20 ROTTERDii Verbranden is geen tweederangs oplossing AGENDA Emotie over de kunst draait om twaalf miljoen PvdA vindt nog een half miljoen voor wij kwelzij n Over beste bedoelingen en babbelaars... KRONIEK EN KRITIEK l#-r I Zuiverings- I installatie bij 1 Cyanamid 1 VR-directeur op symposium recycling en energiebesparing' Feestende universiteit Handtekeningen van verontruste ouders $3f Rotterdams Nieuwsblad vrijdag ■10''december 1982 RZ/RV/RY/RW, Rotterdam wil greep op. \i onderwijsbeleid Rotterdam De gemeen ste Rotterdam gaat probe- ren greep te krijgen op het i onderwijsbeleid, dat nu nog stevig in handen is van het rijk. Men vindt "het een welhaast onwerk bare situatie dat alle be slissingen door het mïnis- terie van Onderwijs en Wetenschappen worden "•genomen, Onderwijswethouder Hans Simons denkt dat het wel iswaar een strijd van jaren zal worden, maar ver- wacht toch meer onder- wijsbevoegdheden voor de gemeenten te kunnen los weken. Het is een gekke situatie dat je als gemeente formeel zeggenschap hebt, maar in feite geen beslis- sing zelf mag nemen, vindt de Rotterdamse wet houder. „De komende jaren willen wij een decentralisatie van het onderwijsbeleid be vechten, net zoals is ge beurd in het sociaal-cultu reel werk. Zes a zeven jaar geleden werden alle beslis singen in die sector nog op CRM genomen, maar nu vvordt door Rotterdam een eigen beleid gevoerd. Dat moet in het onderwijs ook mogelijk zijn", meent Si mons. [■Gemeente timmert |,weer op de Kaap I Rotterdam De dienst ge- I meen te werken heeft gisteren I in de Atjehstraat op de eerste I etage van een pand een kamer I dichtgetimmerd, waarin pros- I titutie werd bedreven. Op de I deur was door de gemeente al I een bevel bevestigd, waarin I prostitutie werd verboden. Op I het moment van de timmer- I actie was niemand in het pand I aanwezig. I Rotterdam Cyanamid heeft I op het fabrieksterrein in het I Botlekgebied een begin ge- I maakt met de bouw van een I zuiveringsinstallatie voor af- I valwater. Met het project is I een investering gemoeid van I twaalf miljoen gulden. Over I een jaar zal de installatie proef I kunnen draaien, is de ver- 1 wachting. Dan duurt het nog I een half jaar voor de installa- I tie volledig operationeel is. I De - zuiverings-apparatuur is 1 geschikt voor alle uit het pro- I duktieproces komende afval- I water, maar ook voor huishou- I deKjk afvalwater en rioolwa- I ter, tot een totale hoeveelheid I van vijfhonderd kubieke me- I ter per dag. Rotterdam De hedendaagse componisten moeten maar I verdwijnen uit de program- I ma's van het Rotterdams Pfail- harxnonisch Orkest. In de Doe- I len moet daarentegen weer volop de muziek van Beetho- i ven klinken. Drommen bezoe- kers, belust op 'overdracht van emotie', zullen de kassa dan weer laten rinkelen. Vrij ver taald is dit de oplossing die de VVD te bieden heeft voor de malaise in de Rotterdamse - kunstsector. Rond de bezuinigingen op de kunst, ontspon zich gisteren op de derde dag van de begro tingsbehandeling een princi pieel debat tussen de PvdA en de VVD. De WD-woordvoer- der mr. H.C.G.L. Polak gaf de voorzet. „In tegenstelling tot de PvdA ziet de WD kunst niet als een overdracht van waarden, .maar als een over- dracht van. emoties, en daar Rotterdam Het