'Met achtien mensen moet j e op elkaar aan kunnen' Stijging van vastrecht water stuit op verzet s SPORT oBAl9ADI6o Scheuring binnen Hoekse Sportvereniging5 Schiedam in geweer tegen minder bedden De Koning (CDA): "Illegale bouwers harder aanpakken' Job zoekt donateurs PERSOONLIJK Groeneveld even terug bij MVV'27 Kees van der Windt (PvdA) over coalitieperikelen: ermeer: Ik kan me niet op voorhand vastleggen* Aankoopbudget van museum gehalveerd Worm van belazer ij 33 Korfbal en wandelen gaan op eigen kracht verder i r' Vlaardingen „Het is heel duidelijk: er zijn keiharde af- spraken gemaakt tijdens de college-onderhandelingen. We zouden een vastgesteld beleid voeren, en iedereen onder- *TA schreef dat beleid unaniem. Er zijn ook vanuit de CDA-fractie beslist geen voorbehouden ge- maakt. Het beroerde is, dat nu pas blijkt, nu het VCP in de raad komt, dat er toch mensen zijn die er anders over denken. i('; Dat is een,ernstige zaak." Fractievoorzitter Kees van der V Windt neemt de problemen -*x' die zijn ontstaan in de coalitie van PvdA en CDA zeer se rieus. Het gaat hem zeker niet om een formaliteitenkwestie: het voortbestaan van het colle ge, dat slechts op steun van de helft-plus-één in de gemeente raad mag rekenen, hangt wat hem en .zijn fractie betreft zonder meer af van de opstel ling van de beide CDA-dissi- denten. „Een kwestie als het VCP is natuurlijk wel bijzon der: dat komt gelukkig niet ie dere maand voor. Maar het was wel de eerste vuurproef voor deze coalitie, en als de zaak helemaal m het begin van de raadsperiode dan al in gevaar komt..." Volgens Van der Windt heeft de geringe meerderheid, waar het college in de raad op steunt, een zeer belangrijke rol gespeeld bij de reactie van de PvdA op het af wijkende stemgedrag bij de CDA'ers. „Het is duidelijk: met maar achttien mensen moet je zonder meer op elkaaraan kunnen, .want anders red je het niet. Dat is ook uitgebreid besproken: daar hebben we nooit doekjes om gewonden." Geschokt De PvdA-fractie staat hierin niet alleen. Ook bij de coalitie- partners, althans bij de over grote meerderheid van de CDA-fractie, is men van me ning dat het afwijkende stem gedrag van Vermeer en Van der Linden nooit had mogen voorkomen op een dergelijk essentieel punt. Fractieleider Jo Schriel, die vanmorgen de brief van de PvdA overigens nog niet had gelezen („Ik zit er met smart op te wachten"): „Ik heb tijdens de raadsverga dering vorige week. al mijn te leurstelling uitgesproken en die teleurstelling is niet min der geworden. We zijn in de fractie geschokt over het stem gedrag van die twee. We heb ben de hele zaak uiterst zorg vuldig en uitgebreid bespro ken voor de raadsvergadering, terwijl ook bij de college-on derhandelingen harde afspra ken zijn gemaakt Dan mag je toch verwachten dat zoiets niet zal voorkomen." Niet al leen Van der Windt eist abso- 1 lute duidelijkheid over de op stelling van de beide uit de boot gevallen. CDA'ers: Schriel wil die duidelijkheid evenzeer. „Je krijgt straks ook de uit werkingsplannen van het VCP nog: er moet absolute duidelijkheid komen over de wijze, waarop Vermeer en Van der Linden zich dan zul len opstellen. Dat zal ik in de fractie dan ook zonder meer eisen." Moeilijk Maarten Vermeer, de dissident die vorige week het verst ging door niet alleen zoals Van der Linden enkele amende menten van de oppositie te steunen, maar die tevens tegen het gehele VCP stemde, slikt wat als hij de inhoud van de PvdA-brief hoort. Toch