VCW: houding van buurthuizen niet toelaatbaar W alnotenbongerd bij Maassluis 'Route bus 52 niet wijzigen' Bestuurders al vroeg in de olie VLAARDINGSDAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Inbrekers stelen brandkast Instellingen d wingen om aan overleg mee te doen 'Positie klager sterker maken' Swingend Turks nieuwjaars- I feest Doorzettende autodieven Provincie akkoord met krediet Vrouwencentrum biedt onderdak aan emanci patiewerkster Dodelijk ongeval op de Maasdijk Maarleveld betreurt stoppen Podium Jongen ramt twee auto's van één familie Laatje rijden naar de auto... MAANDAG 10 JANUARI Vlaardingen De Vlaar dingse politie had vrijdag: en zaterdagavond al vroeg automobilisten te pakken die in de olie waren. Vrij dag om zeven uur 's mor gens werd een 30-jarige Vlaardinger aangehouden, die onder invloed de auto van zijn vriend tegen een boom gezet had. Die vriend was even uit de auto gestapt en de passagier vond dat de auto een vreemd geluid maakte. Hij trapte op het gaspedaal en toen bleek dat er met de auto niets mis was. Het voertuig sprong naar voren en belandde tegen een boom. De man kreeg een rijverbod opgelegd. Öp het Emaus werd zater dagavond om kwart over zes al een 44-jarige man aan gehouden, die opviel door zijn vreemde rijstijl. Ook hij bleek een borreltje te veel achter de kiezen te heb ben. Hetzelfde gold voor een 27-jarige stadgenoot, die zo dronken was dat hij niet eens meer in staat was om de blaas test te doen. Na de bloedproef werd hij tot zon dagochtend tien uur ter ont nuchtering ingesloten. Vlaardïng i In een takel- en transportbe drijf aan de Bellstraat in Vlaardïngen heb ben inbrekers dit weekeinde een goede slag geslagen. In plaats van de aanwezige brandkast open te bre ken werd het ding simpelweg van zijn verankering losge maakt en meegeno men. Via de trap werd het gevaarte, met een in houd van minimaal zes mille, naar de be- nedenentage gebracht. Vervolgens zo ver moedt de politie is met een steek wagen de kluis in een gereed staande vrachtwagen geladen. VIaardingen In een brief aan het college van B en W heeft Eiet Vlaardings Centrum voor Welzijns planning (VCW) de opstelling van de vijf Vlaar- dingse buurthuizen, dis alle overleggen met het VCW momenteel systematisch boycotten, 'niet toe laatbaar' genoemd. Rechtwinkel over klachtenreglement politie-optreden: Schiedam De stichting rechtswinkel Schiedam vindt de positie van klagers in het ontwerp klachtenregelement politieoptreden te zwak. Be langrijkste bezwaar tegen het ontwerp is dat klachten van burgers door de Schiedamse politie zelf zouden worden be handeld. Een agent moet een klacht tegen zijn collega be oordelen en de rechtswinkel betwijfelt of zo'n onderzoek wel objectief kan zijn. In een briet aan burgemeester John te Loo dringt de stichting erop aan het beoordelen van het politie-optreden aan een onafhankelijk orgaan over te laten. „Men treedt nu eenmaal niet graag op tegen degenen waarmee men moet samen werken", schrijven L. Buckers en G.B, Poot van de recht swinkel in hun brief. Als er geen onarnanKeiijk or gaan komt, wordt het des te belangrijker dat de positie van de klagende burger wordt ver sterkt. De rechtswinkel wil dat er in het reglement, dat al door de commissie openbare orde en politie is behandeld, duidelijk komt te staan dat klagers altijd vergezeld kun nen worden door een vertrou wenspersoon. Ook als de bur ger naar aanleiding van zijn klacht moet worden gehoord, Het onderzoeksrapport moet aan de klager ter inzage wor den gegeven, zodat hij, als hij dat nodig vindt, in beroep kan gaan tegen de uitspraak. De rechtswinkel is van mening dat het kwartaaloverzicht van de ingediende klachten gepu bliceerd zou moeten worden. In het reglement staat dat al leen de burgemeester daar een overzicht van krijgt. Namens het zogenaamde ex tern vooroverleg, dat is gehou den in het kader van het soci aal-culturele programma, heeft het VCW er bij het colle ge op aangedrongen dat de buurthuizen worden gedwon gen, uitsluitend via inspraak bijeenkomsten zoals die zijn voorgeschreven door de in spraakverordeningen, dus mét