Experiment met alarmsysteem in Maassluis SSSN vraagt geroyeerde bestuurders terug Waarschij nli j k geen hoger beroep VLAARRINGS DAGBLAD SCHIIDAMSCHE COURANT mm WATERWEG COURANT '24-uurs hulp verlening kan aanzienlijk beter9 Betalen via huurverhoging 'Mogelijkheden van teruggave verruimen' 'f.Beetje onzorgvuldigja Centrum voor Welzijnsplanning: Voortbestaan PvdA-orgaan in geding Tegen weigering huurverhoging Huurders krijgen weer geld terug Bewonerscommissie en SSSW vinden elkaar Stripboek gepikt Conducteur mishandeld Jongen rijdt in op politieman Brand in opslagplaats snel bedwongen Verdachte schietpartij aangehouden VRIJDAG 28 JANUARI 1983 1 Schiedam De stichting sa menlevingsopbouw Schiedam- Noord (SSSN) heeft in strijd i met de wet gehandeld door op 10 januari Cor van der Toorn en Henny van Geloven als be stuursleden te royeren. Het SSSN-bestuur heeft zich dan ook gedwongen gezien het duo weer terug te vragen. Het roy ement is ongeldig, het bestuur zal zijn meerderheidsbesluit moeten vernietigen. Vanavond zullen Van der Toom en Van Geloven er weer gewoon bij zijn, als de SSSN achter gesloten deuren vergadert. Aan de orde is dan het overleg, dat deze week heeft plaatsgevonden met de advocaat van de vakbond Ab vaKabo, die de belangen be hartigt van de ontslagen op bouwwerker Jos van der Lugt. Maar ongetwijfeld zal daar ook aan de orde komen, of er con sequenties zullen worden ver bonden aan de bestuurlijke blunder. Gistermiddag kon waarnemend voorzitter Henk Ravensbergen daar nog niets over zeggen. Het bestuur zal zich erover moeten buigen, of de na het royement genomen besluiten nog wel geldig zijn. Ook zou het niemand verba zen, als anderen in het bestuur zich na de affaire genoodzaakt zien de pijp aan Maarten te ge ven. Het voorstel om Cor van der Toorn en Henny van Ge loven op 10 januari te royeren werd gedaan door bestuurslid Paul Verspeek. Ravensbergen spreekt niet van een blunder. „Wel een beetje onzorgvuldig, ja, maar ik moet er meteen bij zeggen: je wordt geacht de wet te ken nen en het is nu eenmaal zo dat niet iedereen de wet kent. Welnu, gebleken is dat de wet het niet toelaat dat een stich ting bestuursleden schorst of royeert, als daarover in de sta tuten niets bepaald is. En bij ons is er inderdaad niets over bepaald- Volgens de wet is het dan de rechter, die zich moet uitspreken over een roye ment." Ravensbergen kon gis teren niet zeggen of het be stuur vanavond zal besluiten om nu dus naar de rechter te stappen, of dat het bestuur de situatie nu maar zo laat en he lemaal afziet van royeren. De eerstvolgende openbare SSSN-vergadering vindt plaats op maandag 14 februari in de Blauwe Brug, Henk Ravensbergen (links): „Niet iedereen kent de wet." Rechts op de foto Paul Ver- speek, die het voorstel tot roy eren indiende. Vlaardingen Er kan heel wat verbeteren in de 24-uurs bereikbaarheid van de hulp verlening voor mensen, die in acute crisissituaties zijn geraakt, als er een betere sa menwerking tussen de diver se instanties tot stand komt. Dat constateert het Vlaar- dings Centrum voor Wel zijnsplanning (VCW) in een notitie, die volgende week door de commissie voor de democratische planning wordt besproken. Aan een systeem van voortdurende bereikbaarheid wil naast het Noodopvangcentrum (NOC), dat vanuit Vlaardingen voor de gehele regio werkt, alleen het algemeen maatschappe lijk werk van het ICMD en het AMW meewerken: tal van andere instellingen voe len er niet veel voor om mee te doen, of hebben daar nog geen standpunt over bepaald. De bedoeling is, dat er in de toekomst voor de drie zuster- gemeenten Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis niet al leen een eerste opvang is in de vorm van onderdak via het Vlaardingse noodopvangcen trum, maar dat er ook op ieder gewenst moment daadwerke lijk hulp naast die eerste op vang kan worden geboden. Het VCW heeft in de afgelo pen periode met tal van instel lingen over dit onderwerp overleg gevoerd. Op dit