{WATERWEG Markt hikt aan tegen te veel braderieën Doe mee met Philips "Argenta" woorden-spel m VVD: geen poot aan de grond SPORT 171 oRALRADIfio Rob Henneveld voor trainingsstage naar Japan §7" N 159.- 299.- ter meuten natuurlijk 'Wat, alweer een nieuwe commissie Vlaardingen heeft zijn visrestaurant PHILIPS Aanleg trambaan kost weekmarkt veel klanten Schiedam terug naar 70.000 'Ook een sneetje?' ZEITTER 8 WINKELMANN Slechter zul je er niet van worden 1 De Jong in titelstrijd s Jos van Winsen blijft voorzitter Vlaardingen Vlaardings eerste burger Fred van Liejr was gistermiddag de eerste gast in het gloednieuwe visres taurant op het kantoorschip Omnia. Door een scheepsbel te luiden opende de burgemees ter het kantoor officiéél en gaf daarmee tevens het sein om de lekkere hapjes, drankjes en vissnacks te laten aanrukken, In het drijvende kantoor, dat al een half jaar in de Koningin Wilhelminahaven ligtafge meerd, hebben zich vier be- drijven gevestigd. Allemaal hebben ze wel iets met de fa milie Van den Oever uit te staan, waarvan broer Jirn nu het Omnia-restaurant leidt. „We hadden behoefte aan een extra werkplaats Met dit kan toorschip hebben we het per soneel een menswaardig tech nisch centrum gegeven", zeg gen pa, ma en broers. Omdat er naast de vier bedrij ven zij hebben hun onder komen allemaal langs de KW* haven nog ruimte over bleef, is de eetgelegenheid op gezet. „We besteden als bedrij ven toch al een aardig centje, wanneer we met onze zaken relaties ergens gaan eten. Is het wel leuk een eigen restau rant te hebben, niet?", vinden de twee broers Van den Oever. Schiedam Op verzoek van de marktkooplieden zullen burgemeester en wethouders voortaan paal en perk stellen aan wijk- braderieën, die 'de doods teek' voor de weekmark ten worden genoemd. Dat Schiedam - De markt kooplieden D. Vriens, L. van Kralingen en J. Kruijthoff hebben wet houder Scheeres er gis termiddag op attent ge maakt dat de aanleg van de trambaan bij het Em- maplein de weekmarkt op vrijdag veel klanten kost „Veel mensen vin den het toch belangrijk om 1 een parkeerplaats vlakbij te hebben, maar de bereikbaarheid van het Emmaplein is nu erg lastig. Wij kunnen het op de markt merken. Het scheelt klanten," aldus Van Kralingen, die sa men met de twee andere kooplui zitting heeft in de gisteren geïnstalleerde overleg commissie -wa renmarkten Schiedam, ofwel de marktcommisj sie. Zijn collega Vriens sprak waardering - uit voor de soepele houding van de Schiedamse gemeentepo litie, die doorgaans wel door de vingers wil zien als een koopman even verkeerd geparkeerd staat. „In andere ge- meenten hebben wij het V daar een stuk moeilijker mee, wat ons toch voor grote problemen plaatst," aldus Vriens. beloofde PvdA-wethouder Reinier Scheeres, toen hij gistermiddag de markt- commissie installeerde. „Wat, alweer een nieuwe com missie, terwijl de rijksadviseur Tjeenk Willink juist geadvi seerd heeft veel commissies af te schaffen omdat het alleen, maar tijd kost?" Scheeres stel de die vraag aan zichzelf. Hij gaf ook het antwoord: „Ja, de markt is van karakter veran derd. Vroeger konden de kooplieden het af met de marktmeester. Die wees hun een standplaats en als het met beviel, probeerde hij wat te schipperen. Maar de markt is drie jaar geleden uitgebreid, groter geworden en trekt ook veel meer kooplieden aan. Om hun belangen te behartigen bij de gemeente is deze markt- commissie een waardig plat form." In de commissie zitten markt kooplui en vertegenwoordigers van de centrale vereniging voor de ambulante handel. Een stemming onder de koop lieden wees L. van Kralingen, D. Vriens