WATERWEB Begraafplaats Emaus tien jaar langer open 'Men deed toch al niet mee' SPORT Barendrecht in slotseconde naast Hermes DVS j.beter geregeld aardige agenten nodig SVVin middenmoot Klachtentegen SCJ|je(Jam heeft gCWOOIl Ruiming pas in jaar 2022 Meester Blom niét in de vergetelheid l voortaan iji __j iMaassluise •rekeningen stuk hoger '2. f *4' *2. Provincie komt kijken bij ONS Fortuna schotvaardig Restant bekers competitie De Ooievaars weer naar winst Wiegman in finale at van de agent op straat Eeij vriendelijke agent kweekt Hoofdofficier van justitie J.D. huisvesting, de js) tamelïik aan de iont?e vertrouwen. Die erondtoon de Jnnp is er nop aan te oas enzovoorts, maa J Schiedam Puur ver- standelijk geredeneerd jfwindt ook de Schiedamse i 'politie het meer dan io- gisch dat'een klachtenpro- cedure tegen 'oom agent' 'X nü eens goed geregeld wordt. De gemeente 4 Schiedam staat dan ook op oj Üet punt om dat te doen; ^vanavond vergadert de -(kommissie van burge rmeester Te Loo hierover. IjMaar gevoelsmatig komt S^o'n maatregel bij menig Jlpóiitiebeambte erg hard De indruk wordt ten- ;f>slptte al gauw gewekt, dat •t'èr véél klachten over de Ij politie binnenkomen. De 'i .pech wil, dat dat in Schie- 3~déim ook zo is. ti/s «finnen de staf van het Schie- 3 'damse politiekorps heeft men al vaker als probleem ervaren dat het geüniformeerde team (dat van de agent op straat dus) tamelijk aan de jonge kant is. Het staat gewoon niet, als een agent van net twintig jaar betuttelend tegen een be jaarde dame weet op te mer ken: „Ach, mevrouwtje, doet u dat nou de volgende keer niet meer, hè?" Vroeger kon je als knulletje een schop onder je hol krijgen, wanneer je zoiets tegen een ouder iemand zei. Tegenwoordig is er niets aan te doen. Maar morgen is het door Kor Kegel weer strafbaar, want zo is het. bepaald in de klachtenrege ling, waarover Te Loo var avond met zijn commissie gaat praten. Elk optreden van wel ke politieambtenaar dan ook is straks formeel aan kritiek blootgesteld. Dat vergt extra uitkijken van de politiedienaar, maar dat kan geen kwaad, vindt de korpsleiding zelf ook wel. Een brutale agent is schadelijk voor het gezicht van het korps. Eep vriendelijke agent kweekt vertrouwen. Die grondtoon moet vooral gehoord worden, nu de noodzaak van zo'n klachtenprocedure de indruk wekt dat het bij de Schiedamse. politie mis is. De band tussen agent en burger, dat is waar het vooral om gaat. Het kwam maar al te vaak voor dat klagende burgers op het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat werden afge scheept met de woorden: „Neen, 's nachts nemen wij geen klachten aan, komt u morgen maar terug". De agen ten in kwestie zeiden dat met het oog op een afkoelingspe riode, waarna iemand wellicht zou afzien van een klacht. Maar feitelijk bleef de politie hierbij in gebreke. Want »het moet wel degelijk mogelijk zijn 's nachts een klacht in te 'dienen. Zodra de verordening door de gemeenteraad is vast gesteld, kan iemand op zijn strepen staan: 'Niks morgen terugkomen, nü!' Hoofdofficier van justitie J.D. de Jong is er nog aan te pas gekomen om de voorgestelde klachten verordening op zijn nut te toetsen. Omdat voor ie dereen de mogelijkheid bestaat met klachten over de politie naar de Nationale Ombuds man te stappen in plaats van naar de politie zelf. meent De Jong dat het niet noodzakelijk is dat de Schiedamse politie de bepaling over opneemt om dan zelf maar van een onderzoek af te zien. Dat regelt zich van zelf, aldus De Jong, en zo'n verordening moet je niet al te ingewikkeld maken. Daar is de klager niet mee gediend, maar de politie zelf- ook niet. Klachtenbureau Wat opvalt in de klachtenre geling is dat er in de Schie damse gemeenteraad