Hans Visser mikt op poffertjes-compromis Ouders in actie voor verkeersveiligheid VLAARDWGS DABBIAD SCHIEBAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEE COURANT Plan voor 5000 vierkante meter Nieuwe weg langs Wilton krijgt plotseling vorm Van der Werffstraat geen woonerf meer Automobilist bedreigt meisje Plan voor woningen in Steendij k polder Vóór juni heeft Schiedam nieuwe attractie -x Zomerzegels- comité in Maassluis In Holy-Zuid: Diefstallen uit auto's Krakers stelen electriciteit Felle kritiek V VD over overleg met ondernemers □imWEG DONDERDAG 3 FEBRUARI 1983 "Vlaardingen De Van der Werffstraat in de Westwijk raakt haar officiële woonerfs- tatus kwijt. Binnenkort zullen de bordjes, die dat aangeven, worden weggehaald omdat de inrichting van de straat niet voldoet aan de richtlijnen, die het ministerie voor een woon erf heeft uitgevaardigd. Het ministerie van verkeer heeft enige tijd geleden dan ook opmerkingen gemaakt over het woonerf van de Van der Werffstraat. De gemeente is te verstaan gegeven, dat de straat óf nog flink "moet wor den aangepast om er een echt woonerf van te maken, óf dat de officiële term niet meer wordt gebruikt. Een officieel woonerf van de straat maken betekent echter, dat de gemeente nog heel wat kosten zou moeten maken, en daar is geen geld voor. Daar om heeft het college van B en W deze week gekozen voor het weghalen van de bordjes. Binnenkort krijgen eerst de bewoners bericht over hoe een en ander precies in elkaar zit. In de Van der Werffstraat zijn destijds de nodige verkeersbe lemmerende maatregelen ge nomen om doorgaand verkeer zoveel mogelijk te weren. Die maatregelen bestonden uit het aanbrengen van asverleggin- gen, bloembakken en drem pels. Die maatregelen blijven gewoon gehandhaafd. Over enige tijd zal er zelfs toch nog wat aan de straat worden ge daan, om de situatie nog vetli ger te maken. Vlaardingen twaalfjarig Een Vlaardings meisje is woensdagavond door een automobilist be dreigd met een voorwerp dat op een pistool leek. Het meisje liep in de Sneeuwbalstraat, toen een automobilist naast haar ging rijden en tenslotte stopte. Hij vroeg haar de wee. Terwijl zij hem dat vertel de, greep hij een wapen en zei haar in te stappen. Het meisje rende vervolgens weg. Er wordt een nader onderzoek ingesteld. Maassluis De Dienst Ge meentewerken van Maassluis heeft aan het college van deze gemeente een plan ontwikkeld voor de bebouwing van de Stee ndijkpol der-N oord. Ge meentewerken gaat er vanuit, dat in de Steendijkpolder- Noord de nadruk moet liggen op laagbouw. Er is plaats inge ruimd voor vijfhonderd eerige- zïnwoningen en vierhonderd woningen in gestapelde vorm met een maximum van drie woonlagen. Volgens het plan zou de boer derij nabij de Kooylaan ge bruikt kunnen worden voor sociaal-culturele doeleinden. In de omgeving daarvan is een permanente twaalf klassige basisschool gepland. Het ge bied ten noord-oosten van het winkelcentrum kan worden gebruikt voor zogenaamde centrumvoorzieningen en/of wonen. Het terrein kan overi gens maar gedeeltelijk in ont- wikeling worden genomen, omdat de zeven klassige nood- school, die daar nu staat voor lopig nog gehandhaafd blijft, In het plan van Gemeentewer ken is in de Steendijkpolder- Noord ruimte gereserveerd voor de dependance van het Sehiedamse verpleegtehuis De Drie Maassteden. De ontsluiting voor de Steen- dijkpolder-Noord vindt plaats via twee wegen: de verlenging van de Albert Schwelzerdreef cn de dr. Jan Schoutenlaan. De huidige noodweg, die het gebied ontsluit, verdwijnt. B en W van Maassluis hebben met dit voorlopige plan inge stemd. Het plan van Gemeen tewerken, waarin nog volop kan worden geschrapt, wordt nu voorgelegd aan de In- spraakgroep Steendijkpoider- Noord. Bij de Stichting Perso- neelsbouw Maassluis wordt verwacht, dat nog dit jaar de eerste paal de grond in gaat. Deze stichting heeft voor don derdag 17 februari tenminste £ën informatieve bijeenkomst hclegd in gebouw de Sluis in Maassluis over de voorgeno men projecten van deze stich- «ng in de Steendiikpold er- Noord. Minister akkoord met nieuwbouw