ROTTERDAM Ï7l Verder onderzoek naar mogelijke oplichting door Booy opgeschort Ahoyklaar voor het Kerstcircus Strenge toepassing tippelverbod BEL VOOR 010-144144 RECHTBANKPRESIDENT BESCHIKT OVER TE WEINIG GEGEVENS Hoefrifefeiise acrobaten nog zoek 1 '1 '^4— Pg Horeca Middelland bundelt zich Kerstland kan bijna Drie jaar cel voor frauderende hjroers Toverlantaarn in Dubbelde Palmboom i. vr 7, 1 id Foto's van Ido Menco Vuurwerk in beslag 43 prostituées bekeurd Hoge vlammen bij Gulf Rotterdams Nieuwsblad donderdag RZ/RV/RY/RW 23 december 1962 Rotterdam De zijn zo goed als klaar. Want hun betreft kan Kerst- land 1982 zo'n beetje beginnen. Nog enkele cor recties, wat ha merslagen bij bij na gebouwde stands en de stroom kinderen kan zich weer een kleine week gaan uitleven. Kerstland, dat morgen van start gaat en tot 30 de cember duurt, h^eft ook voor dit jaar weer een uit gebreid program ing, waarin be- kênde artiesten hun opwachting maken. Hét programma omvat ondermeer morgen vanaf 13.00 uur een op treden van de Ne derlandse pop groep Drukwerk. Op tweede kerst dag komt Corrie Konings en op 29 en 30 december probeert het be kende duo Bassie en Adriaan de kinderen te amu seren. Zij treden beide dagen op van 13.30 tot 14.30 uur. Tevens verzorgt het uit het pony park Slagnaren afkomstige clownsduo Henri co en Leila iedere dag een optreden. Ook wordt dage lijks een mode show gehouden alsmede een op treden van het jazzballet Gemini Dance Company. De klaverjasa- vond op 28 de cember is volledig uitverkocht. Zo'n 780 deelnemers hebben voor dit toernooi inge schreven. Veel belangstelling blijkt ook te be staan voor zowel de bridge-drive alsmede de spel- leninstuif. Voor dat laatste onder deel, ook op 28 december gehou den, zijn slechts enkele plaatsen nog beschikbaar. De instuif begint om 13.00 uur. ,1 Rotterdam De rechtbank inj Rotterdam heeft gisteren een 36-jarige inwoner van Hélle voetsluis en zijn 52-jari- ge' broer uit Brielle veroor- s deeld tot respectievelijk drie - jaar en twee jaar en drie maanden gevangenisstraf. Dg rechtbank achtte bewe- zep dat de broers als direc teuren van een isolatiebedrijf hadden gefraudeerd met va catures. Bovendien onttrok ken zij in de zomer van 1981 gelden aan hun toen bijna failliete bv. Toen het bedrijf in oktober vorig jaar door de Rotterdamse rechtbank fail- lief werd verklaard bleef er een schuldenlast van acht miljoen gulden achter. Dej rechtbank sprak de broers vrij van het deelne men aan een rechtspersoon, did tot oogmerk had het ple gen van misdrijven. Dit was in het Rotterdamse arrondis- t sement nog nooit eerder ten f laste gelegd. Veertien dagen geleden eiste de officier van justitie tegen beide broers drie jaar. Tegen een zoon van een van de verdachten, „die een dag later terecht moest staan, zal de rechtbank vandaag vonnis wijzen. Rotterdam Evenals vorig jaar worden op zondag 2 ja nuari in het historisch mu seum De Dubbelde Palm boom aan de Voorhaven 12 In Delfshaven toverlantaarn voorstellingen gegeven. Het gaat hier om het vertonen van meer dan honderd jaar -oude plaatjes. Er worden vier voorstellingen gegeven: om 11.30 uur speciaal voor vol wassenen, en vervolgens om 13, 14 en 15 uur. Per voor stelling zijn 55 zitplaatsen be- -schikbaar. Van maandag 3 januari tot zaterdag 5 februari is het museum wegens werkzaam heden aan de luchtbehande lingskanalen gesloten. Botterdam Het onder zoek naar een mogelijke oplichting van bedrijven door het industriële schoonmaakbedrijf Booy Clean is gisteren opgeschort tijdens een kort geding, dat door het bedrijf was aangespan nen. Rechtbankpresi dent mr. L.F.D. ter Kni- le was van mening, dat "j te weinig informa van politiezijde had om direct uitspraak te kun nen doen.