10 SPI Rï WATERWEG Nol de Ruiter laakt geschop FC De druiven zijn zuur voor SVV SZC terug in kopgroep Lyra niet opgewassen tegen Excelsior M Vlaardingen te sterk voor Harg; Hattricks van Vlieg en Van der Aa Weber blijft Groeneweg verlengt Guinee naar Kwintsheul NOAD verliest in slotfase Green Eagles: klein verschil Van Unen achter Nij land Rotterdams Nieuwsblad maandag 7 februari 1983 RW "Venlc Ondanks een met name na rust gi gantisch veldoverwicht heeft SVV beide pun ten aan FC VVV moeten laten. Debet aan dit onverdiende verlies is de grotere portie agres siviteit, die de Noordlimburgers op de sappige ..grasmat lieten zien. 'Die felheid in de persoonlijke duels balanceerden meermalen op de grens van het toelaatbare. SVV-trainer Nol de Ruiter had dan ook geen enkel goed woord over voor scheidsrechter Blankenstein uit Den Haag. „Hij heeft wel een erg groot stempel op deze wedstrijd gedrukt. Hij heeft ons een penalty onthouden en er één aan VVV cadeau gedaan. Voorts was die gele kaart aan Edwin de Man niet terecht en had Pleun -Strik, de Venlose libero, de rode kaart moeten hebben. Ik zeg dit niet uit teleurstelling om de nederlaag. Ook wij heb ben agressief gespeeld, maar wij hebben niet geschopt, VVV, en dan met name Strik, trapte op de enkels en dat kon maar doorgaan ondanks drie gele kaarten aan het adres van VVV'*. De druiven waren inderdaad zuur voor SVV, dat in zijn tota liteit meer inhoud bezat, maar door misfortuin werd achter volgd. In de negende minuut al werd de doorgebroken Frans Schaap door Van Rosmalen op de rand van het strafschopge bied neergelegd. Schaap rolde weliswaar vijf meter binnen de lijnen maar kreeg de strafschop niet. Diezelfde Schaap trof twee minuten later van dichtbij het lichaam van doel man Vooys. Inplaats van een voorsprong moest SVV een achterstand incasseren. Taihuttu werd in de sandwich geno men door Van der Heide en De Man en zijn theatrale val werd wel gehonoreerd met een strafschop, Bothmer schoot vanaf de stip raak: 1-0. Gelijkmaker Na de hervatting drong heel SVV vanaf de aftrap aan op de gelijkmaker en werd al binnen drie minuten beloond. Van der Vlist kon vanaf de linkervleugel na een snelgenomen vrije trap ongehinderd oprukken en uit zijn voorzet tikte de attente Harry van Kapel door de benen van doelman Vooys in: 1-1. De allereerste Venlose aanval van de tweede helft had al succes. Taihuttu soleerde sprintend naar de achterlijn. Zijn voorzet kon doelman Bas van Noortwijk alleen met de vingertoppen het veld inslaan, juist voor de voeten van de instormende Bothmer: 2-1. Tien minuten later werd de doorgebroken Taihuttu door Kiebert aan zijn elleboog vastgehouden en ook deze penalty vormde voor Wil Bothmer geen probleem: 3-1. SVV bleef tot het laatste fluitsignaal het Venlose doel bestoken, zonder suc ces. VW-trainer Sjef Vergoossen: „Vandaag hebben we ge luk gehad. De medaille is naar onze kant uitgevallen, het had ook andersom kunnen zijn". Opstellingen: SW: Van Noortwijk; Van Kapel, Warnaar (60e Könemann), De Man, Van der Heide, Koevermans Kiebert, Van der Vlist (60e Meerhof); Dercks, Schaap Bleiksloot, VVV: Voovs; Rutten, Verlijsdonk, Strik, Bours, Bothmer, Riether (60e min. vervangen door Mostert), Van Rosmalen] Taihuttu, Verbeek, Janssen (74e min. Nunumete). Vlaardingen De waterpoloërs van SZC behouden de aansluiting met de kopgroep in de tweede divisie. De Schiedammers wonnen met 7-4 van het laag geklas seerde Breda. De dames van VZC moesten het met een gelijkspel doen tegen Poseidon: 3-3. De VZC-heren wonnen overtuigend van Spartaan: 8-5. Wik (dames) moest haar meerdere erkennen in Merwede: 5-4. De Wik-heren verloren met 6-3 van koploper BZC. De da mes van Shell lieten de punten bij SVH liggen 5-2. SZC-Breda (h) 7-4 De Schie dammers speelden tegen het laag geklasseerde Breda. In de eerste periode stond Breda met 0-1 voor. Schiedam maakte ge lijk door een schot van Willem Jan Loom an (1-1). Weer keek Maassluis Fer Groeneweg heeft zijn contract met Ex celsior M. voor een jaar verlengd. De ambitieuze oefenmees ter gaat het vol gende jaar zijn vierde sei zoen in