Lokale radio kan al volgend jaar draaien oBALDADIGo 'Proberen die extra kans te grij pen' Wijkagenten openen vuilniszakken COMMENTAAR Wat nu, Muwi? II NS wil hogere huur Schiedam Ijl Oliebollentoernooi voor schakers Nota Boemerang: Centraal Wonen ziet af van Hoofdstraat 1(1 Excelsior-voorstopper Jan van Dijk: Sportinstuif Asvion krijgt meeste geïd DÉ RECHTER HEEFT ge- - sproken. De eis van de be- - wciners van de 694 Muwi-1 woningen in de Babber- spblder, om de gemeente te verplichten te starten met een uitgebreid onder- houdsproject, Inclusief de isolatie van de slechte ge- veis, is afgewezen. Ener- zijds om formele redenen: dei rechtbankpresident vindt de zaak te belangrijk orrj In kort geding te be- handelen, maar anderzijds - ook omdat de bewoners te' veif gingen: van normaal onderhoud kan met hun eisenpakket, niet meer worden gesproken. r, r HET IS GOED, dat er nu in ieder geval wat meer dui- dejijkheid in de zaak ts ge- komen. Dat was, na alle verjwarring van de afgelo pen tijd, hard nodig. De T vraag wat er nu moet ge- tfA; beuren is echter belangrij- 4 ker. Enkele feiten staan daarbij vast. Door de aan- 't vankelijke weigering van de'bewoners om akkoord 1 te gaan met het uitgebrei- def renovatieplan van de tl gemeente, dat weliswaar f varjwege de geriefsverbe- tering die daar In zat, een huurverhoging zou beteke- nen, is een flinke vertra- f 5 ging ontstaan. Een vertra ging. die niet alleen hin derlijk is, maar die méér consequenties heeft. Ge meentebesturen kunnen t nie!t zomaar renovaties uit voeren." Daar is financiële steun van de rijksoverheid voor nodig. Die financiële steun is gebonden aan de contingenten, die de ge meenten daarvoor toege wezen krijgen. Het contin gent, dat de gemeente aanvankelijk voor de reno vatie van de Muwi had wil len; gebruiken is nu niet meer beschikbaar. En d^t betekent, N dat op zijn vrojegst pas eind volgend jaar met de renovatie be gonnen kan worden. heï directe gevolg hiervan zou kunnen zijn, 1 dat ,de,.uiteindelijke t huur verhoging die de bewoners moeten betalen nog wat groter wordt. Iedere maand dat er later met de werkzaamheden begonnen wordt, gaan de prijzen om hoog en wordt de kans groter, dat er door het rijk kortingen op.de renovatie- - subsidies wórden toege- past. Het zou wel eens zo kunnen zijn, dat de MUWI- bewoners daarmee in ei gen vlees hebben gesne den. HET IS TE hopen dat de bewoners van de renova- 1 tiepanden inzien, dat het niet verstandig is de zaak nog langer te rekken. Er moet open'overleg met de gemeente komen over de vraag, in hoeverre het mo- gelijk is toch op korte ter- mijb tot renoveren over te gaan. Als dat niet gebeurt, zou, van uitstef wel eens af stel kunnen komen, en ge zien de slechte toestand waarin de huizen verkeren zou dat betekenen, dat de woningen binnen tien, vijf tien jaar zouden moeten '.worden gesloopt. Daarmee zouden weer bijna 700 re latief goedkope huurwo ningen uit het bestand ver dwijnen. - VAN DE GEMEENTE, die v dit kort geding heeft ge wonnen, mag .echter ook iets worden verwacht. De verantwoordelijk wethou der Goudriaan en zijn ambtenaren kunnen niet vanuit een winnaars-posi- tie opereren, hoe verleide lijk dat wellicht ook is. Met andere woorden: de ge meente moet moet zijn om via gesprekken met de be woners in alle redelijkheid tot een snelle oplossing te komen. Ais dat zou moe ten betekenen, dat ter hier en daar nog wat aan de al gereedliggende plannen zou moeten worden veran derd indien de bewoners daar goede argumenten voor aandragen, mag dat niet bij voorbaat uitgeslo ten zijn. Maar dat moet dan wei spoedig gebeuren. P.H. Vlaardingen Er is vol gens wethouder IJsbrand van der Velden maar één manier om te voorkomen dat mensen hun vuilnis zakken te vroeg aan de weg zetten: toezicht van de wijkagenten. Remi Poppe van de SP vroeg in een brief de proef met het een keer per week opha len van huisvuil te staken en dat voortaan weer twee keer te doen. Het vuil op straat leverde vol gens hem gevaren op voor