Migrantenorgaan komt van de grond Bibliotheek niet met bezuiniging opzadelen SPORT 'Met Fortuna naar eerste klas' ''Geef ambulanceploeg leegstaande schooP Nol de Ruiter optimistisch PERSOONLIJK Aanschaf j: woonwagens kwestie van welzijn - 1: Deelnemers kiezen voorzitter zelf Maassluise raadsleden de ogen geopend Truus de Nijs (PvdA) SOW op bres voor tuinbouw Engelse judoka's te gast bij Peter Lagerwaard Jan Bouman wil graag blijven SPORTAGENDA Het Clubhuiswerk Sebie- dam-Zuid houdt in de komen- de maanden vier maal een - ruilbeurs: vrijdag 21 januari 18 februari, 18 maart en 29 april. De vier beurzen begin I nen steeds om 19.30 uur. i I Ook in de Blauwe Brug aan het Bachplein in Schiedam 1 wordt een ruilbeurs gehouden: op 20 januari zijn 's avonds verzamelaars van postzegels, munten, suikerzakjes en tal van andere materialen wel- kom. Wijkcentrum De Blauwe Brug houdt op 22 januari een avond voor wijkbewoners die hun buurtgenoten wel eens wat nader willen leren ken nen. Er is gezellige muziek, er kunnen gezelschapsspelen worden gedaan en een pianist laat oude wijges horen. De en tree is gratis; men begint om 19.30 uur. De FICO geeft zaterdag en kele jeugd-film voorstellingen. In de Ichthuskerk wordt een Walt Disneyfilm gedraaid; de voorstellingen beginnen om 10.00 en 13.30 uur. In Triangel is er om 13.30 uur een voor- stelling, terwijl de film in zaal Middelhuyse om 10.00 en 12.30 1 uur begint te draaien, 's Avonds zijn er nog twee voor- stellingen voor FICO-leden in 1 Triangel. Inschrijving van nieuwe leden kan zaterdag- morgen tussen 10.00 en 12.00 uur in Triangel gebeuren. Schiedam Een aantal ge meenteraadsleden is er hele- maal niet zo blij mee, dat het voltallige college van B en W v-.zich bezighoudt met de woon- v wagen problematiek. Men yr*waardeert de zorg die eraan V".besteed wordt, maar men is helemaal niet te spreken over •JX'de soms wonderlijke taakver- XL-deling. v' Zo moest deze week de wel- :r zijnscommissie zich uitspreken t' over de aanschaf van woonwa- gens door de gemeente Sehie- dam. Met name PvdA-raadslid Truus de Nijs is geneigd dat meer- een huisvestingspro bleem te vinden en als zodanig meer van belang voor de com- missie ruimtelijke ordening C -.De voorzitter van de welzijns- commissie. VVDer Luub Haf- kamp, had zelf ook geen flauw idee waarom de koop van woonwagens in zijn portefeuil- -Ie zat en hij deed de toezegging .'*ldat eens aan te kaarten in het ^college. „Maar ach, welzijn is -^«.een breed begrip natuurlijk, je "kunt er veel problemen onder kwijt", dacht hij. Het RO-as- /peet heeft volgens Hafkamp meer te maken met de keuze '*^van locaties van nieuwe woon- ■Jnyagenkampen en de inrich- *-lting daarvan. aanschaf van woonwagens >'*is periodiek nodig. De gemeen ste Schiedam treedt hier name- lijk als een huisbaas op. In dit 'geval gaat het niet zoals bij ^woningbouw, waartoe de ge- «,*-.meente opdracht kan geven. v ^De woonwagens worden niet 4n opdracht van de gemeente !in elkaar gezet: die koopt men t kant en klaar. - Faro. Beurskens Mevrouw J. van Es-Hamoen, 'de vrouw van de burgemeester van Maassluis, zal dinsdag 18 januari op bezoek gaan bij de heer en mevrouw Beurskens aan de Burgemeester Zane- veldstraat 272. Het echtpaar is op