14 waterweg VLOS nu al financieel in het nauw 4É Ï»S Te bij in Loo grijpt vitrine-actie halvamel halvamel Zieke Ull'erd krijgt gelijk Advertenties op deze pagina niet op. r"'f Ook bouwbedrijf Wenebo failliet PSP/PPR-raadslid teruggefloten Ambtenaar Mulder handelde correct FRIESCHE <g>-VLAG pak 't gemak! Van Lier opent Mondiaal Centrum Meer inwoners \J Friesche Vlag Halvamel in handig schenkpak: schenkt makkelijk en zonder morsen past prima in de koelkast pak-op-maat voor iedereen: 200 g, 500 g en 1000g LFVOLLEiKOFFIEMELK FRIESCHE VLAG HALFVOLLE KOFFIEMELK de volmaakte halfvolle voor de lijn in uw koffie m yti FRIESCHE VLAG HALF VpLLE KOFFIEMELK 200 gram (nieuw) 1000 gram (nieuw) 500. gram f.2,-- Dit was een advertentie. Dank u. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 21 december 1982 SW Maassluis Het inwonertal van Maassluis is in de afgelo pen maand weer licht ge groeid. Op 1 december jongstleden woonden er 33.295 personen in de stad; 12 - méér dan aan het begin van die maand. In december werden in Maassluis acht hu- welijken gesloten en vier echtscheidingen uitgeschre- ven. Na de eerste tentoonstelling komt de VLOS financieel al in het nauw, want ze krijgt van de gemeente alleen subsidie om het lokaal van te betalen. In het beleidsprogramma van Schiedam Deze zo mer voor aap gezet door wethouder Rei- nier Scheeres, die hem verweet domme vra- gen te hebben gesteld, heeft CPN-raadslid Ulferd Bruseker gis teravond alsnog gelijk gekregen. Hij maakte het zelf niet mee, want met een griep je lag hij thuis te bed, maar de gemeenteraad stemde in met het voor- -stel;van B en W om het openbaar slachthuis te moderniseren. Voor PvdA-raadslid Aad Wiegman betekende dat, dat daarmee „de werkge legenheid van honderd man in veiligheid is ge steld." Vlaardingen Een fototentoonstelling over de vluch telingen uit Eritrea, het deel van Ethiopië dat strijdt voor onafhankelijkheid, is de eerste activiteit van stich ting Vlaardingen voor Ontwikkelingssamenwerking (VLOS) in haar centrum, dat woensdag wordt geopend. Burgemeester Fred van Lier verricht in het lokaal van de school aan de Cornells Houtmanstraat, door de stichting Mondiaal Centrum gedoopt, de officiële han delingen. de gemeente Vlaardingen staat onder het hoofdstuk ontwik kelingssamenwerking, dat ge werkt moet worden aan een „grotere bewustwording onder brede lagen van de bevol king." De VLOS is het orgaan dat dat zou moeten doen. „Maar dat blijft op deze ma nier een loze kreet", vindt be stuurslid George Kingma. „We moeten toch in ieder geval een beetje geld hebben om acties te kunnen betalen," Kingma zegt dat de VLOS niet van plan is om voor zichzelf geld te gaan ophalen. „Als wij aan een pro ject meedoen, dan is het geld dat we met de actie inzamelen ook voor dat project, en niet om onszelf financiëel op de been te houden." Dit jaar is gekozen voor eer» project om de Eritrese vluchte lingen in de kampen in het buurland Soedan alfabetise ringscursussen te kunnen ge ven. De fototentoonstelling van free-iance journalist Frits Eïsenloeffel, die woensdag bij de opening van het modiaal centrum al te zien is, moet daar een eerste aanzet voor zijn. De foto's laten de omstan digheden zien waaronder de vluchtelingen leven. De expo sitie heet De lange mars, om dat al vierhonderdduizend Eritreërs naar Soedan zijn ge vlucht. Tijdens de opening, die mor genmiddag om vijf uur wordt verricht, zijn behalve de foto's ook Eritrese dansers te zien. Aan de inrichting van het lo kaal werd gisteren door vrij willigers nog hard gewerkt. Eritrese weeskinderen in een vluchtelingenkamp in Soedan. Schiedam/Vlaardingen/Maassluis In het gisteren verschenen maandblad zet de Kamer van Koophandel (KvK) de faillisse menten van de maand november nog eens op een rijtje. Behalve de Schïedamse BV Kuypers aan de Westerkade blijkt nog een bouw- en aannemingsbedrijf failliet te zijn gegaan: de Vlaar- dingse BV Wenebo aan de Marconistraat. wegens gebrek aan baten. Het zijn Jeanne Kok Evenementen aan de Burgemeester Zatte- veldstraat in Maassluis, Staten- bouw BV aan de Westhaven plaats in Vlaardingen (voor heen in Den Haag), transport bedrijf De Jong aan de Eintho- vendreef in Maassluis en tot slot de vennootschap onder firma Euroglas, waarvan de Maassluizer G. de Wilde me devennoot is. In Schiedam ging het verder om transportbedrijf C. Struijk aan de Polderweg, transport bedrijf A.H. Nettenbreijer aan de Buitenhavenweg, Ranke Studio's aan de Grote Markt, BV Lammerts van Bueren aan de Singel, de Veritas Marine BV met een hoofdadres in Rotterdam en twee particulie ren. In Vlaardingen noemt de KvK het autobedrijf C. van Roon BV aan de Van Beethovensin gel, de BV Peters en Miedema aan de Professor Teldersstraat en J. Weerheim Zoon aan de Kornelis Speelmanstraat. In Maassluis betreft het Maas- Flora aan de Merellaan en bi stro Sabona aan de Veerstraat. Voorts noemt de Kamer van Koophandel vier faillissemen ten, die werden opgeheven En dat was precies waar Bruseker