en J. Kruijthoff aan als hun vertegenwoordigers in die commissie. Vooral Van Kralingen heeft hier ervaring mee, hij zit namens winkeliers en marktkooplui in een stuk of twaalf commissies in Rijn- mondgemeenten en daarbui ten. „Dat is ook geen wonder," vindt zijn collega Vriens, „want op de markt hang je aan elkaar als klitten. Je ontmoet elkaar op elke markt opnieuw Er zijn niet veel vreemde een den in de bijt." De marktcommïssie zal zich voortaan buigen over d*_ inde ling van de weekmarkten op het Bachplein en op het B roe rsveld/Lange Kerkstraat, waarbij vacante standplaatsen toegewezen worden aan geïn teresseerde kooplui en op na leving van de marktverorde- ning wordt toegezien. Ook be last de marktcommissie zich met de organisatie van stand werkersconcoursen, die door Scheeres een waardevolle toe ristische attractie worden ge noemd. Grijp uw kans en doe mee aan Woordensiag Misschien wint u dan we! een prachtige reis naar Parijs of één van de andere prijzen. Hoe u mee doet? Haal 'n "Argenta" lamp en kijk op de binnenzijde van het doosje of haal bij uw winkelier 'n wedstrijdformulier. Daar vindt u-alle informatie. Philips "Argenta" lampen voor fluweelzacht lichi Schiedam Het aantal inwo ners van Schiedam blijft in hoog tempo afnemen. In de maand september werden het er weer 160 minder. Schiedam - heeft het inwonersaantal de eerste negen maanden van dit jaar al met bijna elfhonderd "„zien verminderen. Zet de ten dens zich voort, raakt deze ge meente dit jaar anderhalf dui zend Schiedammers kwijt en wórdt eind volgend jaar de 'magische grens* van 70,000 u bereikt. Schiedam telde eind septem- ber nog 71.818 inwoners. Vlaardingen Waarschijnlijk" hadden gisteravond wel meer raadsleden zien aankomen, dat het een latertj'e zou worden, maar de VVD'er Floor Quast was de enige die er écht rekening mee gehouden had. Hij vond om een uur of twee vannacht, toen de vergadering al zo'n zeven en een half uur aan de gang was, dat het tijd werd om een stukje te eten en dus trok hij zich even rustig terug op een stoel tegen een zijmuur van de raadszaal, waar hij op zijn gemak zijn broodtrommeltje openmaakte en aan een boterham begon. Omdat hij er toch méér dan genoeg bij zich had, bood Quast even later ook een sneetje aan aan zijn fractiegenoot Jan Bul va. Die haalde echter eerst even de twee op elkaar gelegde boter hammen van elkaar om te zien wat er tussen zat, en bedankte vervolgens vriendelijk. Bulva houdt blijkbaar niet van lever worst... ADVERTENTIE Éèn goede piano is een investering voor het leven. I anno 1837 Kitzingen/West-Duitsfand en vele andere piano's van klasse bij QUISPEL-HOUTMAN PIANO'S MUZIEK Singel 116 - Schiedam - tel. 010-26.88.71 Vervolg van pagina 15 Vlaardingen Eén ding is ker: de Vlaaxdingse midd' is ze- dden- stand en alle andere tegen standers van het verkeerscir culatieplan kunnen de VVD- fractie niet verwijten dat zij niet alles heeft geprobeerd om het verkeerscirculatieplan (VCP) op zijn minst tijdelijk van de tafel te krijgen, of in ieder geval op een aantal es sentiële punten uit te kleden. Zoals te verwachten was greep de VVD, en met name de libe rale raadsleden Jan Bulva, door Paul Houkes Floor Quast en Mariëtte Hoog- endijk, iedere mogelijkheid aan om te proberen 'de raad te behoeden voor een onverstan dig besluit', zoals Mariëtte Hoogendijk het uitdrukte. De VVD had heel wat amende menten en moties achter de hand, die het echter op een enkele uitzondering na niet haalden. Om 'half drie vannacht deed de fractieleidster van de VVD een allerlaatste poging om het in liberale ogen volstrekt on zalige plan op zijn minst