-v/'Se ^Bezuinigen personeel niet te voorkomen^ Ophoging Vogelbuurt van start VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COORANT NIEUWE WATERWEG COURANT j Geen middelbare scholen erbij Vandalen vernielen CAI-verdeelkasten in Vlaardingen Popfestival keihard en toch vrij rustig Plunderaar van auto's ontmaskerd ter meulen natuurlijk Scoutinggroep verkoopt 20000 ijzerkoekjes kutomobilisl achtervolgt winkeldief Hopelijk baren die boktorren er geen nieuwe torretjes bij9 Lokaal voor vijfde maal uit de lucht Aanvragen afgewezen j Dieven actief Seen behoefte aan Hoofdstraat Tarieven van veerdienst fors omhoog Auto tegen vangrail Baas tuigt bouvier af Oude bekende overvalt zelfde benzinepomp rztaui MAANDAG 1 NOVEMBER 1982 Vlaarelïngen De Wés- selscoutïnggroep heeft zaterdag Vlaardings spe cialiteit nummer één, de ijzerkoekjes, in groten eetale aan de man ge bracht. Maar liefst 20.000 .koekjes werden voor een spotprijsje verkocht. En dat was nodig ook, want het geld is nodig om de broodnodige opknap beurt van het clubhuis de financieren. Vrijdagavond al gingen de eerste van de twintig duizend ijzerkoekjes in het clubhuis de plaat op. Twaalf uur lang werd er met het deeg van bakker '^Van Gaaien gebakken, voordat de welpen,^ ver kenners en waterscouts ;:van de Wesselgroep de straat op konden. De tweeduizend zakjes met ijzerkoekjes gingen zonder veel moeite van de hand. Zo gemakkelijk is deze specialiteit "meestal niet te krijgen, terwijl ze bij een banket bakker ook nog eens een -keer of twee zo duur zijn. De scoutinggroep haalde zo'n drieduizend gulden op. $laaraingen Radio Vlaar- aihgen aan de Van Hogendor- plaan heeft opnieuw bezoek 'gekregen. Een inbreker ver nielde zaterdagnacht de grote .winkelruit en. eigende zich. ap paratuur toe. Een' passerende automobilist zag de - diefstal gebeuren én |ette de achtervolging in op de 'man, die er te voet vandoor ging. De dief liet zijn buit val len, om daarna te verdwijnen. Qe politie zoekt nog naar de 5 id er. W"'.een buitenlander is nog altijd voortvluchtig. Hij deed zaterdag een greep in de kassa van de bloemenwinkel op de hoek van de Mozartlaan en de Pieter Karei Drossaartstraat, sNa een vechtpartij met de ei genaar ging de dief er met 75 "gulden vandoor. Iet pols door ruit :hïedam Een dertigjarige bewoner van de Vlaardinger- dijk is zondagavond naar het Schielandziekenhuis gebracht met een slagaderlijke/bloeding aan'zijn pols. De man was met ajp hand door een glazen deur in zijn woning gevallen. over Schiedam Radio Lokaal is voor de vijfde maal bin nen enkele weken door de politie uit de lucht ge haald. Het illegale zendsta tion opereerde dit maal vanuit een woning aan de Goeman Borgesiuslaan. Op het moment dat de po litie binnenviel was alleen de 31-jarige bewoner aan wezig. Er werden een zendantenne, een zender, twee mengpanelen, een band-, en een cassettere corder in. beslag genomen. De politie was tot actie over gegaan na diverse klachten van, omwonen den over storingen op ra dio en televisie. MliiuiinimiiiiiiiiiiiiiifiitiiiiiiiiKiiiEiiiiiiiiiiiiiiiiiFiiiüiitiiiiiiiimiiiimituiiiiiHfiiiiiiiiiiiiiiiit^ Vlaardingen/Maassluis Het ministerie van onder- wijs en wetenschappen heeft afwijzend gereageerd op drie verzoeken uit Vlaardingen en Maassluis om middelbare seholen van de grond te krijgen. s j§ In het deze week openbaar geworden 'Plan voor S scholen' staan alle ingediende