10 SPORT ROTTERDAM Karistad imponeert Verheyen tevreden Nieuw Rubroek prolongeert kadertitel 47/2 AGENDA Korfbalteam niet echt 'los' van de Belgen Bessems vijfde Enerverend slot bridge- toernooi «feil Korfbalselectie-commissie afgetreden Bel voor informatie over de adverteermogelijkheden inde Anto-Special'83, die vrijdag 11 maart bij deze krant verschijnt, Cor van der Velden, telefoon 010-144.144, toestel 163 Rotterdams Nieuwsblad maandag 7 maart 1983 RW Inzeil Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, werd geen wereldrecord gebroken dit weekeinde tijdens de internatio nale wedstrijden om de Gouden Schaats. Al kwam de Noor Geir Karlstad, vorig jaar nog wereldkampioen junioren, er wel tweemaal heel dichtbij. Op de eerste dag reed hij over- 1 tuigend naar een nieuw baanrecord op de vijf kilometer in 6.57.35 en gisteren toonde hij opnieuw dat hij een superta lent is in het stayerwerk: de tien kilometer ging in 1L26.4I. .y'Toch was het niet Karlstad die Gouden Schaats ontving, - maar zijn landgenoot Björn --Nyland, die net iets meer all- rounder bleek. Door ook al "een schitterende tien kilome- ,>-ter (14.39.72) bleef Nyland 1-vbor op wereldkampioen Ralf -"'Falls Larsen, die na drie af- Vlsianden leidde, maar ander- '''maal onderstreepte dat zijn - --tien kilometer verbetering bê- ---hoeft. -:'De vijf kilometer was een ver- haal apart. Door de felle 2on was de baan aan dweilen toe - dan na de geplande acht pa- ren. De bochten waren na zes ritten totaal uitgetrapt en toen hadden Schahj. Vergeer en - Kramer zich al stukgebeten op een echt scherpe tijd. De Ne- - derlander Ab Kroos, nu trai ner bij de Westduitsers, onder kende de ijsprobJemen en drong aan op een dweil pauze na het zesde paar. Krook kreeg zijn zin en hielp zijn pu pil Scharf, die direct na hot dweilen startte aan een per- ..soonlijk record, 7.15.12. Toen ~~er regelmatig werd gedweild en de duisternis met windstilte gepaard ging reed Karlstad .dus een magistrale vijf kilome- ter. Voor Nyland en Tveter. ;""_£en complete Noorse aangele genheid leek het ook de twee- i' 'de dag te worden, maar tijdens ■"'^een serieuze aanval op het baanrecord op de 1500 meter "".'bewees Frits Schalij met .1.56.60 dat hij na een minder "V seizoen toch blijft meetellen. Schalij viel ook op met een persoonlijk record op de 10 ki lometer, 14.49.36. een verbete ring van bijna lö seconden ten opzichte van zijn oude tijd. Dat was goed voor de derde plaats in het eindklassement. Sarajevo Ook het laat ste titeltoemooi op schaatsgebied in het sei zoen 1982/83 is beheerst door schaatsers en schaatsters uit de Oost bloklanden. Tijdens de wereldkampioenschap pen voor junioren op de Olympische piste in Sa rajevo prolongeerde de Oostduitse Angela Stahnke haar titel bij de meisjes en zegevierde Andrej Bobrov bij de jongens. De Nederlandse afvaar diging kwam redelijk voor de dag. In grid Ha- ringa eindigde als zesde roet een persoonlijk re cord op de 1000 meter (1.26,51). Bij de jongens was Henk Groen met de zelfde plaats de beste Nederlander. Vorig jaar kwam hij niet verder dan de vijftiende positie. Henry Kraayenbos werd achtste. Kraayenbos, was de enige Nederlan der, die het erepodium haalde. Op de drie kilo meter reed hij met 4.20,07 een