Rotterdam beperkt hui MffllWSBLftO I lager loon af Mini- Weinig steun voor tweedeling Binnenmaas van krant Gemeentebestuur sluit 'hotel' en illegale cafe's 'Werktijdverkorting bij alle installatiebedrijven' in Kleuters op klompen. Industriebond FNV: Sioop Kasbah 3R0TTERDAM "\M Rotterdam Onmiddel lijk nadat burgemeester en wethouders daartoe hadden besloten heeft de politie gistermiddag een 'hoerenhotel' aan de Claes de Vrieslaan en twee ille gale cafe's aan de Volma- rijnstraat en de Zwaarde- croonstraat gesloten. Hotel Bel Air ging dicht, omdat in het hotel gele genheid werd gegeven tot prostitutie en omdat er een illegaal café werd geëxploiteerd. Het café aan de Zwaardecroon- straat is op advies van de politie onmiddellijk na de sluiting dichtgetimmerd. De exploitanten van Ho tel Bel Air en het café aan de Volmarijnstraat hebben de waarschuwing gekregen dat ook deze panden worden dichtge timmerd als de exploita tie wordt hervat. De sluiting is het eerst zichtbare wapenfeit van de onlangs ingestelde werkgroep, die het Rotter damse college adviseert over de aanpak van pros- titutieproblemeh in onder meer de wijken Middel land en Katendrecht. De actiegroep Middelland had begin deze week aan gedrongen op een snel in grijpen, omdat de leef- baarheid door straatpros- titutie en illegale cafê's steeds slechter wordt. H.l. Ambacht Zon tweehonderd kleuters uit H.L Ambacht kun nen met warme voeten de winter door. Elk jaar brengt Sint Nicolaas een nuttig kado mee voor de leerlingen van de vier bijzondere kleuterscholen en dit jaar besloot hij het ge schenk extra nuttig te laten zijn. Alle kleuters kregen een paar klom pen, keurig op maat gemaakt door de nog in Ambacht werkzame klompenmaker Bies- broek. Bij zijn bezoek aan een van die kleu terscholen, „De Weg wijzer", kon-de goed heiligman zelf zien hoe parmantig de kleuters met hun klompen klos send rondstapten door het lokaal. .ZATERDAG 4 DECEMBER J9Ö2 haar dat zii wemiff voelen voor au auenwu»- - maas heeft zich bij het uit vijf gemeenten te vormen Binnen- maas neergelegd. Puttershoek en. Mijnsheren- land blijven een kleinschalige oplossing bepleiten, waarbij Maasdam met Puttershoek wordt samengevoegd en west- maas met MijnsheerénJand en Heïnenoord, Meer hoop op een aanpassing van het wetsont werp is er voor het behoud van de Beerenplaat voor Oud- Beijerland. Burgemeester Van Tellingen, bepleitte deze zaak. waarmeebehalve achttien procent van de oppervlakte van deze gemeente ook acht procent van de totale op brengst van de onroerend- goedbelasting is gemoeid. In het wetsontwerp is 'De Beer aan Spijkenïsse toebedacht. Als de commissie oren heeft naar de argumenten van Oud- Beijerland, zou het aan de an dere kant van de gemeente wellicht beter haalbaar zijn, om de splitsing van de buurt schap Greup te voorkomen en die in haar geheel bij Binnen maas te voegen ten koste van Oud-Beijeriands grondgebied. Dit werd door Heinenoord en Mijnshr-erenland gevraagd. 's N 4-: y&i* Rotterdam De gemeente Rotter dam gaat de strijd aanbinden met huizenhandelaren die via veilingen woningen in stadsvernieuwsgebieden verwerven. Hij wil voor hen de mo gelijkheid beperken om hun bezit door te verkopen. Gisteren maakte wethouder voor stadsvernieu wing Pim Vermeulen bekend, dat de gemeente streeft naar een aanvulling van de woonruim- tevcrordening. In die aanvulling hoopt hij te kunnen regelen, dat in de toekomst alleen nog maar een woonvergunning wordt gegeven aan kopers van voormalige huurwoningen: Wanneer de nieuwe eigenaar als urgent-wo ningzoekend bij de dienst woonruimtezaken staat ingeschreven; En/of wanneer de nieuwe eigenaar een zoge noemde distributiewoning achterlaat, die door woonruimtezaken kan worden toegewezen aan. een (andere) urgent-woningzoekende. Vermeulen gokt erop dé wijziging in de woon ruimteverordening binnen enkele maanden te kunnen, doorvoeren. Als de wijziging eenmaal door Kees Jonker. Rotterdam Bij de reor ganisaties, die op- til. staan.. )ij