IM ROTTERDAM Bezuinigingsspel GRAAG .GEDAAN. BEL VOOR OKM44I44 PERSONEEL VERONTWAARDIGD OVER REDDINGSPLAN Nieuw bordeel in haven gebied 'Chemisch afval via binnenvaartschepen illegaal in haven' Buitendijk volgt Bonthuis op 'De Schelde' zelfstandig Pyama's gestolen Poppe na gesprek met werknemers Booy Clean: o°!ïer"-'.v. kwa"*»*bo 1 1 J naa'' f i Rotterdams Nieuwsblad dinsdag f 8 maart .1983 RZ/RV/RY/RW Directie:RDM moet eerst failliet Rotterdam Redding van de seheepsrepara tie van de RDM is alleen haalbaar als het be drijf eerst failliet wordt verklaard. Dit zegt. de directie van de werf in een reddingsplan dat gisteren is aangeboden aan de bewindvoer ders van Rijn-Schelde-Verolme. Bij het personeel is het alternatief slecht geval len. Vorige week diende de ondernemingsraad een plan in, waarbij zo wel de seheepsreparatie als de offshore-afdeling van het bedrijf overeind blijven. In het plan gaat de BDM-di- rectie ervan uit dat het open houden van de seheepsrepa ratie dertig miljoen gulden kost. Het personeel had vijf miljoen meer becijferd. Industriebon d FNV: Vlissingen De Industriebond FNV vindt dat de Koninklijke Maatschappij 'De Schelde' zo spoedig mogelijk uit het RSV-verband moet worden gehaald en zelfstandig verder moet gaan. Die uittreding maakt deel uit van een 'overlevingsplan' dat maandagavond tijdens een ledenvergadering van de bond is aangenomen en dat ook de invloed van de raad van bestuur van RSV moet uitschakelen. De bond vindt dat de voorgenomen opsplitsing van 'De Schelde' voorkomen moet worden, en dat de complete groep, inelusief de drie dochterbedrijven (AK.F in Goes, Gieterij Middelburg en het montagebedrijf in Vlissingen) behouden moet worden. Verder stelt het plan dat de nieuw aangestelde groepsdirecteur zelfstandig niet langer structuurplannen met de raad van bestuur en de bewindvoerders mag bespreken. Rotterdam Uit een bedrijfs pand aan de Noordsmgel heb ben onbekenden nachtkleding gestolen ter waarde van 21 mille. De daders kwamen bin nen door het verbreken van een ruit en het wegnemen van tralies. Het verschil zit er in dat de di rectie de scheepswerf eerst failliet wil laten gaan, zodat het verlies over de eerste drie maanden wegvalt. Voor de zevenhonderd perso neelsleden die m het alterna tief naar huis worden ge stuurd, is er in geval van fail lissement geen afvloeiingsre geling weggelegd. Ook de pen sioenrechten vervallen. 'Slecht plan' Voorzitter Rinus Vischschra- per van de ondernemingsraad spreekt van een ongehoorde situatie. „Je kunt het niet ma ken om mensen zonder één cent te ontslaan. Het is een volstrekt slecht plan", aldus Visschraper. Het alternatief mist volgens hem elke onder bouwing. Visschraper: „Er wordt geen enkel vooruitzicht geboden voor de komende ja ren." Volgens directeur financien en algemene zaken, T.T. Jonker van de WF/RDM-groep, ïs de RDM-directie ervan uitgegaan dat de rep„iatiewerf volgend jaar quitte draait. „Maar ook dat zal moeilijk worden", zegt hij. De toekomst voor de repa- ratiewerf van de RDM ziet Jonker somber in. Volgens hem is het een uiterst moeilijke zaak om aan het be nodigde geld te komen. „De banken zullen uiteraard de no dige zekerheden eisen in geval zij bereid zijn om geld in de RDM te steken", aldus de di recteur. Bewindvoerders en de directie en ondernemingsraad van de RDM spreken woensdag over de toekomst van de werf op de Heyplaat. Wilton Bij Wilton-Fijenoord gaan de gesprekken tussen directie en ondernemingsraad