persoonlijk record en dat was tevens snel genoeg voor de der de plaats. Coach Eddy Verheyen was content met de ver richtingen. „Van te voren wist ik niet wat wij hier konden verwachten. Een dergelijk resultaat heb ben wij in jaren niet ge had en ik ben dan ook zeer tevreden. Met het oog op de toekomst wil ik de trainingsprogram mering gaan aanpassen. Ik wil langer doortrai- nen op het land. De koi4- te afstanden zullen meer aandacht krijgen. Daar hebben wij veel punten laten liggen". -*!"Scheveningen Het tweede Hoechst internationaal brïdge- - toernooi in het Scheveningse Kurhaus is na een tumultueu ze slotfase geéindigd in een ""'overwinning voor de Italiaan- "se sterren Georgio Belladonna, Benito Garozzo, Arthuro Fran- Tco en Dano de Falco. Nadat ^voor bet begin van de laatste van de zeven finaleronden enorme discussies waren ont staan welke teams tegen el kaar moesten uitkomen, kon den de laatste acht spellen be ginnen. Frankrijk (Delmouly-Roudi- nesco en Meyer-Le Royer) en Italië, die met een onderling verschil van één punt In Frans voordeel de laatste ronde in- gingen, ontmoetten hierin uit- eindelijk respectievelijk het Nederlandse team en het Bra- /".bantse team-Van Besouw. Ita lië won met 12-8, de Franse '"met 11-9, resultaat: een tie (104 punten uit 140). De veel ge- V plaagde wedstrijdleiding was opnieuw in moeilijkheden. De - onderlinge wedstrijd was door de Fransen gewonnen, maar uiteindelijk besliste de toer- riooidirectïe dat Italië met een ''groter aantal weerstandspun- ten (punten, toegekend con form de sterkte van de ont moete tegenstanders) toch de winnaar was. Derde werd het - team-Ehrbecker (Pollé-De Vrij, Kingma-Niemeijer). vier de het team-Van Otten-Rebat- tu met Jourdain-Alder en vijf de het Nederlandse team- Kreijns-Vergoed met Maas- ^Roosnek. Het Poolse nationale team. dat #zich verrassc-nd niet voor de T-A-finale had kunnen kwalifi ceren. won de B-finale mei "pvermaeht. Het drietal van Nieuw Rubroek dat in het gelijknamige biljartcentrum de nationale kadertitel prolongeerde. Van links Aad Koorevaar, Hans Vultink en Wim Maarsman. Rotterdam In een bijzonder spannende finale, waarin de beslissing pas in de laatste partij viel, heeft de hoofd macht van Nieuw Rubroek de eeuwige rivaal uit Ensche de, Stella Artois, met 4-2 verslagen. Daarmee legde de Rotterdamse formatie voor de tweede achtereenvolgende maal beslag op de nationale titel voor teams in de anker kader 47/2 competitie. Het Nieuw Rubroek-team dat de titel verdedigde, be- gos. de play-offs met twee matei .punten meer en een ri ant ogende voorsprong bij de door Jerry Lammertink partijpunten. Dat het in de beslissende ontmoeting des ondanks toch nog uitermate spannend werd, was het ge volg van de onverwachte overwinning die invaller George Quist (Nieuw Ru broek *2) op zijn clubgenoot en eerste teamspeler Wim Maarsman behaalde. Stella Artois, dat het Eindhovens© Sheko moeiteloos met 6-0 klopte, kon, ook al omdat Nieuw Rubroek tegen de Eindhovenaren twee partij- punten liet liggen, hierdoor weer binnen schootsafstand komen. In de slotconfrontatie ging het duidelijk om de winst en werden eventuele gedachten aan fraaie moyennes vrijwel vanaf de acquitstoot door wederzijds carotte de grond