ROTTERDAM i; Verwarde situatie rond vangen van stadsduiven 1 1 AGENRA Kindertelefoon in gevaar Marktkooplui vf; Ziek en wel ook naar vliegbases en Belgische markt Uitdoen, die overbodige verkeerslichten. Meisje ontvoerd en verkracht 350 Kilo vuurwerk op zolder Een week van 635 schepen II ■rf Steekpartij Rotterdams Nieuwsblad woensdag RZ/RV/RY/RW 1 december 1982 V' Rotterdam Op de Coolsingel zagen voorbijgangers 's middags een metalen vangkooï staan, waarin met graan dui ven werden gelokt. Er stonden twee mannen bij, een jonge en een wat oude re, die de schuif dichttrokken wanneer weer enkele vogels waren gevangen. In de nabijheid was een bestelwagentje ge parkeerd, waarin zich reeds vele duiven in houten hokken bevonden. Er ont stond de nodige discussie, want niet alle voorbijgangers waren het met de gang van zaken eens. De mannen bleken ech ter in het bezit te zijn van een door Fau nabeheer afgegeven vergunning voor het vangen van stadsduiven. Overigens staat die vergunning, die tot en met mei volgend jaar geldig is, op naam van de vader van de jongere man. De vader ligt momenteel in het ziekenhuis. Zijn zoon meent, dat de me thode van het vangen per kooi heel wat menselijker is dan die bij metrostation Slin- ge is gebruikt. Die voorziet in het insmeren van een strip met een iakachtige sub stantie. De Rijswijkse onder neming Rentokil neeft toege geven dat er aan haar me thode bij het verdrijven van duiven letterlijk onvolko menden kleefden. Daardoor vielen door lijm aangetaste duiven als stenen uit 4 de lucht. 'Ondervanger' De heer De Boer van de ge meentelijke Ontsmettings- dienst is adviseur van particu lier en overheid ten aanzien van de bestrijding van ook de duivenplaag. Het is hem be kend, dat de heer J.Strack uit Overschie, die wel de 'ge meentelijke duivenvanger' wordt genoemd, een klein deel van zijn werk uitbesteedt. De heer Strack doet dat aan de man, die momenteel in het zie kenhuis wordt verpleegd. Een 'ondervanger' van de vanger dus. De heer De Boer; „De vergun ning wordt inderdaad afgege ven door Faunabeheer. Op de naleving van de bepalingen moeten politie en inspectie van dierenbescherming letten. Er mag door de bevoegde van gers worden gewerkt met net ten, kooien en de heer Strack heeft ook toestemming voor het afschieten van duiven. - Voorts heb je dan de strip- met-lak-methode van het Rijs wijkse bedrijf en de strips met lichtmetalen punten van een bedrijf in Breda. Zeker 85 pro cent van de duiven is ziek. Wat er met de gevangen dui ven gebeurt?" „Een groot gedeelte wordt af gemaakt, maar het is mij ook bekend, dat in Belgie Neder landse stadsduiven op markten te koop worden aangeboden. Zeer onsmakelijk, want er is een grote kans dat je er ziek van wordt. Ook gaan er wel exemplaren naar vliegbases van de Luchtmacht. Ik weet vrijwel zeker, dat dit geldt voor bijvoorbeeld Leeuwar den. Ze hebben daar buizerds, d,ie de startbanen en het lucht ruim in de omgeving moeten vrij houden van vogels, die an ders in 'aanvaring' zouden kunnen komen met straalja gers. De duiven worden losge laten om de buizerds zich te kunnen laten oefenen in het vangen. Als er op een bepaald moment weinig vogels zijn, dienen de duiven tevens tot voedsel van de roofvogels." De heer Strack verklaart het niet goed te vinden, dat mid den op de dag en dan ook nog in de binnenstad duiven wor den gevangen. 