'Spreidingsbeleid werkt niet goed' Schiedam-Zuid bang dat Wilton gif mag storten Hamer symboliseert tien jaar bewonersvereniging Centrum wil meer bewoners in proj ectgroep Oudste inwoners vieren verjaardag 5Economische belangen wegen zwaarder ter meulen natuurlijk VLAARDINGS DAGBLAD SCH1EDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Comité wil Maassluis kern wapen vrij Bloemenstal uitgebrand Zes gewonden in Leidschendam Dekbedhoezen populair Gemeente verkoopt pand Griffioen Schiedammers niet gediend van zondagskrant Conflict met gemeente over stads- vernieuwing Raadslid Posthoorn weet meer dan wethouder Posthoorn Politie lost zwendel met cheques op □MTERWEG MAANDAG 25 OKTOBER 1982 Maassluis Een nieuw opge richte groepering, het 'Aktie- Icomitee Maassluis Kerkwa- penvrij', gaat zich de komende tijd inzetten voor steun van de Maassluisse bevolking voor de gedachte, dat kernwapens zo veel mogelijk moeten worden teruggedrongen. Het AMK wil informatie gaan geven over het bezit en gebruik van kern wapens door middel van fol ders, bulletins en thema-avon den en de groep wil daarnaast met steun van de plaatselijke overheid aandringen op 'een beleid, dat daarwerkelijk op vrede is gericht'. Veranderingen op nationaal niveau kunnen volgens de groep sneller plaatsvinden, als daarop vanuit de bevolking en 'vanuit de gemeentes druk op wordt uitgeoefend, aldus het amk. De nieuwe groepering is ge vormd docr de politieke partij en CPN, PPR en PSP, door de Vredesbeweging Maassluis en de Vrouwen van Maassluis. Contactpersoon is U.J.L.M. van Hoek, Zeemandreef 11, del 01899-10955. Vlaardingen Een felle brand heeft zondagmiddag een opslagplaats van een bloemen- zaak aan het Emaus in de as gelegd. Het vermoeden bestaat dat de brand is aangestoken "door baldadige jeugd. Het vuur greep zo snel om zich heen dat er niets meer te red- 'den viel. De schade bedraagt ongeveer 25.000 gulden. Leidschendam Bij een on geluk op dê A4 zijn zondag morgen onder Leidschendam zes Vlaardïngers gewond ge raakt. Door nog onbekende oorzaak reed een 22-jarige automobilist uit Vlaardingen rond half twaalf v$naf de linkerrijstrook van de weg tegen een boom, die aan de rechterzijde stond. Daarbij raakten de vijf inzit tenden van de auto 20, 14, •5.3, 25 en 59 jaar oud ge wond. Zij zijn naar verschil lende ziekenhuizen gebracht. Maassluis Voor de tweede keer in een paar weken is za terdagnacht ingebroken in een beddenzaak in winkelcentrum Koningshoek in Maassluis. De inbrekers gingen er, net als de vorige keer, vandoor met een 'aantal dekbedhoezen. Ze wis ten de deur van de zaak open te wrikken met een schroeve- draaïer. Er werden in dezelfde nacht nog vier pogingen tot"" inbraak in de Koningshoek 'gedaan, maar die mislukten al lemaal. Vlaardingen Het gemeen tebestuur van Vlaardingen exploitant N. Versloot van het café annex biljart centrum De Griffioen in de le Van Ley den Gaelstraat hebben overeenstemming bereikt over de verkoop van het pand, dat De Griffoen tot nu toe van de gemeente huurde. De nieuwe eigenaar krijgt bij ue aankoop, die nog goedge keurd moet worden door de gemeenteraad, de verplich ting om het nodige aan het pand op te knappen. Die voorzieningen moeten bin nen drie jaar zijn uitgevoerd, dij het vaststellen van de verkoopprijs is heeft de ge beente rekening gehouden toet de slechte staat waarin het pand verkeert. Daarom toag Versloot het pand voor 90.000 gulden kopen. Er tooet heel wat aan het pand worden verbeterd om aan de bouwkundige eisen te kun nen voldoen, Ve Griffioen, wordt niet be dreigd door de nieuwbouw, aie binnenkort' zal plaatsvin den op het, nabijgelegen •jlouwbaanterrein. Bij die toeuwbouw wordt rekening .gehouden met het café. Vlaardingen De huurders- raad van de PLN-woningen in de Zuidbuurt heeft te kennen gegeven dat het spreidingsbe- leid met betrekking tot mi granten moet worden