Kethel i\oord voelt zich beetgenomen Rapport over GEWB eindelijk aan orde Start renovatie '410' uitgesteld VIAAROINGS DAGBLAD SGNIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Vlaardingen kri j gt kleuter lomschool Gas-aansluitingen weer op langebaan Protest tegen intrekken van jeugduitkering Zuid- Holland op z n Open stelling 9oortjes9 laat op zich wachten W oonwagenkamp wacht op plan Koekoekslaan Hond april nieuwe afdeling Van Houteschool WÈÊÊÊÈMÊÈÊm mm 'Politiek zweeg over fusie van mavo en leao' 1 Auto insloot door gladheid Voor acht mille antiek gestolen Bondsspaarbank leent geldvoor cv-aanleg Zuid Pi ;ïl£ i-T> «S®SÜ V W aslij nkaper gearresteerd Inbraak in zwembad Zuid h ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Vlaardingen De christelij ke Van Houteschool in Vlaardingen, voor kinderen met leer- en opvoedingsmoe- lijkheden (LOM), krijgt er volgend jaar een kleuterafde ling bij. Rond '1 april de streefdatum zou de lom school voor zeer jeugdigen in de Vlaardingse Van der Werffstraat 15 van start moe ten gaan. Het college van burgemeester en wethouders is in principe akkoord gegaan om daar, twee werk- en een speello kaal voor minimaal tien kin deren aan de Professor dr. I.C. van Houteschool be schikbaar te steden. Eén klaslokaal van de voormalige kleuterschool is thans in ge bruik als peuterspeelzaal, maar zal te zijner tijd elders een ander onderdak moeten vinden. Een eerdere bestem ming voor het pandje, de huisvesting van het sociaal cultureel centrum Westwijk, is van de baan geschoven. Ruim een jaar geleden kreeg de stichting voor Christelijk Buitengewoon Onderwijs =het verzoek van het Holyzieken- huis een kleuterlom-school op te zetten. „De kinderen met opvoedingsmoeilijkhe den komen nog steeds te recht op een dagverblijf voor geestelijk gehandicapten. Da's natuurlijk ook geen op lossing", zegt hoofd G. J. Los van de Van Houteschool, die nauw bij de oprichting van een afdeling voor vier tot ze ven jarigen is betrokken. „Er is nooit iets geweest voor dit soort kinderen in Vlaardin gen", voegt hij er aan toe. De afdeling voor zeer jeugdi gen zal op een steenworp af stand van de Van Houte school komen te liggen. Nu nog gelegen aan de Cura^ao- laan verhuist deze onderwijs instelling eveneens op 1 april naar een nieuw complex op de Philips de Goedestraat. Dit moet de doorstroming ten goede komen, hoewel voor lom-kinderen ook de moge lijkheid openblijft naar een basisschool over te stappen. 1Ü HHl 1 1 1 WÊÊÈÊÊÊÊÊÊÊIÈÈm llllllllillt flltflifllt Schiedam In een brief aan de commissie voor, sociale zaken en de gemeentelijke sociale 'dienst hebben het actiecentrum van de PPR en de plaatselijke afdeling van.de PSP in Schie dam erop aangedrongen, dat alle politieke frac ties in de Schiedamse gemeenteraad een ernstig protest laat horen tegen de door het rijk voor genomen afschaffing van de WWV-uitkering voor 16- en 17-jarige jongeren. De linkse partijen vinden dat daardoor de af hankelijkheid van jongeren ten opzichte van hun ouders weer versterkt wordt. „Het afschaf fen van de WWV is een fundamentele aantas ting van het sociale verzekeringssysteem: blijk baar geeft werkloosheid" buiten schuld geen ga rantie meer op een uitkering." De linkse partijen zullen in de commissie voor sociale zaken een voorstel indienen om voorlo pig geen uitvoering te geven aan deze maatre gelen. De sociale dienst wordt uitgenodigd om zelfstandig of via de landelijke organisatie Di- vosa tegen de maatregelen protest aan te teke- Schiedam -Sinds de beschul digingen svan leao-zijde, dat wethouder Posthoorn 'de doodsteek* toebracht aan deze ;vorm\van onderwijs, is er in diverse kringen een jaar lang thet nodige gebrainstormd over ide fusie van het leao met de iWillem de Zwijgerxnavo. Niet temin constateerde- PvdA- rjfadslid Jos van der Lugt vo rige week in de gemeenteraad hoe jammer het is dat er in de Schiedamse politiek zelf zo (Weinig over onderwijs gespro ken wordt. „Het lijkt wel of onderwijs en politiek van el- haar denken: schoenmaker, |hou je bij je leest", aldus Van ider Lugt. •iifij achtte de fusie van leao en "riavo een belangrijke fase in <'Ket onderwijs, waar volgens „hem nog te weinig gewerkt wordt aan het wegnemen van .achterstanden bij kinderen. ";Een scholengemeenschap, zo- „-als deze nu ontstaan is, achtte ;hïj een aanzienlijke verbete- -tjng, Schiedam Een Rotterdam mer is dit weekeinde met zijn auto in de Polderwetering in Schiedam terecht gekomen. 