verschil lende pleidooien waren om een geïntegreerd klachtenbu reau bij de gemeente op te zet ten, waar men ook terecht kon met klachten over het bureau huisvesting, de sociale dienst enzovoorts, maar dat daar nu kennelijk van afgezien is. Dat heeft onder meer te maken met de komst van de Nationa le Ombudsman, die nu func tioneert als een soort vergaar bak van de meest uiteenlopen de klachten over de ambtena rij waar dan ook in het land. De klachtenregeling onder scheidt zich in zaken, die voor de betrokken functionaris tot strafvervolging kunnen leiden en kwesties die met discipli naire maatregelen gepaard kunnen gaan. De politie stelt zich op het standpunt dat bij een gegronde klacht bekeken moet worden of de oorzaak al dan niet aan het beleid kan liggen. Als er bijvoorbeeld klachten komen over een pas sief optreden tegen foutpar- keerders in de binnenstad en daar zijn klachten over dan kan het beleid daaraan in zoverre iets verhelpen dal strenger opgetreden wordt. En dat zal dan wel nieuwe klach ten met zich brengen. Vlaardingen Het college van B en W in Vlaardingen heeft besloten de begraafplaats aan het Emaus nog eens tien jaar langer open te houden. Het is de tweede keer dat de 'levensduur' van het kerkhof met tien jaar is-verlengd. Tot 1992 zullen belanghebbenden hun na- bestaanden nog kunnen bijzetten in familie- en andere graven. Pas na dat jaar zal eventueel tot sluiting van de begraafplaats worden overgegaan, waarbij de definitie- I ve ruiming van de graven overigens pas dertig jaar la- ter, in het jaar 2022 plaats zal kunnen vinden. - Er is de laatste weken wat op- winding ontstaan rond de be- graafplaats, doordat een begra- fenïsondernemer in Vlaardin- gen in advertenties zijn cliën- 1 ten opriep er bij het gemeente- bestuur op aan te dringen de aude begraafplaats aan het Emaus opera te houden. Het principebesluit dat het graf op l den duur gesloten zal moeten i worden, is al geruime tijd gele- den genomen. De twee be- graafplaatsen, die de gemeente J exploiteert, op het' Emaus en in; Holy-Noord, leveren jaar- Hjks een flink -tekort op, dat uit de gemeentekas moet wor- den bijgepast. Daarnaast speel- de. mee dat Emaus zo langza- t rtierhand vol begint te raken. Mogelijkheden tot uitbreiding van de begraafplaats zijn er -J nauwelijks, vooral om finan- i eiële redenen. Dat de sluiting van de oude begraafplaats nog eens tien Jjaar is opgeschoven, betekent overigens niet dat iedereen, 'die daar'prijs op stelt, zijn 4 overleden familieleden weer op dit" kerkhof kan laten be- •-graven. In principe kan dat tot 1992 alleen voor rechthebben- den. De gemeente wil gaan bekij- ken of de begraafplaats aan i hét Emaus, die toch een histo- frisch karakter heeft, een wat Maassluis -Voor de inwoners van Maassluis zullen allerlei ^rekeningen en nota's het vol- fgend jaar hoger uitvallen. De gemeen teeraad nam gister- 'f avond vijf verordeningen aan, •f^waardoor verschillende'kosten 'een stuk zullen stijgen. De aansluitkosten op gas, wa ter en elektriciteit gaan met vier procent omhoog, evenals het tarief voor drinkwater, de 'onroerend goed-belasting en «sde.legestarieven. Ook het ge bruik maken van de begraaf plaatsen kost meer. De begra- ii^eriisrechten nemen met maar ^liefst twintig procent toe. om V' ae exploitatiekosten tot een „i aanvaard baar niveau .terug te ^brengen. (Bet college van burgemeester £en wethouders zegt tot deze ^verhogingen te zijn gedwon- omdat' anders de sluitende gemeentebegroting' niet kan jworden gehandhaafd. meer open karakter kan krij gen. Er wordt binnenkort een krediet van 10.000 gulden uit getrokken waarmee gemeente werken een onderzoek kan doen naar de mogelijkheden, om de openingstijden van de begraafplaats te verruimen en het kerkhof wellicht zelfs wat meer openbaar gebied te ma ken. De oude begraafplaats aan het Emaus in Vlaardingen blijft nog minstens tien jaar in gebruik. De ruiming kan pas in 2022 plaatsvinden. O-»*.