moment is er bij de hulpverleningsinstellingen buiten kantoortijden nauwe lijks iemand te bereiken. De meeste instellingen hebben na vijf uur een antwoordapparaat aanstaan. De bedoeling is dat in de toekomst één hulpverie- ningspool wordt ingesteld, die volgens een vast opgesteld rooster direct oproepbaar moet zijn om op de hulpvraag te re ageren. Centrale meldpost zal daarbij het noodopvangcen trum moeten zijn én bulten kantoortijden de Vlaardingse politie, die beschikt over de lijst met op te roepen perso nen. Vlaardingen Het Vlaarding se PvdA-orgaan Achterban moet het voorlopig zonder re dactie stellen. De makers van het blad zijn boos opgestapt, omdat ze hun opvattingen over het blad, dat naar hun mening een meer journalistiek gezicht moest krijgen, niet mochten uitvoeren. Zelf wil den ze meer doen aan het blad dan nieten en vouwen, maar daarvoor kregen ze zelden de kans, Twee jaar geleden was er ook al onenigheid tussen redactie en partij over de koers van Achterban. De leden vonden de redactie toen te autonoom en stelden een beraadsgroep in, die de supervisie over het blad moest voeren. Diezelfde beraadsgroep had nu een plan op tafel gelegd om het voort bestaan van diet blad te verze keren, maar dat werd door de leden verworpen. Er is voor wat betreft Achter ban een 'afkoelingsperiode' in getreden, die de beraadsgroep drie maanden de tijd geeft om een nieuwe oplossing te zoe ken. Voorlopig heeft het be stuur van de PvdA het op zich genomen om zorg te dragen voor regelmatige verschijning van het blad. Woonlastengroep over huisvuil en cai: Vlaardingen Alle mensen met een minimum inkomen zouden de mogelijkheid in aanmerking moeten komen voor teruggave van huisvuil belasting en abonnements gelden voor de CAL De woonlastengroep van de Vet- tenoordsepolder (VOP) heeft deze suggestie gedaan in een brief aan het Vlaardingse college en de commissie voor financiën. Vlaardingers kregen deze maand van het gemeentelijk energie- en waterleidingbe drijf de mededeling, dat te ruggave van huisvuilbelas ting en abonnementsgelden voor de CAI in sommige ge vallen mogelijk is. „De ge meente wekt niermee de in druk iets te willen doen aan de problematiek van de woonlasten voor de lage in komens", schrijft de groep aan burgemeester en wet houders. Maar volgens de woonlasten- groep 2ijn de mogelijkheden van teruggave veel te be perkt. Veelal komen bewo ners met een laag inkomen niet voor dit douceurtje in aanmerking. Vooral als het gaat om mensen die van bij stand moeten leven, vindt de groep dat vreemd. „Nu de inkomens verder da len en de woonlasten stijgen stellen wij voor de mogelijk heden voor teruggaaf te ver ruimen, zodat minimumin komens er ook voor in aan merking komen", pleit de groep. De woonlastengroep uit de VOP is aangesloten bij het breed overleg woonlasten (BOW) in Vlaardingen. Of het BOW zich bij de actie zal aansluiten wordt begin fe bruari in een vergadering van het overleg bepaald. Vlaardingen Het is nog niet bekend of woningbouw vereniging Patrimonium uit Vlaardingen beroep aante kent tegen de beslissing van de huur commissie. Deze stel de onlangs de bewoners van complex VI van de woning bouwvereniging (Brederode- straat en omgeving) in het gelijk, toen zij weigerden een huurverhoging te van ze ventig gulden te betalen. De oude huizen zijn slecht en moeten worden opgeknapt. Hierover is enkele jaren ge sproken. De huurverhoging zou verband houden met een op handen zijnde renovatie. De bewoners willen niet be talen, omdat zij geen zin hebben, op te draaien voor het achterstallig onderhoud, dat naar hun zeggen het ge heim achter de huurverho ging is. Volgens Emmy de Haas, lid van de bewoners- verening van Complex VI, Is het onwaarschijnlijk dat Pa trimonium beroep aantekent tegen de beslissing van de huurcommissie. „Ik weet dat de woningbouwvereni ging alleen actie onder- neemt als de kans bestaat, dat zij in het gelijk worden gesteld", zegt ze. „Maar ik weet dat Patrimonium een