10 SPORT WATERWEG Nieuw Lekkerland drukt PPSCnog dieper in ellende Zwaluwen-Lyrazandzakken voor de deur Hoekse Boys mag blij zijn met punt D¥S te sterk voor UVG Excelsior Mzonder problemen langs R WH Arie Kurver:We blijven knokken Oelrich Purperhart laat Vlaardingse harten sneller kloppen Pim Visser neemt jaartje rust Aad Biesheuvel zonder metaal Van den Bergh 'te goedvoor het tweede Rotterdams Nieuwsblad maandag 31 januari 1983 RW Schiedam Mistroostige ge zichten op een sfeerloos Thur- lede, waar PPSC door het be zoekende Nieuw Lekkerland, nog verder in de ellende werd gedrukt Arie Kurver probeer de er na de 0-1 nederlaag de moed in te houden, maar ook de Schïedamse oefenmees ter kon na de zoveelste nederlaag niets anders concluderen dan dat het nu wel heel erg moei lijk gaat worden om van de onderste plaats van de rang lijst af te komen. Collega Ton de Hoop toverde een brede grijs op zijn gezicht. Hij is voor even uit de problemen. De enige smet op de wedstrijd was het wegsturen, diep in de tweede helft, van Jan 't Hoen (PPSC) en Ton van Wijk (Nieuw Lekkerland). Na een onschuldige overtreding trok Jan 't Hoen Ton van Wijk aan zijn haren, die op zijn beurt een slaande bewe ging maakte en daarop stuurde scheidsrechter Brekelmans (En- schot) beide spelers voortijdig naar de kleedkamer. „Ik kon echt niets anders doen", bena drukte de scheidsrechter na af loop nogmaals. „Ik stond er bo venop/ Die jongens hadden ge woon weg moeten lopen, dan was er niets aan de hand ge weest." Tegenslag Een dubbele tegenslag voor zo wel Kurver als De Hoop, die dit seizoen toch al zo geplaagd wor- door Chris Woerts den door schorsingen en blessu res. „Alles zit tegen", stelde Arte Kurver vast. „Nu krijg ik vol gende week Ron de Bruin terug, maar mis ik Jan 't Hoen weer voor een week of zes. Het is niet te geloven. Ik had echt op twee punten gerekend vandaag. De mogelijkheden zijn er ook ge weest, maar je moet de kansen wel benutten." En Ton de Hoop: „Het was vandaag niet best, maar wij konden ook niet anders spelen. Wij moeten nu de punten pakken, dat staat voorop, Het is jammer dat het ten koste gaat van het spelpeil, maar het kan gewoon niet anders. Hoe jammer ik dat ook vind. We kunnen nu weer een beetje adem halen." Het was tobben met zowel PPSC als Nieuw Lekkerland. De Schiedammers hadden vooral in de eerste helft een groot over wicht. De extra ruimte die PPSC kreeg, door het opofferen van spits Eric van Harmeien voor middenvelder Eric de Nijs, werd echter niet uitgebuit. Jan 't Hoen en Ron Carli waren dicht bij een treffer, maar de scherpte in de aanval is al weken zoek. Verde digend zat het bij PPSC wel goed. De teruggehaalde Dick Vos toonde zich een uiterst betrouw bare laatste man, die vlekkeloos speelde. Moeilijk Nieuw Lekkerland had het moeilijk. Kees Koudstaal kwam in het stuk bijna niet voor, maar het was de altijd slimme Kees de Bruin die zijn ploeg over het dode moment heen hielp. Eric de Nijs verspeelde op het midden veld de bal knullig aan Kees Koudstaal. Vervolgens stapte Leo Alders te laat uit de verde diging, waardoor Kees de Bruin vrije doorgang had. Ook Ruud Spierings had toen het nakijken: 0-1. Het zou bij die stand blijven, al raakte Ron Carli nog wel de paal. „Ik hoop één ding", ver zuchtte Arie Kurver bijna wan hopig, „dat we de laatste wed strijd maar compleet zijn. Zoals het nu gaat is het een ramp. De jongens trainen er keihard voor, zijn optimaal gemotiveerd, maar