16 SPORT WATERWEG 's-Gravenzandse spectaculair langs Excelsior M UITSLAGEN 123456 7890 ImÊÊÊÊÊÊÊÊ IM Hoekse Boys stuit op Ab Nijgh ÉÏ1 FORTUNA UÏTBEKER j KAMPÏOENKN Jacco Quist judoka van het Hattrick Ger Oosterveen HBSS op het nippertje HVO stelt teleur m WëSmÊtiÊÊSSSi 'S 'JÊat #Z-r,S2ir2 Jubileum Mahorokan uitbundig Rotterdams Nieuwsblad maandag 20 december 1982 RL RW Schiedam Twee minuten voor tijd kon Leen Rademaker eindelijk de gelijkmaker force ren, waardoor HBSS toch nog op gelijke hoogte met Melis sant kwam: 1-1. Voor deze treffer had de ploeg van Roel den Hartog echter al vele kan sen onbenut gelaten. Na twintig minuten nam Me lissant de leiding (0-1), maar is daarna nauwelijks meer ge vaarlijk geweest voor het doel van Cees Verdam. Vooral na de hervatting was HBSS op permachtig, wat onder meer resulteerde in een, om dubieu ze redenen, afgekeurde goal van André van der Berg. Een inzet van Rademaker moest nog van de lijn gehaald worden, voordat hijzelf de fel begeerde gelijkmaker de goal inwerkte. Ton Gunter kreeg daarna nog een 'dot* van een kans, maar ook deze mogelijk heid kon de balvaardige mid denvelder niet doeltreffend af ronden, waardoor het 1-1 hlppf Den HaagHet bekertoernooi is voor Fortuna Vlaardingen ten einde. Tegen HW werd het een 2-1 nederlaag. De omstandigheden waren minimaal In Den Haag, waar de gestaag neerko mende regen een grote handicap vormde voor de spelers. -Met wind kracht negen was er eigenlijk niet te spelen. De dug-outs van de Haagse vereniging waren in ieder geval niet tegen de windvlagen opgewassen en waaiden dan ook om. Fortuna Vlaardingen nam in de eerste omloop een verdiende voorsprong1. Het was Edwin Berveling die toen scoorde: 0-1. In de tweede helft met wind en storm tegen, werd het voor de Vlaar- dingers steeds moeilijker. Na de gelijk maker van HVV zakte het team van Jan Postema, dat speelde zonder de ge blesseerde spelers Peter Sonneveld, Wim van den Berg, Stanley Nooit- meer, André de Haas en Rem ie Leer damverder weg. De thuisploeg scoor de halverwege de tweede helft de win nende treffer: 2-1. Vlaardingen HVO is niét gemengde gevoelens de win terstop ingegaan. De stand dp de ranglijst valt enigzins tegen, mede door het feit dat tegen Schoonhoven met 1-2 verloren werd. Doelman Jan van Eijs- den had het eerste half uur al enkele goede reddingen moe ten verrichten, voordat hij en zijn verdediging volkomen werden uitgespeeld; 0-1. Ed Seijmoer bracht HVO terug in de race na goed doorgaan van Cees Schilder: 1-1. Zeven minuten voor tijd maakte Schoonhoven aan alle onze kerheid een einde en scoorde, op de rand van buitenspel, de winnende treffer. Trainer Ger Pijl: „Hoewel we via Cas van der'Velden nog de beste kans van de wedstrijd kregen, was het al met al een teleurstellen de, maar verdiende, neder laag". Maassluis Hoe aardig voetbal nog kan zijn, bewezen Excelsior M en 's-Graven- zandse SV weer eens. Op een zwaar be speelbaar veld en onder de uiterst barre omstandigheden van regen en natte sneeuw, maakten de twee elftallen er een spektakelstuk van. Met uiteindelijk de domper voor Excelsior en de grote triomf voor 'De Sport'. De SV immers demonstreerde in de tweede helft waar het Ex celsior voor de rust aan schortte: het maken van doelpunten. Mede dankzij een hattrick van Ger Ooter- veen namen de Westlanders