WATERWEG 'Popdag wordt werkelijk uniek' Gevaar op dijk-kruising blijft nog enkele jaren SPORT 19 'In principe zijn we niet kansloos' Blauwe Brug moet op geld wachten LLJj S VV: plaats in de kop vasthouden O JC Schiedam -Noord: Maassluissedijk/ Pruissingel eist al drie slachtoffers ÈA Blom: 'Er zijn nu nauwelijks goede maatregelen mogelijk W Straf na brand hij benzinepomp 'VVD steunt LAT-relaties' NO AD steunt op Hans van den Broek Dames in actie voor lentefeest Nico Mout stapt op SPORTAGENDA ".Schiedam „Een werkelijk grandioze popdag gaat '"het zaterdag in het wijkcentrum de Blauwe Brug Ri-r worden. Een voor Schiedam uniek project", weet de /'stichting OJC Schiedam-Noord en dat geven de le gden ook zonder schroom toe. Vijf popgroepen, disco RJen een film, het zijn de attracties die het 'm morgen- •{„middag en -avond moeten doen. ^„Met zo'n dag", zegt Annemarie Noordzij, voorzitter ''van de werkgroep activiteiten, „dan moet je als OJC /vjuist je bekendheid zien te krijgen." En de anderen Jaap van Hoek, Hennie Kremer, Robbie Bergsma en Rob van Putten knikken, bevestigend. Zo is het en niet anders. En met zo'n programma kan het niet "-mis gaan zaterdag. -Laaiend enthousiast zijn ze, alle vijf, over het vierde t festival, dat in vorige gevallen in het Passagetheater werd gehouden. Vooral over de twee buitenlandse bands: The Odeons uit Groot-Britiannie en de Cha- pelina Gravenites, regelrecht uit de States. Zij moe- ■«i'ten het klapstuk, 'Ie grand final' van de avond wor- den. „Een deel van 'de Grafnachten' bestaat uit de voormalige begeleidingsgroep van Janis Joplin", ver telt Hennie Kremer. „Rock en blues spelen ze, maar dan in een modern jasje gestoken". The Odeons, onthult het vijftal van het OJC, die moeten al bekendheid in Nederland genieten. Heb ben filmmuziek gespeeld. Hennie opnieuw: „New wave in de stijl van dit ogenblik. Wellicht iets feller. In ieder geval zeker de moeite waard." Naast deze twee buitenlandse acts vult het Klein Orkest het live-gebeuren in de avonduren op. In de middaguren (vanaf twee uur) treden de Ama zing Stroopwafels, alom bekend en geen introductie nodig, en Tiger op. Die laatste popgroep komt uit het Groningse, heeft al eens een singletje gemaakt en schijnt een opmars door het muziekwereldje te ma ken. Hennie nogmaals: „Van de hele popdag maakt het OJC een film. Opnames voor de gein, maar die we gewoon nog eens op een avond van het Open Jongeren Centrum kunnen vertonen." Het probleem, waar het OJC echter al jaren— mee kampt, is het gebrek aan een goede ruimte. Of beter: enige eigen huisvesting ontbreekt de jongeren ten enenmale. „We hebben met een beetje erg jaloerse blik gekeken", roepen de vrijwilligers en bestuurle den allemaal tegelijk over de 'eerste paal' van het clubhuis, die maandag werd geslagen voor de zoge naamde randjongeren van Schiedam-Noord. Al vijf jaar is het OJC bezig om iets bij de gemeente gedaan te krijgen, maar de plannen zijn steeds blij ven steken in de financiële aspecten (de kosten lig gen rond anderhalf miljoen). „In maart bleken alle politieke partijen pas overtuigd van de noodzaak. Is de gemeente eindelijk akkoord gegaan met de bouw plannen", reageert Jaap van Hoek. „De administratieve toestemming heeft Gedeputeer de Staten ook al gegeven. In april, mei '83 zou onze eerste paal bij de Poldervaart de grond in moeten kunnen". Maar iedereen gaat er vanuit dat ook het lustrum niet een een eigen onderkomen gevierd zal worden. „Nu moet je dus voor al je activiteiten een gebouwtje afhuren. En dat is gewoon erg duur", vult Hennie Kremer aan. Annemarie: „Die popdag, in de Blauwe Brug is het voor ons niet rendabel te maken." Jaap weer: „Ja, anders zou je de toegangsprijzen tot vijfen twintig gulden moeten verhogen. Voor veel andere activiteiten is zodoende ook niet veel geld over." En Robbie Bergsma: „De Blauwe Brug wordt regel matig door de mensen voor het jongerencntrum aan gezien. Maar dat is dus helemaal niet zo. We passen daar eigenlijk niet zo tussen." - Dit bleef over van de perso- '"henauto van de heer Kagchèl, /.die gisteren op de kruising in de Maassluisse- j/dijk om het ie- ven kwam. Het t .was het vijfde /dodelijke onge val in Vlaardin- ,:.-gen dit jaar, en het derde op het betreffende kruispunt. Vlaardingen Het onover zichtelijke kruispunt in de Maassluissedijk, op de plek waar de Burgemeester Pruis singel overgaat in de Van Beethovensingel, is hard op weg het gevaarlijkste stukje openbare weg in de regio te worden. -Haast met de regel- l f maat van de klok worden de -j ^bewoners van de Mozartlaan, ':„f die onderaan de dijk wonen, opgeschrikt door krachtig garemmen en het geluid van in /elkaar schuivende auto's. is al heel wat materiele /^schade ontstaan op het kruis- |=punt en. wat nog veel erger j is: het kruispunt eiste alleen dit jaar al drie slachtoffers. i Ook gistermorgen was het f weer raak: een inwoner van ^'/'Maassluis, de 42-jarige W. Kagchèl, botste op een y Vrachtwagencombinatie en hwam om het leven. '/Natuurlijk waren er bij alle J aanrijdingen, die in de loop J/der jaren op het kruispunt- - J Rebben plaatsgevonden, ver- schillende oorzaken aan te wijzen. Maar zonder enige -'i 'twijfel zal de onoverzichte- ff. lijkheid van het kruispunt en de geringe ruimte, die het verkeer er ter beschikking heeft, in veel gevallen een zeer belangrijke rol hebben /f gespeeld. Het is dan ook niet 'f voor niets, dat de gemeente de kruising via het verkeers circulatieplan zoveel moge lijk wil ontlasten. Voor het echter zoyer is zal er nog heel wat verkeer overheen moeten rijden; dat minder druk worden kan in het slechtste geval nog wel enke le jaren op zich laten wach ten. Minder verkeer Op dit moment vormt het kruispunt een belangrijk on derdeel van de verkeerscir- culatie in de stad. In de toe komst, als het VCP is inge voerd, zal de kruising sterk in belangrijkheid afnemen, omdat doorgaand verkeer over de Maassluissedijk in de richting van de Zomerstraat dan niet meer mogelijk zal zijn. Roel Blom, chef van de ver- keersafdeling op de gemeen tesecretarie: „Als over enige jaren de reconstructie van de Westlandseweg en de kop van de Marathonweg is uit gevoerd, dan zal er veel min der verkeer via de Burge meester Pruissingel en dus via dat kruispunt met de Maassluissedijk rijden. Zeker al het vrachtverkeer wordt dan al bij het begin van de stad gedwongen om via de Marathonweg te rijden, zodat het kruispunt enorm wordt ontlast. Maar zolang die reconstruc tie niet is uitgevoerd kun je niet voorkomen, dat het ver keer nog die route neemt, met alle gevolgen van