in het veld lukt het niet. Maar we geven de moed niet op, we blijven knokken, tot de laatste snik." Ron Carli ontdoet zich van e^n Lekkerlandse verdediger. PPSC verloor deze cruciale wedstrijd niettemin met 1-0. Vlaardingen - Zandzakken voor de deur in de Vlaar dingse nieuwbouwwijk Holy, waar de gemeentelijke plant soenendienst meende in een vlaag van spontane toegeef lijkheid het hoofdveld van Zwaluwen met een slordige honderd zestig kuub zand te moeten 'verrijken*. Een klei ne dertig norse gezichten dus op en rond die nog nauwe lijks groen te noemen mat, terwijl binnen de vroede be- stuurderen hun opperste te vredenheid ventileerden over de even snelle als on verwachte medewerking van de gemeente. De ditmaal zeker niet secun daire "randverschijnselen leidden uiteindelijk tot een semi regionaal getinte ont moeting tussen Zwaluwen en Lyra ofwel vader Pim Vis ser contra zoon Ericdie pas na de onderbreking het predikaat 'aanvaardbaar' kreeg toegemeten. Waarbij Westlander Marc van Pouc- ke na afloop het 'boetekleed' over zijn schouders mocht la ten glijden, omdat diens overtreding op Albert de Pee èn diens ondoordachte terug speelbal op Arie van der Caay de pijlers vormden van door Donald Bax de te ruime (2-0) Vlaardingse overwinning. Toch nog opwinding, nadat de eerste rondgang slechts duidelijk had kunnen ma ken, dat een competitie tus sen middenmoters eigenlijk niet meer is dan een noodza kelijk kwaad. Lyra was in die fase weliswaar wat meer aan de bal, creeerde een op- Vlaardingen De strijd in de handbalcompetitie om de tweede plaats tussen UVG en DW5 (heren) is in een dui delijke 11-19 overwinning geëindigd voor DWS. Omdat de wedstrijd tussen Hellas 2 en koploper Rijnstreek in 19-19 eindigde, delen DWS en Rijnstreek de eerste plaats met 22 punten en is Hellas 2 derde met een achterstand van eéh punt. UVG is vierde op een achterstand van drie punten. De UVG-dames trokken ook aan het kortste eind, MMO won in de Margriethal met 10-13. De DWS-dames behaal den, na een 6-8 voorsprong bij rust, een regelmatige 10-12 overwinning op Athene. De Hollandiaan (heren) besliste het belangrijke duel tegen Westlandia in de laatste mi nuut: aanvoerder Rob van de Linde scoorde de beslissende treffer (18-19). De Westlandia-dames klopten Hollandiaan met 16-9. Bij Hollandiaan verving doelvrouwe Gerda Alte- na de met vakantie zijnde Marleen Bakker naar behoren. UVG-DWS (h) 11-19 De heren van DWS, die de tweede plaats in handen hadden met een voorsprong van twee punten op UVG, opende het sterkst Na de 0-1 door Edu- ard de Rooij wist Nico Ham vanaf de cirkel nog wel gelijk te maken, maar daarna liep DWS binnen een kwartier uit tot 1-6. UVG haalde op tot 4-6, waarna John Vendeloo vanaf de cirkel voor 4-7 zorgde. Voor rust kwam UVG te rug tot 6-7 door treffers van Berry Hens en Eric Bisschop. De tweede helft leek daarom spannend te worden maar niets was minder waar. Binnen tien minuten bouwde DWS de voorsprong uit tot 6-10 waarbij het door UVG een handje werd geholpen. Niet alleen stopte DWS tweede doelman Johan van Noort een straf worp bij de stand 6-8 terwijl UVG ook niet bij machte was om de DWS verdedi ging te passeren toen DWS met vier man kwam te staan. Treffers van Berry Hens en Leo de Mik seoten de stand naar 7-11, waarna Hans van Dommelen na knap te zijn aangespeeld door Ruud Hendriks vanaf de cirkel 7-12 aan tekende. Rene Bos benutte een strafworp (8-12) waarna DWS verder