Sehiemond "•W- /-'XJSiDT5 .rv i miÊmmÊtÊSSSBk Hans Visser laat, staande bij de piek waar het pandje moet komen, de tekening van zijn poffertjesrestaurant zien Schiedam Vlak naast de oude sluisdeuren, die bij wijze van gedenkteken op de Maasboulevard zijn neergezet, wil Hans Visser (38) nog deze maand be ginnen met de bouw van zijn poffertjesrestaurant. Dan kan de zaak vóór Pinksteren open en heeft Schiedam er een aardige attractie bij. Een onderko men waar je op je gemak even kunt zitten, met uit zicht op de scheepvaart op de Nieuwe Waterweg. De Stuurhut gaat het waarschijnlijk heten. Het ont werp is van de architecten Martin van Velzen en Wim Lafeber en stelt een stuk schip voor, maar an ders dan in Rotterdam voor het Centraal Station. Het petit-restaurant wordt hooguit 3,60 meter hoog, en dat is zowel een maximale als een minimale hoogte, want eenmaal in de tien jaar komt de hele Maasbou levard onder water te staan en Hans Visser ziet zijn zaak dan liever niet onder lopen. Het wordt 21,60 meter lang en in het midden twaalf meter breed. Binnen is er plaats voor 120 tot 200 personen. Er is nogal wat te doen geweest om die poffertjes plannen. Eerst keurde de welstandscommissie een ontwerp af, toen kwamen de bewoners van Panora maflat 1 op de Havendijk in het geweer via hun ad vocaat mr.J.J. de Bliek. Maar Visser hoopt nu een compromis gevonden te hebben. „Ik vond die kritiek eigenlijk wel redelijk," zegt hij achteraf. „De afstand van de aanvankelijke locatie tot de flat was nauwe lijks 45 meter» dat bedierf hun uitzicht en men vrees de voor die geur. Nu komen wij een stuk verder te staan. De hoogte is verkleind, de bomen ontnemen voor het grootste deel het zicht erop en de afstand tot de flats is ministens 275 meter. Dat scheelt nogal wat. Ik zou het nu niet meer redelijk vinden, als men in verzet kwam." Hij heeft bijvoorbeeld voor een kwart ton geïnvesteerd in apparaten, die de poffertjeslucht buiten moeten wegnemen. De Maassluise rederij De Haas gaat het poffertjesres taurant waarschijnlijk bouwen, het wordt uitgevoerd in vijf millimeter dik plaatstaal en het wordt parel grijs van kleur. Heien is niet nodig, er komt een be ton vloer. Ook krijgt Hans Visser aansluiting op het gas: de leidingen zal hij wel zelf moeten betalen. Alle kosten bij elkaar komt het etablissement op een half miljoen gulden, ongeveer de helft van wat het pan- nekoekhuis in het Prinses Beatrixpark gekost heeft. Dat is ook van Hans Visser. Er komt aan de achterkant losse ijsverkoop, want niet iedereen heeft zin een restaurantje binnen te gaan en tenslotte is het al sinds de oorlog mogelijk geweest op de Maasboulevard een ijsje te kopen. Vo rig jaar al nam Hans Visser het ijswagentje van Ri- nus Bijl over, dat doet nu dienst als personenvervoer in het Beatrixpark. Ook komen er openbare toilet ten. „En daar had de gemeente niet eens om ge vraagd," zegt Hans Visser. Maassluis Een drietal' soci aal-culturele instellingen in Maassluis heeft besloten een plaatselijke comité voor zo- merzegels op te richten. Hierin hebben voorlopig afgevaardig den zitting van de Stichting Anders Aktieven, de Vereni ging van Postzegelverzame laars in Maassluis en de plaat selijke afdeling van de Alge mene Nederlandse Invaliden Bond. De landelijke Stichting Comité voor Zomerzegels subsidieert instellingen en verenigingen, die zich voortbewegen op het terrein van cultuur, maat schappelijk welzijn en de volksgezondheid. In 1981 en 1982 hebben Maassluise wijk- verenigingen van deze stich ting in totaal 21.000 gulden aan financiële steun ontvan gen. Naar aanleiding hiervan hebben de plaatselijke instel lingen begin deze week beslo ten tot de oprichting van een eigen comité. Het voorlopige secretariaat is ondergebracht bij Kitty van der Kluit (01899- 24092). Het is de bedoeling dat het co mité al meedoet aan de ver koop van de zomerzegels voor dit jaar. De verkoopactie hier van start op 19 april. Vlaardingen De oudercommissies van de scholen De Boeg, De Wielewaal en De Kievit in Holy-Zuid zijn bezig om een groot aantal handtekeningen te vergaren van ouders van leerlingen