-. i Maassluis De .Meester BlomschooL blijft in Maas sluis voortbestaan. Twee 1a- gere scholen zullen onder deze naam verder door het leven gaan en niet als De Eendracht. De oudercom missies van de Clioschool, de Blomschool en kleuterschool 't Kraaienest hadden voor die laatste naam gekozen. De gemeente heeft dit voorstel. wat volgens het college niet meer was als een advies, echter naast zich neergelegd. Alleen het CDA nam het voor de oudercommissies op. De christen-democraten vonden dat je niet aan de speciaal voor de nieuwe fu- siesehool uitgeschreven prijsvraag voorbij kon gaan. „Wij begrijpen niet", rea geerde CDA'er Van der Spek, „dat het van weinig smaak zou getuigen, wan neer de naam -'Meester Blom' zou worden gepas seerd. Wij als raad hebben •zelf de verwachtingen ge schapen, dat de keuze aan de oudercommissies was". De gemeente noemt de bete kenis van 'meester Blom' voor Maassluis echter veel te belangrijk om deze naam in de vergetelheid te laten ra ken. En Jaap van der Griend (PPR): „Over viji jaar, als de huidige kinderen van school zijn,,ligt niemand meer wakker van de niet helemaal juist gevolgde pro cedure..." Vlaardingen „Hoe u ook over de afhandeling van de brief van de Alternatieve In- spraakgroep van 26 oktober- 1981 denkt; dat de wijze van behandeling tot gevolg heeft gehad dat de Alternatieve In spraakwerkgroep niet aan de door ons georganiseerde in spraakprocedure heeft deelge nomen, is op zijn zachtst ge zegd in strijd met de feiten. Die brief vangt nota bene aan met het motto: 'Wij doen he laas niet mee aan de inspraak VCP-binnenstad. Liever geen inspraak, dan slechte in- Voor de zoveelste keer heeft de gemeente Vlaardingen de tien schriftelijke' vragen van Jan Bul va over een brief van vorig jaar beantwoord. De lampenwinkelier heeft, sinds hij /in de Vlaardingse politiek terecht is gekomen, al eerder vragen over die brief gesteld, maar hij vindt dat hij geen be vredigend antwoord heeft ont vangen, Omdat het college van B en- W echter weigerde toe te geven in strijd met de wet te hebben gehandeld, nam hij zijn: 'hekelpen' half oktober voor- een tweede keer ter hand. Bulva vindt dat zijn brief uit 1981 te laat behandeld* en ei genlijk ook helemaal niet is beantwoord. Om die reden, zo merkt hij op, hebben de 'Al ternatieven' niet aan de ge meentelijke inspraak mee wil len doen. „De vragen die u nu bij herhaling aan ons college hebt voorgelegd ademen de geest uit, alsof één gebeurtenis doorslaggevend is geweest...", stellen B en W daar tegenover. Zij wijzen er vervolgens op dat het standpunt van de alterna tieve inspraakgroep al bij voorbaat vaststond, gezien het motto van hun brief. Schiedam De provincie Zuid-Holland toont be langstelling voor alle energiebesparende snuf jes, die toegepast worden bij de openbare nutsbe drijven in Schiedam (ÖNS). Donderdag komt de provinciale commissie voor economische zaken een kijkje nemen. De ex cursie is gekoppeld aan een bezoek aan de Amer- centrale van de PNEM in Noord-Brabant. *s Ochtends zullen de statenle den uitieg krijgen over de ko- lengestookte eenheid van de PNEM, waarna een echte Bra bantse lunch volgt. -Dan gaat de reis naar Schiedam, waar men eerst een uurtje graanmo len De Vrijheid bezoekt. Dat is zo onderhand wel Schiedams paradepaardje geworden, als. het gaat om milieuvriendelijke bedrijven. Om drie uur ont vangt wethouder Reinier Scheeres het provinciale gezel schap, waarna ONS-directeur Jaap van Willigen een inlei ding houdt over de energiezui nige