uitliep tot 8-15 door twee doelpunten van Sjaak Keurling en eén van Hans van Dommelen. Omdat de 5-1 verdediging van DWS zo goed sloot dat de UVG aartval er bijna niet doorkwam, was de strijd gestreden. Wederom liet UVG de kansen onbenut toen DWS voor de tweede keer met vier man kwam te staan. Via de tussen standen 9-15 en 10-19 won DWS verdiend met 11-19. UVG-MMO (d) 10-13 De UVG dames leden na vijf over winningen op rij een nederlaag. Tot 4-4 kon UVG MMO bijhouden waarna MMO een voorsprong nam welke bij rust was opgelopen tot 4-7. Karin ten Wolde schoot UVG op de haar bekende wijze naar 5-7 waarna MMO uitliep tot 5-9. Een korte opleving aan UVG zijde resulteerde in doelpunten van Karin ten Wolde, Karin Bisschop en Bar bara HóLzken waardoor het 8-9 werd. Op dat moment dacht het UVG publiek dat er nog een punt aan het duel overgehouden zou kunnen worden maar MMO dacht daar anders over. Omdat de UVG aanval gedurende twintig minuten niet meer tot scoren kwam, gingen de punten naar MMO dat in die tijd de stand van 8-9 naar 8-13 schoot. In de laatste minuut bepaalden treffers van Xave- ria FloTentinus en Karin ten Wolde de eindstand op 10-13. Bij UVG debuteerde juniore Anja Hollander op verdien stelijkewlxie. J tisch overwicht, maar de an ders zo schotvaardige en snel handelende John Teunissen had bij uitblinker Peter Ro- meijn totaal niets in te bren gen. Intelligentie Die passiviteit kon Zwalu wen zeker niet in de schoe nen worden geschoven. Het wilde wel, maar had voor rust nog niet de intelligentie om hel logge bolwerk Arie SolleveldMarc van Poucke daadwerkelijk in de proble men te brengen. „Onze vleu gelspitsen Gert-Jan Bezemer en Eric Visser kwamen te veel naar binnen", analiseer- de Visser's collega Cor Nieu- wenhuizen. „Tegen de af spraak, omdat we zo hele maal geen ruimte hadden". Zodat met name de lange passes van de steeds beter spelende Leen Pijpers con stant in een niemandsland belandden en Van der Caay nagenoeg werkloos tussen de palen vertoefde. Tweemaal moest hij wèl in aktie kernen en bij beide ak- ties was Zwaluwen dicht bij een treffer. Eerst knalde Be zemer een door Van der Caay half verwerkte voorzet van De Pee richting Schip luiden en vervolgens kon Van der Caay nog net een vuist plaatsen achter een se cuur geplaatste kopbal van Ernest Kegel. Lyra kwam in die periode met verder dan een afgekeurd doelpunt van Teunissen, die Peter Eike lenboom met bai en al over de lijn duwde na rust geë venaard door Pijpers bij Van der Caayen een aantal schoten, dat de nauwkeurig heid volledig ontbeerde. Geschreeuw In de min of meer apathische houding kwam na de onder breking verandering. Drie akties van Teunissen en één van Paul Fransen luidden een Liers offensief in, maar meer dan 'veel geschreeuw en weinig wol' leverde dat niet op. Langzaam maar ze ker trok Zwaluwen de macht naar zich toe en groeide Pij pers uit tot een voortreffelijk regisseur. Uit een moeizaam afgeslagen vrije trap van de Vlaardingse 'veteraan' moest Arie Solleveld een omhaal van Maarten Keizerwaard, die tegen z'n derde boeking opzettelijk hands en wegt rappen van de balmet het hoofd van de lijn werken. Met het inbrengen van de 17-jarige Oelrich Purperhart voor de leeggesj>eelde Cees Vogel sloeg Zwaluwen z'n slag. Zo'n tien minuten voor het einde duwde Van Pouc ke de doorgebroken De Pee ondersteboven, waarop Pij pers andermaal aantoonde, dat een muurtje lang niet al tijd zaligmakend is; 