Is niet Oele die dat allemaal uitmaakt". Druk van de partij, zoals dat bij André van 'der Louw het geval is geweest? Oele, nu weer een beetje af gemeten,..: „Dat is niet zo goed vergelijkbaar,- maar 't was natuurlijk wel zo dat er behoefte was aan iemand met ervaring". Vervolgens, met een nu verontschuldigende glimlach: „En een zekere er varing kan men mij toch niet ontzeggen". Zo is dat. Enig huiswerk leert dat de socialist Oele van '63 tot '73 lid is geweest van de Tweede Kamer, deel heeft uitgemaakt van het Europees Parlement, voorzitter is ge weest van de Milieuraad en nog altijd is van de Energie- raad en van '73 tot zijn komst naar Rijnmond burgemeester was van Delft. Dat voor wat betreft zijn be stuurlijk ervaring. De in Rotterdam (Vreewijk) geboren Adriaan Pieter Oele is daarnaast van origine scheikundig ingenieur en doctor in de technische we tenschappen. Na afronding van zijn studie in '50 werkte hij jarenlang bij de Staatsmij nen in Limburg. Socialist van huis - uit? „Min of meer", zo blijkt uit zijn verhaal. Een gezin met drie zoons. Vader was ambte naar, werkte op het Stad- stimmerhuis en was vrijzin nig democraat; moeder was uitgesproken „rood,, en actief in de geheelonthoudersbewe ging- Aan haar hand gaat de jonge Ad mee naar de Jeugd bond voor Onthouding (JVO) aan de Putsebocht. Oele nu, scherpzinnig peilend waar de verslaggever heen wil, slaat het hoofdstuk „Jeugdherin neringen" bereidwillig op...: „Ja, de films van Chaplin en van de Dikke en de Dunne. En als kind meerijden achter op de sleperskarren". Op weg naar school passeert hij in die jaren dagelijks drie stempellokalen, waar de werklozen voor hun steun in de rij staan. In '43 overlijdt zijn vader. Toch gaan de drie zoons stu deren. Ad Oele: „Moeder heeft er zich moedig door heen geslagen". 'Slavenpositie' Zijn oorlogservaringen zullen mede bepalend zijn voor de keus voor het socialisme. In de bezettingsjaren wordt ook Oele „in het kader van de ar beidsinzet" in Duitsland te werk gesteld..,: „Ik ben er heel uitgekomen, maar niet nadat ik had ontdekt dat de Russen niet zonder artillerie zaten. Heel sterk ben ik mij toen de slavenpositie van al die mensen bewust gewor den. Ook kwam ik in contact met Duitse socialisten. Een ouwe, wijze arbeider gaf mij als het ware een opening naar het mede - menselijke. Daarnaast natuurlijk de „Dat Nooit Weer" - opvatting en toch ook zekere ethisch - mo rele, gevoelsmatige overwe gingen". Puur idealistisch, dus eigen lijk Oele grijpt terug op een eer der gedane uitspraak, name lijk dat zijn geestelijke vor ming stoelt op het lidmaat schap van zijn ouders van de Vrijzinnige Protestanten bond. Hij bezoekt nog altijd de hervormde kerk („In Limburg had de Protestan tenbond geen kerk"), betoogt, hardop denkend: „Als je ziet wat mensen mensen kunnen aandoen...Hoe kun je vermij den dat die kwalijke kant de kans krijgt. Je hebt structu ren en wetten nodig". Hij heeft die gevonden in het socialisme? Hij denkt nu vrij lang na, zegt dan, weloverwogen: „Ja en dat hangt samen met een gezonde afkeer van dictatu ren, de bereidheid om men sen ook over de grenzen se rieus te nemen en het stre ven om de onderliggende partij te helpen". Eerst later, na zijn loopbaan in het bedrijfsleven, heeft hij gekozen voor een actieve rol in de politiek. Nu bekroond met de benoeming in Dren the. Carrièreplanning? Geen antwoord. De stilte duurt vrij lang. De vraag er vaart hij kennelijk bijna als kwetsend, dan, zich verman nend, de bruine, trouwharti ge ogen open gericht op de vragensteller, klinkt het enigszins hulpeloos: „Wat moet ik daar nou op zeggen? 