Economie legt claim op panden aan Hoofdstraat SPORT SZC koploper af Mmm. Geen actie tegen oorlogsspeelgoed Behoud van gastank hangt van Rijk af Rijnstraat misschien nog 't opknappen waard Kern wapens Ja of nee' It It Goudriaan en Hoogendijk verzoenen zich Zestig jaar trouw... Bus 54 krijgt eindhalte bij Buitensluis Wielen van auto weg VZC blijft in nationale divisie WIK: eerste winst Budokai Rijnmond verdedigt judotitel Marius de Snayer weer naar winst Eenvoudige winst Radio Molenaar Intensief oefenprogramma voor Vlaardingen Holy Dijkshoorn verdedigt titel Herman Wink: zware operate Schiedam Er is een enorme schaarste aan goedé bedrijfspanden. Nu ook de voorgenomen bouw van bedrijfsverzamelgebouwen in het industriegebied Mathenesse op zich laat wachten, heeft het gemeen telijk bureau voor economische aangelegenheden aan de bel getrokken. Het bureau heeft een claim ge legd op leegstaande panden aan de Hoofdstraat om er ver- zekerd van te zijn, dat poten tiële bedrijfsruimte gehand haafd blijft. Deze claim zal invloed hebben op de stadsvernieuwingsplan nen, die de gemeente aan het ontwikkelen is voor het voor malige terrein van de gemeen telijke technische bedrijven (GTB). Dit terrein wordt be- Wel sloop in Lekstraat Schiedam Het is nog hele- - maal niet zeker, dat het bui tendijkse gedeelte van de Rijn- straat in Schiedam-Zuid ge- sloopt wordt. Voor de panden die links van de Heilig Hart- kerk aan de Lekstraat staan, is sloop onontkoombaar. Maar over de huizenrij rechts van de kerk aan de Rijnstraat zal 1 pas duidelijkheid bestaan, na- dat de dienst gemeentewerken 1 een ^onderzoek heeft gehouden naar de bouwtechnische staat. Dat is al met al toch een nieu we ontwikkeling. In feite gin gen de bewoners van de Rijn- straat er zelf ook al vanuit, dat hun woningen geen lang leven beschoren meer zouden zijn. Maar kennelijk noopt de bouwmalaise en de economi sche recessie de overheid tot een voorzichtiger omspringen met het bestaande woningbe- zit, zo redeneert men nu in Schiedam-Zuid. Het laat 2ich aanzien dat wellicht veel wo ningen tussen de Heilig Hart- kerk en de Havendijk toch nog op te knappen zijn. Overi gens zal dat alleen gebeuren, als inderdaad de hele rij hui zen nog het renoveren waard is. Voor een geringer aantal panden loont het de moeite niet, zo is de veronderstelling van de gemeente. Aan de overzijde van de Rijnstraat, het binnendijkse gedeelte, is bouwvereniging Eendracht deze zomer gereedgekomen met een grondige renovatie. De woningen in het oudere deel van de Lekstraat, die te genover de dichtgetimmerde huizen staan, vallen voorlopig nog buiten de stadsvernieu wingsplannen. Ook het deel tussen Willem Brouwerstraat en Groenelaan komt voor de komende jaren nog niet voor op de planning van de stads- vernieuwers, 'Wethouder Cor van Tilborg zal begin 1983 van zijn ambte naren een eisenpakket voorge- schoteld krijgen, waarmee hij voor dit stadsvernieuwingsge deelte naar Den Haag kan happen. Zoals vorige week al vermeld, zal één eis betrek king hebben op een spoedige totstandkoming van het reste rende gedeelte van de Delta- dijk. ^Vlaardingen Het Tweede- Kamerlid A.B. Frinking van het CDA zal woensdagavond op de ledenvergadering van de Vlaardingse ehristen-dem oer a - t en een spreekbeurt over kernwapens houden. In de zaal van de 'Betelkerk, Burge meester Verkadesingel 26, gaat hij nader in op het onderwerp Kernraketten vernieuwen ja nee?' Op de vergadering, die om acht uur begint, zal het '■kamerlid zowel de voors als jegens en de standpunten bin- en buiten het CDA belich ten. brandje gesticht uit verveling gaardingen Met de aan houding van drie Vlaardingers - ?yan 19 en 23 jaar is de ;brand van 6 oktober bij V&D opgelost. Op die datum werden Heqes met benzine door een 1 ru5t. van het winkelbedrijf ge- ,gooid. Het vuur, dat door de sprinklerinstallatie werd ge-' ,j?