12 SPORT WATERWEG PPSC machteloos Excelsior M de minst slechte MVV '27 geen bedreiging voor Hoekse Boys sw Chita Gross neemt revanche op Liesbeth Beeks Arie Kurver: 9Collectief heeft gefaald Lyra toch met ruim verschil verslagen Dick Vos terug in selectie Gerard Weber: 'Keeper vergokt punt' heeft steun hard hodig os s s v Gary Langridge terug als trainer districts kampioen schappen Record aantal inschrijvingen Rotterdams Nieuwsblad maandag 10 januan 1983 RW Leiderdorp De start van de tweede helft van de voetbalcompetitie had voor PPSC niet slechter kunnen beginnen. De Schiedammers waren in Leiderdorp tegen RCL niet opge wassen (2-0) en de naaste concurrentie (Vites se Delft en NSW) pakte bij verrassing pun ten. „Een onnodige nederlaag," wond trainer Arie Kurver er na afloop geen doekjes om. „Het collectief heeft gefaald en daar heb ik behoorlijk de smoor over in. Van een Kon Carli en een Coen Winkelman mag je toch wel iets meer verwachten. Ik heb ze vandaag bijna niet gezien. Als je een resultaat neer wilt zetten, heb je wel elf spelers nodig. PPSC. nog steeds zonder Ron de Bruin en Jan van der Marei, keek tegen RCL. al na twaalf minuten tegen een achterstand aan. Eric van Harmeien was ver naar achteren teruggekomen om zijn achterhoede te versterken, maar die hulp pakte ave rechts uit. In plaats van de bal uit het strafschopgebied te halen, deponeerde hij de bal voor de voeten van Peter Siera, die Ruud Spierings toen kansloos liet: 1-0. Een onodige achterstand voor PPSC. RCL, dat één punt achter stand had, maar een wedstrijd minder speelde, zat op rozen. Eens te meer bleek dat de Schiedammers over te weinig aanval- kracht beschiken. Peter van der Meijden, die het nu weer een keer mocht proberen, kwam in het stuk geheel niet voor en ook Jaap Husselman kon voorin niet tot aansprekende acties komen. door Chris Woerts Spits Jan 't Hoen. net deze week onder de wapenen geroepen, was niet geheel fit en stond ook al machteloos, Arie Kurver: „Gelukkig is Jan van der Marei volgende week terug. Dan heb ik weer iets meer speelruimte. Wc hadden hier vandaag gewoon een puntje kunnen, nee, moeten pakken. De mogelijjheden waren er, maar als sommige jongens het dan laten afweten, baal ik behoorlijk." Onmacht RCL, dat in voorgaande seizoenen steevast in de bovenste helft van de ranglijst verkeerde, profiteerde dankbaar van de fouten bij PPSC. „Het creëerde zelf geen kansen, nee, wij gaven hun de kansen," benadrukte Arie Kurver nog eens de Schiedamse on macht. Toen Peter van der Meijden al na twintig minuten afhaakte, Eric de Nijs kwam hem vervangen, kwam er iets meer lijn in het spel van PPSC. De tot dan toe vrij opkomende Peter Siera werd nu wel aangepakt en daarmee was de angel uit de Leidse ploeg gehaald. PPSC mocht zelfs aan aanvallen gaan denken, maar ondanks enkele goede mogelijkheden van Jan 't Hoen en Eric van Harmeien, bleef PPSC tegen de hatelijke 1-0 achter stand aankijken. In de tweede omloop ging het al niet beter. Eric de Nijs haakte halverwege wegens conditiegebrek af en ook zijn vervanger Siem Hoogendam kon het tij niet doen keren. Vijf minuten voor het einde Jan 't Hoen (PPSC) en Thijs Bruna (RCL) waren toen al tegen een boeking aangelopen wegen het neerhalen van een tegenstanderwerd PPSC definitief onderuit gehaald. Lo- dewijk Westerveld verkeek zich op een lange bal, waardoor Sie- to Schalkers vrije doorgang kreeg. Ruud Spierings tike hem aan en dat betekende een strafschop. De boomlange doelman van PPSC protesteerde heftig. Peter Siera kon het geduld niet opbrengen om langer te wachten met het nemen van de strafschop en schoot de bal, terwijl Spierings uit zijn doel was gelopen, pardoes achter de verbrouwereerde keeper. Scheidsrechter Baas was echter resoluut en ondanks de felle protesten van de Schiedammers, kende hij het doelpunt toe: 2-0. Leiderdorp Dick Vos traint weer mee met de A-selectie van PPSC. De speler van de eersteklasser, die vorig jaar (vrijwillig?) een stapje terugdeed, speelde zaterdag al met het tweede mee tegen Die Haghe. Over een terugkeer in het