12 SPORT/WATERWEG Sterk Quick Boys drukt PPSC op laatste plaats mm HBSS en Satelliet zonder aanval Liesbet li >ecks weer tweede Beter Hoekse Boys slaat aanval af "c DERBY MEER SPANNEND DAN FRAAI Kurver: fMet deze inzet gaan we er nooit uit Zwaluwen vergeet te scoren Gebroken rib Rob de Nijs Sandra Warning knap naar brons Van Galen kandidaat ARC ziet werklust beloond met één punt Rotterdams Nieuwsblad maandag 24 januari 1983 RW Schiedam Iets meer dan vijfenveertig mi nuten mocht PPSC, zich uitsluitend vastklem mend aan de bijna zaligmakende tussenstand (1-1), de illusie koesteren op gelijke hoogte te vertoeven met Quick Boys. Pas toen de superioriteit van - de technisch sublieme Kat- wïjkers eindelijk resulteerde in een verdiende en beslis sende tweede treffer, brak het laatste restje karakter, dat de Sehiedamse eerste klasser tot dan op de wanke le benen had gehouden. Een 'droomdoelpunt' van de bij Feyenoord op het verlan glijstje prijkende Frank van der Kley gaf uiteindelijk een nog magere weerspiegeling (3-1) van de juiste proporties en pinde PPSC troosteloos en alleen op de laatste plaats. Aldus eindigde de eerste van de vier achtereenvolgende thuiswedstrijden Nieuw Lekkerfand, RCL en Heer- jansdam zijn de volgende be door Donald Bax zoekers op Thurledein een waarschijnlijk op voorhand in gecalculeerd verlies. Zelfs de kennis, die Arie Kurver („Het zit er dik in, dat ik bijteken") vorig jaar tussen de Zutdhol- landse duinen opdeed, ver mocht geen verrassende wen ding te geven aan het spelletje tussen de wat al te lakse kat (Quick Boys) en de soms toch nog stiekem bijtende muis (PPSC). Want, waar interim- trainer Joop Molendijk later zo'n zeven, acht echt uitge speelde kansen kon oplepelen, daar moest de Sehiedamse aanhang zich behelpen met één uitgesproken doelkans en een stuk of drie die daar tus senin hingen. „Iedere andere club zou van daag door dit Quick Boys zijn weggespeeld", verkondigde Kurver later op een manier, alsof het grote Ajax zojuist van Thurlede een 'speelplaats' had gemaakt „Maar", vervolgde de 'grootspreker' even luid ruchtig. „neem nou maar van mij aan, dat wij er met dit ka rakter, met deze inzet, met deze wil om te winnen nooit uitgaan. Volgende week Nieuw Lekkerland en dan RCL, ploegen die in de buurt staan en dat zijn heel andere wedstrijden". En confrater Joop Molendijk: „We hebben heel even afgewacht hoe PPSC zou spelen. Toen dat geen problemen gaf, was het natuurlijk gelopen voor ons. We hadden er alleen een paar meer moeten maken". Strafschop Toch was het juist PPSC, dat geheel tegen de verhouding de 'nul' van het scorebord schoot. Daarvoor had Quick Boys na handsballen van Rob de Nijs en Martin de Rouw bij Jan 't Hoen, de maker van PPSC's enige treffer, duel leert met Quick Boys' aan voerder Anne Ouwersloot. scheidsrechter Rein Cameron tevergeefs om een strafschop geroepen en had Frank van der Kley, nadat De Nijs op nieuw was uitgegleden, slechts «en uitgestoken been van Ruud Spierings getroffen. Zo kon het dus gebeuren, dat Jaap Husselman in buiten spelpositieeerst twee Kat- wijkse verdedigers dolde en vervolgens de in militaire dienst steeds mear an gewicht winnende Jan 't Hoen (Kur ver: „Hij mist ook een beetje snelheid op de eerste meters een niet te missen kans of freerde: 1-0. Een vertekend beeld, dat door Quick Boys nog voor de on derbreking werd rechtgezet. Een indraaiende hoekschop van topschutter Martin van der Plas, die eerder al met dit soort spelhervattingen het sein op rood had laten springen, werd door iedereen gemist, maar niet door Van dert Kley (1-1). Het wachten was nadien op de volgende Katwijkse tref fers. Aan welk verlangen eerst Kees van Rooyen, Ingeleid door briljante passes Fred Eys- berg en Huug Aandewiel <ex- DS'79), voldeed, waarna Van der Kley achtereenvolgens Husselman, Leo Alders en Rob de Nijs z'n hielen liet zien en diens 'raket' als een bom paal en lat tegelijkertijd raakte en