uitge steld te krijgen. „Er moet nog zoveel onderzocht en nader uitgewerkt worden, dat het geen enkele zin heeft met dit VCP akkoord te gaan. Wij wil len best instemmen met een goed VCP, maar de funda mentele pijlers ontbreken vol ledig", meende Hoogendijk. Op dat moment had de ge meenteraad, die speciaal voor dat VCP in een extra zitting bij elkaar was gekomen, er al acht uur discussie, onderbro ken door een schorsing van een uur, opzitten. De WD stond volstrekt alleen. Verdergaand Niet alleen van de liberalen kwam er scherpe kritiek op het VCP. Ook de fracties van SGP/GPV, SP en CPN/PSP gingen niet akkoord, ook al was. dat niet allemaal om de zelfde reden. Remi Poppe (SP) stemde tégen omdat naar zijn mening' volstrekt niet aan een van de belangrijkste doelstel lingen was voldaan: het 'auto- luw' maken van de binnen stad. Hij had veel verdergaan de maatregelen gewild, vooral om de bewoners van de stra ten die straks als belangrijkste toevoerroutes naar het cen trum zullen fungeren, te ont lasten. De raadsleden Lensvelt en Van der Velden van SGP/RPF gingen ook niet ak koord met het voorstel. Lens- velt probeerde via twee amen dementen te bereiken, dat ook de Afrolgarage straks van twee zijden te benaderen zal zijn, maar hij vond afgezien van zijn fractiegenoot alleen de VVD aan zijn zijde. Hans Poldervaart (CPN/PSP) kon niet zo goed aangeven waarom hij tegen was en deed daar ook nauwelijks pogingen toe. En dan was er nog de 'dissi dent' Vermeer (CDA), die overtuigd was door de negatie ve reacties van het ministerie van economische zaken en van het CIMK, en die om die re den de fractiediscipline niet volgde. CDA-leider Schriel sprak daar zijn 'ernstige te leurstelling' over uit. Zorgvuldig Van de zijde van het college werd tijdens de vergadering nogmaals de toezegging ge daan, dat er zeer zorgvuldig gewerkt zal worden aan de uitwerking van het verkeers plan. Wethouder Goudriaan: „We zijn eenvoudig niet in staat om alledrie de garages te gelijkertijd te bouwen en open te stellen. Gefaseerd invoeren van het plan zal dus al auto matisch gebeuren." En wet houder Bot, die de onderzoe ken van het CIMK naar de economische gevolgen van het VCP voor de middenstand slecht onderbouwd vond, om dat er op geen enkele wij2e in wordt aangetoond hoe de ge noemde omzetdaling van 5 tot 15' procent tot stand zou ko men, zegde toe dat in een overleggroep waarin ook mid denstanders en andere belang hebbenden zitting zouden krij gen uitgebreid zal worden ge praat, vóór de definitieve uït- werkingsplannen op tafel lig gen. Hij hekelde wel de uit spraken, die vanuit de mid denstand zijn gedaan bij de presentatie van dat laatste on derzoeksrapport, begin deze week. „Kreten als: Twee pro cent omzetdaling is al genoeg om de hele" middenstand om zeep te helpen' en 'dat plan van die ene man, die gekke Goudriaan':'"daar heb ik na tuurlijk geen goed woord voor over. Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 4 november 1982 Het zaalteam van Voetbal International speelt dit seizoen om de haverklap in de Schiedamse Margriethal Volle tribunes derhalve voor Wimpie Janaen Ureus- doelman Rob Hoppe maakte zondag de sprint van z'n leven Zijn zwak ingescho ten penalty werd kiemvast gepakt door de collega-keeper van Eureka Sinds Jaap Husselman reserve staat bi] PPSC, gaat hij door het teven als Jaap 'Wisselman' Martin de Vette, de aanvoerder van Excel sior '20, wordt door insiders voor 'illegale Tinus' versleten En zeker niet omdat hij een illegaal 'bakkie' in huis heeft Hans Kleinekoort hoeft niet meer bang te zijn dat hij televisieprogramma's mist Ge rard Wiegmann, de