adviesbureau in de arm heeft genomen". Directeur Jan de Ligt van Patrimoni um was niet voor commen taar bereikbaar. Schiedam De bewoners commissie Bachplein is met de Stichting Schiedamse Samen werkende Woningcorporaties (SSSW) hebben overeenstem ming bereikt over volgens de bewoners teveel betaalde ser vicekosten. Conflicten daar over leidden er eind vorig jaar nog toe, dat de commissie alle betrekkingen met de SSSW wilde verbreken. Voor drie le den van de bewonerscommis sie was dat reden om op te stappen. Bewonerscommissie en SSSW zijn nu overeengekomen, dat de bewoners allemaal nog eens ƒ1 B0 terug krijgen van de te veel betaalde servicekosten. Daarmee komt het totale be drag dat de SSSW sinds 1979 per huurder heeft moeten te rugbetalen op 610 gulden. De verhouding tussen beide par tijen is, zo melden bewoners commissie en SSSW, weer in orde. „Men vertrouwt weder zijds een basis te hebben ge legd voor een vruchtbare sa menwerking in de toekomst", melden beide optimistisch over de 'onderhandelirgen. I.UIlkt-Ilde niMu-jiaal Lonkende meerpaal in Europoort. Stemmings beeld van fotojournalist Harry Verkuylen. Gemaakt voor de kust van Hoek van Holland. Tussen de veilige markering van de door zeelui zo vaak bezongen noorder- en zulderpier. Met een olietanker die zware storm en dreigende wolken wisselt voor rust en veiligheid van een Rotterdamse oliehaven. MaassLuis Als er voldoende aan meldingen komen wil de gemeente Maassluis samen met de bewoner' van het bejaardencentrum De Vlie starten met een nieuw experiment met alarmering. De bedoeling is, dat de 110 woningen in het bejaardencen trum via een PTT-verbinding worden aangesloten op de meldkamer van een particuliere alarmcentrale in Rot terdam, waar dienstdoende mensen worden opgeroepen om in de woning een kijkje te gaan nemen, als er een alarmsignaal wordt ontvangen. De gemeente wil het nieuwe systeem op korte termijn in werking laten treden, omdat het huidige alarmeringssysteem in het bejaarden complex niet goed functio neert Momenteel komen de alarmerin gen, die door de bejaarden door middel van drukknoppen in de woningen wor den gegeven, centraal in een ruimte in het dienstencentrum binnen, Op die sig nalen moet worden gereageerd door de zogenaamde wachtdienst van hewoners, die na zo'n alarm moet gaan kijken wat er aan de hand is. De laatste tijd werkt die wachtdienst niet meer zo goed, omdat het steeds moeilijker wordt om bewoners te vinden die de centrale willen en kunnen bemannen. Dat probleem kan geheel worden opge lost, als de bejaardenwoningen op de 24 uur per etmaal bemande alarmcentrale worden aangesloten. Het inschakelen van zo'n professionele organisatie kost aan zienlijk meer dan het huidige systeem. Dat denkt de gemeente op te kunnen los sen door de deelnemers een huurverho ging van maximaal 25 gulden op te leg gen, waarvan het grootste gedeelte wordt vergoed via de huursubsidie. Op die ma nier zou het systeem naar verwachting voor de meeste huurders niet meer dan vijf gulden per maand aan eigen bijdrage kosten. De bedoeling ïs, dat voor elk bejaard gezin of alleenstaande drie personen in de omge ving worden gevonden, die in geval van nood een kijkje willen komen nemen. Die drie namen, van buren of familieleden, worden in de administratie van de alarm centrale opgenomen. Nadat een alarmmel ding in de centrale ts binnengekomen wordt een van die drie personen gewaarschuwd. Zij dienen dan wel over een huissleutel te beschikken, om de woning binnen te kun nen gaan. Verder wil de gemeente in iedere bejaardenwoning die op het alarmeringssys teem is aangesloten een kaart ophangen, waarop gegevens over medicijngebruik, de naam van de huisarts en dergelijke te vin den zijn. Maandag 31 januari om 10 uur wordt in het dienstencentrum De Vliet een informatie bijeenkomst voor de bejaarden gehouden, waarop uiteen zal worden gezet hoe het nieuwe systeem precies m elkaar zit. Tijdens die bijeenkomst wil de gemeente ook een idee