18 BIERWEi §tg RENAULT. GOEDE SERVICE BU DE PRUS INBEGREPEN Drukkke avonden in de Stadsgehoorzaal Mm - RENAULT S Bijzonder concert in sfeerrijke aula PUNTSGEWIJS MSÊBr Foto-Workshop exposeert weer Miel Cools wacht tot het licht uitgaat... Fotoserie over de Deltawerken De Kraaienman van Pieter Daalbergen a Vlaardingen; Dorzo, James Wattweg 12-14, Tel. 010-353533. Maassluis; Automobielbedrijf R. Wiinands Zn BV Mozartiaan 334, Tel. 01899-20066. - Rotterdams Nieuwsblad donderdag 3 februari 1983 RW Schiedam Een sfeerrij ke aula, een ideale omlijs ting en een gebeurtenis van de eerste orde. Zo om schrijven de 'Vrienden van het Stedelijk Museum' het bijzondere concert, dat in Schiedam plaatsvindt. Maar de lofzang op de lïe- derenavond, die zij voor vanavond hebben georga niseerd, houdt nog niet op. In de concertserie van het Stedelijk Museum treedt de internationaal befaam de baszanger Robert Hol! op. Samen met zijn echtge-, note Els Kloos (alt) en Corrie Ambachtsheer op de vleugel vergasten zij de. luisteraars op kleinodiën van klassieke en romanti sche liedkunst. Er staan slechts vier com ponisten Von Beetho ven, Brahms, Schubert en Schumann op het pro gramma, Van Ludwig Von Beethoven zullen liederen ten gehore Worden ge bracht, die de moeite waard zijn, maar zelden zijn uitgevoerd. Van Schu bert en Schumann worden duetten gezongen. Robert Hol! zal daarbij elk num mer zelf toelichten, zodat het hinderlijk geblader in het programmaboekje overbodig is. Het concert begint om kwart over acht. Het Schiedamse weekendcafé Q.T! pre senteert zaterdagavond een concert van de zanger Kaz Lux (oud- Brainbox). De zanger, die tegenwoordig ook gitaar speelt, wordt bijgestaan door een gi tarist en bassist Kunstschilder enm graficus Harrie Gerritz exposeert vanaf aan staande zaterdag zijn werk in Galerie Kunst+ aan de Johan Willem Frisolaan 70. Tijdens de expositie is de zeefdruk 'Het weit je van de schilder* te koop voor tweehon derd gulden. Voor dat geld krijgt men de ka- talogus, die normaal veertien gulden kost, erbij, Né de tentoon stelling kost de zeef druk weer driehon derd gulden. De expo sitie van Harrie Ger ritz duurt tot 27 maart. Kunst is in de week einden geopend van 14.00 tot 18.00 uur en door de weeks moet er eerst even een af spraak worden ge maakt Morgenavond wordt in de 'Artoteek de ex positie van Wil Rockx met een kleine vernis sage geopend. Wil Rockx maakt intrige rende objekten. Een hakblok met een ha ring erop en een mor bide tektst erbij. Of een zeilbootje op een schaats. Een zeven tiende eeuws schilde rijtje dat driedimensio naal werd uitgewerkt. Objekten die door hun- ghrappigheid vaak de interesse van de bezoe kers opwekken en daarna, bij nader in zicht, tot nadenken stemmen. Will Rockx' expositie is geopend tot 26 fe bruari en de Artoteek is. dagelijks van 12.00 tot 17.00 uur geopend. Vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Turkse filmsjazz-kwartet en 'F/en' Vlaardingen In de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal kun nen cultuurliefhebbers vanaf vandaag aan hun trekken, komen. Tot en met 5 februari is er een druk programma, dat varieert van film tot be wegingstheater, van jazz tot Jasperine de Jong. In het Filmhuis draaien twee hedendaagse Turkse films. Vanavond start 'Hazal' van cineast Ali Ozgentürk, mor gen en zaterdag is de op het festival van Cannes met de Gouden Palm bekroonde produktie 'Yoï' te zien. Het zijn twee films die tegen de verdrukking