vrolijk over de doellijn hup pelde... Schiedam PPSC zit inder daad in het hoekje waar de klappen vallen. Niet alleen be landden de Schiedammers na het 3-1 verlies tegen Quick Boys op de laatste plaats, zij verloren ook nog eens vrije verdediger Rob de Nijs, die aan een ogenschijnlijk on schuldige botsing met Katwii ker Frank van der Kley bi het derde doelpunt een gebro- ken rib overhield en nu zeker acht weken is uitgeschakeld Onmiddellijk na afloop werd De Nijs, in gezelschap van voorzitter Arie Bel, met een van de pijn vertrokken gezicht naar het Schieland-ziekenhuü vervoerd, waar foto's uitwe zen, dat hij een rib had gebro ken. In de loop van vandaag moet De Nijs zich opnieuw bij de doktoren vervoegen voor een volgend onderzoek, maar de verwachting is, dat PPSC twee maanden zonder hem verder moet. Schiedam Zoals de eindstand al doet vermoe- den (0-0), hielden HBSS en Satelliet elkaar in de semi-derby goed in even wicht. Beide ploegen mis- (ten twee routiniers. Bij - -Satelliet ontbraken Ton 1 Kemper (terug naar Zwart Wit) en Dick Quack (ge- schorst), terwijl Leen a Dijkshoorn (kaakoperatie) -j en Henk Scharloo (knïe- blessure) bij HBSS nood- gedwongen langs de kant moesten blijven. - Ook het aantal kansen was redelijk verdeeld. Zowel voor Satelliet (kopbal van Marcel Zeebregts) als voor tHBSS (schot van Karei van - der Berg) stond de lat een 1 treffer in de weg. Qua inzet viel er op beide ploegen ook al niets af te dingen, maar *1 - wat wel duidelijk zichtbaar <-* werd, was het feit dat eh HBSS eh Satelliet aan een erg matig seizoen bezig zijn. r Bij HBSS is vooral de aanval een probleem. Trainer Roel den Hartog kan niet anders -'dan een 4-4-2 systeem spelen, 4 omdat hij nu eenmaal niet 1 over een goede centrumspits beschikt (Bas van der Leije is het hele seizoen vanwege een blessure uitgeschakeld). Links- t* buiten Ton van der Linden be wijst regelmatig dat hij wel de gelijk kan voetballen, maar de scherpe kantjes zijn duidelijk van zijn spel af, hoewel hij nog tie van Wim Poulus op te van gen, hetgeen tegen tegen HBSS duidelijk bleek. Hoewel qua voetbal armoe troef was, waren er genoeg kansen te bewonderen en daardoor bleef het tot het laat ste fluitsignaal spannend, AI in de eerste minuten moest doelman Cees Verdam twee maal gestrekt op inzetten van Tinus van der Pijl en Marcel Zeebregts. Aan de andere kant kreeg collega Henk Kloppen burg schoten van Ton van der Linden, Karei van der Berg en Ton Gunter te verwerken, die zeker niet van gevaar ontbloot waren. Ook na de hervatting kregen beide ploegen nog prima kan sen, maar een overwinning was zowel voor HBSS als Sa telliet teveel van het goede ge weest. Dat vonden Poulus en den Hartog ook: „Zonder meer een terechte uitslag". Een HBSS-aanvader in de klem tussen twee verdedigers van Satelliet. steeds een verwoestend af standschot heeft. 'Spits' Karei van der Berg werkt zonder meer hard, heeft ook een goed schot, maar biedt zich nauwelijks echt in het centrum aan. Broer Andre fungeert dan als 'hangende* rechtsbuiten. Hij wordt echter veel te weinig op die plaats aangespeeld, terwijl hij toch technisch een van de best on derlegde spelers van HBSS is. Probleem Bij Satelliet vormt de aanval normaal gesproken geen pro bleem. Marcel Zeebregts is al tijd lastig en hetzelfde geldt voor Rob Dijkshoorn. Barend Buytenhek speelt als romme laar tussen deze twee youg- sters in en dat levert regelma tig gevaarlijke aanvallen op. Satelliet mist echter een spel bepaler, die de spitsen constant op maat bedient. Het verlies van Ton Kemper is moeilijk binnen de toch al smalle selee- Lisse „Ik kan mijn spelers geen enkel verwijt maken", vond Cor Nieuwenhuizen na de 3-2 nederlaag tegen Lisse. „Ze hebben er van de eerste tot de laatste minuut keihard voor gewerkt, maar de scheidsrechter was een schoolvoor beeld van een thuisfïuiter". Zevenbergen Furieus beende Liesbeth Beeks na haar verloren finale tegen José Mathon