12 SPORTWATERWEB Barendrecht laatPPSC ontgoocheld achter DVO'32 en Satelliet boeien publiek Zwaluwen rommelt zonder overtuiging De Korenbeurs wijst NO AD wéér terug Drie treffers van Michel Beukers Chaotisch duel eindigt in 1-1 De Zwerver komt, ziet en verstevigt koppositie mSÊm iUIIHII Nieuwe hattrick Ron van der Aa Excelsior M: onnodige deling Viking '60 van eerste plaats Rotterdams Nieu-wsblad maandag 7 maart 1933 RW Schiedam „In negen minuten tijd zijn we toch nog onderuit gehaald. Is me dat een enorme domper. Wat moet je daar nu nog aan doen". De wanhoop was PPSC-trainer Arie Kurver na afloop van de wedstrijd tegen Ba rendrecht bijna nabij. Zijn ploeg bestond het dan ook om in de slotfase een 2-1 voorsprong volledig uit han den te geven. „Met een ge lijkspel had ik nog wel reke ning gehouden, maar met dit, nee. Hoe is het in gods naam mogelijk". Behalve de gelijkmaker deponeerde Ba rendrecht vrijwel in blessu retijd ook de winnende tref fer in het net, daarmee PPSC diep ontgoocheld ach ter latend: 2-3, Terwijl Kurver vragend de handen ten hemel bleef schreien, glimlachte collega Jan Rab heel minzaam. Alsof de overwinning de gewoonste zaak van de wereld was, zo stapte de Barendrecht-tramer met de handen diep in de zak ken van het veld. Maar ook Rab erkende uiteindelijk dat hij ene Michel Beukers in de ploeg heeft en hij was zaterdag de grote man. De lange spits nam alle (drie) treffers voor zijn rekemg. daarmee zijn produktie in dit seizoen van negen naar twaalf opvoerend. Beukers voor kwam met zijn opvallende produktie niet alleen de ne derlaag, maar zorgde er tevens voor dat Barendrecht dank 2ij de medewerking van SSS en Heerjansdam. kon op ruk ken naar de derde plaats De sensationele ontknoping was m de eerste helft niet te voorspellen geweest. Onder een stralend zonnetje ontspon zich voor slechts 250 toeschou wers een vrij gezapig spelletje, merendeels op Schiedamse helft. Het leidde maar tot heel weinig kansen, drie m totaal. In de dertiende minuut tikte Bas Hokke na een goed lopen de aanval net naast, en vijf minuten voor rust schoot Ed ward Mietus van heel dichtbij steenhard tegen Ruud Spie- nngs op die dit toeval zelf ook niet vermoedde. Aan de andere kant dwong Ron Carli doelman Pierre Scheffers tot een knappe red ding, waarna Scheffers kort voor rust de voor geblesseerd geraakte Ron de Bruijn inge komen Rick Bronwasser uitlo pend net te snel af was. Totdat Barendrecht al meer dan een minuut in blessuretijd een der de kans kreeg, en die ook prompt benutte Na aangeven van Mietus kon vrijkomende Beukers zomaar intikken: 0-1. Secuur Vijf minuten na de thee was het echter alweer gelijk. Hoog- opspringend kopte Jaap Hus- selman heel secuur in de rech terbovenhoek: 1-1. En toen Ron Carli in de 25e minuut, na een passje van diezelfde Hus- selman, vanaf links heel fraai naar 2-1 mikte, werd het op Thurlede best nog even leuk. Uiteindelijk redde PPSC, dat de in Limburg verblijvende Koen Winkelman toch node miste, het niet. In de 36e mi nuut kopte Michel Beukers een vrije trap van Hokke in de kruising, om andermaal in blessuretijd PPSC onthutst achter te laten: 2-3. Dat was in een fase waarin PPSC door technisch begaafde achter stand op Barendrecht al zoveel kracht had moeten gebruiken om overeind te blijven, dat de bal niet meer uit de eigen de fensie weggewerkt kon wor den. Om zo te verliezen deed pijn, maar daar kon Baren- PPSC'er Ron Carli ontdoet zich van Bas Hokke, de aan voerder van