die dag 50 jaar getrouwd. Franz Adelbert Beurskens werd op 27 mei 1909 geboren in Dorsten (Duitsland) en zijn vrouw, Janna Cornells Geel- "hoedt, op 24 oktober 1910 in Terneuzen. B. Stoffelen Deurwaarder H. Stoffelen gaat per 1 februari de Schiedamse gemeentedienst wegens ver- - vroegde pensionering verla ten. Hij krijgt op woensdag 26 januari in de recreatiezaal van het Stadskantoor een receptie aangebeden, die van 16.00 tot 17.30 uur zal duren. B.I\. Char don De 94-jarige mevrouw B.N. Chardon-Jongerbloed uit Maasland heeft uit handen van burgemeester W.H.J. ^Bloemendaal het verzetsher- £Menkingskruïs uitgereikt ge- i.Kregen. Zij kreeg de onder- Ijscheiding omdat zij zich tijdens Me Tweede Wereldoorlog in £het bijzonder in Maasland ac tief getoond heeft in het verzet 'tegen de Duitse overheersing. (De uitreiking gebeurde ten jjJhuize van haar zoon Bram ^"Chardon, die zelf ook in het hebezit is van het herdenkings- ï^kruis. Vlaardingen Over enkele maanden kan het Overlegorgaan Migranten, dat een adviserende taak zal krijgen voor het college van B en W, worden geïnstalleerd. De belangrijkste 'hobbels' voor de instel ling van deze commissie, die voortvloeit uit de migrantennota die de Vlaardingse gemeenteraad enige tijd geleden heeft vastgesteld, zijn genomen. Het college van B en W heeft enkele prin cipebesluiten genomen over de samenstel ling van het orgaan. Onder meer, dat niet- georganiseerde buitenlanders de eerste twee jaar nog geen zitting in het nieuwe orgaan zullen krijgen, en dat de voorzitter van de commissie door de deelnemers zelf gekozen zal moeten worden. Het heeft even geduurd voor het gemeen tebestuur en de diverse migrantenorgani saties in de stad op één lijn zijn gekomen. Er waren wederzijds de nodige vraagte kens en wrijvingen, maar die zijn nu vrij wel allemaal weggewerkt. Een van de be langrijkste problemen was, dat de ge meente er in eerste instantie aan vasthield dat de wethouder voor het minderheden beleid, de CDA'er Jelle Wijnstok, voorzit ter van het nieuwe orgaan zou moeten worden. Bij de migrantenverenigingen, maar ook bij de stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers, die ook aan het voorberei dende overleg heeft deelgenomen, be stond de angst dat de wethouder als voor zitter van het orgaan de discussies teveel in een bepaalde richting zou sturen, ter wijl men daarnaast als argument aanvoer de dat een voorzitter die door de migran ten zelf is aangewezen meer aandacht zou besteden aan voor buitenlanders gemak kelijk te begrijpen taalgebruik, zowel tij dens vergaderingen als in stukken die voor het orgaan worden geproduceerd. Verstaanbaarheid Op die verstaanbaarheid en begrijpelijk heid zal door het toekomstig overlegor gaan trouwens toch de nadruk worden ge legd. B en W hebben na opmerkingen van het Stedelijk Overlegorgaan Migranten daarover wel bepaald, dat de toekomstige leden van het Overlegorgaan het Neder lands in voldoende mate moeten beheer sen om mee te kunnen doen. Het werken met vaste tolken en vertaalde stukken is een onhaalbare zaak, zo heeft de afdeling algemene zaken op het stadhuis naar vo ren gebracht. Ais er stukken worden ge produceerd, die voor grotere groepen bui tenlanders van beiang zijn, dan is het