1-0. Lyra had zelfs niet meer de macht aan een laatste storm loop te denken en gooide de handdoek in de ring. Lich tend voorbeeld opnieuw Van Poucke, die bij een doeltrap de rappe en hondsbrutale Puperhart over het hoofd zag. De 'zwarte parel' van Zwaluwen verschalkte Van der Caay en werd door de supporters bijna op de schou- 5 ders van het veld gedragen... Vlaardingen Pim Visser keert zeer waarschijnlijk volgend seizoen niet terug als trainer. De huidige oefenmeester van Lyra, die drie jaar geleden de eerste divisieclub SVV onder zijn hoede had, wil het liefst een jaartje rust nemen om de spanningen van de laatste jaren van zich af te zetten. „Ik ben nu alweer zo'n 35 jaar, eerst als speler en later als trainer, bezig in de voetballerij en wil daar een beetje afstand van nemen", licht Visser zijn besluit toe. „Ik denk, dat ik weer ga voetballen. In een lager elftal van Sparta of Xerxes, op zondagochtend om een uur of tien. Dat lijkt me wel leuk". Vlaardingen Aad Biesheuvel hoopt binnen twee weken weer helemaal fit te 2ijn. Eind vorige week werden de ijzeren pennen en het bijbehorende 'ijzerdraad' verwijderd, die het genezingsproces van de gecompliceerd gebroken elleboog moesten versnellen. Om die elleboog niet te zwaar te belasten, droeg de 'rommelaar' van Zwaluwen 2a ter dag zijn arm nog in een mitella. „Al met al mag ik niet mopperen", meende Biesheuvel, die zich in het laatste duel voor de winterstop -tegen Geinoordal na een kwartier ernstig blesseerde. Ik heb tot nu toe pas twee wedstrijden gemist, terwijl ik er toch al zo'n acht wedstrijden uit ben. "h; >■'*:-> Marc van Poucke (4) komt te laat om deze doelpoging van Zwaluwen's invaller Oelrich Purperhart te voorkomen. Vlaardingen Dick van den Bergh was zaterdagmiddag de 'grote afwezige* in het treffen met Lyra. De aanvallende middenvelder van het Vlaardingse Zwaluwen, die vlak voor de winterstop tegen Excelsior Maassluis een lichte hersenschudding opliep en vervolgens drie weken op vakantie ging, was om deze redenen door trainer Cor Nieuwenhutzen buiten de ploeg gelaten. Nieuwenhuizen had. de begin dit seizoen van Excelsior teruggekeerde, Van den Bergh in het tweede elftal opgesteld, met daarop volgend een reservebeurt bij het eerste. Van den Bergh, die in de voorgaande ontmoetingen allerminst de hoog gespannen verwachtingen had ingelost, voelde zich te goed voor zo"n behandeling en deelde het bestuur onmiddellijk mee met beschikbaar te ziin. Ridderkerk Excelsior M hoefde zich tegen RVVH niet eens overdadig in te spannen om uiteindelijk met de volle winst naar Maassluis af te rei zen. De Ridderkerkse formatie toonde zich een uiterst gewil lig slachtoffer en mocht met de uiteindelijk 0-2 score nog de beide handen dicht knijpen. In de eerste minuut van de wedstrijd kreeg de thuisploeg direct de beste mogelijkheid van de wedstrijd. Rob Polder man (ex-SVV) stond na een goed lopende aanval oog in oog met doelman Roel Jan Ab bas. Polderman treuzelde ech ter veel te lang en zo kon Ab bas alsnog redding brengen. Patrick Jansen (ex- FC Vlaar dingen) mocht ook nog even gevaarlijk worden, maar daar mee waren de positieve kan ten van het spel van RVVH wel genoemd. Excelsior M hield het hoofd koel. Speelde als het even kon op de aanval en had verder to taal geen moeite met het erg zwakke RVVH. De Maassluise ploeg speelde overigens zonder Jan van Dijk (blessure) en Paul Husslage (vakantie). De middenvelders Ron van Straa- ten