's Nachts „Ik heb er een ontzettende he kel aan, dat het publiek er zo nadrukkelijk mee wordt ge confronteerd", is zijn stand punt. „Uiterlijk tien uur 's morgens moet je er mee op houden Zelf ga ik meestal 's nachts op pad. Ik zal er op wij zen, dat het moet worden ge daan, zoals ik het wil, want ik ben de hoofdvanger. Er zijn bij de gevangen exemplaren ook wel postduiven, maar als die eenmaal met bacillendragende exemplaren in aanraking zijn geweest, wil de eigenaar ze niet meer terughebben. Tien tot vijftien procent van de ge vangen duiven laat ik weer vliegen omdat ze nog tamelijk gezond zijn." „Een nogal eens in andere plaatsen toegepaste methode is koren in alcohol te drenken en dat neer te strooien; de duiven zijn er verzot op. Je kunt ze dan heel makkelijk vangen*. Maar dat mag je zeker op pun ten met druk verkeer niet doen, want ze komen op deze wijze dronken van de alcohol „Ik moet bruggen, ook de bo gen vrij maken van zieke dui ven", vertelt hij. „Schilders willen er anders geen onder houdswerk aan verrichten. De slank is namelijk ondragelijk. De uitwerpselen van deze zie ke dieren zijn zwaar giftig. Ik heb er zelf al het nodige na deel aan m'n luchtwegen van ondervonden. Daardoor moet ik altijd een spuitje met spul bij me hebben voor het geval ik het benauwd krijg." Een vraag is hoe de vogels worden afgemaakt. Strack; „Die zijn door vergassing heel gauw uit hun lijden verlost. Nee, ik zou ze beslist niet de nek kunnen omdraaien, zoals wel eens wordt gedacht. Met het leveren van duiven aan Belgische kooplieden en zo laat ik me niet in," Bij de Ontsmettingsdienst zou men graag een meer uniforme regeling zien, waarbij zo wei nig leed wordt berokkend aan Midden op de dag midden op de Coolsingel een kooi, waarin duiven worden gevangen. Niet zo'n prettig gezicht voor de passanten, die meer dan eens het vangen trachten te verhinde ren. de vaak misvormde duiven. Voorlopig echter zal dit wel een vrome wens blijven. Zij, die zich illegaal met het van gen bezighouden of dat gaan doen en worden betrapt, zul len overigens streng worden aangepakt. Met volle instem ming van de heer Strack. door Ben Swaep Rotterdam De politie heeft gisteren op een zolder van een woning in de Delistraat 350 kilo vuurwerk in beslag geno men. De eigenaar kreeg een proces-verbaal In een bedrijfskantine aan de Industrieweg trof de politie een partij van 15 kilo vuur werk aan, die te koop werd aangeboden. zo onverwacht naar beneden fladderen, dat autobestuurders zich rot zouden schrikken. En dan kunnen er ernstige botsin gen ontstaan." De heer Strack meent dat de enorme concentratie van zieke duiven een bedreiging van de volksgezondheid vormt. Het zou volgens hem -en dat is eveneens de zienswijze van de heer De Boer- van misplaatst medelijden getuigen er niets aan te doen. Verwarrend „Alles goed en wel", zegt de heer H. Dupon van Dierenbe scherming, „maar het is toch allemaal wat verwarrend. Vergunning van Faunabeheer, toestemming van de ROTEB, controle door ons en de politie. Ga d'r maar aanstaan. Daar komt nog bij, dat er de laatste tijd ook weer gifmengers op stap zijn. Tarwe met parathi- on. Beseffen die lieden wel wat ze de vergiftigde vogels aandoen. We hebben een klacht bij de politie gedepo neerd, maar je moet maar 'ns zo'n vent achterhalen. Het is alleen maar mogelijk er iets aan te doen als het bewijs is te leveren, dat er onnodig leed ten aanzien van de duiven is veroorzaakt. Nu heeft Koos van Donk van de Vogelklas Karei Schot aan het Afrikaan- derplem vergiftigde duiven la ten onderzoeken bij het Cen traal Diergeneeskundig Insti tuut. Daar heeft men inder daad sporen van parathion