over het continueringsplan verder. Concrete ideeën moeten vol gens directeur Jonker volgen de week zijn afgerond, omdat dan zeer waarschijnlijk de ge sprekken met de bewindvoer ders van RSV worden gestart. Over de komst van de Taiwa- nezen verkeert iedereen in het ongewisse. Er wordt op gere kend dat de delegatie die komt onderhandelen over de 'ver dwenen miljoenen' op de bouw van de onderzeeers voor dat land, eind deze week zal arri veren. In de voorlopige plannen van de raad van bestuur van RSV zullen ook Turbo Blower en de machinefabriek De Neeff m Maassluis dochter-onderne mingen blijven van Wilton- Fijenoord, Eerder al was voor Manoiherm een indentieke op lossing gekozen. Het bezuinigingsspel in volle gang. Rotterdam Kinderen, leerkrachten en ouders van basisschool 't Landje aan de Schiedamsesingel hebben gisteren een bezuinigingsspel opgevoerd in de school. Zij maakten in het toneelstuk duidelijk dat de bezuinigingen op het onderwijs noodlottige gevolgen zullen hebben voor de kwaliteit van het lesgeven. De gezellige klas aan het begin van het toneelstuk veranderde steeds meer in een grote puinhoop, leerlingen die eerst individuele aandacht kregen werden, doordat dc klas te groot werd, weer in rijtjes gezet en moesten klassikaal de tafel van twee opdreunen. Van aandacht voor buitenlandse leerlingen was geen sprake meer. De actie van 't Landje was een van de vele die deze week in het Rotterdamse onderwijs worden gevoerd tegen de voorstellen van minister Wim Deelman. t Geen aandacht meer... Terug in de rij... Uitwaaiering: raam prostitutie in de Vierhavenstraat. Prostitutie Keileweg waaiert uit Rotterdam De uitwaaiering van de prostitutie in het weste- lijk havengebied rondom de Kei leweg is een feit. Gisteravond is - een nieuw bordeel in gebruik ge- I nomen door twee raamprosti- tuées aan de Vierhavenstraat. Deze straat is de voornaamste - aanvoerroute van de bezoekers van het eroscentrum Plaza Ros- sa aan de Keileweg dat nu ruim twee weken open is. Het nieuwe bordeel is precies zo opge- zet als het centrum aan de Keileweg, - alleen op kleinere schaal. Het ligt op* ongeveer 500 meter van de Keileweg. Eigenaar van het pand is de Rotterdam mer Rozema, die ook het café De Sport bezit dat naast het bordeel is gelegen. Rozema zegt dat hij de kamers waarin de prostituees werken heeft verhuurd, maar wil niet zeggen aan wie. Hij geeft toe dat dit bordeel is geopend omdat het Eroscentrum aan de Keileweg nu al ruim twee weken draait. Rozema: „Ik woon alleen in dit pand en had dus ruimte over om te verhuren. - Het stond al een jaar leeg. Er komen nu meer klanten voor prostituées in deze richting. Dit gebied wordt misschien wel een vervanging van het oude Katen- drecht en daar wil ik op inspelen." Het Eroscentrum aan de Keileweg wordt inmiddels steeds beter bezocht. De eige-_. naar van Plaza Rossa, Henk Smol, is dan" ook niet verwonderd dat andere sexba-"' zen nu een graantje proberen mee te pikken. Vandaag is bij de afdeling recht- - spraak van de Raad van State opnieuw een rechtszaak behandeld van de zes be- - drijven aan de Keileweg, die bang zijn voor overlast van het eroscentrum Plaza - Rossa. Ze eisen van de gemeente dat het eroscentrum wordt gesloten. De Raad van State zal later uitspraak doen. Rotterdam Wim Buitendijk, sinds 1978 bedrijfsleider bij Ahoy', volgt met ingang van 1 mei Peter Bonthuis op als hoofd van de afdeling Sportpaleis van het Ahoy'-complex. Buitendijk zal deze