als trainer bij de club, waar hij jarenlang zelf actief was als voetbal ler. „Echt, na drie jaar wil de ik wel eens wat anders, maar de groep schaarde zich als één man achter mij en dat was voldoende reden voor mij om nog een jaar bij te tekenen." Eric Gudde volgt volgend jaar Piet Roozen op als trainer van Excelsior '20. Gudde is momenteel werkzaam als jeugdtrainer bij de Thurlede-vereni- ging. SZC tegen een achterstand aan: 2-1. Maar Dennis van Al phen bracht 2ijn ploeg op voorsprong met twee treffers. De Schiedamse heren hadden het spel in eigen hand en lie ten de Bredase ploeg niet meer naast zich komen. In de laatste periode werd het nog 5-4. Dit was niet genoeg. Door doel punten van Paul Gast en Cock Mudde werd de eindstand 7-4 in het voordeel van SZC. VZC-Poseidon (d) 3-3 Na een sterk begin zakte het spel van de VZC-dames ineen. Zij ga ven zelfs een 2-0 voorsprong uit handen en kwamen op een 3-2 achterstand. Door goed keepsterswerk van Ellen de Moor bleef het hierbij. In de laatste minuut scoorde Ingrid Wijzenbroek de gelijkmaker (3-3). VZC-Spartaan (h) 8-5 In de eerste periode keek VZC tegen een 0-2 achterstand aan. Maar de thuisploeg hield het hoofd koel en wist op voorsprong te komen. Kees Smit had hier een belangrijk aandeel in door zeven maal de Spartaanse doelman te passeren. VZC won verdiend met 8-5. WIK-Merwede 3 (d) £4 De wedstrijd begon goed. Wik kwam op een 2-0 voorsprong. Het spel werd rommeliger, de Vlaardingen De korfballers van Vlaardingen waren voor de tweede maal te sterk voor Harga. Spirit en Maassluis misten de laatste kans om de aansluiting te behalen. ODO herstelde zich resoluut en wees DES te rug. Oranje Nassau kon tegen Overkanters niet tot winst komen. SZC in de aanval tegen Breda, dat met 7-4 kopje on der werd gedwuwd. gecreëerde kansen werden niet benut en het werd toen zelfs 3-3. De Vlaardingse da mes hadden geen controle meer over de wedstrijd. Mer wede kon zelfs scoren in een vrouw-minder-situatie. Wik moest met lede ogen toezien dat de tegenstander de punten mee naar huis nam. BZC-WIK (h) 6-3 In een sportieve en van de kant van WIK goede wedstrijd, ging de winst naar koploper BZC. In de tweede periode liep BZC uit tot een 6-2 voorsprong. Wik had geen antwoord op het .Maasland MW'27 en trai- ■ner Gerard Weber zijn bet eens geworden over verlen ging van hét contract. Het wordt het tweede seizoen van de Zwijndrechtse oefenmees- ter bij de Maaslandse derde klasser. Zaterdagmiddag werd de selectie over de vooraeting ingelicht. Hoewel Weber voorheen altijd bij hoger spelende verenigin- I gen als Vitesse Delft en SSS - werkzaam is geweest, heeft hij I het bij MW'27 goed naar zijn zin. Volgens zijn zeggen doet MVV'27 qua organisatie en ac commodatie niet voor een aan- tal eersteklassers onder. Voetbal technisch is het wel even aanpassen geweest, zowel - voo* Weber als voor MVV'27. De Maaslandse club immers zag de uitstekende relatie met stoppende trainer Teun Groe- neveld node verbroken. We ber en MVV'27 groeien inmid dels nog steeds meer naar el- kaar toe, reden om nog een jaar door te gaan. Piet Kattestaart stopt aan het einde van dit seizoen als trai ner van Hoek van Holland. De Vlaarainger heeft er dan twee seizoenen op zitten. Het be stuur van Hoek van Holland - beraadt zich nog over een op volger. „Wij hebben contacten, maar die liggen allemaal nog in het beginstadium", zei voor zitter Elbert Zwart. ,Kwïntsheul De damesploeg van Van der Voort/Quintus zal het volgend jaar kunnen beschikken over Marianne ."Guinee, komend van het Zeeuwse EMM. goed getrainde spel van BZC. De laatste helft hadden de Vlaardingers zichzelf weer in de hand, maar de tegenstander was al te ver uitgelopen om in te halen. Door een doelpunt van Cor Brook werd de eind stand 6-3. SVH-Shell <d) ^2 In een spannende wedstrijd maakte Joke Bekker 0-1 voor Shell. De tweede periode was voor SVH, dat een 2-1 voorsprong opbouwde. Het keeperswerk van Vlaardingen was niet op timaal en enkele doelpunten waren dan ook onnodig. SVH liep langzaam weg van Shell. Een doelpunt van Conny Beu dekker kon daar niets meer aan