Raadsleden willen kort geding stoppen V1AARDINGS DAGBLAD SCHIE BAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Steengoede' hobby beurs trekt volle Lijnbaan •Bewindvoerders gaan aan ons voorbij' Prins Bas I heer en meester in Schiedam Mesopop trekt te weinig bezoekers Taxichauffeurs 'pakken' Rotterdammer Stichting Sjop en vier medewerkers gedagvaard Actiecomité Verolme Elektra: SPAREN MET DE PLUSREKENING: HOGE RENTE EN TOCH E 3.000,-PER MAAND VRIJ BESCHIKBAAR. postgiro rijkspostspaarbank Eurotax tevreden na gesprek met Zijdeveld Mutsje van vermist jongetje in ijswak gevonden Peuter bijna verdronken Dertien maal te diep in glaasje gekeken RqO □WATERWEG MAANDAG 14 FEBRUARI 1983 Vlaardingen Het in Buurt huis Oost in Vlaardingen geor ganiseerde Mesopop-festival heeft maar weinig bezoekers getrokken. Van de verwachte ^vee- tot driehonderd man jcwatnen er slechts rond de honderd. „We zijn veel te Iaat gestart met de publiciteitscam pagne", meende een van de organisatoren zaterdagavond. Het festival startte zaterdag middag om twee uur. Mesopop werd geopend door de groep Arie BV, die luisterliedjes bracht. Hierna volgden 's mid dags en 's hvonds de rock and rollband Strange Noise, het Rotterdams Binnenstadstrio, AT-X en Nice Age (waarvoor weinig waardering bestond).' Sluitstuk was de Vlaardinge formatie Amazing Stroopwa fels. Zij waren het tenslotte, die de bezoekers een geslaagde avond bezorgden: er werd ge danst, polonaise gelopen, ge floten en geklapt. Schiedam Twee taxichauf feurs hebben vrijdagavond een 37-jarige Rotterdamse automo bilist op de Horvathweg tot stoppen gedwongen. De man had teveel gedronken en trok door zijn rijstijl de aandacht' van het tweetal taxichauf feurs, die hem attent wilden maken op zijn gevaarlijke ge drag. De Rotterdammer pro beerde weg te rijden, maar raakte daarbij een van de taxtes. Vlaardingen De interna tionale hobby beurs van edel stenen, mineralen, fossielen, schelpen en koraal in Vlaar dingen heeft, zaterdag enkele honderden bezoekers getrok ken. Van 's morgens tien tot 's middags vijf uur konden belangstellenden in de Oude Lijnbaan terecht om door aankopen hun verzameling uit te breiden of om er weg wijs gemaakt te worden in het verzamelen en bewerken van gesteenten. Tientallen verkopers vanuit het hele land waren naar Vlaardin gen gekomen om hun al dan niet bewerkte materialen aan de man of vrouw te brengen. Daarnaast waren er ook gereedschappen, boeken en sieraden te koop. De verschillende steensoor ten lagen uitgespreid op de lange tafels en werden be schenen door kopspiegellam- pen. Kenners bekeken ruwe stukken steen onder grote loepen of hielden stukken bergkristal dicht bij lampen om de breking van het licht te zien. Sommige fosforesce- rende gesteenten waren in kleine etalages met een paar se tl-balk gelegd, om de lichtgevende eigenschap van de stenen te benadrukken. Ook bestond veel belangstel ling voor de fossielen. Een groot aantal bezoekers verbaasde zich over de gesle pen en gepolijste stukjes (half edel-)steen, waarvan hanger tjes of oorbellen waren ge maakt. Op zaterdag 10 de cember wordt opnieuw een hobbybeurs gehouden in de Oude Lijnbaan. Stenen pracht in de Oude Lijnbaan. Buurthuis op rand van faillissement Vlaardingen De gemeente Vlaardingen onderzoekt het financieel wanbeheer in buurthuis de Heipaal in Holy-Zuid. In korte tijd wist het bestuur een positief banksaldo van meer dan 100.000 gulden in