aanvragen, die zijn gehonoreerd of afgewezen. Bij de laatste categorie zitten ook de drie verzoeken uit deze regio. Er liepen =e aanvragen voor een openbare Meao in Vlaardingen, s§ j= de opleiding Lager Middenstands Onderwijs (ook in Vlaardingen en eveneens openbaar), en een profes- j§ tants-christelijk Havo/atheneum in Maassluis. Nu er geen subsidie van het Rijk vrijkomt voor deze drie geplande opleidingen, betekent het dat deze scholen er de eerste drie jaar niet komen. In 1985 wordt het volgende schoolplan door het ministerie vastgesteld. iïiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiviiiiiiiiiiiiiiiaiiiiHiiiniiiiiiiiiiiiiiiif; Schiedam Op diverse plaat sen in Schiedam is het afgelo pen weekeinde ingebroken. De bewoners van een huis aan de Henri Polakstraat missen een video-recorder, een stereo set, twee fototoestellen, een horloge, een ring en een suêde jack. Waarde van de buit: 4850 gulden. De deur van de wo ning was geforceerd. Uit een woning aan de West- vest namen onbekenden een zevental giro-betaalkaarten en sieraden met een waarde van 2650 gulden mee. Men kwam vermoedelijk binnen met een valse sleutel. Een greep in de etalage van een winkel aan de Gerrit Ver- boonstraat leverde de dieven enkele kristallen beeldjes op met een gezamenlijke waarde van 750 gulden. De etalageruit was ingegooid met een steen. Daardoor raakte nog een aan tal uitgestalde artikelen be schadigd. Schade: 2250-gulden. Bethelkapel §llil§i§ VOP halve zondagavond zonder radio en TV gaardingen Een gedeelte van de Vlaardingse woonwijk Vet-, iënoordsepolder heeft gisteravond gedurende enkele uren zon eter radio en TV gezeten, doordat vandalen verdeelkasten van Aë centrale antenne inrichting in de wijk onklaar maakten. On danks een intensieve, speuractie heeft de politie de dader1? niet gevonden. Halverwege de uitzending van Studio Sport, omstreeks tien ivbór half acht, verdween het W-beeld' in tal van huiska mers in de VOP, en datzelfde gold voor alle andere binnen in.buitenlandse programma's "pp ,TV en radio. Dat gebeurde °p het moment, dat een groep- Schiedam Op de- excursie van de vereniging Centraal ^Vphen Schiedam naar twee te Verbouwen herenhuizen aan ae'"Hoofdstraat zijn zaterdag twaalf mensen afgekomen. Daaronder bevonden zich een ambtenaar, een architect, een Opbouwwerker en twee jonge- Jfe'V1 en de overigen waren bestuursleden, die lang niet al lemaal staan te trappelen voor Wproject. Hét is kortom de of de gemeente bij de verpouw van deze panden in zal willen gaan met de vereniging, die slechts één lid tót'haar achterban, mocht ver welkomen; ^e.tweé panden aan de Hoofd- sbaat 217-221 kunnen volgens afrhitect 'en ambtenaren so- vpeso vèrbouwd worden tót 23 ^.genaamde Van Dam-èenhe- den, eventueel voor een deel ecombineerd met Centraal tphen; Het is! er binnen een 5pep als gevolg van vandalia- P^rmaar. alle muren zijn nog "TOéd in tact; dat sch'eèlt.in ver-. twkosten.