inci denteel wél mogelijk om vertalingen te la ten maken. Tegen het opnemen van niet-georgani- seerde buitenlanders in de nieuwe com missie hebben de migrantenorganisatics ernstig geprotesteerd. De afdeling algeme ne zaken en het college van B en W zijn voor die protesten voorlopig door de knie ën gegaan, al zal over twee jaar, na de eerste evaluatie, opnieuw moeten worden bekeken of het mogelijk is enkele ongeor ganiseerden in de adviesgroep op te ne men. Het overlegorgaan wordt voor vier jaar benoemd; voor een periode die gelijk is aan de zittingsperiode van de gemeente raad. Het college zal binnenkort, nadat ook de diverse raadscommissies er uitspraken over hebben gedaan, de definitieve beslis sing moeten nemen voor het installeren van het overlegorgaan. Maassluis Hoewel de toe komst voor de openbare bi bliotheek van Maassluis zich alles behalve florissant afspie gelt, lijkt de gemeenteraad een helpende hand te willen toe steken. Daar het rijk de subsi die vooralsnog heeft gemini maliseerd en buurgemeente Maasland volhardt geen enke le financiële bijdrage te kun nen leveren, moet het uitleen centrum dit jaar ruim twintig mille ontberen. Op de VVD na zijn alle politie ke partijen na maanden ondui delijkheid tot de conclusie ge komen, dat de bibliotheek in de Koningshoek niet zelf voor dat tekort mag opdraaien. De raad spreekt zich dinsdag 25 januari over de begroting van de Stichting Verenigde Open bare Bibliotheek Maassluis uit. Door de contributie op 17,50 te brengen en voor 1983 dui zend boeken minder te kopen, heeft de bibliotheek al de helft van het gat weten te dekken. Voor het ontbrekende geld (20.500 gulden) handhaven B en W tot r.y toe hun zienswijze ook dat bedrag niet aan te kunnen vullen. Een stand punt, dat VVD'er John Scheerstra in de commissie Cultuur verwoordde met: „De kortingen van de rijksover heid mogen in geen geval ten laste van de gemeente komen. Die zullen doorberekend wor den aan de bibliotheek. Wij steunen het college." Afsloten Het lijkt er evenwel op, dat de overige fracties de dreigende woorden van directeur Wim van Dijk van de bibliotheek ter harte hebben genomen, „Wanneer noch Maassluis noch Maasland", hield hij de commissie nog maar eens voor, „die 20.500 gulden willen beta len, zijn de directe gevolgen, dat we minder service kunnen bieden en mensen moeten af- Het huidige personeelsbestand kan de stroom 'leners' nog net verwerken. Straks minder goede service? stoten. Moeten we zorgen twaalfhonderd lezers kwijt te raken. De jeugdleden bijvoor beeld, want die brengen toch niks op." Dat getal van 1200 is trouwens precies het lezerspubliek uit Maasland. Met name PvdA en D'66 hebben zich eerder sterk gemaakt om juist hen voortaan als een soort van represail lemaatregel, omdat hun ge meente geen cent wil bijdra gen de toegang tot de open bare bibliotheek te ontzeggen. Harde taal Het college en in mindere mate de stichting zelf willen daar echter niets van weten. Van Dijk: „Als Maaslanders lid blijven, terwijl niemand voor hen betaalt, zijn de Maas- sluizers straks de dupe. Dat kan gewoon niet anders. De contributieverhoging", voegt hij daar wrang aan toe, „dat is een stap in de goede richting gebleken. Veel bejaarden heb ben al opgezegd