heen en weer in een bomvolle sporthal Mo lenberg in Zevenbergen. De Maasluise judoka Lag in de fi nale (tot 56 kilogram) tegen de 29-jarige Mathon in ge- door Chris Woerts Schiedam Het bestuur van Excelsior'20 hoopt binnen veertien dagen voorzien te hebben in de vacature, die is ontstaan na het aangekondigde vertrek van oefenmeester Piet Roozen. Bij secretaris Anton van Son zijn inmiddels tien sollicitatiebrieven in de bus gegleden. Eén van de kandida ten is Cor van Galen, thans voor het vierde seizoen werk zaam bij Den Hoorn, dat in een andere derde klasse uit komt. wonnen positie. Draaide zichzelf in de beginfase van de partij weliswaar ongeluk kig in een houdgreep, maar José Mathon kon de greep maar vier seconden vasthou den. Geen score dus. Liesbeth Beeks koos toen fa natiek de aanval en nam het intiatief over. Scoorde niet, maar het was overduidelijk dat zij en niet Mathon (die herhaaldelijk hulpeloos op de knieën ging zitten) winnares was. Hoe anders beslisten de arbiters. De beide hulpscheids- rechters wezen Mathon aan als de sterkste en daarmee was de deceptie compleet. „Wat moet ik dan wèl doen om kampioene te worden. Vo rig jaar ging ik al de boot in door een beslissing van de scheidsrechter en nu weer. Weer die tweede plaats, ik word er moedeloos van." En Koos Henneveld, de trainer- ^coach van Liesbeth Beeks: „Ik geloof dat ik nu maar stop met judo. Waar zijn we toch mee bezig als er zulke beslis- Marjoleine van Unen in haar finale-partij tegen Maria Nijland. singen worden genomen?" Eerder tijdens de nationale kampioenschgappen had Lies beth Beeks haar eeuwige con currente Chita Gross versla gen. Door een onbegrijpelijke poule-indeling kwamen de nummers één en twee van het vorige jaar elkaar al in de hal ve finale tegen. De Vlaarding- se was nu niet opgewassen te- De wedstrijd kende een spec- taculair verloop en het publiek was dan ook de grote winnaar. Na zeven minuten keek Zwa luwen al tegen een 1-0 achter- stand aan, omdat de spits van Lisse ongehinderd de bal aeh- - ter invaller-doelman Eelco Kloppenburg kon koppen. Zwaluwen rtam' na dit doel- punt het iniatief over" maar Eric Visser,' Albert de Pee en Cees Vogel konden de -kansen niet benutten. Vijf minuten voor de rust was het echter de- - zelfde Cees Vogel die de bal in de draai op zijn slof nam: 1-1. Het tweede bedrijf bood een zelfde beeld. Aanvankelijk een sterker Lisse, maar Zwaluwen dat de beste kansen kreeg. Er waren twintig minuten ge speeld toen de arbiter een strafschop zag in de manier waarop Cees Vogel de bal van een Lisse-aanvaller afnam. „Om twee redenen dubieus, volgens Nieuwenhuizen. „Ten eerste gebeurde het buiten de 16-meter en ten tweede speel de Vogel duidelijk de bal". Het betekende echter wel 2-1 en nog geen minuut later lag nummer drie in het net. Zwa luwen perste er nog een laatste offensief uit en via een schitte rend afstandschot van Eric Visser werd het 3-2, maar de tijd die restte was te kort om de gelijkmaker nog te force ren. „Een gelijkspel was zon der meer verdiend geweest", benadrukte Cor Nieuwenhui zen nogmaals het ongelukkige verlies. j Alphen aan den Rijn Uiteindelijk kon iedereen wel vrede hebben met de 2-2, „maèr", 20 stelde ARC-trai- ner Jan Kroeze nadrukkelijk, „die scheidsrechter heeft ons wel de das omgedaan. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook in de eerste ont moeting tegen Hoekse Boys. Toen keurde hij een glaszui- ver doelpunt af en nu die strafschop. Van zo'n vent zakt m'n broek af", besloot hij met een populair voetbal gezegde. Kroeze doelde op de 35-ste mi nuut van de eerste helft, toen Ed van Dijk gewillig onderuit ging na een charge van jeug- dinternational Joop Lankhaar. De omstreden J.Tas stond er met z'n neus bovenop, floot en zag wellicht toen pas dat de zeerlichte overtreding binnen de beruchte lijnen werd be gaan. Doelman Dick Bos knal de z'n ploeg naast de thuisclub (1-1) en vanaf dat moment kwam ARC er