dien." Zijn er dan geen tijdelijk op lossingen mogelijk op het ge vaarlijke kruispunt, om nog meer ernstige aanrijdingen te voorkomen? Blom:'„Wè bre ken er ook ons hoofd over, maar eigenlijk zijn die moge lijkheden er niet. Je zou kunnen denken aan tijdelijk verkeerslichten neerzetten, maar daar zijn de Pruissingel en de Van Beethovensingel eigenlijk te smal voor: het verkeer gaat opstropen en dan wordt het een nog grote re warboel." Volgens Blom is het verkeersaanbod de laat ste jaren op de kruising ove rigens niet groter geworden. Bepaalde maatregelen zijn al jaren geleden genomen. Ver keer dat van beide zijden vanaf de Maassluissedijk komt, moet voorrang geven aan het kruisende verkeer. Zeker in spitsuren geeft dat ook heel wat problemen, om dat het dan zo druk is, dat automobilisten op de dijk dikwijls lang moeten wach ten, voor ze via een openge vallen gaatje in de eindeloze rij kruisende auto's hun weg kunnen vervolgen. Als de lijst van ongevallen van de afgelopen jaren op dit kruis punt wordt bekeken, dan blijkt echter dat alleen die maatregel lang niet voldoen de is. Het blijft een akelig, gevaarlijk punt in het Vlaar- dingse wegennet. Schiedam Burgemeester en wethou ders hebben besloten ""jast raadsvoorstel 'om de gebreken aan wijkcentrum de -Blauwe Brug weg te werken, aan te houden. De raad zou volgende week worden gevraagd een krediet van .68.000 gulden beschikbaar te stellen. Vanuit de raadscommissie voor finan ciën kwam vorige week al kritiek op de wijze hoe het college de uitgave dacht te dekken. De commissie was het er niet mee eens dat het ten koste zou gaan van de overbiijfsmogelijkheden op scholen. Daarover was juist enige tijd geleden besloten dat dat op alle scholen moet kunnen. De aanpassingen aan het wijkcentrum behelzen onder meer het aanbrengen van extra geluidsisolatie en enkele maatregelen, waardoor een eind moet komen aan de regelmatige vernielingen die er worden gepleegd. Maassluis Een 54-jarige tan kautochauffeur uit Maassluis is gistermiddag door de politie rechter in Dordrecht veroor-, deeld tot twee weken voor waardelijke gevangenisstraf en 1000 gulden boete, omdat door zijn schuld vong jaar het kantoor van een benzinesta tion uitbrandde. De chauffeur wilde op 18 no vember vorig jaar benzine af leveren bij een Shell-station in Slïedrecht. Na de inhoud van de ondergrondse tanks te heb ben gemeten, rolde hij een slang uit naar de vuipijp en zette de pomp aan. De benzine stroomde echter met in. de tank, omdat de man was ver geten de slang aan te koppe len. De brandstof liep over de straat éen kantoortje in. Een ontploffing volgde en binnen de kortste keren stond het kantoor in lichter laaie en ook de benzinepomp en de tankau to vatten vlam. De benzine was ontstoken door de gaska chel die in het kantoor brand de. Overigens werd door snel han delen door de chauffeur erger voorkomen. Die zette, meteen toen hij zag wat er gebeurde, de benzinetoevoer af. Schiedam Het eerste succes je voor de Sehiedamse socialis ten, na het besluit een eollege- samenwerking met de VVD aan te gaan, is al geboekt. Dit stelt PvdA-lid Peter Groene- weg gekscherend in het partij blad Voorwaarts. Hij doelt op het feit dat er voor wethouder Cor van Til- borg geen plekje meer was op de zesde etage en. de liberaal