PvdA wil harder trekken aan economie nail jaar voor moordpoging op politieman Komst van Open Universiteit is ondoordacht Q «sas Botsing met trein kost vrouw leven Rioolwater stroomt straks door Coolhaven "Haren grootste garantie voor werkgelegenheid Half voor rivierpolitie Rotterdam De Partij van de Arbeid gaat meer aandacht besteden aan het eco nomisch beleid in Rotterdam. Er komt een bijstelling van de politieke prioriteiten van de PvdA, ten gunste van het economi sche beleid. Anti-fascisme comité in Rotterdam WUWSBLAO l Do 32-jarige mevrouw M. Kopa-de Valk uit Dor drecht is gisteravond door een ongeluk in haar woonplaats om het leven gekomen. Ze werd in haar auto op een met knipperlichten beveilig de. spoorwegovergang bij de Kilweg door een trein gegrepen en was op slag dood. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RZ/RV/RY/EW 10 december 1982 De zinker sluit aan op het gedeelte van de persleiding, dat onlangs in verband met de metrowerken in de Schiedamseweg is gelegd. Nabij de Lage Erfbrug gaat de persleiding de metrobuis af om vlak naast de brug via de bodem van de Coolhaven de oversteek naar de Rochussenstraat te maken. De zinker met een lengte van onge veer veertig meter komt in de rivier bodem op vijf paaljukken te rusten. Voordat de persleiding kan worden afgezonken is een drie meter brede sleuf tussen geheide damwanden ge graven. Deze damwanden .worden na het leggen van de zinker net onder de rivierbodem op meer dan vier meter onder NAP afgebrand. In 1985 moet het Rotterdamse riool stelsel zijn aangesloten op de zuive ringsinstallaties aan de Dokhaven en in Kralingseveer. Rotterdam In de Coolhaven wordt morgen in opdracht van de dienst Ge meentewerken een zinker gelegd met een diameter van tachtig centimeter. De buis is onderdeel van de perslei ding, die rioolwater van het gemaal Spangen gaat transporteren naar het gemaal aan de Heemraadssingel. Van daar wordt het afvalwater uit Span gen in de toekomst verder vervoerd naar de in aanbouw zijnde zuiverings installatie aan de Dokhaven. Dertig leerlingen van het vormingscentrum 't Slaak hebben gisteren met verve hun zelfgemaakte kleding geshowd. De modeshow gold als onderdeel van het eindexamen van de meisjes, die bij het vormingscentrum de cursus zelf-kleding-maken volgen. Rond de tweehonderd bezoekers woonden de modeshow bij, die in wijkgebouw Schuttersveld in Crooswijk werd gehouden. Zij werden verrast door zeer fraaie creaties. In april vindt er een herhaling van het gebeuren plaats, maar dan met nieuwe kleding van de meisjes, die twee dagen per week naar school gaan. De zinker, die morgen op de bodem van de Coolhaven wordt gelegd. Rotterdam Minister Rietkerk van binnen landse zaken heeft een uitkering ineens van vijfhonderdduizend gulden gegeven aan de Rotterdamse rivierpo litie ten behoeve van het materieel. De be windsman schrijft in een begeleidende brief, dat de rivierpoli tie in de Maasstad een meer dan lokale taak heeft. Rotterdam -— Het regeerakkoord tussen het CDA en de VVD dreigt een ramp te worden voor de stadsvernieuwing in Rotterdam. Dat is althans de mening van de PvdA en het college van burgemeester en wethouders. De beide regeringspartijen willen het bouwpro gramma voor woningwetwoningen van bijna 40.000 woningen dit jaar terugschroeven naar 33.000 volgend jaar en slechts 20.000 in 1984. Het college en de PvdA vinden het onbegrijpe lijk dat daarentegen wel meer geld wordt uitge trokken voor de bouw van koopwoningen. Ook het CDA is erg verontrust over de jannen van zijn partijgenoten In de regering. Ondanks de verstoorde verhoudingen tussen college en PvdA enerzijds en CDA anderzijds, reisde de CDA'er D. Zijlstra gisteren speciaal naar Den Haag om zijn partijgenoten over te halen om Rotterdam volgend jaar een groter bouwpro gramma toe te kennen. Als de plannen van de regering doorgaan, zul len er in Rotterdam volgend jaar tweeduizend woningwetwoningen minder gebouwd kunnen worden. Dit jaar bedroeg het bouwprogramma ruim zevenduizend woningen. Dat moeten er minstens tienduizend worden, meent wethou der, voor stadsvernieuwing, ir. P.O. Vermeulen. Rotterdam heeft nog een fikse achterstand in het bouwprogramma in te halen. Zelf geeft Rotterdam de komende vier jaar veertig miljoen extra uit voor de stadsvernieu wing. De helft van dit bedrag zal worden ge bruikt om de woonlasten naar beneden te krij gen. In een motie van de PvdA'er E. Bakema wordt het college verzocht om er bij de regering'op aan te dringen het bouwprogramma voor de komende vier jaar tenminste te handhaven op het niveau van de planning voor 1983. Gebeurt dat niet, dan dreigt de stadsvernieuwing in Rot terdam volgens wethouder Vermeulen spaak te lopen. Onderwijswethouder Simons: Arnhem De krijgsraad in Arnhem heeft gisteren