Eierlijfjes leuker dan 't Heilig Woud van Zeus AGENDA dice ERVAREN HYDRAULIKUS M/V V angrail in Teerstoof WIE I MOM ID 1S63 RW liHl Infill ryryv wassenaar/ Paul van Vliet tweemaal in de stadsgehoorzaal Harmonie draait 'De afstand' Joke Bruis en Mounties in Blijspel Puntsgewijs VOSKAMP AGROPROJECTEN B.V. a. SITE MANAGER b. LOODGIETER c. CAMP-MANAGER B.V. ervaren inkoper M/V ITREC B.V. VJVj rombouts (HTS nivo) 4 O Rotterdams Nieuwsblad UlfATEuUlf CE Vlaardingen Cabaretier Paul van Vltet treedt volgende week op in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen Op donder dag 24 en vrijdag 25 februari geeft hij twee voorstellingen waarin onder andere de ginds uit hei Van Rappard-reser vaat en Bram weer voorkomen. Van Vliet speelt verder een wilde fantasie over zijn eigen dood en begrafenis, bekijkt de HUtermannen en Brugsma's thuis aan de keukentafel en be zingt zijn eigen gedachten en gevoelsleven De twee voor stellingen beginnen om 20 15 uur De kaartverkoop is vandaag begonnen De kassa is geopend van 10.00 tot 14.00 uur. Vlaardingen In de Harmonie in Vlaardingen wordt van avond om 20 30 uur de film 'De Afstand' van Hans Klap en Pieter Jan Brugge vertoond. De uit 1981 stammende film vertelt van de 23-jarige Luuk van Oorschot, die als beman ningslid van een containerschip van Port Said via Genua naar Engeland vaart. In Egypte krijgt hij van zijn ouders een pakketje super 8-fiJms, waarom hij heeft gevraagd, om dat zijn jeugdvriend Tonme is overleden. Aan de hand van de filmpjes krijgt hij een beter zicht op Tonme en zijn jeugd. Hij komt tot de conclusie, dat hij zijn gevoelens nooit durfde te uiten en zich achter de camera verborg. Hij is van 2iehzelf geschrokken en gaat in Engeland van boord. De film wordt slechts een maal vertoond Schiedam Piet Bamber ger!. René van Vooren en Joke Bruis treden dinsdag 22 februari op in het passa getheater in Schiedam met de klucht 'Drie in de pan'. Het stuk is van de hand van André Roussin en wordt ge bracht in een bewerking van Walter van de Kamp De decors zijn van ontwer per Chiel de Mey. In het stuk hebben Piet en Joke in een nationale tele- visiequizz de hoofdprijs ge wonnen en krijgen een bootreis naar zonovergoten eilanden. Hun vakantie lijdt zowel letterlijk als figuur lijk schipbreuk. Ze spoelen dan aan op een onbekend tropisch eiland De voorstelling begint om 20.15 uur. In het theatercafé van Pas sage treedt donderdagavond vanaf 20 30 de Big Band van Cees Matla op. Schiedam De cabaretgroep Vangrail, die enkele jaren ge leden veelbelovend startte, treedt vrijdag en zaterdag op m Theater De Teerstoof in Schiedam Vangrail trekt nu al weer twee seizoenen met het programma door Nederland Het is het verhaal van onderwijzer Hans Wiggers uit Etten- Leur, die samenwoont met Lilian van Workum. De twee gaan uit elkaar, maar vinden elkaar dankzij een oude dame weer op het station in Etten-Leur Vangrail bestaat uit Cees Rutgers, Ruth Walters en Georget te Rimathé-Reyewski. De voorstelling begint om 21 00 uur 's Middags treedt het poppentheater Lucas Goudzwaard op met het programma 'Verboden te niezen'. Goudzwaard trad al eerder in