Raad geeft maandag al geld voor gas Kethel Babberspolder krijgt eerste stadsvernieuwingswinkeltje Provincie helpt Vlaardings veer Directeur moet van eigen filiaal snoepen Onderzoek naar propaganda in kinderf ilmp j e VUARDIN6S DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT B en Wgul met oorvijgen en toezeggingen Schiemond rekent op deeltijd- experiment Westhavenkade en Hoofd onder water verdwenen Jongetjes bekennen inbraken Bejaarde geeft het startsein voor wotiia Te Loo herinnert CPN aan belofte Illlllll IllllIlüliWH a 'Hup de stekker er uit' m Bibliotheek in Holy veel kleiner dan plannen Auto's bekrast Botsing met lantaarnpaal WOENSDAG 19 JANUARI 1983 Schiedam De bedrijfsge- meenschap Schiemond mag binnenkort gaan experimente ren met deeltijdarbeid voor het WSW-personeel. Tot nog toe is dat bij de wet sociale werkvoorziening ongebruike lijk, maar Schiemond, zoals de sociale werkplaats in Schie dam heet, trekt al meer dan een jaar aan de bel. Bij het personeel zelf bestaat een gro te behoefte aan deeltijdwerk. Gisteravond zei wethouder Scheeres een 'nieuwtje' te heb ben. Hij verklaarde informeel te hebben vernomen, dat de benodigde toezegging van de minister eraan zit te komen. Vlaardingen De Westha venkade en het Hoofd zijn gis teravond voor korte tijd voor het grootste gedeelte onder water verdwenen door de ex tra hoge waterstand. Het wa ter bereikte de stoeprand van de Westhavenkade, terwijl het Hoofd geheel onder water was verdwenen. Rond 18.30 uur werd de hoogste stand bereikt en na 19.30 uur trok het water zich geleidelijk terug, dat een extra verhoging van ongeveer anderhalve meter had bereikt. Een bewoonster van de West havenkade noemde de verho ging 'niets bijzonders' en komt dit regelmatig voor. Volgens haar heeft de korte overstro ming geen schade aangericht. Vlaardingen De politie heeft drie jeugdige Vlaardin- gers aangehouden, die beken den december vorig jaar drie keer te hebben ingebroken in de Colijnsehool, twee keer in de Erasmusschool en in de Lijnbaanhallen- De jongens van 12, 14 en 15 jaar stalen een bandrecorder en verder wat kleine spullen, zoals flessen drank, pennen, potloden en nietmachinetjes. Nadat proces-verbaal was op gemaakt konden de jongens weer naar huis. §8^55**??'w Wethouder Bot: "...vergaloppeerd..." Vlaardingen „Een hele vooruitgang voor de stads vernieuwing", noemt op bouwwerker Ron Koevoets het informatiewinkeltje dat de projectgroep Babberspol- der begin maart ter beschik; king krijgt. De projectgroep stadsvernieuwing vroeg al in december '81 om zo'n aparte ruimte, waarvoor ze eerst een leegstaand huis in de wijk op het oog had. De ge meente wilde daar niet aan, zodat er nu een keet komt op het terrein van het wijkcen- trum aan de Goudsesïngel. Het gebouwtje wordt de standplaats van bewonersdes- kundige Rob Morritz. Die kan nu door tekeningen en maquettes exposeren en daardoor de mensen die vra gen hebben sneller en ge makkelijker informeren over stadsvernieuwing. Koevoets, die ook bij tijd en wijle in het gebouwtje te vin den zal zijn; „De informatie wordt toegankelijker, komt dichter bij de mensen. Als er iemand iets komt vragen hoef je niet meer eerst laden en kasten met tekeningen open te trekken en een rustig plekje te zoeken om vragen te beantwoorden." Het stadsvermeuwings win keltje wordt voor 85 procent gesubsidieerd door de pro vincie. Stadsvernieuwingsge bieden in andere plaatsen, zoals Dordrecht, kregen al eerder zo'n gebouw. Wethouder Bot: 'Ik ben te ver gegaan' iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Geen inzage in privé-gegevens GEWB-directeur iiiiiiiiiiiiiiniiimiiiiiiiiiniuiiiiiiimiim Oe heer C.Boer(82) slaat de eerste paal Schiedam Alle klappen, die het PvdA/VVD-college gisteravond uitdeelde in een revanche op het CDA en Klein Links, werden telkens verzacht met een hele reeks toezeggingen. De wethouders maakten er een spelletje van om beurtelings