en John Gordijn verhuis den daardoor naar de achter ste lijn op repectievelijk de backplaats en de positie van voorstopper. Geen vreemde plaatsen voor de spelers, die vorig jaar over kwamen van VDL. Bij hun oude vereniging speelden zij ook al m de achterste lijn, maar Fer Groeneweg zag in de ex-VDL'ers meer iets als mid denvelders. Van Straten en Gordijn speelden overigens een foutloze wedstrijd. Naarmate de eerste helft vor derde was het Excelsior M dat RVVH in een steéds vastere greep kreeg. Toch was het eer ste doelpunt van de gasten om streden. Op rand van buiten spel mocht Peter van der Waal alleen doorgaan en vervolgens Cees van Vliet kansloos laten: 0-1. Scheidsrechter Vervloei na afloop: „Het was een doel punt na een zeer snel uitge voerde aanval, daarom leek het op buitenspel. Het was een doelpunt zoals Ajax vroeger ook veel scoorde via Cruyff. Ach, niemand protesteerde en dan weet je als scheidsrechter dat je goed zit." Vlak na de openingstreffer was het wederom Peter van der Waal die scoorde. Een voorzet van Lies kardol kreeg Cees van Vliet niet onder con trole en het was voor Peter van der Waal toen simpel om te scoren. In het tweede be drijf viel er heel weinig te ge nieten. De spelers van RVVH waren volkomen machteloos en Excelsior beperkte zich tot het verdedigen van de voor- sbrons. Hoekvan Holland Opnieuw kon Hoekse Boys m eigen huis het spel niet maken. Voor de tweede keer in dit seizoen was het Vlaardingen, dat de halve winst opeiste. En wanneer één ploeg tevreden mocht zijn met die 1-1 puntendeling, dan was het Hoekse Boys wel. 'De hele tweede helft was het Vlaardingen, dat de toon aan gaf, maar daar tevens een ont stellende schotloosheid ten toon spreidde. Gerard Bos en Edward van Pels schoten uit vrij positie voorlangs en Bos zag ook al geen kans om broer Dik in het Hoekse Boys-doel te passeren. Hoekse Boys moest wederom met vele invallers aantreden. In de basis ontbraken Erik Hofman en Jan Plaizier (bles sures), Alfred van Os (ge schorst), en Louis Knïpscheer (vakantie). Dat hield in dat Lammert Omhof weer op zijn oude stek in de basis was opge komen. Hoekse Boys leek in de eerste helft in staat om ook met dit team de bovenste plaats suc cesvol te verdedigen. Vlaar dingen mocht komen, maar de counters van de thuisclub wa ren gevaarlijk. Tom van der Pijl zag echter uit drie goede mogelijkheden geen kans om te scoren. Pogingen van Ed van Dijk en Ron Seliers bei den erg zwakstrandden en ook Patrick van den Herberg zag geen kans om door te bre ken. Aan de andere kant be perkten de Vlaardingse akties in deze periode zich tot scho ten van Karei van de Mark en Jan Nuijen die hoog over gngen. Verdediger Hans Bosgieter wist uiteindelijk kort voor de rust de score te openen. Via de benen van zowel mee- als te genspelers liet hij de bal langs de uitblinkende doelman Ab Nijgh verdwijnen en een wan hoopspoging van Arie Tam om de bal nog uit het doel te kop pen mislukte. Maar Vlaardin gen revancheerde zich in de tweede helft. Nu werd Hoekse Boys constant onder druk ge- houden en een doelpunt kon v eigenlijk niet uitblijven. Toch duurde het tot tien mi- nuten voor tijd, voordat Hans Breeman uit een vrije trap in- ri, eens de zeer verdiende gelijk- maker langs Dik Bos kogelde. Een slotoffensief van Hoekse Boys toonde nog eens extra de machteloosheid aan van de^ Hoekse schutterij, die duidelijk uit vorm is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4