het VCW, hun inbreng te le veren. De buurthuizen De Haven, VOP, Nieuwelant, Oostwijk en West hebben eind vorig jaar laten weten, niet meer mee te zullen doen aan alle bijeen komsten en activiteiten, die door het VCW worden georga niseerd. Hiermee willen de buurthuizen zich afzetten te gen de bezuinigingen die hen zijn opgelegd. De instellingen zijn van mening dat het VCW moet worden opgeheven, om dat op die manier veel geld dat beter kan worden besteed zou worden bespaard. Tegelijker tijd met deze boycot hebben de buurthuizen aangekondigd, hun op- en aanmerkingen over het sociaal-culturele pro gramma wel te spuien tijdens de vergaderingen van de com missie voor sociaal-culturele aangelegenheden en de ge meenteraden, in plaats van in de inspraakbijeenkomsten die daar speciaal voor worden be legd. Alle deelnemers aan het ex tern vooroverleg rond het so ciaal-cultureel programma, waaronder de zelfstandige peuterspeelzalen, het CJV en de stichting voor club- en buurthuiswerk in Holy-Noord die zich van de houding van de andere buurthuizen heeft gedistantieerd, spraken in de cember hun afkeuring uit over de boycot. Zij lieten ogenblik kelijk weten, ook niet meer bereid te zijn om deel te ne men aan de voorgeschreven overlegsituaties, als het de dwarsliggende buurthuizen niet wordt verboden om hun eigen inspraakprocedure aan te houden, Het VCW heeft in haar brief het college nu verzocht, de handelwijze van de vijf buurt huizen af te keuren en hen te dwingen, aan het normale overleg deel te nemen. 1 Schiedam De meeste nieuwjaarsrecepties kab- beien rustig voort met stemmige muziek op de achtergrond, een babbel- S tje, hapjes, drankjesDe Turkse verenigingen in =j Schiedam pakten dat an- ders aan. In de afgeladen grote zaal van wijkcen- 2 trum de Blauwe Brug luidden zij 1983 swingend s in. De Schiedamse Turkse 5 Werknemersverenging H en de Turkse vrouwen as vereniging hielden sa- men een feest, dat tot in de kleine uurtjes duurde. H Er was Turkse muziek, H waar Nederlandse oren S leng aan moesten wen- s nen voor ze het konden waarderen. Maar even- goed was er een uit Tur- ken bestaande groep die stevige disco ten gehore bracht. Covers die niet erg origineel uitgevoerd werdén, maar daar maal- s de niemand op de dans- ss vlcjr om. ten argeladen grote zaal in de Blauwe Brug, waar de Turken uit Schiedam het nieuwe jaar inluidden. s ^iriiiiiiiiiiiMiiiiriiiHiriiiiiitiHiiiiiiiJiiiiiiJiiiifiiniiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiTifitiJiiiiiiiiiiiiJitHEiiiiirEiiiniiitiiiiiHtiiiiiiiiiiiiiiiHiiiHiiiiiiiiiiiiiiniHiiiiiiiiiiiffiiiinitiiiJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiNiiiiEiiiiiiiiiiiiiiiiiHuiniiHiiiijiiiiiFiiiijiiiiiriiiHiuW Schiedam De Schiedamse politie heeft zaterdagnacht twee jongemannen aangehouden, toen zij bezig waren voor de tweede maal een gloednieuwe auto uit een garagebedrijf aan de Nieuwe Haven te stelen. Met de eerste gestolen auto wa ren ze even daarvoor tegen een boom gereden. De politie kreeg rond half drie 's nachts de melding dat er op de Nieuwe Haven een auto tegen een boom was gereden en dat de inzittenden te voet naar een garagebedrijf waren ge gaan. Daar aangekomen vonden de agenten de deur wijd open. De twee, een 20-jarige Schiedammer en een 19-jarige jongen uit Zoetermeer, hadden brutaalweg een tweede auto gestolen en wilden daar juist mee wegrijden. Ze werden aangehouden. De politie onderzoekt nog of ze misschien ook te maken hebben met een diefstal van een auto, die vier weken geleden bij hetzelfde garagebedrijf werd gepleegd. Maassluis Nog deze lente kan worden begonnen met de aanleg van nieuwe bossen bij Maassluis, Vlaardïn gen en Kethel, die over een paar jaar al complete re creatiegebiedjes zullen zijn. Een bijzonderheid is dat in de groenstrook bij Maassluis ook een 'notenbongerd' zal worden aangeplant met enkele honderden walno- tenbomen. De plannen voor deze snelle bosaanleg zijn in een beslis send stadium beland. Vrijdag reageerde een commissie van de provincie positief op het voorste] om er vaart achter te ïetten. Bij Maassluis-Oost gaat het om de aanleg van een