installaties. Zijn mede werker C.J. van Beek verzorgt de technische aspecten hierbij. De nieuwe windturbine staat ook op het programma; daar zal H. Eikenbroek een en an der over vertellen. De ONS biedt tenslotte een eenvoudig diner aan. Rotterdams Nieuwsblad l woensdag RW 3 november 1982 Schiedam In de strijd om de Fair Play Cup neemt het A-elftal van SVV een bescheiden positie in op de rang lijst. Wonnen de Schiedammers vorig jaar de Fair Play Cup, dit jaar lijkt de prijs aan de neus van het elftal van Nol de Ruiter voorbij te gaan. Eindhoven en PSV voeren de ranglijst aan met slecht 1,5 strafpunt. SVV heeft als enige club zes sirafpunten verzameld en staat net onder Sparta en FC VVV (beiden 5.5 strafpunten) en net boven Excelsior, NAC, Volendam, De Graafschap, FC Gronin gen en Helmond Sport (T strafpunten). De ranglijst bij de A-teams wordt gesloten door SC Amersfoort. Die vereni ging heeft al 19 strafpunten verzameld. Bij de tweede elftallen staat SVV er heel wat beter voor. Het elftal van Aad Putters staat nog steeds op nul straf punten een daarmee op een eerste plaats. Die positie moet overigens wel worden gedeeld met De Graafschap, FC Groningen, Excelsior, Helmond Sport en Vitesse. De reserves van DS '79 lijken nu al klansloos. Met een totaal van 12.5 strafpunten sluit DS de lijst. Schiedam De reserves van SVV, die in de competitie pri-, ma resultaten boeken, zijn gis-' teravond in een vriendschap- pelijk partijtje voetbal tegen; Blijdorp niet verder gekomen, dan 2-2. Weliswaar nam de. thuisclub op Harga twee keer; een voorsprong (beide doel-,- punten kwamen op naam van/ Eric Kolmeijer), maar Blijdorp", diende evenzovele malen van repliek. De gelijkmaker werd kort voor tijd gescoord. Op het veld van TOGR in1 Rotterdam liep Fortuna Vlaar-| dingen gemakkelijk over de1 thuisclub heen: 1-4. Rudolfo- Gardeslen en Ron Berveling- zorgden voor een 0-2 rust stand. Mary Visser en weer Gardeslen schoten voor de Vlaardïngers het kwartet vol. Bij 0-3 wist Jan Wessels voor de zaterdagploeg de eer te red den. Barendrecht In de slotseconde van het niet onaantrekkelijke duel BarendrechtHermes DVS <3-3), in de finalepoule van de Rijnmondcompetitie, mikte Peter van Veelen vanuit een onmogelijke hoek, via de hak van invaller Frits de Nïjs, zijn ploeg toch nog naast de geroutineerde Schiedammers. Dat het daarna bij één punt voor de Rab-brigade bleef, was eigenlijk best te voorzien. Een ploeg, die zo slordig met de kansen omspringt, heeft uiter aard ook- moeite met het ne men van strafschoppen. Doel man Pierre Scheffers (over). Peter van de Linden (ovér) en Bas Hokke (paal) onderstreep ten dat overduidelijk in de toe gift. Aangezien voor het uitge kookt spelende team van trai ner Jan van der Velden alleen Bart Kxeft hij schoot uiterst sullig in de handen van Schef fersbrokken maakte, hield Hermes DVS uitzicht op een finaleplaats. Jan van der Velden..uitge kookt team.. De Schiedammers, met een aan zelfvertrouwen winnende doelman Hans Jonker, leek de wedstrijd al na 20 minuten op 'zak te hebben. Na een vergis sing van"Barendrecht's alter natieve libero Bas Hokke, prikte Erik van de Gaag, na aangeven van Fred Meerhof, de bal immers bij de eerste de beste. Schiedamse aanval ach ter de kansloze Scheffers. Ook bij de tweede treffer ging Peter van Veelen ...uit een onmogelijke hoek... ïZr-Jk Hokke in de fout. Na eerst bal verlies op het middenveld ge-1 leden te hebben, werd hij ver volgens door de rappe Rob van 2 der Tuyn op snelheid geklopt,; waarna ook Scheffers de hup-? pelende bal niet meer te pak- ken kon krijgen. Het overmoedige en vrolijk' tikkende Hermes legde daarna! de loper uit door in verdediA gend opzicht de zaken wel erg" luchthartig op te vatten. Voor-; al