in hebben gepoogd een realistisch beeld van hun land te scheppen. De aanvang is telkens half negen 's avonds. Direct na de filmvoorstelling op vrijdag (half elf) treedt in De Har monie het jazz-kwartet van Gijs Hendriks op. Zaterdag staat in het teken van theater. In de Stadsge hoorzaal is dan de Neder landse musical Tien' te aan schouwen, Deze nieuwe thea- terproduktie is gebaseerd op het leven van Fien de la Mar, de legendarische cabaratière, revuester, toneelspeelster en tevens filmactrice. Jasperina de Jong, zelf ook niet be paald onbekend, speelt de hoofdrol, terwijl Gerard Cox in een dubbelrol de mannen speelt die in Fiens liefdesle ven een belangrijke rol heb ben gespeeld. De musical be gint om kwart over acht. Tegelijkertijd geeft de thea tergroep Kier een optreden in de kleinere Harmonie weg. Zij spelen 'Als een steen tegen de tijd'. Het is een pro- Gerard Cox als de man van Tien'. ject, waarin mime, toneel en muziek worden geïntegreerd. Kier wordt gezien, als één van de belangrijkste groepen die zich met de nieuwe vor men van bewegingstheater bezig houden. - n-.—. ïIÉSl &llt5ÉmSÊ&MÊSmm -Mrnrrr n* Vlaardingen en Maassluis «>P schilderijen Maassluis Wie landschappen van Vlaardingen of Maassluis op een schilderij wil zien weergegeven, moet de expositie van Henk Brobbel gaan bekijken, Zij werk hangt in de Ko ningshof aan de Uiverlaan in Maas sluis. Bij het aanschou wen van de schilde rijen zal .menigeen plekjes kunnen her kennen. Want favo riet bij Henk Brob bel zijn de stadsge zichten. Ander on derwerpen schuwt de schilder echter ook niet. Haven- en zeegezichten, stille vens en portretten zijn ook op de ten toonstelling uitge stald. De kunstexpositie is door de weeks van tien uur 's morgens tot twaalf uur "s a- vonds te zien. Op zaterdag en zondag liggen de tijden tus sen negen uur en half één. Ook in stille vens is Henk Brobbel bedre ven. Een foto uit het werk van Lex Bgenraam. Maassluis Foto-Workshop stelt haar werk weer tentoon. Voor de zesde maal wordt er een expositie gehouden in het gebouw aan de Noordvliet 147a in Maassluis. Van de 35 leden zullen foto's uit de afgelopen jaren te zien zijn. Een flink aantal foto's is allang niet meer amateuristisch te noemen. Sommige leden heb ben ondertussen hun werk al in gerenommeerde fotobladen gepubliceerd en nebben ook al een aantal exposities op hun naam staan. Het gaat om zowel zwart-wit, als kleurenfoto's en dia's. Iemand die vragen aangaande deze hobby heeft, kan hier ook terecht. De tentoon stelling duurt van vrijdag acht uur 's avonds (tot twaalf uur) tot en met zondag (van tien tot vijf uur). Schiedam De Vlaamse zanger Miel Cools treedt morgen- en zaterdagavond op in De Teers too f in Schie dam. Deze 'troubadour' brengt een programma, dat als titel "Tot het licht uit gaat' meekreeg. Cools toert nu al negen jaar door Nederland. Hij vertrok destijds uit Vlaanderen niet culturele redenen, maar meer omdat hij al meeder- dere malen in vrijwel alle zalen in dat taalgebied had opgetreden. In Nederland ging hij in zee met een aantal Nederlandse tekstschrijvers en werd door hen beïnvloed. Ook bleek het voor hem niet mogelijk zijn Vlaamse ver leden geheel af te werpen. Daardoor is Cools geen Miel Cools: ...naar ieders tevredenheid... Vlaamse, maar ook geen Nederlandse zanger. Hij la veert zo tussen de eisen van het Vlaamse en het Neder landse publiek door. Tot op heden tot iedere tevreden heid. Beide voorstellingen beginnen om