WATERWEG (Lang niet iedereen ^solidair met staking Wereldwinkel geen donker hol meer SPORT 15 Twintig judoka's in het zonnetje J ongeren werkers ook ontevreden over Jeugdland Gemeente optimistisch e over sociaal- cultureel werk kleintjes Maassluis huldigt kampioenen YFC blijft tobben met trainingsveld Vier scholen in Maassluis een halve middag 'plat' :)Geen Ombudsman «voor "'invaliden 010-144144 Kwaliteit van Brouwerstraat in onderzoek 'Het is nooit goed geweest Voorronde Bokswedstrij den. De Ooievaars voorzichtig S ft Hl- ^Maassluis In navolging van het openbaar en het ka tholiek onderwijs voerden gisteren ook de protestants- i>christelijke scholen actie tegen de voorgenomen bezui nigingsmaatregelen van minister Deetman. In Maas-. {Uuis namen vier van de acht scholen deel aan de actie, •'Aie was uitgeroepen door de protestants-christelijke ^vakorganisatie PCO. ;^De onderwijzers van de lage re scholen De Wevershoek, De Botter, De Klipper en de Dr. Kuyperschool en de vor- mingsleïders van De Maas kant legden het werk de monstratief neer. Kort na het middaguur kwam Evert de Jong, secre taris van het PCO, naar De Maaskant om het stakende personeel toe te spreken. De cursisten van het Maassluise vormingscentrum toonden zich solidair met de vor mingsleiders en boden De Jong een petitie aan. Marco Brobbel namens de jongeren: „Wij zijn het als cursisten niet eens met de bezuinigin gen van de regering. Het gaat ten koste van ons on derwijs. en de vormings leiders worden er de dupe van. Dat mogen wij niet pik ken.". Op De Vloot in Maassluis werd 's middags niet meer gewerkt. Sommigen gingen naar huis; anderen zorgden er op andere ^frijze voor de tijd'door te komen.. v„ Dankbaar nam Evert de Jong de petitie met ruim 400 handtekeningen in ont vangst. „Het is een goed ini tiatief om nu een werkon derbreking te houden", hield de vakbondsman de in gro ten getale opgekomen cursis ten voor. „Goed onderwijs moet er zijn. Leerlingen die in de hoek zitten waar de klappen vallen, moeten kun nen worden opgevangen. Dat kost geld, een hoop geld. Toen Lubbers en Rietkerk nog in de kamer zaten, is er in een motie aangenomen die stelde: in het onderwijs moet worden bezuinigd, maar het mag niet gaan ten koste van het onderwijs. Dat gaat nu wel gebeuren. Daarom voe ren wij actie." Na de korte toespraak van Evert de Jong werden de les sen in het vormingscentrum niet hervat. Een aantal jon geren ging naar huis. „Lek ker een vrije middag", rede neerde een aantal, maar een groot deel van de cursisten bleef in het vormingscen trum achter om de middag op een alternatieve wijze te vullen. Overigens stond niet het vol tallige personeel van De Maaskant achter de actie. Zes docenten zagen niets in sta ken en boden de cursisten de mogelijkheid om toch lessen te volgen. Nico van der Wel, één van de werkwilligen: Staken is een te bot middel. Wij wilen wel actie voeren, maar dan moet het onderwij zend personeel in Nederland maar op de vrije zaterdag naar Den Haag trekken om daar te protesteren. Het gaat nu ten koste van de cursis ten. Het middel van staken is tegenstrijdig met het werk dat wij verrichten op De Maaskant." Vlaardingen De gemeente ^Vlaardingen heeft geen be hoefte aan een ombudsman voor de gehandicaptenzorg. Er wordt in allerlei renovatie- en hieuwbouwplannen al genoeg rekening met de mlnder-vali- de stadsgenoten gehouden, vinden burgemeester en wet houders. Gehandicapten wor den al op bevredigende wijze bij het beleid betrokken. Het college ziet dan ook geen noodzaak een speciale coordi nator hiervoor aan te stellen. Daarnaast merkt het gemeen tebestuur op, dat de financiële middelen ook niet van dien aard zijn om een ombudsman te kunnen betalen. Stadsge noot C.P. de Bruyne opperde het idee van een coordinator voor de gehandicaptenzorg, omdat hij de faciliteiten in Vlaardingen voor invaliden nïèt groot genoeg