Lamoenterrein wordt opnieuw speelveldje Lege hoek wordt volgebouwd 'Afschuwelijk bouwwerk aan historische gracht Renovatie wordt veel te duur Indringer weigert hulp in ziekenhuis r Zo ontstond Kethel Gasvondst Maasland n - M'perkt Schiedam weet nog niets over nieuwe aanpak bij woningbouw Plan tsoenendienst 60 mille afgesnoept Agenten redden leven van bejaarde vrouw; WOENSDAG 27 OKTOBER 1982 Schiedam De politie heeft vannacht een 27-jarige Schiedam mer uit een woning aan de Hoofdstraat gehaald, die daar om nog onbekende reden was binnen gedrongen. Hij had in de wo ning al een ruit kapot geslagen en maakte vervolgens met een stuk glas 'stekende bewegingen' naar één van de agenten. Er ontstond een stevige vechtpartij, waarbij een agent een midden- handsbeentje brak. Ook zijn belager kwam niet bepaald onge schonden uit de strijd. Hij werd naar het Schielandziekenhuis overgebracht, maar weigerde zich te laten behandelen. Begroting W- v Maassluis SiÉlIllllI iiiwiiniiiiiiHiniiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiuwpuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiHiHiiHiin sluit met veel pijn De kantoor- en tekenartike- lenzaak krijgt er circa duizend vierkante meter winkel- en magazijnruimte bij. Volgens Van Lopik senior is de uitbrei ding hard nodig, want „we zit ten hier helemaal klem". Bij ae nieuwbouw wordt dankbaar gebruik genjaakt van het niveauverschil ter plaatse. Doordat de Landstraat lager ligt, sluit de begane grond van het nieuwe pand aan op de kelder van de vesti ging aan de Westhavenkade. Daar bovenop komt nog een eerste verdieping, die aan de hoger gelegen Vetteoordseka- de echter begane grond zal zijn. Verloopt de bouw zonder tegenvallers, dan zal de nieuwbouw volgend jaar juli in gebruik worden genomen. Van Lopik wist nog niet1 te vertellen of de winkel aan de Hoogstraat zal worden ge handhaafd. Het braakliggende terreïnje op de hoek van de Vet- teoordsekade en de Land- straat gaat verdwijnen. Vol gend jaar juni moet de nieuwbouw gereed zijn. Schiedam vervangt gemeentewapen Schiedam Op het Schiedamse Stadskantoor zijn om onbekende reden de suikerzakjes met het gemeentewapen vervangen. Daarvoor in de plaats zijn zakjes gekomen met afbeeldingen van .onder meer oorlogsschepen Het gaat hier om een serie oude boten. Onder meer zijn reeds gesignaleerd zakjes met kannonneer- boten en het schip van de Oost-Indische Compagnie. PSP-raadslid Eric Dijkhuizen liet tijdens de gemeenteraads vergadering meteen 'een stukje bewijsmateriaal in zijn tas glijden: een suikerzakje met daarop afgebeeld een heuse kanonneerboot. Schiedam De Rotterdamse stadsarcheoloog C. Hoek houdt morgenavond een lezing in Schiedams stedelijk museum over de ontginningsgeschiede- nis van Kethel. De avond is georganiseerd door de histori sche vereniging Schiedam, de aanvang is om acht uur en zo wel leden als niet-leden heb ben er gratis toegang, want'de historici willen hun kennis graag op ruime schaal kwijt. Schiedam Het is nog niet duidelijk, of de nieuwe richt lijn van het ministerie van ruimtelijke ordening, om het accent in de woningbouw na genoeg volledig te verschuiven naar de stadsvernieuwingsge bieden, niet alleen voor Vlaar- dingen, maar ook voor Schie dam zal gelden. Bij het bureau gemeentewerken van Schie- ,dam is er; afgezien van wat in formele berichten over dit on derwerp, nog niets bekend. Volgens woordvoerder De Boer van gemeentewerken Schiedam heeft het gemeente- bouwplannen buiten de stads vernieuwing. In Schiedam- Noord zouden de komende acht jaren nog zo'n 6000 wo ningen moeten worden gerea liseerd. Zoals gisteren werd gemeld, heeft Vlaardingen de nieuwe richtlijnen al opgelegd gekre% gen. Als gevolg daarvan wor den. waarschijnlijk enkele nteuwbouwplannen voor Holy op de lange baan geschoven, terwijl op korte termijn plan nen ontwikkeld moeten wor den voor nieuwbouw in "de" Oostwijk, bestuur „nog .geen nieuwe richtlijnen in die' richting van het ministerie gekregen. Ook ücnieaam heeft voor de komende jaren nog tal van De komende jaren zal het per soneelsbestand worden inge krompen. Dat