ver baast hem de opstelling van de PvdA niet. „Het ligt in de lijn der verwachtingen natuurlijk, dat ze zich zo opstellen.' Het is voor mij best moeilijk geweest om consequent te blijven, maar het om economische re denen tegen dit VCP stemmen is geen vreemde taal voor mij. Ik heb tijdens de onderhande lingen ook mijn twijfels geuit over dit punt. Ik zal ook op dezelfde manier de uitvoering van het VCP benaderen. En het kan best zijn dat er in overleg met alle betrokkenen een plan uit de bus komt, des noods mét sectoren als blijkt dat dat niet anders kan, waar ik toch mee zal instemmen, maar me op voorhand vastleg gen: daar zie ik niets in." Is Vermeer, concreet, bereid zich zonder meer neer te leg gen bij het nu aangenomen VCP en bij het beleidspro gramma? Hij slikt nog eens en zegt: „Nee, dat lijkt me erg moeilijk." De CDA-fractie zal vanavond over de brief van de PvdA vergaderen. Niets te doen aan lange wachttijden voor Schieland Schiedam VVD'er Luub .Hafkamp is door zijn commis- sie voor welzijn en volksge zondheid duidelijk te verstaan gegeven, dat 'hij binnen het ■college van B en W alles in het werk zai moeten "stellen om tot een Schiedams protest te ko men tegen van hogerhand op- gelegde beddenreductie in het Schielandziekenhuïs. C> Hafkamp zag hier eerst de zin niet van, omdat volgens hem het ziekenhuisbestuur zelf al van leer trekt tegen de forse beddeninlevering. Maar van met name Ulferd Bruseker (CPN), Truus de Nïjs (PvdA) en Riet van Lambalgen (CDA) kreeg de nog vrij nieuwe wet- houder te horen, dat het ge- meentebestuur zijn eigen .ver- antwoordelijkheid heeft voor het welzijn van de Schiedamse bevolking. „Dan mogen wij niet op het Schieland-bestuur gaan zitten wachten", hield Brusèker aan. In de commissie ontspon zich een discussie over de lange wachttijden, die voor sommige Schiedammers ontstaan voor opname in het ziekenhuis, "-waarvan het Rotterdams Nieuwsblad vorige week mel ding maakte. Het probleem was Hafkamp onbekend. Hij zei de indruk te hebben dat er in het ziekenhuis nog gepoeg bedden leeg staan. „De angst bestaat wel, dat van die situa tie sprake zal zijn na de bed- - denreductie", zei hij. Bruseker wist echter wèl van die lange 'wachttijden, zeker bij bepaalde ziektepatronen. En dat klopt ook, werd duidelijk gemaakt door Wim Heupink, die behal- ve bestuurslid van de patiën tenbelangenvereniging Schie dam (PBVS) ook medewerker van het Schielandziekenhuïs zelf is. Volgens Heupink kun nen er voor sommige mensen, die opgenomen moeten wor- den, wachttijden ontstaan, 'zelfs terwijl er in Schieland nog bedden leeg staan.- In dat geval zitten bepaalde afdelin gen vol. „Je kunt iemand, die naar de intensive-care moet, niet op de kraamafdeling laten behandelen", gaf Heupink als voorbeeld- „Daardoor zal je aan wachttijden nooit ontko men. Elk ziekenhuis heeft ze." Schiedam Als enige heeft PSP/PPR-raadslid Erik Dijk huizen zich uitgesproken tegen de museumnota, omdat vol- gens hem te veel geld wordt ^"uitgetrokken aan restauratie '^van de Cobra-kunst in ver houding tot de gelden voor - educatief werk in de komende V; jaren. Ook leiden enkele on derhoudskosten in het mu- seum ertoe, dat het aankoop- ■-1- budget gehalveerd wordt en bat op de post voor tentoon- rf stellingen van dertig tot vijftig '1-procent wordt gesnoeid... Schiedam D'66 en de CPN vindëh het niet acceptabel dat het vastrechtbedrag voor het Schiedamse drinkwater wordt verhoogd. Hoewel het tarief per kubieke meter