een ze ker even groot nadelig saldo te veranderen. Wet houder Cees Bot heeft angstvallig geprobeerd de zaak geheim te houden. In het wereldje van de buurthuizen gonst het echter al veel langer van de geruchten over het verdwenen geld. Schiedam Gemeente raadsleden proberen van daag te verijdelen, dat de stichting voor alternatief werk Sjop woensdagochtend moet voorkomen bij een kort geding, dat door B en W van Schiedam is aangespannen. Enkele PvdA'ers en de CPN zullen druk uitoefenen op het college om Sjop onge moeid te laten. PvdA-fraetie- leider Gé Brouwer heeft we ten te arrangeren, dat van daag een gesprek plaatsvindt tussen wethouder Posthoorn «n Sjop-coördinator John Zwart. Het zou het college er bij het kort geding om gaan, dat Sjop het gekraakte pand Lange Kerkstraat 56 verlaat. Dit ge bouw stond al twintig jaar leeg, alvorens Sjop enkele maanden geleden besloot het verpauperde pand te kraken en geheel op te knappen. Het het er nu reeds heel behoor lijk uit, nog deze maand wordt het misschien in gebruik geno men. Maar juist nu het bijna haar is, viel vrijdag bij Zwart «n dagvaarding van deur waarder Dolk in de bus. Na mens de gemeente Schiedam eist het advocatenbureau Van Wij men, Huizenga en Koedam dat Sjop de Lange Kerkstraat verlaat, anders zal „de sterke arm" van politie en justitie er aan te pas komen. Behalve Zwart zijn ook Sjop-medewer- kers Henk Hekkema, Nel den Held en Bea Wilson gedag vaard. Zwart heeft hierover dit weekend uitvoerig overleg ge had met gemeenteraadsleden zoals Brouwer en de CPN'er Eef Collé, dit overigens tot'te leurstelling van Brouwer die de kwestie liever intern, dus binnen de PvdA, had gehou den. Nu vreest hij vanavond moeilijke vragen van het CPN-raadslid in de commissie sociale zaken, die door Post hoorn voorgezeten wordt. Het interne PvdA-overleg leerde, dat B en W bang zijn geweest dat Sjop in het pand aan de Lange Kerkstraat ille gaal een jeugdhotel of -pension zou beginnen. Maar de stich ting heeft heel andere plan nen, waarvan Posthoorn had kunnen weten. Er komt het punkwinkeltje Bellenea, als mede een drukkerij en verga derruimte. Collé heeft vrijdag nog gepro beerd contact te krijgen met B en W en stuitte op tweede loco-burgemeester Cor van Tilborg, die vond dat Sjop een contract voor gebruik van het pand moet tekenen. Daarover spreekt Zwart vandaag met Posthoorn. De indruk bestaat dat het kort geding, dat zou dienen voor de Rotterdamse rechtbank, daarmee afgewim peld kan worden. Het zou Posthoorns bedoeling tenslotte zijn om bet betreffende pand toch aan Sjop te gunnen. Vanochtend waren Brouwer en Posthoorn voor commen taar niet bereikbaar. Maassluis De bewindvoer ders van het RSV-concern zijn. °ij hun presentatie na hun be noeming vorige week voorbij gaan aan de vakbonden en hc actiecomïtê's van de werk nemers. Dat is de Inhoud van brief, die het Actiecomité Verolme Elektra (AVE) in Maassluis vrijdagmorgen heeft ^geboden aan de beide be- ^tadvoerders, toen zij samen van de heren M. Spanraft Waad van bestuur van RSV), Pleysier (Financieel Direc- RSV) en M. Bos (Hoofd gciale Zaken RSV) aan het JJjorijf een bezoek brachten, jö'deze brief is verder bet "fcht van bestaan van het be- ®£|f benadrukt het bestaat jjjst alleen uit zwakke onder den. Verder legde het actie- er nog teens de nadruk KAliu moment het hhayen van de productie en het nakomen van de con tracten ten opzichte van de cliéntèle voor het comité het