de volksgezondheid. De'wijkagent moet de vuilnis zakken die te vroeg aan de weg staan, open maken en met bewijsmateriaal zoals envelop pen naar de eigenaar stappen. vin.dt de wethouder. „Daar schrikken die mensen toch van", zei Van der Velden, „want ze rekenen er niet op dat iemand erachter komt dat zij de dader zijn." De wethouder verwacht, dat de mensen die op,die manier betrapt zijn het in het vervolg wel laten om hun vuilnis te vroeg op straat te zetten. „Dat is de methode." Poppe moest er een beetje" om lachen. Hij schreef in zijn brief dat het verkeerd is om de overlast die door het één maal ophalen van huisvuil ontstaat aan te laten pakken door 'de sterke arm'. Als er politïedwang nodig is dan is dat voor de SP een aan wijzing dat het een slechte maatregel is. De gemeente heeft in een ant woordbrief aan de SP toegege ven, dat er meer huisvuil op straat staat, maar Van der Vel den zei gisteren in de commis sie volksgezondheid en milieu, dat dat niet uitsluitend aan de maatregel ligt. „De overlast ontstaat op bepaalde plaatsen. Daar werd ook al vuilnis te vroeg aan de weg gezet toen deze maatregel nog niet was ingevoerd. Het heeft niet al leen met de frequentie van het ophalen te maken." En een raadslid fluisterde: „'t Zijn al tijd dezelfde." Gevaar voor de volksgezond heid levert het extra vuil op straat volgens Van der Velden niet op. „Nee, natuurlijk niet", schamperde Poppe. „Ze zeggen pas dat de volksgezondheid in gevaar komt als er ratten rondlopen. Maar dan is het te laat." De ziekenomroep Schiedam zou ook via de kabelradio van Boemerang te horen moeten zijn. Schiedam Al in de loop van 1983 kan Schiedam via de centrale-antenhe-inrichting (cai) luisteren naar een lokaal radiostation, dat naast het maken van verstrooi ende programma's ruime aandacht schenkt aan plaat selijke actualiteiten. Die optimistische visie is neerge legd in een nota, die de stichting Lokale Schiedamse Radio Omroep Boemerang heeft aangeboden aan .het gemeentebestuur. In de nota wordt aangege ven, dat de financiering van een dergelijk 'lokaal radiostation geen pro bleem zal hoeven zijn, in dien de omroep in zijn ge heel met vrijwilligers gaat werken. Door een verho ging van de cai-tarieven met een kwartje per maand, exclusief btw, is de begroting van Boeme-. rang»gedekt. De stichting, die is opgericht door medewerkers van een vroeger in de stad opererend illegaal radiostation, heeft de afgelopen maanden gesprek ken gevoerd met allerlei in stellingen en organisaties in Schiedam, om te zien hoe in de stad over lokale omroep gedacht wordt en wat er van zou worden verwacht. Een' aantal van die organisaties, waaronder buurt- en bewo nersverenigingen, de Schie damse Gemeenschap, de vakbonden en instellingen voor vrouwen en buitenlan ders, zijn uitgenodigd zitting te nemen in het bestuur van de lokale omroep, zodat Boe merang een goede afspiege ling van de bevolking kan vormen. Alleen radio Boemerang gaat er van uit, dat om'financiële en organi satorische redenen voorlopig alleen het maken van radio programma's mogelijk is. Dat zou moeten gebeuren binnen een uitgebreide organisatie structuur, die door het huidi ge stichtingsbestuur in de nota is aangegeven. In die structuur is er naast de stïch-1 tingsraad en het dagelijks be- stuür een - programmaraad, die de verantwoordelijkheid heeft over het programmati sche gedeelte. De bedoeling van Boeme rang is, te beginnen met 20 uur radio per week. Als be langrijkste onderdeel van die programma's ziet men de in formatie aan de plaatselijke bevolking door middel van actualiteitenprogramma's: het „aan de kaak stellen van plaatselijke problemen en si tuaties", zoals Boemerang het in de nota zelf uitdrukt. In de programma's zou ook aan- Schiedam - De gemeenteraad heeft inge stemd met een huurverhoging, die de Neder landse Spoorwegen had gevraagd voor grond langs de lijnen Schiedam-Delft en Schiedam- Hoek van Holland. Het gaat in totaal om 9240 vierkante meter, voor een deel gelegen tussen