De Teerstoof op met dit programma. Het begint om half drie en is bestemd voor kinderen in de leeftijd van vijf tot tien jaar. Eier- vrouwtjes snoepen een ijsje, Pauia Mosmans weet de mannen aan het lachen te maken. In het OJC Coco aan de Lange Boonenstraat m Maassluis wordt morgen een groepenpresentatie ge houden. Op deze avond treden de groepen Anly Teeze uit Vlaardingen La ther uit Naaldwijk en Am biguous uit Maassluis op. De avond begmt om 20.00 uur. De Belgische pianist Carl Verbraeken geeft zondag middag een concert in het Visserij museum aan de Westhavenkade in Vlaar dingen. Verbraeken speelt muziek uit de periode I860 tot en met 1914. Het con cert begint om 15.00 uur. Organist Addie de Jong geeft morgenmiddag een orgelconcert m de aula van hot Stedelijk Museum in Schiedam. Hij brengt achttiende eeuwse compo sities ten gehore. Het con cert begint om 15.00 uur. Het nationale sleepvaart- museum aan de Hoogstraat in Maassluis is van maandag 21 februari tot vrijdag 18 maart gesloten De pionier van het elec tron ische orgel, Bernard Drukker geeft woensdag 23 februari een concert in de Koningshof in Maas sluis. Op deze avond tre den ook het dameskoor 'Scherzando Maassluis', de tenor Daan Bouman, de sopraan Jill van den Doel op. De avond begint om 20.00 uur. Het behoorde twee jaar gele den inderdaad tot de opzet van de galerie in het huidige Schielandziekenhuis, dat er ook plaats moest zijn voor niet-kunsienaars, of ama teurs, of gewoon verzame laars van allerhande materia len. Wie dus zo onderhand gewend was aan de vrij kwa litatieve tentoonstellingen in het Sehiedamse hospitaal, moet daar nog maar eens aan denken. Het is deze keer met zoveel bijzonders, wat er m de lange ziekenhuisgang hangt. De schilderijen van Hanme Bouman (64) hebben te veei van simpele vrijetijds- expressie m zich. zijn zelfs iets onder het gemiddelde ni veau van de thuisschilder, en dat komt voornamelijk door dal de schilderes wei rug moeite heeft gedaan het we zen van haar onderwerpen te doorgronden. Eigenlijk maakt de expositie, die deze week geopend werd, een be trekkelijk luie indruk. Hup, een mooi landschapje en we maken het wei even na dat heeft het een beetje in zich Daar verhelpen de titels weinig aan De schildertech niek van Hannic Bouman is vrij rommelig, zelfs dc sulle- door Kor Kegel vens zijn te druk Het is geen stijl, waarmee titels zoals 'Heilig Woud van Zeus' ge paard moeten gaan. Daar ste! ik mij een geheel andere sfeer bij voor. Hanme Bouman heeft veel gereisd, dat laat ze graag merken. Vooral het schilde ren van bootjes is kennelijk favoriet. Maar er spréékt mets uit Of het nu gaat om de mistra uit de Peloponne sus, of het Noordplein in Rot terdam, dat zij ook geschil derd heeft, of om dode vogels boven een enveloppe uil de USA, de schilderijen vertel len geen verhaal en hebben als materieel feit te weinig in zich om zonder verhaal te kunnen Vogelkopjes Het keramiek in de hal van het ziekenhuis aan de Stad houderslaan is wei aardig om te zien Paula Mosmans (ko mende week wordt zij 37) heeft een humoristische stijl ontwikkeld om gedaanten vorm te geven Alle wezen tjes hebben