ver branden van afval met te rugwinning van energie wordt ten onrechte gezien als een tweederangs vorm van hergebruik van afval stoffen. Vanuit energe tisch, financieel-econo- misch en milieutechnisch opzicht is verbranden een betere methode dan com post eren of storten. Het mechanisch scheiden van afval, dat nog in een experi mentele fase van ontwikkeling verkeert, vormt met name door technische problemen en het ontbreken van afzetmark ten nog geen serieuze concur rent voor verbrandingsinstal laties met energieterugwin- ning. Aldus de directeur van de Af valverwerking Rijnmond (AVR), ir. M.J. Kieinjangiste ren in Rotterdam op een sym posium over „recycling en energiebesparing". Bij de AVR. liggen de tarieven volgens Kieinjan op een rela tief laag niveau, doordat een derde deel van de totale omzet van' 90 miljoen gulden wordt behaald uit de levering van imiinmiiiiiiiiiiiimmimimimiiiimiimiiiii De internationale dag van de universiteiten is ook in Rotter dam niet ongemerkt voorbij gegaan. Een feest aan de Ca- landstraat dat klonk als een klok en waarbij internationale onderdelen stellig niet ontbra ken. Zo was er een in kleurrijk gewaad gestoken danseres en konden de aanwezigen zich te goed doen aan allerlei hapjes. Rotterdam was één van de elf Nederlandse universiteiten, die deelnamen aan de dag, die was georganiseerd om het der tigjarig bestaan van de stich ting der Nederlandse universi teiten en hogescholen voor de internationale samenwerking meer gewicht te geven. uiiiiiuimiiiimuiimiJiiimmiiiimmmiuimi ligt een wereld van verschil tussen", aldus Polak. Hij liet er geen enkel misverstand over bestaan dat het kunstbeleid van de PvdA voor hem een gruwel is. De experimentenpot voor de kunst wordt wat hem betreft zo snel mogelijk afgeschaft, de subsidie aan het Holland Festi val ingetrokken en het RO- theater („meer een technisch spectakel dan toneel") opgehe ven. Wethouder voor kunstzaken drs. J.M. Linthorst diende Po lak van repliek door te zeggen dat hij 'overdracht van emotie' moeilijk kon verheffen tot subsidtenorm. Stapje verder Klein links ging nog een stapje verder dan de PvdA. Uit de alternatieve bezuinigingsvoor stellen van CPN en PSP/PPR bleek, dat zij kunst vooral zien als propaganda voor een be paalde boodschap. Daarom moet de toneelgroep Diskus, die actiegroepen volgens hen zo voortreffelijk bijstaat bij ac ties en manifestatie, blijven. Ook mag er volgens klein links niet bezuinigd worden op town-painting, omdat dat een prima middel is in de strijd te gen fascisme en rascïsme. Ver der verlangen CPN en PSP/PPR dat de bezuinigin gen op onder meer de stichting Musische Vorming, het Penta- theater, subsidies voor jonge schrijvers en de experimen tenpot worden ingetrokken. In plaats daarvan willen zij dat de verzamelingen van ge meentelijke musea niet verder worden uitgebreid en de bij- Rotterdam Vertegenwoor digers van 45 oudercommïssïes hebben gisteren aan onder wijswethouder Hans Simons 4500 handtekeningen aangebo den van ouders, die verontrust zijn over de afnemende kwali teit van het onderwijs. Simons heeft toegezegd persoonlijk het pakket handtekeningen aan minister Deetman te overhan digen. De oudercommissïes waar schuwden de wethouder dat de tijd waarin ouders zich al leen