'Een loopbaanplanning is het echt niet geweest. Dat heb je in een groot concern. Bij de Staatsmijnen had ik een pri ma functie, chef van de ont werp - afdeling en dat was erg interessant en boeiend. Ik ben van het bedrijfsleven naar de politiek gegaan. Dat kun je geen carrièreplanning noemen. Rijk word je er niet van. Wel rijk in ervaring. De politiek opent deuren en laat je in keukens kijken, waar je anders geen toegang hebt". Bespiegelend voegt hij er nog aan toe: „Zo'n lidmaatschap van de Tweede Kamer doet schade aan je gezondheid en aan je gezin Wat dat betreft biedt Dren the betere perspectieven. Ze ker voor de heer Oele, die graag mag fietsen. Het afge lopen week - end is hij er ge weest en op de vraag of hier sprake was van de eerste verkenningen, roept de man, die toch altijd een beetje in trovert en gereserveerd over komt, bijna jolig: „Joe"! Waarmee de vraag of hij met plezier aan 2ijn nieuwe func tie begint volstrekt overbodig is geworden. Oele weg, wie volgt hem op? Wie wordt de nieuwe voorzitter van Rijnmond Het spel van voorspel len van de naam mag dan niet zo spannend zijn als bij het burgemeesterschap van Rotterdam, je kunt er toch best een tijdje gezel lig over bekvechten. In de circuits heeft iedereen zo zijn eigen namen en zijn eigen motiveringen en dat maakt de afloop van de race toch tamelijk on voorspelbaar. Hoewel: het aardige Is, dat zo ongeveer dezelfde namen opduiken als in de tijd toen er een opvolger voor André van der Louw in Rotterdam werd ge zocht: Fatijn, Epema, Lems, len van de Heuvel, zelfs kan men de naam van Max van den Berg ho ren noemen. Het zijn de namen van partijleden, die 'in' zijn voor een ande re baan en zo mogelijk aan een leuke job dienen te worden geholpen. Voor het gemak gaan we er dan maar van uit, dat de voorzitters post van Rijnmond weer voor een socialist is. Als Rijnmond onderdeel wordt van een deal, waarbij de grote partijen wat van plaats wisselen, wordt het hele maal een lottospel. Stel, dat er een aantal oud-mi nisters of staatssecretaris sen uit het huidige kabi net onder de pannen moet worden gebracht, dan kunnen we deze puzzel wel in de kast zetten. Maar laten we nu eens aannemen, dat zowel de fracties in de Rijnmon draad, als de commissaris der koningin, als Binnen landse Zaken strefet naar de beste man voor deze plaats, hoe ziet het plaatje er dan uit?, zoals dat heet. Bovenaan de lijst staat dan het Tweede-Kamerlid Schelto Patijn, die in Rot terdam Bram Peper voor heeft moeten laten gaan. Algemeen is de mening, dat Patijn er helemaal niet zo rouwig om behoef de te zijn het burgemees terschap van Rotterdam niet te hebben gekregen. Komend jaar verlaat rar. Maarten Vrolijk het Pro vinciehuis en Patijn zou geen slechte commissaris van de Koningin in Zuid- Holland zijn. Over een jaar of vier is er echter sprake van twee provincies in dit gebied: Zuid-Holland zal het ter ritoir van Rijnmond be slaan en Midden-Holland het deel dat van het huidi ge Zuid-Holland over- blijft. Het is duidelijk, dat Midden-Holland min der rood zal stemmen dan het nieuwe Zuid-Holland. En dat zou tot de overwe ging leiden, dat Rijnmond in handen van de PvdA blijft en WD of CDA met het oog op de toe komst voor de opvolger van Vrolijk zouden moe ten zorgen. Vandaar de overstap van Patijn naar Rijnmond. In tussen valt uit het Rijn mond-circuit te vernemen, dat er één kandidaat is die op voorhand op aller instemming mag rekenen: André van der Louw, par tij-getrouw als hij is de mist in gegaan door een kort ministerschap