de Parkweg en de duiker aan de Jo- han de Wittsïngel naar buurtpark Bijdorp. Het andere lapje grond maakt deel uit van de. stadskwekerij aan de Fokkerstraat. De huurverhoging valt te verwaarlozen. Langs de spoorbaan naar. Hoek van Holland gaat het om vijftien gulden (de huurprijs komt nu op zeventig gulden per jaar) en bij de kwekerij gaat het om een verhoging met ruim 400 gulden tot 2637 gulden per jaar. De gemeenteraad kon hier nauwelijks moeite mee hebben. dacht geschonken moeten worden aan buitenlanders, die programma's in hun ei gen taal zouden moeten krij gen. Verder wil Boemerang ook plaats inruimen voor 'educatieve en culturele aan gelegenheden. Het verstrooi ende element in de radiopro gramma's zou slechts een be scheiden onderdeel van het totaal moeten vormen. Paraplu-functie Naast de programma's die Boemerang zelf zou willen maken, wil men ook uitzen dingen hoorbaar maken die door andere organisaties worden geproduceerd. In dat geval zou de stichting een paraplu-functie hebben. Vooral wordt dan de zendtijd bedoeld, die Boemerang aan de ziekenomroep Schiedam .wil toewijzen. De ZOS zou via de uitzendingen van Boe merang de gelegenheid moe ten krijgen, via de kabel óok thuiswonende zieken en be jaarden te bereiken. Tenslot te meent Boemerang, dat de gemeenteraadsvergaderingen in Schiedam rechtstreeks en integraal zouden moeten worden uitgezonden. Wat de financiering betreft denkt de stichting uitsluitend aan "de mogelijkheid, om de cai-tarieven te verhogen. De exploitatiebegroting die Boe merang heeft opgesteld om vat in totaal een bedrag van ruim 70.000 gulden per jaar. Voor de inrichting van de studio en de benodigde appa ratuur is in eerste aanleg ruim 60.000 gulden nodig. Optimistisch is Boemerang over de medewerking van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur, dat de zendmachtiging moet afgeven. De stichting heeft er goede hoop op, dat zij een dergelijke machtiging inder daad op korte termijn zou kunnen krijgen. In de nota wordt overigens opgemerkt, dat een profes sionele kracht die het func tioneren van de omroep zou kunnen begeleiden zeer wel kom zou zijn. Daarbij wordt bijvoorbeeld gedacht aan ie mand die in het kader van de tijdelijke werkverruimen- de maatregel kan worden aangesteld. „Het mag echter niet zo zijn, dat de lokale om roep staat of valt met het al dan niet in dienst nemen van een professionele medewer ker", aldus de nota van Boe merang. Schiedam De vereniging Centraal Wonen Schiedam ziet na overleg met stadsar chitect Hans Huis in 't Veld en architect Matthé Treijtel af van de panden Hoofd straat 217-221. Financieel acht de gemeente het beter haalbaar om er 23 Van Dam eenheden te vestigen. De woonvorm 'centraal wonen' stelt door de behoefte aan ge meenschappelijke ruimten meer specifieke eisen en dat zou realisatie van het project te duur maken, zo heeft de vereniging op het stadskan toor begrepen. Bovendien kwam er uit ei gen kring weinig interesse voor de locatie-Hoofdstraat. Het bestuur acht dat niet re presentatief. Een betere loca tie trekt meer belangstelling, meent men. Met de gemeen te zal men verder spreken over eventuele realisatie van een nieuwbouwproject op het GTB-terrein In Schiedam- Zuid. Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 23 december 1982 Een speciale (kerst) baldadig dit keer Arie Bel, de voorzitter van PPSC, ver geet voor even de wereldproblemen Ben Landsbergern (Hermes DVS) vindt zijn club 'onwijs gezellig' Zeker nog nooit ergens anders geweest Aad van Hascsl heeft slechts één (kerst)wens In 1983 eindelijk een club trainen FCN '66 en Schiedamse Boys zijn nog vrij TSB wil Hans Stout niet laten gaan Olympus Schiedam heeft nog geen fu siepartner gevonden Volgens Hennie van der Reijken is Iets mis met de sfeer binnen de vereniging Gerrit Basoski is al meer dan 26 jaar actief lid van de Schiedamse afdelingsvereniging De dames van Olympus spelen op 2 januari tegen het achtste elftal Het 100.000- ste clubblad komt binnenkort