gedurende die eerste 45 minuten eigenlijk niet meer aan te pas. Hoekse Boys, zonder Louis Knipscheer (vakantie), Alfred van Os (geschorst) en Erik Hofman (geblesseerd), was de betere ploeg en blijft ook na dit toptreffen trotse lijstaan voerder van de derde klasse A. „Ik heb gekregen waar ik op had gehoopt", zei Cor van Rooy, die zijn ploeg bewust met een 4-3-3 opstelling het veld opstuurde en daar ook consequent aan vasthield. On danks het feit, dat ARC, zeker in de tweede helft, het mid denveld volkomen in haar greep had. Vier tegen drie dus op dat ge deelte van het veld, waar een wedstrijd wordt gewonnen of verloren. Bovendien was dg samenstelling van het Hoe' middenveld danig gewij- Joop van Dop opereerde door Erik Winkster door de afwezigheid van Knipscheer, als laatste man, waardoor Daan van der Schild en Jan Plaisier de plaatsen van Van Dop en de geblesseer de Hofman moesten overne men. Samen met Ed van Dijk scoorden zij, ondanks het Al- phense overwicht, een dikke voldoende. In het eerste kwartier behaal de de Westlandse defensie be slist geen voldoende. Er werd zeer onzorgvuldig uitverde digd en niet attent gereageerd op diverse situaties, waardoor het opportunistische ARC tel kens weer Dick Bos op de /roef kon stellen. Dat de 1-0 al na tien minuten op het score bord werd getoverd was niet meer dan logisch. Een schot van Rob Koolstra belandde op de lat, waarna Renê Lammers de enige was die alert reageer de. Paal Vervolgens dus een veel ster ker Hoekse Boys, dat direct na de 1-1 wel door het oog van de naald kroop, toen Lankhaar, via de vuisten van Bos, van dichtbij de paal ramde. Vlak voor de pauze namen de be zoekers de leiding. En hoe. Daan van der Schild nam de bal ruim buiten de 'zestienme ter' in de draai op z'n linker voet en de bal plofte exact in de bovenhoek: 1-2. In het tweede bedrijf zette de thuisclub Hoekse Boys zwaar onder druk en kwam tien mi nuten voor tijd verdiend langszij. Ondanks Hoeske pro testen voor buitenspel gaf ar biter Tas (terecht) zijn fiat aan de treffer van Jelle Koolstra. Hoekse Boys, dat Jan Plaisier en John van der Bos inwissel de voor Lammert Omhof en Ton van der Pijl, kreeg via de laatste nog een unieke moge lijkheid op 2-3. Van der Pijl, die bij z'n allereerste actie een boeking opliep, schoot gehaast voorlangs. Het had ook te veel van het goede geweest. gen Beeks en verloor op beslis sing. Bondscoach Karei Giete- link: „De partij tussen Lies beth en Chita was duidelijk d« finale. Liesbeth ontbrak het ifi de finale nu aan kracht om echt door te drukken." Dc revelatie van het nationale treffen was de Zuidlandse Sandra Warning. Voor hei eerst tijdens een groot toernooi uitkomend in de klasse tot 11 kilogram, veroverde Warning onmiddellijk een bronzen me daille. Werd op weg naar de finale gestuit door de latere kampioene Marieke Blauw, maar was in de strijd om hei brons te sterk voor de Maas- sluise Jolanda van Meggelen, die geen moment de vorm van de laatste jaren kon. benade ren, „Er had meer in gezeten, mokte Sandra Warning na af loop toch nog na. „Als je 2» dicht bij een plaats in de finale bent geweest, is het jammer dat je genoegen moet nemen met brons. Ik ben blij dat ik de overstap gemaakt heb naar die klasse tot 72 kilogram. Toen een klasse lager uitkwam, moest ik mezelf alles ontzeg gen, Op verjaardagen kon niets lekkers eten, want ik moest altijd maar denken aan mijn. gewicht. Nu voel ik me ook lichamelijk veel fijner en dat vind ik het belangrijkste.' Maijoleine van Unen behaalde zonder al te veel problemen de titel in de klasse boven de 72 kilogram. De Vlaardingse, rig jaar tweede, won nu me' ippon van Maria Nijland. «ft ben echt blij met die titel. Vo rig jaar was ik tweede en dat is toch geen fijn gevoel. Twee de van Nederland en derde van de wereld, een gekke combinatie. Nu heb ik getoond dat ik in mijn klasse gewoon de sterkste ben."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4