aangetroffen bij de vogels." De heer Strack, die zegt zelf een groot liefhebber van (le vende) postduiven te zijn -hij heeft er dan ook heel wat- heeft momenteel een heel moeilijke opdracht. i Een aantal marktlui aan de Hoogstraat heeft het niet zo op de PTT. Het nieuwe hoofdkan toor stond ze niet direct in de weg, hoewel een (kleine) ver plaatsing nooit in dank is afge nomen. Maar nu de PTT boven dien ondergronds is gegaan is een aantal kramen niet of nau welijks te bereiken. En uiteraard scheelt dat in de omzet. ,,En ze werken niet eens in die gaten", aldus een verontwaardigde marktkoopman. ÖPIQ-SG Rotterdam In de afgelopen week zijn in de Nieuwe Water weg binnengekomen 635 schepen metende 5.776.398 brt. Hier van waren bestemd voor Rotterdam (met inbegrip van Pernis, Botlek en Europoort) 542 schepen, Schie dam 5, Vlaardingen 21, Dordrecht 32, Hoek van Holland 19, Zwijndrecht 1, Cape::e a/d IJssel 1 en overige havens 12. In hetzelfde tijdvak van 1981 kwamen binnen 603 schepen metende 5.466.991 brt. waarvan 511 schepen bestemd waren voor Rotter dam. Sinds 1 januari zijn binnengekomen 31.383 schepen me tende 254.273.330 brt. tegen 30.148 schepen metende 255.153.589 brt. in dezelfde periode van het vorig jaar. Rotterdam Als het minis terie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur niet vóór 1 januari een bedrag van ongeveer 135.000 gulden vrijmaakt, worden zeker vijf kindertelefoons met sluiting bedreigd. Onder hen valt ook de Rotterdamse kinder telefoon. De andere.vier zijn gevestigd in Groningen, Utrecht, Venlo en Heerlen. De kindertelefoons zijn ont staan in 1979, het jaar van het kind. Landelijk bekeken bel len jaarlijks ongeveer 35.000 kinderen met vragen om in formatie of hulp. Het ministe rie heeft al eerder verklaard niet graag (e zien dat deze vorm van Hulpverlening ver dwijnt maar dat er geen geld beschikbaar is Het landelijk overleg kindertelefoons heeft inmiddels een beroep gedaan op de leden van de Tweede Kamer zich in te zetten om alsnog geld vrij te maken voor de vijf noodlijdende kinderte lefoons. Tussen alle drukte over de vervanging van de spoorverbinding door de stad door hebben de raadsleden in de commis sie voor ruimtelijke orde ning, verkeer en vervoer het zelf misschien niet eens in de gaten gehad, dat ze gisteren een opmer kelijk besluit hebben ge nomen. Ze hebben een stel ver keerslichten uitgescha keld! Ze hebben er niet eens veel drukte over gemaakt. Een actiegroep had nog gevraagd om op dat kruis punt extra voorzieningen voor voetgangers te tref fen, maar zelfs dat vond Ruud van Middelkoop (PvdA) niet nodig. „Ik heb nog nooit een voetganger gezien, die zich wat van verkeerslich ten aantrekt", zo moti veerde hij zijn instem ming met de uitschake ling van de lichten. Wat is de kwestie? Ruim drie jaar geleden, ïn juni 1979, stelden Verkeers dienst en Verkeerspolitie voor om 22 van de 155 ver keerslichteninstallaties ïn Rotterdam buiten wer king te stellen, omdat die op kruispunten staan, waarop ze eigenlijk over bodig zijn. Een uitstekend voorstel, vond de toenma lige wethouder Hans Men- tink. Maar toen kwamen de wijk-en deelraden in het geweer. .Afblijven", riepen ze in koor, want de plaatsing van verkeerslichten is iets, waarover zij iets te zeggen schijnen te heb ben. Op het moment, dat wijk- en deelraden en ac tiegroepen hun stem ver heffen, is op het stadhuis de kous al af. De direc teur van de Verkeers dienst, ir. Cees de Wijs, probeerde nog iets van zijn voorstel te redden door aan te bieden eerst bij de wijken te gaan vra gen welke van die 22 ver keerslichten er uitgescha keld, mochten worden. Mentink waagde het zelfs te zeggen, dat de wijken maar dienden aan te to nen welke lichten per se in werking moesten blij ven. De afloop is bekend; alle 22 installaties bleven draaien. Totdat.