ingeboord. Bovendien leed de concentratie onder het feit, dat ook de stand van za ken op de andere biljarts in het oog moest worden gehou den. Hans Vultink, verheugd met de opnieuw veroverde titel, maar in zestien beurten met 300-245 verliezer tegen Jos Bongers, de kopman van de Enschedese equipe: „Ik speel liever persoonlijk. Nu ga je lopen kijken hoe de strijd zich ontwikkelt op de andere biljarts en dat is fnui kend voor je concentratie". Ad Koorevaar trok zich van de gebeurtenissen bij de twee andere duels nog het minste aan. In zeven beurten gleed het Dordtse talent, die we gens het afzeggen van Jan Arnouts toch aan de donder dag in Nieuwleusden begin nende nationale titelren bij het 47-2 mag deelnemen, met veel vertoon van macht langs Stella Artois' tweede man, Ben Velthuis, 300-76. Twee nuttige series van 176 en löl vormden de basis van de zege. De beslissing viel in het duel tussen Wim Maarsman en Jelle Pijl. Maarsman, die voor Nieuw Rubroek aan re mise genoeg had om de titel te prolongeren, hield on danks de grote druk goed stand. Na 22 slopende beur ten loodste hij zijn team in veilige haven, 300-287. Nieuw Rubroek 2, twee in vallers ten spijt, legde beslag op het brons. De eindstand: Nieuw Ru- broek-1 16; Stella Artois 12; Nieuw Rubroek-2 6; Sheko 4. SEMaur - Leo Corin heeft in St. Maur, een voorstadje van Parijs, het wereldkampioen schap kunststoten op zijn naam gebracht- De Waal behaalde 330 pun ten en verbeterde daar mee het wereldrecord van titelverdediger Raymond Steylaerts, dat op 311 punten stond. De Nederlander Jean Bessems eindigde op de vijfde plaats. Daarmee maakte de Limburger zijn zwakke start op de eerste dag nog enigs zins goed. Bessems had op de openingsdag zo veel moeilijkheden met de gloednieuwe tafel, dat hij in de achterhoe de belandde. Vrijdag al vijzelde hij zijn puntentotaal wat op, maar de produktie nam pas in het week einde normale afmetin gen aan. Daardoor steeg hij van de negen de naar de vijfde plaats. Met een gelijk aantal punten als de Westduitser Tiedtke en de Fransman Despier- re, die repsectievelijk zesde en zevende wer den door een groter aantal beurten. Hilbert van der Duim is dus 'psychisch geblesseerd', al dus trainer Henk Boer. Bang om nog eens af te gaan hier in Inzeil, thuis zijn vrouw die zeer binnenkort zal bevallen en gewoon schaatsmoe. Geen zin meer. Moe van al dat gedoe, van al dat gekonkel binnen het toch al zo kleine schaatswereldje. Dat het Hilbert allemaal be gon te irriteren kan ik me goed voorstellen. Ook ik be gin er een beetje genoeg van te krijgenMaar om nu maar direct in de auto te stappenr vlak voor een wed strijd, dat kan toch niet zullen velen van u denken. Hij Iaat zijn supporters in de steek, de organisatie van het toernooi en zijn trainer en kernploegmaatjes. Bovendien staat de KNSB voor de zoveelste maal in de negatieve belangstelling. Als je dat allemaal van tevoren weet dan ga je toch niet naar huis. Dan kan je toch nog wel één wedstrijdje volhouden, nog één toernooi er tegenaan. Lichamelijk is Hilbert in prima conditie volgens Boer, dus wat dat betreft... Toch is Hilbert weggegaan, het kon hem allemaal niets meer schelen. Ik kan me onge veer voorstellen hoe dat is gegaan. Ik ben ook wel eens vroegtijdig