naar de vijfde verdieping moest 'zakken'. Groeneweg: „De samenwerking lijkt veel op een zogenaamde Living Apart Together-relatie. Beide partijen handhaven in hun vaste relatie een duidelijk af gebakende privé-huishouding. En je kunt zeggen wat je wilt, maar dit college is het begin van een stimulering van de verwezenlijking van ons pro grammapunt 3.6.14: 'Alterna tieve vormen van (samen)wo- nen worden mogelijk ge maakt'...." De afdeling Vlaardingen van Amnesty International houdt dinsdag 26 oktober weer een sehrijfavond met het doel de vrijlating van po litieke gevangenen te be werkstelligen. De bijeen komst wordt in het Broeder huis (Nieuwe Kerkstraat 3) gehouden van half acht tot half tien, U kunt ook voorge schreven brieven afhalen om thuis verder in te vullen. Bewoners van de Indische Buurt in Vlaardingen wor den door de wijkvereniging uitgenodigd om op woens dagavond 26 oktober te ko men klaverjassen in Ont moetingscentrum West (Flo ras de Vijfdelaan 2), Aan vang acht uur. In het Sehiedamse Wijk centrum De Blauwe Brug wordt zaterdag 30 oktober een schaak-simultaan wed strijd gehouden. Jos van den Dool, kampioen van de schaakvereniging Groe- noord, zal de wedstrijd lei den. Om half elf is de eerste zet. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 22 oktober 1982 Schiedam In de wed strijd tegen de nummer voorlaatst op de ranglijst, Heracles moet SVV de po sitie in de kopgroep vast zien te houden. Momenteel nemen de Schiedammers na negen gespeelde wed strijden een alleszins rede lijke vierde plaats in. Het onderlinge verschil is echter klein in de eerste di visie en dit tot verbazing van Nol de Ruiter: „Ik had gedacht dat er na tien wed strijden wel sprake zou zijn van een schifting. Dat is tot op heden echter nog hele maal niet het geval. Verlies je twee keer dan duikel je gelijk terug naar de midden moot. Win je twee keer, dan sta je op de tweede plaats. Het kan allemaal nog erg raar lopen in deze competi tie." En vooruitblikkend op de wedstrijd tegen Heracles. „Het is natuurlijk zaak dat wij die wedstrijd gaan win nen. Heracles mag dan de één na laatste positie op de ranglijst innemen, mij zegt zoiets niets. Het zal onge twijfeld weer zwaar wor den." De zo onverwachte neder laag tegen de amateurs van Emmen in de strijd om de bekercompetitie, lijkt in ie der geval wei verwerkt. Nol de Ruiter: „Bij zo'n neder laag moet je natuurlijk niet te lang stil blijven staan. We hebben er over gepraat en moeten ons nu helemaal richten op de competitie." Tegen Heracles ontbreken zeker Henk Salari en Ri chard Drercks op het appèl. Salari heeft nog te veel hin der van zijn knieblessure en Dercks zit de laatste wed strijd van zijn schorsing uit Leen Warnaar is weer hele maal fit, evenals Frans Schaap en Fer Meerhof, niiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiimiiifiiiiiitiiiiiiiiiiiiiMiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiFiiiiiifiiiiiiiiiiiijiiHH Hans van den Broek, Jan Simons en Jan Landsbergen moeten winnen van Avanti-2, onj* i aanspraak op het kampioenschap te blijven maken. j Schiedam De tafeltennissers van NOAD staan aan de vooravond van de belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Als de Schiedam mers aanspraken willen maken op de promo tie naar de eerste divisie, dan