woudhoekGif doodt Slavenburg gaat monument Lange Haven restaureren Rij kswaterstaat stort bagger in Kapelpolder IN ANGST: Laboratorium onderzoekt lijk zwerfkat Vlaardingen wil leegloop te lijf Ook CDA wil werkgroep n°dig voor discussies VLAARDINGS DAGB1AD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Te Loo reikt verzets- kruizen uit Hoofdinspecteur Ekels neemt afscheid van 'haar jongens' Politie ziet geen verband! mei 'giftuinen9 Botenbuurt w:y. ülÉ®i >r schutter Aanrijding op Pruissingel steunfractie SPAREN MET DE PLUSREKENING: jk v <-/ HOGE RENTE EN TOCH F 3.000,-PERMAAND VRIJ BESCHIKBAAR. postcpro rijkspostspaarbank Verkeers slachtoffer overleden DONDERDAG 10 MAAKT 1983 Burgemeester John te Loo reikte in de aula van het Ste delijk Museum gisteren aan vijf Schiedammers een ver- zetsherdenkïngskruis uit. Na een korte toespraak ont vingen de heren A. van 't Hof, T. van 't Hof, C. Lems en P. Winter uit handen van de burgemeester een kruis voor de rol die zij in de tweede wereldoorlog in het verzet hebben gespeeld. Mevrouw K. van Veen-van 't Hof nam een verzetskruis in ont vangst, dat posthuum aan haar overleden echtgenoot, de heer C.H.L. van Veen, is toegekend. Maassluis In de loop van het tweede kwartaal begint Rijks waterstaat met het opspuiten van baggerspecie in de Kapelpol der. Het gaat om een buitendijks gelegen werkterrein tussen het ge bouw van Dirkzwager aan de Go ver t van Wijn kade tot het ge bied ter hoogte van de Mozartlaan. De grond is eigendom van de Rijksdomeinen. De baggerspecie is afkomstig uit onderhoudswerken in de Nieu we Waterweg. Giftig havenslib uit de havens wordt niel ge bruikt, aldus de gemeente Maassluis. Na het opspuiten en inklinken zal een zogenaamd gronddepot ontstaan met een hoogte van circa vier meter boven NAP. De bovenste laag van tachtig centimeter beslaat uit specie, die er voor zorgt dat het terrein geschikt is voor recreatieve doelein den. De totale duur van de werkzaamheden bedraagt ongeveer tweeenhal f jaar. Voor het werk zijn de nodige vergunningen afgegeven volgens de verordening op de opspuitingen Zuid-Holland, de hinderwe* en de wet verontreiniging oppervlaktewateren. Vlaardingen Veel promi nenten kwamen gisteren naar de kantine van het politiebu reau om afscheid te nemen van hoofdinspecteur Matjan Ekels. Ook oud-commissaris Ben van Toledo kwam zijn vroegere ondergeschikte suc ces wensen in haar nieuwe functie. Dinsdagmiddag wordt Ekels beëdigd als korpschef in Gorinchem. Ze wordt daarmee de eerste vrouwelijke korps chef in Nederland. Naast Vlaardingse politici en ambtenaren waren het toch vooral 'haar jongens' die haar succes kwamen wensen in haar nieuwe functie. 'Haar jongens', de surveillerende agenten die zij altijd een warm hart toedroeg. De kantine van het bureau aan het Delfsevter was eigenlijk te klein om al die mensen te bevatten. „Tijd dat er een nieuw politiebureau komt", was er aan alle kanten te horen. Marjan Ekels had al twee keer eerder gesolliciteerd naar de functie van korpschef, in Hel- levoetsluis en Papendrecht. Hel werd uiteindelijk Gorin chem, waar zij dinsdag door de burgemeester wordt beëdigd. Hoofdinspecteur Marjan Ekels neemt vriendelijk glim lachend een van de vele cadeautjes in ontvangst. twintig dieren -v/ ijr Hei monument Lange Haven 95 wordt, na er zes jaar zo bijgestaan te hebben, binnenkort eindelijk opgeknapt. Schiedam Het monumentale heren- ven BV te Schiedam zich het negentien- huis aan de Lange Haven 95, waar zes de eeuwse monument op een veiling, die jaar geleden de brand in ging, wordt door notaris Sneep werd gehouden in binnenkort eindelijk opgeknapt. Giste- zaal Irene, ren verwierf Slavenburgs Bouwbedrij- Slavenburg mijnde af op een totaalbedrag van 41.000 gul den, nadat een week daar voor J. van der Spek de inzet had bepaald op 28.000 gul den. „Die inzet was zo laag, dat wij dachten: dat móet je gewoon nemen", zei later op de dag de adjunct-directeur van aannemer Slavenburg, J.C, van der Zande. Concreet kon Van der Zande nog niet aangeven welke schone plannen zijn bedrijf heeft met het pand, waar tot de brand in 1976 het inge nieursbureau De Raaij Da- tema gevestigd was. Te den hen valt aan woningen met eventueel bedrijfsruimten daaronder, aldus Van der Zande. „Maar het is eigenlijk nog te kort in ons bezit om daar al tets over te kunnen zeggen. Feitelijk weet ik al leen de kadastrale grootte, 327 vierkante meter. Maar het was zo goedkoop, dat wij alleen al daarom dachten: dat doen we." Notaris mr C.P. Sneep wees er tijdens de veiling we! op, dat monumentenzorg