functie combineren met zijn huidige baan. Bonthuis, die sinds 1972 aan Ahoy' was verbonden, stapt op omdat hij van mening is dat hij zich persoonlijk beter kan ontplooien in een werkkring, die niet gebonden is aan Ahoy'. Zo gaat hij onder meer op part-timebasis werken als coördinator bij de KNWU en zal hij zich gaan toeleggen op het organiseren van verschillende evenementen. tc sV Rotterdam Het industriële schoonmaakbedrijf Booy Clean, waarvan de directie gisteren is gearresteerd en die nu bij de Rot terdamse rivierpolitie wordt verhoord, zou via binnenvaartsche pen op grote schaaj illegaal chemisch afval hebben geloosd. verontreinigd water van zee schepen innemen. Maar in de praktijk laden de schepen en kele honderden tonnen zonder éénmaal te lossen, aldus het Vlaardingse raadslid. Het te veel zou tijdens het overpom pen over boord zijn gezet. Hetzelfde zou in de nachtelijke uren ook zijn gebeurd op het werkschip Clao, dat ligt afge- Deze beschuldiging komt van het Vlaardingse raadslid Remi Poppe van de Socialistiese Partij op grond van een aantal gesprekken, dat hij recentelijk heeft gevoerd met werkne mers van het in opspraak ge komen schoonmaakbedrijf in de Botlek. Directeur H- Molenaar van het Rotterdams havenbedrijf zegt dat hij nimmer een hard be wijs heeft aangetroffen dat er in de Geulhaven opzettelijk is gemorst met afval. „Er zijn monsters genomen, maar die leverden in die zin niets op", zegt hij. Het rapport van TNO en het R1ZA waaruit onomstotelijk blijkt dat de Geulhaven nog ernstiger is vervuild dan de Eerste Petroleumhaven, kent hij niet Het gaat volgens Pop- pe om de binnenvaartschepen Oninoco, Maracaïba en de Pe- nuco. De drie schepen kunnen maximaal vijfentachtig ton door Nico de Vries meerd in de Geulhaven. Daar in lossen de vaeuümwagens van Booy Clean hun afval dat wordt opgehaald bij bedrijven in het Europoort-Botlekgebied. Soms brengen ook schepen hun afvalwater daarheen. De Clao heeft volgens Poppe een lozlngspunt dat direct in de Geulhaven uitmondt. „In de nachtelijke uren kreeg het personeel te horen dat ze moesten proefdraaien en dat er een te veel aan water aan boord was. Dat moest dan ver dwijnen", aldus Poppe. Het Vlaardingse raadslid ver baast er zich over dat Booy Clean nu pas door justitie is aangepakt, „Tien jaar geleden zeiden wij dat het mis was. Maar toe werd er niets aan ge daan", zegt hij. Met name het Rotterdamse havenbedrijf en de milieudienst van Rijnmond hebben de ogen voor de wer kelijkheid gesloten, vindt Pop pe. Bewijs De beide onderzoeksinstellin gen TNO en Riza hebben on der meer aangetoond dat het slib in de Geulhaven vieren eenhalf maal meer minerale olïeën bevat dan dat van de Eerste Petroleumhaven. Ook verschillende pca's en pcb's overtreffen de waarden die tot nu in de Eerste Petroleumha ven zijn gemeten. Volgens Molenaar moet Booy Clean ondanks de arrestaties („Ze zijn voor mij als een ver rassing gekomen") normaal blijven functioneren. Anders zou een belangrijke schoon- maakaetiviteit in de Rotter damse haven ven/allen, zo vervolgt hij. Bovendien zou volgens de directeur van het havenbedrijf „nog meer afval in het riet worden gemorst". Er "zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even verandering in. De (kleine) moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt graag beloond met een sierlijk olielampje. m Adres: P°stcodb Adr©s; I P°stcod^ Teiefoon:__ Stutirdebn mi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4