een eierlijf, er steken vogelkopjes boven uit, en allerlei menselijke ge woonten worden spottend uitgebeeld, zoals muziek ma ken en kwebbelen onder het genot van een ijsje, juist die eenvoudige, alledaagse om standigheden zijn het die de kwalificatie 'leuk' rechtvaar digen, maar meer ook niet Het 2ijn knusse neerzetdinge- De Nijmeegse groep Me- kanik Kommando treedt vanavond om 20.30 uur op in De Harmonie in Vlaar dingen. De groep maakt vreemde electronische muziek en heeft sinds haar ontstaan een 12 mch single en twee lp's gemaakt. Bij hun muziek domineert geen stem of instrument In het voorprogramma treedt Das Wesen op. De organist van de til Bavokerk van Haarlem, Klaas Bolt, concerteert vanavond op het orgel van de Grote Kerk ut Vlaar dingen Hij speelt werken van Pa c hel bel, Boy vin. Bach en Lefébure-Wely Het concert begin om 20 00 uur. De Rotterdamse new wavegrocp Big-E-Dance treedt vanavond op in het OJC Summerslreet in Vlaardingen Het concert begmt om 2J 30 uur Zon dagavond wordt een speel film vertoond, die gaat over de strijd tussen een groep motorduivels en de politie. De filmvoorstelling start om 15.00 uur. De Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt woensdag 23 februari een bijeenkomst m gebouw De Ark m Maassluis De heer Braven broer houdt dan een lezing over het Zweedse eiland Oland m de Oostzee. Het eiland is bekend om zijn speciale vegetatie en zijn bossen Overal op het Zweedse eiland zijn fossielen te vin den. De avond begint om 20.00 uur. De mistra uit de Pelopon nesus geeft niet zo goed de sfeer weer, zoals honderd anderen dan Hannie Bou man die zullen voelen. tjes. zonder pretentie. Van de neiging om er symboliek m te zien zou de maakster zelf, denk ik, alleen maar schrik ken Daarom moeten femi nisten maar niet zo zwaar til len aan de zeer oubollig uit gebeelde vrouwen typetjes die bijna kakelend van wellust hun theekransje vormen De tentoonstelling duurt tot 14 maart. Vrijdag 18 februari Horpleintheater: 20 15. 'Maude Mix en Hannah Mae, een apart stel buren' regie Nancy Gabor. met Irta van Faassen en'Yoka Berretty Piccolo theater: ?0 30 Gruppo Theatrale Da- no D'Amhzmi mei "Tutti non ci sono (Allen njn er niet)" van de Italiaanse acteur/auteur.'regisseur Dano D'Am- brosi Theater Zuid plein: 2030 De Voorziening speelt "Terug naar stee van René Verheezen, regie Leo Hoogenboom met Marjan Vloei gra ven. Martin de Smei, Felix Troeh Joop Wntermans, Ad SMoyons. Josja Hamann en Ralph Wolfs Dc Lanta ren: 20 30 Onafhankelijk Toneel pre senteert Maatschappij Discorilia in "An ideal husband" De Doelen: 20 15 Schubertiriade 82/83. ism de NOS, Liederquartet, met Roberta Alexan der. sopraan, Carolyn Watkinson, alt. Hein Meen», tenor, Robert Hol!, bas, Gérard van Blerk. piano Luxorlhea- ter. 20 15 'Fien' musical over hel le ven van Fien de la Mar, met Jasperi- na de Jong. Gerard Cox. Willy van Heesvetde, Rients Gratema. Loekie Knol. Rema Boelens e a Theater Zuidplein: 20 15 Seth Gaaiktma met zijn nieuwe proramma 'Het laatste zaaltje met gezond verstand', muzika le begeleiding Bob Zimmerman en Jan Blok J.C. Arena: 2100 Klaus Schulze Harbour Jazzclub: 2130 Birdland Qumtet (met oa Aart Gi- soif) Grote Kerk: Vlaardingen. 