zal gebeuren door het schrappen van be staande vacatures en het niet meer vervullen van openge vallen plaatsen. Ook zal de ge meente meer overgaan tot het uitbesteden van werk, zoals het onderhoud van plantsoe nen. Verder wordt onder meer flink gesneden in subsidies, zal het gemeentemuseum het vol gend jaar met ruim 75.000 gul den minder moeten doen. Ook op de gemeentereiniging, de gladheidsbestrijding van we gen en diverse onderhoudspos- ten zal fors worden bezuinigd. Van de 133.065,190 gulden die er volgend jaar in Maassluis omgaan (1,9 procent meer dan dit jaar) wordt het meeste op geslokt door onderwijs (27,46%). De rest wordt als volgt verdeeld: algemeen be heer 16,39%, openbare werken 16,26%, sociale zorg en maat schappelijk werk 9,69%, open bare veiligheid 9,84%, volks huisvesting 8,26%, cultuur, re creatie, enz. 8,2%, volksge zondheid 2,1% en overige uit gaven 1,8%. De begroting zal op 13, 14 en 15 december in de gemeente raad worden behandeld. In de komende periode zullen de di verse raadscommissies zich er over buigen. Vlaardingen Het Vlaardings gemeentebestuur heeft toch geld weten vrij te maken om het Lamoenterrein, het ^voormalige speelveldje van de jeugd, op te knappen. Bijna zestigduizend gul den is beschikbaar om de voorstellen van de buurtbewoners, die maandenlang hebben aangedrongen om het voormalige speel- heuveltje in ere te herstellen, uit te voeren. De gemeentelijke plantsoenen- wethouder Bas uoudriaan en- dienst is de dupe, doordat zij kele maanden geleden in een zeer tegen haar zin in nu commissievergadering toch twee groenprojecten heeft voor, dat de buurtbewoners moeten laten schieten. 'een eenvoudig plan' mochten In eerste instantie bleef na alle opstellen. Waar de financiële bezuinigingsrondes niets voor middelen voor het opkalefate- het door nieuwbouw verdwe- ren van het Lamoenterrein nen ravotterrein voor de kin- vandaan moesten komen, wist deren over. Jpoedmoedig stelde toen evenwel niemand. Het benodigde bedrag 58.800 gulden blijkt heel simpel de afdeling plantsoenen van gemeentewerken te zijn afgesnoept. Een beetje 'een de licate zaak', noemt men het op het stadhuis, omdat de Vlaar- cfmgse plantsoenendienst niet bepaald juichend de zestig mil le afstond. Een speelterreintje (kosten 30.000 gulden) bij de Marnixlaan in de Indische buurt en een reconstructie van het sportcomplex (kosten 28.800 gulden) aan de Claudius Civilislaan moeten zodoende op de lange baan worden ge schoven. „Nadat enige druk op ons was uitgeoefend", stelt woordvoer der Davidse van deze afdeling wat bitter, „hebben we het geld toch 'spontaan' aangebo den. We\ wilden vanuit het centrum één groene gordel richting Lickebaerlbos maken voor fietsers en wandelaars. Er werd echter geen krediet verleend; de reconstructie er van geeft nog problemen." De omwonenden van het La moenterrein zijn in ieder geval dik tevreden. Het grootste deel van het geld zal aan verhar ding worden besteed; voor het resterende bedrag van 17.000 gulden worden onder meer wip, schommels en een glij baantje aangeschaft. De bewo ners willen wel weten, wat^er met het geld van hun sponsor gaat gebeuren. Zij hebben aan nemer Van der Waal bereid gevonden zo'n 6.000 piek vóór de speelattributen beschikbaar te stellen, zodat de bewoners zelf de kosten al een stuk heb ben weten te drukken. „Het is niet de bedoeling, dat de ge meente dit bedrag nu even in haar zak steekt", waarschu wen de bewoners. De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) is nog steeds aan het uittesten, of er op de booriocatie op de,hoek van de Herenlaan en Coldenhovelaan in Maasland een winbare hoe veelheid gas of olie te verwachten is. Op het terrein heeft ge durende de afgelopen jaren al twee keer een boortoren ge staan, waarvan de boringen uitwezen dat er op zeer gr.ote diepte een gasveid moet zittenPas een paar maanden gele den is de boortoren weggehaald. In het aan de booriocatie grenzende weiland heeft de NAM een tien meter hoge fakkelmast geplaatst. Een eventuele gas vondst kan zodoende worden uitgefakkeld. De vlam brandt af en toe wel maar in hoeverre