eerste elftal van PPSC is nog niet gesproken. Dick Vos: „Ik ben er nog niet rijp voor. We zullen gewoon moeten afwach ten wat er gaat gebeuren." De terugkeer van Dick Vos in het eerste elftal van PPSC zou een welkome versterking zijn voor Arie Kurver. Dick Vos, een typische laatste man, kan achterin leiding geven. Arie Kurver: „Coen Winkelman kan dan op het middenveld blijven spelen en Ron Carli kan constant in de voorhoede bezig zijn. We zullen moeten afwachten of het er inderdaad ook van komt" Het bestuur van de Schiedamse vereniging gaat binnen af zienbare tijd met Kurver rond de tafel zitten om te praten over contractverlenging. „We verwachten wel dat we het snel eens kunnen worden," denkt penningmeester Barend van Eijk. „De verwachting is dat Kurver nog een jaar bij ons zal blijven." De Lier Lyra-trainer Pim Visser en zijn collega Ferry Groeneweg van Excelsior Maas sluis doen er verstandig aan als zij de wed strijd tussen beiden maar beschouwen als een unicum in negatieve zin, want 22 grazende koeien hadden het hoopvol gestemde publiek meer amusement kunnen bieden dan de voet ballers, waardoor zelfs de "-eest fervente sup porter in afgrijzen vroegt.jdig de tribune ver liet. Hij had het gelijk aan zijn den .1 te worden gezocht, zijde. Evenals trouwens de Zo slecht kunnen ploegen, trainers, want excuses hoef- die voor het duel nog mee doen in de top van tweede klasse, gewoonweg niet spe len. Groeneweg kon na af loop nog glimlachten. Excel sior had uiteindelijk, zeer te re c h ttnet3-0^gewonnen, door Peter van Zwienen dankzij doelpunten van Wim Put (2) en invaller Henk Boomsma. Wat de 22 acteurs bezielde, zal altijd wel een raadsel blijven. De middenvelders deden aan beide zijden hun best om niet aanspeelbaar te zijn en de aan vallen waren zo stereotype en doorzichtig, dat het balverlies onthutsend groot was. Toch begon de wedstrijd niet onaardig. De eerste tien minu ten domineerde Lyra de wed strijd en werd met goede com binaties een aantal kansrijke aanvallen opgezet. Toen echter Fred van der Berg met een scheenbeenblessure moest uit vallen en uitermate zwak werd vervangen door Kees Lagerwerf, keerde het tij. Ex celsior kreeg meer vat op de wedstrijd, ook al bleef het peil bedroevend. Toch kwamen de Maassluizers nog voor rust op voorsprong toen Wim Put knoeiwerk van de Lyra-defen- sie van dichtbij mocht afstraf fen: 0-1 Beter Ferry Groeneweg kon in de rust zijn spelers toch nog inspi reren tot betere daden. Welis waar kwam Excelsior Maas sluis na de thee nooit aan het niveau toe waarop het kan spelen, de aanvallen werden nu wel via de vleugels opgezet en dat leverde al snel resultaat op. Balverlies van de matig spelende Arie Paauwe gaf Henk Boomsma (ingevallen voor de zwakke Peter van der Waal) de kans een lage voorzet te geven, die door Wim Put in de touwen werd geschoven. Toen in de daarop volgende aanval Boomsma voor 0-3 had gezorgd, was het definitief af gelopen met Lyra, dat in de slotfase zelfs nog werd terug gedrongen in de eigen defen sie. "Ik had de indruk dat de bal wat aan de zachte kant was, maar dat is geen excuus. Dit veld is geschikt voor technisch goede spelers en dat is er niet van gekomen. Het was een slechte wedstrijd. Aan de an dere kant, tegen 's-Graven- zandse SV speelden we erg goed, domineerden de wed strijd, maar we verloren wel. Nu hebben wij de kansen wel benut", merkte Groeneweg na afloop op. Ook Lyra-trainer Pim Visser begreep het slechte spel niet helemaal. „Als we nu matig waren begonnen, was het nog wel te verklaren. Maar de eer ste tien minuten ging het goed, Na het uitvallen van Van der Berg zakten we ver terug. Ik denk dat het toch een kwestie van mentaliteit is". Wim Put tekent voor de tweede, beslissende treffer van Excelsior M. Schiedam Gary Langridge komt dit seizoen wederom uit Nieuw-Zeeland over om de cricket-selectie van Hermes DVS onder zijn hoede te ne men. Voorzitter Willem van der Sloot: „Gary is ons vorig jaar uitstekend bevallen. Hij heeft geweldige oefenstof en is gewoon een uiterst sympatiek mens. Daarnaast doet hij