moet er morgen in Hazerswoude hij koploper Avanti-2 gewon nen worden. In dat geval komt NOAD samen met Avanti aan de leiding. Zou die stand in de resterende vier wedstrijden ongewijzigd blij ven, dan promoveert NOAD op grond van het betere onderlinge resultaat. ten laten gaan. „Het Is een snelle aanvaller, komt snel in met veel topspin". Datzelfde Sjaardema is ove rigens al geen concurrent meer, omdat het intussen al In de eerste wedstrijd werd het in Schiedam een 5-5 gelijkspel. In die wed strijd bewees Hans van den Broek zijn waarde, want hij scoorde drie keer. Tot dusver maakt Van den Broek toch een prima seizoen door, want van zijn vijftien gespeelde partijen won hij er veer tien, een percentage van 93 procent. Hans van den Broek moest alleen Reitsma van Sjaarde ma voor laten gaan, een wedstrijd die NOAD ook prompt met 6-4 verloor. Een kostbare nederlaag, omdat daardoor de achterstand van twee punten op Avanti ont stond. „Zijn manier van spe llen ligt me niet zo", aldus Van den Broek, die Reitsma in eerdere confrontaties veelal ook al voor had moe- Schiedam Een damesvoet balelftal van de Sehiedamse stichting Lentefeest, neemt het zondag 24 oktober op tegen de dames van Schiedam. De wed strijd in Harga start om 11,00 uur. Aan de wedstrijd is een loterij verbonden, met als eers te prijs een bromfiets. Na de wedstrijd wordt het winnende lot getrokken. De opbrengst is voor gehandicapten. Schiedam Nico Mout, die gedurende 22 jaar voorzitter is geweest van de Sehiedamse zaterdagverenigjng GSS, houdt het na de jaarvergade ring van 10 november voor ge zien. Als opvolger heeft het huidge bestuur Teun Masten broek bereid gevonden om in de vacature van voorzitter te voorzien. Wedstrijdsecretartis Aad Kerkhof en commissaris Louis Marcus zijn eveneens af tredend, maar stellen 2ich wel herkiesbaar voor een nieuwe periode. Hans Abramsen zal tijdens de vergadering als eni ge nieuwkomer in het bestuur worden gekozen. enkele wedstrijden heeft verloren, NOAD beeft der halve alleen te maken met de Avanti-reserves, van wie Peter de Groot de bekendste is. „We 2ulïen het moeilijk krijgen", voorspelt Van den Broek, die nog steeds wat hinder ondervindt van een tegen Trias verrekte spier. Om zijn arm te ontzien speel de hij die wedstrijd ook ver dedigend uit. „Zaterdag verwacht ik toch wel weer mijn aanvallende spel te kunnen spelen". Van belang is daarbij in hoeverre Van den Broek steun krijgt van Jan Simons en Jan Landsbergen. Landsbergen voldoet zeker met een score van ruim vijftig procent, maar Simons blijft ver bene den zijn kunnen. „Vorig jaar speelde Jan tach tig procent", aldus Van den Broek, „nu is dat maar dertig procent. Hij heeft het op het moment te druk met andere dingen, waardoor hij minder speelt dan voorheen. Niette min verwacht ik zaterdag een open wedstrijd, waarin we in principe niet kansloos zijn. We trainen er deze week nog een keertje extra voor". Kampioen Ondanks zijn blessure speel de Hans van den Broek afge lopen zondag toch in de aeht- kampen mee. „Gewoon om dat het wel leuk is om weer eens tegen ereklassers te spe len. Het viel me niet eens te gen, vooral tegen Ron van Spanje ging het erg aardig". Winnen deed Van den Broek overigens niet in dit milieu, waarin hij zichzelf enkele ja ren terug goed in