uit een trainingskamp hier in Inzeil vertrok ken. Toevallig was toen ook Boer de trainer. Dat was twee jaar geleden en ook vorig jaar zag ik het op het EK helemaal niet meer zitten. Een week voor het toer nooi wilde ik wegvluchten. Weg, ergens naar toe waar niemand me zou kunnen lastigvallen. Niet meer schaat sen, gelukkig dat er toen nog enkele mensen waren die ontzettend op me hebben ingepraat. Ik presteerde wel iswaar matig, maar ik ging tenminste strijdend ten on der. Lichamelijk was ik prima in vorm, maar boven de wenkbrauwen, een uitdrukking van Boer, wilde het niet meer. Achteraf zeg ik, waar heb ik me toen in vre desnaam allemaal druk over gemaakt. Eigenlijk was er niets aan de handmaar op dat moment kon ik het ge woon niet meer overzien, waardoor ik het niet meer kon opbrengen om te trainen, om wedstrijden te rijden. Met Hilbert is, denk ik, hetzelfde gebeurd. In het begin dacht hij het allemaal nog wel aan te kunnen, nu is het op. Het enige wat hij wilde was naar huis, rustTop sporters staan vaak onder grote druk. Men verwacht, men oordeelt, men schrijft, men zegt. Je moet als top sporter leren met zulke dingen om te gaan. Misschien is wat hulp daarbij van iemand die daar verstand van heeft nog niet eens zo'n slecht idee. Er werd gelachen om de mentale begeleider van de dameskernploeg... Henk Boer blijft er ech ter bij dat de herenkernploeg zo iets niet nodig heeft. Hij ziet meer in de hulp van een keiharde manager die de jongens beschermt tegen aller lei zakenlieden die van alles beloven. Wat mij betreft ben ik er nu denk ik wel doorheen. Ik heb eigenlijk een prima seizoen gehad, terwijl ik dat helemaal niet had gedacht. Ik ben ontzettend blij met de Gouden Schaats die ik heb gewonnen, maar vooral met de tijden die ik heb gereden. En dan met name die van de 3000 meter en het Nederlands record op de 5000 meter. Vandaag, morgen en overmorgen rijden we nog wat wedstrijden om diverse records nog wat scherper te stellen. Ik ga het op de 1500 meter en de 3000 meter nog eens probe- Den Haag De nationale selectie-commissie van het korfbalverbond trad daags voor de in terlandwedstrijden tegen de Belgen en bloc af. Om budgettaire redenen, zoals het heet. Voor zitter Wim Asman lichtte toe, dat het vooral de brief was, die men had ontvangen van het hoofdbestuur, die in het verkeerde keelgat schoot: „Wij hebben niet ons budget overschre den, wel heeft men aangekondigd, dat er vijf tien procent op zal moeten worden bezuinigd. Daar valt natuurlijk altijd over te praten. Maar men gaat ons inziens te ver als men in zo'n brief alvast suggesties gaat doen, die bijvoor beeld gaan in de richting van het niet meer be zoeken van competitie- en selectiewedstrijden. Als men dat werkelijk bedoelt, kunnen we na tuurlijk niet meer functioneren". Overigens kondigde Asman daarbij aan, dat er op korte termijn best gepraat zou kunnen worden, zodat het niet ondenkbaar is, dat de NSC nog op zijn schreden terugkeert, mits aan een aantal mini male voorwaarden wordt voldaan. Leeuwarden Na de forse nederlaag, die vorig jaar in Deurne werd geleden (14-8) won het Nederlands zaalkorfbalteam ditmaal met klein verschil (9-8) van België. In een met 3800 toeschouwers gevulde Evenemen tenhal in Leeuwarden