verveel me te pletter' 'Waarom de scholen niet geraadpleegd? Ziekenfondsen tekenen akkoord SPORT 19 oBALDADIGo NOAD te wisselvallig voor eerste divisie 'Halte bus 52 te ver ran bej aardenf lat' 'Passage zit nu vaker voP enquête onthutsend Schoolbesturen over opdoeken Onderwijskrant: 7Als u begrijpt wat ik bedoel Waterweg fuseert met Delft Burgemeester Te Loo: 'Lokale omroep niet betalen uit CAI' Kampioenen gehuldigd Cursus squash Veldtoertocht van TC Rijnmond Surfers vergaderen LI -Schiedam „Wel leuk, hoor, zo'n enquête, maar 1 "krijg ik daardoor een baan? Nee. En het arbeidsbu- reau kan mooi kletsen dat ze je helpen, maar die Ingaan mee met de overheid. Banen voor geschoolden p met 'een diploma, maar niet voor mij" Uitspraken als deze hebben de sociale dienst in Schiedam (GSD) geschokt. In de afgelopen periode hebben GSD-mede#erkers Henk Bonzet, Leen But- - ter en Ton Brouwer een flink aantal schoolverlaters i geënquêteerd en het is, hen goed tegengevallen, wel- ke slechte ervaringen de werkloze jeugd met de maatschappij heeft. Men constateerde in de enquête 'een enorme drang om te solliciteren. „Ik ben al ge noeg bekend bij de personeelschefs in het industrie gebied," zeiden de schoolverlaters dan. En sommige waren goed gepikeerd, als de sociale dienst opperde dat zij wellicht geen zin in werk zouden hebben. Integendeel," aldus Bonzet, „er was niemand bij die tevreden is met zijn positie als werkloze. Iedereen wil werken, dat bleek wel. Maar je merkt ook met een hoe weinig kansen zij hebben. Te jong, te oner varen, te licht gebouwd, of geen diploma het wa ren allemaal factoren die meespeelden en waardoor zij de kans op een baantje misliepen. Ja, hoe wordt iemand, die onervaren is, ervaren als hij nergens te recht kan?" De GSD-enquête maakt een eind aan het sprookje' dat de huidige jongeren te lui zijn om te werken of geen maatschappelijke interesse meer hebben. De meesten verdiepen zich zelfs in meer kranten per dag dan één, om nog een beetje bij te blijven. Ook viel het de drie GSD-enquêteurs op, hoe werkloze jongeren vooral elkaar opzoeken. De meesten verlie zen al snel het contact met vroegere klasgenoten, die wel een baan hebben kunnen vinden. Ook dat vindt men bij de sociale dienst een zorgelijke ontwikke ling, die klassetegenstellingen in de hand kan wer ken. - De meeste schoolverlaters zeiden, hoewel niet met zoveel woorden, dat zij zich de hele' dag door verve len. Slechts eentje was er heel onomwonden in: „Ik verveel mij elke dag te pletter." Volgens Bonzet, Butter en Brouwer bleek bij enig doorvragen wel, dat ook activiteiten zoals op visite gaan, plaatjes draaien en helpen met de boodschappen vaak de fei telijke verveling camoufleerden. „Ze doen die dinge tjes om een beetje de dag op te vullen, maar veel hebben ze er niet echt aan," aldus de enquêteurs, die een lans willen breken voor betaald werk naast de uitkering. „Dat zal consequenties hebben voor het bijstandsroaatschappelijk werk van de sociale dienst, maar ook voor alle andere instellingen in Schiedam die met de doelgroep te maken hebben", luidt de laatste conclusie uit de enquête. ..Vlaardingen De schoolbesturen van de 'Vlaardmgse onderwijsinstellingen zijn ho gelijk verbaasd en bijzonder ontstemd over het feit dat de gemeenteraad eenzij dig heeft besloten de Onderwijskrant op te doeken. 