- De zitting is verdaagd naar oude jaarsdag. Booy Clean had om stopzet ting van het onderzoek ver zocht, omdat rechercheurs ir de visie van het bedrijf scha de doen aan de bedrijfsvoe ring. „In de Rotterdamse ha ven ligt deze zaak uiterst ge voelig. Klanten dreigen weg te lopen. Zeker veertig ar beidsplaatsen staan door de handelwijze van de politie op de tocht", aldus directeur J.Booy van het gelijknamige bedrijf. Het onderzoek naar oplich tingspraktijken door Booy maakt deel uit van het groot scheepse onderzoek dat deze mer startte naar milieu door Nico de Vries :9 .Rotterdam In het Kra- lingse Eethuis aan de Lambertusstraat 100 in Rotterdam wordt tot 7 ja nuari een expositie ge houden van foto's van Ido Menco. Karakteris tiek voor het werk van Menco, die aan de kunst academie in Jeruzalem studeerde, is de scheiding tussen mens en omge ving, die hij consequent doorvoert. In zijn por tretten speler, vooral de ogen een belangrijke rol. Bij andere onderwerpen vermijdt hij de aanwezig heid van mensen. De tentoonstelling is van maandag tot en met vrij- dag geopend van twaalf tot twee uur en van vijf tot negen uur. j^Yasmine Smart repeteert voor de mannen van het licht in een uitgestorven sportpa- Rotterdam De politie heeft in de kofferruimte van een auto in de Overschise Dorps straat acht kilo vuurwerk in beslag genomen. De eigenaar kreeg een proces-verbaal. Rotterdam De man nen achter de volgspots werpen hun lichtbun dels op artiesten in spij kerbroek en slobbert rui. In en om de cireus- piste in Ahoy', waar vanavond het twaalfde Kerstcircus zijn premiè re beleeft, zijn de repe tities in volle gang. Met als constante factor het goed klinkende en on vermoeibare Roncalli- orkest van Joe Schwarz. Vanachter een soort keu kentafeltje, aan de rand van de piste, regelt Ahoy's be drijfsleider Wira Buitendijk de belichting, die de arties- ten bij hun nummer wen- sy. sen. Via de intercom geeft jB hij instructies aan de cen- trale man van het licht, die t* in de hoogverheven regie- 5 kamer alle knoppen en jï schuifregelaars onder hand- bereik heeft. „Yasmine wil wit licht. 6 Maar gooi er maar wat a kleur overheen. Anders wordt het zo hard. Dus eerst .4 komt Maurice in de volg er spot op Zuid. Die maakt z'n aankondiging. En dan pak je Yasmine. Die loopt voor de paarden uit de piste in. Klaar? Daar gaan we dan. Maurice..." Een verkouden spreekstal- meester Maurice Veldkamp, gehuld in een dikke jas, maakt met verve een an nonce, alsof heel Ahoy* al vol zit. Wim Buitendijk maakt aantekeningen. De lichtregie moet vanaf de al lereerste voorstelling tot op de seconde 'nauwkeurig kloppen. De routine, waarmee Ahoy' zich voorbereidt op het ko mende Kerstcircus verraadt de ervaring, die in de afge lopen jaren is opgedaan. Er door Maarten de Jong wordt niets aan het toeval overgelaten. En ook de ar tiesten zijn vol lof. Want Ahoy' zorgt goed voor ze. Niet zelden liggen er achter in de artiestenfoyer wat buitenlandse kranten. En dat ze over eigen kleedka mers kunnen beschikken, dat is voor circusartiesten een luixe, die ze welhaast nergens tegenkomen. Dat alles maakt de bereid heid, om van de Rotterdam se circusshow een perfecte voorstelling te makep, groot. Een extra costuumre- petitie wordt zonder morren aanvaard. En de repetitie van het deel na de pauze in de avonduren is al evenmin een probleem. Toch een klein beetje zor gen. Want op de middag voor de première zijn er nog altijd een stuk of zeven Roemenen niet gearriveerd. De Stroici Troupe, die met hun springplanken en an dere attributen, spoorloos zijn na een laatste levenste ken enkele dagen geleden vanuit Parijs. Ze zaten daar aanvankelijk vast, omdat de benodigde visa naar Boeka rest waren verzonden. Dankzij de medewerking van de ambassade in Neder land zorgde Wim Buitendijk ervoor, dat er nieuwe in- reispapieren op het Neder landse consulaat in Parijs terecht kwamen. De Stroi- ci's hebben 2e daar dinsdag ochtend opgehaald. En