een 19- jarïge dienstplichtig soldaat uit Rotterdam overeenkomstig de eis veroordeeld tot een half jaar gevangenis, waarvan drie ëneenhalve maand voorwaar delijk wegens poging tot moord op een politieman. Dat gebeurde op 1 mei van dit jaar op de Noordsingel in Rot terdam, waar in een café een steekpartij was geweest en woedende barbezoekers achter de dader waren aangegaan. Op straat ontstond een enorme knokpartij, omdat de politie de dader wilde beschermen. Eerst toen dat alles voorbij was kwam de Rotterdamse soldaat, die dertig pilsjes op had buiten kijken. Hij wilde het slachtof fer, dat gewond in een auto zat, vragen hoe het hem ging op het moment dat politieman Ronald Aubel (28) in alle rust kwam vertellen dat de zieken wagen klaar stond. Op dat mo ment sloegen bij de Rotter dammer alle stoppen door en stak hij als een razende op de agent in - „Ik steek je kapot", riep hij erbij. Hoe het kwam dat de steken misten begreep achteraf nie mand, zo snel ging het. Ande re agenten overmeesterden daarop de Rotterdammer, die gisteren vertelde het mes die avond van een vriend in be waring te hebben gekregen. Het zat in zijn broekband. De man heeft inmiddels in voor arrest 72 dagen uitgezeten. Rotterdam „De miljoenen die het rijk heeft uitgetrokken voor de instelling van een Open Universiteit met studie centra in tientallen steden, zijn een ondoordachte uitgave. De Open Universiteit bevordert de kansen van mensen die toch al een goede opleiding hebben; het geld zou beter kunnen worden besteed aan echte kansarmen. Bijvoorbeeld aan Lager Beroepsonderwijs voor volwassenen. miljoenenplan met de Open Universiteit." Rotterdam is een van de tien tallen steden die een studie centrum krijgt, ook wel te zien als een 'filiaal' van de Open Universiteit. Simons wijst erop dat de gemeente aan die beslis sing niets kan veranderen. „We hebben er ten eerste niets over te zeggen en bovendien; de beslissing is nu al geno men." In plaats van een Open Uni versiteit zou Simons liever op leidingen zien voor minder ge schoold en. Hij denkt daarbij aan alfabetiseringscursussen, de moedermavo's en aan lager beroepsonderwijs voor volwas senen, waaraan een grote be hoefte bestaat. anti-fascisme te maken heb ben; in hun werk, vakbond of politieke partij. Op dit moment verzamelen de le den van de organisatie al lerhande- informatie over fascisme in het algemeen en over het optreden in het bij zonder van fascisten en ra cisten in Rotterdamse wij ken en bedrijven. Informatie over het comité is te krijgen bij het NIVON aan de Dirk Smitsstraat 76 in Rotterdam (010-118824). Dat liet wethouder Hans Si mons gisteren weten tijdens een actie die ouders voerden voor de kwaliteit van het on derwijs. Simons legt er de nadruk op dat hij op zich niet tegen een Open Universiteit is. „Maar als Erfpacht Den Dunnen beloofde de raad, dat het college binnenkort zal komen rciet voorstellen om de afkoop van erfpacht gemakke lijker te maken. Het onvoorde lige erfpachtsysteem, plus de ellenlange procedures voor het verkrijgen van vergunningen, schrikt volgens het CDA en de, WD veel bedrijven af om zich te vestigen in Rotterdam. Het aanvragen van vergun ningen wil de wethouder soe peler laten verlopen via een speciaal coördinatiebureau. Den Dunnen verzocht CDA en WD nog enig geduld te be trachten voor hun verzoek om een agressiever marketingbe leid, „Ik zit nog in de aanloop fase", 2ei Den Dunnen. „De organisatie zit nog half in de steigers." In het vooijaar van 1983 zal de wethouder komen met een vierjarenplan voor een actieve werving. Rotterdam In Rotterdam is een comité van start ge gaan, dat zich keert tegen de zichtbaar geworden vor men van fascisme in de stad. In het comité zitten mensen die op allerlei manieren met trijving. door Richard Stomp v°or de ^Wiafü, 20 Oei te urva*het, je bekijkt hoeveel geld ermee is gemoeid vraag je je af over er wel een goede keuze is ge maakt door de regering en het kabinet. Met zo'n Open Uni versiteit zijn miljoenen ge moeid. Je zou iets dergelijks veel goedkoper kunnen doen binnen de bestaande instellin gen voor wetenschappelijk on derwijs. Je zou de universitei ten kunnen openbreken. Zo'n avondopleiding sociologie bij de Erasmusuniversiteit is toch ook een manier om mensen met een hoge opleiding nieu we kansen te geven. Dat is wel een stuk goedkoper dan het Rotterdam Bij de dienst sport en recreatie is de Kampeerkrant '83 verschenen met een schat aan informatie over de vier campings, die Rotterdam in beheer heeft: Hoek van Holland, de Kanaalweg, Ouddorp en Haam stede. Naast de beschrijving van de campings en de omgeving staan ook de sportieve en recrea tieve mogelijkheden in deze fraai uitgevoer de krant, waarin ook een compleet overzicht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5