van de scholen. De oudercommissies proberen op die manier zoveel mogelijk steun te krijgen voor het verbeteren van de verkeerssituatie in de buurt van de scholen. De commissies zijn rond de tafel gaan zitten naar aanleiding van twee ernstige verkeersongelukken, die de afgelopen maanden plaatsvonden, Tijdens dat overleg zijn diverse mogelijkheden om de verkeersveiligheid in de buurt van de scholen te bevorderen naar voren gekomen. Genoemd werd onder meer het aanbrengen van verkeersdrempels en plateaus op de Sperwerlaan en de Spechtlaan, het versmallen van diverse wegen door middel van bloembakken, het creëren van een betere parkeergelegenheid bij de kleuterschool De Boeg, drempels bij de waterspeeltuin en vernieuwing van de verkeerslichten op de kruising Reigerlaan/Lepelaarsingel. Uiteindelijk hebben de commissies besloten, dat men bij de gemeente voorlopig alleen zal aandringen op het aanbrengen van de verkeersdrempels en plateaus. Karin Simonis, Lid van de oudercommissie van De Kievit: „We zuilen volgende week de zaak aankaarten tijdens het spreekhalfuur van de commissie voor verkeer. Daarna is er op 16 februari het halfjaarlijks wijkoverleg met de gemeente in HoK -Zuid: daar willen we er ook met wethoudei O"' idriaan. over praten. We proberen het wel allemaal zo vriendelijk mogelijk te doen: we maken er geen woeste actie van." De komende dagen zal duidelijk moeten worden, hoeveel ouders de aan de kinderen meegegeven adhesiebrief ondertekend terug zullen sturen. De verwachting is dat dat er vele zullen zijn. Vlaardingen Onbekenden hebben uit een geparkeerde auto in de Stationsstraat een fotocamera en wat shag ge stolen. Uit een auto in de Hortensiasatraat werd een radiocasetterecorder ont vreemd. Een woning aan de Vondel straat werd ook niet ontzien. Er werden gereedschappen en geld gestolen. De dieven kwamen binnen door met een glassnijder een gat in een raam te maken. Vervolgens kon het raam worden geo pend en betreden de dieven de woning. Vlaardingen Het GEWB overweegt aangifte te doen van diefstal, omdat bewoners van een gekraakt pand aan de Trompstraat kans hadden ge zien uit een belendend leeg staand pand vanuit de zeke- ringenkast elektriciteit af te tappen. De Vlaardingse ge meentepolitie heeft op verzoek van het GEWB ingegrepen. Schiedam De eerste paal voor de nieuwbouw van bedrijfsgemeenschap Sehiemond kan volgens directeur W. van der Veen vermoedelijk dit jaar geslagen worden. Het ministerie voor sociale za ken is in principe akkoord gegaan met een nieuw bouwproject van 5000 vierkante meter. Het vreemde is alleen, dat de nieuwe locatie nog niet bekend is. De gemeente heeft enkele plekken in overweging. Het huurcontract voor het Schïemond-gebouw aan de Vijgensteeg loopt in 1985 af. Dan zal de sociale werkvoor ziening moeten verhuizen. CPN-raadslid Eef Collé, die als wethouder vroeger nauw bij de WSW betrokken is geweest, vindt het Spinhuispad de beste plaats voor nieuwbouw. „Ge woon, naast het huidige pand," zei hij vorige week in de com missie stadsvernieuwing. Maar Sehiemond-directeur Van der Veen wijst op de bestemming van het Schienoko-gebied: die bestemming laat dat niet toe, In Scbienoko is slechts plaats voor woningen en kleine, am bachtelijke bedrijven. „En je kunt een bedrijf met 400 men sen moeilijk klein en ambach telijk noemen," vindt Van der Veen. Vorig jaar staken geruchten de kop op, dat Sehiemond zou kunnen verhuizen naar Kla verstede, de nieuwbouw in het industriegebied 's-Graveland. Nu kan men hier en daar ver nemen, dat er een kans bestaat dat Sehiemond op het Gusto- terrein komt. Van der Veen weet daar echter niets van. Hij noemt dat onwaarschijnlijk, maar hij kan nog niet aange ven aan welke plaatsen de ge meente dan wel denkt „Over twee maanden weten we meer," zegt hij. Dan zal volgens Van der Veen ook bekend zijn, of en met hoeveel werknemers Sehie mond toch nog mag uitbrei den, ondanks de algemeen gel dende 'nuloptie' die inhoudt dat de WSW nergens mag groeien. Ook wacht Van der Veen af, waar het officiële be richt uit Den Haag blijft dat Sehiemond met deeltijd mag gaan