en werklozen door Cock Rijneveen zullen ook wel snel volgen. Gaat het profijtbeginsel mee spreken." Harde taal van een directeur, die het water tot zijn lippen heeft zien stijgen. Geschokt bekende Lady van der Meulen (PvdA), dat je op die manier „de mensen dupeert, die de bi bliotheek juist het hardst no dig hebben." En CDA-raadsh'd Joke van der Rest voegde daar aan toe: „Deze abrupte bezui- niging gaat problemen opleve ren." Directeur Wim van Dijk: „Anders Maassluizers dfc dupe..." Schiedam Als de gemeente nu toch van plan is om leeg staande schoolgebouwen in Schiedam een nuttige nieuwe bestemming te geven, dan hoopt PvdA-raadslid Truus de Nijs dat het ambulanceperso neel van de GGD hierbij niet vergeten wordt. Zij deed hiermee B en W een suggestie aan de hand, nog voordat dit college antwoord heeft gegeven op schriftelijke vragen van CPN-raadslid UI- ferd Bruseker over de bizarre huisvestingssituatie van de ambulanceploeg. De GGD- werknemers op de ambulance zijn „weggestopt" in het zus terhuis aan de Juliana van Stolbergstraat en moeten van daar eerst enkele minuten lo pen door de tuin van het Schielandziekenhuis, voordat zij bij hun ziekenauto zijn. Bo vendien is het hun toegemeten kamertje te klein. Slapen is er niet bij, als een collega tijdens de nachtdienst de televisie heeft aanstaan. Andersom is tv kijken er niet bij als een colle ga wil slapen. Het GGD-personeel op de am bulancedienst Schiedam zit er nu twee weken zo bij, sinds het oude onderkomen aan de Tuinlaan moest worden verla ten. Het overige personeel kwam in Vlaardingen erbij, daar werd het eveneens in schikken. Bruseker bepleitte in zijn vragen betere voorzie ningen. Truus de Nijs meent nu, dat een oplossing kan worden ge vonden door het GGD-perso neel onder te brengen in een leegstaande school aan de Bur gemeester Honnerlage Grete- laan, volgens haar een vrij centrale plek. Op deze plaats zou eveneens een medisch kinderdagverblijf kunnen ko men, dat scheelt aanmerkelijk in de nieuwbouwkosten, meent zij. Wethouder Luub Hafkamp kon over de huisvesting van de ambulancedienst weinig vertellen, want het komt nog aan de orde in B en W, maar bovendien is de problematiek een bestuurlijke aangelegen heid die de gemeente Schie dam feitelijk voorbijgaat. Het is volgens Hafkamp een kwes tie voor de 'gemeenschappelij ke regeling1 GGD Nieuwe Wa terweg-Noord. Deze regeling is een instituut, dat zich aan de directe democratie onttrekt, evenals bij het fusieziekenhuis Scbieland, eveneens een ge meenschappelijke regeling. Vragensteller Bruseker schrok hier wel van. Hij hoopt toch wel, dat het Schiedamse colle ge van B en W wat meer in vloed kan aanwenden in GGD-aangelegenheden. Hij wacht het antwoord op zijn vragen dan ook zeer benieuwd af. Midden-Delfland De com missie ruimtelijke ordening van het Samenwerkingsor gaan Westland (SOW) is in de bres gesprongen voor de tuin bouw. De commissieleden heb ben duidelijke kritiek op het reconstructieprogramma Mid den-Delfland- Voorzitter J.P. Hofman: „De melkveehouderij gaat ons ter harte maar het is maar een randgebeuren vergeleken bij de dominante glastuinbouw. Er is duidelijk bij de reeon- structiecommissie een aversie tegen het Westland en daarom wordt in het