verbe terd. Bij de toewijzing van wo ningen in de Westwijk moet veel meer worden gedaan aan. een evenwichtige spreiding van het aantal buitenlanders over de gehele wijk, zo wordt in de buurtkrant van de West- wijk gesteld. De huurdersraad krijgt regel matig klachten van verontrus te bewoners over het feit, dat er in de Zuidbuurt te grote concentraties migranten zijn gehuisvest. Dit bevordert de integratie met Nederlanders niet, terwijl door te grote aan tallen migranten ook spannin gen in de wijk kunnen optre den, zo waarschuwt de huur dersraad. Tijdens een gesprek met het gemeentelijk woningbedrijf heeft voorzitter Jeff van Hooijdonk van de huurders- raad het probleem onlangs aan de orde gesteld. Tijdens die vergadering is toegezegd, dat het spreidingsbeleid door het woningbedrijf met het bureau huisvesting van de gemeente zal worden besproken. Vlaardingen/Maassluis De oudste inwoners van Vlaardin gen en Maassluis vieren deze week hun verjaardag. Me vrouw K.A. Berkouwer-Kor- ver uit Maassluis wordt mor gen 102. Toon de Koning, Vlaarding's oudste, steekt haar met een jaartje méér zelfs de loef af. Hij wordt donderdag 103 jaar. Maassluis' burgemeester Hans van Es gaat morgenmiddag op bezoek bij mevrouw Berkou- wer, die woont in het gerefor meerd bejaardencentrum De Schutsluis. Toon de Koning wordt vrijdag bezocht door burgemeester Fred van Lier in het bejaardencentrum De Meerpaal aan de Vlaardmgse Willem de Zwijgerlaan. Volgens de officiële papieren is Anthonius de Komng overi gens geboren op 30 oktober 1879 in Loenen aan de Vecht Enkele jaren geleden is de dochter van de heer De Ko ning er achter gekomen, dat haar vader in werkelijkheid twee dagen eerder was gebo ren: op de 28ste. De geboorte werd pas op de 30ste aangege ven, omdat het gemeentehuis in die tijd voor dit doel slechts eenmaal in de drie dagen geo pend was Bij die inschrijving in het bevolkingsregister is toen vermoedelijk een foutie ve datum ingevuld. Hoewel de oudste inwoner van Vlaardingen officieel altijd op 30 oktober jarig 2al blijven, houdt de familie toch de 28ste Feest in het zaaltje van bewonersvereniging Schtedam-Zuid. Helemaal rechts op de foto een lachende voorzitter Arte Zwamborn, voor hem kletsen PvdA-raadslid Arie Verlinde en alternatief padvinder Guus Klepke met elkaar. De lange ge meenteambtenaar Jan Goed steekt met kop en schouders boven het gezelschap uit. Schiedam Van alle oud-voorzitters die op het cadeau, een fraaie symbo lische hamer, waren ge noemd, was alleen Koos van der Keur er niet, maar die is dan ook ooit met een beetje wrok weg gegaan. Het mocht de pret niet kreuken. Ondanks de aanhoudende motregen •waren ruim honderdvijf tig Gorzenaren vrijdaga vond naar 'hun' pandje aan de Zwartewaalsestraat gekomen voor een kleine feestdronk. Daar zetelt de bewonersvereniging Schiedam-Zuid, die nu tien jaar bestaat: zij is één der oudste bewonersorga nisaties in het Rijnmond gebied. Die fraaie hamer werd huidig voorzitter Arie Zwamborn aangeboden door het clubhuis werk in de wijk. Hij symboli seerde, aldus Zwamborn die er zelf twee keer op stond, het groeiende belang van de drif tig actievoerende bewoners vereniging. „Bij de oprichting hadden we een héle grote ha mer nodig en kregen wij maar een klein beetje gehoor bij de gemeente, nu kunnen wij het kennelijk met een gewoon klein hamertje doen en neemt de gemeente ons heel serieus," aldus Zwamborn. De gemeentebestuurders die het rechtstreeks hoorden, om dat zij waren komen geluk wensen, waren Annie Rens- kers (VVD), Arie Verlinde (PvdA), Ulferd Bruseker (CPN) en nieuwbakken wet houder Cor van Tilborg (VVD). De laatste knoopte er meteen informele gesprekjes aan vast met opbouwwerkers, 'eigen' ambtenaren en wij- kwelzijnswerkers. Enkelen lieten weten van Van Tilborg een hogere pet op te hebben, wat stadsvernieuwing betreft, dan van diens voor ganger