bezighielden met het Sin terklaasfeest en de schoolreis jes voorbij is. „Wij vechten voor onze kinde ren, opdat er niet nóg een ge neratie ontstaat, die niet meer aan de bak komt." drage aan het Holland Festival wordt gekort. Het CDA vindt dat Rotterdam het wel zonder de Schouwburg kan stellen. Het behoud van het Hofpleintheater vindt deze partij veel wenselijker. Zorgvuldig De kunstbeoefening in Rotter dam moet het de komende vier jaar met twaalf miljoen gulden minder doen. Volgens wethouder Linthorst zijn de bezuinigingsvoorstellen zeer zorgvuldig samengesteld. Hij voelt er daarom weinig voor om de alternatieven, die van links en rechts werden aange dragen, te honoreren. Lin thorst: „Ik ben er niet voor om in mijn ogen willekeurige ver anderingen aan te brengen in voorstellen die zorgvuldig zijn opgesteld." Rotterdam De Partij van de ■Arbeid heeft nog een half mil- J jpen extra gevonden voor wij- I kwelrijnsvoorzienïngen. Vol- l.gens de PvdA'is een bezuini- 1 ging van 3,5 ton op de Rotter- I damse dienstencentra in de be- I grotlng dubbel geteld. Boven- 1 dien vindt de PvdA dat het Ij.college de wijk7Stadsdriehoek I honderd vijftigduizend gulden T tér veel heeft toebedeeld. "Het, aldus gevonden half mil-/ J jpen wil de PvdA besteden aan I-êeiï wijkaccommodatie 'voor I jFeijerxoord Noordereiland, een I/jyerhóging van het budget voor 1 CjCrooswijk, het dienstencetruin rOud Mathenesse/Witte Dorp, JI nieuwbouw clubhuis Sarto en Kbescheiden, accommodaties in ren indiende bij de behande ling van de begroting van wel- zïjnswethouder H.J. Simons. De CPN en PSP/PPR, van wiens steun het college afhan kelijk is, deden gisteren zoals verwacht een felle aanval op de bezuinigingsvoorstellen voor welzijnsvoorzieningen. Klein links vindt dat het colle ge met het intrekken van drie miljoen gulden aan bezuini gingsvoorstellen niet voldoen de is tegemoet gekomen aan de eisen van bewonersorgani saties. Volgende week donder dag zal wethouder Simons de aanval van 'klein links' beant woorden. Deelraadsvoorzitter J. Fran ken heeft gisteren eveneens I Z)eUsbavei> buitendijk. Bloem- Wj de gemeentór^d geprot«: I hof «n HiUesluis. j, j&F* Jr'jDè jkomt hiennee voor zjunigingen. Volgens hem is I v?or anderhaive ,tom ijstjedst de CPN giste-* aangeslagen. ■xwensei elektriciteit en gedistilleerd water aan derden en daardoor drukt op de tarieven voor de verbruikers van de verbran dingsinstallatie. Die levering aan derden gebeurt met name door gebruik van de bij het verbrandingsproces vrijko mende warmte. Indien de energieprijzen blijven stijgen is het volgens Kieinjan niet uit gesloten dat verbranding over enkele jaren zelfs goedkoper is dan het gecontroleerd storten van afval. Storten en composteren kosten slechts energie, aldus Kieinjan. De maximale energiebesparing bij mechanisch scheiden be draagt ongeveer de helft van die bij verbranding. Bij ver branding is de afzet van de be spaarde energie echter verze kerd (door levering aan het elektriciteitsnet en de levering van gedistilleerd water aan de industrie), bij mechanisch scheiden ontbreken die afzet mogelijkheden. Teruggewon nen papier en plastic vinden in de praktijk moeilijk afzet, voor de bij scheiding vrijko mende afvalbrandstof ont breekt op dit moment nog