bracht deze interland wel sfeer: vier noorderlingen in de selectie speelden een 'thuiswedstrijd'. Spanning was er te over en bovendien trok de Belgische scheidsrechter Gilles alle aan dacht naar zich toe. Hij maak te het vooral in de tweede door Ton van Rijswijk helft erg bont, door niet alleen duidelijk tegen Allen Weer baar-speler Koos Snel te blij ven fluiten, maar deze ook nog eens op een (overbodige) offi ciële waarschuwing te trakte ren (de eerste in Snels korfbal- carrière) en drie minuten lan ger te laten doorspelen dan strikt noodzakelijk was. Natuurlijk was Gilles er niet de oorzaak van, dat het Neder lands achttal in de eerste helft wel sterker was, maar zich in de tweede helft niet echt kon losmaken van de Belgen. Twee sterk verdedigende teams maakten de ruimte in de aanval gering, maarhet sterke optreden van Griet Bergsma en Rini Keereweer (beiden twee treffers) waren de basis voor de 5-3 voor sprong bij rust. In de tweede helft kwam Bel gië sterk terug: via 5-5 werd het 6-6 en trad een fase van een kleine tien minuten in, waarin beide ploegen 'dood' leken te zitten: België omdat het hoe dan ook uit was op een gelijkspel of een kleine neder laag en het geen ruimte kreeg vooral dankzij een sterk ingrij pende Rini Keereweer; Neder land omdat het niet goed raad wist met de afgesproken tak- tiek. Tactiek Die taktiek, rondspelen zonder vaste paalbezetting om vanuit de ruimte tot kansen te ko men, lukte niet en bovendien werden de pogingen van Peter Schallenberg om het spel diep te te geven vooral door Alie Sok niet goed begrepen. Toen Peter Schallenberg besloot zijn eigen spel te gaan spelen kwam Nederland op winst: eerst van afstand en iets later door tegentander Eddy van Hoof, met een fraaie schijnbe weging volkomen uit te spelen werd het ineens 8-6. Een soortgelijke actie werd door Koos Snel wat later afgerend en toen stond het Oranje-team ineens op een eerbiedige af stand (9-6). Maar de Belgen bleven ge vaarlijk en omdat Nederland besloot om niet op dezelfde manier door te gaan, maar 'op zeker' te gaan spelen, werd het score-verschil toch nog klein (9-8). BernCrum na afloop: „De Belgen blijven een ge vaarlijke schotploeg. Hun per centage ligt veel hoger dan dat van ons, waardoor ze verhou dingsgewijs veel minder kan sen nodig hebben om tot doel punten te komen". Maandag 7 maart De Doelen; 20.15Muziek authentiek 82/83; The New London Consort, werken van Purcell. Baston, Biber en Telemann. Dc Doelen: 20.25: Muziek en Dans uit alie windstreken 62/83; 'Broln* nationaal Muziek en Dansensemble van Tsjechoslowakije. Dinsdag 8 maart De Schouwburg: 20.15- RO-theater speelt 'Een marmeren graf regie Franz Marijnen. de roiien in dit pro ject worden door het hele gezelschap gespeeld Hofpleintheater 20.15; Blijspel 'Spotgeesten' met Pleuni Touw. Hugo Metsers c.a. Luxortheater 20.15. Blijspel "Drie in de pan' met Piei Bambergen, Rent- van Voren en Joke Bruys. Theater Zuid plein: 20.30; De Voor ziening speelt "Toubab (combat de nè- ~gre ei de ckutns) met Glenn Dufort. Herman Naber. Bram v.d. Vlugt en Jes Vriens. De Doelen: 20.15; Plet Veens tra, pia no, Canlius GuyseL banton. Pro gramma Schubert 'Die Winterreise', Jazzcafé Dizzy: 22.00: Ben Gerritsen KwarteL Jazz-Jon de Roode