20 00 Orgelconcert door Kl^as- Bolt J.C. De Singel: Dr Kuiperstraat 3. Ridderkerk, 2200 Kiem OrkesCtNe- derlandstafig) Theater de Teer stoof: Schiedam, 2100 Cabaret Vangrail met 'Ach, laat rmj toch met sterven op het station van Etten- Leur' Stadsgehoorzaal: Vlaardin gen, 20 15 Sieto en Marijke Hoving met hun programma 'En toch geen Eaintjk' Theatercafé De Schouw- urg: 2300 Videoprogramma Gale rie de portreis van Marie André 23 30 Margreet Dotman (Paul Hae- nen) praat en zingt Folkhouse Ma trix: 21 00 Dramatische expressie/k- reatief spel Improvisaties rond hel thema 'Luisteren', o 1 v Bertie^ van Gerwen (drama-docente) Galerie W. Pieterse In Poezie: 20 30 Drentse avond met Marga Kool en Peter v d Velden, poezie, Lianne Abeln en Hans Keuper, zang Zaterdag 19 februari Hofplein theater: 20 15 "Maude Mix en Hannah Mae. een apart stel buren" regie Nancy Gabor met Ina van Faassen en Yoka Berrttty Piccolo- theater 21) 30 Gruppo Theatrale Da no D'Ambrosi met "Tutti non ci sono (Allen zijn er meO* van de Italiaanse at leur/auteur/regisseur Darm D'Am brosi Theater Zuidplein; 20 30 De Voorziening speelt Terug naar stee' van René Verheezen, regie Leo Hoogenboom, met Matjan Vloetgra- ven. Martin de Smet. Felix Troth. Joop Wutermans. Ad Noyons. Josja Hamann cn Ralph Wolfs De Lanta ren: 20 30 Onafhankelijk Toneel pre senteert Maatschappij Discord ia in 'An ideal husband' J.C. Arena: 21 00 Herman Brood Bertus Bor ders Het Berenei: 22 00 Solo-optre den van dc acteur Paul van Soest Theatercafé De Schouwburg: 23 00 Videoprogramma Galerie de portrets van Marie André 23 30 Margrcet Dolman (Paul Haenen) praat en zingt De Doelen: 14 30 Ana-Maria Vera, piano werken van Chopin, Mendelssohn en Debussy Theater Zuidplein: 20 15 'Als er liefde be staat' Een dynamische show geba seerd op chansons, poezie en songs, vertaald door Ernst van Aliena Met medewerking van Gerric van der Klei. Thijs van Leer en Henk van Ulsen Oude Kerk: Delfshave», 20 15 Pelgrimsconccrt. Concerto Rot terdam. dirigent Hcmz Fnesen, solis ten Raymond Delnoye en Jo Hagen, fluit, Gerard Hettema, viool. Werken var» Mozart, Gcmmuni, Sibelius, Stravinsky cn Bach Harbour Jazz club: 213D Andor's Jazzband Old Dutch: 19 30 diner-dansant met Rob Agerboek Trio Folkhouse Matrix: 2130 Bert Haasjes, Peier Urwm en Bod Diehl met Engelse ballades Theater de Teerstoof: Schiedam, 14 30 Poppentheater Lucas Gouds waard met 'Verboden te niezen' (5-10 jaar) 2100 Cabaret Vangrail met 'Ach, laat mij toch niet sterven op het station van Etten-Leur' Poppenthe ater Belle Psss: 14 30 'Timpe en lic toren bouwerijen' (vanaf zes jaar) Bioscopen Alhambra I: Trail of the pink pan ther' (26) du t/m zond 130-4 00 en 7 00 Alhambra 2; 'Fame' (al) dag 2 30-6 45 en 9 30 u Calypso 1: 'ET (al) dag 2 00-7 00 en 9 45 u Calypso 2: "Firefox' (12) dag I 45-6 45 en 0 30 u Calypso 3: 'Raiders of the lost ark' (12) dag 2 00-7 00 en 9 45 u Cen traal: 'Dc babysitter gaat er voor lig gen' (18) dag 12 30- 215-4 00-5 45- 7 30 en 9 15 u Cineac (Beurs): "Evil death' (IC) dag 200-7 00 en 9 30 u Cineac (Bijenkorf): The New York ripper' (16) dag 2 00 u, do zond cn di 7 00 en 9 30 u Cinerama 1: 'An nie' {.iidag 1 30-6 45 en 9 30 u Cine rama 2: 'Firefox' (12) dag 1 30-645 en 9 30 u Cinerama 3: 'ET(al) dag 2 15-7 00 en 9 30 u Cinerama 4: 'De wereld volgens Garp' (12) dag 1 45- 7 00 en 9 30 u Cinerama 5: 'Les uns les autres' (al) dag 8 00 u Corso: "Aas der azen' (16) dag 2 00-7 00 en 9 30 u Kriterion: 'Close encounters of the third kind' (al) dag 7 00 en 9 30 u ma alleen 8 00 u Lumierc 1: "De zwarte ruiter' (16) do t/m zond 2 00- 4 30-7 00 en 9 30 u Lumierc 2: 'Fire fox' (12) do t/m zond 2 00-4 30-7 00 en 930 u Lumiere 3: 'Het kleinste bordeel in Texas' (16) do t/m zond 4.15-6 45 en 9 15 u Lumierc 4: 'Lc Choc' (16) dag 145-6 45 en 9 15 u .Metro 1: 'De wraak der Barbaren' (16) dag 2 00-700 en 9 30 u, ina en woe avond Bingo Metro 2: 'Porkey's pikante pretpark' (16) dag 700 en 30 u Rex: 'Porno-Lekkerhind in Zweden' (18) dag van 1000 u s'mor- gens (ot 24 00 s'nachts Thalia: 'Als je begrijpt wat ik bedoel(al) du t/m zend 2 00-4 30-700 en 930 u 't Ven* ster-1: 'Indentifieauone di una don- n-" (16) dag. 1930 en 2200 u. ma ge sloten 't Venster-2; Trezumi' <16) dag 2000 en 2230 u. ma gesloten 't Venstcr-3: 'Het veld van eer' (16) dug 19 30 en 22 00 u. nu gesloten De Lantaren: 'Het afscheid'(16) dug 20 00 en 22 30 u, ma gesloten Nacht- voorstellingen (16) Alhambra 1: 'C'Eravdino lanto amati* Zat 0015 u Alhambra 2: 'Felhm's La Strda' zal 00 15 u Calypso 1: 'Sex in de bajes (18) vrij en zat 00 15 u Calypso 2, 'Firefox' vrij en zat 00 15 u Calyp so 3: "Chcech and Cheng's nice dre ams' vrij en zat 0015 u Cineac Beurs: 'Dc gele tempel honden' zat 00 15 u Lumiere 1: 'Alien' vrij cn zat 24 00 u Lumiere 2: 'Sexerella' vrij en zat 24 00 u Lumiere 3: The Octagon* vrij en zat 21 00 u Metro- 1: 'The Cab torman dolls' vrij cn zat 24 00 u *t Venater-I: 'De smaak van water' vrij en zal 00 15 u_ *t Ven ster-2: 'L' Empire des sens' vrij en /at 00 30 u 't Venster-3: Themroc vry en zat 00 15 uur Dc Lantaren' 'De jonge Torless' vrij en zat 0030u 's-Gravenzande Wegens ullbrelding van ome werkzaamheden in het Mid den-Oosten, waar wij ons bezig houden met het „turnkey" bouwen van land- en tuin bouwprojecten, hebben wij beboette aan de volgende medewerkers In Saoedl Arabié: Ir» samenwerking met de projectleider het technisch uitvoeren van een „poullry"- project. Leiding geven aan een 100-taJ buitenlandse en een kleine groep Nederlandse werknemers. Opleiding: Minimaal MTS-niveau. goed kunnen organiseren en goed Engels kunnen spreken. Leeftijd rond de 35 jaar en bij voorkeur ervaring met systeembouw van staal/- aluminium in het Midden-Oosten Zelfstandig kunnen werken en leiding kunnen geven aan een kleine groep buiten landse werknemers. Opleiding: MTS-niveau en GAWALO-opleiding. Redelijke beheersing van de Engelse taal. Leeftijd bij voorkeur niet ouder dan 30 jaar. Voor het organiseren en doen uitvoeren van de dagelijkse gang van 2aken in een „camp" in Saoedi-Arabië w.o. catering, sociale begeleiding en con tad en met Saoe- dische overheidsinstanties. Vereisten: een sterke persoonlijkheid met een opleiding