reconstruct ep ra - gramma ook gesproken van een 'verstedelijkt' gebied, Maar dit is juist een uniek landschap." Alleen de Pvd A-leden van de commissie konden zich niet met die kritiek verenigen. De meerderheid van de leden vindt echter dat er alles aan moet worden gedaan om gron den veilig te stellen voor toe komstige uitbreiding van de tuinbouw. Schiedam Een groep Engel se judoka's is het weekeinde te gast bij Peter Lagerwaard. Een districtsteam onder de naam Thurrock komt met een af vaardiging van zowel heren als dames voor een weekeinde naar de jeneverstad. Gisteravond arriveerde het ge zelschap per boot in Vlissin- gen. Vandaag werd ondermeer een bezoek gebracht aan het stadhuis van de gemeente, waar burgemeester John te Loo de delegatie ontving. Ook werd een bezoek gebracht aap bowlingcentrum Musis Sa crum, de markt van Schiedam en de molen van de stad. Van avond werkt de groep een training af samen met de judo ka's van sportschool Peter La gerwaard. Morgen, zaterdag 25 januari, is er een groot toernooi, dat wordt afgewerkt in de sport school van de Schiedamse ju doleraar aan de Lange Haven in Schiedam. Aan de wedstrij den wordt deelgenomen door zowel damesteams als heren teams. Op de mat komen de ploegen van sportschool Den Edel (Gouda), Budo Westland, Bu- dosport Schiedam, Thurrock (Engeland) en Peter Lager waard. In de avonduren is er dan nog een sokken-disco, waarna het gezelschap zondag 16 januari weer richting Enge land vertrekt. Midwinterwandel tocht in De Lier Naaldwijk Wandelvereni ging 'Comtu-Westland' houdt zaterdag 22 januari vanuit De Lier de bekende Midwinter wandeltocht over afstanden van 5, 10, 15, 25 en 40 kilome ter. Start en finish is bij ge bouw 'De Rank', van Weely- straat 2 in De Lier (achter de Domtoren). De starttijden zijn: 40 kilome ter 9,00-10.00 uur; 25 kilometer 9.00-11.00 uur en de kortere afstanden van 9.00-14.00 uur. Het inleggeld bedraagt 3,75 gulden en de beloning bestaat uit een speciale medaille. EHBO-De Lier neemt de me dische kant van de zaak voor haar rekening. Inlichtingen bij Gerrit Riezebos, Koorlaantje 6, De Lier, telefoon 01745-2265. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 14 januan 1983 Schiedam SVV is klaar voor de wedstrijd tegen MVV. In de eerste wedstrijd van de competitie verraste SVV vriend en vij and door de Maastrichtenaren in eigen omgeving met 0-1 te ver slaan. In de tussenliggende periode is er echter wel het een en ander veranderd. SVV viel na een sterke start ver terug en MVV heeft inmiddels een nieuwe trainer aan het roer staan: de welbespraakte Clemens Wester hof. „Toch pakken wij twee punten," blikt Nol de Ruiter optimistisch vooruit op de confrontatie. „We hebben goed doorgetraind en in de oefenwedstrijden kon ik zien dat de vorm bij een aantal spe lers weer aanwezig is. Rob Koevermans bijvoorbeeld speelde de laatste week heel erg sterk.' Alleen Richard Dercks heeft de vorbereiding verband met zijn studie niet helemaal mee kunnen maken; „Het elftal voor zon dag heb ik wel rond, alleen in de voorhoede houd ik een slag om de arm. Daar heb ik vier spelers voor." SVV zal tegen MVV in de volgende basisformatie het veld be treden: Bas van Noortwijk, Ger van der Heide, Edwin de Man, Rob Kiebert, Rob