Leeuw: Capelle, 27.00: Seaport Quintet en Ellen Rose MitcheJ, zang. Hoflaankerk: Oudedijk, 2000 Lcer- lingenavond van dc zangafdeling van het Rotterdamse Conservatorium. De Lantaren; 20 30. Werkcentrum Dans mei 'Nieuw Werk' (première). "Veuve Clicquot' en 'Grote Ogen (tweede versie) De Lantaren-2: Rotterdam, 2100; Stichting ROHA produkties presen teert 'Het verloren accoord' een mu zikaal theatrale speurtocht raar de zin van het bestaan. Bioscopen Alhambra 1; 'Monsignor' (16) dag. 2.00-6 45 en 9.30 u. woc. 2.30-6.45 en Alhambra 2; 'Fame' (al) dag. 2 00- 645 en 9 30 u. Calypso 1; 'E.T.' (al) dag. 1.45-6.45 en 9.30 u. Calypso 2: 'Het kleinste bordeel in Texas' (16) dag. 200-700 en 9.45 u. Calypso 3; 'Firefox' (12) dag, 1.45- 6 45 en 9.30 u. Centraal: Tiroler dirndl in Parijs* (18) dag 12.30- 2.15-4 00-5 45-7 30 en 9.15 u. Cineac Beurs); 'Evil death" (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Cineac (Bijenkorf); The New York ripper" (16) dag. 2.00 u. di. 7.00 en 9.30 u. Cinerama 1: 'Anme* (al) dag. J.30- 6.45 en 9.30 u. Cinerama 2: 'Firefox' (12) dag. 1.45- 7.00 en 930 u. Cinerama 3: "E.T.' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Cinerama 4'De wereld volgens Garp' (12) dag. 130-6.45 en 930 u. t Cinerama 5: 'Blazing saddles' (12) dag. 2.15-645 en 9.15 u Corso: "Aas der a2en' (16) dag 2.00- 700 en 930 u Kriterion: *l)n homtne el une fem me' (12j dag. ".00 en 9 30 u. ma al leen 8.00 u. Lu mi ere t: 'Fanny en Alexander' (16) dag. 2 00 en 8.00 u. Lumiere 2: 'Die Freundm' (16) dag, 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: 'De zwarte ruiter' (al) dag. 1.45-6,45 en 9.15 u Lumiere 4: 'Le Choc' (16) dag. 1.45- 6 45 en 9 15 u, woe. 6 45 en 9 15 u Metro L 'Close encounters of the third kind' (al) dag. 7.00 en 9.30 u. ma. en dl. 2.00 u. ma. woe. avond Bingo. Metro 2: 'Raiders of the lost ark* (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Bex; Teenager Sexmaids' (18) dag. van 10 00 u. s'morgens tot 24.00 s'nachts. Thalia; 'Als je begrnpt wat ik bedoel' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. 't Venster-I: 'Indentificatione di una donna' 16) dag. 19.30 en 22.00 u. ma- t Venxter-2: 'Irezuroi' (16) dag. 20.00 en 2230 u. ma. gesloten, 't Venster-3: Tome une nuit* (16) dag. 19.30 en 22.00 u. ma. gesloten. De Lantaren: 'Hei afscheid' (16) dag. 20.00 u, "Sally en de vrijheid' (16) dag. 2230 u, ma. gesloten. Kindervoorstellingen AJhambrx-1; "De Onvoorstelbare tocht' zat. zond en woe. 1.00 u. Lumiere-4: '101 DalmatiOrs' zat. en woe. 1.45. zond. 1.45 en 4.15 u. Metro 1: 'HJet geheim van NIMH' zat. 2ond. en woe. 2.00 u. Passage: 'De vrolijke piraten van Schateiland' zat. zond. en woe. 2.00 u. Spijkenisse Euro 1: 'Once upon a lime in the west' (al) dag. 8.00 u. Euro 2: 'E.T.' (al) vrij. 6.45 en 9.15 u, zaL en zond. 1.30-6.45 en 9.15 u. ma. en di. 8,00 u, woe. 130 en. 8.00 u. Euro 3: 'Als je begrijpt wat ik bedoel" (al) zat. zond. en woe. 1.30 u, 'De man met hei dodelijk oog' (12) dag. 8.00 u. Euro-4: 'Aas der azen' (al) vrij. 6.45 en 9.15 u, zat. en zond. 1.30-6.45 en 9.15 u, ma, en di. 8.00 u. woe. 1.30 en. 8.00 u. Kindervoorstellingen Euro: 'De onvoorstelbare tocht' zat. zond. en v>ue. 1,30 u. Brie tie Apollo-theater 'Fritz the cat' (16) woe. 20.00 u. "Explosion of the dra gon* (16) ma. en di. 20.00 u. Kindervoorstellingen (al) Apollo-theater 'De kleine lord' woe. 14,00 u. 