experimenteren. Offi cieus is dat al bekend, „Als vandaag de officiële bevesti ging komt, kunnen wii er mor gen mee beginnen," aldus Van der Veen. Ondertussen vragen zelfs ge meenteraadsleden zich af, wel ke plekken er voor Sehiemond gereserveerd zijn. Men denkt hierbij aan de driehoek-Velle- vest, het voormalige Nieuw- sticht langs de Buitenhaven weg en de Parallelweg achter station Schïedam/Rotterdam- West. 9Verdeel en heers tactiek9 Vlaardingen De VVD-frac- tie heeft felle kritiek geuit op de wijze waarop het college van burgemeester en wethou ders met de ondernemersorga nisaties wil overleggen. Tij dens het vragenhalfuur, gister avond in de gemeenteraad, voelde het liberale raadslid Floor Quast wethouder Cees Bot aan de tand over het wei geren van de Organisatie van Vlaardingse Ondernemers (OVO), de overkoepelende on dernemersorganisatie in Vlaardingen, om met de ge meente een periodiek overleg te beginnen. De wethouder antwoordde dat het college een goed overleg wil met de ondernemers tn Vlaardingen, maar dat dat evengoed van de ondernemers zelf afhangt. Hij ontkende dat de gemeente de OVO niet re presentatief acht voor de Vlaardingse middenstand, maar voegde daar aan toe dat ook andere organisaties voor het overleg waren uitgenodigd omdat de OVO niet het enige vertegen woo rdige lichaam van de middenstand is. De OVO, ■waarin VVD-raadslid Jan Bul- va een bestuursfunctie be kleed, had vorige week name lijk een gesprek met B en W afgezegd,onder meer omdat ook andere organisaties waren uitgenodigd. Floor Quast vroeg het college waarom was gekozen voor een breed overleg met zo'n groot aantal betrokkenen, „terwijl de ervaringen met de inspraak over de parkeergarages heeft geleerd dat in zo'n grootschalig overleg de emoties de over hand nemen." Hij beschuldig de het college van een ver deel- en heerstactiek en vroeg zich af welke werkwijze in de toekomst zal worden gevolgd voor periodiek overleg met de ondernemers om problemen uit de weg te ruimen. Wethouder Cees Bot zei dat alle winkeliersverenigingen, evenals de overkoepelende OVO voor een gesprek waren uitgenodigd. „Waarom zouden we alleen de OVO uitnodi gen," 2o hield Bot de gemeen teraad voor. „De winkeliers vereniging d'Oude Hoogstraat is toch ook alleen met een rap port gekomen over de gevol gen van het verkeersplan, Dat werd ook niet door de OVO gepresenteerd. En verder heeft de gemeente een aantal rechtstreekse contacten met het koopcentrum gehad. Waarom zouden we nu dan al leen met de OVO in contact moeten treden?" Schiedam Alsof het hele karwei in één week af moest, is de gemeente Schiedam een sklaps begonnen met de aanleg van een nieuwe weg langs Wilton-Fijenoord. Zonder dat de omwonenden aan de Julia- nalaan op de hoogte waren ge steld, zagen zij gisteren in één dag tijd een brede sleuf ont staan in het graslandje tussen hun huizen en de scheepswerf. En wat hen evenzeer zal ver bazen als de plotselinge aan leg, dat is dat de weg voorlopig niet wordt afgemaakt. De haast, waarmee de gemeente de buurt overrompeld heeft, laat straks een onbegaanbaar tracé achter. De gemeente heeft met „de voorbereidingen", zoals het ge noemd wordt, de onderhande lingen met het rijk en met Rijnmond over openstelling van de 'oortjes' bij de Benelux- tunnel als het ware onder druk willen zetten. Het gaat Schiedam eigenlijk te lang du ren. Zodra rijkswaterstaat nu groen licht geeft voor de open stelling van het halve klaver blad bij rijksweg 19 en de Vlaardingerdijk, dan wil Schiedam al wat werk verzet hebben. In dit geval gaat het om een verbindingsweg tussen de Westfrankelandsedijk en de Vlaardingerdijk/Burgemeester Van Haarenlaan. Die weg wordt als noodzakelijk be schouwd als er straks meer verkeer vanaf de rijksweg de Vlaardingerdijk op komt Deze werkzaamheden staan in de gemeentebegroting op de rode lijst. Dat betekent dat er voorlopig geen geld voor is. Niettemin is er een raadsvoor stel te verwachten, zodra het rijk instemt met de openstel ling van de 'oorvormige' weg- delen bij rijksweg 19 en de Be- neluxtunnel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1