'Door het gladde wegdek raak- >te hij de macht over het stuur Kwijt en belandde in het wa ter. De Rotterdammer bracht ,het er met een nat pak af. Zijn auto was total-loss. Spijkenisse Door onbekende daders is op eerste kerstdag i^ydor achtduizend gulden aan 4 antiek gestolen uit een woon huis aan de Aardbeïgaard in Spijkenisse. De daders zijn Vermoedelijk met een valse sleutel de woning binnengeko- ïrsen-1 De inbraak moet ge pleegd zijn tussen half twaalf s ihiddags en kwart voor acht js avonds.', Schiedam Voor de aanleg van centrale verwarming in tachtig woningen in Schiedam-Zuid heeft de vereniging Volkshuisves ting 4,2 ton geleend bij de stichting Bondsspaarbank Schiedam. De gemeente stelt zich hiervoor garant. De rijksoverheid wil niets met eventuele financiéle consequenties te maken hebben. De tachtig woningen behoren tot vier complexen van de Volks huisvesting in de Gorzen. De Bondsspaarbank had geen geld ge leend, als de gemeente niet garant zou staan. Schiedam Teleurstel ling en verontwaardi ging in Kethel-Noord, nu het bericht is binnen gekomen dat het college van B en W de beloofde gasaansluitïïigen, waar dit stadsdeel al zo lang op wacht, weer twee jaar op de lange baan wil schuiven. Volgens B en W zou Schiedam er het geld niet voor heb ben. „Geen stijl, wat ze nu uithalen", zegt een woedende Polderweg-be woner Aad Verspeek. Aad van Lïngen, fractievoor zitter van het CDA, is na de toezeggingen aan Kethel- Noord verbaasd over het uit stel. Hij belooft stampij in de januariraad, waar de zaak aan de orde komt. „Ik zal het college op de toezegging, die door alle partijen in de raad is gedaan, vastpinnen." In 1983 kan Kethel de aanslui tingen volgens het college ze ker vergeten, voor het jaar daarop moet het nog bezien worden. „Een kwalijke zaak", zegt Van Lingen. Kethel-Noord zint weer op ac ties als de gemeenteraad in ja nuari geen stokje steekt voor het uitstel. Verspeek: „Na die toezeggingen hebben we onze acties opgeschort, maar ik be gin me langzamerhand af te vragen waar we mee bezig zijn. Alles was in kannen en kruiken en nu krijgen we dit weer. Het is geen stijl wat ze nu uithalen." Het schrale zonnetje dat zich zelfs bij dit win terse weer at en toe iaat zien, weerkaatst in het verstilde water. Absolute rust. Fotograat Jacques Zorgman legde Zuid-Hol- tand op z'n mooist vast. Schiedam/Vlaardingen Het openstellen van de op en afritten van rijksweg 19 (ook wel de A4) bij de Be- neluxtunnel gaat pas in 1984 spelen, volgens de ver- keersd es kundige van de gemeente Schiedam, Hans van der Vlist. Eerder gaan de zogenaamde 'oortjes' niet open voor gewoon au toverkeer. „Rijkswaterstaat is in principe akkoord gegaan met de open stelling van deze wegdelen, die nu alleen worden gebruikt door politie, brandweer ambu lances en het openbaar ver voer. Maar er moet over nog veel problemen worden onder handeld tussen Schiedam en rijkswaterstaat", zegt hij. Ook de gemeente Vlaardingen zal hierbij betrokken moeten wor den, omdat de openstelling ook consequenties heeft voor het Verkeer op de Mr. L. A. Kes- perweg en de Vulcaanweg. „De rijksweg is bijzonder druk en er komt nog wel wat voor kijken om veilige op- en afrit ten aan te leggen, die voor grote aantallen auto's geschikt zijn. Er gaat dus wel een jaar- tje overheen voor we zover zijn, dat er Iets gebeurt." Dat geldt volgens Van der Vlist ook voor de verlenging