parkeer plaats naast de ijsbaan, met daarbij negen hectare bos. De grond is goed, zodat het plan ten van eiken en essen moge lijk is. Ook komt hier een 'ou derwetse' lindelaan en een boomgaard met walnotenbo- men. Aan de westkant van Vlaar- dingen zal een bomenrijk wandelgebiedje worden ge schapen. Later komt er een waterpartij met ook speel- en ligweiden. Het planten van bo men bij Kethel-Sehiedam, ten noorden van de Oost-Abtspol- der, gebeurt in een betrekke lijk klein open gebied. Er zal hier eveneens een parkeer plaats voor recreanten worden aangeleed. Behalve op deze drie plekken is het de bedoeling dat er ook een bomengebied verrijst in Delft-zuid, langs rijksweg 13. Bij elkaar gaat het om 60 hec tare bos in de polders van Midderi Delfland, als eerste aanzet van wat op de duur 2000 hectare recreatiegebied moet worden. Die groot scheepse plannen zijn overi gens nog omstreden, bleek vo rige week uit protestbrieven van boeren- en tuïndersorga- nïsaties in het betrokken pol dergebied. De nu in het geding zijnde 60 hectare is evenwel al in een eerder stadium goedge keurd. De aanleg gaat twee miljoen kosten. Het rijk betaalt drie kwart, de rest {een half mil joen dus) komt voor rekening van het nog in oprichting zijn de recreatieschap Midden Delfland. De provinciale com missie, die zich vrijdag over deze materie boog, stemde in met het voorschieten van dat halve miljoen. Vanuit de reconstructiecom missie Midden Delfland, die de plannen heeft voorbereid, werd nog opgemerkt dat in het bos langs de rijksweg bii Delft een experiment zal worden ge nomen met het in cirkels plan ten van bomen, in plaats van het neerzetten in 'stijve* rijen. Schiedam Het vrouwencen trum Barrïka, dat binnen en kele maanden in Schiedam zal worden geopend, zal de vaste werkplek worden voor de emancipatiewerkster, die de gemeente Schiedam aan het werk gaat stellen, Deze be roepskracht wordt gedeta cheerd bij het Schiedams Vrouwen Overleg. Deze in stantie is verantwoordelijk voor de begeleiding van de emancipatiewerkster. Oorspronkelijk was het de be doeling dat deze kracht zou worden ondergebracht in het stadskantoor, maar bij nader inzien acht het gemeentebe stuur het beter dat de beroeps kracht, die een belangrijke rol zal moeten gaan spelen, in de bewustwording van de Schie damse vrouwen, een wat meer onafhankelijke positie krijgt. Het vrouwencentrum Barrika zal overigens niet in een per manente ruimte van start gaan. Het pandje in het cen trum, dat voor de vrouwen ter beschikking komt, kan slechts tijdelijk worden verhuurd, In de toekomst zal er voor het centrum een permanente ruimte gevonden moeten wor den. Barrika gaat onder meer film-, toneel- en thema-avon den houden, terwijl de ruimte ook open zal zijn voor vrou wen die zomaar eens een praatje willen maken, Wan neer het centrum opengaat is nog niet vastgesteld vanun net vrouwencentrum wordt ook de Schiedamse vrouwenkrant gemaakt, die zes keer per jaar zal verschij nen. A.bel Tasmanlaan: valse voorlichting Vlaardingen De bewoners van de Abel Tasmanlaan zijn niet bepaald gecharmeerd van het plan om buslijn 52 langs hun deuren te laten rijden. De Vlaardingse raadsleden verzochten wethouder Bas Goudriaan (ver keer) anderhalve maand geleden de mogelijkheden om de doorgetrokken route naar het Hoofd te wijzigen. De gemeente onderzoekt nu de voor- en nadelen van een halte vlak vóór de ingang (aan de Abel Tasmanlaan) van het nieuw te bouwen bejaardentehuis. In het oude voorstel zou de bushalte op de Olivier van Noortlaan komen. De Raad voor het Ouderen werk pleitte echter voor verschuiving, omdat de bejaarden in de torenflat dan te ver zouden moeten lopen: zo'n driehonderd meter. En zonder bus in de directe nabijheid komen zij te geïso leerd te zitten. Bejaarde Vlaardingers moeten juist gemakkelijk van het open baar vervoer gebruik kun nen maken en hun mobiliteit behouden, vindt de raad. De vereniging van eigenaren Abel Tasmanlaan ziet de ont wikkelingen met argusogen tegemoet. De bewoners zijn niet voor wijziging van de route, die in ieder geval tot hun buurt wordt doorgetrok ken. En dat het