twee cent omlaag gaat en zodoende in de richting komt van de geldende nor men in de buurgemeentes, weegt dat niet op tegen het duurdere vastrecht. Voor de kleingebruikers -met andere woorden: de bevolking komt de prijs toch hoger te liggen. Communist Ulferd Bruseker zag eigenlijk helemaal geen grond om bovenop die vastrechtvergoeding tien procent te leg gen, waardoor het bedrag op 66 gulden uitkomt. „De gemeente zegt wat geld te- hebben overgehouden. Dan vind ik, datje met je tarief ook wel iets achteruit kan", stelde hij gisteravond in de commissie fi nanciën. Christen-democraat Jan de Koning noem de het in eerste instantie „een vorm van belazerïj". De mensen die altijd erg zuinig met water zijn geweest krijgen nu de re kening gepresenteerd, zo was zijn indruk. Want het simpele resultaat is, dat de bur gers meer geld op tafel moeten leggen voor het open draaien van de kraan. Slechts de grootgebruikers profiteren van het dalende drinkwatertarief. Adri Reijnhout stelde namens de Schie damse democraten daarom een scheiding van het tarief voor klein- en grootgebrui kers voor. Door de nieuwe regeling springt het bedrijfsleven er in vergelij king met voorgaande jaren iets voordeli ger uit. Daar is het college van burge meester en wethouders het echter om te doen. De verlaging van het watertarief moet volgens wethouder Cor van Tilborg nu juist „een signaal naar het bedrijfsleven toe zijn. Laten zien dat we oog hebben voor hun problemen." „Door een hoger tarief jaag je anders de i grootgebruikers Schiedam uit", sprong PvdA'er Joop de Jong bij. Maandagavond stemt de gemeenteraad er over. Schiedam De nestor van de Schiedamse gemeenteraad, Jan de Koning (CDA), wil hardere maatregelen tegen particulieren of bedrijven, die bouwwerken oprichten zonder daarvoor een bouwvergunning aan te vragen. Zelfs in het ge val dat het gaat om kleine bouwplannen, zoals het .aan brengen van bescheiden dak- 9Bouwspeelplaats Holy moet open blijven9 Hutten bou wen. Is er een mooier spel denkbaar.,.? De bouw speelplaats in Vlaardingen, die 13.000 gul den moet inle veren. Vlaardingen Job Gorree, de enige beroeps kracht van de bouwspeelplaats in Holy, hoopt een club van donateurs op te richten die het voortbestaan van de kinderbouwput kan garan deren. ,Kijk", zegt hij, na de open dag die afgelopen weekeinde aan de Amsterdamlaan werd gehou den, „ik snap heel goed dat de gemeente Vlaar dingen wil bezuinigen en dat ze ons ook aan spreken, ik wil ook best meehelpen om geld uit te sparen. Als het moet, dan drijf ik de prijzen van het snoepwinkeltje hier op de bouwspeel plaats wel op, hoewel ik eigenlijk vind dat je. niet commercieel moet werken op zo'n plek. Maar goed. Ik wil ook best andere mogelijkhe den zoeken om aan geld te komen, zoaïs ern. vereniging van donateurs zien op te richten, noem maar wat; Maar tegen de gemeente zeg ik, okee, ik doe mijn best, maar zorg dan ten minste dat de tent voorlopig kan blijven draai en/' En dat kan niet, volgens Job Gorree, als de bouwspeelplaats Holy 13.000 gulden moet inle veren. Het geld dat overblijft kan dan niet meer aan materialen worden besteed, het zal volgens Job net voldoende zijn om gas en licht en onderhoud aan de oude treinwagon te beta len. „Straks moet ik met een coUectebus de straat op om koffie te kunnen zetten", zegt hij bij wijze van spreken. Zaterdag kreeg hij, behalve van veel kinderen met hun ouders, ook bezoek van twee VVD- raadsleden en een CDA'er, die verwonderd wa