elke kwaliteitsnorm. Potentiële ge bruikers 2ijn volgens Kieinjan dan ook zeer terughoudend over het bijstoken van deze af valstof in een verbrandingske tel. Niet schadelijker Ook uit milieutechnisch oog punt mag niet worden gezegd, dat verbranden schadelijker is dan andere methoden van af valverwerking, zo meent de AVR-directeur. Bij zowel stor ten als composteren duurt de afbraak van de afvalstoffen lang, zonder dat de versprei ding van gasvormige en vloei bare restprodukten goed onder controle kan worden gehou den. Bij mechanisch scheiden is ook het risico aanwezig dat milieu- bedreigende stoffen niet wor den afgebroken en in een kringloop terecht komen. Bij een moderne verbrandingsin stallatie is het restprodukt vol gens Kieinjan goed uitgebrand en bedraagt het gehalte orga nische stof minder dan 2,5 pro cent. Combinatie Bij verbranding wordt echter ook een aantal ongewenste stoffen gevormd (zwavel- dioxyde, zoutzuur, stikstofoxy- den) die gedeeltelijk via de schoorsteen in het milieu wor den gebracht. Het bijstoken van de afvalbrandstof die bij mechanisch scheiden vrijkomt heeft, weliswaar nog weinig opgemerkt, volgens Kieinjan echter dezelfde schadelijke ef fecten. De AVR-directeur verwacht dat op de lange duur een com binatie van scheiding vooraf, compostering en verbranding perspectief zou kunnen bie den. Deze verwerkingsmetho den vullen elkaar in zeker op zicht aan. De AVR voert wat dat betreft momenteel proef- verbrandïngen - uit met een scheidingsprodukt van .de In stallaties van de VAM. Vrijdag 10 december De Doelen: 20.15: Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, dirigent James Conlon, solist Yong Uck Kim, viool. Programma Beethoven, Mendelssohn en Mahler. Theater Zuidplein: 20.30: Toneelgroep Theater speelt *Fïjne vleeswaren met Peter Bul thuis. Willem Paul Edelman, Lous Hensen, Wïm Kouwenhoven en Ani ta Menist. Piccolotheater: 20.30: Het gezelschap van de Witte Kraai met 'Romeo et Juliette*. Stadsgehoor zaal: Vlaardingen, 20.15: 'Sukses' met Linda van Dijck en Willem Nijholt. Luxorth eater: 20.15: Musical 'De ge bochelde van de Notre Dame' met o.a. Wim Wama, Sylvia Alberts, Lou Steenbergen, Mimi Kok, Annelies Knoop en Jan-Anne Drenth. Thea tercafé De Schouwburg: 20.15: Het Coöperatief speelt Volwassen orgas me ontsnapt uit Amerikaans circus*. 23.30: Roha Dansorkest. en videopro gramma's. Theater Zuidplein: 20.15: Nooy's Volkstheater met 'De Jantjes' met o_a. Carry Tefsen, Ha any Vree, Dick Rienstra e.a. Hofpleintheater: 20.15; Henk van insert speelt 'Moe der, geef mij de zon'. De Klhnmen- de Beven 20,15: Paul van Soest met zijn programma 'Merde'. Harbour Jazzclub: 21.30: Roy Kireby's Para gon Jazzband. Theater dfe Teer- stoof; Schiedam, 21.00: Adèle Bloe- mendaal met het programma 'Adèle's keus'. J.C. De Singel: Ridderkerk. 21.00: Mandrigo Warrior, Café Over werk: 22.00; Piet Leblanc (jazz en blues)., Galerie W. Pic terse In Poë zie: 20.30: Willem Wilnink zingt zijn gedichten. Blaak Taverne: West- blaak, 21.30; Maaike Nicola-5. Zaal Harmonie: Vlaardingen, 20.00: Fdm "Stalker* regie Tarkovski. Zaterdag 11 december Theater Zoidplein: 20.30: Toneel groep Theater speelt 'Fijne vleeswa ren' met Peter Bulthuis, Willem Paul Edelman, Lous Hensen. Wim Kou wenhoven en Anïta Menist. Piccolo theater: 20.30: Het gezelschap van de Witte Kraai met 'Romeo et Juliette*. Theatercafé De Schouwburg: 20.15: Het Coöperatief speelt 'Volwassen or gasme ontsnapt uit Amerikaans cir cus'. 