10 mmm Te Loo wil 'Geuzen' alsnog op de radio EE2Z3 NOG IETS LEUKS OP TV? KIJK IN DE KRANT. Composteringsproef voorlopig geslaagd Ozobleu: Wat gaat er met ons gebeuren Hoewel geschikte omroep ontbreekt: Posthoorn keukenprins VLAARDINGEN Iets minder bezoekers in Visser ij museum Bromfietser steelt tas Sportzaak bestolen Automobilist ramt, boom en lantaarn Deze week: nieuwj'aarsaktie Verhuizen? Emigratie? Opslag? Twee miljoen voor Oranjepolder Othello krijgt Passage vol HUTTENTEN V.A. 179,- COMBI-TEMTEN V.A.298,- BUNGAUQWS V.A. 450,-4/ DE PRIJSBEWUSTE WINKEL VOOR JE VRIJE TIJD Rotterdams Nieuwsblad maandag 10 januan 1983 RW Schiedam/Vlaardingen Burgemeester John te Loo blijft in overleg met het ministerie van welzijn, volks gezondheid en cultuur, het voormalige CRM, toch pro- Jiberen toestemming te krijgen voor een rechtstreekse rradio-uitzending via de cai tijdens de onthulling van 3*het Geuzenmonument op 12 maart aanstaande. Maassluis „Indien Ozo- bleu op 1 juli 1983 wordt gesloten, wat gaat er dan met ons medewerkers en bezoekers gebeuren?" Dat vraagt het Maassluise open jongerencentrum (OJC) aan de gemeente raadsleden. Alle partijen hebben zich bijna una niem vóór het afknijpen van de subsidie uitgelaten. Ozobleu probeert met vol harding en uit allemacht het hoofd boven water, dat hen zeker tot de lippen is geste gen, te houden. Het OJC is bang te zijn verdronken, voordat zij op een andere lo catie de toegezegde nieuw- I Het Schiedamse college is "van plan volgende maand r alsnog met een raadsvoorstel in die richting te komen. Hoe - zo'n radio-uitzending dan precies moet worden opgezet, is nog niet duidelijk: het overleg met het ministerie hierover is nog niet afge- rond. Vlaardingen Ondanks de fi nanciële problemen waar het Visserijmuseum al enkele ja- ren mee te kampen heeft is Z1982 voor het museum een po- sitief jaar geweest Het mu- seum trok iets minder bezoe- C kers dan in het topjaar 1981, maar toch kwamen nog heel wat geïnteresseerden naar de collectie van het museum kij ken. In totaal kreeg het Visserijmu seum in 1982 bijna 26,000 be zoekers over de vloer. Vijfdui- - zend van die bezoekers hoef den niet te betalen; onder an- 'dere tijdens de gratis openstel- - ling op het haring- en bier feest en in de museumweek ends. Opmerkelijk is wel, dat tijdens het haring- en bierfeest van 1981 ruim tweemaal zo veel bezoekers naar het mu- seum kwamen dan in het afge lopen jaar. Hiermee is zelfs al het grootste deel van de terug gang verklaard. Volgens directeur Van Dorp zijn ook de bezuinigingen van invloed geweest op de bezoe- A kerncijfers, Door het feit dat in 1982 slechts enkele lijdelijke exposities konden worden ge houden in het museum is ook "de mogelijkheid om extra pu bliek te trekken wat afgeno- 1 men. Rond die radio-uitzending zijn problemen ontstaan, toen bleek dat de ziekenomroep Schiedam (ZOS), die de radio uitzending van B en W mocht gaan verzorgen, geen zend machtiging zou krijgen, omdat deze organisatie niet voldoet aan de eisen van representati viteit die het ministerie aan lo kale radio-omroepen stelt. Ook de stichting Lokale Omroep Schiedam/Boemerang (SLOS), die nog in de kinderschoenen staat zal niet als zendgemach tigde worden erkend, zo is uit het overleg met het ministerie gebleken. Te Loo: „Boemerang heeft wel aardige plannen, maar die zijn nog niet gerealiseerd en dus krijgt deze organisatie ook geen toestemming van het mi nisterie. Toch vinden we dat die radio-uitzending moei doorgaan. We willen met die uitzending ook in het geheel niet vooruitlopen op een even tuele toekomstige lokale om roep: het gaat duidelijk om een eenmalige zaak. En ik zou het erg betreuren als we juist met die onthulling van dat Geu zen-monument geen toestem ming zouden krijgen om dat via de cai hoorbaar te maken." De radio-uitzending zou via de kabel zowel in Schiedam als in Vlaardingen te beluisteren