veel voor de jeugd en dat is alleen maar fijn voor de vereniging." Het is mogelijk dat de coach uit Nieuw-Zeeland een speler meeneemt naar Nederland. Het zou een fast-bowler zijn. Willem 'van der Sloot denkt echter, dat de kans erg klein is dat inderdaad een buitenland se cricketer voor Hermes DVS gaat spelen. „Je moet dan over een werk verguning beschik ken, anders krijg je ook geen verblijfsvergunning. Probeer in deze tijd maar eens werk voor zo'n knaap te vinden." Maasland MVV *27 is er niet in geslaagd om Hoekse Boys ook voor de vierde keer te bewingen. De streek- derby eindigde de laatste drie keer steeds in een ge lijkspel. Nu echter nam Hoekse Boys met 0-2 de vol le winst mee uit Maasland, terwijl MW-doelman Johan Verboon, eerder dit seizoen een te grote sta in de weg voor de Hoekse aanvallers, nu tweemaal onderuit ging. Die fouten wogen extra zwaar, omdat MVV in aan vallend opzicht geen bedrei ging vormde voor de koplo per. De fouten in de Maaslandse defensie begonnen in de veer tiende minuut. Eerst kogelde Joop van Dop van dichtbij nog heel hard precies in de handen van Verboon. Maar toen laat ste man Piet van Dijk ver keer d uitstapte, kwam Ed van Dijk vrij voor het Maaslandse doel. Verboon aarzelde met uitlopen, waarop Van Dijk de actie met een beheerst lobje afmaakte: 0-1. „Onze keeper had zijn dag niet," aldus Gerard Weber. „Nu vergokt hij een punt. By zo'n bal moetje niet twijfelen, maar gewoon doorgaan.' Voor de Maaslanders was die ach terstand en uiteindelijk ook de nederlaag nog triester, omdat Hoekse Boys in aanvallend op zicht eigenlijk niets voor MVV onder deed. „Het draaide aanvallend niet goed," wist ook trainer Cor van Rooy. „Maar tegen 's-Gra- venzande en Vlaardingen ging het wel goed en behaalden we maar één punt. Nu kregen we heel weinig kansen, maar pak ken toch de punten. Daarnaast blijft MW '27-Hoekse Boys een derby. Met MVV had ik ai eens van Hoekse Biys gewon - Ed van Dijk passeert de blunderende MW-doeiman Johan Verboon met een listig lobje en zet Hoekse Boys op een 1-0 voorsprong. nen. maar omgedraaid was dat nog niet het geval," De Hoekenaren beheersten voor de rust wel de wedstrijd. Zonder echte kansen te cree- ren, totdat Joop van Dop het in de 27e minuut het zelf pro beerde. Vanaf de rand van het strafschopgebied schoot hij langs de te laat vallende Johan Verboon, maar de paal voor kwam toen dat de strijd al voortijdig werd beslist. Pas kort voor de rust, toen John van den Bos de geblesseerde Eric Hofman al had vervan gen, werd MVV voor de eerte keer gevaarlijk. Een vrije trap van aanvoerder Joop van Ber- kel werd door Gilbert Re- meeus ingekopt, maar doel man Dick Bos tikte de bal over de lat. Agressiever In de tweede helft van de als kijspel maar matige wedstrijd, was MVV '27 iets agressiever. De Maaslanders kregen wat meer grip op de wedstrijd, maar dat leidde niet verder dan een schot van Barry Zuid- geest. Ook nu tikte Dick Bos echter met een fraaie redding de bal over de lat. „Net op het moment, dat we aan het druk ken zijn," aldus Gerard We ber, „gaan we onderuit." Bij een hoge voorzet greep Verboon andermaal onvol doende in en uit de scrimmage kwam John van den Bos zege vierend tevoorschijn: 0-2. „Ook voor mij had Johan schuld aan beide doelpunten," wist Cor van Rooy, Daardoor speelde zijn ploeg een gewon nen wedstrijd. Gerard Weber: „Qua veldspel was Boekse Boys individueel wei wat be ter, maar als ploeg deden we toch niet voor ze onder," aldus een berustende Weber, die volgende week vrijwel zeker gaat wisselen. Jacob Ver boon komt dan in het doel en Leo Jansen keert terug als laatste man. Schiedam— SVV zal in 1983 de broekriem nog verder moeten aanhalen. Dit kwam dit weekeinde op de 'nieuw jaarsreceptie' naar voren in een korte speech van vice- voorzitter Koos de Haas, die de op vakantie zijnde Cor de Vries verving. Hij wenste namens het bestuur de gehe le selectie in 1983 veel succes toe. „Voor onze selectie, trai ners en verzorgers hoop ik dat 1983 voord in sportief opzicht een goed jaar zal worden en dat de inzet van deze