°ofdT richtte desalniettemin een schade aan van 50.000 gul- "hen. De drie bekenden de brand uit verveling te hebben gesticht. grensd door Nieuwe Haven, Hagastraat, Dwarsstraat, de Gorzensehool en de Hoofd straat en het zal duidelijk zijn, dat woningbouw in enige mate afhangt van welke bedrijven zich nog aan de Hoofdstraat zullen vestigen. Overlast moet worden voorkomen, zo rede neert de gemeente. Dit is een van de ontwikkelin gen, die op het GTB-terrein van bijna even belangrijke in vloed zijn als de sanering van de zwaar verontreinigde bo dem hoewel uiteraard die gifgrond veel meer in het oog springt. Maar er kleven aan het GTB-terrein nog een paar problemen, die los staan van de noodzakelijke bodemsane ring. De projectleider van de stadsvernieuwing in Schie- dam-2uid, Jan Goed, wijst op de oude gashouder die in zijn ogen het behoud waard is, en op het gasverdeelstation mid den op het GTB-terrein. In beide gevallen hoopt de ge meente Schiedam op rijks- steun. In de hoge, ronde gastank zou een sport- of wijkcentrum in gericht kunnen worden, ver gelijkbaar met de situatie bij het Mallegat in Rotterdam- Feijenoord, hoewel de bewo-' nersvereniging Schiedam-Zuid hier niet zoveel fiducie in heeft. Het gasverdeelstation is een „crime", zoals Jan Goed het uitdrukt. Het ding maakt herrie en zeker bij toekomstige woningbouw op het GTB-ter rein is het haast noodzakelijk om het verdeelstation te ver plaatsen naar een nabijgelegen plek die iets verder van wo ningen af ligt. Het vroegere hoofdkantoor van de GTB, gezien door het geveiraam van een GTB-gebouw. Vlaardingen -r- Wethou der Bas Goudriaan en fractieleidster Mariëtte Hoogendijk van de VVD hebben zich tijdens de laatste zitting van de.be grotingsver gad er ing ver zoend. Mevrouw Hoogen dijk had Goudriaan vori ge week woensdag in haar algemene beschou wing heftig aangevallen wegens uitspraken, die de wethouder begin deze maand in een interview met het Rotterdams Nieuwsblad heeft gedaan in de richting van de VVD. In dat interview stelde Goudriaan onder meer, op de vraag wat hij gedaan zou hebben als er toch een coalitie met de VVD zou zijn gevormd: „Het is ka- potgespeeld op de per soonlijke verhoudingen. Ik weet niet of het rancu ne is, maar op het mo ment dat je jarenlang be stookt bent met leugens en onwaarheden, kan ik niet meer met diezelfde mevrouw in het college gaan zitten." De fractie leidster van de VVD voel de zich door deze uitspra ken heftig aangesproken en ze wilde van de wet houder weten, of hij met 'deze mevrouw' op haar had gedoeld en wat hij be doelde met 'leugens en on waarheden'. Goudriaan gaf vrijdaga vond aan dat hij op het moment van het inter view onverkort achter die uitspraak stond en dat hij inderdaad zeer hard zou hebben moeten nadenken over voortzetting van zijn functie als wethouder, in dien de VVD in het colle ge vertegenwoordigd zou zijn geworden. De aandui ding over 'leugens en on waarheden' sloeg echter niet op Mariëtte Hoogen dijk, zo stelde hij, maar op beweringen van ande ren binnen de VVD-frac- tie. Na een korte discussie over de gewraakte uit spraak van de wethouder, waarbij Goudriaan onder meer aangaf dat de ver houdingen in de begro tingsvergadering al heel wat beter zijn geworden, werd de strijdbijl begra ven. De SF'er Poppe riep daarop enthousiast door de microfoon: „Nou, kom op, geef mekaar een zoen!", maar zover gingen de wethouder en de VVD- fractieleidster niet. Op 22 november 1922 stapten Jan Willem en Eliza beth Muflenders op het Rot terdamse stadhuis in het hu welijksbootje. Gisteren