er sprake is van een winbare hoeveelheid gas moet nog uit de testen blijken. Bewoners over plannen Dralle-terrein: ADVERTENTIE Schiedam Bewoners van de Korte Haven hebben de gemeente opnieuw gevraagd met hen te praten over de nieuwbouwplannen op het terrein van de voormalige Dralle-fabriek. Woningbouwvereniging Eendracht wil daar 41 wooneenheden later verrijzen. Er moeten hui zen gebouwd worden, vinden ook de bewoners van de Korte Haven. Maar daardoor mag niet het historisch gezicht van de gracht wordt verstoord. Een bijna twin tig meter hoge, aaneengesloten gevel vinden zij al te monumentaal. HYPOTHEEKRENTE Rentedaling RPS Hypotheken van 9.7% naar Stichting Bouwhulp ziet nog mogelijkheden in Zeeheldenbuurt kosten te drukken." Enkele jaren geleden zag het er al naar uit dat de huizen niet gerenoveerd zouden kunnen worden. Het zou niet kunnen van wege de scheefstand van de" huizen. Onder druk van de bewoners zijn echter onder zoeken naar de haalbaar heid gedaan. Onlangs con stateerde het bureau Geo- technïek, van de Dienst Ge meentewerken Rotterdam, echter dat de scheefstand geen bezwaar vormde en dat renovatie best kon. Volgens de stichting Bouw hulp zullen nu alle zeilen bijgezet moeten worden om alsnog toestemming van Den Haag los te krijgen. Jelle Persoon: „Wij wisten eigenlijk van te voren al dat er moeilijkheden zouden komen, omdat de PDV over de scheefstand van de hui-1 zen viel. Ze hebben er alles aan gedaan de renovatie te- gen te houden." Schiedam In allerijl door toegesnelde agenten toegepaste mond-op-mondbeademing i en hartmassage heeft het leven gered van een 76-jarige Schie damse vrouw, die gistermor gen op deHoogstraat onwel was geworden. y Een surveillerende agent zag de vrouw op de grond 'liggen. Er stonden toen al'ongeveer twintig mensen.bij te kijken^, echter zonder iets te-.dóen. De agent begon -meteen f ^met mond-op-m o ridbeademingv'5 -f Twee col I ega's'nam én hét even later yan hem oven tót dat de ambulance arriveerde.- T Ondanks de negatieve be richten van de PDV ziet de stichting Bouwhulp, die de bewoners adviseert, nog mogelijkheden om de reno vatie door te drukken. Jelle Persoon; „Wij hebben altijd al vraagtekens gezet bij en kele kostenposten van aan nemer Van der Waal en de woningbouwvereniging Pa trimonium. Zo zijn de ren teverliezen, die de woning bouwvereniging opvoert en de post 'meerwerk' van de aannemer volgens ons veel te hoog geschat. Daar zitten nog mogelijkheden om de Vlaardingen Het ziet er naar uit dat de renovatie van de 68 huizen in de Zee heldenbuurt niet door gaat. De kosten bedragen bijna 90.000 gulden per woning en dat vindt de Provinciale Dienst Volkshuisvesting (PDV) te duur. Hoewel de PDV nog geen defintief nee heeft laten ho ren, zegt wethouder Bas Goudriaan de zaa.k_somber in te zien, .fVoor die prijs bouw je>bijna een nieuwe woning/En dan zou het na tuurlijk te gek zijn als je ga'at renoveren." De bewoners hebben de ge meenteraad al eerder te ken nen gegeven, dat zij betrok ken willen worden bij de toetsing van de plannen. Zij willen een bebouwing die aangepast is aan de historisch gegroeide situatie. Nu zijn er bouwplannen ingediend bij de gemeente, en die passen volgens de "bewoners niet in het beschermde stadsgezicht. De gemeente zou nu met.de bewoners' moeten gaan pra ten. „Om te voorkomen dat er weer. een afschuwelijk bouwwerk -aan een histori sche gracht gebouwd gaat worden", schrijven de bewo- ners in hun laatste brief aan de raad., Het college heeft in een eer dere brief aan de bewoners al aangegeven, dat een bouwplan niet getoetst kan worden aan het beschermd stadsgezicht. De welstands commissie beoordeelt het. plan op z'n uiterlijk. B en W vinden dat dit voldoende waarborgen biedt om-te ko men - tot -een goed plan. De bewoners hebben daar niet zo veel vertrouwen in; 41 huizen op "een "klein" stukje grond vinden zij te veel. Rente voor 5 jaar vast. Werkelijke jaarrente 9.94 Wik u meer weten over een RPS hypotheek, bel dan (020)5918011 of haal de folder op hét postkanfoor. postgiro

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1