23.30: Roha Dansorkest, en vide oprogramma's. Theater Zuidplein: 20.15: Nooy's Volkstheater met 'De Jantjes' met o.a. Carry Tefsen, Han- ny Vree, Dick Rienstra e.a. Luxor- theater: 20.15: Musical 'De gebochel de van de Notre Dame' met o.a. Wim Wama, Sylvia Alberts, Lou Steenber gen, Mimi Kok, Annelies Knoop en Jan-Anne Drenth. Hofpleintheater: 20.15: Henk van Ulsen speelt 'Moe der. geef mij de zon'. Theater de Willem: Papendrecht, 20.15: Blijspel 'Een apart stel buren'. De Stoep: Spijkenïsse, 20.15: 'Sukses' met Linda van Dfj'ek en Willem Nijholt. Het Be- renei: 21.45: Samba Salad (Engels theater). Romeynshof: Ommoord, 16.00: Muziek theatergroep de Wissels speelt 'Per ongeluk'. 20.15: Het werk- lozentheater speelt 'Straat'. De Doe len: 20.15: Kerstconcert door Deo Cantemus. Doopsgezinde Kerk: 14.30: Kamerorkest Ars Musica o.l.v. Al je Bolt, solisten Anneke Bakker, fluit en Jet Dubbeldam, orgel. Thea tercafé De Schouwburg: 23.30: Roha Dansorkest, en videoprogramma's. Museum de Dubbelde Palmboom: Delfshaven, 10.00: Ontbijtconcert Folkhouse Matrix; 21.30; Hombru (Shetland). Old Dutch: Westblaak, 19.30: Velvet Sound. De Lantaren: 20.30: Air festival, met o.a. theater, dans, muziek, films en video op het thema "Het beeld van de stad'. Grote Kerk: Maassluis, 20.15: Jubileumcon cert mju.v. de organisten Feike As ma en Jaap Kronenburg. Theater de Teerstoof: Schiedam, 14.30: Sop hia's poppentheater speelt 'Jorïnde en Joringel*. 21.00: Adèle Bloemen- daal met bet programma 'Adèle's keus'. Zaal Harmonie: Vlaardingen, 20.00: Film 'Stalker' regie Tarkovski. Poppentheater Belle Psss: 14.30: Het poppentheater speelt "Het land van oorsprong. Alhambra 1; 'Van de koele meren des doods* (16) dag. 2,00-6.45 en 9.30 u. Alhambra 2: 'Grease II' (al) dag. 2.00 u, en "The Thing' (16) dag. 7.00 en 9.30 u. Calypso 1; T3.T.' (al) dag. 1.45-8.45 en 9.30 u. Calypso 2: 'De man met het dodelijke oog' (26) dag. 2.00-7.00 en 9.45 u. Calypso 3: 'Stri ps' (al) dag. 1.45-6.45 en 9.30 u. Cen traal: 'Jeugdig speelgoed' (18) dag. 12.30- 2.15-4.00-5.45-7.30 en 9.15 u. Ci neac (Beurs): The class of '84', (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u_ Cineac (Bij enkorf): 'Big Bomber' (al) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 u. Cinerama 1: 'A mid- summemight's sexcomedy' (al) dag. 2.00-7,00 en 9.30 u. Cinerama 2: T31a- de Runner' (12) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. Cinerama 3: 'Young doctors in love' (al) dag 2.15-6.45 en 9.15 u. Ci nerama 4: The road warrior' (16) dag. 2.15-7.15 en 9.45 u. Cinerama 5: "Poltergeist' (al) dag. 2.15-6.45 en 9.15 u. Corso: De wraak der Barbaren' (12) dag. 2,00-7.00 en 9.30 u. Krite rion: 'La nuit de Varennes' (16) dag. 8.00 u. Lumlere L De Boezem vriend' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 2: /Porky's pikantepret- park' (16) dag/^Z.00-7.00 en 9.30 u.Xu- 3: 'Monty Python live at the Hollywood Bowl' (al) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. Lumlere 4: "Die Entity' (12) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. Metro 1: 'Once upon a time in the west' (12) dag. 2.00 en 8.00 u, zat. zond, en woe. 8.00 uur. Metro 2: 'Arthur' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Rex: "Bedcarrière van een fotomodel' (18) dag. doorlo pend van 10.00-24.00 u. Thalia: 'E.T (al) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. 