WATERWEG J Voor 1,3 miljoen in binnenstad slopen PvdA: straatnamen in Woud hoek zijn 'weerzinwekkend' SPORT 19 'Opbouw van ODO graag afmaken' Karate wedstrijden in Passage-theater Tevopharm staat voor flinke strop Vriendschap iin nieuwbouw Kinderen bedreigd en beroofd "En nou me sleutels terug' 'Dit is zakkenvullers- politiek' Borgsom Patri monium moet minder worden Hedendaags Maassluis op de film Eis 4,5 jaar voor dood schieten klant VVV Koningshoek ook zaterdag open De stem des volks Selectie voor wereldkampioenschappen Latuperisa eerder van wintersport terug De Lange in libre-finale Prestatieloop Schiedam Gertie Baas blijft toch Linda Holleman eerste Vlaardingen Burge- meester en wethouders van Vlaardingen willen "dit jaar ruim 1,3 miljoen "gulden uittrekken voor ^sloopwerkzaamheden in 'het centrum en omgeving. Het gaat om oude panden, :die plaats moeten maken voor de stadsvernieuwing. Of alle in de plannen aangege ven huizen en bedrijfsruimten inderdaad dit jaar tegen de vlakte kunnen, hangt er onder meer van af of de gemeente in staat is tijdig alle panden aan te kopen en ze te ontruimen. Ook loopt nog een aantal be zwaarschriften tegen de voor gestelde sloop, zoals in de Nieuwelaan. Het bedrag van 1.351.000 gul den is behalve voor de sloop werkzaamheden zelf bestemd voor het treffen van voorzie ningen aan aangrenzende pan den, het egaliseren van de sloopterreinen en het aanbren gen van tijdelijke groenvoor zieningen en parkeerplaatsen. Tevens moeten gas-, water- en elektriciteitslerdingen worden verlegd. Ook worden huizen dicht gemetseld, die niet on middellijk kunnen worden ge sloopt. De panden die volgens het col lege dit jaar tegen de vlakte moeten staan in de Nieuwe laan (even- en onevenzijde), le Van Leyden Gaelstraat (11 abc, 25), 2e Van Leyden Gael (18 en 26), Afrol (9 t/m 19, on even), Stationstraat (37 t/m 99), Vettenoordstraat (1, 3, 5), Vetteoordsekade (23 en 25). Prins Hendrikstraat (36), le Maassteeg (2, 2a, 10, en 4, 6, 8), 2e Maasbosstraat <35 t/m 41, oneven en 51 en 53), Dwars- steeg (15 en 16), Havenstraat (4, 6 en 8), Hoogstraat (7, 9, II), Callenburgstraat (136b), Markt (31). Maassluisedijk <1 en 62 t/m 70) Zomerstraat (14), Hoüaan (34), Oosthaven kade (73 t/m 78), Dijksteeg (14 en 16), Kortedijk (126). Land- straat 57, 63 en 65) en Vossen- straat 10 en 12), De gemeenteraad zal zich vol gende maand over het voorstel van B en W uitspreken. Beroepscommissie geeft aannemer zwarte piet9 Schiedam De voor heen zo voortreffelijke relatie tussen de gemeen te Schiedam en het be drijf Tevopharm is aan zienlijk bekoeld. De BV in het industriegebied 's- Graveland, grenzend aan de Openbare Nustbedrij- ven aan de Van Heek- straat, dreigt een be roepszaak te verliezen. Volgens de gemeente houdt Tevopharm zich niet aan de afspraken met betrekking tot brandveiligheid in het bedrijf. Tevopharm had hiervoor ontheffing ge vraagd, zag deze echter afgewezen en ging in be roep. Maar in het advies aan de gemeenteraad, dat maandagavond behan deld wordt, stelt de be roepscommissie dat het bedrijf niet ontvankelijk is in zijn bezwaren. Bovendien speelt de be roepscommissie de 'zwar te piet' door naar het aannemingsbedrijf Van de Tempel. Deze had vol gens de commissie Te vopharm van gewijzigde bouwvoorschriften op de hoogte moeten stellen, zodat er tijdig maatrege len genomen hadden kunnen worden. Nu Te vopharm zich, zoals later bleek, toch aan bepaalde eisen moest houden, komt dat het bedrijf op een behoorlijke financië le strop te staan. De be roepscommissie noemt dat echter geheel het ei gen risico van Tevop harm, die zelf ook wel wat beter had kunnen informeren, aldus de commissie. 