op CRM. Hij laat zich over zijn toekomstplannen nauwelijks uit. Hij zegt alleen wat uïdrukkelijk weinig voor het burge meesterschap van Am sterdam te voelen (waar schijnlijk terecht: een burgemeester, die van zijn ambt in Rotterdam een succes heeft gemaakt, is niet automatisch een goe de kandidaat voor de hoofdstad). Maar even duidelijk is, dat hij er moeite mee heeft zijn om vangrijke postuur in het smalle bankje van de Tweede Kamer te persen. door Koos de Gast Van der Louw is geen be stuurder op afstand. Als Kamerlid moet hij het di recte contact met de bur gers en de praktijk van alle dag missen. En waar om zou hij dan geen gooi naar Rijnmond willen (of mogen) doen Omdat het voorzitterschap van Rijn mond zoveel minder in ge wicht is dan het burge meesterschap van Rotter dam en dus een afgang zou betekenen? Kom nou: het voorzitter schap van Rijnmond is zo zwaar als het gewicht dat je er zelf aan geeft. De Rijnmondraad moet de komende periode opge voed worden naar de vol wassenheid van provin cie. Dat vergt niet alleen een krachtig bestuurder naar parlement, ministe rie en huidig Zuid-Hol land toe; dat eist nog veel meer een voorzitter die de Rijnmondraad zelf kan optrekken uit het bestuur lijke moeras van middel matigheid. Van der Louw heeft het overwicht en de uitstraling Rijnmond het aanzien te geven, dat het nodig heeft om voor de hurgers van dit gebied ge loofwaardig te worden. t Van der Louw kent dit ge-' bied als geen ander. Rijn mond is voor hem een overstap om op een bre der niveau dezelfde pro blemen te lijf te gaan als hij in Rotterdam gewend was. Stimulering van de van de ruimtelijke ordeningspro blemen, het zijn zaken die in het Rijnmondgebied de krachtige hand van een voorzitter eisen, die als voortrekker van Rijn mond wil fungeren. De vraag is alleen of Van der Louw wil. Hij moet maar geen schroom heb ben naar Rotterdam, zij het op een andere stoel, te rug te komen. En men zou zo zeggen, dat de PvdA het hem daarbij niet te moeilijk moet maken. Een partij, die van een stad geëist heeft een beste burgemeester te offeren voor een kortstondig rege- ringsavontuur, is wat aan die omgeving verplicht als die man 'terug naar huis' wil. Donderdag 21 oktober Hofplein theater: Blijspel 'De Hor tensia' regie Lo van Hensbergen, met o.a. Luc Lutz, Simone Rooskens, Hans Cornelisse, Carlïne Brouwer en Nanny Cijs 20.15 uur. De Schouw burg; Publieks theater speelt 'Het Spaarvarken' regie Hans Croiset 20.15 uur. Piccolotheater: Toneel groep F-act speelt 'De moed om te doden' van Lars Norén, met o.a. Al- lard v.d. Scheer, Conny Postel en Hans Dagelet 20.30 uur. De Lanta ren: Theatergroep Radeis speelt 'Vo gels' 20.30 uur. De Doelen; Bach cy clus; Theo Olof, viool, programma: sonate in g, partita in b, en sonate in c. 20.15 uur. Het Berenci: Session (bebop-jazz) 21.45 uur. Lux orthea ter: Roemeens Staatsballet met 'Het Zwa- nenmeer' van Tsjaikowski 20.15 uur. De Lanteren-2: De Nieuwe Dans groep met de nieuwe produktie 'Os mose' choreografie Jacqueline Knoops 21.00 uur. J.C- Chillup: Film "Stir Crazy' regie Gene Wilder 20.30 uur. Zaal Harmonie: Vlaardingen, 20.00 uur: Film 'Amator' regie Kjcs- lowski. 