ren over het enthousiasme van de kinderen ter plekke. Job: „Ik denk dat er de laatste tijd naar de raadsleden toe veel verkeerde informatie is gekomen. Dat hing samen met de veronderstel ling, dat ik voor de Heipaal werk en dat wijk centrum van Holy dus overbemand is. Maar ik heb daar alleen vroeger wel eens geholpen. In feite heb ik de enige eenmanspost in het soci aal-culturele veld van Vlaardingen." De plantsoenendienst heeft 'meneer Gorree' al vaker bedankt voor' zijn inzet, die ertoe geleid heeft dat kinderen geen hutten meer bouwen in de met zorg onderhouden bosjes, maar dat zij dat nu op de bouwspeelplaats komen doen. kapellen, die waarschijnlijk wel zouden worden toegestaan als ze eerst via de officiële ka nalen aangevraagd zouden worden, wil De Koning eigen lijk niet zonder meer achteraf alsnog een bouwvergunning afgeven. „Men moet maar weten dat zonder toestemming bouwen gewoon niet kan, ook al zijn er niet voldoende ambtenaren om alle illegale bouwwerken op te sporen", mopperde hij deze week in de raadscommis sie voor ruimtelijke ordening. Hij deed de suggestie om men sen, die achteraf nog de bouw vergunning krijgen, het dub bele tarief voor dit document in rekening te brengen. Wethouder Chris Zijdeveld vond dat een aardige sugges tie, die hij best eens op de af deling financiën wilde voor leggen. maar hij meende wel dat de overheid zich soepel moet opstellen. „Als een aan nemer of een bedrijf, dat best weet dat die regels bestaan, de bepalingen overtreden dan heb ik er geen enkele moeite mee om desnoods onder poli- tiedwang die illegale bouw werken weer af te laten bre ken. Maar als het gaat om par ticulieren, die misschien zon der het te weten dat soort din gen doen, dan moet je daar toch wat anders op reageren. Dan moet je achteraf kijken of het mogelijk is, gewoon die bouwvergunning nog te ver strekken." De zaak kwam aan de orde tij dens de bespreking van de zo genaamde bouwlijst, waarop twee gevallen stonden waarbij al illegaal gebouwd was, ter wijl pas nu de bouwvergun ning is aangevraagd. Echtpaar Verbrugge- Van Dijk Het echtpaar Verbrugge-Van Dijk uit Maassluis vierde giste ren het vijftigjarig huwelijks feest. Zij werden met hun gou den huwelijk gefeliciteerd door mevrouw Van Es-Ha moen. Bruidegom Kir.as Ver-' brugge is op 20 oktober 1908 geboren in Vlaardingen, zijn vrouw Catharina van Dijk op 1 januari 1910 in Maasland. Het echtpaar, woont sinds 1941 in de Lotsysstraat Maassluis. Rotterdams.Nieuwsblad; donderdag^ RW 11 november 1982.'' Jan Schrijver, medewerker van deze krant, heeft overschrijving aangevraagd van Be Quick naar TSF Eén persmuskïet per tennisclub vindt hij voldoende Ter info, Chris Woerts is dit jaar bij Be Quick met tennis begonnen, en niet zonder suc ces Aan de bar Excelsiors2ü-doelman Jan van de Veen krijgt training van Eddy van der Roer Hij laat hem over hekjes springen: voor de sprongkracht Bij HVO is shirtreclame helemaal in Zelfs de ju nioren lopen met reclame GSS-doelman Henk Schiermannie is aan het afvallen Een échte lijnkeeper dus Bram Baüen- vanger komt bij GSS in een wel heel bij zondere creatie op bezoek Piet Roozen, Eric Gudde en Aad Bierhuizen zijn in een hevige concurrentiestrijd gewikkeld: Wie levert er eindelijk een kampioen bij Excel sior '20 Sjaak Maat, de ambitieuze voor zitter van w Vlaardingen is toegetreden tot de Wiener Sangerknaben Zijn favo riete nummer: 'So eïn tag, so wunder- schon wie heute' Olympus Schiedam zit dringend