CDA-leider Van Lingen de oren te wassen, vervolgens leuke dingen te melden, en dan weer de kleine linkse partijen politieke oorvij gen uit te delen. Gevarieerd avondje was dat. Als belangrijkste toezegging ervoer men de uitspraak van wethouder Scheeres, dat aan staande maandag al een raads voorstel kan worden gedaan om het gasnet naar Kethel- Noord aan te leggen. Hij zei dat-tot blije verbazing van on der meer CPN'er Ulferd Bru- seker. hoewel deze een amen dement op een PvdA/VVD- motie hierover ontraden zag. De motie repte alleen van het „zo spoedig mogelijk" aanleg gen van gasleidingen, maar Bruseker had daar een tijdsbe paling aan willen toevoegen. Hij vreesde maandag weer maanden uitstel en noemde concreet: februari. Gisteren kon Schieeres laconiek opmer ken, dat het voorstel van Bru- Vlaardingen/Den Haag De provincie Zuid-Holland draagt veertigduizend gulden bij in de investeringskosten van het veer tussen Vlaardingen en Pernis/Hoogvliet. Volgens gedeputeerde Th. Jansen kan rederij Steinmann dan ze ker tot de komende zomer met zijn pont voor langzaam verkeer doorgaan. Hij verwacht daarbij wel dat ook Rijnmond, de ge meenten Vlaardingen en Rotterdam en bovendien de bedrijven Shell en Chevron een gevraagde bijdrage geven. Exploitant Steinmann uit Spijkenisse, die vroeger op contractba sis werknemers van het kunstmestbedrijf UKF het water over zette, heeft dit veer op 1 oktober van het vorig jaar in de vaan gebracht Hij deed dat zonder subsidies. De exploitatie viel zo tegen, dat Steinmann er al aan het begin van dit jaar een hard hoofd in had om de zaak financiëel rond te krijgen. De reder, die in ieder geval de naar zijn verwachting drukkere zomer wilde afwachten, heeft echter eerst nog een be- roep gedaan op de provincie, Rijnmond en de genoemde ge meenten en bedrijven. seker in dat geval vertragend zou werken, want dat het deze maand nog kon. Zo wist de wethouder het politieke succes naar zich toe te trekken. VVD-wethouder Van Tilborg, die 2ich op dit punt wenste te rehabiliteren, omdat hij zijn persoonlijke integriteit in twij fel getrokken had gezien, werd bij deze poging afgeremd door PvdA-raadslid Joop de Jong. Deze snoerde de wet houder de mond, zoals Eef Collé (CPN) het uitlegde, om dat Van Tilborg niet na mens het college verklaarde dat de PvdA in 1982 het gasnet naar Kethel vertraagd heeft en niet hijzelf. Maar behalve de gas-toezeg- ging waren er meer belang wekkende uitspraken van de verscheidene collegeleden; De bouw van het crematori um kan volgende week wor den aanbesteed bij een aanne mer. Binnen enkele weken zal er definitieve duidelijkheid zijn over het sociaal-medisch cen trum Schiedam-Zuid. Deze, zomer kan er de be geerde poffertjeskraam op de Maasboulevard staan. Een ge schikte locatie is gevonden: Het terrein aan de Veile vest- /Vlaardingerstraat blijft nog maar enkele maanden gereser veerd voor het schïppersinter- naat De Uitkijk. Is er dan geen bouwplan, dan gaat Schiedam er zelf wat bouwen. Volgende week komt de tweede fase van de woning bouw in de binnenstad op ta fel. Er is een experiment in de maak voor openbaar vervoer met kleine busjes naar het in dustriegebied 's-Graveland, mogelijk alleen in de spitsu ren, wellicht ook overdag. De brandweer komt met een rapportage over de bestem ming van de garage op het Frans Halsplein, dat dan tot jeugdhonk kan worden ver bouwd. De werkgroep gemeentese- cretarie-nieuwe-stijl komt nog deze maand met een rapporta ge over de reorganisatie op het stadskantoor. Nog dit jaar kan worden be gonnen met een psychiatrische dagbehandeling, te verzorgen door Sint Joris, de stichting RIAGG en de Waterwegge meenten. Er komt weldra een voorstel met betrekking tot een betere exploitatie van het Passagethe ater. Veel beloften, maar niet alles was even positief. Het college van B en W ontried de instel ling van een verkeerscommis- sie, vond bovendien de politie- motie van