22.00 uur: 'Neige' regie J. Berto. Vrijdag 22 oktober Hofpleintheater. Blijspel 'De Hor tensia' regie Lo van Hensbergen, met o.a. Luc Lutz, Simone Rooskens, Hans Cornelisse, Carline Brouwer en Nanny Cijs 20,15 uur. Theater Zuid- plein: Haagse Komedie speelt 'Het" kind van de rekening' met o.a. Anne Wil Blankers, Manon Branrisma, Kees Coolen, Guido de Moor en Rick Nicolet 20.15 uur. Piccolotheater: Toneelgroep F-act speelt 'De moed om te doden' van Lars Norén, met o.a. Allard v.d. Scheer. Connv Postel en Hans Dagelet 20.30 uur. De Lan taren: Theatergroep Radeis speelt' 'Vogels' 20.30 uur. Theatercafé De Schouwburg: De Duo's, Arjan Eder- veen en Kees Prins met Ter illustra tie' 23.30 uur. Theater de Teerstoof: Schiedam. Het gezelschap de Witte Kraai speelt 'Romeo en Juliette' 21.00 uur. Stadsgehoorzaal: Vlaardingen, Peter Faber met 'Wonderen' 20.15 uur. Luxortheater. "West Side Story' de beroemde musical van Leonard Bernstein, met een volledige Ameri kaanse bezetting 20.15 uur. Sportpa leis Ahoy': De Engelse zanger Cliff Richard 20.00 uur. De Doelen: le Lustrumviering Evangelische Hoge school Amersfoort 20,00 uur. De Doe len: Meesters aan het klavier; Rudolf Buchbinder, piano speelt werken van Beethoven. Schubert en Schumann 20.15 uur. Harbour Jazzclub: Green River Jassband 21.30 uur. Hal-4: Ho- ningerdijk, Andreas Dorau and die Marina's 21.00 uur. Zaal Harmonie: Vlaardingen, Maaike Nicola and friends 22.30 uur. Kunstmin: Dor drecht 'Nacht van het hart" met o.a. Greetje Kouffeld, Lori Spee, Lobo, Linda Williams enz. 21.00 uur, Thea ter Zuid plein: Tussen hangen en wurgen' nieuw orgineei cabaretpro gramma door Hessel v.d. Wal, m.m.V, Geppy Haarema, Otto Jongbloed en Arijen Oosterhout 20.30 uur. De Lan- tarcn-2: De Nieuwe Dansgroep met de nieuwe produktie 'Osmose' chore ografie Jacqueline Knoops 21.00 uur. De Klimmende Beven IJsselmonde, Jeugdtheater Wtedus speelt Xiefde en van dattum'. 21.00: Cultureel Café mei de werkgroep Arbeiderslitera tuur Rotterdam. 19,30 uur. Socië teitszaal Stadsgehoorzaal: Vlaar dingen, 20.00 uur Film 'Amator' regie Kieslowski, en 22.00 uur 'Neige' regie J. Berto. Bioscopen Alhambra L' 'Les uns et les autres' (al) vrij. 2,00 en 8.00 uur, zat. t/m woe. 8.00 uur. Alhambra 2: The Wall' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Calypso 1: 'Young doctors In love' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Calyp so 2: 'Poltergeist' (12) dag. 1.45-6,45 en 9.15 uur. Calypso 3: 'Roeky-3 Eye of the tiger" (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Centraal: 'Onverzadigbaar* (18) dag. 12.30-2.15-4.00-5,45-7.30 en 9.15 uur. Cineac (Beurs); Te vuur en te zwaard' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Cineac (Bijenkorf): 'Goldfinger' (12) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur. Cine- rama-1: 'Road Warrior' (16) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 uur. Cinerama 2: 'Ren^ voor je leven' (al) dag. 2.00ff.00 en* 9.30 uur. Cinerama 3: 'Stripes* (al) dag. 2.15-6.45 en 9.15 uur. Cinerama 4: The Soldier' (16) dag. 2.15-7.15 en 9.45 uur. Cinerama 5: 'I, the jury' (16) dag. 2.15-6.45 en 9.15 uur. Corso: 'Grease-2' (al) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur. Kriterion: 'Casablanca' (12) dag, 7.00 en 9.30 uur. Lumiere 1: 'Porky s pikante pretpark' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Lumiere 2: Time is on our side' (ai) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Lumiere 3: The Blues Brothers' (al) dag. 1.45-6.45 en 9.15 uur. Lumie re 4: 'De smaak van water' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15 uur. Metro 1; 'Cad- dyshack' (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur, woensdag geen voorstelling i.v.m. bingo. Metro 2: "Briitannia Hospital' (12) dag. 7.00 en 9,30 uur. Rex: 'Het naaktrestaurant' (18) dag. doorlopend van 10.00-20,00 uur. Tha lia: 'Van de koele meren des doods' (16) dag. 2,00-6,45 en 9.30 uur. 