Zijdeveld. Zijn 'in spraakgevoeligheid' zou veel groter zijn. Van Tilborg gaf voorzichtig toe ,.niet zo'n moeilijke vent" te zijn. Iedereen, die in Zuid maar een beetje actief is, was er. En de echt harde kern bleef na de receptie wat langer hangen, om nog een feestelijk slaatje te verorberen. De échte feestacti- viteiten komen nog, begin no- vemer. Schiedam De economische problemen van scheepswerf Wilton-Fijenoord zullen vermoedelijk zwaarder wegen dan de milieubezwaren, die de be- wonersveretiiging Schiedam-Zuid vrijdag bij de Raad van State naar voren heeft gebracht in ver band met de voorgenomen storting van giftig slib uit de Wiltonhaven op een golfterrein, dat bij de werf behoort. De bewonersvereniging meent zelf tenminste al, bij monde van Hanny Rennen, dat zij de Arob-procedure zal verliezen. De korte voorbereidingstijd maakte het de vereniging vrijdagmiddag moeilijk om diepgaand en inhoudelijk de slibkwestie aan te roeren, tij dens een vergadering in Den Haag. Zo maakte Wilton-ad vocaat mr. Das handig ge bruik van het argument van Schiedam-Zuid, dat bij even tuele woningbouw op het huidige golfterrein in de toe komst voor miljoenen afge graven moet worden, omdat het te storten slib uit de Wil tonhaven zwaar verontrei nigd is. „Het bestemmings plan rept helemaal niet van woningbouw, nu niet en nooit niet", aldus mr Das, die daarmee een belangrijk be zwaar tegensprak. Aan de -andere kant kon de bewonersvereniging ge bruikmaken van een 'uitglij der', van de Wilton-jurist, die had opgemerkt dat de vere niging het' golfterrein niet kan kennen en dus niet weet dat het bij uitstek geschikt is als stortlocatie. Hanny Ren nen: „Iedereen kan het ter rein op! Je kunt zo zien dat het zonde is van het terrein. Bovendien is het gevaar groot dat gif uit bet slib in het grondwater terecht komt Het is niet zomaar slib. Een onderzoek van het RISA, dat te storten slib con troleert, heeft immers uitge wezen dat het te verontrei nigd is om in zee te mogen dumpen." De bewoners vereniging wees nog op het feit dat de werk zaamheden bij Wilton-Fije noord ook nu nog leiden tot verdere verontreiniging van het slib in de Wiltonhaven. Als de vereniging overigens deze week het schorsingsver- zoek mocht verliezen, is er nog een tweede mogelijkheid om Wilton voorlopig van het storten te weerhouden. Er loopt ook nog een beroep sprocedure. Schiedam Op sommige ramen hingen handgeschre ven brieven met teksten als 'Wij willen hier de Zondag niet hebben' en een bewo ner van Schiedam-Noord had zelfs zijn brievenbus dichtgeplakt met cellotape. De actie van jongeren van de Rotssteen-evangelisatie in Schiedam tegen de zon dagskrant, die huis-aan-huis wordt verspreid, is begon nen. Directeur Valster van Haak BV, de uitgever van de krant, heeft nog geen idee van de omvang van de actie. „Maar als het grote vormen gaat aannemen, kunnen we overwegen om een kleinere oplage te druk ken." De gereformeerde jeugd van de Rotssteen-groep heeft de strijd tegen Zondag aangebonden, omdat ver spreiding van die krant in strijd zou zijn met de door God gegeven zondagswet- Brievenbus dieh igeplakt ten. Mensen, die Zondag on gehinderd in hun bus laten ploffen, zouden zich mede schuldig maken aan de ont heiliging van de rustdag. De eerste resultaten zijn ge boekt; veel mensen lieten de bezorgers duidelijk blij ken dat zij niet van een zondagskrant gediend zijn. Haak BV gaat vandaag met de verspreiders van Top Team, de organisatie die de krant distribueert, praten over de omvang van de ae- iiiirriiijnMiiiniitiiifiiiiiiiiiiiiiitiifftiiiiiftiitiiriiiiiJiiiifiitiriiiiiiiiijiiiiiniiiiiimiiiiiiifjiiiiiiiniuiiiiiiiiiiniiiiiiiiHiiinuiiiiiiiiiiiiiiitiHiiiiiiniiiiiiiiiitiiiiiiriiiiiiEiirriiiiiiiiiiiiimiriiiiJiiiiiiiiiniiinfiiniiiiiiinitiiiiimiuimiiiiriitiifiniiifiNiii^ Vlaardingen Er is een 1 ernstig conflict gerezen tussen B en W van H