'Onderwaardering van de par- ticipanten' en 'een weinig doordacht be- I sluit' noemt voorzitter T. Fokker van de 1 'Vereniging voor Christelijk Schoolonder- I wijs het. Zeker omdat niemand in de gele- I-genheid is gesteld advies te geven. Ook mr. J. van der Burg van het Christe lijk Voortgezet Onderwijs is dat in het verkeerde keelgat geschoten. „Voorover leg bij de deelnemende schoolbesturen voor openbaar en bijzonder onderwijs had zeker gepast", reageert hij. Zacht uitge drukt stejt hij weinig waardering op te kunnen brengen, dat wethouder Arij Maarleveld van onderwijs zich achter het opheffingsvoorstel schaarde. „Hij heeft zelfs niet getracht het amendement aan te houden tot er behoorlijk overleg met de betrokkenen had plaats gevonden." De Onderwijskrant, die op haar pagina de lezers al mededeelde de gang van zaken tev betreuren, en de onderwijsinstellingen vinden dat zij voor een voldongen feit 2ijn gesteld. In ieder geval gaat de Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs eventueel in overleg met andere besturen zich beraden wat hen nu te doen staat. Vlaardingen VVD- raadslid Jan Bulva was .gisteravond even de Oli vier B. Bommel van de gemeenteraad.' In een in terview in. onze krant vhn 2 november beschul digde wethouder Bas Goudriaan de VVD er van hem met leugens en onwaarheden te hebben bestookt. Later zei hij, dat dat met name op Bul- va sloeg. I .En Bulva dacht dat het 1 om opmerkingen ging, die hij op 3 november in de raad had gemaakt. Hij I vatte dat zo samen: „De I wethouder heeft tegen de journalisten op 2 novem- I ber datgene gezegd, wat Lik pas I dag later, op 3 I november, niet heb ge- I zegd." En daar liet hij op I volgen: „Als u begrijpt wat ik bedoel—" 'Bulva wilde dat Goudri aan zijn beschuldiging van 'pertinente leugens', zou intrekken. „Die is li onterecht" zei Bulva, „want de- opmerking, I 'waar de wethouder op clpelt, was gesteld in de vórm; van een vraag en dat kan nooit een leugen r zijn.";Hïj kreeg voor een deel zijn zin. Goudriaan zwakte zijn woorden af. Het werd nu, in plaats pvan pertinente leugens, 'onwaarheden'. En ver volgens vroeg hij of de discussie *nu kon worden gesloten. De voorzitters en secretarissen van beide ziekenfondsen ondertekenen de 'bereidverkla ring'. Van links naar rechts G. Brons (SVM), T. Kuypers (SVM), M. E. Blank (RZD) en J. Kerk hof (RZD). Waterweg Bestuursleden van het Regionaal Ziekenfonds Delft (RZD) en het Algemeen Zie kenfonds Schiedam-Vlaardingen-Maassluis (SVM) ïn Schiedam hebben gisteren in Delft een intentieverklaring getekend, die op korte termijn tot een fusie zal leiden. Het nieuwe fonds krijgt waarschijnlijk de naam Stichting DSW (Demand-Schieland-Westland) en zal on geveer 250.000 verzekerden tellen. Het werkge bied bestaat dan uit de gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Delft, het gehele West- land alsmede Nootdorp en Pijnacker. Men. heeft tot de fusie besloten uit noodzaak van schaalvergroting in regionaal verband en het feit dat de fondsen straks in een 'afgesloten' gebied, voor elke verzekerde ook bereikbaar zijn. Ook kunnen zij dan met een eigen pakket van voorzieningen op het terrein van de ge zondheidszorg komen. Een belangrijke rol speelt voorts de gedachte een goede bufferfunctie tussen de grote zieken fondsen in Rotterdam en Den Haag te kunnen vervullen. „Daarmee moet tevens een mogelij ke invoeging bij deze fondsen worden voorko men". In het samengaan van beide fondsen zien be stuursleden en directies ook andere voordelen. Daartoe behoren betere controle op doelmatig heid en financiële beheersing van de voorzie ningen. De volledige integratie van beide fond sen èn de stichting DSW zal eerst ingaan als de vestigingsplaats van het hoofdkantoor bekend is. De verdere uitwerking van de fusie is in handen van het bestuur van deze stichting. Het samengaan geschiedt in nauw overleg met on dernemingsraad en vakbonden en heeft vol gens de besturen voor het personeel geen nade lige economische en sociale gevolgen. irdingen Wethouder l Goudriaan moet van de ïenteraad met de RET onderhandelen, om een tlfcëivan bus 52',in de buurt nfdev niéuw te bouwen be- trdenflat aan de Westhaven- te. krijgen; 1 '^gemeente heeft eerder al ncces brf de RET bepleit jh 52 doorgetrokken zou fejrden naar het .yiaardingse Hóófd,.' het,gebied ten zuiden van^delspoorlijn. De ouderen ■"VJfr de flat gaan'wonen zou- Jn;Banniët'geïsoleerd komen #^nftehfln.;^eenï'}buurt .waar •»^*voorziemngéh zijn...Maar., "--tide halte£nog dichte^, afdingarig'wan 'de-bef ïtkom'en.