D'66 overbodig, achtte een herbezinning op het functioneren van de VVV op zijn plaats en zag er ook geen heil in om de zwembaden Groenoord en Zuid onder te brengen bij de stichting Sport- fondsenbaden. Hoe dit laatste wel moet, hangt sterk samen met een totaalvisie op de be- heersaccommodatie, zei wet houder Hafkamp. Maassluis De 82-jari- ge C.Boer uit Maassluis heeft gisteren rond het middaguur onder flin ke belangstelling bij de voormalige Schuurkerk in Maassluis de eerste paal geslagen voor de bouw van in totaal 69 woningen. Dit aantal, onderver deeld in zestig tweeka merwoningen, zes drie kamerwoningen en drie bijzondere wonin gen, wordt gebouwd in opdracht van de Rotter damse Stichting tot huisvesting en verzor ging bejaarden 'Huma- nitas'. De woningen worden gebouwd door aanne mersbedrijf Wouden berg uit Ameide sn zijn ontworpen door het Dordtse architectenbu reau Eijkelenboora. Gerritsen en Middel- hoek. De woningen moeten in 1984 gereed komen en hebben een gemiddelde huur van 435 gulden per maand. De onderkomens wor den gebouwd in vier woonlagen, hebben overdekte. glasdichte galerijen en zijn te be reiken via een drietal liften. Uniek is, dat alle woningen geschikt rijn voor rolstoelpa tiënten. Enkele jaren geleden bestond het plan op het terrein achttien vrije- sectorwoningen te bou wen op het terrein. Door het inzakken van de woningmarkt is hier van afgezien. Vlaardingen De rapporten over het functione ren van zowel het Gemeentelijk Energie- en Wa terleidingbedrijf (GEWB) als haar directeur ir. W.F. Pinkse zijn niet zo openbaar als wethouder Cees Bot eerder in de commissie personeelszaken heeft doen voorkomen. Afgelopen donderdag avond gaf hij de aanwezige raadsleden te kennen, dat zij inzicht in de beide dossiers mochten heb ben. SP-raadslid Remi Poppe wen ste daar gistermiddag als eer ste gebruik van te maken, maar kwam bedrogen uit. Tijdens de wekelijkse vergade ring van burgemeester en wet houders moest Cees Bot op zijn uitspraken, terugkomen. „Ik heb me lichtelijk vergalop peerd", geeft de wethouder nu toe. „Uw indruk bij de com missie personeelszaken, dat ik zou hebben toegezegd dat ook het privé-rapport over Pinkse *ter inzage ligt, is juist. Ik ben met die uitspraak toen echter iets te ver gegaan." B en W zijn nog eens de juridi sche consequenties nagegaan van het vrijgeven van inge nieur Pinkse's persoonlijke ge gevens aan de raadsleden. Het college heeft weinig trek in een rechtzaak die de GEWB- directeur tegen het gemeente bestuur kan aanspannen, in dien zijn privéleven over tafel zou gaan. Zijn persoonlijke ge gevens zullen ook niet in het besloten gedeelte van de vol gende vergadering van perso neelszaken aan de orde ko men. Deze week nog krijgen de commissieleden wel het volle dige GOP-rapport thuisge stuurd. Daarin wordt melding gemaakt van een met-functio nerende bedrijfsleiding, terwijl Pinkse apart onder de loep is genomen. Hij zou zich op geen enkele behoorlijke manier door te vaak afwezig te zijn van zijn taak hebben gekwe ten. „Een opgeblazen situatie. Dat organisatie-onderzoek is door léérlingen van de Gemeen schappelijke Opleiding Perso neelsbeleid gedaan. Eigenlijk", stelt de directeur resoluut, „had zoiets door een deskundi ge moeten gebeuren. Maar ja, dat was natuurlijk te duur." Pinkse zegt morgen, zeker op de commissievergadering fi nanciën en bedrijven aanwezig te zijn. „Dan kan ik van me afbijten." Schiedam Burgemeester Te Loo noemt een 'gemeen telijke ongehoorzaamheid' je gens de rijksoverheid in strijd met de eed en belofte, die raadsleden en ook burge meesters bij hun benoeming moeten afleggen. „Hoe men ook bezwaren koestert tegen allerlei maatregelen, die ons van bovenaf worden opge legd, het is goed u van tijd tot tijd te bedenken dat in de belofte en de eed wordt ge sproken van trouw aan de grondwet en de wetten des lands," aldus Te Loo, die daarmee CPN-raadslid Ul ferd Bruseker bezwoer diens oproep tot gemeentelijke on gehoorzaamheid niet te her halen. „Een raadslid is daar niet geheel vrij in," vond de Schiedamse burgemeester. 