acht. „Het stadhuis bijvoorbeeld", zo stelt hij, „is 's avonds met voor rolstoelgebruikers bereikbaar en het politiebureau is hele maal ontoegankelijk." Schiedam Het niets ontziende jongerenoverleg Schie dam (anti-OJC, anti-Trechter) heeft in zijn reactie op het jeugdbeleid van de gemeente Schiedam nu ook Jeugdland op de korrel genomen. De reeks vakantieaetiviteiten, zo als Jeugdland ze organiseert, kosten de gemeente veel meer geld dan nodig zou hoeven zijn, aldus de jongeren werkers die zich georganiseerd hebben in het JOS. „Joop van Broekhoven, de coordinator van Jeugdland, betaalt zowat veertig vrijwilligers voor de begeleiding van de kinderen. Dat kunnen de buurthuizen veel goedkoper doen", aldus het jongerenoverleg. Het verwondert het JOS, dat de gemeente dit 'stuk' uit voerend jeugdwerk zelf ter hand neemt in plaats v^n het over te laten aan gesubsidieerde professionele organisaties op dit gebied. „Organisaties nota bene, die zeif door een gebrek aan financiën de vakantieactiviteiten op een laag pitje moeten houden! Zo werkt Jeugdland zwaar concur rerend", aldus de beroepskrachten van het JOS. Als de gemeente toch doorgaat met Jeugdland in de hui dige vorm, zou het vakantieprogramma toch tenminste in samenspraak en in gezamenlijke verantwoordelijkheid met het professionele jeugdwerk tot stand kunnen ko men, geeft het JOS als suggestie mee. Vlaardingen De wereldwinkel aan de Hoogstraat is verbouwd Wil Zijdeveld: „We hebben en zaterdag wordt hij officieel heropend. Van wat de mede- een vaste kern van klanten, werksters nu „een donker hol" noemen is'het een overzichtelij- en die willen we natuurlijk ke lichte ruimte geworden. Je kon vroeger amper van buiten zien wat er in de win kel was. „En binnen was het een chaos", zegt medewerkster Wil Zijdeveld. „Het belang rijkste doel is informatie ge ven over de Derde-Wereldpro blematiek, maar soms konden we zelf de foldertjes niet eens vinden." Geld heeft de verbouwing nauwelijks gekost- Het hout dat de vrijwilligers gebruikt hebben was gratis. De 'helft van de vloertegels ook, en daardoor is het ene deel Van de vloer donkerder dan het andere, maar daar lachen de vrijwilligsters om. Vergeleken bij de tijd voor de verbouwing is er toch heel wat verbeterd. Er is een leestafel bijgekomen, en dat vinden ze wel belang rijk. Marja Zoutendijk: „Je wilt mensen die hier komen duidelijk maken waarmee je bezig bent, en dat komt er nu beter uit." Twintig klanten op een mid dag of avond in de wereldwin kel is geen uitzondering, maar als er maar één komt is dat ook niet vreemd. „Het is alle maal maar een druppel op een gloeiende plaat", 2egt Jacqueli ne du Mortier, „maar daar hoef je het niet voor te laten. En je doet het niet alleen; er zijn meer mensen die anderen vertellen over de derde we reld. We dragen gewoon.een steentje bij." Zaterdag is het open huis aan de Hoogstraat. Len Munnik uitbreiden. Zo'n open dag is daar een middel voor. signeert 's middags zijn nieuwe boekje met cartoons over de We hopen dat er veel mensen ongelijke, verdeling van rijk- komen die hier nog nooit ge- dom in de wereld, 'De kloof', weest zijn." Vlaardingen Het college van B en W is tevreden over het sociaal-cultureel werk, zo als dat in 1981 in deze stad is uitgevoerd. In het eerste eva luatieverslag-van het sociaal- cultureel programma over dat jaar, dat binnenkort door de raad moet worden vastgesteld, toont het college zich optimis tisch over de wijze, waarop het socu-wèrk in Vlaardingen wordt uitgevoerd. Echte knel punten worden in de evalua tie, diein het kader van de rijksbijdrageregeling jaarlijks aan het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (voorheen CRM) moet worden gestuurd, niet gesignaleerd. Het eerste evaluatieverslag geeft overigens geen compleet beeld van al datgene dat op so ciaal-cultureel terrein is uitge voerd, zo geeft het college zelf toe. Dat