belangrijkste is. De bewindvoerders kwamen vrijdag naar Maassluis voor een onderhoud met de directie van VE. Naar verwachting ko men zij dinsdag opnieuw naar het bedreigde bedrijf. Het actiecomité is overigens teleurgesteld, dat het kabinet het besluit heeft genomen, dat het Maassluise bedrijf niet on dergebracht wordt in de 'mili taire' poot van RSV. Ondanks geruchten die de ronde doen bereidt het comité geen acties voor. Woordvoerder Gerard de Vries: „Misschien komen ze in de toekomst wel, maar op dit moment steramen we ons totale doen en laten af op de bewindvoerders. Het doorgaan van de productie is onze groot ste zorg-" „Als het een bedrijf was, zou de Heipaal op de rand van een bankroet staan", zegt een woordvoerder van de vereni ging administratieve dienst verlening (VAD), die de admi nistratie van de buurthuizen voert Door de ondeskundig heid van de vrijwilligers, die het bestuur van de Stichting sociaal-cultureel werk Vlaar- dingen-Holy vormen, is er vol gens hem ongecoördineerd geld uitgegeven. „Door dat on benul is de zaak geëscaleerd en is de trein door het rode licht gereden." Het bestuur van de stichting gaf al het geld uit dat de ge meente in de vorm van voor schotten had gegeven. Be roepskrachten kregen rentelo ze leningen, zonder dat het college daarin werd gekend. „De gemeente gaat ervan uit dat die mensen zo volwassen zijn dat ze met geld om kun nen gaan", hekelt de woord voerder van het VAD. „Maar die vrijwilligers zouden het In de gewone maatschappij nooit tot zo'n verantwoordelijke functie schoppen. En bij het buurthuis mogen ze opeens een mooopolyspel spelen met echt geld, echte mensen en echte huizen." Het VAD heeft al een tijd ge leden een brief gestuurd aan de stichting, waarin gezegd werd dat het financieel mis ging. „Wij hebben dat gezwel al lang geleden gezien, maar we kregen een brief terug waarin stond dat we ons daar niet mee moesten bemoeien." De zaak kwam aan het rollen toen bij het VAD steeds de deurwaarder op de stoep stond om belastinggelden op te eisen die de Heipaal niet afgedragen had. „Toen hebben wij eens, heel informeel, bij de wethou der gevraagd of die stichting misschien te weinig subsidie kreeg." De zaak is tot nu toe alleen be handeld in een besloten verga dering van de commissie soci aal-culturele aangelegenheden. Politici die daarin zitting heb ben kunnen dus niet anders doen dan de verhalen „beves tigen noch ontkennen." In de wereld van de buurthui zen is men verontwaardigd, dat in tijden van bezuinigin gen een van de instellingen zo slordig met de subsidie kan omspringen. Het Stedelijk In stituut voor Samenlevingsop bouw (SISO) zegt in haar in formatiekrant in bedekte ter men, dat de instelling maar moet worden opgeheven. „Om daarmee dringend noodzake lijk werk elders te financie ren", schrijft het SISO. „Met name financieel wanbeheer is ontoelaatbaar!" De woordvoerder van het VAD zegt dat hij niet verbaasd zou zijn als zich in de toekomst zo'n situatie nogmaals voor doet in een buurthuis. „Het is niet uniek. Dat wereldje is slecht georganiseerd. De vrij willigers zijn niet in staat om te besturen, dus gaan de be roepskrachten op de stoel van het bestuur zitten. Die spelen de manager in het buurthuis." Buurtwerker Ron Haanstra wilde niet op de zaak ingaan. „Wij zijn in overleg met wet houder Bot over de financiéle toestand. Het lijkt mij niet zin nig om daar nu uitspraken over te doen", zegt hij lacher ig. Hij stelt dat de hele zaak begonnen is doordat de ge meente teveel subsidie heeft gegeven, „die ze nu opeens te rugvordert.'