Vlaardingern en bewo- ners die actief zijn in de S stadsvernieuwing in het s centrum over de samen- Éi stelling van de project- groep, die de stadsver- s nieuwing zal moeten be- 1 geleiden. Dat conflict, dat tot uitdrukking g kwam tijdens het zoge naamde externe voor overleg over de vorming van de projectgroep, spitst zich toe op het aan tal bewoners, dat in die uiteindelijke project groep zitting kan heb ben. De gemeente wil niet verder gaan dan vijf bewoner-vertegenwoor digers, maar dit vindt het centrum te weinig. In een brief aan het college van B en W en de gemeente raad laten de bewonersgroe peringen in het centrum hun ongenoegen blijken over deze zaak. In die brief wordt be nadrukt, dat het aantal bewo ners in de projectgroep het enige punt is, waarover met de ambtenaren geen over eenstemming bereikt kon worden. Dat ene punt wordt echter wel een 'wezenlijk on derdeel' genoemd. De bewoners, vinden het 'principieel onjuist' dat de ge meente een maximum stelt aan het aantal bewoners, dat binnen de projectgroep mag meedraaien. „De bewoners maken uit hoe die vertegen woordiging er uit ziet. Zij be palen ook niet welke en hoe veel ambtenaren er in de projectgroep zitting hebben." Het aantal van vijf wordt door de briefschrijvers 'wille keurig' genoemd: „Het aantal vingers aan de hand van een ambtenaar?", zo wordt ge vraagd. Juist omdat er in het centrum diverse bewoners- groepen functioneren, die zich elk op een specifiek deel van de binnenstad richten, vinden de bewoners dat het aantal mensen in de project groep niet beperkt moet wor den. De bewonersgroepen doen in de brief het voorstel, voorlo pig iedereen die zich voor de projectgroep opgeett zitting te geven in het orgaan. „Na j verloop van tijd zal hieruit j een vaste vertegenwoordi- i ging ontstaan, die goed over de wijk gespreid is", voor spellen de bewoners. Ze doen verder de toezegging dat ze zelf maatregelen zul len nemen, als zou blijken dat de werkbaarheid van de projectgroep door het grote aantal bewoners in gevaar zou worden gebracht. 7ilIIII!ltimiimilllMlillMIIIII!Illl!iMIIIIIII!lliIlllfJJiilllHlinilllI!!fililllllii!Unill!!llllllllllÜiilllllllllllllMflilimi^ Schiedam Herman Post: hoorn heeft, als lid van het; college van burgemeester en wethouders, mede vra-, gen beantwoord die hij zeif in het 'wethouderloze tijd perk' had ingediend. Het ging Posthoorn destijds, samen met partijgenote Yvonne Siljee, om voorlich ting die aan nieuwe raadsle- den werd verstrekt. Er was onduidelijkheid ontstaan over de vraag of het ambte narenkorps geheel aan de hand van het collegewerk program te werk zou moe ten gaan. Het college is in derdaad van mening dat dit het geval zou moeten zijn. 'Raadslid' Herman Post hoorn vroeg twee maanden geleden of het college toe vallig kennis had genomen van de wijze waarop de voorlichting is verstrekt. Welnu, het college met daarin wethouder Post hoorn blijkt daar niet van op de hoogte en kan derhalve moeilijk antwoord geven bp de gestelde vra gen. Vlaardingen De Vlaarding- se politie is er m geslaagd een zwendel met gestolen bank- en girocheques op te lossen. Een 26-jarige Capellenaar heeft bekend voor zeker veer tigduizend gulden gestolen cheques te hebben verzilverd. Hij deed dat middels een door hem onder valse naam geo pende bankrekening. Een 25- jarige vriendin hielp hem bij het invullen van de gestolen cheques. De opsporingsdienst van de PTT is ingeschakeld, aange zien de cheques afkomstig 2ijn uit m het hele land gestolen postzakken. Ook werden cheques bij inbraken buitge maakt. ADVERTENTIE Kwalitelts plooirok... Diverse modellen plooirokken met 9 t/m 21 plooien rondom Geheel gevoerd, Uitgevoerd jn een prachtige linnen stuktuur van 100% polyester Inklusief riempje in diverse kleuren Maten 40 t/m 52 Erg goede pasvorm van 75,- voor ov -eN

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1