van de Westfrankelandsedijk, die nu ophoudt bij de hoofdpoort van Wilton-Fijenoord en doorge trokken zou kunnen worden langs de Julianalaan ïn de richting van de Vlaardinger- dijk nabij het benzinestation. Van fasering van de aanleg bij het complex Vijfsluizen is vol gens Van der Vlist geen spra ke. „De aanleg is niet voor niets in het rode gedeelte van de meerjarenbegroting opge nomen, Dat houdt in dat het allemaal nog eens moet wor den besproken", besluit Van der .Vlist. Vlaardingen Waar schijnlijk volgende maand zal in de raadscommissies van de Vlaardingse ge meenteraad gesproken worden over de problemen bij de gemeentelijke ener giebedrijven. Dan komt de nota, die over het functio neren van de staf van de GEWB is samengesteld door leerlingen van de Ge meenschappelijke Oplei ding Personeelszaken (GOP), aan de orde. Vorige week heeft de stuur groep, die naar aanleiding van dat rapport is samengesteld en .waarin naast mensen van de GEWB onder andere ook wet houder Van der Velden 2itting heeft, haar slotadvies aan het college van B en W geformu leerd. Burgemeester en wet houders zullen zich eerst over dat advies buigen, waarna de raadsleden worden, geïnfor meerd. In het rapport, dat door de ge meente tot nu toe niet naar buiten is gebracht maar dat enkele maanden geleden openbaar werd gemaakt door de SP'er Remi Poppe, die er de hand op had weten te leg gen, wordt grote kritiek gele verd op het functioneren van de staf van de GEWB. Met name directeur Pinkse zou in het geheel niet functioneren. De problemen op het hoogste niveau bij het gemeentebedrijl zouden tot grote spanningen en onderlinge problemen heb ben geleid, waaronder de dienst als geheel ernstig te lij den zou hebben. i De renovatie van deze woningen begint op 10 januari. Vlaardingen De officiële start van de renovatie van de '410' in de Babbérspolder is nog een weekje uitgesteld. Na dat een eerdere datum ook al niet haalbaar was gebleken had de projectgroep voor de Babberspolder de datum van 3. januari voor het geven van het startsein vastgelegd, maar nu bljjken de dakbedekkers, die tijdens de renovatie aan het werk gaan, te weinig tijd te hebben om de zaak voor te be reiden. De start van het renovatiepro ject, waaraan veel voorberei ding en inspraak vooraf ging, is nu gesteld op maandag 10 ja nuari om elf uur. Wethouder Bas Goudriaan zal dan als offi ciële starthandeling de eerste schoorsteen van een van de daken slopen. Schiedam Het Schiedamse PSP/RPR-raadslid Herman Noordegraaf heeft wethouder Zijdeveld vorige week nogal kribbig gemaakt door te sug gereren dat de 650 bezwaar schriften uit Kethel-Oost te gen het woonwagencentrum- Koekoekslaan voor onnodig uitstel hebben gezorgd. Zijde- veld hield er een 'nare smaak' in zijn mond aan over, want hij voelde zich door Noorde graaf in een moeilijke positie gemanoeuvreerd. „Als hij hier wil horen, dat wij die 650 be zwaarschriften ongegrond ver klaren, wordt de verdere pla nontwikkeling wel erg lastig", aldus Zijdeveld. Noordegraaf drong aan op spoedige beantwoording van een brief van de stichting sa menlevingsopbouw woonwa genbewoners Schiedam. Het wordt tijd dat de woonwagen bevolking een perspectief ge boden wordt, vond Noorde graaf, die het bestemmings plan-Koekoekslaan liever al eerder op tafel had gezien. Hoek van Holland Met de aanhouding van een jeugdige inwoner van Hoek van Hol land denkt de politie een serie diefstallen van kleding te heb ben opgelost. De kleren wer den van waslijnen gestolen. Een deel daarvan- is terugge vonden. Tegen de 'waslijnka per' is proces-verbaal opge maakt. Schiedam In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebro ken in het zwembad Zuid ïn Schiedam. Onbekenden na men in totaal achttien sloffen sigaretten mee met een totale waarde van meer dan zeshon derd gulden. De schade door de inbraak bedraagt ongeveer driehonderd gulden r

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1