dus zestig jaar geleden en reden voor feest in de Bilitonflat 5' in Vlaardingen. De belde tachtigjarigen kre gen tussen alle visite aan het eind van de middag ook bur gemeester Fred van Lier op bezoek. Met de gebruikelijke attenties gaf de eerste bur ger van Vlaardingen een ex tra dimensie aan de zestigste trouwdag van het echtpaar Mullenders. Vlaardingen De raad van Vlaardingen heeft 'positief nee' gezegd tegen de motie van Hans Poldervaart (CPN), waarin hij bij het col lege aandrong een campagne tegen oorlogsspeelgoed op te zetten. Deze actie zou vol gens de communist in sa menwerking met de plaatse lijke vredesbeweging moeten worden gevoerd. Wethouder Arij Maarlevéld meldde, dat het college posi tief tegenover de intentie van de motie stond, maar meende niet aan de motie te kunnen voldoen. „Deze ma terie gaat verder dan Vlaar dingen. Wij kunnen hiervoor geen geld uitgeven", aldus Maarleveld, „maar we moe ten het wel op de voet vol gen en kijken of vredeson- derwijs een plaats in het schoolleerplan kan krijgen. Daarom een positief nee op deze motie." SGP'er Willem van der Vel den vond de motie van CPN'er Poldervaart buiten de realiteit staan en ver klaarde de motie dan ook niet te steunen. „Wij hebben er niet zoveel moeite mee, als kinderen met dergelijk speelgoed spelen", zo zei hij. Schiedam Als bus 54 over onbepaalde tijd zijn eindpunt krijgt bij de Buitensluis, zal de keerlus worden aangebracht aan de Hoofdstraat, pal tegen over de ijssalon en vlak voor de schuit van Guus K-lepke. Zo staat het althans in het uitvoe ringsschema. Maar omdat die 'buslus' wellicht overlast kan gaan geven voor de bewoners van de Hoofdstraat, wil de ge meente Schiedam proberen om de RET zover te krijgen, dat men akkoord gaat met een keerlus aan - de andere kant van de Buitenhaven. In dat geval komt het eind punt in het industriegebiedje Mathenesse te liggen, wat voordelen'kan hebben voor de mensen die daar werken. Bus 54 krijgt overigens pas een nieuwe eindhalte (deze is nu aan de Havendijk), wanneer de stadsvernieuwing in Schie dam-Zuid goed op gang geko men is en de eerste nieuw bouwwoningen op het punt staan opgeleverd te worden. Het nieuwe eindpunt is dan nodig, omdat anders een flink deel van de Gorzen normatief ver van de buslijnen verdwij- derd is. Voor bewoneTs van de buurt tussen Groenelaan en Dwarsstraat'is dat nu reeds het geval. Vlaardingen Van een in de Heinsiusstraat in Vlaar dingen geparkeerde auto zijn' de vier wielen gestolen. Zij vertegenwoordigen volgens de eigenaar een waarde van 600Q gulden. De verbouwe reerde man vond 's morgens zijn auto zonder banden en 'magnesiumvelgen terug. - Rotterdams Nieuwsblad 1 dinsdag RW 23 november 1982 Monster De zwemjeugd van VZC heet zich moeiteloos ge handhaafd in de nationale di visie. Een achtste plaats was het uiteindelijke resultaat. Tij dens de laatste wedstrijd wer den één kringrecord en twee clubrecords scherper gesteld. Léon van IJzerloo deelde de eerste klap uit tijdens de wed strijden in zwembad 'De Boet- zelaer* in Monster. Het Vlaar dingse talent zwom zich naar goud op de 200 meter wissel slag in een tijd van 2.43.8 mi nuten, wat teven een nieuw persoonlijk record betekende. Van IJzerloo verbeterde ook De water ploërs van S2C raakten - de eerste plaats op de ranglijst kwijt. nog het kringrecord op de 200 meter schoolslag in een tijd van 3.01.7 minuten. Astrid van Irsen zwom zich naar een gouden plak op de 100 meter schoolslag. Zij* kwam uit op een tijd van 1.37.2 minuten. Een nieuw persoonlijk record derhalve. Gouden medailles waren er verder voor Gertine van de Berg (50 meter vlinderslag Danny van Hees (50 mete vlinderslag) en'Jury de Zwaï (200. meter rugsiag). Naar zil - ver zwommen zich Sonj -i Steins, Esther Brouwer, Mg nelle de Ligt, Stefan Kokker .'s Voor brons tekenden. Woute Hoekstra, Mario Verbeek e Peter Tempelaar. Vlaardingen Het wa- terpoloteam van SZC ver loor van naaste concur rent Laga met 10-5 en raakte daarmee de-koppo sitie kwijt. De speelsters van VZC verloren met 1-6 van DZV. De heren van Vlaardingen Budokai Rijn mond verdedigt op 11 decem ber a.s. de natinale titel voor. judo-a-teams in het Brabantse Best. Speciaal voor die gele genheid komt de Engelse judo ka Steve Gadd naar Neder land. Naast Gadd verdedigen de volgende judoka's de titel voor Budokai Rijnmond: Wim Ver hagen, Andries Hogenboom, Arie van den Berg, Rick Bak ker (Brielle). Gé van der Els- hout, Peter Priester, Henny Plezier en Joop Warnama. De ploeg heeft Wim Ruska als coach, die wordt geassisteerd door Peter Lagerwaard. Vlaardingen Marius de Snayer heeft het eerste open kampioenschap van Vlaardin gen over 15 kilometer op zijn naam gebracht. Van de ruim 100 deelnemers die voor de wedstrijd hadden ingeschre ven, was hij duidelijk de sterk ste loper. De Snayer kwam uit op een tijd van 51.02 minuten. Rob van Zanten en Luc Du- mont streden om de tweede en de derde plaats. Rob van Zan ten besliste de tweestrijd in zijn voordeel in een tijd van 51.03 minuten. Luc Dumont kwam uiteindelijk als derde over de streep in een tijd van 51.43 minuten. Jeugdatleet Ron Bravenboer werd in een tijd van 5"4.02 mi nuten als eerste junior over tfe finish. WIK behaalden hun eers te overwinning. AZL was het slachtoffer: 8-2. Ook de heren van Viking'60 wonnen weer eens: 10-6 tegen DES. De VZC-heren speelden gelijk tegen kop loper ZPC. De spelers van Shell verloren met 9-7 van Sassenheim. Laga-SZC (h) 10-5 SZC, dat voor deze wedstrijd de rang lijst aanvoerde, moest het op nemen tegen naaste concur-, rent Laga. Een strijd tussen twee gelijkwaardige ploegen. De Schiedammers konden dit keer het geluk niet afdwingen. De' eerste helft speelden de Schiedammers geconcen treerd, maar het was Laga dat de doelkansen benutte en een voorsprong nemen' van 5-2. Aan het eind van de derde pe riode en in het laatste kwart had SZC geen greep meer op het spel. Er werd slordig ge plaatst, waardoor Laga de aan vallen over kon nemen en tot scoren kon komen. De Schie dammers verloren met 10-5 en moesten zo de eerste plaats af staan. ZPC-VZC (h) 6-6 De heren van VZC kwamen uit tégen de koploper. Het werd een wed strijd met een hoog spannings element. VZC kon voorkomen met 3-1, maar ZPC kwam te rug tot 3-3. Vanaf dat moment lieten beide teams elkaar geen ruimte. DeVlaardingers kon den drie maal op voorsprong komen, maar telkens maakte ZPC gelijk. De punten werden dan ook eerlijk gedeeld (6-6). VZC-DZC (d) 1-6 VZC speel de een goede wedstrijd, maar de tegenstander was van een betere kwaliteit. Zo kwam het dat de Vlaardingse dames een verdiende nederlaag opliepen. Irma Voorham scoorde het enige doelpunt voor VZC. WIK-AZL (h) 8-2 De eerste overwinning voor WIK. Een zege die tot stand kwam door meer dan goed spel van de Vlaardingse heren. In de eers te periode ging de strijd gelijk op. Het werd 1-0 voor WIK door een doelpunt van Fren- klin Vintges. In de tweede pe riode raakte AZL in paniek, doordat de Vlaardingers de rust in hun team niet lieten verstoren. WIK liep uit tot 5-0. AZL kon niets terugdoen, de achterhoede van deVlaar dingse heren was potdicht. Mi- dachterspeler Wim Oosterholt speelde een zeer goede wee strijd, In de derde period werd er matig gespeeld, maa WIK herstelde goed (6-2 Toen kon er bijna mets mee mis gaan en de Vlaardingei sloten de wedstrijd met een 8- overwmning af. Viking'60-DES (h) 10-6 Ee verdiende zege voor Viking De hele wedstrijd