'Schiedam De naam Vriend- 1 schapstraat mag dan verdwij nen door de stadsvernieuwing 'rond de Mariastraat in Schie- dam-West, maar de buurt 'krijgt als het ware een aan denken. Het nieuwe plein, op 'nagenoeg dezelfde plek, gaat -Vriendschapsplein heten. Daarover neemt de gemeente raad maandag een besluit. Het klinkt niet zo gek als de Mariastraat, die in Schiedam jeen tamelijk armoedige bij- klank heeft, nog eens Maria- 2 boulevard gaat heten. De /hieuwbouw, waaraan Muijs J De Winter (Muwi) momenteel i'werkt, is ernaar. Overigens slaat wethouder Van Tilborg hier binnenkort tweer een nieuwe paal, op de '•.vijfentwintigste februari. .De stadsvernieuwing gaat dan zijn -tweede fase in. Het gaat hierbij |om woningen en bedrijfsruim ten op de hoek van Maria- T^traat en Nieuwe Haven, die 2 gebouwd zullen worden door Slavenburg (ondanks een bord van Muwi, dat daar heeft ge- staan). De grond wordt in erf- 2 pacht uitgegeven aan de arbei- derswoningbouwvereniging 2 Schiedam Vooruit, die in het /.westen van de stad wel meer jwoningbezh heeft, zoals aan - het Fabriplein, Hier duren de moeilijkheden met de provin cie over eventuele renovatie log steeds voort. ♦Rotterdam Een twaalfjarig 2Jongetje uit Schiedam en zijn ^evenoude vriendinnetje uit l-Vlaardingen zijn maandag savond door drie oudere kna- I'pen in de Metro in Rotterdam *,®et een mes bedreigd. De kin- deren moesten al hun bezittin gen afgeven, zoals een aantal tennisrackets, sportschoenen tassen. De buit van de da ders had een totale waarde van twaalfhonderd gulden. ,,lk hem 'um weer!" lijkt burgemeester John te Loo op het podium van Irene uit te roepen, doelend op de stadssleutel. Hij was zo te zien toch blij het beheer over de stad weer terug te hebben. Schiedam „En nou me sleu tels terug". Met deze histori sche woorden vroeg burge meester John te Loo gister avond om de stadssieutels van Schiedam aan prins Bas I van carnavalsvereniging De Riet zeilers. Dat gebeurde in Zaal Irene, een half uur voordat het carnaval 1983 ten einde liep. Te Loo noemde het heel nuttig, dat er eenmaal per jaar in ongedwongen sfeer wordt gefeest. „Eigenlijk zou dat het' hele jaar moeten gebeuren", verbeterde hij zichzelf. Al ^om tien uur gisteravond meldde Schiedams eerste bur ger zich bij het zalencomplex, maar hij mocht zich. gestoken in een boerenkiel tot half twaalf onder de polonaise lo- pende aanwezigen mengen. Te Loo had het naar zijn zin: pas na enkele minuten verscheen hij op het podium, Nadat zijn feestkledij met behulp van de narren was uitgetrokken kreeg hij de sleutel weer terug. Het carnaval liep duidelijk ten einde. Sommige bezoekers en leden van de Raad van Elf toonden sporen van vermoeid heid. Ook de dansmariekes hadden, gezeten op de rand van het podium, het de laatste minuten moeilijk. Een aantal van hen zat tenminste ver moeid voor zich uit te staren, met de handen tussen de knie ën. Bij het veelvuldig klinken de alaaf, bleven de handen rustig liggen. Om twaalf uur werd het carnaval afgesloten. Op verzoek van de vorst of voorzitter van de Rietzeilers ontdeden de narren Prins Bas van zijn staf en cape en als laatste de steek. Hierna namen alle leden van de Raad van Elf ook hun steek af. De feeste lijkheden werden afgesloten met een speciaal afscheidslied. Schiedam De raads commissie voor ruimtelij ke ordening in Schiedam heeft ernstige bezwaren gemaakt tegen de nieuwe straatnamen in Woud- hoek-Noord. Het gebruik van enkel beroepen als mandenmaker, hoepelma ker en kaarsenmaker wordt wat summier voor een straat gevonden. Met name PvdA'er Hans van