de Rotterdamse instal latiebedrijven, i valt mét de Industriebond FNV niet te'praten over een sociaal ilan, maar wel over, ar- >.ei dstij d v erkor.tin g„Al leen op deze wijze kunnen' iwé er voor'zórgen, dat er tnindei' mensen op' straat ^oraën.' te staan", aldus vakbondsbestuurder Henk Walhavens. .Door het" uitblijven1 van in vesteringen. in het Rijn- Jnpridgebied, onder meer bij Shèll en Esso, en door het mindere werkaanbod in de scheepsbouw zijn alle instal latiebedrijven in deze regio in de financiële problemen gekomenu Hét gaat onder meer om Van Rietschoten en Hou wens. De Hoop Groen- pol, GTI en Croon. Bij enke le van deze bedrijven zijn al reorganisatieplannen aange kondigd, bij de anderen wor den ze binnenkort verwacht. Inmiddels hebben de kader leden besloten om gezamelijk op te trekken in de. onder handelingen mei. de'directies. Wairavens: „Zodat we niet geconfronteerd worden met de opmerking, dat arbeids tijdverkorting onhaalbaar is, omdat dat concurrentie ver valsend zou werken. In dit geval eisen we bij alle bedrij ven hetzelde". Bij de Rotterdamse installa tiebedrijven werken vierdui zend mensen. Enkele hon derden arbeidsplaatsen staan volgens Wai ravens op tocht Het Weena krijgt: een nieuw gezicht. De vertrouw de Kasbah- gebouwtjes verdwijnen onder de slo pershamer, om plaats te maken voor kantoorge bouwen woningen. door de raad is goedgekeurd, zal dus^geen woonvergunning meer worden verleend: aan 'mensendié -nédie "goedkeuring- een voorma lige huurwoning kopen zonder een. urgentie- verklaring te hebben of een 'vervangende huurwoning' daarvoor in de plaats te kunnen bieden V Aangezien vrijwel allé woningen, die op de vei ling in het Beursgebouw geëxecuteerd worden, in handen komen yan onroerend goed-expioi- tanteri, betekent de maatregel, dat zij hun han delswaar niet of nauwelijks meer kunnen door verkopen}. V:d De groep urgént-woningzoekenden in Rotter dam „bedraagt 'slechts' achtduizend. En gezien het feit,'dat zij al vaak geruime tijd wachten op een voor hen betaalbaar huurhuis, is de kans gering, dat, zij wildoende financiële middelen zullen hebben om' een huis te kunnen .kopen. Bovendien lijkt het op basis van de huidige wo- r.ingmarksituatic vrijwel uitgesloten, dat nict- urgent-woningzoekenden hun huurhuis ais po tentiële distributiewoning willen ruilen voor een koopwoning. Ook de bezoekers van de presentatie bij het RN kun nen meewerken de mensapen achter deze tralies van daan te halen. Door lid te worden van de Vereniging Vrienden van Blijdorp of door een gift te geven voor de renovatie van het mensapengebouw. Rotterdam De II nie BLHP (hoger personeel) xs woedend over de voorwaar den die door het ministerie van economische zaken wor- v den gesteld over een kre dietverlening voor het Rot terdamse bedrijf Radema- ,'r'kers Aandrijvingen. .Rademakers heeft bij de overheid een krediet ge- Araagd van 2 1/2 miljoen: Cgulden omdat het eigen ver mogen vrijwel is verbruikt. De lening is tevens bedoeld om. een aantal noodzakelijke inves teringen tè doen. Op verzoek van de vakorganisaties en -.in goed overleg met de directie is een ondernemingsplan opge steld door ,het adviesbureau Krekel, Van der Woerd. Wou- tense, waarin tevens een reor ganisatievoorstel is opgenomen. Onderdeel van dit plan is dat cr veertig mensen moeten afvloei en. Economische zaken heeft nu als eis aan de kredietverle ning verbonden dat er meer werknemers moeten worden ontslagen en dat er afstand moet worden gedaan van het recht op de zogenaamde veer tiende periode. Als zeer speciale eis stelt EZ dat de arbeidsvoor waarden per heden moeten worden bevroren. Dit houdt in: geen prijscompensatie, geen in dividuele verhogingen, geen promoties, etc. „Dit is van de zotte", aldus Unie-bestuurder Hans Hooges- teger. ..Economische zaken grijpt hiermee in, in de tussen werkgevers en werknemers overeengekomen cao en in de contractsvrijheid". Hoogesteger heeft in een telegram aan het kabinet om