Koevermans, Ruud van Dijk, Aad van der Vïist, Frans Schaap, Ferry Meerhö'f (Richard Dercks) en Jan Konneman. Jan Bouman zou het liefst bij Fortuna Vlaardingen blijven. Vlaardingen Sinds Fortuna-trainer Jan Postema zijn func tie bij de Vlaardingse zondag-tweedeklasser heeft opgezegd, wordt er intensief actie ondernomen om Jan Bouman voor de vereniging te behouden. Zowel het bestuur als de spelers zien de huidige tweede trainer graag als opvolger van Poste ma. Jan Bouman zelf wil ook niets liever. Ondanks dit positieve vergelijk tussen de drie be trokken partijen ligt er echter een groot probleem: Bouman is niet in het bezit van het beno digde diploma. „We willen Jan graag houden", aldus voorzit ter Frans Cornelisse. „Het ver zoek daartoe kwam vanuit de selectie". Fortuna wil echter gedekt zijn, en niet verder gaan met iemand zonder het benodigde C-diploma. „We zoeken daarom eigenlijk ie mand met het diploma die net als trainer begint", licht Cor nelisse verder toe. „Een jonge vent die bij Jan mee wil lopen om ervaring op te doen". Fortuna-man in hart en nieren Jan Bouman (44) heeft als voetballer een aanzienlijke staat van dienst. Eerst bij For tuna zelf uiteraard, waar hij deel uitmaakte van het elftal dat indertijd maar één puntje tekort kwam voor de eredivi sie. Vervolgens speelde hij bij Sparta toch een paar jaar in de hoogste afdeling. Oude Liefde Na enkele jaren kwam hij te rug bij Fortuna, verhuisde nog naar Willem II in Tilburg en sloot met drie jaar HION zijn actieve loopbaan af. Hij werd even trainer bij Nieuwerkerk, maar keerde toch weer naar zijn oude liefde, waar hij ei genlijk nooit helemaal weg was geweest. Naast die staat van dienst werd er echter geen trainersloopbaan opge bouwd. Dat kwam er niet van omdat Bouman als sinds jaar en dag in de herenconfectie zit en daar op zaterdagmiddag niet gemist kan worden, ter wijl dan juist de cursussen be zocht moeten worden. „Het is een prettige zaak dat er door bestuur en spelers ver zocht is of ik wil blijven", al dus Bouman zelf. „Het is een teken dat je gewaardeerd wordt". Nu Jan Postema na Zaterdag 15 januari: KNVB-voelbal.' 14.30 uur PEC ZwolIO-2-SVV-2. 14.30 uur SSS-PPSC, 14.30 uur De Zwar- ver-Excelslor M, 14.30 uur Zwaluwen- 's-Gravenzandse SV, 14.30 uur Hoek se Boys-Kaiwijk, 14.30 uur Vlaardin- gen-ExcetsiDr Pernis, 14.30 uur MVV '27-ARC. 14.30 uur TSB-SC Voome. 14.00 uur DVO '32-ZBVH, 14.30 uur VVOR-H8SS, 14.30 uur Satelliet-DSS '26. 14,30 uur Haaften-HVO, RVH- voetbal: 14.30 uur Rhoort-GSS, 14.30 uur Oude Maas-Cion, 15.15 uur GTB- SDV, 14.00 uur WK-VVHR. 12,45 uur RSM-VDL, Korfbal: 14.50 uur All Re- ady-Harga, 19.55 uur Maassluis- Vriendenschaar. 20.30 uur ODO- KOAG, 20.00 uur Oranje Nassau- Merwlc. 19.00 uur Spirit-Bolnes; At!e- tiak: 10.30 uur start inschrijving voor de jaarlijkse Nleuwelant-crosa over 2,5, 5. 7.5. 10 en 15 kilometer. Ter rein De Holtandiaan; Volleybal: Ha ren: 15.00 uur Polaris-Broleco Vlaar dingen. 