komt vooral omdat de jaarverslagen, die de deelne mers in het sociaal-cultureel werk moeten maken, niet in alle gevallen compleet zijn. Er zal aan worden gewerkt dat dat in de komende tijd verbe tert, aldus het college in de aanbiedingsbrief aan de ge meenteraad. Over de sector club- en buurt huiswerk merkt het college onder meer op, dat ondanks de in dat jaar toegepaste bezuini ging in deze werksoort er toch geen grote financiële proble men zijn opgetreden. „Hoewel nog niet afrekeningen van het subsidie 1981 definitief zijn af gewikkeld kan gesteld worden dat met dc beschikbare subsi dies de uitvoering van de acti viteiten mogelijk is", zo wordt in het verslag opgemerkt. Ook bijde andere werksoorten constateert het college geen grote problemen. ROTTERDAMS NIEUWSBLAD BROMFIETSEN B EN RIJWIELEN 975' Yamaha Lg50. Tal. 010-85716S. I*- Suzuki ER 6 mnd. oud, 522479a'nt 1'5Q0-*- TeI" 0,°* RIJWIEL CASH CARRY, Blcemfonteinstraat 56c, Rotter dam-Zuid. Tel. 010-858413 [metrohalte Rijnhaven) Twee honderdduizend gingen u reeds voor. Door eigen import 20-50% voordeel. Fantastische dames- /herensportfietsen met 3 versn. derail., geh. compl. 249.50, unieke aanbieding: jongens- en meisjesfietsen [9-14 jr.) in hippe kleuren, slechts 179,50, da mes- en herensportfietsen compl. 195. Het koopje voor de trimmers: race-fietsen met 10 versn. 285, werkelijk uniek in Nederland! Kinderfietsen met steunwlelen v.a. 69,50, sport- fietsen (dames en heren) met handrem, geh. compl. 199,50. Keuze uit honderden modelleni Rijwielen met trom- melremmen en 3 versnelt., Fabr. opa en omafietsen en d. en h.fietsen van Sparta f 475 Hol lands fabrikaat. Vrijdags koop- I avond, 's Maandags gesi. Pim, 1000 meuwe RUW. met Hchte lakschade w.o. race- en trimrijw., Holl. sportrljw., vouw en kinder-, oma- en opafletsen. Hoge korting. Alle merken rljw. voorradig. Volle garantie en ser vice. Walenburgerweg 36. 010- 65.32.23. A. Bouman AUTOBANDEN .50%. accu's 40%, schokbrekers 30% korting. Gebr. banden v.a. 15,-. Lange Hilleweg 14a, Ook zat. geopend. Tet. ,010- B51438. De Populier haalt uw AUTO WRAK op en geeft u een af st an ds verklaring. Hoofdwee 143, R'ddm, 010-216500. LPG GASINSTALLATIES aan geboden tegen konkurrerande prijzen met inbouw en garantie Tel. 01837-1481. AUTO'S TE f *f KUUR AANGEB. Uzelf VERHUIZEN! Met 508 D Mercedes, 20 m3. V.d. Siuijs, Spljkenlsse. Tel. 01880-12812, VAN OORSCHOT, het goed koopste bromfiets- en brom- fietsonderdeienbedrijf. Op div. B.R.F. banden 20% extra kor ting. Jongenscrossfietsen v.a. 189.-. Meyenhage 314, R'dam-Z. bij Metro Slmge. AUTOMARKT j|P| H AUTO'S TE KOOP GEVRAAGD VERHUUR van luxe auto's, be stel, busjes en aanhangwagens. T.k. gevr. AUTO'S v.a. '73, schade of defect geen bezwaar. Gespec. In Opeis en Datsuns Met afstandsverkl. Ook 'e avonds 010-192423. Davos B.V., Molenwaterweg 23- 25, 010-665044. Budget Autoverhuur verhuurt nieuwe personenau to's en bestelbusjes. Speciale weekendtarieven Bel 010-113022. Van 1e elg. FORD ESCORT 1300, stationcar m. trekhaak '78, in onberispelijke staat 4500,-. 01860-13770. AUTOSLOPERIJ BEL vraag loop-, sloop-, schade-auto's ei autowrakken t.k. Prijs to 10.000.-, met afst.verklaring Hoofdweg 175 en 99, 010 55.08.72 Of 21.06.3U). SIMPLISTISCH! Saab 96 '71 in g.st. ie lak 1950,-, 01860- 13770. Schiedam De, bewoners van de Willem Brouwerstraat, aan de kant van de Gorzensehool, zullen binnenkort verrast wor den met een onderzoek naar de kwaliteit van hun huizen. De gemeente Schiedam vindt het tijd worden om na te £aan, of die woningen tegen aan vaardbare kosten op te knap pen zijn. Wat aanvaardbaar is maken overigens de bewoners zelf uit; die toezegging heeft de gemeente in politieke kring reeds, gedaan. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 24 november 1982 Anne ten Hoeve: 2e op de open Neder landse kampioenschappen voor junioren. i Liesbeth Beeks: tweede van Nederland Maassluis De budos- portvereniging Mahoro- kan heeft op dinsdag 8 de cember weer het grootste aandeel in de jaarlijkse huldiging van de sport- kampioenen in Maassluis. Liefst twintig judoka's van de sportschool van Koos Henneveld worden gehul digd. Het programma voor de avond is enigszins ge wijzigd. Was het eerst de bedoeling om het geheel te omlijsten met een quiz, door organisatorische pro blemen is dat programma- deel afgevoerd. Na het of ficiële gedeelte is er een instuif met rad van avon tuur, waar verenigingen mee kunnen dingen naar prijzen van 125, 75 en 50 gulden. De volledige lijst met kam pioenen ziet er als volgt uit: Standaardteams: MVC (eers te herenteam volleybal). Ex celsior M (kampioen 3e klas se KNVB) en het eerste team van tennisverenigign Be Quick. Individuelen: André van der Sar (motorrijder, zesde van Nederland in de 500 cc klas se, gepromoveerd naar de hoogste klasse), ïngrid Aal- ders (nationaal kampioene kunstrijden op de schaats). Budosportveremgmg Maho- rokan. Jeugdteam tot 16 jaar (kampioen van Nederland), heren seniorenteam (derde van Nederland en kampioen van Zuid-Holland). Dames: Jolanda van Meggelen (2e van europa alle categorieën), Monique Henneveld (junio ren kampioene van Neder land tot 44 kilogram), Lies beth Beeks (2e van Neder land in de klasse tot 56 kilo gram), Anita Heuveiink (2e van Nederland bij de junio ren tot 65 kilogram). Manne ke Schenk (3e van Neder land in de klasse tot 52 kilo gram), T. Boogert (3e van Nederland bij de junioren in de klasse tot 44 kilogram), Ellen Visser (3e van Neder land in de klasse tot 61 kilo gram), Josée Ham (3e van Nederland in de klasse tot 66 kilogram), Nel Eichorn (3e van Nederland in de klasse tot 72 kilogram), H. Henne veld (2e van Zuid-Holand in de klasse tot 61 kilogram), Renate Hoffman (le van Zuid-Holland bij de junioren in de klasse tot 66 kilogram). Heren; Rob Henneveld (kampioen van Nederland in de klasse tot 71 kilogram), Iraan Kars (2e van Neder land in de klasse tot 95 kilo gram), Barry Oudshoorn (2e van Nederland in de klasse tot 95 kilogram), Anne ten Hoeve (2e op de open Neder- Vlaardingen VFC kampt al geruime tijd met een vrijwel niet te gebruiken trainingsveld. Weliswaar wordt er de laatste tijd aan verbeteringen gewerkt, maar een optimale accomodatie zal het nooit kunnen worden. Daarvoor ligt het veld tussen de Rijksweg 20 en de Burgmeester Heusdenslaan nu eenmaal te on gunstig. persleiding en de veelvuldige wateroverlast, kon er nog „Het veld ligt lager dan die aangrenzende wegen," zo licht VFC-bestuurslid Thijs van Zanten de slechte situatie toe. De laatste weken stond het veld echter nog vaker dan voorheen onder water, zoals vanaf de Rijksweg heel goed te zien was. Het aanleggen van de persleiding naar de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie De Groote Lucht was daarvan de aanleiding. Deze loopt dwars door het trainingsveld, dat weliswaar opnieuw werd geégaliseerd, maar meer water dan voorheen bleef houden. De greppels waren namelijk verdwenen, maar aan het op graven daarvan wordt inmid dels de laatste hand gelegd. De verlichting is eveneens van het veld geweest en die moet nog worden bijgesteld. „Als die werkzaamheden klaar zijn," aldus Thijs van Zanten, „hebben we nog lang geen ideaal trainingsveld. Voor zover het al ideaal te noemen was. Het is nooit goed geweest en het werd dan ook een zandbak genoemd. De ge meente werkt heus wel mee en doet er wel wat aan, maar of het allemaal helpt, dat be twijfel ik." Geld .Eigenlijk," zo gaat Van Zan ten verder, „moet het trai ningsveld er een jaar uit. Het moet dan worden opgehoogd tot boven het niveau van de Van Heusdenslaan, een nieu we drainering erin en worden ingezaaid. Maar we beseffen dat zoiets erg veel gaat kosten en dat geld is er gewoon niet." Door het aanleggen van de maar weinig op het veld wor den