de volle buit mee naar huis: 2-5. Dé slechte veld- en weersom standigheden ten spijt, werd het toch een aantrekkelijke partij. De duizend toeschou- wers hebben zelfs louter spek takel gezien, dat al in de ne- - gende minuut begon met een poeier van Lies Kardol: 1-0. Vier minuten later stond Ment de Jong op de doellijn de ge lijkmaker in de weg en in die zélfde minuut schoot de vrij voor Rob Korpel gekomen Cor van Hoeven rakelings naast. Het was aan die onnauwkeu- righeid van Van Hoeven, maar ook van Kardol, te dan ken-dat Excelsior op 1-0 bleef steken. De Jong en Boomsma lieten eveneens fraaie moge- lïjkheden liggen. De thuisploeg heerste, terwijl 's-Gravenzand- se SV slechts eenmaal door Aad Moerman gevaarlijk kon worden. Via Roel Jan Abbas en de modder smoorde de bal echter net voor de lijn. V iMiiii Cor van Hoeven Gravenzander Koos van Drongelen foppend', op weg naar Excelsior's tweede treffer BWIi ilÉiifii WÊÊ i I 1 1 Willi Geraffineerd -Totdat drie minuten voor de thee Hans Lamens, die bewa- - ker Paul Husslage een uiterst onplezierige middag bezorgde, zich heel. nadrukkelijk aan diende. Na balverlies van Frank Vork werd Lamens op rechts aangepseeld, zette ui terst geraffineerd vier verde digers voor schut en liet Abbas hoog en hard geen schijn van kans: 1-1. Een juweel van een doelpunt, dat Lamens negen minuten na de rust bijna herhaalde. Abbas redde nu echter wel, waarbij de attente Moerman echter zo maar kon inknikken: 1-2. La mens, later vervangen door Erik Jan Leerdam, had 'De Sport' de weg gewezen, waar na Ger Oosterveen de hoofd rol overnam. Hij was het die in de veertien de minuut, in een fase dat Ex celsior achter de SV aanholde, zich heel uitgebreid mocht la ten bejubelen. Tot twee keer toe knalde hij op Abbas om de derde kans toen maar met een lobje la Cruyff tegen Hel mond Sport heel fraai af te maken: 1-3. Sensatie Binnen vier minuten was de thuisploeg weer in de wed strijd, want een solo van Cor van Hoeven eindigde pas ach ter Rob Korpel: 2-3. Waarmee de sensatie nog lang niet com pleet was, omdat Excelsior driftig op jacht ging naar de gelijkmaker. Wederom een solo van Cor van Hoe ven~ werd door Boomsma net niet inge tikt, terwijl twee afstandscho ten van Vork het ook niet haalden. Terwijl het wachten was op de dat moment verdiende gelijk maker van Excelsior, kreeg de wedstrijd in de laatste vijf mi nuten een verrassende ont knoping. Eén van de spaarza me tegenstoten van 'De Sport* brak de één tegen één spelen de Maassluise defensie lelijk op. Na een lange rush op rechts zette Moerman laag voor en omdat Husslage en Abbas elkaar niet begrepen was Oosterveen met een sub tiel hakje andermaal de profi teur: 2-4. De wedstrijd was toen wel he slist en zelfs zou de uitslag voor Excelsior nog enigszins geflatteerd uitpakken. Van Hoeven maakte onnodig hands en vanaf elf meter voltooide Oosterveen foutloos zijn hat trick af: 2-5. De zege beteken de voor s'-Gravenzandse SV het herfstkampioenschap, ter wijl Excelsior met slechts één punt achterstand goed blijft volgen. Vlaardingen De na een half uur in de twee de helft ontstoken ver lichting- was geen over- bodige luxe in het duel tussen degradatiekandi daat Vlaardingen en kampioenspretendent Hoekse Boys. Bovendien kregen de Hoekse aanvallers hierdoor de moge lijkheid te bewijzen, dat het missen