- je jongeren in de wijk één van de CA'l-kasten opentrok en het binnenwerk gedeeltelijk verhielde, terwijl bij andere kasten de stoppen er uitge draaid werden. Vrijwel meteen daarna stond de telefoon bij het CAI-bedrijf roodgloeiend door opbellende mensen, die 'wilden weten waarom de CAI geen signaal meer leverde. De politie werd intussen gebeld door wijkbe woners, die de jongeren gezien meenden te hebben. Ogenblik kelijk kwam een intensieve speuractie op gang, waaraan drie politiewagens deelnamen. Die speuractie van enkele' uren leverde niets op. Technici van het CAI-bedrijf gingen meteen aan de slag om de schade, te herstellen. Rond twintig over negen kon de ge hele VOP weer TV kijken of radio luisteren. Onbekenden hebben overigens gisteravond het NOS-journaal gebeld met de mededeling, dat er in Vlaardingen een soortge lijke actie was geweest als vo rige week in Amsterdam, waar eveneens CAI-kasten werden gesaboteerd. Het is niet uitge sloten, dat de daders van de vernielingen dat bericht zelf hebben doorgegeven, In de mededeling aan het journaal werd gesproken over zeven vernielde CAI-kasten. Het. is niet voor het eerst dat in Vlaardingen de CAI wordt gesaboteerd. Een week eerder werd al een kast aan de' Abel .Tasmanlaan gedeeltelijk ver- „nield, 'Maassluis De tarieven van de veerdienst Maassluis-Ro zenburg gaan per I januari fors omhoog. Vooral het lang zaam verkeer wordt met een fikse kostenstijging geconfron teerd. GS staan een stijging met 20 procent voor. Voor het autoverkeer is een minder rigoreuse stap te ver-, wachten: een stijging met vijf procent. Voetgangers gaan voor een enkele veertochtje op 1 januari 65 cent betalen. Voor fietsers en bromfietsers wor den de prijzen respectievelijk 95 cent en 1,20. De te veranderen prijzen zijn een gevolg van de jaarlijkse optredende exploitatietekor ten. De nieuwe prijzen gelden voor de periode van één jaar. Schiedam' Een 31-jarige in woner van Spïjkenisse is zater dagavond op het Kethelplein in de richting van de Benelux- tunnel met zijn auto uit de bocht gevlogen en tegen de vangrail gebotst. De wagen raakte zwaar beschadigd. De bestuurder kwam met de schrikvrij. De politie consta teerde dat de man teveel had gedronken. Vlaardingen De Vlaarding se politie heeft vrijdagavond een. veertigjarige stadgenoot voor. dierenmishandeling op gepakt. In een café in het cen trum tuigde de man zijn bou vier af. Dehond werd door zijn baas geschopt en geslagen en moest met inwendig letsel naar een direnarts worden ge bracht Ondertussen is de bou vier bij andere mensen onder- gebracht. Jongerenwerker Kees te Gussinklo had het ook in de pauzes van het popfestival aardig voor elkaar! Buiten werd een wedstrijd 'boomspijkeren' gehouden: lange nagels in een stuk boom timmeren. Opbouwwerker Ar- mand van Puyveide moest het afleggen tegen een ech te timmerman onder de jongeren. Alladin heeft het in eigen wijk te druk dam Het popconcert, af gelopen zaterdag in club huis Zuid aan de Schie- damse Dwarsstraat, bleef toch voornamelijk een wij- konderonsje. Hoewel het vroegere GTB-kantoor goed gevuld was, bestond hét publiek voornamelijk uit de Gorzense jeugd zelf. Aangenomen wordt dat dè Nie u wlan d-jongeren het op het ogenblik druk heb ben met de verbouwings plannen voor hun nieuwe jeugdhonk Alladin. Dit centrum komt op de plaats van de begin dit jaar a fge brande kleuterschool Sint Gabriël, aan de Dr Schaepmansingel In Nieuwland en gaat naar verwachting begin 1983 open. De sfeer bij de jubilerende bewonersvereniging Schiedam-Zuid bleef voor al door het ontbreken van de Alladin-clan relatief rustigal stonden de ge luidsversterkers 'oerend hard', op Normaal-volume. Hen peuter, die in moeders armen hoog opgetild werd, hield met beide knuistjes zijn oren dicht. Verder Vond iedereen het prach tig- Vooral de groep Sa turn us had iets van de enorme hardheid die deze