dus hadden ze er al lang moeten zijn... Maar echt nerveus wordt Buitendijk er niet van. Het zijn dit soort voorvallen, die de produktïe van een cir cusvoorstelling gewoonlijk begeleiden, en die de orga nisatie ervan juist zo aan trekkelijk maken. Want vanavond zal blijken, dat alles op zijn pootjes Is te- - recht gekomen. Al moet er, bij wijze van spreken, ie mand van Ahoy' op en neer naar Parijs om ze te halen. overtredingen, die door het schoonmaakbedrijf de afgelo pen jaren 2ouden 2ijn ge pleegd. Het bedrijf zou vele duizenden tonnen chemisch afval illegaal in de Geulha ven en Oude Maas hebben geloosd, werd tijdens de zit ting herhaald. Vrees voor een gericht onderzoek naar milieu-overtredingen heeft Booy niet, zo verzekerden de raadslieden van het bedrijf. „We zijn ervan overtuigd, dat Booy er goed uit komt." 'Milieuheffing' De politie verdenkt Booy er nu ook van dat het sinds 1978 milieuheffingen bij bedrijven int, zonder dat deze worden afgedragen aan het rijk. „Booy hoeft geen heffing te betalen voor het lozen van afvalwater in de Oude Maas of Geulha- ven, omdat dat lozen geschiedt vanaf boten. En juist over deze handelswijze hoeft geen geld te worden afgedragen. Deson danks inde het bij bedrijven toch de heffing", aldus land sadvocaat mr.Bouwsma, die de belangen van de politie verde digt Volgens de advocaten van Booy mist de beschuldiging elke grond. Zij gaan er vanuit dat voor het heffen van de mi lieubelasting toestemming is •verkregen van het ministerie van economsiche zaken. Het onderzoeksteam had dat vol gens hen kunnen weten. Vol gens de advocaten ïs de politie dan ook buiten haar boekje ge gaan door klanten van Booy 'rauw' op hun dak te vallen en hen te confronteren met een mogelijke oplichtingszaak. Bo vendien zouden rechercheurs volgens de advocaten van Booy de bezochte bedrijven aangezet hebben tot het doen van aangifte. Zeker drie bedrijven hebben na het bezoek van de politie vrijwillig aangifte gedaan van oplichting. Het gaat om een bedrag van bijna honderd gul den voor elk schip, dat door Booy werd schoongemaakt. Het is niet bekend om hoeveel schepen het gaat. Maar Booy Clean zelf schatte in 1978 dat het bedrijf in dat jaar hon derdduizend gulden zou moe ten betalen aan het rijk. Dat blijkt uit een brief aan econo mische zaken, die door Booy in 1978 werd geschreven. Ove rigens heeft het rijk Booy nim mer aangeslagen voor deze mi lieuheffing. iedere nacht is er voetsurveillance op de Claes de Vrieselaan. De agenten moeten de publie ke vrouwen onderscheiden van het overige passanten. Rotterdam De Rotterdamse politie heeft de afgelo pen vier weken 43 prostituées aangehouden, die een proces-verbaal hebben gekregen, omdat zij zich schul dig zouden maken aan straatprostitutie. Vijftien aan houdingen werden verricht op Katendrecht. De overi ge arrestaties vonden plaats in de wijk Middelland, voornamelijk in de omgeving van de Claes de Vriese laan en de Nieuwe Binnenweg. Rotterdam Horeca-on- dernemers uit de wijk Middelland hebben gister avond een vergadering be legd, waarin is besloten om binnenkort een stich ting op te richten, die voor hun belangen moet opkomen. De vergadering, die door vertegenwoordi gers van 35 verschillende h oreea-ond eraem i ngen werd bijgewoond, vond plaats in de nachtclub Q- Baron aan de 's-Graven- dijkwal. Alle aanwezigen zetten hun naam op een lijst, waaruit blijkt dat ze willen deelnemen aan de stichting. Zodra de stichting is op gericht, zal een nieuwe vergadering worden be legd, waarin besproken zal worden welke acties georganiseerd gaan wor den. Een woordvoerder: „Wij willen een tegen wicht vormen voor het ac tiecomité Middelland, dat nu de enige gesprekspart ner is voor de gemeente." Deze week is door de ini tiatiefnemers een oproep verspreid onder de hore- ca-onder nemers om de vergadering bij te