'Dumbo' woe. 14.00 u. H elle voetsl uis Tivoli-th eater 'De zwarte ruiter' (al) dag. (behalve dinsdag) 20.00 u, zond. 17.00 en 20.00 u. 'Ilsa hare'mbewaak- ster van de oliesjeiks' (16) di. 1.00 u. Kindervoorstellingen (al) TivoLi-theater 'Wal: Disney's teken film parade' zond. en woe- 14.30 u. Dordrecht Euro Cinema; Zaal-1: 'E.T (al) ma. en di. 8.00 u, vrij. 6.45 en 9.30 u. zat. I 2.00-6.45 en 9.30 u, zond. 1.45-4.15 en 8,00 u, woe. 2.00 en 8.00 u. Zaal-2: 'De Hot Bubblegum maagd' (12) ma. en di. 8.00 u, zat 2.00-6.45 en 9.30 u, zond. 1.45-4.15 en 8.00 u. woe. 2.00 en 8.00 u. Zaal-3: 'Brigade speciale op drachten The Soldier* (16) dag, 8.00 u, vrij. en zaL 6.45 en 930 u, 'Annie' (al) zat en weo. 2.00 u. zond. 1.45 en 4.15 u. Euro Cinema-4: (Voorstraat 294): 'Als u begrijpt wat ik bedoel' zat. en woe. 2.00 u, zond. 1.45 en 4J5 u, 'Once uipon a time in the west' (12) dag. 8.00 u. Cinodc 'Dr. Strangelove' (16) dag. 8.00 u„ vrij. 2.00 en 8.00 u, zat 7.00 en 9.30 u. Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Blauwbaards verborgen schat' zal. zond. en woe. 2.00 u. Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apothe ken zijn dagelijks geopend van 8.30- 17.30 u. Buiten deze tijd, dus ook in de weekeinden is voor spoedgevallen een waamemingsregeling. Men kan via hel antwoordapparaat of het me dedelingenbord van uw eigen apo theek te weten komen welke apo theek waarneemt. Betreft het een spoednecept, dan kunt u een taxi ne men. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt. Taxi Tele fooncentrale. Tel: 010-361222. Artsen boodschappen dienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam). Integraal Kankercentrum Rotter- dam; ..Telefoonoaken voor vragen over kanker" I.K.R. Tel: 010-634130. Ambulancedienst- Voor Berkel, Bergschenhoek en Blelswijk Tel: 010- Diversen Telefonische Hulpdienst Rijn mond: Rotterdam 010-362244, Schie dam 010-731161. Voor hulp bij maat schappelijke en geestelijke noden. Telefonische Hulpdienst Spijke nisse: (van 22.00 tot 04,00 u): Tel: 01880-25952. H-I-C„- Hulp- en informatiecentrum Postkantoor Coolsingel Tel: 172929. sociale en culturele informatie, rechtshulp, studie en onderwijszaken, vacaturebank, loontechnische dienst enz. Geopend maand. 11.00-17.00 u, dinsd. t/m vrij. 8.30-1700 u. Crisiscentrum Rotterdam: Mathe- nesserlaan 270, tel: 76 39 44. Voor mensen met accure problemen op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag. A-A. werkgroep Rotterdam: Berg weg 307a, tel: 673815, voor mensen met alcoholproblemen. Stichting Rechtswinkel: tel: 525577 en 525690 (op werkdagen van 10.00- 14.00 uur): Kralingen: Goudseriiweff 21, dL 17.00-19.00 u. Bloemhof: Vlo- lierstraat 1, di 17.00-19.00 u. Spangen: Potgieterstraat 8, do. 17.00-20.00 u. Bureaus voor rechtshulp: Zuid: Pleinweg 218-220, di t/m vrij, 10.00- 1230 u. Noord: Teilingerstraat 59, ma 13.00-16.00 u, di. l/m vrij, I0.00-16.00 li. do. 19.00-21.00 u, vrijdag van 14.00- 16.00 u. notaris aanwezig. West: Ma- thenesserlaan 173: do. 13.00-15.00 uur. afspraken ma. en di. van 13.00-16.30

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2