Barendrecht. drecht en vooral de triomfe rende Michel Beukers niet mee zitten... Vlaardingen En wèèr stond er een Vlaardingse der by op het programma. Het grote voordeel van dit soort wedstrijden is, dat er vrijwel altijd wat te beleven valt. Een echte voetballiefhebber zal misschien niet zo aan z'n trekken komen, maar iemand die voor spanning en sensatie komt, kan bij een een derby altijd terecht. Zo ook bij DVO'32 tegen Satelliet (1-1), want het talrijke publiek genoot van de vele chaotische taferelen, die zich voor beide doelen afspeelden. Zwerver-doelman Klaas de Jong bokst de ba' w«sg voor de instormende 'Zwaluw' Er- nest Kegel. door Donald Bax Vlaardingen Mismoedig rangschikte Cor Nieu- wenhuizen het luttele minuten eerder afgesloten schouwspel in de categorie 'zepers'. Werkelijk niets, foeterde Zwaluwen's technisch directeur na de bla merende 1-0 nederlaag tegen nu zelfs riante koploper De Zwerver, was er in orde geweest. Afspraken die niet waren na gekomen. de vleugelspelers die er zo'n beetje voor Jan mei de korte achternaam hadden bij gelopen, geen agressie, m alle linies een tempootje te traag Maar bovenal het verlies, dat Zwaluwen plotsklaps volsla gen kansloos maakte voor een geslaagde 'flirt' met de sub top, bezorgde de opnieuw als 'inspecteur Ciouseau' uitgedos te oefen meester een kater die binnenin een spoor van ver woesting achterliet. Het was inderdaad tekenend voor het inhoudsloze gedraaf van Zwaluwen, dat de door Nieuwenhuizen beoogde agres sie slechts op de tribune werd gehonoreerd. Iedere bal die over de zijlijn verdween, werd door de geschorste Maarten Keizerwaard onmiddellijk ge retourneerd. Zijn aanmoedi gingen ten spijt oogstte Zwalu wen slechts een voortdurend hoongelach en kon zelfs routi nier Leen Pijpers die spe ciaal voor deze topper zijn wintersportvakantie mei en kele uurtjes had uitgesteld— 'de patronen niet naar zijn hand zetten Een fanatiek supportei, die de misère niet langer kon aan zien, besloot uiteindelijk de puur plaatselijke ontmoeting in de vierde klasse tussen DVO'32 en Satelliet te verkie zen boven het doelloze gerom mel aan de Zwaluwenlaan. jTriest was het", kregen na af loop ook vriend en vijand me delijden met Cor Nieuwenhui zen, die 2elfs zijn goede hu meur op de 'zandvlakte" in Holy had achtergelaten De trainer. „We hebben niet één uttgespeeide kans gehad En dan die tegengoal Natuurlijk, een prima doelpunt, als je van echt voetbal houdt, maar die bal had nooit zo ingeschoten mogen worden". Het gewraakte moment, na iets meer dan vijftien minuten, was een schoolvoorbeeld van de heerlijke spelopvatting die Cees van den Bosch zijn ploeg eigen heeft gemaakt Hans Stout pikte op het middenveld de bal op. won een pittig duel van de falende Ernest Kegel (later ingewisseld voor Aat Biesheuvel, terwijl eerder na rust Gert-Jan Bezemer het veld had geruimd voor Ulrieh Purperhart), passeerde nog en kele Vlaardingers, kaatste met Paul Salgboom en als een streep suisde de lage inzet ach ter de verbauwereerde Peter Eikeienboom. Een dubbel en dwars verdien de voorsprong voor De Zwer ver. dat slechts in de beginfase wat verbluft reageerde op speldepnkken van Albert de Pee (kreeg de bal verkeerd op zijn hoofd) en een voorlangs geknalde vrije trap van Leen Pijpers. Meer dan een dikke^ vijf minuten duurde de daden-* drang van Zwaluwen niet. Het kreeg een lesje in direct spel van de bezoekers Waar Kegel, Pijpers. Bezemer, Frans Stans en De Pee iedere bal meerma len moesten beroeren, daar