^-1 Idenhofiyan de Raad >t;\Otidérbnwerk^be^| pleitte het verschuiven van de halte- „Die. halte komt aan de Olivier van Noorilaan, dat is driehonderd meter lopen door éen weinig uitnodigende buurt. De bus moeten stoppen voor de ingang, aan de Abel Tasmanlaan. Die mensen zit ten in een buurt zonder win kels, die moeten gemakkelijk van het openbaar vervoer ge bruik kunnen maken." Om die verschuiving voor el kaar te krijgen zou ook de ge plande route van de bus ver anderd moeten worden. Alle partijen stonden daar achter. ;,We moeten dat goed rege len"., vond SGP-er Willem' van der Vélden: „Wij hebben die bejaarden woningen daar neer gezet, nu moeten .we de bewo ners ook. mobiel maken."--4 Schiedam Bur gemeester Te Loo ziet hooguit moge lijkheden voor een lokale omroep in Schiedam, als deze niet meer betekent dan een onderdeel van een regionale omroep. Schiedam kan zelf in geen geval een eigen omroep betalen, zei hij deze week nog eens nadrukkelijk. De burgemeester is er fel op tegen dat de kosten van een lokale omroep worden doorbere kend in de CAl-ta- rieven. Hij rekende voor dat er jeen verhoging van liefst 35 gulden per maand mee - ge moeid zou zijn. „Daar krijg je me- - mand warm voor", veronderstelt Te Loo. Kiezen voor adver tenties als inkom-, stenbron voor een' lokale omroep.be tekent volgens bur gemeester Te Loo een nieuwe klap voor de dagbladen, wat hij evenmin verantwoord acht. Hij liet weten 'jam-, mer genoeg' het Rotterdamse sym- posium over regio- nale omroep gemist te hebben, maar hij ziet 'slechts daar mogelijkheden. Ook,een Water weg-omroep is vol gens'de Schiedam- se burgemeester niet denkbaar. Wel lijkt hem haalbaar, dat een Rijnmond- omroep bij goede programmering een beroep kan doen op de kijk- en luistergelden. - Personeel laat ander geluid horen Schiedam „Het Passa getheater staat toch nog steeds bekend als bio scoop. Dat het een schouwburg is, wil er kennelijk nog niet zo in. Het filmverleden suddert nog een beetje, maar dat zal wel overgaan. Wij zijn druk bezig en daarom is het extra demotiverend, als er dan weer zo'n nega tief bericht over Passage verschijnt. Het ïs niet zo, dat het slecht gaat met het theater: in oktober en no vember hebben wij veel meer verhuurde zalen ge had dan in het verleden en allemaal vol!" Het personeel van het Passa getheater - voor zover over gebleven na 'de omstreden ontslagen van enkele maan den geleden is langzamer hand het' negativisme beu. „Te meer omdat de leuke dingen, die hier gebeuren, op die manier aan ieders aan dacht voorbijgaan," zegt Connie Eggïnk in haar kan toortje pal boven de balie. „Het is hier geen rommeltje, integendeel, het loopt als een trein." Volgens haar zou het perso neel erbij gebaat zijn als het niet telkens met de rug tegen de muur zou worden gezet, als gevolg van de roddelma chine, die over Passage heen walst. Alle berichten over dreigende sluiting werken alleen maar in de hand, dat Schiedammers zich aan de balie komen verbazen dat het theater nog open is. Het stimuleert ook niemand om een kaartje te kopen. Terwijl er de laatste tijd toch aardige voorstellingen wa ren, het merendeel verzorgd door Schiedamse