PR-functionaris van Excelsior M, heeft slechfs één complex: bloemkolen Ook DVO '32 heeft een sponsor voor shirtreclame De reclame op het shirt van Excelsior M-doelman Roel Jan Abbas is nu al niet meer te lezen De shirts van PPSC zijn in reparatie Na de eerste de beste wasbeurt stond er geen reclame meer op Fijn zo'n sponsor die shirts beschikbaar stelt Bij Oranje Nas sau is het korfbal een bijzaak aan het wor den Het bridgen wordt steeds populair- der Toch meer een sport voor Hermes DVS Een droomwens gaat in vervulling voor Sjaak Maat Hij wordt nu echt voor zitter van de w Vlaardingen Jaap Klep- ke is in Schiedam op zoek naar nieuw ta lent e Is hij waarschijnlijk snel uitgekeken Bij Olympus Schiedam denkt men aan fuseren Hennie Pieroen en Bas van der Leye voorlopig niet beschikbaar voor HBSS 'Een echte degradatiekandiaat,' fluistert men in en rond het clubgebouw Voorzitter Rien Klink wil echter nog ner gens van horen De feestavonden blijven bij de Schiedammers overigens wél een succes SW is weer een ordinaire mid denmoter Jan KÖnemann gaat door het leven als 'Jan Patat' Na zijn actieve voet balloopban zal hij wel een snackbar be ginnen Eén klant heeft Könenann in ie der geval Ferry Meerhof Baldadig eet zeker niet mee r2d Maassluis Voldaan keer de Rob Henneveld terug uit het Roemeense Trigorviste. De Maassluise judoka be haalde tijdens de Europese juniorenkampioenschappen een zilveren medaille. In de finale was de Rus Nakani net te sterk voor de 10-jarige judoka. „Het is natuurlijk een ontzettend goed resul taat, maar als je eenmaal die gouden plak in zicht hebt gehad, is het gewoon jammer dat je met zilver ge noegen moet nemen." Terug in Maassluis denkt Rob Henneveld nog vaak terug aan die alles beslissende partij. Bei de judoka's scoorden in de be ginfase van de wedstrijd een koka (klein voordeel). De Rus nam toen het initiatief over en scoorde een yugo (net geen half punt). De wedstrijd leek helemaal gelopen voor de ju doka uit het Oostblok, toen hij Henneveld m een houdgreep had. De wilskrachtige Neder landse kampioen in de klasse tot 71 kilogram, draaide zich echter uit de omstrengeling van Nakani en presteerde het om de Rus zelf in een houd greep te nemen. door Chris Woerts „Ik kwam net twee seconden tekort om ook een yugo te sco ren," klinkt het nog met te leurstelling in zijn stem. „Ik hield hem achttien seconden inde houdgreep, toen draaide hij zich er uit. Anders hadden we weer gelijk gestaan en had de partij heel anders gelopen. Had ik misschien wel die gou den medaille mee naar huis genomen." Uniek Rob Henneveld leverde voor Nederlandse begrippen een unieke prestatie. Het was in vijftien jaar niet voorgeko men, dat een Nederlandse ju doka tijdens een Europees ju niorenkampioenschap reikte naar een plaats in de finale, „Die Rus had in de voorwed- strijden alles met ippon ge wonnen," weet Rob Henne veld zich nog te herinneren. „De prestatie is een stimulans om nu keihard door te gaan. Je krijgt tenminste niet het ge voel, alles voor niets gedaan te hebben. In de voorronde had ik het best zwaar. Eerst tegen een Engelsman en een Ita liaan. Die partijen besliste ik pas in de slotfase met een koka verschil. In de halve fi nale kwam ik tegen een erg sterke Joegoslaaf te staan en die partij won ik met ippon via een armktem. De conditie was gewoon goed en daarom had ik nog kracht genoeg over, om ook in de finale tot het uiterste te gaan. Jammer dat het net niet Jukte om die houdgreep vast te houden." Aanzien Rob Hennveld staat voor drie belangrijke maanden in zijn nog zo prille judoearrieFe. Gin gen in het verleden, toen het