dwong het directe spel van de Alblasserwaardse ploeg ieders waardering af. Zelfs na de hervatting, waarin Dick Keizerwaard tegen een terechte boeking opliep (hij haalde de doorgebroken Leo van Dam zonder scrupules neer), bleef het kommer en kwel. Goed, Zwaluwen zon der de aan de lies geblesseerde Eric Vissermocht wat hoek schoppen nemen, enig gevaar straalde de thuisclub nimmer uit. Zwervt laatste man Pleun de „uw trok zelfs verschillende malen mee naar voren, maar uit alles bleek, dat de bezoekers met zo veel haast hadden met een tweede tref fer. Want al had Zwaluwen nog een dag en een nacht aan gemodderd, gescoord had het toch niet... Dat echter derby's gigantisch uit de hand kunnen lopen, is ook bekend, zodat de dienst doende scheidsrechter altijd sterk in zijn schoenen dient te staan staan. Arbiter Van Leeu wen uit Alphen aan de Rijn tolereerde echter veel te veel. Zowel aanmerkingen op zijn leiding, als zware overtredin gen bedekte hij met de mantel der liefde. Marcel Zeebregts, het 'enfant terrible' van Satel liet, lachte hem zelfs vierkant in zijn gezicht uit cn kon zich ook nog obscene gebaren ver oorloven. Satelliet-trainer Wim Poulus stak zijn onvrede over de leiding niet onder stoelen of banken en ging voor alle zekerheid maar tussen het publiek staan. „Deze man kon er echt hele maal niets van", was zijn bon dige reactie. Collega Gertie Baas was iets milder in zijn commentaar: „Ik vond hem inderdaad niet sterk fluiten. Bij het doelpunt van Satelliet lag er naar mijn mening dui delijk een speler in buitenspel- positie op de doellijn, maar hij vond dal niet hinderlijk". Hoewel DVO duidelijk over een technisch betere ploeg be schikte, kon de formatie van Baas dat niet in de score tot uitdrukking brengen. Ton van Ree was de gevaarlijkste man in de aanval, maar hij kende weinig geluk -in zijn acties. Al leen in de vijftiende minuut van de eerste helft kon hij een pass van John Poot doeltref fend afronden, omdat doelman Henk Kloppenberg op het ver keerde been stond: 1-0. Terugspeelbal Een foutieve terugspeelbal van de zwak spelende Hans Pee man leek kort daarop 2-0 in te luiden, maar Van Ree stuitte op een nu wel goed reageren de Kloppenberg. Aan de ande re kant bleek Marcel Zee bregts weer een verhaal apart. De mooiste kansen werden door hem om zeep geholpen, zowel koppend ,als schietend. SVV-speler en 'scout' Rob Kiebert was speciaal voor hem gekomen, maar was na afloop niet erg enthousiast over de verrichtingen van de grillige linkerspits. Slechts één keer trof hij doel, nadat doelman Jan Scheepmaker een voorzet van Barend Buitenhek niet onder controle kreeg: 1-1, Na die gelijkmaker bleven bei de ploegen verbeten jagen op de overwinning. Wilco Wape naar schoot namens DVO op de paal en ook kort daarna kon hij, oog in oog met Scheepmaker, de juiste rich ting niet vinden. Ondanks de aanvallende impulsen van Buitenhek kwam ook Satelliet niet meer tot scoren, waardoor beide ploegen een punt aan de, meer spannend dan fraaie, ontmoeting overhielden. Satelliet in de aanval tegen plaatsgenoot DVO'32. Schiedam Opnieuw triomfeerde De Korenbeurs in de super plaatselijke derby tegen rivaal NOAD. Even als in de eerste ontmoeting in deze tafeltenniscompeti- tie werd ook nu een eindstand bereikt van 6-4. N.