deze zomer heen wilde. Hij stelde, af gaande op informatie van het slachthuisperso- neel, een serie lastige vragen aan B en W, waarvan enkele op het moment van beantwoor ding achterhaald bleken te zijn door nieuwe ont wikkelingen. Scheeres maakte daar handig ge bruik van en herhaalde enkele malen het ant woord, dat Bruseker on juist geïnformeerd was. In het slachthuis is men echter van mening, dat het CPN-raadslid op handen en voeten gedra gen moet worden. De slachtploeg beschouwt hem als reddende engel. Schiedam De zes vitrines, die de bewonersvereni ging Schiedam-Zuid al zeven jaar wil hebben, leverden gisteravond een aardig incident op in de gemeenteraad, hoewel ze nooit in de wijk komen te staan. Het bleek de drie fracties van klein links, dat B en W nog aan een commissiestuk hierover hebben zitten sleu telen, nadat het al in de wel- zijnscommissie besproken was. PSP/PPR-woord voer der Erik Dijkhuizen zei dat te betreuren. En hij was er zo van onder steboven, dat hij alsnog pro beerde de gemeenteraad een 'ja' te ontlokken voor die vi trines. De bewonersvereni ging Zuid wil deze graag ge bruiken als informatiepun ten aan de wijkbevolking. Maar volgens burgemeester Te Loo ging Dijkhuizen met de manier, waarop hij pro beerde die vitrines erdoor te krijgen, „over de rand" van wat reglementair verant woord is. Het PSP/PPR-raadslid draafde met zijn vitrines op bij een punt over incidentele subsidies aan Oefening Baart Kunst en de Schïedamse Ge meenschap. In het oorspron kelijke commissiestuk waren de vitrines hierbij in één adem genoemd, in het voor- Stel aan de gemeenteraad waren ze weggelaten. Dijk huizen dacht dat te kunnen herstellen, werd tweemaal door Te Loo erop gewezen dat hij sprak over iets dat niet aan de orde was, en kwam toen bovendien nog met een amendement. De burgemeester weigerde dat in behandeling te nemen en gaf Dijkhuizen het papiertje terug. Het wijzigingsvoorstel werd omgebogen in een motie van dezelfde strekking, hetgeen volgens het reglement van orde wel mogelijk is, maar het werd slechts gesteund door CPN, PSP/PPR zelf, D'66 en PvdA-raadslid Jos van der Lugt. Het was VVD- fractïeleider Gerard Ver- hulsdonk' nog, die op een als oubollig ervaren schoolmees- ter-aehtige manier Dijkhui zen aanried zijn motie in te trekken om in een later sta dium met zwaardere argu menten' voor die vitrines te komen, maar dat baatte niet. Zuid krijgt kortom geen en kele vitrine. Zeven jaar voor niets gewacht. Posthoorn had 't over iets anders Schiedam Wethouder voor cultuur Herman Posthoorn heeft op de drukke bijeen komst van BKR-kunstenaars in het stedelijk museum niet gezegd, dat mensen zich niets' van de politiek moeten aan-, trekken, maar dat zij niet te' veel moeten rekenen op uitsla gen van (al dan niet politiek; getinte) onderzoeken. In dit geval bedoelde hij dat dei aanwezige kunstenaars zïcb: beter niet bij voorbaat moesten vastleggen op de resultaten van een landelijk onderzoek naar de beeldende-kunstrege- ling. Posthoorn zag dit gerezen mis verstand graag uit de wereld geholpen. Vorige week werd tenslotte al in deze krant ge constateerd, dat de wethouder het met die uitspraak zelf nog wel eens lastig zou kunnen krijgen, indien zou blijken dat instellingen, die. onder portefeuille vallen, zich ineens niets van (zijn) politiek aan trekken. Schiedam Gemeenteambtenaar Gert Mulder heeft een lading kritiek over zich heen gestort gekregen, die hij niet verdiend had. Hij blijkt ten onrechte te zijn verdacht" van het voortijdig doen uitlekken van een brief aan de stichting samenlevingsop bouw Schïedam-Noord (SSSN). Mulder liet de bedoelde brief pas lezen aan SSSN-penningmees- ter Piet Penning, nadat deze in het college van B en W aan orde was geweest. In de SSSN is door Penning zelf, doordat hij sprak van een concept-brief, onbedoeld de indruk gewekt dat hij vertrouwelijke informatie uitspeelde. Wethouder Luub Hafkamp heeft het gistermiddag in een 0_ sprek met SSSN-bestuurslid Cor van den Toom opgenomen voor ambtenaar Mulder. Van den Toorn had de kwestie aange- kaart in de welzijnscommissie. Hij laat de zaak nu verder rusten. Hafkamp betreurt de uitlatingen over zijn ambtenaar, die zich overigens zelf zeer cryptisch daarover uitliet. ct V t VT "V't t'f'P a ,r rr MINI, MIX MAXI J Wie, Wat, Waar, de populaire^ll|P^Imanak, Letterlijk alles kan je er in. opzoeken, want Wie, Wat, Waar staat barstens vol informatie. Jaaroverzichten binnen- en buitenland. Evenementen kalender, wereldrecords, huishoudtips, nuttige adressen, EHBO, pretparken en dierentuinen en nog veel en veel meer. Nuttige en praktische informatie voor slechts f.13,50 Voor houders van het evénementenpaspoort geldt een reductie van Wie, Wat, Waar is verkrijgbaar bij onze volgende vestigingen: Koopmansstraat 9, Rijswijk (hoofdkantoor) Spuistraat 71, Den Haag (hoek Spui) Coolsingel 67, Botterdam (Rotterdams Nieuwsblad) Markt 25, Gouda (Goudsche Courant)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2