getraind. Een allesbehalve ideale situatie, met als gevolg dat trainer Wim van der Zwart en zijn spelers uitwijken naar grasveldjes in Holy en re gelmatig duurlopen houden. Niettemin leeft bij VFC de hoop dat het veld na de huidi ge egalisatie en het graven van de greppels toch nog voor trai ningsveld kan doorgaan. „Noem overigens in heel Vlaardingen een ideaal trai ningsveld op," kijkt Thijs van Zanten verder dan zijn eigen vereniging. Zowel op de com plexen in park 't Nieuwelant als de Zuidbuurt is het of slecht of er moeten te veel verenigingen gebruik van ma ken. „Alleen het veld van Vlaardingen lijkt me goed," overdenkt Van Zanten, „Maar dat ligt in de Broekpolder dan ook erg hoog." Het maken van een greppel langs het eerste veld van VFC is volgens Thijs van Zanten een verbetering. Er staat dan minder water op het veld dan voor die tijd. Eigenlijk zou er ook nog wat aan de achterzijde van de tribune aan de water overlast gedaan moeten wor den. De kantine ligt namelijk evenals het trainingsveld ook lager dan het niveau van de Van Heusdenslaan. Met als ge volg dat er bij hevige regenval ook in de kantine waterover last ontstaat- Gelukkig niet zo erg als op het trainingsveld, dat ondanks alle werkzaamhe den in deze natte periode toch meer weg heeft van een bin- nenmeertje dan van een trai ningsveld... Schiedam Door een teveel aan inschrijvin gen voor de zaalvoet balbeker, wordt er maandag 29 november een voorronde afge werkt. Ook een groot aantal Schiedamse zaalvoethalverenigin- gen moeten een extra wedstrijd afwerken. De loting viel als volgt uit: WRW WK, HBSS—Spar- taan'20, Germinal Roestvast, TOGB Olympus Schiedam, VOBGZ, 't Vier spanNationale Ne derlanden, Euro sport—DHZ, Ned- IloydDe Maas, SFC—Excelsior '20 en GTBMVV'27. landse kampioensctiappen voor junioren). Marcel van der Water (kampioen van Nederland bij de Aspiranten in de klasse tot 53 kilogram), Nico Baelrijk (kampioen van Nederland bij de aspiranten in de klasse tot 62 kilogram), René van Buuren (kampioen van Nederland bij de aspi ranten in de klasse tot 70 ki logram), Jacco Qulst (3e van Nederland bij de aspiranten in de klasse tot 46 kilogram), Jurgen Kuitert (3e van Ne derland bij de aspiranten bij de zwaargewichten). Verder worden door sport wethouder Elly Coenen het aspirantenteam van gymnas tiekvereniging Advendo (14- 16 jaar), het jongens junioren B-l team van basketbalvere niging The Green Eagles en de kringgroep Maassluis van verenigingen van Duitse Herdershonden in het zonne tje gezet. Vlaardingen In de Lijn- bal' hallen kunnen bokslief- hebbers maandag 29 november; weer hun hart ophalen. De Westlandse boksvereniging BV 'Westland' houdf dan een grote boksavond. In de ring komen boksers van verschil-' lende verenigingen. Huize naar, Hoboken, Ommoord, Boxing '82, Schildkamp, West- land, Van 't Hof, Gouda en Te' Pas, komen met pugilisten naar Vlaardingen om een groots opgezet programma af te werken. De wedstrijden aan de Baanstraat starten om 20.06 uur. De prijzen varieren vaiï 25 gulden tot 10 gulden. Schiedam Tegen debutant ISA Amsterdam behaalden de' basketballers van invaliden- sportvereniging De Ooievaars' een nipte 36-32 overwinning. ISA was voor de Schiedam mers een onbekende ploeg. De Ooievaars startte uiterst bë- houdend en voorzichtig, eigen lijk bang om van de debutant, te verliezen. Ook ISA deed m de beginfase van de wed strijd rustig aan, zodat er maar weinig werd gescoord. Bij de rust hadden de Schiedammers een voorsprong van 22-18. Na de hervatting bleef de scqt; re gelijk opgaan, maar in de* slotfase van de wedstrijd pres teerden de Amsterdammers- het weer op gelijke hoogte te komen: 30-30. De Ooievaaré liet het verder niet komen eh bleef rustig het spel verdelep en scoren. Het werd uiteinde lijk een kleine maar, zeker verdiende 36-32 overwinning/

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3