van de rol Manus Stolk heeft in stilte afscheid genomen van Hermes DVS De soos van Herman Kluwen loopt als een trein Gerrit Suttorp (de meest luidruchtige SW-supporter) is bijna door zijn Club van 100 certificaten heen Cor Peits- man kan SVV nog steeds niet vergeten De jeugd van ODO maakt bij het ne men van strafworpen veel te veel herrie Marianne Gergoor (CKC Maassluis) scoort veel, maar wint nooit Nu kre gen de basketballers van The Green Eagles weer de schuld Ron van Stra ten (Excelsior M) ontpopt zich tot een uitstekend barkeeper Henk Könemann weet zeker dat DKS beter kan Nooit geweten dat het complex van HVK een toeristische attractie was De honkbal lers zijn alweer bezig met de voorberei dingen voor het nieuwe seizoen De cricketers wachten nog even De win terstop kan de voetballers niet lang ge noeg duren Hans Stout is kandidaat bij Fortuna Vlaardingen Piet Roozen heeft eindelijk een onbezorgde kerst Sinds jaren speelt Excelsior '20 weer een rol van betekenis in de competitie Weet Luub Hafkamp al wat topsport is Arie Verlinde denkt nog steeds dat de verkiezingscampagne van de PvdA aan gang is Het kerstbal van DSS '26 ts niet doorgegaan Bij SFC werd het feest evenwel een grandioos succes Kor Kegel, redacteur van deze krant, denkt met weemoed terug aan zijn eerste nieuwjaarsreceptie bij SFC De tijd gaat meer dan snel, want dat was in 1974 Gelukkig voor hem comtroleerde de politie toen niet al te veel De nieuwjaarsrecepties worden veelal op geluisterd met 'unieke' wedstrijden Ton van der Linden (nu nog HBSS) speelt volgend jaar voor WK Eindelijk eens een club op eigen niveau De se lectie van Excelsior '20 kan niet alleen voetballen Ook met volleybal komt men meer dan goed voor de dag Ton de Leede kan zich nu in de belangstel ling verheugen van Both en Partners Schiedam Herman Hoogerbord werkt in de kerstvakantie stiekum aan een come-back Sjaak Maat (voorzitter van w Vlaardingen) is In de kerstvakantie onbereikbaar Hij is op toernee met de Wiener Sangerknaben Baldadig is al tijd op toernee Maassluis Net voor de winterstop moest Ex- celsior-Maassluïs ijog een fikse domper incas seren. Inplaats van een overwinning op 's Gra venzandse SV werd het een onverwachte 2-5 ne derlaag, meteen het grootste verlies tot nu in dit seizoen. Het herfst- kampioenschap werd daardoor gemist, maar met één punt achter stand op de drie koplo pers De Zwervers, 's Gravenzandse SV en Be Fair, dat al een wed strijd meer speelde, zit Excelsior nog uitstekend in de race. „We staan er eigenlijk schitte rend bij", aldus routinier en voorstopper Jan van Dijk. „Die nederlaag tegen 's Gra venzandse is jammer, maar dit kan nu eenmaal gebeuren. We zijn toch niet weggespeeld, al doet de uitslag dat misschien vermoeden. Voor hetzelfde geld was het toch bijna 3-3 en win je zo'n wedstrijd nog. On danks die nederlaag heeft vooral het publiek toch een aantrekkelijke wedstrijd ge zien". Niet aangeslagen Volgens Jan van Dijk, 34 jaar en al 14 jaar in het eerste spe lend, voelt Excelsior zich door de nederlaag niet aangeslagen. „Na de winterstop blijven we positief aanvallend voetballen, want dat ligt Excelsior het bes te. Al is er een beetje manko aan voorhoedespelers. Ook té gen 's Gravenzandse bleek het scoren weer een erg moeilijke zaak". „Van achteruit ge2ien", zo vervolgt Van Dijk, die met plus minus 320 bindende KNVB-wedstrijden al redelijk in de buurt van het door Aad van 't Hoff gevestigde record van 350 wedstrijden gaat ko men, heeft de trainer de min ste moeite om het elftal op te stellen. Maar naar voren wordt het steeds moeilijker. Erg belangrijk is dat er een zeer positieve instelling heerst. Ook de nieuwelingen zijn goed opgevallen. Vooral de twee van VDL overgekomen spe lers (Ron van Straafen en John Gordijn, red.) hebben het in het begin met het publiek moeilijk gehad". In zijn al lange carrière in Ex- celsior-1 is Jan van Dijk slechts een korte periode weg feweest. In maart 1975 brak ij tegen SDVB uit Barneveld Jan van