.' Wethouder Cees Bot was vanmorgen niet voor commentaar bereikbaar. Schiedammers zetten Te Loo benoemd tot opper- gatenmaker' Schiedam Het is zaterdagmiddag tien over half één. Het Broersveld en de Lange Kerkstraat bieden tien minuten, voordat burgemeester John te Loo aan prins Bas I een nieu we stadssleutel aanbiedt, een verlaten indruk. Niets duidt erop, dat er binnen een half uur een bonte carnavalsoptocht door deze straten zal trekken. Voor het oude stadhuis is het beter gesteld met de belangstelling. Terwijl een mechanische An- dré van Duin op luide wijze meedeelt, dat hij wel zeven weken onder een wollen de ken wil verpozen, wachten on geveer tweehonderd Schie dammers in een ijzige kou ge laten op het verschijnen van Erins Bas op het bordes van et stadhuis en de komst van de carnavalsoptocht van De Rietzeilers. Als het gezelschap tenslotte op de trappen en het bordes staat, is de plechtigheid snel achter de rug. Burgemeester Te Loo zegt dat hij blij is, dat hij het besturen van de stad nu „een aantal dagen op z*n beloop kan laten" en overhandigt de sleu tel van de stad. Na driemaal 'alaaf!' wordt aan mevrouw Te Loo een bos bloemen aangebo den en krijgt Schiedams eerste burger een oorkonde: hij wordt benoemd tot 'opperga- tenmaker van Schiedam. Aan de optocht namen onge veer vijfentwintig groepen. verenigingen en bedrijven deel. Een aantal had steun ge zocht bij de carnavalshit van Arie Ribbens en liep achteruit mee in de stoet. Radio Boeme rang maakte van de gelegen heid gebruik om haar onge noegen over het uitblijven van financiële steun te uiten. Het loodgtetersbedrijf Bek heeft in de categorie bedrijven de eerste prijs in de wacht ge sleept, bij de verenigingen was dat de stichting SLOS (Boeme rang dus) en bij de particulie ren de dames 'Stapje terug', 's Avonds is in Zaal Irene het prinsenbal gehouden. Voor een bomvolle zaal werd de ge handicapte sporter Willem Noorduin gekozen tot het wit te schaap. Tot twee uur 's nachts werd uitgebreid gefeest en polonaise gelopen. Zondag avond is het Neuzenbal gehou den en morgenavond vindt het Sluitingsbal plaats. Stadsprins Bas I geeft dan om tien uur aan burgemeester Te Loo de stadssleutel terug. Maassluis Vijf Schiedam mers, in leeftijd variërend van 18 tot 22 jaar, hebben de eerste carnavalsavond grotendeels in een cel van de Maassluise poli tie doorgebracht. Ze werden opgepakt in de jongerensocié- carnaval op stelten teit De Toevlught, nadat er een vechtpartij was uitgebro ken. Twee van ben worden voor de rechtbank geleid, om dat ze nog een voorwaardelij ke straf hadden lopen. ADVERTENTIE Wie spaart, heeft altijd geld achter de hand. U kunt dan makkelijker iets vervangen ais 't stuk gaat. Of toch iets kopen als 't maandbudget 't eigenlijk niet toelaat.'t ls natuurlijk wel zaak om verstandig te sparen. Tegen een aantrekkelijke rente en liefst zonder 't geld vast te zetten. De Plusrekening is zo'n spaarvorm. De Plus rekening biedt u momenteel 5'/>% rente en u kunt toch 3000 gulden per kalendermaand zonder kosten over laten boeken naar uw postrekening. Alleen als u méér overboekt, wordt over het extra bedrag 1% kosten berekend. Bovendien heeft u met een Plus rekening al het gemak van uwThuisbank. Als u vóór 17 april 19S3 een Plusrekening opent met een minimum inleg van f 50,-, dan