Nederlandse judo internatio naal nog hoog in aanzien stond, rpet de regelmaat van de klok judoka's richting Ja pan, het mekka van de judos- port, na de, periode Anton Geesink en Wim Ruska, ne men nog slechts sporadisch Nederlanders de moeite om het land van de rijzende zon te bezoeken. Rob Henneveld gaat nu op eigen initiatief voor drie maanden naar Japan voor een uiterst intensieve trainingssta ge. „Op 11 november doe ik in Tokio mee aan het Kano-toer-, -nooi. Het toernooi wordt ge-' houden in verband met de vie ring van het 100-jarig bestaan van het Kandokan-judo. Het is een ontzettend belangrijk toer- Rob Hennveld: „Kano-toer nooi te vergelijken met de wereldkampioenschappen." nooi. Je kunt het vergelijke, met de wereldkampioenschap pen." De judoka, zoon van technisc. directeur Koos Hennevelc neemt als enige Nederlande deel aan het evenement: „He kwam voor mij goed uit," ora kelt Rob Henneveld, die zon dag al naar Japan vliegt. „He was allang de bedoeling or. naar Japan te gaan en deelna me aan het toernooi past mooi in het trainingsschema Ik heb er veel zin in. Slechte zul je er echt niet van worder en ook de technische leidin van de bond juicht het initia tief om naar Japan te gaai toe." In totaal zal Rob HenneveL drie maanden in Japan blijve: om aan tal van trainingen me te doen. In februari komt d Maassluise judoka weer naa buis. Rotterdam Wiiskracht-speler De Jong zal district Nieuw' Waterweg Noord vertegenwoordigen bij het gewestelijk kampi oenschap vijfde klas libre, dat van 12 tot en met 14 november ÜJl biljartcentrum De Griffioen aan de Van Leijdengaelstraat ii Vlaardingen wordt verspeeld. Als tegenstanders van de met he promotiemoyenne van 1.31 als derde geplaatste De Jong funge, ren: Uljee (Hazerswoude), Slagter (Gouda), Van der Kist (Delf1 gauw), Bodaan (Den Haag), Miegels (Rotterdam), Hage (Dor drecht) en De Jong (Lekkerkerk). Heeze, eveneens van de vere niging Wilskracht, is voor deze titelstrijd aangewezen als reser* ve. "'I De wedstrijden die vrijdag 12 november om half acht aanvangei worden gespeeld over een partïjlengte van 40 caramboles. Vlaardingen Slechts 17 van de 152 leden van de Vlaar- dingse volleybalvereniging Broleco, namen de moeite om de jaarvergadering te bezoe ken. Veel nieuws kwam «r overigens niet uit. Jos van Winsen blijft voorlo pig voorzitter. Dik Bot werd door de aanwezige leden geko zen tot viee-voorzitter en zal ingewerkt worden om na ver loop van tijd de taak van Van Winsen over te nemen. Secre taresse Marga de Raad legde haar functie neer en is opge volgd door Lenneke van Roor Penningmeester blijft Ja Zwaneveld, Het bestuur bestaat verder u; Wim Castemiller (wedstrijdst cretaris) en Fokke Gietem (technische zaken). Jok Kraak vervangt Paul de Haa in de jeugdscommissie en Be Nater houdt zich in het vei volg bezig met de pers en pre paganda-activiteiten. Leen va Bree legde onlangs die functi neer. ADVERTENTIE Tijdelijk bij aankoop 'l/P een orgelboek t w. van 14,75 kado' "Live": John RIkkerst Vrijdag en zaterdag speelt John Rikkers in de kelden.op de "Casio- wonderorgels". Bij ter Meuien koopt u ze dit "wee kend voor de laagste prijzen. CASIO VL 1 29 noten keyboard 10 auto-ritmes 5 voorge programmeerde in strumenten. Tijdelijk sfechts CASIO VL 5 Kompleet met barco de leespen voor het automatisch opne-" men van muziek. CASIO MT 40 37 toetsen, automati sche begeleïdïngsmo-; gelijkheid, 3 octaven,' keyboard en 1 bass keyboard. Voor CASIO MT 70 Het meest uitgebrej- de draagbare orgel Kompleet met 2 boe ken en 2 barcodeboe- ken naar keuze'. Voor

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3