't Ven ster 1: TOOI nacht' (16) 19.30 en 22.00 u, ma. gesloten, 't Venster 2: T/m zat Architectuurfesuval vanaf 17.00 uur diverse architectuurfilms. 't Ven ster 3: Architectuurfestïval met do cumentaires over architectuur vanaf 19.30 u. Nachtvoorstellingen (16) Alhambra 1: 'La Luna' vrij. en zat. 00.15 u. Alhambra 2: The Shining* vrij. en zat 00.15 u. Calypso 1: 'E.T.* vrij. en zat. 00.15 u. Calypso 2: "Zwoele pcmofeesten' vrij. en zat 00.15 u. Calypso 3: 'Cheech and Chong's nice dreams' vrij. en za. 00.15 u. Cineac Beurs: 'Class of 1984' vrij. en zat 00.15 uur. Lumiere 1; The Fury' vrij. en zat 24,00 u. Lu miere 2: TIsa, narem bewaakster van de oliesheiks' vrij. 24.00 u. Lumiere 3: 'Silent Movie* vrij. en 2at 24.00 u. Metro-1: *Bruce Lee-mijn meester' vrij. en zat 24.00 u. Metro-2; 'Just a gigolo' vrij. en zat, 24.00 u. 't Ven- ster-l: 'Steel' vrij. 00.15 u, en Towe ring Inferno' zat 00.15 u. 't Venster- 2: 'Alice in den stadiën' vrij. 00.15 uur. en Ttear Window' zat 00.15 u. 't Venster-3: Documentaires over ar chitectuur vrij, en zat 00.15 uur. Kindervoorstellingen Passage: 'Asterix verovert Rome' .zat zond. en woe. 2.00 u. .Metro 1: 'Gortfcn de zwarte piraat' 2at zond. -en woe/2.00 u." - T De confrontatie was on vermijdelijk, Drie dagen hadden ze op de stoep van het stadhuis staan blauw bekken om met spandoe ken en pan-en-dekselge- roffel de raad van Rotten dam in te prenten, dat de nood hoog is. De bijstand trekkende vrouwen zaten nu op de publieke tribune om wat nadrukkelijker duidelijk te maken, dat je op een inkomen van even 1300 gulden per maand niet nog eens vier procent kunt korten, Is het dan verwonderlijk, dat de fluit van de ketel vliegt bij het luisteren naar de lokale politici, die elkaar vertellen hoe je de economische crisis moet oplossen. Opvattin gen, overtuigingen en plannen genoeg, maar waar kan de Rotterdam mer daar brood voor ko pen? Dat roept overspannen re acties op, die burgemees ter Bram Peper terecht een poosje liet uitwoeden. Havenbeleid en demon strerende bijstandtrek kers hebben ogenschijn lijk niets met elkaar te maken. Maar die vrouwen moesten toch ergens heen met hun tot obsessie toe nemende verbittering, .jullie brengen de men sen de wanhoop nabij"/al dus een van de vrouwen. En bij het dreigement, dat de tribune zou worden ontruimd als het niet stil zou worden: „Wij hebben fatsoen en gaan uit ons zelf wel weg." Op zo'n ogenblik moet een raadslid wel ervaren hoe ontoereikend hij bezig is en hoever hij in feite af staat van de mensen voor wie hij zich inspant. Het is dezelfde treurigheid, die je constant overvalt: er is zo gigantisch veel te doen in deze stad, en de middelen zijn maar zo be perkt. Economische positie en bestrijding van de werk loosheid vulden ook deze keer een groot deel van de discussies. Aan de kriti sche beschouwing van Pe ter Pex (CDA) voegde Hans Reus (WD) zijn cri de coeur toe: hoe kun je de wethouder van sociale za ken