ontvangt u f 7,50 premie. U moet 't geld dan minstens één maand laten staan. Een folder met alle informatie ligt op het postkantoor voor u klaar. Schiedam De taxichauf feurs in Schiedam zijn hoopvol gestemd na een onderhoud, dat hun woordvoerder Martin Huizer van Eurotax BV" heeft gehad met wethouder Chris Zijdeveld. Het taxibedrijf zegt er positieve verwachtingen aan te hebben overgehouden. Huizer noemt het gesprek met de wethouder „uitzonderlijk bevredigend". Hij had niet zo gauw verwacht, dat men bij de gemeente Schiedam alsnog be reid zou zijn de mogelijkheden te bezien om de taxichauffeurs tegemoet te komen. Een aantal chauffeurs had vo rige week de Koemarkt ge blokkeerd, omdat de politie bekeuringen uitdeelde als zij van de busbaan gebruik maak ten, in plaats van helemaal om te rijden over de Rotterdamse- dïjk. De taxichauffeurs kregen hierdoor moeilijkheden met klanten, die het tenslotte geld kostte. Maassluis Sinds zater dagochtend negen uur wordt de vierjarige An- jum Bobby Kaan vermist. De politie in Maassluis gaat er vanuit dat het jon getje onder het ijs is ge schoten en verdronken, omdat zijn mutsje uit een wak werd gehaald. De ouders hadden zater dagmiddag rond twaalven aangifte bij de politie ge daan, dat Bobby nog niet thuis was. Daarop is men gaan dreggen in de Maas sluise Vliet bij het Wip perspark. Het jongetje werd daar voor het laatst bij een wak gezien. Dui kers kwamen in actie, maar vonden slechts het mutsje. Het inzetten van een speurhond leverde eveneens geen resultaat op. Zondag werd nog maals gedregd. De zoek actie gaat nog steeds door. Vandaag trachtte de poli tie met een helicopter vanuit de lucht het li chaampje onder het ijs te ontdekken. „We moeten voor 99 pro cent aannemen, dat het kindje is verdranken", re ageert politiewoordvoer der De Jong. De politie zoekt getuigen die meer inlichtingen kunnen ver schaffen (01899-13444), omdat men de mogelijk heid, dat Anjum Kaan is weggelopen ook nog niet wil uitsluiten. Schiedam Een 2-jarige peu ter uit Schiedam is zaterdag middag bijna verdronken in de Poldervaart bij het Duiven- pad in Schiedam. Hij kon door omwonenden nog net op tijd uit het water worden gehaald. Een buurman zag het ventje ap de rug in het water drijven, pakte een touw en sprong het water in. De man raakte ech ter bevangen door de kou en kon de kant niet meer berei ken. Zijn vrouw kon de man en het kind dankzij het touw weer op het droge trekken. De li chaamstemperatuur van de peuter was echter door het koude water zover gedaald, dat het naar het Schielandzie- kenhuis moest worden ver voerd. Later die middag is het kindje naar het Sophia Kin derziekenhuis vervoerd. Schiedam De Schiedamse gemeentepolitie heeft dit car navalsweekeinde in totaal der7 tien mensen verbaliseerd, om dat zij te diep in het glaasje hadden gekeken. Drie 'twijfel gevallen' werden rijverboden opgelegd. Een Schiedamse maakte het wel erg bont. Zij werd vrijdag avond aangehouden op de Horvathweg en kreeg een rij verbod. Enige tijd later werd zij elders in Schiedam in haar auto opnieuw aangehouden. Ze bad het rijverbod genegeerd en was opnieuw gaan rijden. Tijdens een vrijdagmiddag ge houden snelheidscontrole op de Nieuwe Damiaan, ter hoog te van de Hargalaan, werden in twee uur tijd 68 automobi listen bekeurd, omdat zij te hard reden. De hoogst geme ten snelheid was 90 kilometer per uur. j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1