groep eindelijk eens dat succes zal brengen, waar wij allen zo vurig op hopen en wat voor onze vereniging vooral in financieel opzicht van levensbelang is gewor den". Na deze woorden brak er een ouderwets feest los. Onder begeleiding van een uitste kende band werd er tot in de kleine uurtjes gedansd. Op vallend was de aanwezigheid van de gehele selectie (alleen Jan Koilemann was ziek), met natuurlijk de trainers Nol de Ruiter en Aad Put ters. Ook super-supporter Gerrit Suttorp was van de partij en hij kon niet nalaten te ver tellen dat er al tweeduizend loten van twee gulden aan de man zijn gebracht. Die be trokkenheid van spelers en supporters zal SVV dit jaar hard nodig hebben. Gouda Marjoleïne van Unen prolongeerde in Gouda moeiteloos haar titel. De Vlaardingse ju oka versloeg in de klasse boven 72 kilo gram Carla van Gameren met een houdgreep (ippon) en eiste daarmee wederom de Zuidhollandse judotitel voor zich op. Het ging er in de Goudse sportschool Den Edel onge meen spannend aan toe. Een record aantal inschrijvingen dit jaar in de strijd om de dis- trïctstitels en dat stemde Siem Kattestaart, de wedstrijdleider, uiterst tevreden: „Het toernooi is echt vlekkeloos verlopen. We hadden het evenement ook in een sporthal kunnen af werken, maar dan is er verder weinig sfeer. Nu was de sport school goed gevuld en dat werkt toch goed op de presta ties." Chita Gross (tot 56 kilogram) zorgde tijdens de wedstrijden voor de grootste verrassing. De Vlaardingse was voor de we reldkampioenschappen judo, die onlangs in Parijs werden afgewerkt, door bondscoach Karei Gietelingk uit de ploeg gelaten. De nationale kampi oene was daar toen zeer boos over. „Mijn tijd komt nog wel," klonk het toen dreigend uit de mond van de judoka. In Gou da nam ze op sportieve wijze revanche. Liesbeth Beeks, waar Karei Gietelink de voor keur aan had gegeven, moest in een uiterst spannende finale het onderspit delven. Evenals in de finale van nationale kampioenschappen vorig jaar won Chita Gross met een koka verschil. Overmacht Hanneke Schenk, ook al actief in Parijs tijdens de wereld kampioenschappen, greep bij de lichtgewichten met over macht de titel. Jolanda van Meggelen (Maassluis tot 72 kilogram) had in haar finale opvallend veel moeite met Sandra Warning (Zuidland). Warning draait pas enkele maaanden in de klasse tot 72 kilogram en bewees in een bomvolle sportschool, dat er zeker toekomst voor haar In de zwaargewichtkiasse is weg gelegd. Jolanda van Megglen won weliswaar wel (tweemaal koka), maar moest toch tot het uiterste gaan. De nummers één en twee van de kampioenschappen doen op 22 januari in Zevenbergen mee aan de nationale kampioen schappen. In de klasse tot 56 kilogram heeft het district Zuid-Holland eind deze maand drie troeven in de strijd. Chita Gross verdedigt haar titel en is automatisch geplaatst. Lies beth Beeks en Anja Poppelaar vertrekken e'eneens naar Ze venbergen om daar uit te ko men in de klasse tot 56 kilo gram. Uitslagen: Senioren: tot 52 kilogram 1 Hanneke Schenk, 2 Thea van Santen, 3 Rïa van Volop spanning in de fina les van het Zuidhollands ju dokampioenschap voor da mes. Venroy en Esmeralda Hof man; tot 56 kilogram 1 Chita Gross, 2 Liesbeth Beeks, 3 Anja Poppelaar en Ingrid van der Gugten; tot 61 kilogram 1 Gooitske Marsman, 2 Marischa Hoogerboord, 3 Heieen Henne- veld en Brigitte van der Wa ter, tot 66 kilogram 1 Yvonne Thurenhout, 2 Karin Remmig, 3 Cora Warning en Marja Muilwijk; tot 72 kilogram 1 Jo landa van Meggelen, 2 Sandra Warning, 3 Barbara van der Stoep en Nel Eiehorn; boven 72 kilogram 1 Marjoleine van Unen, 2 Carla van Gameren, 3 Marja Bos en Pia de Kramer- Junioren: tot 44 kilogram 1 Monique Henneveld, 2 Tilly Boogerd, 3 Esther Oostlander; tot 48 kilogram 1 Maureen Kermeling, 2 Bianca Hubregt- sen, 3 Els Kort, tol 52 kilogram 1 José Streefkerk, 2 Karin Heeze, 3 Christiane Dherissart, tot 60 kilogram 1 Gé Hartog, 2 Emy Rijnsburger, 3 Judioth Boutkan. lot 65 kilogram 1 Jenny Groenendijk, 2 Desa, Pennings.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4