verlegen om jeugdleden Joop van Gulik is sponsor van DHS A-1 Keert Dïck Vos nu wel of niet terug ais laatste man bij PPSC Arie Bel verliet als laatste de kantine na de wedstrijd tegen NSW „Gerard Wiegman dat is de Henk van der Meijden van Excelsior M", weet men in de kantine van Excelsior M te melden Voor belangstellenden: DVO '32 begint niet om 14.30, maar om 14.00 uur Cor van Hoeven (Excelsior M) zit momenteel in militaire dienst e SW kan zelfs tegen amateurs niet meer imponeren De club van honderd van SVV loopt als een trein Nu het elftal nog De korfbaliers kunnen nu eindelijk de thuiswedstrijden in Vlaar dingen spelen Jeanine van Noortwijk is al weken niet te bereiken Theo Juisten- ga weet van geen ophouden Weer zes wedstrijden geschorst Baldadig is ge lukkig nog nooit geschorst De korfballers van Hoekse SV gaan nu zelf verder. Hoek van Holland De Hoekse Sportvereniging ver liest twee afdelingen. HSV- korfbal en -wandelen heb ben besloten om per 1 janua ri 1983 op eigen kracht ver der te gaan. De interne pro blemen in de overkoepelen de vereniging zijn zo groot geworden, dat deze twee af delingen zich er niet meer thuis voelen. Die problemen zijn overigens niet van recente datum, Die zijn er al heel lang en zijn langzamerhand zodanig aange scherpt, dat ze ook persoonlijk zijn gaan meespelen. Eind vo rige week al besloot de afde ling wandelen om per 1 janua ri 1983 op eigen benen te gaan staan. Voorzitter Roel Boon vindt dat de (kleine) wandel groep te veel financiële offers moet brengen. De verplichte afdracht aan het hoofdbestuur en het feit dat de jaarlijkse wandeldag geen enkel rende ment voor de afdeling heeft, zijn de oorzaken van dat be sluit. De afdeling wandelen telt slechts vijf stemgerechtig de senior-leden. De rest be staat uit minderjarigen. Bij de afdeling korfbal ligt dat anders. Nadat vorige week een voorlichtingsavond was ge houden, werd maandagavond tijdens een buitengewone le denvergadering van de afde ling besloten om op korte ter mijn te komen tot een zelf standige korfbalvereniging. nomen. Ook de stemgerechtig de leden van het hoofdbestuur lieten zich niet horen, zodat woordvoerder Adrie Bras con stateerde, dat ook zij voor uit treding zijn. Besloten werd dat in principe de korfbalafdeling uit HSV treedt en komt tot een eigen zelfstandige vereni ging. Op 1 januari 1983 zal de finan ciële en organisatorische ont koppeling een feit moeten zijn. Op 1 april volgt dan de defini tieve uittreding en 1 juli 1983 zal de uiterste oprichtingsda tum zijn van de nieuw te vor men vereniging. Het korfbal- Dat besluit werd unaniem ge- Jan van Altena in KNVB-elftal Vlaardingen In het KNVB-elftal van de af deling Rotterdam, zijn maar liefst zes spelers uit de Waterweg-regio door keuzeheer Joop Dekker in de selectie opgenomen. Nog niet eerder werden zoveel spelers uit deze streek uitverkoren. Roel Jan Abbas (Excelsior M), Ron Carli (PPSC), Dick Keizerwaard, Dick van den Bergh (beiden Zwa luwen), Jan van Altena (VDL) en Marcel Zee- bregts (Satelliet) komen op dinsdag 16 november in Oud Beijerland in ac tie op het terrein van SHO tegen het streekelf- tal van De Hoekse Waard.