groeperin gen zelf. De sportschool van Peter Lagerwaard hield er een druk bezochte showbizz- quiz, de Guys Dolls, Yvon ne Keeley, Mart Mell the Mellows traden er op, maar ook Schiedamse zangvereni gingen zoals Orpheus, het Toonkunstkoor samen met het Gewestelijk Orkest, mu ziekverenigingen zoals Har- pe Davids en t Sint Radboud, toneelgroepen zoals Apollo, '71 en Utile Dulce zelfs uit haar hoofd kan Connie Eg- gink met die opsomming nog wel even doorgaan. Ook per soneelsfeesten, zoals die van gemeentewerken en de openbare nutsbedrijven, zorgden voor een volle bak. De demontabele dansvloer maakt dat het in Passage mogelijk is geworden om na een toneelvoorstelling toch een 'bal na' te houden, even als vroeger in Arcade. In Passage heeft men dan ook niet de indruk, dat "B en- W snode plannen hebben met het theater. Dat er geen geld voor de toneeltoren los kwam, blijkt op verzoek van Passage zelf geweest te zijn, om tweeërlei reden. Alumi- niumplaten dreigden de to ren te gaan bedekken, zodat eventuele regenbuien de ac teurs zouden gaan overstem men met hun aanhoudende gekletter op' het -metaal. En ook wilde Passage zelf het geld besteden aan een ver bouwing van de foyer, zodat die meer en vaker dan alleen ,in de pauzes gebruikt kan worden. Die plannen noop ten de exploitant van de Stadsgehoorzaal, Johan Lyc- klama, om toch in Passage .te stappen. Hij vreesde dus niet, zoals de geruchten wilden, dat hij zijn vingers aan het Schiedamse theater zou branden, n' Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 9 december 1982 De veteranen van Excelsior *20 vieren morgen weer feest De Schiedamse voet balvereniging is bijna herfstkampioen Piet Roozen kan zijn geluk niet op PPSC denkt er niet over om de bestuurskamer uit te breiden Hermes DVS bestaat in 1984 jaar honderd jaar DVO'32-voorzitter Ben Versteege had weer een goed week einde De elftallen kwamen tot een score van vijftig procent De training op de woensdagavond laat bij de Vlaardïngse vierdeklasser nog te wensen over Het zaalvoetbalteam van Excelsior M staat ook al bovenaan in de competitie Bij de tweedeklasser durft men nog niet aan promotie te denken Al heeft penning meester Piet Vis al stiekem hetzelfde bandjed besteld, dat vorig jaar het kampi oensfeest opluisterde Het is Gerard Wiegman, de pr-man van de Maassluise vereniging, nu echt naar zijn bol gestegen Echt, er zijn veel meer en mischien wel betere clubs dan 'zijn' Excelsior Het wordt nu de hoogste tijd, dat Sjaak Maat zijn rentree maakt in het eerste van Vlaar dingen SVV hoort er na de zege op Wa- geningen weer helemaal bij Fer Meerhof en Jan Könemann kunnen voetbalschoe nen van JC tegemoet zien De SVV'ers scoorden elk tweemaal en werden daar mee topscorers van de week Jeanïne van Noortwijk, die nu een 4-3 voorsprong heeft op Cocky Jacobs, kreeg van de SVV-selectie het mooiste verjaarscadeau, dat er, bestaat: een zege op Wageningen De supporters feliciteren haar zondag on getwijfeld uitbundig Echtgenoot Bas is stevig aan het lijnen Samen met assis tent-trainer Aad Putters volgt hij iedere ochtend een Y intensieve looptraining Waarschijnlijk in café Het Westen De zelfde Bas van Noortwijk, die dit jaar be slist niet de Tonny van Lee uwen-trofee wint, behoeft voorlopig geen kozijnen te schuren, omdat er anders nog meer ra men aan diggelen gaan Excelsior-trainer Rob Jacobs is door een voetbalweekblad tot 'Man van de maand' uitgeroepen Zo ver heeft hij het bij SW nooit geschopt Kees Kool (Zwaluwen) wil alleen nog maar moppen vertellen, als ze niet in de krant komen Omdat Bob Dammers scheidsrechter is, begint Spirit-Zwaluwen zaterdag minimaal een kwartier te laat De spelers van Excelsior '20 worden op zaterdagavond niet meer in de binnenstad gozien Was in jaren niet meer voorgeko men Piet Roozen zelf stroopt de plaatse lijke etablissementen af op zoek naar bal dadige spelers Op zijn route kwam hij alleen Prins Carnaval tegen De golfcour se in de Broekpolder is zeker niet voor de 'gewone man' De clubtruien van Hermes DVS kunnen weer besteld worden Satel liet is aan een indrukwekkende opmars bezig Nu HBSS nog en alle waterweg clubs in die afdeling staan veilig Piet. Roozen is ook al kwaad op de regionale pers Aan de grijze haren van de Schie damse oefen meester is niet te zien dat zijn club bovenaan staat Marcel Keijzer, de getalenteerde 'pingeldocs' van Excel sior '20, gaat op 15 december trouwen 1 TSB heeft in Rinus van der Most een sponsor gevonden Stamgast Hans Cam- pen zal daar wel een handje in hebben ge had Baldadig heeft gelukkig nergens een handje in. Schiedam Voor de tweede achtereenvolgende maal is NOAD in de tweede divisie op de tweede plaats geëindigd. De eerste keer misten de Schiedammers de promotie op één punt, terwijl de achterstand in de zo juist beeindigde competitie op het gepro moveerde tweede team van Avanti drie punten bedroeg. Der halve mag NOAD tijdens de half januari te beginnen voorjaars competitie een nieuwe poging wagen naar eerstedivisie-tafelten- nis. Naast de gemiste promotie van het eerste NOAD-team, is het voor alle landelijk spelende teams uit Schiedam en Vlaar dingen een mager seizoen ge weest. De Korenbeurs degra deerde naar de tweede divisie, terwijl NOAD 2 de promotie naar de tweede divisie niet kon waarmaken. In de vijfde divisie eindigde Radio Mole naar op een gedeelde tweede plaats, overigens met zeven punten achterstand op koplo per Hotak. Zowel NOAD als De Koren beurs speelt straks in de twee de divisie, waarvoor de nieu we indeling nog niet bekend is. Er zijn twee afdelingen, en het is maar de vraag of compe titieleider René van Dijk de twee Schiedamse teams in één poule heeft geplaatst. Is dat het geval, dan komt er in de Beurs tweemaal een super plaatselijke ontmoeting, want het is heel lang geleden dat NOAD en De Korenbeurs op hetzelfde niveau hebben ge speeld. De Korenbeurs is de laatste twaalf jaar de hoogst spelende van de twee geweest door zich steeds bij de zes sterkste teams van het land te handhaven. Na het vertrek van Hans van den Broek en later ook van Hans Lingen is De Korenbeurs uit de top weggezakt In tien wedstrijden eerste divisie be haalden Ron van der Aa, Ro nald van Kampen en Richard van der Toorn slechts één schamel puntje, uitgerekend tegen het eveneens gedegra deerde Wilho-3. Het is overi gens zeer de vraag of het team zich in de tweede divisie zal kunnen handhaven. Zou er nog een degradatie volgen, dan is dat, zo meent Ron van der Aa, niet eens onverw~cht. Maar, de derde divisie zc dan het punt moeten zijn voor een nieuwe ophouw. Frappant Frappant is, dat stadgenoot NOAD louter uit spelers be staat die voorheen voor De Korenbeurs uitkwamen. Ten eerste de al genoemde Hans van den Broek, die met zijn ja renlange eredivisie ervaring een flinke versterking bete kende. Maar ook Jan Simons en Jan Landsbergen acteerden destijds bij de Korenbeurs, achter Lingen, op een redelijk hoog niveau. NOAD speelde echter te wis selvallig om de hoge verwach tingen te kunnen inlossen. Steeds was er wel één van het drietal die een steek liet val len, vooral Jan Simons bleef achter in zijn gebruikelijke prestaties, terwijl Jan Lands bergen enkele malen voor een verrassing zorgde. Tot drie wedstrijden voor het einde had NOAD de promotie nog in eigen hand, waarna er eenter drie punten werden verspeeld. Avanti-2 daarentegen imaakte