— Op het kruispunt Wester- singel-Binnenweg- Eendrachtspleïn ver scheen Gemeentewerken om ter gelegenheid van de reconstructie van Binnen weg en de toedekking van de metrostations de boel overhoop te halen. Het ge volg was, dat de verkeers lichten werden uitgescha keld en slechts op oranje bleven knipperen. En zie, o wonder, wat er gebeur de: de afwikkeling van het verkeer verliep heter dan ooit! Geen files meer, geen nodeloos wachten, geen irritaties over node loze tijdverspilling. Totdat de straat er weer netjes bijlag, de lichten weer werden ingescha keld en de files terugkwa men, er opnieuw gewapht moet worden en de irrita ties toenemen. Want ie dereen weet nu, hoe ge makkelijk het ook kan— Dat is de Verkeersdienst en de Verkeerspolitie te gortig geworden. Nederig 'JT ?,u. door Koos de Gast vroegen zij aan politiek Rotterdam of zij de lich ten alsjeblieft weer moch ten uitschakelen. Ver keersregeling op dit kruispunt blijkt onnodig en is niet te motiveren. Welnu: hoewel de bewo nersorganisatie 'Samen werking in Cool' nog wat tegensputterde, hebben de raadsleden van PvdA, D'66 en PSP in de raads commissie voor verkeer nu hun toestemming gege ven de knop weer om te draaien. De lichten gaan knipperen. Rust en regel maat keren weer op het Eend r a ch tsp lein Alleen blijft over de intri gerende vraag, hoe het nu met die andere 21 overbo dige verkeerslichten zit. Ze werken nog steeds, houden het verkeer op en dienen nauwelijks een doel. Verkeerslichten als statussymbolen in wijken en deelgemeenten. Je telt kennelijk niet mee zonder rode en groene feestver lichting. Het college zou de moed moeten hebben nu maar eens rigoreus de knoppen van die 21 andere installa ties te laten omdraaien en op oranje te zetten. Uit er varingen in de praktijk zal dan wel blijken waar het fout gaat en de instal laties alsnog opnieuw in gebruik dienen te worden gesteld en waar het moei teloos zonder kan. De ervaringen op het Een- drachtsplein bewijzen, dat op een reeks plaatsen in Rotterdam volstrekt nodeloos in het verkeer wordt ingegrepen. Het dient geen enkel doel. Uitdoen die dingen. Dordrecht Een 19-jarig meisje uit Dordrecht is op de kruising van de provinciale weg naar de Kop van 't Land en de Noordhoven weg ont voerd en kort hierna in een laadbak verkracht. Het meisje zou door haar moe der worden opgehaald, toen zij plotseling van achteren de bosjes in werd getrokken en een mes tegen haar rug ge duwd kreeg. Het slachtoffer werd meteen geblinddoekt en kreeg een prop in de mond. Daarover bond een man, die steun kreeg van een ander, een doek. Het meisje werd in de laadbak van een vrachtwagen gelegd en geboeid. De wagen reed weg en stopte op een on beken 4T- de plaats, waar een van di twee haar verkrachtte. Ever,! later werd het meisje in d>( f buurt waar zij was ontvoerd V uit de wagen in de berm ge A» gooid. Het slachtoffer kan over het signalement van de dader; en de plaats van het misdrij niets vertellen. Rotterdam In een jongeren centrum aan de Molenwater? weg heeft een 19-jarige Rotter dammer tijdens een ruzie eer' 17-jarige stadgenoot in de bors en de wang gestoken. He slachtoffer is opgenomen ir- het ziekenhuis. De dader t.f aangehouden. Woensdag 1 