1= Vlaardingen „Dan trekken ze toch gewoon de stekker uit het stopconctact", reageerde Remi Poppe 55 van de Socialistïese Partij op de uitlatingen van jS burgemeester Fred van Lier, dat het college op het 5= stadhuis niet rustig kan vergaderen. Van Lier zei sas dat ter verklaring van het feit dat het college een weekeinde in het Rotterdamse Hilton heeft doorge- bracht om de bezuinigingen te hespreken. EEjjj Poppe, die met fractiegenote Mieke Paalvast schrif- 55 telijke vragen stelde over het 'conclaaf', vindt de 55 55 verklaring van Van Lier onzin. De burgemeester zei, SS dat In het stadhuis iedereen hen toch wist te vinden, s 55S zodat het college daar niet rustig kon praten. „Ze kunnen toch de portier instructies geven om nie- S§ mand door te laten? En als ze niet gebeld willen 5= worden trekken ze de stekker eruit", draagt Poppe 35 de simpele oplossing aan. Vlaardingen Bibliotheekdi recteur Jan Lamens moet de komende weken proberen een paar honderd vierkante me ters ruimte af te snoepen van de plannen voor het biblio theekfiliaal in Holy-Noord. Een gesprek met de rijksin specteur voor het openbare bi bliotheekwezen heeft geen Schiedam Wethouder Posthoorn stelt een onder zoek in naar een filmver toning, die onlangs voor kinderen heeft plaatsge vonden in het Passagethe ater. Volgens CPN-raads lid Ulferd Bruseker zou de film verkapte propa ganda voor Zuid-Afrika hebben bevat. Posthoorn, die zich ,,de Vlaardingen In de Stations straat zijn vannacht twee ge parkeerde auto's met scherpe voorwerpen van hun lak ont daan. Bij de ene auto werden de spatborden bekrast, van de andere moesten rechterzijkant en motorkap het ontgelden. De schade aan de auto's was ongeveer drieduizend gulden. zwarte dagen" van de om streden musical Ipi Tombi herinnerde, zei gisteravond op voorhand dat zo'n propa gandistische kinderfilm abso luut niet door de beugel zou kunnen, maar overleg met Passage had hem nog niet duidelijk gemaakt of het in derdaad om Zuidafrikaanse propaganda heeft gehandeld. De wethouder wil een reac tie van het Passage-bestuur, waarin hij overigens zelf zit afwachten, alvorens hij het incident met CPN'er Bruse ker verder zal bespreken. normen voor de grootte van het filiaal opgeleverd. In het oorspronkelijk plan werd ge sproken van 1350 vierkante meter. Maar de gemeente kan maar 750 vierkante meter be talen. Het grote, volgens de directeur ideale filiaal was voor een veel te laag bedrag in de begroting opgenomen. Nadat Lamens daarover zelf bij het college aan de bel had gehangen moest hij naar de njksmspec-"* teur, om te vragen of ook met 750 vierkante meter verant woord bibliotheekwerk kan worden gedaan. Voor die op pervlakte was het bedrag op de begroting wel toereikend. Maar dat gesprek heeft geen uitsluitsel gebracht. Dat had de gemeente ook niet ver wacht „Er zijn geen rijksnor men waar bibliotheken aan moeten voldoen", zegt Maar ten Bot van de afdeling cultu rele zaken van het stadhuis. „Die inspecteur kon alleen zeggen, dat hij het prachtig zou vinden als er aan de oor spronkelijke plannen werd vastgehouden." Lamens moet nu zelf, zonder normen van de rijksinspec teur, gaan uitzoeken hoeveel kleiner het filiaal in het cen trum van Holy-Noord kan worden. De volgens de ge meente betaalbare 750 meter is, zei Lamens, wel een hele vooruitgang vergeleken bij het huidige filiaal in de Loper, maar lang niet toereikend voor goed bibliotheekwerk. Schiedam Door nog onbekende oorzaak is gisteren aan het begin van de avond een 40-jarige Schiedammer op de 's-Gra- velandseweg met zijn auto tegen een lantaarnpaal gereden. De man hield aan de botsing zulk ernstig letsel over, dat hij ter observatie in het Schïelandziekenhuis werd opgenomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1