Dijk: „We staan er eigenlijk schitterend bij". een been, waardoor het sei zoen voor hem voorbij was. ,,In september, na één wed strijd in het tweede, was ik er tegen Huizen al weer bij", her innert Van Dijk zich nog als de dag van gisteren. Als voorstopper is Jan van Dijk in Excelsior eigenlijk de enige die met een opdracht speelt. Voor hem is dat het volgen van de spits. De rest speelt volgens Van Dijk vrij ongebonden. „Normaal gespro ken wordt er niet met op drachten van Fer Groeneweg gespeeld. Tot op zekere hoogte kunnen we doen en laten wat we willen". Met diezelfde Fer Groeneweg heeft Jan van Dijk heel lang samengespeeld. Groeneweg begon een jaar eerder in Ex- celsior-1, totdat hij na zijn ac tieve carrière als trainer be gon. Eerst bij Quick en toen bij zijn oude vereniging, waar hij inmiddels aan zijn derde jaar bezig is. Juist dezer dagen komt het overleg tussen be stuur en hem op gang over het al dan niet verlengen van het contract. Eerste klas Samen met Groeneweg heeft Jan van Dijk ook het spelen in de eerste klas meegemaakt. Drie jaar duurde het verblijf van Excelsior in de top van het zaterdagvoetbal. Onder Leen Admiraal begon echter de degradatiereeks, die onder Hans Costense, die voortijdig af moest haken, tot in de der de klas werd voortgezet. Onder Groeneweg bereikte Excelsior weer snel de tweede klas, en wordt er nu al verder naar boven gekeken. Er wach ten aan het eind van de competitie immers twee dire te promotieplaatsen en vo< nummer drie "altijd nog et beslissingswedstrijd. „Die pr motie weegt zonder meer", a dus Jan van Dijk. „Zelf heb er veel voor over om het hoo. ste nog eens mee te maken. I entourage in de eerste klas veel leuker dan de derde e tweede klas. Daarbij is h goed voor de aanwas en c achterban van de verenigin We moeten dit seizoen prob ren die extra kans te grijpen Schiedam Schaakliefhebbers kunnen op 28 december terecht bij schaakvereniging 'Groenoord' voor het traditionele oliebol lentoernooi. Het snelschaakevenement vindt plaats in boerderij Landvreugd, Sweelincksingel 7 in Schiedam. Het toernooi start om 19.45 uur. De zaal is al om 19.00 uur open. De deelnemers worden ingedeeld in tweemaal 18 groepen van zes deelnemers. De eerste ronde duurt zeven minuten per partij, de volgende ronden duren vijf minuten. Voor de aparte groepen zijn diverse prijzen beschikbaar. De oliebollen zijn natuurlijk weer geheel gratis. Het maximum aantal deelnemers is 108. Inschrijven kan bij J. Eenskers, Qbrech'tstraat 3, Schiedam. Telefoon: 010-70.96.04. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ7,50 en kan op de speelavond worden betaald. 'i - Maassluis In de nieuv sporthal in de steendijkpolde kunnen morgen, vrijdag 24 d< cember, skateboarders terech De instuif in de Wethoudt Smithal gaat ora 15,30 uur va start In Maassluis kunnen joi geren in de kerstvakantie i de sporthal terecht voor t. van actitiviteiten. Naast de ir stuif voor de skateboarders, er ook een speeltinstuif. Vo gende week kan de jeugd U recht op dinsdag, woensdag e donderdag. Schiedam - De gemeenteraat van Schiedam is accoord ge gaan met subsidieverleningei aan sportverenigingen ove het jaar 1982. In totaal had d. gemeente 280.000 gulden li verdenl, waarvan maa 260.00gulden is uitgekeerd Het grootste bedrag kreeg dt hockeyvereniging Asvion, da onlangs een nieuw clubge bouw in gebruik nam. Voordat de gemeente koi overgaan tot het uitkeren var de bedragem moest wel aar,„ een aantal voorwaarden zïjt voldaan. De vereniging moes t in het bezit zijn van een bouw vergunning, en het geld zot!:, pas worden uitgekeerd als di ver- of nieuwbouw van dt,/; acomoatie gereed was geko men. Het bedrag van 260.0QC gulden is nu als volgt ver 'JL deeld: Asvion: 105.000 gulden Demos 45.000 gulden, DR5f5i 20,000 gulden, GSS 45.000-gul den en ODI 45.000 gulden, He openstaande bedrag van 20.01 gulden, zal worden opgetelrif bij het subsidiebedrag voor he l* volgende jaar; u -£

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3