- Maasland Trainer Teun Groeneveld was zaterdag even terug bij zijn oude vereniging MVV'27, waar hij na drie succesvolle seizoenen werd opgevolgd door Gerard Weber. Na een zware maagoperatie was het de eerste keer, dat Groeneveld weer een wedstrijd volgde, en dat is hem bij MVV'27 bepaald niet meege vallen. De Maaslanders verloren immers kansloos van het be zoekende Katwijk met 1-4. Met de gezondheid van Teun Groeneveld gaat het ondertus sen alweer de goede kant op. Woog hij tijdens de operatie nog maar 48 kilo, inmiddels is hij tijdens de laatste twee we ken weer vier kilo aange sterkt. Groeneveld, die dit seizoen geen club onder zijn hoede heeft, was weer nadrukkelijk langs de lijn aanwezig. Hij liet zich af en toe luidruchtig gel den, en nam gedurende enige tijd ook pal naast de dug-out plaats. Ook bij het betreden van het veld na de rust tracht te hij de spelers van MVV te motiveren om wat aan de op dat moment bereikte 0-L ach terstand te gaan doen. Het baatte MVV echter niet, zo min als de eveneens aanwe zige oud-verzorger Manuel Chantre zijn oude makkers trachtte te inspireren. Al na vier minuten in de tweede helft leidde Katwijk met 0-2 en speelde MW verder een' verloren wedstrijd, waardoor nu samen met Vlaardingen de laatste plaats op de ranglijst wordt ingenomen. „De overtuiging ontbreekt bij MVV", oordeelde Groeneveld deskundig. „Wat bij Katwijk wel lukte, lukte bij MVV net niet. En dan laten ze het hoofd hangen. Dit elftal kan zeker voetballen,' maar heeft gewoon een goed resultaat,nodig om- het Vertrouwen terug te krij-" gen". afdelingsbestuur werd door del! vergadering gemachtigd de i nodige stappen te onderne men. Het gaat namelijk niet alleen om overname van de ledenad ministratie en de financiële'» gegevens (de HSV-afdelingen hebben geen eigen penning meester), maar ook om het sa menstellen van statuten en huishoudelijk reglement. Voorts zullen met HSV afspra ken moeten worden gemaakt, ten aanzien van de kantine. Deze is eigendom van de Hoekse Sport Vereniging en wordt beheerd door een spe-. cïaal daartoe aangestelde com missie. Wanbeleid Deze commissie is al ten dele afgetreden naar aanleiding van beschuldiging van wanbe- leid door het hoofdbestuur. Overigens lijkt het onmogelijk, dat dezé kantine kan draaien, zonder de afdeling korfbal, dat*' de belangrijkste gebruiker is. I; De overgebleven HSV-afdelin-f gen, te weten gymnastiek^ zwemmen, tafeltennis en bad-?' minton hebben hun belangen in andere zalen. Alleen de vo-j' rig jaar opgerichte afdeling" sjoelen maakt verder gebruik-jf van de kantine. Tijdens de uit-,' M tredingsvergadering toonden' de korfballers zich bereid te praten over overname dan wel gebruik van de kantine, echter niet meer onder alle omstan digheden. Een aardig verschijnsel tijdens1 de vergadering was, dat. de aanwezige leden van het1 hoofdbestuur niet tegen de uit treding stemde. Omdat zij wel stemgerechtigd zijn, werden 2ij daarom volgens Adrie Bras ge acht te hebben voorgestemd. Op maandag 29 november zal HSV een algemene ledenver gadering van alle afdelingen beleggen waar de nu ontstrne situatie zal worden besproken. Vriendschappelijk voetbal Vlaardingen Nu er voor het komende weekeinde een be kerprogramma wordt afge werkt, nemen de meeste voet balclubs, die al zijn uitgescha keld, de kans te baat om vriendschappelijk te spelen. PPSC gaat in Rotterdam op: bezoek bij Xerxes en Excelsior M trekt helemaal naar Kat wijk om daar tegen eersteklas ser Quick Boys te spelen.. Het volledige programma ziet er als volgt uit: 14.30 uur RCLZwaluwen, 14.30 uur Quick Boys—Excelsior M I 14.30 uur Xerxes, (zaj-rPPSC* 14.00 uiir MartinitRKwIK* 14.30 uur TSB—Die 'Haghe! 14.30 uur Vlaardineen-ll RVVH, 14.30 uur Excelsior '20Xerxes (zo).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3