van een 'schuit vol kansen' aan het gebrekkige zicht te wijten was. De voor- - treffelijk op dreef zijnde Ab Nijgh wist echter van geen wijken, waardoor het verras send 0-0 bleef. Aanvankelijk kon Vlaardin- gen het hoge tempo van Hoek se Boys nog goed bijbenen. De formatie van Jaap de Roode kreeg zelfs enkele uitstekende mogelijkheden, maar het schot van Edward van Pelt ging net naast, terwijl de 'kogel' van Henk de Korver door doelman vDick Bos (ex-Vlaardigen) - schitterend tot hoekschop Vwerd verwerkt Het gebrek aan echte aanval- U Iers en de stand op de ranglijst dwingt De Roode tot een 4-4- 2-systeem, waarin Edward van 'Pelt een zwervende rol ver ft vult en Karei van der Mark als 'stofzuiger' fungeert. Hoek- *se-Boys moest duidelijk aan f deze speelwijze wennen, maar <.,de ploeg van Cor van Rooij kwam naarmate de eerste helft vorderde steeds gevaar lijker voor, de goal van Nijgh. .^•Rechtervleugelverdediger - ir'Arie Ram, 'die niet voor hon- r^derd, procent' fit .was,' werd re- 'i'gélmatrg'door Patrick vande Hérberg voor schut ..gezet, 'maar-'-zijn .voorzetten waren ^steeds een.gewillig prooi voor J.hét (grote) „hoofd van. 'good- l&öld'jJan; Kramer. 'JvDé?puur op karakter spelende ^?40-jarige routinier kon de op STCeesXist lijkende Ron Seliers 1 ^Vaardig rüri^ béd wahg'houden. |Sléchtsjèêxii' keer was., de, im-* voor Vlaardingen een achter stand, Op slag van rust schoot de slim spelende Joop van Dop de bal nog keihard op de paal. Vleeswond Na de hervatting bleek Ram gewisseld voor Siem Hooger- werf en moest De Korver al snel met een diepe vleeswond plaats- maken voor Leo den Breems. Verbeten jagend op een treffer werd Vlaardingen door Hoekse Boys (met Alex Pepping voor John van de Bos) gedurende de hele tweede helft onder zware druk gezet, maar Seliers stuitte tot drie maal toe op een uitblinkende Nijgh. Van Rooij wisselde nog een verdediger (Alfred van Os) voor een aanvaller (Wil lem Warbout), maar in de stand kwam geen verandering meer. „Veel te veel kansen gemist" verzuchtte een zichtbaar aan geslagen Van Rooij. „We heb ben hier zonder meer een punt verloren, maar wel geheel door eigen schuld". De immer realistische De Roode wond er geen doekjes om: „We hebben vandaag erg veel geluk gehad. Toch moet ik mijn verdediging een compliment maken, met natuurlijk Ab Nijgh in de -hoofdrol". Een Vlaardinger gaat 'over ^de knie':bij een Hoekse ver dediger.: r Maassluis In totaal wer den tijdens het kersttoer nooi van Mahorokan 20 ju doka's. gehulgïgd. Rob Hen neveld (trainingsstage ih Japan) en Ellen Visser (va kantie) ontbraken. De vol ledige lijst ziet er als volgt uit: Nel Eichorn (3e van Ne derland boven 72 kilogram), José Ham (3e van Neder land tot 66 kilogram), Ellen Visser (3e van Nederland tot 61 kilogram), Hanneke Schenk (3e van Nederland tot 52 kilogram), Tilly Boog- ert (3e van Nederland da mes junioren), Anita Heu- velïnk (2e van Nederland tot 66 kilogram dames ju nioren), Liesbeth Beeks (2e van Nederland tot 56 kilo gram), Monique Henneveld (kampioene van Nederland tot 44 kilogram dames ju nioren), Jolanda van Meg- gelen (2e van Europa alle categorieën), Marcel van der Water (3e van Neder land tot 58 kilogran heren aspiranten), Ronald van Buuren (2e van Nederland tot 70 kilogram heren aspi ranten), Jacco Quiit (kam pioen van Nederland tot 