negen uur. Schiedam De etalages van coöperatie 't Winkeltje in Schiedam zijn beschik baar gesteld voor een foto- posterexpositie van de af deling Voorlichting van de Deltadienst in Zierikzee. De fotoserie geeft een overzicht van de Delta werken die al klaar zijn en nog moeten worden uitge voerd. Twee kaarten geven aan hoe de Oosterschelde met de eilanden er uitzag in 1980 en hoe deze zee-arm er uitziet in 1985. Er zijn foto's te zien van het grote bodemverdichtingsvaar tuig de Mytilus, waarmee het bodem zand wordt 'verdicht' en van het mat- tenleggersponton Cardi- um. Ook zijn er opnamen te bewoneren van het hef- schip Ostrea. Bij de ten toonstelling is volop docu mentatiemateriaal ver krijgbaar. Ook kunnen be zoekers tegen een lage prijs een twee boeken over de Deltawerken aanschaf fen: 'De grendel van Hol land' en 'Drie eilanden een'. Het eerste boek ver telt hoe en waarom in Ne derland werd besloten over te gaan tot de aanleg van de Deltawerken. Het tweede boek vertelt hoe door menselijk venuft de zee werd verdreven uit de Zandkreek en het Veerse Gat. De expositie is tot 5 maart te zien in 't Winkeltje aan de Kethelstraat en is elke donderdag en vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en za terdags van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Schiedam Pieter Baai- bergen brengt een vreemd soort theater: een voorstel ling met poppen en mas kers, waaraan Baalbergen actief deelneemt als speler. De voorstelling, die zater dagmiddag om half drie in het Passagetheater begint, heet 'De kraaienman'. In een huisje woont To verman, die op zoek is naar de formule van een drank, waardoor hij eeu wig leeft. Als hij een nieuw drankje uitprobeert, krijgt Toverman twee robotachtige hoofden met micaraampjes. In het ene hoofd zitten goede en in andere hoofd slechte ge dachten. Pieter de fluitspeler en de kinderen moeten daarbij veel probleem oplossen. Daarvoor moet Pieter eerst veranderen in de Kraaieman. MAGISCHE RENAULT VUF De Renault 5. Jeugdig sympathiek en dynamisch. Gemaakt voor mensen van nu, voor't verkeer van nu. Kompakt Een piepklein plekje is genoeg om te parkerea Maar van binnen idt u ruimte; verras send véél ruimte Voor bestuurder en passagiers, die in de fijne stoelen een uiterst komfortabele zit vinden. En voor kilo's bagage dankzij een opklapbare achterbank en de enorm prak tische derde of vijfde deur. Motorisch biedt elke Renault 5 veel pit Waarbij de voorwielaandrijving samen met de vier onafhankelijk geveerde wiefen voor een wel zéér opmerkelijke wegligging zorgt Bovendien, in welke uitvoering de 5 zich ook boven de grijze massa verheft, altijd is er die bewonderenswaardige zuinigheid. De cijfers spreken voor zich: 2 op 22,2 bij 90 km/u konstant, 1 op 16,4 bij 120 km/u konstant en 1 op 15,9 km/u in de sfad (van de Tl en GTL met 5-bak, ECE A70). De sympathieke Renault 5. Ean auto Hf waarin iedereen z'n draai kan vinden. Dat zal u na een proefrit ook ervaren Uw plezier in autorijden staat bij ons voorop. Daarom beschikken we ook over een prima werkplaats. En een gevarieerd onder- houdssysteem, waarbij de kosten mini maal blijven. Komt u 'ns langs. De Renault 5 en de koffie staan voor u klaar. Net als wij. De Renault5iser vanaf f 13.475,-ind.&T.W.Afleviyrngskostent 337.-. Ook kunnen mju uitgebreid informeren over egisnefleensoepdefirenaenngwa Renault Oedii Nederlanden leasing va Renault Wegingen voorbehoudt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2