projectwethouder ma ken voor de bestrijding van de werkeloosheid, vroeg hij zich terecht af. Daarvoor moet je de wet houder voor de haven en economische ontwikke ling nemen. De man van sociale zaken is hooguit deskundig te achten in het bestrijden van de ge volgen van de werkeloos heid. En hoe weerde wethouder Roel den Dunnen zich te gen dat oppositionele ge weld? Als zijn daad kracht evenredig groot is aan de woordenstroom, die hij over de raad uit stortte, dan is hij met on noemelijk veel dingen te gelijk bezig. Maar weeg je die reeks van antwoorden op de feitelijke inhoud, dan zit veel in de sfeer van aanloop en voorberei ding. Plannen voor dit en rapporten over dat. Alles wat het totale veld raakt, zit er wel in. Maar waar je op zit te wachten is het betoog over de grote lijn: dit is het probleem (40.000 werklozen) en dit zijn de wegen, die uit het dal om hoog leiden. Het betoog, waaruit zou moeten blij ken, dat hij grip op de si tuatie heeft. De bevlogenheid heeft Den Dunnen wel, maar zijn energie lijkt versnip perd over vakjes en hok jes, waarin hij voor zich zelf de problemen heeft ingedeeld. Het is ook een werkwijze, minder specta culair misschien, moeilij ker te volgen ook. Maar het is zoals de wethouder zelf zegt: wacht nu eens even tot ik een jaartje be zig ben. Kijk: en zo Jean men het zich voorstellen, dat een aantal vrouwen op de tri bune het uitschreeuwt, dat zij daarop niet kun nen wachten. Intussen is het nuttig te Constateren, dat de PvdA beduidend meer zorg be steedt aan de economische ontwikkeling in Rotten dam. Het is ook opval lend, dat de socialisten be halve alles wat er al in de haven wordt geinvesteerd, meer -willen doen aan de stimulering van het ge beuren in de stad. Al gaat het nog met weinig geld: tegen de tientallen miljoe nen, die in geul, walradar en kademuren worden ge stopt, steken de luttele miljoenen voor het opbeu ren van de werkgelegen heid wat schameltjes af. Maar dat is nu eenmaal het noodlot, dat over deze begrotingsronde ligt: om buigen en bezuinigen. De stadsvernieuwing blijft redelijk in takt, over het welzij nsgebe uren gaan we het donderdag nog uitge breid hebben, in de kunst sector moet de broekriem stevig worden aange haald. Het is een genoegen te kunnen melden, dat Mi nus Polak (WD), op zijn eigen wijze sprekend over emoties en waarden in de kunst, een gelijkwaardig tegenspreker heeft gevon den in wethouder Joop Linthorst. Een fel, princi pieel debat. En wat is het dan deze dagen een vreug de te merken hoe fonke lend een dicussie kan zijn als raadsleden, ondanks alle tegenstellingen, el kaar eigenlijk best mogen en die wederzijdse waar dering ook ruiterlijk la ten blijken. Het is toch heerlijk Linthorst de ora ties van Polak met „een kunstproduct van vergan kelijke waarde" te horen belonen en zijn (scherts- )moiie „van blijvende waarde" te horen verkla ren. Waar ging die motie over: Polak concludeerde, dat de onderlinge korzelig heid het gevolg moet zijn .van het feit, dat de frac ties tijdens hun vergade ringen geen lekkernijen meer bij koffie en thee krijgen/waardoor „het li neaire verband tussen de hoogte van 's mensen bloedspiegel en zijn men tale evenwicht wordt ver stoord." Daarom bepleitte Polak, dat van gemeentewege in de vergaderingen