Kleef vindt de nu voorge- Vlaardingen De woning bouwverenigingen en hel gemeentelijk Woningbedrijf moeten aan huurders de zelfde borgsom vragen. Dat vinden alle Vlaardingse po litieke partijen. Het bedrag dat Patrimoniums Wonin gen vraagt een maand huur is niet alleen de be woners, maar ook de politici duidelijk te hoog. „Ik ben er ook van geschrokken", ver klaarde WiUem Kwakkel- slein, die namens de poli tiek in het bestuur van Pa trimonium zit. De toekomstige bewoners van de nieuwbouw op het Ouwen broekterrein protes teerden gisteravond in de commissie stadsontwikke ling tegen de hoge borgsom men die Patrimonium vraagt. Ze adviseerden Kwakkelstein, die daar morgenavond in het be stuur van de woningbouw vereniging over praat, om bij zijn medebestuursleden aan te dringen op eer» borg van 25 gulden. Die regeling is in gebruik bij het ge meentelijk woningbedrijf. Bewoonster Ali Hoogland vroeg de commissieleden of die haar konden vertellen hoe ze van een minimum loon de borgsom zou moe ten betalen. „In de VOP zit ten geen kapitaalkrachtige mensen", zei bewoner Peter de Vries. „Niemand in de polder heeft dat geld, da's makkelijk zat." SP'er Remi Poppe sprak van „zakken- vullerspolitiek" van Patri monium. Hij noemde het onzinnig dat er in een stad verschillende regelingen bestaan. Ook wethouder Goudriaan vond een maand huur te veel, maar benadrukte dat de gemeente niets te zeggen heeft over Patrimonium. En de regeling van het woning bedrijf vergelijken met die van Patrimonium kon vol gens hem helemaal niet. „Die twee moet u niet ver warren", zei hij. Waarop Ali Hoogland antwoordde: „En u moet mij niet verwarren met de koningin." stelde straatnamen maar niets. „Ik word hier lich telijk niet goed van", deelde hij wethouder Chris Zijdeveld dus mee. „Ik ageer al jaren tegen deze vorm van straat naamgeving. Ik woon Hoepelmaker zoveel... Wat is dat?" „Dat niet alleen", vulde partij genoot Lou van der Stel aan. „Woon je straks in de Netten- boedster of er op?" Van Kleef 2ei zich er maar weinig bij te kunnen voorstellen. „Bij een laan denk ik aan bomen, maar wat moet ik me voorstellen bij Chirurgijn? Door dergelijke namen heb je met de straat waar je woont geen enkele binding. De affectiewaarde verdwijnt. Dit is de waanzin ten top. Weerzinwekkend ge woon." Adrie Reijnhout (D'66) noem de het voorstel „van de gek ke". „Denk alsjeblieft aan de mensen, die daar straks moe ten wonen", ze» hij bezorgd. Het CPN-raadslid Ulferd Bru- seker meende dat met dergelij ke namen niemand een plezier wordt gedaan. De liberaal Piet Prins was echter al tevreden als er achter de oude beroepen een aanduiding als straat/laan of hof werd toegevoegd. „Een adres is dan wat makkelijker te vinden", meende hij. „Een straat moet een naam hebben en of dat nu Hoepelmaker of Zakken wasser is maakt mij niet uit. Zet er in elk geval iets achter, zodat men weet waar het over gaat." De leden van de commissie konden met het voorstel instemmen op voor waarde dat nu en de komende keren achter de namen van nieuwe straten in het vervolg een achtervoegsel wordt opge- Maassluis De gemeente Maassluis heeft een zestien millimeter film aangeschaft, waarin zij zelf de hoofdrol vertolkt. Na het bezichtigen van 'Stad op Ree' van H. van de Meeberg, lid van de Smal filmclub Maassluis, zijn burge meester en wethouders tot de conclusie gekomen, dat het uit oogpunt van stadsvoorlichting nuttig is de film te reproduce ren. 