46 kilogram heren aspiranten), Eric Verburgh (kampioen van Nederland tot 70 kilo gram heren aspiranten), Anne ten Hoeve (2e van Nederland tot 78 kilogram heren junioren), Martin Speijer' (2e van Nederland tot 86 kilogram heren junio ren), Nico Boelrijk (3e van Nederland tot 65 kilogram 'heren junioren), Jurgen Kuitert (2e op internatio naal toernooi in Turijn), Barry Oudshoorn (2e van Nederland boven 95 kilo gram), Iman Kars (2e van Nederland boven 95 kilo gram) en Rob Henneveld (2e van Europa junioren tot 71 kilogram). JUDO Kersttoernooi Mahorokan: Jongens: 4*6 jaar: 1 Dennis van Leeuwen, 2 Stefan Blenk, 3 Reinier van der Endt en Robert Prinse; 5-6 jaar: 1 Richard Rijkens, 2 Rody Gilde, 3 Michiel van der Bos en Harmen van der Schaar; 7-8 jaar 31 kilogram 1 Ingmar Luppes, 2 Danny van Vliet, 3 Bannen Vlak en Michiel Zwaan: tot 25 kilo gram: 1 Zeger Verhage, 2 André Broek, 3 Guido Kuyper en Erwïn Ba- kelaar; tot 27 kilogram: I Alexander van Herk, 2 Sander Jongeneel, 3 Roy Lemckert en Richard Warbout; tot 30 kilogram: 1 Edwin Siersma, 2 Addy van Kester, 3 Rody Grootschol- te en Kees van Bommel; tot 23 kilo gram; 1 Sander den Ouden, 2 Sacha Pruim, 3 Alexander de Jong en Paul Jekel; 9-10 jaar 38 kilogram: 1 Mischa van Herk, 2 Dennis van Vel- zen 3 André Monster en Patrick Wll- zenburg; tot 37 kilogram 1 Steven Margeison, 2 Mario Stam, 3 Harmen Landman en Marc van Halderen; tot 33 kilogram: 1 Marcel Wisse, 2 Mar co Broeders, 3 Anne Bronsveld en Joep van Dorp; tot 30 kilogram: 1 Mario Korte, 2 Martin Hoogenzand, 3 Anthony Vos en Carl Grootschol ten; tot 28 kilogram: 1 Erwin van den Berg, 2 Robin Etmans, 3 Ramon van der Klerk en Olaf Luyks; 11-12 jaar: tot 34 kilogram: J Denie Rietdijk, 2 Dennie Pennings, 3 Jaap Backelandt en Martien den Ham, tot 38 kilo gram: 1 Emile Pruim, 2 Geert Jan Wageningen, 3 Ronald Abramsz en Kees Benard; tot 43 kilogram: 1 Pa trick Klok, 2 Robert jan van Onselen, 3 Juul van den Donk, tot 44 kilo gram: 1 Jasper Houkes, 2 Leo van der Vlugt, 3 Aart Valstar; 13-14 jaan tot 40 kilogram; i Kees Wurth, 2 .Nigel Margeison. 3 Micky Margetson, tot 48 kilogram: 1 Eelco van Rijns- bergen, 2 Rene van den Meeberg, 3 Etienne Heuvelink, tot 59 kilogram: Marcel van Buuren, 2 Harry Kroonen, 3 Mitcha Groothuis; 15-16 jaar: tot 60 kilogram: 1 Marcel van der Water, 2 Anthony Wurth, 3 Jacco Quist, tot 70 kilogram: 1 Eric Ver burg, 2 Guus Backelandt, 3 Rik van Teylingen, 70 kilogram: 1 Ronald van Buuren, 2 Arie Vliegendhart; 60 kilogram: 1 Alex Fransen, 2 Hen rico Witvliet; Alle categories: 1 Ro nald van Buuren, 2 Arie Vliegend- hart, 3 Eric Verburg en Marcel van der Water; Meisjes: 5-6 jaar; 22 kilogram: 1 Marscha Grauwmeijer, 2 Rachella Paalvast, 3 Monique Snijders, 7-8 jaar: tot 27 kilogram; 1 Cindy Snee vliet, 2 Wendela Dijkshoorn, 3 Moni que 'Jansen; 9-10 Jaar: tot 30 kilo gram; 1 Nanetta Janssen, 2 Cindy Grauwmener, 3 Mariska van der Waal en Diana Kenler, tot 35 kilo gram: Natasha Bonnevalle, 2 Antoi- net Wijnands, 3 Sylvia Varekamp en Lenneke Frederiksen; 38 kilo gram: 1 Yvonnen Jansen, 2 Ellen Janssen; 11-12 jaar: tot 38 kilogram: 1 Miranda Lantinga, 2 Jngrids van der Kooy, 3 Tessa Kleizen; tot 40 ki logram; 1 Mariëlle "nilemans, 2 Dia na Abramsz, 3 Magda-Hofman, tot 46 kilogram: 1 Karin Fransen,^'Moni que de Haart, 3 Shelly Margetson. Jacco