van de fractie van de PvdA regel matig snoepjes uitgedeeld zullen worden. Als dat de redding kan betekenen, heeft deze kro niekschrijver er een fei- me pot babbelaars voor OVer"" 't 46-ste Spijkenïsse Euro 1: 'De Boezemvriend' (al) dag 1.30-6.45 en 9.15 u_ Euro 2: The New York ripper* (16) dag. 1.30-6.45 en 9.15 u, zat. zond. en woe. 6.45 en 9.15 u. Euro 3: 'Porky's pikante pretpark' (16) dag. 1.30-6.45 en 9.15 u, zat. zond. en woe. 6.45 en 9.15 u. Kindervoorstellingen (al) Euro; 'Donald Duck's zomerfeest* zat. zond. en woe. 1,30 u. Nachtvoorstellingen Euro: The New York ripper' (16). 'De Boezemvriend' (16). "Blue Orgie' (18). Grizzly' (16). Alle voorstellin gen zat. 24.00 u. JHeXtevooLsiuLs Tivoli-theater: De Boezemvriend' (al) dag. 20.00 u, zond. 14.30-17.00 en 20.00 u, woe. 14.30 en 20.00 u. Kindervoorstellingen (al) Tivoli-theater: 'De Boezemvriend' zond. 14.30 en 17.00 u, woe. 14.30 u, Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1: "De Boezem vriend' (al) dag. 2.00-6,45 en 9.30 u. zond. 1.45-4.15-6.45 en 9.30 u. Zaal-2: 'E.T.' (al) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. zond. 1.45-4.15-6.45 en 9,30 u. Cinode: 'Les choix des armes' (16) dag. 3.00 u, vrij. 6.45 en 9.30 uur, zat. geen voor stelling. Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Laurel en Hardy Grof Ge schut' zond. en woe. 2.00 u. Nachtvoorstellingen Euro Cinema: 'De Boezemvriend' (16). Dirty Dreams' (18). 'Battle of Midway' (16). AUe voorstellingen zat. 24.00 uur. Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apothe ken zijn dagelijks geopend van 8.30- 17.30 u. Buiten deze tijd, dus ook in de weekeinden is voor spoedgevallen een waamemingsregeling. Men kan via het antwoordapparaat of het me dedelingenbord van uw eigen apo theek te weten komen welke apo theek waarneemt. Betreft het een spoedrecept, dan kunt u een taxi ne: men. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt, Taxi Tele fooncentrale, Tel: 010-361222. Art senboodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam)- Integraal Kankercentrum Rotter dam: „Telefoonbaken voor vragen over kanker" IK.R. Tel: 010-634130. Ambulancedienst: Voor Berkel, Bergschenhoek en Bleïswijk Tel: 01Ö- 333300. Diversen Telefonische Hulpdienst Kgö" mond: Rotterdam 010-362244. Schié- dam 010-731161. Voor hulp bij maat schappelijke en geestelijKe node®- Telefonische Hulpdienst Spijk^ nisse: (van 22.00 tot 04.00 u): Tet 01880-25952. H.I.C.: Hulp- en infor matiecentrum Postkantoor Coolsiogei Tel: 172929, sociale en culturele in formatie, rechtshulp, studie en oa' derwijs zaken, vacaturebank, loo»" technische dienst enz. Geopen? maand. 11.00-17.00 u, dinsd. t/m vril 8.30-1700 u. Crisiscentrum Rotten dam: Mathenesserlaan 270, tel: 76 44, Voor mensen met accute proble men op elk gebied. Geopend 24 per dag ook zaterdag en zondag. AA- werkgroep Botterdam: Bergweg 307a, tel: 673815, voor mensen roet ar coholproblemen. Stichting KecW swinkel: tel: 525690, Kralingen: Lus thofstraat 102, di. 17.00-18.30 Goudse Rijweg 39b, di 19.00-20.00jp Bloemhof: Vïolierstraat 1 di l",0v 20.00 u. Spangen: Potgieterstraat A do. 17.00-20.00 u Bureau voor Rechte, hulp Zuid: Pleïriweg 218-220, vrij. 10.00-12.30

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4