moeten zijn. Vlaardingen Een 47-jarige Vlaardingse fietster is zaterdag op de Van Beethovensingel van haar tas beroofd. Een pas serende bromfietser rukte die onder haar snelbinder van daan. In de tas zat een porte monnee met achthonderd gul den. bouw kunnen betrekken. „Ozobleu zou worden gesloten als onderdeel van de bezuini gingsoperaties", vertelt Erwin Meinders, „maar dat trekken wij in twijfel. „De grootste kosten zijn de lonen van de medewerkers en de vaste las ten. Die mensen blijven dus de kosten ook." Bij elkaar bedragen die twee posten zo'n 70.000 gulden. Is het resterende bedrag van zo'n 30 mille, Vraagt Meinders zich af, genoeg voor de gemeente om zeventig jongeren op straat te zetten? In dat geval zal nieuwbouw, die zij samen met jeugdhonk De Toevlught moet betrekkefi, voor Ozobleu niet meer nodig zijn. Erwin Mein ders: „Dan bestaan we aÜang niet meer," De twee andere jongerencen tra —De Toevlught en Cöco (die in 1984 ook een nieuw, ei gen onderkomen krijgt)— zijn niet wat de Ozobleu-gangers zoeken. Coco is teveel voor ou deren en speelt de drugs een te grote rol, vindt Meinders, en De Toevlught is meer een dis cotheek. „Onze sfeer vinden ze gewoon nergens anders. Daar bij komt nog, dat Ozobleu bij na vierentwintig uur per dag is geopend en die anderen niet." Maassluis Uit een sportzaak aan de Noordeinde werden dit weekeinde vier jacks gestolen. De dief wist ook de hand te leggen op tweehonderd gulden wisselgeld. De totale schade bedroeg vijftienhonderd gul den. Hersenschudding na mislukte uitwij kmanoeuvre Schiedam Een 18-jarige Schiedammer is in de nacht van zaterdag op zondag na een autobotsing met een hersen schudding opgenomen in het Schielandziekenhuïs. Hij zat in de auto bij een 19-jarige be stuurder, die een wegopbre- king op de Burgemeester Knappert!aan ter hoogte van de Aleidastraat te laat op merkte en bij een uitwijkma noeuvre een geparkeerd staan de auto ramde. De bestuurder raakte bij het uitwijken de stoeprand. De ge parkeerde auto waar hij tegen op vloog raakte op zijn beurt weer een andere stilstaande auto. De bestuurder kwam eraf met een gescheurde bo venlip, die in het ziekenhuis moest worden gehecht. Uit Panta Rh ei, een school aan het Dennedal werden vrijdag avond een cassetterecorder en een kofferschrijfmachine ont vreemd. De dader wist ook nog een briefje van tien uit een spaarvarken te wurmen. Een nacht later werd ingebro ken in een huis aan de West einde. Hier was de buit drie honderd gulden en een paar sieraden. Schiedam Een 20-jarige Schiedammer heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag met zijn auto een boom en een lantaarnpaal geramd, om ver volgens in een heg tot stilstand te komen. Zijn auto raakte op de hoek van de Schiedamseweg en de Iepenlaan in een slip, waar schijnlijk door een te hoge snelheid. Nadat de auto in de heg tot stilstand was gekomen stapte de bestuurder er onge deerd uit en liep naar huis. Hij meldde zich later die nacht bij de politie. Tussen alle drukte van de regelmatige nieuwjaarsre cepties en de komende begrotingsbehandelingen trok de Schiedamse PvdA zich zaterdagmiddag even terug om samen te genie ten van de culinaire pres taties van wethouder/kok Herman Posthoorn. In de keuken van het Passage theater bereidde die een oud-hollandse winterpot: boerekool met worst. De PvdA'ers lieten zich de maaltijd goed smaken en kwamen met ronde buikjes weer naar buiten. iiiiiüiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiifiiiiHiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiifiiiiiliifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiüiiiiiiiii iedereen heeft z'n kinderen graag bij zich. gelukkig biedt de fotograaf de oplossing, 'n handzaam kunstiederen mini-album met 2 kleurenfoto's van 5 bij 8 cm. voor 2,50 mooi in uw tas of jas, op de piano of 'n buro. van dinsdag 11 t/m zaterdag 15 januari Hoogstraat 180 'deze