'Stad op Ree' geeft een beeld van het hedendaagse Maas sluis. Het toeval wil dat Van de Reeberg naast smalfilmclu blid ook audio-visueel mede werker is van de gemeente en dat de chef interne zaken, die de film bij B en W heeft aan gekaart, eveneens hoofd is van de audio-visuele dienst. VVD'er John Scheerstra vindt het hele idee niet bepaald een succes. Hij vraagt zich af, of je in een tijd van bezuinigingen wel ruim 2,5 mille voor een promotiefimpje moet uitgeven. Tenslotte is er ook al een dia serie over Maassluis. Hoewel niet van ganser harte zijn de overige politieke partijen wel akkoord met deze uitgave ge gaan. Den Haag Voor de Haagse rechtbank hoorde een 38-jari- ge Schiedammer gisteren vier jaar en zes maanden tegen zich eisen wegens doodslag. De man, die in Den Haag een ille gale goktent exploiteert, schoot op 31 augustus vorig jaar een vertrekkende klant dood op de stoep. Het slachtoffer, dat al zijn geld aan de speeltafel verloren had, eiste van de gokbaas vijfen twintig gulden voor een taxi. De croupier wilde hem niet meer dan een tientje geven. De ruzie die hierop ontstond werd door de Schiedammer beslecht met een schot uit een jachtgeweer. Maassluis De VVV in het Maassluise stadhuis is deze zo mer bij wijze van proef ook op zaterdag geopend. Juist op za terdag wilien dagjesmensen weten welke toeristische at tracties ze kunnen bezoeken, maar in het verleden was op die dag de VVV gesloten. Het college heeft besloten daar verandering in te brengen. Tijdens de proefperiode, die op zaterdag 9 april begint en 20 weken duurt, is het VW-kan toor in de Koningshoek op za terdag geopend van tien uur 's morgens tot een uur 's mid dags. Hierdoor kan de toeris tenvereniging ook mee gaan doen aan de voorverkoop van sportevenementen en popcon certen, die in de regel op za terdag worden gehouden. Vlaardingen - Een antwoord brief aan een bewoonster van de Muwi-1 leidde gisteravond tot een ruzietje tussen wethou der Bas Goudriaan en Don Ro- drigues van D'66, De mevrouw vroeg zich af of de kerngroep Muwi de bevolking wel verte genwoordigt en het college antwoordde dat zij zich dat ook weieens afvroeg. Daar heeft de gemeente niet over te oordelen", zei Rodri- gues fel. Remi Poppe (SP) vond de gewraakte zin 'onztn- nig'. Wij kunnen ons allemaal wel iets afvragen. Ik vraag mij ook weieens af of de gemeen teraad de bewoners vertegen woordigt." Omdat de andere partijen zich daar niet druk over konden maken, bleef de brief ongewijzigd Rotterdams Nieuwsblad woensdag KW 16 februari 1983 Schiedam' In het Passa ge-theater in Schiedam worden vrijdag 18 februa ri de nationale kampioen schappen full-contact ka- rakte gehouden. De kam pioenen gaan begin vol gend jaar naar Japan, waar in Tokio de wereld kampioenschappen wor den afgewerkt. Tijdens de Nederlandse titelstrijd zal de Nederlandse Karate Associatie verschillende demonstraties verzorgen. De nationale karateka Loek Hollander (zevende dan) zal zijn krachten meten met een stapel ijsblokken en een van zijn vrouwelijke leerlingen zal laten zien hoe ze lastige aan vallers van het lijf houdt. De titelgevechten in het licht- midden-, en zwaargewicht, de hoofdbestanddelen van het programma, zijn dit jaar extra belangrijk. Ten eerste omdat er voor de winnaars een ticket klaar ligt voor Japan en ten tweede omdat het niet on denkbeeldig is dat in het land van de rijzende zon voor het eerst een niet-Japanner een wereldtitel voor zich opeist. „Het zal er om hangen," voor spelt Loek Hollander, in Euro pa de meest ervaren karatele- raar. „De andere landen heb ben Japan de afgelopen jaren behoorlijk ingehaald. Net zoals dal destijds met het judo is ge beurd. Het zou me niets verba zen ais de Japanners de abso lute hegemonie kwijtraken. Ook in Nederland lopen een paar uitstekende jongens