veranderen. De eindstand werd 5-2 in het nadeel van het Vlaardingse team. Maassluis-Velocitas 4-6 In een zeer matig duel waren bei de teams eigenlijk de zege niet waardig. Dat Veloeitas toch met de winst ging strijken, kwam omdat het aanvallend alle ruimte kreeg. Maassluis kwam in de aanval niet tot ge vaarlijke acties. ODO-DES 8-4 ODO zette in de eerste helft de wedstrijd naar de hand en legde daaarmee de basis voor de overwinning. Het was al 4-0 bij rust. Vlaardingen-Harga 15-9 Har- ga startte furieus en gaf Vlaar dingen het eerste kwartier handen vol werk. Daarna ging het tempo omhoog en liet Vlaardingen een gat vallen: 9- 5. In drie minuten na rust zet te Vlaardingen Harga op een achterstand van 11-5. Daarna was het gelopen en won Vlaardingen overtuigend met 15-9. Jodan Boys 2-Spirit 9-8 Spirit moest in de laatste minuut toch nog het onderspit delven tegen het puntloze Jodan Boys. Het irritant spelende Jodan Boys slaagde volledig in het spelletje om Spirit uit het rit me te halen. Pas halverwege de tweede helft kon Spirit langszij komen. Maar de te leurstellende ontknoping kwam in de laatste minuut. Oranje Nassau-Overkanters 5-9 Op zoek naar de korf moest Oranje Nassau toch de Schiedam Hoe beïnvloedbaar de tafeltenniscompeti- tie is met het al dan niet beschikbaar zijn van een be paalde speler, bleek zaterdag weer eens. De Koren beurs prees zich gelukkig dat Jan Vlieg beschikbaar was, terwijl NOAD's tegenstander Scylla 2 voor het eerst strerkste speler Frits Kantebeen kon opstellen. Dank zij een hattrick van Vlieg won De Korenbeurs en dankz ij twee keer winst van Kantebeen verloor NOAD. - Excelsior's Ment de Jong (links) duelleert met Arie in 't Veld, Maassluis Lyra was tegen Excelsior M in het geheel niet opgewassen. Het werd uiteindelijk een 2-0 over winning voor Excelsior M. Een zege waar weinig op af te dingen viel. Lyra kreeg in de wedstrijd welgeteld één reëele scoringskans, maar vrij voor Roel Jan Abbas faalde John Teunissen. Nog geen minuut na de kans voor de Westlanders, opende de thuisploeg de score. Het' was de opgekomen Ment de Jong die de bal precies op het hoofd van Ron van Stra ten deponeerde, die vervol gens geen moeite had om doelman Arie van der Caaij kansloos te laten: 0-1, Het was het enige hoogtepunt van de eerste helft die de 1.200 toeschouwers in het ge heel niet kon boeien. Het liep bij beide ploegen totaal niet. Na de hervatting drong Lyra nog even fel aan, maar naar mate de gelijkmaker uitbleef vloeide ook het zelfvertrou wen weg uit het elftal van Fïm Visser. Even nog leek de vlam in de pan te slaan, toen Cor van Hoeven na een forse overtreding van Paul Fransen, de Lyra-speler na trapte. Scheidsrechter Wol thuis (Leerdam) stond al met zijn boeide kiaar, maar "trai ner Fer Groeneweg had toen al dreigende taal aan het adres van Cor van Hoeven gesproken. Wolthuis zag toen af van verdere maatregelen. De flegmatieke middenvel der van Excelsior M nam in de laatste minuut van de wedstrijd op sportieve wijze revanche door solerend de eindstand te bepalen op 2-0. Volgens Korenbeurs-voorzitter Jos Glazing kan Jan Vlieg waarschijnlijk in zes van de tien partijen meedoen. "In dat geval zijn de kansen op be houd in de tweede divisie vrij wel zeker", aldus Glazing. Vlieg speelde al twee keer mee, waardoor De Korenbeurs na drie wedstrijden met vier punten op de tweede plaats staat. Omdat De Veluwe, waar Jan Vlieg trainer/coach is, vrij snel van het zonder René Hey- ne aantredende 't Hooge Huys kon winnen (6-1), was Vlieg op tijd in de Schiedamse Beurs voor de wedstrijd tegen Gis pen. Met zijn hattrick, waar van één partij in drie games, legde de Groninger de basis voor de overwinning. Ron van der Aa bond het Gispen-trio Brons, Klaverstein en Faber eveneens aan de zegekar. Het is al de tweede hattrick van de goedloachse Van der Aa, die tot dusver slechts één partij moest afstaan. Het bleef bij zes punten, omdat Vlieg en Van der Aa zwak dubbelden en Ronald van Kampen geen par tij op zijn naam kon brengen. NOAD NOAD verloor met 6-4 van De Korenbeurs met Jan Vlieg en nu ook met dezelfde cijfers