Quist..ju doka van het jaar 1982... Maassluis Schuchter, het eigenlijk niet beseffend, stond Jacco Quist op het ereschavot in een bomvolle Olympiahal. De judokampioen v^n Nederland bij de aspiranten (tot 46 ki logram) werd unaniem gekozen tot judoka van het jaar 1982. Hij nam daarmee de titel over van Nico Boelrijk. Het was één van de vele hoog tepunten van een uiterst sfeer vol verlopen dag in Maassluis. Het traditionele kersttoernooi van budosportvereniging Ma horokan had dit jaar een wel heel bijzonder karakter. Het was precies 25 jaar geleden, dat Koos Henneveld in Maas sluis van start ging met judo. Het jubileum werd uitbundig gevierd. Burgemeester Hans van Es, wethoudster Elly Coe- nen en de voorzitter van de ju- dobond Nederland, Henk van Oosten, waren aanwezig om Koos Henneveld en zijn vrouw Corrie te huldigen. Burgemeester Van Es in zijn korte toespraak: „Henneveld heeft onzettend veel voor de sport ïn Maassluis gedaan. Door de inzet van hem en zijn naaste medewerkers hebben sporters uit Maassluis in het buitenland exclusieve succes sen behaald." En Henk van Oosten; „3k ken Koos al meer dan 25 jaar. Een onvoorstel baar lange tijd eigenlijk. In het begin ben je al blij met iedere prijs, ieder kampioenschap. En als je dan nu ziet, dat je de dis- tricts-kampioenen niet meer kunt huldigen omdat het an ders veel te veel zou worden, ja, dan kun je zeggen dat het uiterst succesvolle jaren zijn geweest. Er gaat bijna geen ju doploeg naar het buitenland zonder een lid van Mahoro kan." grootste en succesvolste van Nederland. Liefst twintig judo ka's werden gehuldigd, omdat zij in 1982 op nationaal of in ternationaal niveau een eerste, tweede of derde plaats hadden weten te behalen. Rob Henn- veld was niet bij de huldiging aanwezig, omdat hij momen teel in Japan verblijft. Toch deed hij van zich spreken, want hij stuurde vanuit Tokio een telegram, waarin hij de budosport vereniging Mahoro kan veel succes toewenst in de toekomst. Een ontroerde Koos Henneveld: „Eén mooier ca deau is er niet, op zo'n mo ment vergeet je echt alles." Later, na het officiële gedeelte in de sporthal, werd Henne- door Chris Woerts Uniek Het was in de Olympiahal, waar de naaste medewerkers van Koos Henneveld, Thijs en John Rietdijk en John ten -Hoeve, ook bij de huldiging werden betrokken, een unieke dag. In- de 25 jaar. dat Koos Henneveld zich met judo be zighoudt;^ groeide zijn sportin stituut' uit tot. één van de veld nog door de boksbond ge huldigd. Omdat de Maassluis judoleraar, die tevens tech- nisch-directeur is van de judo- bond, 25 jaar jaar lid is van de boksbond kreeg hij uit handen van de voorzitter van het dis trict Zuid-Holland, De Haan, de' zilveren speld opgespeld. De Haan: „Hij is ooit bokser geweest. Gaf later de voorkeur - aan een andere sport, maar is toch altijd lid van onze bond gebleven. Daar zijn we hein dankbaar voor." f',0 Van de judoka's ontving Koos Henneveld een origineel Delfts Blaluw bord, van de 30- plussers' eën fraaie vereni- gingsvlag en van de vaste,i groep supporters een wapen schild met het embleem van de vereniging. Na het traditionele jeugdtoeri nooi en in' de. avonduren het; zaalvoetbaltoemooi, .werd het; jubileum ;tot in de kleine uur-,, tjes op 'uiterst geanimeerde^ wijze verder gevierd. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 6