geen fout meer en promoveer de naar de eerste divisie. NOAD 2, met de broers Peter en Ron van der Wijk en Aad van Opstal, speelde een zwak seizoen. Ook hier was wissel valligheid troef, waardoor er te veel punten werden ver speeld om zich in de net be reikte tweede divisie te kun nen handhaven. Tegen het eind van de competitie pres teerden de Schiedamse reser ves het overigens nog wel om van de koploper te winnen. Het was toen. echter al te laat om de degradatie te ontlopen. Ook het tennisteam van Be Quick, bestaande uit FraucKe Snoeck, Marjoleine Verberg, Harold van Strijen, trainer Jan van Strjen, Victor Mion eo Reinier Taapken (de laatste twee waren gisteravond afwezig), werd gehuldigd. Maassluis Het was gisteravond een komen en gaan van sport- kampioenen in Maassluis tijdens de jaarlijkse huldiging. De grootste afvaardiging werd uiteraard gevormd door budosport- vereniging Mahorokan. Liefst twintig judoka's werden door de wethouder Elly Coenen in het zonnetje gezet. NSR-voorzitter Piet de Groot was bijzonder verheugd, dat zové- len de weg wisten te vinden naar het stadhuis van de eerste stad aan de Waterweg' Hij zei: „De bijeenkomst in het stadhuis is een stukje erkenning en waardering en tevens een stimulans om in de toekomst door te gaan met het presteren op nationaal en in ternationaal niveau". t Het officiële gedeelte werd met opzet kort gehouden. Na de offi ciële huldiging van de individuele en de teamkampioenen, toog het gehele gezelschap naar het bedrijfsrestaurant om daar eegi gezellig samenzijn te houden. Schiedam De sportraad van de gemeente Schiedam heeft een cursus squash in het pro gramma opgenomen. Squash is een sport in opkomst in Ne derland. Een supersnelle sport ook, die onafgebroken actie .vergt en snelle reacties. Een sport dus met een hoge trim- w aarde. In het nieuwe squash- en ten- nis-centrum in Schiedam gaat de nieuwe cursus van start. Alle leeftijdsgroepen komen aan bod. De gemeente heeft hiervoor een speciaal schema opgezet, dat er als volgt uit ziet: Start 5 januari: 10-12 jaar, 14.00 uur-15.00 uur 12-14 jaar, 15.00 uur-16.00 uur 14-17 jaar 16.00 uur-17.00 uur De kosten v'öor de jeugd be dragen 35 gulden. Mensen vanaf 18 jaar en ouder betalen 65 gulden en die cursus gaat op 3 januari van start vanaf 17.00 uur tot 20.00 uur. De cur sus neemt in totaal tien weken, in beslag. Schiedam Toerclub Rijnmond houdt zondag een veldtoer tocht. Over minder .begaanbare wegen en paden, door bos eh over velden, afgewisseld met stukken 'normale' weg, is een rou te van tussen de dertig en veertig kilometer uitgezet. - De tocht, die zondag wordt verreden, voert richting Delft, ter wijl het dijklichaam van Rijksweg 19 een belangrijke plaats ya de rit inneemt De route is geheel gemarkeerd en iedere deelne mer krijgt als ruggesteuntje ook nog een routebeschrijving mee. De tocht staat open voor iedereen. Er is geen speciale fiets voqr nodig. Gestart kan worden tussen 10 en 12 uur, vanaf de wieler baan van toerclub Rijnmond ïn sportpark Harga. 1 Maassluis Hein Swanenburg en Ruud van Dijk treden tij dens de algemene ledenverga dering van zeilplankvereni- ,ging 'Delfland' af als bestuurs lid. Joop Westdïjk en Rob Heggelman zijn ook aan het eind gekomen van hun ambts periode, maar zij stellen zich herkiesbaar voor een nieuwe termijn. - Het bestuur van de Maasslufee vereniging draagt Yvonne van der Vorden-Welten en Keès Dijkman voor als nieuwe be stuursleden. t De vergadering wordt 10 de- cember gehouden in de boven zaal ,van het CJC aan de Fena- j coliuslaan. Als de jaarvergadg- ring is afgelopen, worden 'ér suixfllms vertoond. \r

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4