rond. Een Eric Costancia bijvoor beeld, die enorme vorderingen heeft gemaakt." Het full-contact karate wint in Nederland aan populariteit. Vooral vrouwen bekwamen zich er steeds meer in. Loek Hollander: „Vroeger vonden ze judo of karate met vrouwér lijk, tegenwoordig denken^ ze aan hun eigen veiligheid. Nog steeds bestaan er echter vee] misverstanden ten aanzien van het kyokushin-karate, zo* als het full-contact karate offi; cieel heet. Daarom ook hebben we tijdens de kampioeschapj pen demonstraties ingelast: Wat wij doen is echt vechten! Het is net ais bij zwemmen: Dat kun je ook alleen maar le ren door te zwemmen en niet door er over te praten en te doen alsof." De wedstrijden in het Passagej theater starten om 19 30 uur en de kaarten kosten tussen dê 10 en de twintig gulden. Maasland Ook mede- koploper IJsselvogels heeft ODO's indrukwek kende greep naar de macht niet kunnen stui ten. Dankzij een royale overwinning in het onder linge treffen, is ODO al leen aan de leiding geko men. Met nog drie wed strijden te spelen en twee punten voorsprong staat ODO al vrijwel met één been in de eerste klas. In drie seizoenen tijd is ODO dan opgerukt van derde klasser tot de hoogst spe lende club in de gehele regio. Niet alleen in de micro-compe titie presteert ODO opvallend, maar zeker ook op het veld. Daar gaat het zelfs nog beter dan in de zaal, want ODO boekte tot dusver slechts lou ter overwinningen. De Maas- ianders hervatten in maart dan ook de veldcompetitie met drie punten voorsprong op de concurrentie. Ook hier ram melt ODO derhalve nadrukke lijk aan de poort van de eerste klasse. In de micro-competitie heeft ODO nog drie klippen te om zeilen, eer de vlag in top kwam. Die tegenstanders zijn achtereenvolgens ADO, Ons Eiland en KOAG. ..We zijn er nog niet", aldus trainer-coach Rolf Latuperisa, die deze week voor een wintersportvakantie m Zwitserland verblijft. „Het zijn drie lastige tegenstanders, die de punten zelf ook nog kunnen gebruiken. We hebben echter mee, dat onze concur rentie nog tegen elkaar moet spelen". Dankzij het onderlinge pun tenverlies van de belagers staat ODO ook bovenaan. Met zestien punten uit elf wedstrij den hebben de Maaslanders immers zelf ook al zes verlies- punten, veroorzaakt door vier gelijke spelen en één neder laag. Om niet afhankelijk van anderen te zijn, heeft ODO uit de resterende drie wedstrijden nog vijf punten nodig. „Het kampioenschap leeft", al dus Rolf Latuperisa. die voor de belangrijke wedstrijd tegen ADO een dag eerder uit Zwit serland terugkomt. „Ik zou pas zaterdag vertrekken en dan te laat aankomen voor die wed strijd. Gezien de grote belan gen kan ik het moreel niet maken er niet bij te zijn, zodat ik dan ook vrijdag al terug kom". Tol dusver was de Zoctcr- meerse oefen meester nooit langer dan drie jaar bij één vereniging. „Maar hier bij ODO heb ik heel bewust voor een vierde seizoen gekozen. Ik ben drie jaar geleden aan de opbouw van het team begon nen, en dat werk wil ik graag afmaken". Dat werk gaat bij Latuperisa verder dan het van de derde naar dc eerste klasse brengen. „Ik ken die afdeling goed cn denk dat we ons er zeker ui kunnen handhaven. Als we zo spelen als tegen IJsselvogels. dan is de eerste klas voor ons geen probleem". Promoveert ODO inderdaad, dan kan er op eerste klas-niveau wellicht in eigen gemeente worden ge speeld. Want volgens een voorzichtige prognose krijgt Maasland eind 1984 dan toch zijn sporthal. In afwachting van de promotie van het eerste achttal, is het eerste succes voor ODO al bi rij nen. Met overtuiging legde het tweede team al beslag op het kampioenschap „Nu het