was ht Vlaardingse team de beter t ploeg, Maar pas in de laatst periode liep Viking definitie weg van DES. De conditie be f go tl de tegenstander parten t f spelen en de Vlaardingei i konden afstand nemen (10-6) Sassenheïm-Shell (h) 9-7 Ee |f vrij rustige wedstrijd, waari V beide teams gelijk optrokkei •<- De eerste perioden bleef She goed bij: 3-4. De Vlaardings midvoor ging eruit en het spt van Shell zakte ineen (8-4). I -j de laatste periode kwamen d 3 heren nog terug, maar konde geen punten pakken 9-7. Vlaardingen De tafeltennis sers van Radio Molenaar be haalden een eenvoudige over winning op De Salamanders uit Den Haag. Het werd in de eigen omgeving van de Lijn baan een 9-1 zege. De wedstrijd leek aanvanke lijk te eindigen in een 10-0 zege, maar Jan Jaap van der Mark liet in zijn laatste partij zijn tegenstander de eer red den door zijn inzet tot een mi nimum te beperken. Erik Kloppers en Guy Noordink wonnen al hun partijen op simpele wijze, terwijl tegen het zeer zwakke Salamanders door het gelegenheidsdubbel Noordink/Van der Mark eveneens werd gescoord. In de laatste wedstrijd van de 'najaarscompetitie moeten de Vlaardingse spelers volgende week de derde plaats op de ranglijst verdedigen tegen 't Zand in Middelburg, Vlaardingen De honkballers van Vlaardingen Holy werken een intensief oefenprogramma af naar de aanloop van het nieu we honkbalseizoen. De competitie start in het weekeinde van 23 en'24 april. Op 12 maart al spelen de Vlaardingers een oefen wedstrijd tegen MSV. Het volledige oefenprogramma ziet er als volgt uit: 12 maart Vlaardingen HoIy-MSV, 13 maart Vlaardingen Holy-Schiedam,- 19 maart Vlaardingen Holy-VUC, 20 maart Vlaardingen' Holy- Feyenoord, 26 maart Vlaardingen Holy Botlek, 27 maart Vlaar dingen Holy-Neptunus, 2'april Vlaardingen Holy-Bleu Birds, 4 april Vlaardingen Holy-Luchtbal, 9 april Vlaardingen Holy- Spartaan, 10 april Vlaardingen Holy-Celeritas,-.16 april Vlaar dingen Holy-Wassenaar,- 17 april-VlaardingenHoly-Berchem Sport. Vlaardingen In hei Vlaar dingse biljarteéntrum 'D< Griffioen' wordt komenc weekeinde 'de finale verspee 1c om de Harm Knol wisselbo kaal. Titelverdediger H. Dijk shoorn van Siart '75 zal dar proberen zijn vorig jaar vero verde titel te prolongeren. Ze ven spelers hebben zich weter te plaatsen voor de finale Wim Brinkman, Hans Struyl- (beiden Wilskracht), Mar Cij: (Apollo '75), Bart de Groot Oosten) en Co van Sweedei en Gerard Pronk (beiden Star '75). De wedstrijd gaat op vrij dagavond om19.30 uur var start in het btljaricentrum aar de le Van Leijdengaelstraat Zaterdag zijn de biljarters van af 13.00 uur actief en zondai vanaf 12.30 uur. De algehele leiding van het toernooi is ir handen van Start '75. Vlaardingen Het is zeer waarschijnlijk dat Herman Wink een hartkransslaga- deroperatie moet onder gaan, Het wachten is nog op de definitieve uitslag van het onderzoek, dat de Vlaardingse oefenmeester onlangs heeft ondergaan. De huidige trainer va.i RKWIK meldde zich twee- weken geleden opnieuw met hartklachten af, kort nadat hij zijn functie weer volledig had hervat. Al eerder had Wink we gens hartklachten zijnt trainingsactiviteiten moe ten staken. Evenals toen wordt ook nu het trainer- schap overgenomen door - John Seij, die nu tot aan het einde van het seizoen als hoofdtrainer .verder gaat. Omdat Seij reeds in het bezit is van het diplo-, ma oefenmeester drie, is"- •dispensatie-niet nodig. De nieuwe hartklachten betekenen voor Herman Wink ongetwijfeld het., einde van zijn trainer- schap.. Het afscheid zal' hem,.'"zeer zwaar vallen, want de Vlaardinger is al tijd zeer intensief bij de voetballerij betrokken.- ge feest. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3