hotelvakschool en/of erva ring in een leidinggevende functie in het hotelwezen, alsmede een sociaal pedagogische opleiding en/of achtergrond. Bekendheid met de Saoedie- Arabische wetgeving en voorschriften. Arabisch spreken Is een pré. Goede beheersing van de Engelse taal in woord en geschrift. Leeftijd bij voorkeur tot 40 jaar. Con tract duur circa 1 1/2 jaar. Alle uit te zenden werknemers zal een speciale arbeidsovereenkomst worden aange boden mei goede sociale waarborgen op basis van „bachelor". Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan ons adres: Postbus 143, 2690 AC 's-Crave/ttand* ITREC B.V. vraagt voor haar exportafdeling C.V. en A.C. apparatuur een Gedegen kennis van de Engelse taal noodzake lijk. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Linschotenstraat 35b 3044 AV ROTTERDAM WASSENAAR/ROMBOUTS makelaars o.g. heeft op de Westvest 85 te Schiedam een ge zellig nestje voor tortelduifjes nabij het centrum van Schiedam met uitzicht over de Nieuwe Ha ven. Ind.: woonkamer met open keuken en plavuizen vloer, woonkamer heeft via een schuifpui ver binding met zonneterras afm. 4.92x2.25 (zuid westen). Verder is aanwezig slaapkamer, bad kamer met ligbad en vaste wastafel, hal, toilet, stookruimte (eigen c.v.-unit) in onderbouw afge sloten parkeergarage en berging. Koopsom 89.500.-k.k. Voor inl.: MAKé^AARS ÖGZ VERZEKERINGEN Vasteland 92 Ie Rotterdam tel.: 010-132506 voor's i vonds en in het week end 01846-3858 Stork Plastics Machinery B. V is een zelfstandige werkmaatschappij van het Vmf-Stork con cern. Wij ontwikketen, produceren en verkopen spuitgietmachmes voor de kunststofverwer- kende industrie in binnen- en buitenland. Vanwege de succesvolle ontwikkelingen in ons bedrijf dient de groep Hydraufiek van de afdeling Engineering op korte termijn te worden uitgebreid met een U gaat na een in werkperiode optre den ais plaatsvervangend groepsleider, die o.a. de volgende taken vervult: het voortdurend verder ontwikke ien van het hydraulisch systeem, met gebruikmaking van proportio- naal en digitaal technieken. het verstrekken van informatie aan de verkoop- en service-afdeling over toegepaste systemen. het geven van opleidingen en hou den van lezingen. het opstellen en uitvoeren van meetprogramma's en het rapporte ren hierover. U bent een energieke en enthousi aste HTS-ingenieur met een gede gen vooropleiding, gevoel voor de praktijk en: een grondige basiskennis van hydraulische systemen. •een goede bekendheid omtrent verkrijgbare hydraulische kompo- nenten. kennis van Duits. Engels en bij voorkeur ook Frans voor het kor- rekt onderhouden van internationa le kontakten met klanten en leve ranciers. Uw leeftijd ligt tussen de 25 en 35 jaar, uw standplaats wordt Hengelo. Inlichtingen over deze funktie wor den u gaarne verstrekt door de heer A.J.Ganzeman, manager Engi neering, tel. 074-454321, toestel 2331. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de heer A.Tiehuis, af deling Personeelszaken, Stork Plastics Machinery B.V., Postbus 195, 7550 AD Hengelo. Stork Plastics Machinery B.V. m

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2