€l Jan Vlieg maar ander maal was Ron van der Aa bij Korenbeurs de grote man. Hij scoorde een gave hattrick, waarmee de basis voor de overwinning was gelegd. Vlieg scoorde twee keer en zegevier de met Van der Aa ook in het dubbel. De beste prestatie bij NOAD kwam op naam van Hans van den Broek, die twee keer won. Met de 6-4 cverwinmng voor De Korenbeurs werd de ge- 'ehïedems van 22 januari her haald Zij het dat er wel enke le kleine verschillen waren. Jan Vlieg won nu wel van Jan Landsbergen (met 21-19 in de derde game, na een 4-1Ö ach terstand), maar verloor dit maal van Hans van den Broek{21-16,12-21 en 18-21). Een tweede verschil was de mindere publieke belangstel ling. Mede hierdoor en door het scoreverloop heerste er in de Beurs wat minder sfeer. Door winst van Jan Simons op Ronald van Kampen (16 en 1?) kwam NOAD aanvankelijk nog met 0-1 voor. Zeges van Vlieg op Landsbergen, Van der Aa op Van den Broek (14- 21, 21-19 en 21-8), het dubbel <21-19 en 21-16) en Vlieg op Si mons (21-9 en 21-15), wijzigden die stand bij de pauze in een 4- 1 voorsprong voor De Koren beurs. Opvallend was overigens nog de rol van Jan Simons, die in zijn partij tegen Vlieg het cen- trecourt verliet. Nadat hij de afrastering had geramd, plofte hij vertwijfeld neer op een stoel. Vlieg won toch (4-1), waarna Van den Broek vol gens verwachting Van Kam pen probleemloos opzij zette: twee keer 8-21. Met twee keer 21-19 won Van der Aa vervolgens van Lands bergen, waardoor De Koren beurs al zeker was van ten minste een gelijkspel: 5-2. Pas toen werd de wedstrijd voor het publiek toch nog echt spannend, vooral toen Vlieg ditmaal wel van Van den Broek verloor: 21-16, 12-21 en 18-21. De stand kwam daarmee op 5- 3, waarna Simons tegen Van der Aa de laatste kans op een gelijkspel moest verdedigen. Landsbergen zou immers in de slotpartij wel van Van Kam pen winnen. Aanvankelijk leek Simons nog te slagen ook, want hij won de eerste game: 19-21. De spanning was toen te snijden, maar Van der Aa slaagde erin zijn hoofd het meest koel te houden. Met klein verschil won hij zowel de tweede als de derde game (22-20 en 21-19), daarmee de winst voor zijn team veilig stellend: 6-3. In drie games won Landsbergen inderdaad van Van Kampen, waardoor de derby opnieuw in 6-4 ein digde. Gmdat koploper Onkyo ver rassend van hekkesluiter Gis pen verloor (4-6) en Scylla 2 en SM Zwolle 5-5 speelden, is de spanning op de ranglijst al leen maar toegenomen. Na zes van de tien wedstrijden kun nen alle teams nog promove ren of degraderen. De stand; 1. Onkyo 6-7, 2. De Korenbeurs 6-7, 3. NOAD 6-6, 4. SM Zwol le 6-6, 5. Scylla 2 6-6, 6. Gispen 6-4. Pernis Excelsior M bewees zichzelf een slechte dienst door met 0-0 gelijk te spelen tegen DOTO. De naaste concurrentie De Zwerver en Be Fair— pakte wel punten, waardoor de Maassluise ploeg weliswaar op de tweede plaats blijft staan, maar de achtervolgers steeds naderbij" ziet komen. „We hadden gewoon twee punten moeten pakken," sprak trainer Fer Groeneweg na af loop. „Wil je promoveren naar de eerste klasse, dan moet je een laaggeplaatste ploeg als DOTO op voetbal technische kwaliteiten verslaan, We heb ben hier een punt laten lig- gen." Excelsior M was tegen het fy sieke geweld van DOTO niet opgewassen. De thuisploeg had de punten hard nodig om de dreigende degradatie te ontlo pen. Het was merkbaar aan het spel. Keihard werd er te genaan gegaan. Scheidsrechter Piet Reygersberg trad daar on voldoende tegenop. Hij haalde 2ich ook nog eens de hilariteit van de talrijke toeschouwers op zijn hals door de meest merkwaardige beslissingen te nemen. De beste kans van de wed- strijd was zelfs nog voor de thuisploeg. Vijf minuten