't Ven ster 1: 'Fitzcarraldo' dag. 19.30 en 22.00 uur, ma. gesloten, 't Venster 2: 'Onschuldige verleiders' (16) dag. 20.00 uur, en 'Landschap na de slag' (16) dag. 22.30 uur, ma. gesloten, t Venster 3: 'Key Largo' (16) dag. 19.30 en 22.00 uur, ma. gesloten. Kindervoorstellingen Alhambra-2: 'Bugs Bunny' zat. zond. en woe. 2.00 uur. Metro 'De nieu we avonturen van Dik Trom' zat. zond. en woe. 2.00 uur. Passage: 'Winnetou, het grote opperhoofd' zat. zond. di. en woe. 2.00 uur. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1: 'Rocky-3 Eye of the tiger' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur, zond. 1.45-4.15-6,45 en 9.30 uur. ZaaI-2: 'Porky's pikante pretpark' (16) dag. 2.00-6,45 en 9.30 uur, zond. 1.45-4.15-6.45 en 9.30 uur. Zaai-3: 'Van de koele meren des doods' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur, zond. 1.45- 4.15-6.45 en 9.30 uur. Astoria; 'The called him bulldozer* (al) do. en vrij.- 8.00 uur, zat. en zond. 2.00-6.45 en 9.30 uur, en 'Meisjes voor een door- smeerbeurt' (18) do. en vrij. 2.00 uur, ma. di. en woe. 2.00 en 8.00 uur. Ci- node: 'Het teken van het beest' (16) dag. 8.00 uur. Kindervoorstellingen (al) C in ode: 'Peter en de vliegende auto bus* zat. zond. en woe. 2.00 uur. Nachtvoors tellingen Euro Cinema: 'Paspoort voor het pornoparadijs'. 'Porky's pikante pret park'. "Zeven moordspecialisten'. Alle voorstellingen zat. 24.00 uur. Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apothe ken zijn dagelijks geopend van 8.30- 17.30 uur. Buiten deze tijd, dus ook in de weekeinden is voor spoedgevallen een waarnemingsregeling. Men kan via het antwoordapparaat of het me dedelingenbord van uw eigen apo theek te weten komen welke apo theek waarneemt. Betreft het een spoedrecept, dan kunt u een taxi ne men. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt. Taxi Tele fooncentrale, Tel: 010-361222 Artsen boodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam). Integraal Kankercentrum Rotter dam:' „Telefoonbaken voor vragen over kanker" I.K.R. Tel: 010-634130 Ambulancedienst: Voor Berkel, Bergschenhoek en Bleiswijk Tel: 010- 333300. Diversen Telefonische Hulpdienst Rijn mond: Rotterdam 010-362244, Schie dam 010-731161. Voor hulp bij maat schappelijke en geestelijke noden. Telefonische Hulpdienst Spijke- nisse: (van 22.00 tot 04.00 uur): Tel: 01880-25952. H.I.Cj Hulp- en infor matiecentrum Postkantoor Coolsingel Tel: 172929, sociale en culturele in formatie, rechtshulp, studie en on derwijszaken, vacaturebank. Joon- technische dienst enz. Geopend maand, 11.00-17.00 uur, dinsd. t/m vrij. 8.3Q-170O uur. Crisiscentrum Rotterdam: Mathenesserlaan 270, tel: 76 39 44. Voor mensen met accute problemen op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag. A.A. werkgroep Rotterdam: Berg weg 307a, tel: 673815, voor mensen met alcoholproblemen. Stichting Rechtswinkel: tel: 525690, Kralin gen: Lusthofstraat 102, di. 17.00-18.30 uur. Goudse Rijweg 39b, di 19,00- 20.00 uur. Bloemhof: Violierstraat 1 di 17.00-20.00 uur, Spangen: Potgie- terstraat 8, do. 17,00-2i().00 uur Bureau voor Rechtshulp Zuid: Pleinweg 218- 220, di .t/m vrij. 10.00-12.30 uur. Noord: Teilingerstraat 59, ma 13.00- 16.00 uur, dL t/m vrij. 10.00-16.00 uur do. 19,00-21.00 uur, vrijdag van 14.00- 16.00 notaris aanwezig. ADVERTENTIE Gekleurde iederstukies... in tassen verwerkt heten "Patchwork tassen". En ze zijn vandaag tn! Nostalgische kleu- renverwerking Geheel van le der en gevoerd. Met bovenrïts en binnenntsvak. in twee mo del len Tientjes voordeel, van 69,- voor

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5