wonen. „Als wij niets doen en af wachten, dan zijn wij waarschijnlijk binnen korte tijd kapot gemaakt, zoals dat op Katendrecht is gebeurd", staat in de oproep te lezen. De vrees dat de gemeente plannen zou hebben om een groot aantal hotels en cafe's in de wijk Middel land te sluiten, speelt een grote rol bij de initiatief nemers. Vooral het zwartboek, dat onlangs door het actieco mité Middelland is ver spreid, heeft bij veel hore- ca-ondernemers kwaad bloed gezet. In het zwart boek staan onder meer dertien particuliere adres sen en acht hotels ver meld waar prostitutie wordt bedreven. Daar naast staan er tien adres sen in, waar heroïne zou worden verkocht. Onder de bezoekers van de vergadering waren veel hotelhouders, die door het recente politie optreden in de wijk Mid delland veel minder klan ten hebben dan voorheen. In deze hotels kunnen prostituées kamers per uur huren. Ook waren veel café- en nachtclubei genaren aanwezig. „Wij worden nu allemaal over een kam geschoren en dat mag niet. Er is nie mand, die voor onze be langen opkomt, terwijl velen van ons enorme in vesteringen hebben ge daan. Onze zaken worden nu kapot gemaakt", aldus een van de bezoekers. Rotterdam Op de Gulf-raffinaderij aan de Moezelweg is brand uitgebroken in een destileerkolom, waarbij dertig meter hoge vlammen ontstonden. Vermoedelijk was de druk m de in stallatie te hoog geworden. De vrijgekomen vloeistof ontbrandde in afzienbare tijd. Gulf nam zelf zodanige veiligheidsmaatregelen, dat de brand niet lan ger dan drie minuten duurde. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. In opdracht van burgemeester Peper is de politie vier weken geleden begonnen met een verscherpt toezicht op de nale ving van het zogenaamde tip pelverbod, dat is vastgelegd in de algemene politieverorde ning in Rotterdam. Tot voor kort was alleen de zedenpolitie belast met de naleving van het tippel verbod. Om de straatprostitutie effec tiever te bestrijden is de politie er toe overgegaan om ook de geüniformeerde dienst te be lasten met de controle op de prostituees, die op straat tippe len Iedere nacht zijn er in Middelland en op Katendrecht permanent agenten op straat, die in burger en in uniform lo pend surveilleren. Alle vrouwen, die zich op straat bevinden en van wie de agenten vermoeden dat zij prostituee zijn, worden meege nomen. Op het politiebureau worden hun' personalia geno- door Dirk Mellema teerd en krijgen zij een waar schuwing. Indien de vrouwen een tweede maal in dezelfde omgeving worden aangetrof fen, krijgen zij een bekeuring Ook zijn in Middelland twee illegale café's en een hotel, waar gelegenheid tot prostitu tie werd gegeven, gesloten. Deze maatregelen zijn voort gekomen uit de felle protesten van de actiegroepen in Mid delland en Katendrecht, die met harde acties dreigden, in dien de gemeente niet optrad tegen de overlast, die volgens hen uit de prostitutie voort- kwam Vooral het aantal publieke vrouwen in de wtjk Middel land is hierdoor afgenomen. Een van de vrouwen, die nog steeds op de Claes de Vriese laan tippelt, wil haar mening over het politie-optreden wel kwijt: „De politie houdt dit maar even vol. Zodra het toe zicht vermindert, komen alle vrouwen toch weer terug, om dat m deze omgeving nog veel hotels zijn, waar we terecht kunnen en omdat de klanten toch deze buurt blijven opzoe ken. Ze kunnen toch nergens anders heen. Zelf heb ik ook al een bekeuring gekregen. Nu loop ik snel over straat, zodat het lijkt of ik ergens naartoe moet, of ik ga bij een tramhal te staan. Dan kunnen ze nooit bewijzen, dat ik hier als prosti tuee loop. We werken nu veel minder openlijk dan voor het politietoezicht begon, We spre ken geen mannen meer aan, maar hebben nog genoeg vaste klanten, die ons kennen en contact met ons zoeken."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5