december De Schouwburg*: 20.15: Haag se Comedie speelt 'Het kind van de rekening' van Georges Feydeau, met Anne-Wil Blan kere, Marjon Brandsma, Guido de Moor, Rick Nicolet, Kees Coolen, Jimmy Berghout en Jules Croiset. Hofpleinthea ter: 20.15: 'Geboren in Blij- dorp' meto.a. Ellen Vogel, Marijke Merckens, Cor van Rijn ea. De Lantaren: 20.30; Het Penta Theater speelt 'Dame Blanche' De Doelen: 20.15: R. Ph. O. solisten 82/83; Raymond Delnoye, fluit, Car los Moerdijk, piano, werken van o.a. Berio, Enescu, Kuhlau en Reinecke. Conservatori um: 12.45; Lunchpauzeconcert door leerlingen van Elly Salo- raé, piano. De Doelen: 14.30: St. Poppentheater Globedorus met 'Het knollen verhaal'. Pop pentheater Belle Psss: 14.30: Het poppentheater speelt 'Het land van oorsprong. Donderdag 2 december Hofpleintheater: 20.15: 'Ge boren in Blijdorp' met o.a. El len Vogel, Marijke Merckens, Cor van Rijn e.a. De Lanta ren: 20.30: Het Penta Theater speelt 'Dame Blanche' De Lantaren-2: 21.00: 'De Om weg' door Marlies Heuer en Die van Duin. Piccolotheater: 20.30: I.N.S. Mannen vah de Dam met 'De pelikaan' van A. Strindberg. De Doelen: 13.00: Orgelbespeling in lunchtijd door Arie Keijzer. De Doelen: 20.15: Bachcyclus 82/83; Wik- tor Liberman, viool en Alexander Warenberg, piano. Luxortheaten 20.15: Wiener Operettetheater met 'Die Csérdétfürstin' van Emmerich Kélmaru Het Berenei: 21,45: Het Maandagmorgen Kwartet (moderne jazz). J.C. Chillup: 20.30: Film; 'The Shining' re gie S. Kubrick. Stadsgehoor zaal: Vlaardingen, 20.15: Dario Fo Festival; De Nieuwe Ko medie met 'Gezichtsverlies'. Bioscopen Alhambra 1; 'Ademloos' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Al hambra 2: 'Grease II' (al) dag. 2.00 u, woe. 1.30 en 4.00 u, en 'Les uns et les autres' (al) dag. 8.00 u. Calypso 1: 'De man met het dodelijke oog' 12) dag. 2,00-7.00 en 9.30 u. Calypso 2; 'Road Warrior' (16) dag. 1.45- 6.45 en 9.15 u. Calypso 3: 'Stripes' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Centraal: 'Mystiek' (18) dag. 12.30- 2.15-4.00-5.45-7.30 en 9.15 u. Cineac (Beurs): "The class of '84', (16) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 u. Cineac t Bijen korf): 'Piranha-2 Flying Kil lers' (16) dag. 7.00 en 9.30 u. Cinerama 1: 'Blade Runner' (12) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. Ci nerama 2: 'Poltergeist' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Cine^ rama 3: 'Young doctors in love' (al) dag 2.15-6.45 en 9.15 u. Cinerama 4: 'Querelle' (16) dag, 2.15-7.15 en 9.45 u. Cine rama 5: 'La passante du Sans- Souci' (al) dag. 2.15-6.45 en 9.15 u. Corso: 'The Thing' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Krite- rion: 'La nuit de Varennes* (16) dag. 8.00 u. Lumiere 1: 'Porky's pikante pretpark' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lu miere 2; 'The entity' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: 'Monty Python live at the Hol lywood Bowl' (al) dag. 1-45- 6.45 en 9.15 u. Lumiere 4: 'Summer Lovers' (12) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. Luxor: 'Once upon a time in the west* (al) dag. 2.ÖÖ en 8.00 u, behalve woe. Metro 1: 'Nighthawks* (16) dag, 2.00-7.00 en 9.30 u, maandag en woensdagavond geen voorstelling i.v.m. bingo. Metro 2: 'The Border" (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 n, woe. 7.00 en 9.30 u. Rex: 'Slipjes, die uit de schoolbank klappen' (18) dag. doorlopend van 10.00- 24.00 u. ThaIia:(,'Van de koele meren des doods' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. 