planeet 'ook typeert, al heb je er andere zintuigen voor no dig om dat te constateren. Schiedam-Zuid beleeft ook de komende zaterdagen nog enkele evenementjes, die voor het gehoor iets milder zullen verlopen. Schiedam De hervormde gemeente Schiedam overweegt een nieuwe wij- kindeling te maken, nu er wegens bezuinigingen een predikantsplaats moest worden opgeheven. De kerk staat er financieel zo beroerd voor dat de centra le kerkeraad in alle ernst wil bekijken of nieuwbouw op de plaats van de voormalige Bethelkerk wel te realiseren valt. Al meer dan anderhalf jaar verleent de rooms-katholieke kerk gastvrijheid aan de her vormde gemeente, die destijds hun bouwvallige Bethelkerk aan de Nieuwe Maasstraat en Oude Maasstraat moest verla ten. De kerk werd gesloopt en het plan was om er in samen werking met de gemeente Schiedam en de SSSW een bouwplan uit te voeren, dat naast bejaardenwoningen en een wijkcentrum ook een nieuwe kerkzaal bevatte. Maar, zo blijkt nu, dat is „een moeilijke zaak,, die niet alleen de kérkeradënen de commis sie 'herindeling wijken' aan gaat,. maar waarbij wij allen betrokken zijn," aldus me vrouw E. van de Boon-Poot in haar verslag van de laatste kerkeraadsvergadering. „Moet er een preekpunt opgeheven worden en is nieuwbouw wel te realiseren?" Die vraag kon nog niet worden beantwoord en de gemeenteleden in Schie dam-Zuid verkeren nog in on zekerheid. Allerlei zaken blijven op de begroting drukken. Het schrappen van één vacature voor een dominee scheelt de hervormde gemeente Schie dam voorlopig nog geen slok op een borrel, want gastpredi- kanten kosten ook geld. Wel zal het veel uitmaken dat de twee arbeidsplaatsen op het kerkelijk bureau zijn terugge bracht tot één part-timekracht van twintig uur in de week, maar dat is louter een finan cieel 'voordeel', want verder gaat het ten koste van het ker kelijk werk. Het onderhoud aan kerkge bouwen en de kosten voor gas en elektriciteit vormen een te grote aanslag op de beurs van de kerkvoogdij, zo laat de ker keraad weten in het maand blad Hervormd Schiedam. Vooral het onderhoud aan de Grote Kerk baart nu grote zorgen door de aanwezigheid van de houtvretende boktor, „Hopelijk baren ze niet' teveel boktorretjes erbij," zo kan me vrouw E. van de Boon-Poot ondanks de financiële zorgen nog grappen. Intussen is het altijd optimisti sche gemeentelid Rita Mak- Krommenhoek alweer druk aan de gang met een collecte ter bestrijding van de boktor, waarvoor zij reeds 21.698 gul den binnen heeft gekregen. „Goed hè? 'n Mens zou er ly risch van worden, 't Is gewel dig, hoorï We gaan optimis tisch en met goede hoop ver der," aldus mevrouw Mak. Een verschil van inzicht in de manier van werken heeft de administratieve kracht van de hervormde gemeente, me vrouw Robberecht, ertoe ge noopt haar werkzaamheden te beëindigen. Het college van kerkvoogden betreurt dit- Vlaardingen Bezuinigingen op het eigen personeels bestand van de gemeente -is niet te voorkomen. Het snoeien van materiële uitgaven met als doel de perso neelsformatie te handhaven kan niet onbeperkt door gaan. Die waarschuwing komt van het PvdA-raadslid John Ranshuijsen in de laatste uitgave van het afde lingsblad Achterban. „Een timmerman die geen hamer, spijkers en hout heeft, omdat daar geen geld voor is, kan weinig nuttigs (tenminste als timmerman) uitrichten. Datzelfde geldt voor een tekenaar die mis schien nog wel een