van Scylla 2 met Frits Kante been. Derhalve behoort NOAD tot de groep van vier clubs met twee punten. In Lei den zou een gelijkspel de ver houding beter hebben weer gegeven, maar in de slotfase gaf NOAD niet alleen dat maar ook een nog steeds tot de mogelijkheden behorende zege uit handen. Hans van den Broek was bij NOAD weer de grote man. Hij scoorde een hattrick, want be halve van Ron van der Zeeuw en Ron Regeer wist hij ook de van wintersport terug zijnde Kantebeen te winnen: 17-21 en 17-21. In twee games won hij van De Zeeuw, en met 19-21 in de derde game ook van Re geer. Jan Landsbergen won echter geen partij en Jan Si mons won slechts van Regeer. En omdat NOAD ook het dub bel verloor stond het met de pauze al met 4-1 achter. Dank zij Van den Broek (twee keer) en Simons werd het echter toch weer 4-4. Met Landsber gen nog tegen Regeer en Si mons tegen De Zeeuw zag het er voor de Schiedammers nog gunstig uit. Het werd een uitermate span nende partij tussen Regeer en Landsbergen, op het scherpst van de snede in het voordeel van Regeer beslist. Landsber gen kwam met 17-20 voor in de derde game, maar verloor alsnog met 24-22. En omdat Si mons niet verder kwam dan 17 en 15 tegen De Zeeuw, ver loor NOAD alsnog de partij: 6- 4. meerdere erkennen in Over kanters. Juist het moeizaam scoren is op dit moment de grootste handicap van de Vlaardingers. Keihard wer kend heeft het in aanvallend opzicht geen geluk en juist op het moment dat de gelijkma ker moest komen bij 5-6 kreeg Overkanters toch de kans om uit te lopen. Het werd tenslotte 5-9. Doelpunten; Bram van Zelm, Eric Romers, Anja Ver* heij en Anthoinette Vermeij. Maassluis Het eerste dames team van de Maassluise ketbalvereniging The Green Eagles won gemakkelijk van Dynamo uit Middelburg. De eerste wedstrijd van de kwart finales om de Nederlandse B- beker verloren de Green Eagles heren van Het Haagse Argus. Green Eagles-Dynamo <d) 84-59 Precies vijf minuten heb ben de Green Eagles-dames het moeilijk gehad tegen de steeds wisselende Middelburg se verdedigingen. Na die korte periode (bij de stand van 5-4) kregen de Maassluise dames het juiste aanvalsritme te pak ken en in een mum van tijd stond er een 18-6 voorsprong op het scorebord. In een po ging om het verschil wat op te laten lopen, liet coach Kees Brugman zijn team overscha kelen op een man-to-man ver dediging. Bij de pauze was het verschil tot acht punten terug gelopen (36-28). Na de rust zet te Green Eagles weer een zo neverdediging neer, waarmee Dynamo geen raad wist. De makkelijk scorende Maassluise ploeg kon hierdoor via 46-28 naar een veilige voorsprong van dertig punten uitlopen. Grootste inbreng hierbij had Ingrid van der Kuil, die met 25 punten topscoorster werd. Green Eagles-Argus (h) 100- 101 Na de eerste helft leek een flinke nederlaag voor Green Eagles onontkoombaar. Tegen het Haagse Argus dat een klas se lager speelt, stonden de Maassluizers bijna steeds tien punten achter. De man-to-man verdediging van coach Jaap Boon miste zijn uitwerking, omdat Argus goed georgani seerd en fel speelde. Bij rust keek de thuisploeg tegen een 44-57 achterstand aan. Na de pauze kreeg het publiek een heel andere wedstrijd te zien. Onder aanvoering van de sterk spelende Aad Klos (ook topscorer met 31 punten) liep de thuisploeg langzaam maar zeker in. De man-to-man press bracht de tegenstander in de problemen, die door goede schoten van Rob Schriel en Peter van der Waal nog groter werden. Na een erg spannende eindfase ging de overwinning uiteindelijk naar de Haagse ploeg. Grenzach-Wyhlen In de strijd om de open Westduitse judokampioenschappen heb ben Lies be th Beeks (Vlaardin gen) en Marjolein van. Unen (Maassluis) elk een bronzen medaille veroverd. moest in de categorie tot 65 kilo de Zwitserse Inge Krasser en de Engelse Diane Bell voof laten gaan. Van Unen boven 72 kilo-" zag de weg naar de eerstf plaatsen worden afgesloten door de Westduitse Regtti3 Siegmund (eerste) en de Nf" derlandse Maria Nijland, in de finale vlot van de ma werd geveegd door Siegmund-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4