eer ste nog", overdenkt Latuperi sa. „De sfeer ervoor is goed, ze knokken er hard voor Ik ge niet hier nog van iedere trair ning" j Latuperisa ziet een promotie ook als een waardering aan het publiek. Want de grotè Maaslandsc aanhang, ook bij IJsselvogels m Moordrecht weer, geniet bij de tegenstanj- ders inmiddels een zekere faam. „Het publiek is een grol- te steun voor ons", aldus de trainer. „Dat mag best wel eens worden gezegd. Men staat mentaal achter de ploeg". Schoonhoven Maasland er De Lange heeft zich geplaatst voor de gewestelijke titelstrijd eerste klas Jibre klem biljart, die van 25 tot en met 27 febru ari in biljartcentrum Kersber gen in Gouda wordt gehouden. De Lange, ontmoet tn Gouda de volgende tegenstanders: Pruyssers (Ba rend recht). Hoek (Alphen aan de Rijn). Pol (Bergambacht). Twigt (Gouda), Boot (Delft), Hogervorst ("s- Gravenzande) en Rijnhoud (Dordrecht). Vrijdag 25 februari beginnen de wedstrijden om 19 00 uur zaterdag en zondag wordt om 13.00 uur begonnen i Rolf Latuperisa: „Publiek is een grote steun voor ons." Schiedam In verband met hel 75-jarig jubileum heeft de jubi leumcommissie van de omni-verenigmg Schiedam een uitge breid programma samengesteld. De festiviteiten gaan op zater dag 26 februari van start met een prestatieloop en worden op zondag 11 september afgesloten met een toernooi voor de honk en sotftbalafdeling. De jubileumprestatieloop voert de deelnemers op 26 februari door sportpark Harga. Er kan gestart worden over vier afstan den. Om 11.00 uur gaat de mini-loop over anderhalve kilometer van start. Een half uur later, half twaalf, is het de beurt aan diegenen die vier kilometer afleggen en weer een half uurt la ter. twaalf uur, gaat de loop over acht kilometer van start. Om 13.00 uur begint een heel bijzondere tocht. Gelopen wordt dan de 10 Engelse mijlen, een afstand van ruim 16 kilometer. Het parcours gaat niet alleen dooi Harga, maar ook door het Beatrix- park. Het startschot voor de loop zal worden gelost door burge meester John te Loo. De inschrijving kost ƒ2,50, ƒ4,- en ƒ5,-. Gestart wordt er vanaf het clubgebouw van de jubilerende vereniging. Voor informatie kan men terecht bij T, Dirks: 010-741291 en N, van Huet: 010- 266697. Vlaardingen Gertie Baas blijft hel volgende seizoen toch de selectie van DVO '32 trainen. En kele weken geleden werd bekend dat de oefen mees ter. die vorig jaar met DVO '32 kampioen werd. de Vlaardingse vereniging aan het einde van het sei zoen zou verlaten. Na een extra gesprek met Gertie Baas zelf en op aandringen van de voltallige selectie- groep. heeft het bestuur nu besloten om het lopen de contract met nog een jaar te verlengen. Maassluis Linda Hollcman presteerde het om tijdens een onderlinge spnngwedstrijd -n manege 'De Middenhof de eerste plaats te veroveren. De Naaldwijkse kwam in de ru briek tot 60 centimeter op het paard Silvia als beste uit dc bus. Aan de wedstrijden in Maassluis werd deelgenomen door ruitersport vereniging Hoek van Halland, paardes- porivereniging 'Lickebaert' uit Maassluis en manege 'De Hoe ve' uit Naaldwijk. De uitslagen: Tot 60 centime ter: 1 Linda Holleman op Sil via, 2 Natasja van der Endc op Rico, 3 Jully Legriep op Kya- na. Tot 80 centimeter: 1 EU\ Gieselbach op Maarten, 2 Aad Spruit op Noran, 3 Paul Veld hoen op Dior: Tot 100 centime ter: 1 Rob van der Voort op Mc. Cloud, 2 Anita van Oosten op Alex en Ton van der Voort op James. Na de springwedstrijd werd fer een puissance verreden, waar in Ton van der Voort zich de sterkste rijder toonde. Hij won daarmee de wissel-bokaal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3