rechtervleugelverdedigerï Co Goudriaan dacht kennelijk! dat het 'kermis' was. Uit één*; van zijn flaters stelde Michel. Beukers Cor Pot in staat tej scoren. Dit nadat eerder al Pe-, ter van Veelen, te zelfzuchtig l en zwakke voorzetten afleve- rend, een door Ben Ruter ge-? geven bal op de juiste waarde^ door Henk Stolk had geschat. Op dat moment1; had Bas Hokke al op de bin nenkant van de paal gevuurd en waren Michel Beukers, Pe ter van Veelen en Cor Pot in gebreke gebleven. Door de vele wissels, Rab en Van der Velden gebruikten ie der drie invallers, duurde het na rust aanvankelijk even, voordat de wedstrijd weer op bloeide. Via vooral Rob van der Tuyn en invaller Cock de Zwart werd Hermes het eerst gevaarlijk. Zo gevaarlijk, dat Scheffers zich na een vlot lo pende aanval Van derj Tuyn-De Zwartzich bij eenu ja schot van 'momentenvoetbal-; Ier' Hans de Roos gewonnen moest geven. Het beduusde Barendrecht j trok vervolgens alle registers; open, maar moest uiteraard, gedogen dat Hermes diverse malen, zonder succes overt-, gens, uit kon breken. In het- wanhoopsoffensief kwam an dermaal de schrijnende schot loosheid bij de thuisclub aan1 het licht. Vooral Beukers, die overigens een schitterende kopbal door Hans Jonker uit' het 'kruis' zag gehaald, had moeite met het vinden van de goede richting. Toen iedereen zich al bij 2-3 had neergelegd was daar dan toch nog Van Veelen. Vlaardingen De be kerwedstrijden van de tweede bekerronde, die in het weekeinde van 9 en 10 oktober niet zijn doorgegaan, worden nu op zaterdag 13 en zondag 14 november afgewerkt. In totaal moeten nog vijf' voetbalverenigingen uit de Waterwegregio hun wedstrijden inhalen. Op het programma staan: HVV-Fortuna Vlaardin gen (14 november), SVV- 2-Devjo (13 november), SV Hoogvliet-HBSS (13 november), Piershil-Her- mes DVS (13 november) en FCN '66-SSW (14 no vember). Voor de derde ronde van de bekercompetitie heb ben Hoekse Böys, DSS '26, Vlaardingen en Hoek van Holland zich inmid dels al geplaatst. Schiedam De basketballers, van de Schiedamse invaliden- sportvereniging De Ooievaars wonnen de wedstrijd tegen Animo met 48-36. De Schie dammers gingen erg sterk van start en gaven Animo geen kans om in het eigen ritme te komen. Na tien minuten had de thuisploeg al een voor sprong opgebouwd van tien punten: 14-4. Animo herstelde zich na het zwakke begin enigszins, maar echt in de wedstrijd kwamen de Veenen- dalers toch niet. De ruststand werd dan ook 22-12. In de tweede omloop ging het er heel wat feller aan toe. Ani mo drukte, maar in de re bound scoorde De Ooievaars toch ook steeds en de voor sprong bedroeg op een gege ven moment achttien punten: 38-20. Met nog tien minuten te spe len dachten de Schiedammers de overwinning op zak te heb ben, maar juist in de slotfase kwamen de gasten nog erg sterk terug. De Ooievaars kwam onder enorme druk te staan en zag de zo royale voor sprong met de minuut slinken. Een time-out betekende de redding voor de Schiedam mers en wonnen de wedstrijd uiteindelijk met een verschil van acht punten: 48-36, Rotterdam H. Wiegman, van de Schiedamse biljartvereniging^ KVR, heeft zich weten te plaatsen voor het kamioenschap 4e 2 klasse libre klein van het district Rotterdam." De finales worden' afgewerkt in het biljartcentrum Linkermaasoever. De wedstrijden worden komend weekeinde, 5, 6 en 7 november] afgewerkt. De partijen gaan over 60 caramboles. In totaal nemenj acht biljarters aan de wedstrijd deel. Hét zijn A. van Dingen.(Da Maasstad), W. Iselaar (LMO), A. Doornbos (Het Zuiden), M.'vanj 't Veer (DRS), H. Nossent (Het Noorden), H. Wiegman (KVvR)| P.-van Woerden (Het Zuiden) en H. Zevenbergen (DRS).*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3