tekenta fel heeft, maar geen op drachten omdat de gemeente geen geld meer heeft om iets te bouwen", aldus Ranshuij sen. „Het spreekt vanzelf dat van de PvdA-fractie een ui terste terughoudendheid bij het verminderen van het aantal arbeidsplaatsen ver wacht kan worden. Maar ik ben bang dat we er niet aan ontkomen. Het feit dat we daarbij op dit moment nog niet over gedwongen ontsla gen hoeven praten is ook voor mij persoonlijk slechts een schamele pleister op de wonde." Tegenover het be zuinigen op personeel wil Ranshuijsen de komende tijd veel aandacht besteden aan een goed gemeentelijk werk gelegenheidsbeleid, waar voor de noodzaak volgens hem alleen maar groter wordt. Maassluis Eindelijk heeft de politie van Maassluis de auto radio-plunderaar weten te ont maskeren. Op heterdaad werd hij vrijdagavond betrapt, toen hij zijn 2l-ste radio uit een wa gen wilde stelen. Zodoende is doordat de politie in de af gelopen maanden speciale con troles is gaan uitoefenen een' einde gekomen aan een grote serie autodiefstallen. Maassluis Een 56-jarig man uit Maassluis heeft zaterdag avond in zijn woonplaats een roofoverval gepleegd op het benzinestation aan de West- landseweg. Hij bedreigde de cassière met een mes en ging er met vijf mille vandoor. Uren later werd de overvaller in beschonken toestand door de politie uit een kroeg op De Haven gepikt. Zonder veel moeite was de man door de kassajuffrouw herkend. Hij had al eens eerder het pomp station beroofd. De 26-jarige inwoner van Maassluis bekende direct en zei dat hij op bestelling had ge leverd. Hij-zou de autoradio's voor een twee jaar jongere col lega hebben gepikt. De ander, die tot nu toe hardnekkig beeft volgehouden van niets te weten, werd eveneens door de politie aangehouden. Vlaardingen De dienst van gemeentewerken is in de Vlaardingse Vogelbuurt be gonnen met de ophoging van de straten en de daar onder liggende kabels en leidingen. In totaal zullen de werk zaamheden een kleine, twee jaar in beslag nemen. Tegelij kertijd zullen tuinen van de woningbouwverenigingen Samenwerking '77 en Patri- monïum's Woningen en de openbare groenstroken wor den opgehoogd. De straten in de wijk Holy- Zuïd zullen nagenoeg niet veranderd worden en hun huidige vorm behouden. Al leen de Aalscholverlaan en- de Fazantlaan krijgen drem pels in het wegdek, terwijl een gedeelte van de Kraan vogellaan als woonstraat zal worden ingericht Gemeentewerken is begon nen met de - Eksterlaan én wil medio augustus 1984 met de Fazantlaan het project af sluiten. De dienst meldt wel, dat van het aan de desbetref fende bewoners gegeven schema afgeweken kan wor den. De straten, waar de opho gingswerkzaamheden wor den uitgevoerd, worden voor al het verekeef afgesloten; zelfs parkeren wordt onmo gelijk. Elke bewoner die ech ter van mening is, dat zijn woning bereikbaar moet blij ven, kan dat bij de opzichter, of bij de directiekeet in de wijk opgeven. Gemeentewer ken denkt hierbij aan bijzon dere omstandigheden, zoals een huwelijk of verhuizing. Als de straat eenmaal open ligt, zullen ook de huisaan sluitingen van gas, electriei- teit en de CAI worden opge haald of zo nodig vernieuwd. ADVERTENTIE Nu extra voordelig... uni gordijnstof var» een 2eer degelijke kwaliteit. 120 cm breed, in 7 kleuren: goud, bleu, rood, bruin, groen, beige of blauw. Per meter van 8.50 voor

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1