spoedoverleg ge vraagd. "Rademakers heeft volgens hem uitstekende mogelijkheden, le vert een kwalitatief voortreffe lijk produkt en met het onder nemingsplan als basis, is de toe komst van het bedrijf niet in het geding. Uilponden De geplande aanvullende maatregel in de woonruimteverordening veroorzaakt nog wat: de huizenhandelaar heeft veel rninder moge lijkheden om zijn onroerend goed uit te pon den. Dit uitponden komt veelal neer op het ge splitst verkopen van de woning aan de zittende huurder. Die zittende huurder zal zeker met met een urgentie-verklaringivoor zover nij er een heeft) zijn eigen huurhuis gaan kopen, nij zou immers nooit een urgcnticyerKlanng op grond van zijn bestaande woonsituatie aange- r vraagd en gekregen hebben, als hij het in zijn huurhuis naar zijn zin heeft. Meerjarenplan De mededeling van wethouder Vermeulen! maakte deel uit van een uitgebreide uitleg over het meerjarenplan stadsvernieuwing 1°°** 1986'. Zoals deze krant al diverse .malen be richtte, wil de gemeente Rotterdam in de ko mende vier jaar zo'n 150 miljoen gulden stop pen in het aankopen van naar schatting «i.uuu woningen per jaar ten behoeve van de stads- vernieuwing. Daarbij gaat de gemeente uit van een gemiddelde prijs van 12.500 per woning. Vanwege de slechte financiële positie kan Kot- terdam niet meer overgaan tot een grote alge- mene aankoopacüe, zoals dat gebeurde ui de eerste fase van de stadsvernieuwing. In het vervolg zal "de aankoop van woningen in fasen dienen te geschieden, aldus de nota, waarin het gemeentebestuur nogmaals stelt, dat een ge meentelijk woningbezit een essentiële voor waarde is voor systematische verbetering van woonwijken. Om de stadsvernieuwing de komende jaren fi nancieel kans van slagen le geven is steun van I de overheid voor renovatie en-womngverbete-, ring noodzakelijk, aldus bet college. Rotterdam Wie tussen dinsdag en donderdag 23 december de hal van het Rotterdams Nieuws blad aan de Coolsingei binnenstapt, zal zich in een dependance van de Rotterdamse Diergaarde kunnen wanen. Ter gele genheid van het 125-jarig bestaan van de Diergaar de wordt dé grpte hal voor het grootste gedeel te ingeruimd voor de ju bilerende instelling. Sa men roet enkele mede werkers van de Dier gaarde richt de vereni ging Vrienden van Blij dorp de',onder haar au spiciën te houden ten toonstelling in het RN- gebouw in. In januari bestaat dé. "wat gerust kan worden genoemd: supportersclub zelf twin- tig jaar.In die tijd kon den reeds heel wat schenkingen worden verricht. Zo de anderhal ve ton, welke, was ge moeid met de renovatie van het dit voorjaar door Prins Bernhard heropen de Henri Martinhuis. Thans gaat de vereniging zich sterk maken voor de verdere, hoognodige re novatie van het mensa- pengebouw. -1 De presentatie bij het RN ,is ;hoofdzakèlijk ook een gids, die leidt naar de beide grote exposities 'in de Diergaarde. 'Evolutie.. I 100 jaar naar Darwi'n' en 'Huisdierrassen tri Ne derland' worden daar tot T maart. gehouden, yoorts is éri een kleine zelfstandige tentoonstel-, ling 'Fossielen komen tot leven' te bewonderen. Verder zijn er. geprepa reerde dieren te zien. die een natuurlijke dood zijn gestorven. Maar ook zul len bijvoorbeeld levende vogels deel uitmaken van de presentatie. Flora Panelen met foto's, ook van de oude Diergaarde, vormen stellig een be langrijke trekpleister. Dat Blijdorp ook een j mondiaal erkende bota nische tuin is. zal, tot uit drukking komen in de omlijsting van het geheel met fraaie planten en bloemen. Tijdens de gratis toegan kelijke Blijdorppresenta- tie ontvangen de bezoe kers tegen inlevering van coupon 121 van het RN-evenementen- paspoort een korting van vijf gulden op de waar devolle set jubileumpen.- ningen van de 125-jarige Diergaarde. Daarbij krijgt men gratis de his torische prent ter waarde j van i 2,25, die in samen- werking met. Nationale, Nederlanden, .werd ver-; vaardigd. <Y 'k,k '80.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1