aanbieding geldt eenmaal per gezin keus uit meerdere foto's. erkend verhuizer in binnen- en buitenland Tëlëföori hoofdkantoor - - Vierpolders/Brielle 01810-4677 Regular removal service to U.K. Hoek van Holland De proeven in Hoek van Hol land met het gesloten composteren van tuinafval zijn geslaagd. Dit is de voorlopige conclusie van een rapport dat in de loop van januari aan het deel- raadbestuur van Hoek van Holland wordt gege ven. Het onderzoek in de Oranjepolder is uitge voerd door TNO en de Rijks Agrarische Afvalwa- terdienst in Arnhem. Voorzitter M. van Prooijen van de Stichting Verwerking Tuinafval: „Wij hebben aan de hand van het voorlopige rapport alle reden tot opti misme. En dat is ook de me ning van de inspectie volks gezondheid en de milieu dienst Rijnmond. Ik denk dat deze wijze van composteren alle mogelijkheden biedt, zonder gevaar voor stanko verlast." De regionale in spectie volksgezondheid Zuid-Holland in Leidschen- dam zag geen reden om de woorden van de Stichting Verwerken Tuinafval tegen te spreken. Uit de composthopen wordt lucht afgezogen, gezuiverd en in al 'schone' afval geperst. De methode is al eerder toegepast door een rioolzuivcringsinstal- latie in Wageningen. In totaal is tweeduizend kubieke meter afval verwerkt. Beduidend meer dan de aanvankelijk aan de deelraad gepresenteerde opzet Het dagelijks bestuur had daartegen echter geen overwegende bezwaren. De Stichting Verwerking Tui nafval Wesüand gaat de deel nemende gemeenten en de veilingen vragen om een ga rantie voor een lening ter grootte van twee miljoen gul den. Het geld is volgens secre taris van de stichting H. Uit- terhoeve nodig om de aanloop kosten van het terrein in de Oranjepolder te betalen. In 1978 kocht de stichting een terrein in de Oranjepolder voor rond de twee miljoen gul den voor het verwerken van tuinafval uit het Westland. Bij de koop werd bedongen, dat vóór 1 februari 1980 moest zijn betaald. De stichting kwam in de problemen, omdat er door de gemeente Rotterdam geen vergunning werd afgegeven voor compostering. Zij bleef daardoor met de lasten van het terrein zitten, zonder dat daar baten tegenover stonden. Vooral de deelgemeente Hoek van Holland heeft de ontwik keling van het terrein tot com- posteringsplaats tot nu toe te gengehouden. Voor De Hoek bestond er geen zekerheid over de stankoverlast voor de omwonenden. Twee maanden geleden pas ging de deelraad akkoord met de bijzondere proef waarbij de stankoverlast tot een minimum beperkt zou zijn. De toestemming van Hoek van Holland hang af van de beslis sing, die de milieu-dienst Rijn mond en de inspectie volksge zondheid zullen nemen. Schiedam De Schiedamse toneelgroep Othello heeft za terdagavond een ongekend succes geboekt door als ama teurgezelschap het gehele Pas sagetheater tot de nok toe ge vuld te krijgen. „Het is meer dan uitverkocht," verzuchtte het personeel toen de kaart verkoop eenmaal achter de rug was. En dat was te meer ongelooflijk, omdat Othello eerder al hetzelfde toneelstuk in de Vlaardingse Stadsge hoorzaal bad opgevoerd. Het zal in die belangstelling gescheeld hebben, dat Othello met een John Lanting-achtige klucht kwam, hetgeen alleen al uit de titel spreekt: 'Geen sex in Sussex'. Sommigen zul len de rillingen krijgen van dit genre humor, maar een tjokvol Passage bewees dat er vermoe delijk een overmaat aan lief hebbers is. Nu was ook een geweldig pré dat voor het eerst in Passage een 'bal na' kon worden ge houden. En voor veel toneel gezelschappen op amateuristi sche leest (ook in Schiedam) is, dat een must: want de gezellig heid, daar gaat het vooral om. De dansvloer van Passage was juist op tijd gereedgekomen. Aanstaande zaterdag zal Utile Dulci de tweede toneelgroep zijn, die er na de voorstelling gebruik van kan maken. Othello: toneel met zichtbaar plezier. EMmmMMEEmMim

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2