voor de rust verscheen de spits van de Pernisser ploeg alleen voor doelman Roel Jan Abbas, maar de aanvaller faalde ho peloos ïn de afwerking. Voor Excelsior M kwamen Peter van der Waal, Cor van Hoe ven, die tegen zijn tweede boe- king aanliep, en Ron van Stra ten nog in kansrijke positie. Ook die pogingen leverden echter geen resultaat op. Vlaardingen Een slecht weekeinde voor de waterpolo- teams. Alle ploegen leden ver lies en alleen de dames van VZC konden tot een gelijkspel komen tegen De Zijl/LGB: 4- 4. SZC speelde de wedstrijd van de gemiste kansen en ver- loor met 7-5 van Beverwijk. De Shell-heren leden verlies tegen Kempvis (1-11) en WIK- heren tegen Sassenheim (3-10). Beide teams bevinden zich nu - in degradaliezorgen. De spe lers van Vikmg'60 moesten het afleggen tegen AZL: 6-2. Ook de dames van Viking'60 verlo ren: 5-2 tegen Numansdorp en verspeelden tevens de eerste plaats op de ranglijst. Beverwijk—SZC <h) 7-5 SZC speelde zonder de> geschorste Cock Mudde. De twee ploegen waren aan elkaar gewaagd. De Schiedammers creèerden de meeste kansen, maar wisten deze niet in winst om te zet- i ten. Beverwijk speelde een heel snel spel en Schiedam had daar geen afdoend ant- woord op. SZC kwam op een 0-1 voorsprong, maar al snel wist de ploeg uit Beverwijk de - Schiedammers op achterstand - te brengen (3-1). SZC gaf zic\h nog niet gewonnen en wist te- rug te komen tot een 4-4 stand. Toen nam Beverwijk definitief het heft ïn handen en de "opge bouwde voorsprong was teveel voor de Schiedamse ploeg. - SZC verloor uiteindelijk met 7-5. WIKSassenheim (h) 3-10 - Weer verlies voor de WIK-he- ren. Tegen de nummer drie op de ranglijst bleek dat WIK niet goed genoeg is ingespeeld t. om daadwerkelijk tegenstand te bieden aan hoger geklas- seerde ploegen. In de eerste 1 periode kwamen de Vlaardin-J *ers al op een 0-3 achterstand. En alleen in het tweede kwart leefden zij op. WIK kon drie- maal tot scoren komen, maar toen was de koek op (3-5). Sas- senheim ging gestaag door met het produceren van doeïpun- ten en het verlies voor WIK was daarmee een feit. AZL—Viking'60 (h) 6-2 De Vlaardingers werden verrast door het snelle spel van de te genstander. AZL kwam spoe- dig op een 3-0 voorsprong. De tweede periode was AZL moe gestreden, maar ging door met scoren. Ondanks de redding van een 4-meter bal door Vi- king-keeper Peter Weeda 1 kwam AZL op een 6-0 voor- - sprong. Martin Hoek kon hier nog 6-1 van maken. In het - derde kwart scoorde Jan van Burg uit een 4-meter-bal en bepaalde hiermee de eindstand (6-2). Shell—Kempvis (h) 1-11 Shell speelde met een incom pleet team en kon tegen de routine van Kempvis niets in- r brengen. De Vlaardingers werden weggespeeld en het was aan de laksheid van Kempvis te danken dat het verlies niet groter uitviel. Het doelpunt voor Shell werd ge- maakt in een man-meer situa- tie. Ronald van Duin scoorde via een mooi afstandschot. NwnaiLsdorpViking'60 (d) 5-2 Viking had de tegenstan- v. der onderschat en was de wed-, strijd niet gemotiveerd genoeg begonnen, Zonder coach bleek Viking zich niet te kunnen herstellen en overtroefde Nu- j mansdorp dit zwakke Viking op een gemakkelijke manier. De Zijl/LGB—VZC (d) 44 Tegen een op papier mindere lp tegenstander kon VZC niet verder komen dan een gelijk spel. Er werd slecht gespeeld door de Vlaardingse dames,'-v zowel de conditie als de tech- niek ontbrak. Meer dan deling verdienden zij dan ook. niet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4