15.00 uur Bot?: partners Schiedam- Lodawfjk Geveke DAK, 16.00 uur MVC-Alexandria, 17.30 uur Valea-Holy. Dames: 17.00 uur Brole- co Vlaerdingen-Van Santen Haag-2, 14.00 uur MVC-Van Santen Haag-3, 19.30 uur Both Partners Schledam- In ter mezzo, 16.45 uur Schovocomca 2-Holy: Basketbal; Dames; 20.30 uur Nas Idah-Juventus, Heren: 20.30 uur Nusa Idah-Juventus: Zondag 18 januari: KNVB-voetbal: 14.30 uur SVV-MW, 14.00 uur Her- mes DVS-Nepiunus, 14.30 uur Fortu na Vlaardingen-VFC, 14.30 uur Schie- dam-Ollveo, 14.30 uur Excelsior '20- Martinit, 14.30 uur Hekelingen-De Hollandiaan. 14.30 uur VDL-SSW, 14.30 uur Tediro-Hoek van Holland. 14.30 uur RKWIK-SCO '63. 14.30 uur FCN '66-DBC, RVB-voetbak 14.30 uur SFC-AVS, 14.30 uur The Har- vards-Olympus Schiedam, 14.30 uur MSV '71-Swift Boys. 14.30 uur Ursus- Zwart Wit. 14.30 uur EureKa-DRZ, 14,30 uur Sportclub Varkenoord- SVDPW. 14.30 uur Voarwaarts-Schle- damse Boys; Korfbal: 14.00 uur Wion-Vlaardingen, Handbal: Heren: 13.00 uur Gltze-DWS, 12.30 uur De Hollandiaan-MMO, 13.00 uur UVG- H6C. Heren: 13.40 uur Oe Hollandi- aan-DWS, 14.10 uur UVG-Atomium •81: Maandag 17 januari: Zaalvoetbal: Sporthal Ommoord 20.30 uur Xerxes- Groenoörd. sporthal Prins Alexander 21.20 uur SMV-SW, Energiehal 20.30 uur Activitas-Zwaluwen, Sprthai Margriet 19.00 uur Olympus Schle- dam-FCN '66. 19.45 uur SFC-Excel- sior '20. 20S0 uur PPSC-SC De Roef, 21.25 uur Ursus-DCMR. 22.10 uur SVDPW-DRZ. 21,15 uur GTB-GSS, De Wethouder Smithal 21,25 uur MVV '27-M eeuwen plaat. 20.30 uur VDL-VOB. Sporthal Hoogvliet Hoog vliet-HBSS. Sporthal Drenk waard 19.45 uur SSV-SC Voorna; vijf jaar Fortuna opstapt („ik stop zeker nog niet met trai nen. Er zijn al enkele leuke aanbiedingen, waaronder ook een tweedeklasser"), wil Bou man alleen verder. „Postema en Bouman vormen een goed draaiend tweeman schap", licht voorzitter Corne lisse toe. „Jan wil nu meer zeggenschap. Noem het inder daad een stroman die we voor hem zoeken. Het streven is om half februari daar mee rond te zijn". Het is overigens niet uit gesloten. dat diezelfde Poste ma een rol in de nieuwe opzet zou gaan spelen. „We zouden samen verder kunnen gaan", aldus de sym pathieke Postema. Ik heb Jan een voorstel gedaan om even tueel te blijven, waarbij hij meer verantwoording krijgt. Mijn functie zou dan zoiets als manager zijn". Bouman zelf geeft echter vooralsnog de voorkeur aan een jonge trai ner zonder ervaring. „Ik wil er niet meer als twee de man bijlopen", licht hij zijn ambitie toe. „Ik wil de A- groep en hij krijgt de B-groep. De lijn van Postema wil ik graag voortzetten. Fortuna heeft er succes mee. Daarnaast wil ik er toch mijn eigen idee ën in brengen", waarbij hij on dermeer denkt aan drie keer trainen per week voor de aan vang van de competitie. Fanatiek Bouman zelf zoekt naarstig mee naar een oplossing, „Ik ben er fanatiek mee bezig en heb toch wei goede hoop dat het lukt. Als het eventueel niet zou lukken, dan denk ik dat ik niet bij Fortuna blijf". Hetgeen er op neerkomt, dal hij met bloedend hart zou ver trekken. „Mijn ideaal is om in Vlaar dingen weer met Fortuna in de eerste klas te komen. Mis schien lukt dat al dit seizoen, want met vijf punten minder en nog 13 wedstrijden kan er nog veel gebeuren. Maar an ders wil ik het volgend seizoen graag proberen om dit met Fortuna te bereiken. Met zeer veel jeugdspelers is het een elftal met mogelijkheden. Ca paciteiten voldoende, alleen moeten we nog wat evenwich tiger worden".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3