krijgen, hoeveel mensen interesse zou den hebben voor aansluiting op het nieuwe systeem. Er moet wel een voldoende aantal aanmeldingen komen om het systeem ren dabel te maken. Afhankelijk van het slagen van het experi ment zal over enige tijd worden bekeken, of ook andere bejaardencentra met een derge lijk alarmeringssysteem kunnen worden uit gerust. Daarbij wordt in eerste instantie dan vooral gedacht aan bejaardencentrum De Vloot. In theorie is het zelfs mogelijk, dat ook thuiswonende gehandicapten en oude ren op een dergelijk alarmeringssysteem worden aangesloten. iiiiiiiiniiMiijimimiiiimiiiiiiNiiifitiifiiiiiimi Schiedam Na een worste ling heeft een Schiedamse jon gen gisteren een 14-jarig Vlaardingertje een stripboek ontfutseld, dat hij zojuist had gekocht. Het jongetje liep op de Hoog straat met de nieuwe aanwinst voor zijn bibliotheek, waar voor hij kort daarvoor acht gulden had neergeteld. Daar werd hij tegengehouden door een jongeman van een jaar of 17. die ook wel zin had in dat boek. Er ontstond een vecht partijtje, waarbij het ventje de nodige klappen en stompen opliep, waarna de dader zich met het plaatjesboek uit de voeten maakte. llltlIHMIIWllUIMliWIIIimilllIUIIJmifflimi Schiedam Een conducteur van de Nederlandse Spoorwe gen is gisteren door een 19-ja- rige scholier uit Maassluis mis handeld. De jongeman had zijn strippenkaart met goed afge stempeld, maar wenste daar van de conducteur geen op merkingen over te horen. Toen de NS-man hem op het foute van zijn gedrag wees, werd de MaassI ui zenaar kwaad en sloeg de spoorweg man. De gealarmeerde *j3olitie haalde de jongen op station Schiedam NieuwJand uit de trein en nam hem mee naar het bureau. Nadat proces-ver baal was opgemaakt kon hij de onderbroken reis voortzetten. iimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiififiiiiiiHimiiiii Vlaardingen Een 18-jarige scholier heeft gisteren gepro beerd aan aanhouding te ont komen door een agent omver te rijden. De jongen werd op de Burgemeester Pruissingel staande gehouden, maar hij negeerde het stopteken en reed op de betreffende agent in. Even later kon hij toch worden gegrepen en overge bracht naar net bureau. Na het opmaken van een proces verbaal is hij enige tijd later naar huis gezonden. Ililllllllllllllllllliltllilllllflllllllllllllllllllllllll Vlaardingen Dankzij snel optreden van de brandweer is een beginnend brandje in een pand op de hoek van de Vette- noordstraat en de Stations straat m de Vettenoordsepol- der vannacht bedwongen, voor het al te grote schade kon aanrichten. Het pand, een oude fabriek, wordt door bouwbedrijf Van der Waal ge bruikt als opslagplaats voor materialen, die nodig zijn voor de nieuwbouw- en de renova tieprojecten in de wijk. Om half één vannacht werd door omwonenden geconsta teerd, dat enkele deuren in brand stonden. Aanvankelijk zag het er naar uit dat het; vuur binnen in de opslagplaats flink woedde, maar dat bleek naderhand mee te vallen. De brandweer, die bijzonder snel ter plaatse was, kon het vuur met enkele stralen lagedruk doven. Brandstichting wordt niet uit gesloten, maar het onderzoek heeft nog geen concrete resul taten opgeleverd. iiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiuiiimmni1 Schiedam De Schiedamse' politie vermoedt na de arres tatie van een 24-jarige Zutp-I henaar de schutter, die zon dagnacht op het Broersveld) een 26-jarige Schiedammer; met een pistoolschot ver wondde, te pakken te heb-i ben. De verdachte werd aan, de hand van het opsporings bericht in Deventer gearres-I teerd. De politie arresteerde kort; na de schietpartij vier men-I sen, waarvan er twee al snel; werden vrijgelaten. De ver-' denking rustte op een onbeT kende, die de politie die; nacht wist te ontnappen. De- verdachte Zutphenaar, die; vanuit Deventer aan de> Schiedamse politie is overge~; dragen, moet nog worden; verhoord. in int tiiti iii i ii in i ij ju i mui ju nut iiimtnimii*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1