merendeel van de panden van dubbele beglazing is voorzien en dus de geluidsoverlast wel mee zou vallen, noemt voorzitter R. Mol 'valse voorlichting'. „Dat is een losse uitspraak niet niet is onderbouwd", zegt hij. Mol wil dat de plan- "nen worden herzien. De bus halte moet volgens de bewo ners maar op de Westhaven- kade komen, boewei ook dat een eind lopen voor de oude re Vlaardingers in het tehuis zal betekenen. „We zijn voornamelijk bang voor geluidshinder", bena drukt Mol. „Van de industrie aan de overkant van de Maas ondervinden we ook al een hoop last. Daarbij stelt de vereniging, dat de Abel Tas manlaan door alle gepar keerde auto's veel te smal is voor druk busverkeer. „Het is het afwegen van belan gen", zegt Vlaardings ver- keersdeskundige Roel Blom. „We hebben de raad alleen toegezegd een verplaatsing van de halte te bekijken. Ik kan me voorstellen dat ge meentewerken eerst nog ge luidsmetingen gaat verrich ten. De 30-jarige Maas- sluise Geertruida Flet- ler-van der Lee is vrij dagavond aan de ge volgen van een auto ongeluk overleden. Zij raakte op de Maasdijk in botsing met de auto van een 22-jarige Maassluizenaar, waar schijnlijk omdat ze bij het invoegen had ver zuimd om voorrang te verlenen. De vrouw werd nog naar het Vlaardingse Holyzie- kenhuis overgebracht, maar bezweek daar na een uur aan het opge lopen Inwendig letsel. 'Ik heb steeds mijn nek uitgestoken' Vlaardingen Abonnees van het culturele maandblad Podi um hebben een brief ontvan gen, waarin staat dat zij met hoeven te rekenen op een ja nuarinummer. De redactie laat het voortbestaan van Podium afhangen van een hechtere fi nanciële basis en meer steun van de gemeente en van cultu rele organisaties. In een ge sprek met de gemeente, dat nog deze maand plaatsvindt, moet daarover duidelijkheid ontstaan. Wethouder Arij Maarleveld legt er de nadruk op dat het aan hem in ieder geval niet gelegen heeft. „Ik heb steeds mijn nek uitgestoken voor Po dium. Ik vind dat er zo'n soort blad moet zijn. Maar nu ze een gat hebben laten vallen, wordt het veel moeilijker om verder te gaan. Ik betreur dat ten zeerste." De gemeente zegde een subsi die toe, die voldoende zou zijn om in ieder geval de eerste twee nummers in het nieuwe jaar te kunnen uitbrengen. Maar volgens de redactie moet er een structurele oplossing komen voor er besloten wordt om het blad weer te laten ver schijnen. In de brief wordt verwezen naar een gesprek met de ge meente, dat binnenkort moet plaatsvinden. Maarleveld: „Van mijn kant heb ik ze een tijdje geleden uitgenodigd om eens te komen praten, want ik had al gehoord dat het mis ging." Volgens de wethouder ontbreekt het vooral aan orga nisatiestructuur, die nodig is om een blad overeind te hou den. „Je hebt een directie no dig, een verkoopmanagement. Het is fantastisch wat die men sen doen, maar de vraag is hoe lang je dat volhoudt." Maarle veld heeft nog steeds de be reidheid om het blad te steu nen, maar hij ziet or een zwaar hoofd in. „Hadden ze dat janu arinummer maar gewoon ge maakt", verzucht hij „Dan was er meer kans op voortbe staan geweest." Schiedam Twee auto's van één familie op de Burgemees ter Knappertlaan werden van achteren geramd, toen een 19- jarige automobilist zaterdag nacht de bocht naar de Aleida- straat miste. De jongeman had wat teveel gedronken en zag te laat de wegopbrekmg bij de Aleidastraat. Hij zou ook -te snel hebben gereden. Zijn onderlip moest na de bot sing in het ziekenhuis worden gehecht. Een mede inzittende van 18 jaar is met vermoede lijk een hersenschudding op genomen. De twee geparkeer de wagens werden zwaar be schadigd. Schiedam De politie vond het wel brutaal. Nadat een heer en dame uit Hellevoet- sluis zondagochtend om vijf uur op het Schiedamse politie bureau waren gebracht om daar een rijverbod in ont vangst te nemen (glaasje-op achter het stuur), namen zij een taxi, die hen terugbracht naar hun geparkeerde wagen op de vluchtstrook van rijks weg 19. Zij reden vrolijk ver der. Zodat zij wéér aangehou den moesten worden. Het kostte hen een extra boete.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1