de midden moot kon handhaven. Zelfs werd Van den Broek ooit nog eens nationaal kam pioen in het dubbel, samen met Hans Lingen, die nu bij Scylla aan het bewijzen is nog tot de nationale top te behoren. Het voormalige Ko renbeurs-duo Lingen-Van den' Broek is er ook verant woordelijk voor geweest dat er in Schiedam zoveel ja~ ereklasse en zelfs JEurop cupwedstrijden zijn gespeel? Ook Peter van den Broek, oudere broer van Hari" maakte als derde speler Ia deel uit van het Schïedamt team. Hij speelt moment/ bij Feyenoord, dat op hj punt staat te promo vere naar de derde divisie en we licht nog een klas hoger ooi Die gouden tijden lijke vooralsnog niet terug te kt ren. Het Sehiedamse publid moet genoegen nemen ml heel wat minder bekencr - spelers als een Van dé Helm, Gootzen, Potto/ Vlieg, Vriesekoop en cl broers Van Spanje. „Er zoi den weer eens een paar ji nioren moeten doorbreken aldus Van den Broek. „Er k pen bij de jeugd wel wat lei ke spelers rond, maar hi gaat er juist om of ze late ook echt door zullen, bre ken". I Zaterdag 23 oktober: KNVB-voetba 14.30 uur SVV-2-FC Volendam-: 14.30 uur PPSC-Noordwljk, 14.30 ui' 1 FC Lisse-Excelsior M, 14,30 uur Zwi luwen-Be Fair, 14.30 uur JAC-Vlaat dingen, 14.30 uur MVV *27-SVP"T 14.30 uur Hoekse Boys-Ter Leedt 14.30 uur TSB-Plershil, 14.30 uur Si teiiiet-WOR, 14.30 uur Herkinger DSS '26, 14.30 uur DVO '32-Alexar dria '66, 14.30 uur Goudswaard^ Boys-HVO, RVB-voetbal: 13.QQ ui GSS-Nedltoyd '70 Rotterdam, 13.0 uur Cion-DOS '32. 13.00 uur SC Zu derpark-GTB, 14.30 uur VDL-VVl Zwammen: SlQtronde ZR0/B-G0rnp€ titie; Korfbal: 16.00 uur Oranje Nat sau-Hoekse SV, 16.00 uur ODC Weervogels. 16.00 uur Nieuwerkerl Maassluis, 16.00 uur Reeuwijk-Spirl 16.00 uur ODI-Bernlsse; Volleyba Dame»: 14.45 uur Broleco-Purvo, H« ren: 16.15 uur Broieco-3-MVC; Tafe tannis: 18.00 uur Avanti-2-NOAt 18.00 uur Hotak '68-Radio Molenaa Waterpolo: Heren: 19.30 uur KatwtJI' SZC; Basketbal: Dames: 18.45 ui Seukandal-Red Stars. Heren: 18,3 uur Biitz-Juventus. 17.30 uur Tb Green Eagles-Binnen land; Zondag 24 oktober KNVB-voetba 14.30 uur SW-SC Heracles. 14,0 uur Hermes DVS-Hlon. 14.00 uil Overmaas-DHS. 14.30 uur Fortun Vlaarldngen-Hellevoetsluls, 14.30 ut SVW-VFC. 14.30 uur Schledan, Schiplulden, 14.30 uur Excelsior '2C CKC, 14.30 uur Woerden-Martini 14.30 uur VDL-Leonidas, 14,30 ui SSW-Oe Hollandiaan, 14.30 ur BEC Hoek van Holland. 14.30 uur RKWik Rood Wil Rood, 14.30 uur FCN '6( Hardinxveld; RVB-voetbal: 14.30 ui' Animo-SFC, 14.30 uur Demos-Prd gress. 14.30 uur Schlebroek-Olympu Schiedam, 14.30 uur DRZ-Real Pa, bo, 14.30 uur MSV '71-Eureka. 14.2 uur FSV Pretorla-SVDPW. 14.30 ui The Hurricanes-Schledamse Boy1. Korfbal: 14.00 uur Olympiaan-Viaa- dingen. 14.00 uur .harga-Hoogvlie Hockey: Heren: 13.00 uur ASVlOï l AMHC '65, 13,45 uur Poilux-Vr 13.00 uur Spirit-Waranda,'14.00 ut Evergreen-Tempo '32, Dames: 13.C; uur Spirit-Tüburg, 14.45 uur Temp' '32-Asvlon. 13.00 uur Zwart Wtt-Ev"" green, 13.00 uur Pollux-Mlddelbun i Basketbal: Dames: 17.00 uur BS Le/ den-The Green Eagles; Handbal: O mes: 13.00 uur OWS-EMM, 15.00 u HEC-De Hollandiaan. 13.30 uur Snel wiek-UVG. Haren: 13.00 uur OWfl Westlandia, 13.30 uur Atomium De Hollandiaan. 11.50 uur Duyveste' W/Hellas-2-UVG;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3