't Venster 1: 'Yol' dag. 19.30 u, en 'Pas sion' (16) dag. 22.00 u, ma. ge sloten. 't Venster 2: 'Cinema thema', tien films die het me lodrama in de Amerikaanse film illustreren. Twee films per avond, 20.00 en 22.00 u. 't Venster 3: 'La femme d a cöté' (16) dag. 19.30 u en 22.00 u. Kindervoorstellingen Cineac (Bijenkorf): 'Bugs Bunny' dag. 2.00 u. Passage: 'The Aristocats' woe. 2.00 u. Metro 1: 'Kuifje en de zonne tempel' woe. 2.00 u. Spijkenisse Euro 1: The entity' (12) dag 1.30-6,45 en 9.15 u. Euro 2: 'Eye of the tiger-Rocky-3' (12) dag. 1.30-6,45 en 9.15 u. Euro 3: 'The Road Warrior' (16) dag. 1.30-6.45 en 9.15 u, zat. zond. en woe. 6.45 en 9.15 u. Euro 4: 'Porky's pikante pretpark' (16) dag. 1.30-6.45 en 9.15 u. Kin dervoorstellingen (al) Euro: 'Donald Duck's zomerfeest' woe. 1.30 u. ïs Hellevoetshiis Tivoli-theater: woe. 'An eye for an eye' (16) dag. 20.00 u. Kindervoorstellingen (al) Tivoli-theater: 'Abba, the mo vie' woe. 14.30 u. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1: 'Lekke re spelletjes* (18) dag. 2.00 u beh. zondag, en 'Dokter Zjiva- go' (12) dag. 8.00 u, zond. 1.45 en 8.00 u. Zaal-2: 'Class of 1984' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u, zond. 1.45-4.15-6 45 en 9.30 u. Zaal-3: The Road Warrior' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u, zond. 1.45-4.15-6.45 en 9.30 u. Cinode: 'De liefde tussen Im- macolata en Concetta' (16) dag. 8.00 u, vrij. en zat. 7.00 en 9.30 u. Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Tom en Jerry' zat. en zond. 2.00 u. Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apotheken zijn dagelijks geo pend van 8.30-17.30 u. Buiten deze tijd, dus ook in de week einden is voor spoedgevallen een waarnemingsregelïng^ Men kan via het antwoordap paraat of het mededelingen bord van uw eigen apotheek te weten komen welke apotheek waarneemt. Betreft het een spoedrecept, dan kunt u een taxi nemen. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur over handigt. Taxi Telefooncentra le. Tel: 010-361222. Artsen- boodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam). Integraal Kan kercentrum Rotterdam: „Te lefoonbaken voor vragen over kanker" I.K.R, Tel: 010- 634130. Ambulancedienst: Voor Berkel, Bergschenhoek en Bleiswijk Tel: 010-333300. Diversen Telefonische Hulpdienst Rijnmond; Rotterdam 010- 362244, Schiedam 010-731161, - Voor hulp bij maatschappelij ke en geestelijke noden. Tele fonische Hulpdienst Spijke nisse: (van 22.00 tot 04.00 u): Tel: 01880-25952. H.I.C.: Hulp en informatiecentrum Post kantoor Coolsingel Tel: 172^29, sociale en culturele informatie rechtshulp, studie en onderj|r wijszaken, vacaturebank, loon 4:$ technische dienst enz. Geo "'if pend maand. 11.00-17.00 u-ffs dinsd. t/m vrij. 8.30-17.00 u Crisiscentrum Rotterdam^;! Mathenesserlaan 270, tel: 76 3Sf 44 Voor mensen met aeeutf^J problemen op elk gebied. Geoi pend 24 u per dag ook zater., dag en zondag. A.A. werkr groep Rotterdam: Bergweg 307a, tel: 673815, voor mensen^ met alcoholproblemen. Stich?,! ting Rechtswinkel: tel-Ü; 525690, Kralingen: Lusthof-I^ straat 102, di. 17.00-18.30 u$ Goudse Rijweg 39b, di 19.00-& 20.00 u. Bloemhof; Violier-» straat 1 di 17.00-20.00 u, Span-ï gen: Potgieterstraat 8, do< 17.00-20.00 u Bureau vootf| Rechtshulp Zuid: Plein werö 218-220, di t/m vrij. 10.00-12. u. Noord: Teilingerstraat I ma 13.00-16.00 u, di. t/m vi 10.00-16.00 u do. 19.00-21.00 vrijdag van 14.00-16.0Q notari aanwezig.. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5