flink in de melk te brokkelen heeft, maar dat vindt de Sla venburg-directie geen be zwaar. De gevel en de kap constructie, die bij de brand geheel verwoest werden, moeten in de oude staat wor den hersteld. Slavenburg heeft nog geen flauw idee voor hoeveel geld er nog ge restaureerd zal moeten wor den. De aannemer kan erop reke nen, dat zijn initiatief als bij zonder goed nieuws zal over komen bij in ieder geval de bewoners van de Lange Ha ven en de historische vereni ging Schiedam. Het onderha vige pand staat vrijwel recht tegenover de plaats, waar de Appelmarktbrug binnenkort weer terjjg zal keren na een langdurige restauratie van de brug in Brabant. Overigens gingen op de vei ling van notaris Sneep nog twee panden weg. Bij het pand Aleidastraat 108 was de Keer Poot iemand anders net iets te snel af om 'mijn* te roepen bij een koopsom van 16,400 gulden. En de luxe tweekamerflat aan de Delf- landseweg 295 ging over in handen van de heer Sterk, die zich behalve de koopsom ook nog geconfronteerd ziet met een flink bedrag aan achterstallig onderhoud. Vlaardingen Een vrouw die in de keuken van haar huis aan de Kemperstraat stond te werken kreeg gistermid dag de schrik van haar leven toen er plotseling schoten op het huiskamer- raam werden afge vuurd. Ze kon de schutter, die vol gens de politie waarschijnlijk een luchtdrukgeweer gebruikte, niet zien. Het raam lag aan scherven. Schiedam In het noorden van Schiedam zijn tientallen be woners opgeschrikt door de plotselinge dood van tenminste twaalf katten, één hond en enkele konijnen. De dieren zijn ge dood door het landbouwgif strychnine. De politie neemt aan, dat een tot dusver onbekende dierenhater het gif gemengd heeft met het voer, dat enkele wijkbewoners van Woudhoek doorgaans klaar zetten voor de vele zwerfkatten in de huurt. De politie waarschuwt de wijkbevolkirig om hun kinderen van de Bouwmeesterweg vandaan te houden. Hier zijn de meeste dode katten gevonden. Het was ook- op deze plaats, dat de Terse setter Murphy van de familie J.J. de Ruiter deze week snuffelde. De hond ging later braken en werd midden in de nacht bij dierenarts A.M. Visee gebracht, waar het dier overleed. Ook enkele huis- en zwerfkatten zijn later bij dokter Vi see gebracht. Van één kat is het lijk getransporteerd naar het Centraal Diergeneeskundig Instituut (CDI) in Rotterdam, waar het in het labo ratorium wordt onderzocht. Volgens buurtbewoonster L.L. van Waasdijk zijn er nog enkele katten spoorloos, die binnenkort ook wel ge vonden zullen worden, denkt 2ij. Van één zwerfkat weet mevrouw Van Waasdijk, dat die weer opknapt. „Die had niet zoveel van het gif gegeten", zei zij vanochtend. Mevrouw Van Waasdijk is de wijkbewoonster, die de politie waarschuwde. Zij werkt bij Al- bert Heyn en had daar van klanten ge hoord, dat er dode dieren waren ge vonden. Daarna ging het als een lo pend vuurtje door de wijk. Het bericht komt bij veel dierenvrien den keihard aan. Zo zegt mevrouw M.G.T. van der Knaap, die aan het Faassenplein woont*. „Ik schrok ontzet tend, toen ik het hoorde. Zelf geef ik ook al twee jaar de katten hier in de buurt te eten, en de mensen vinden dat geloof ik wel leuk. Wij kennen ze ook allemaal. Het zijn twaalf, dertien kat ten die ik elke dag voer en die zijn er gelukkig allemaal nog. Maar aan de an dere kant van de Van Dalsumlaan, bij de Bouwmeesterweg, weet ik wel dat er katten vermist worden." Mevrouw Van Waasdijk kan haar ver bijstering niet op: „Wie zoiets gedaan heeft, is toch geen méns? De dader, die dat gif in het eten heeft gestopt, kan beter maken dat hij uit de wijk weg komt." Hoofdinspecteur van politie Piet van den Hengel spreekt nog niet van een vermoedelijke dader. Hij sluit op voor hand uit, dat er een verband bestaat met de 'giftuintjes' in de Botenbuurt. waar de gemeente inmiddels rr.et het afgraven van de verontreinigde grond is begonnen is. Volgens Van den Hen gel is de afstand tussen de Bouwmees terweg en de verontreinigde tuinen te groot, maar bovenal zou er, meent hij, dan al veel eerder sprake geweest moe ten 2ijn van dode dieren. In zijn ogen zijn de incidenten nu te plotseling om veroorzaakt te kunnen zijn door gif, dat er al lang zou liggen. Vlaardingen Een fietser en een bromfietser kwamen giste ren op hardhandige wijze op de Burgemeester Pruissingel met elkaar in aanraking. De 63-jarige bestuursters van de bromfiets moest met een slag aderlijke bloeding aan haar been voor behandeling naar het Holyziekenhuts worden gebracht. Voorrang voor woningroeken den van buiten Vlaardingen Burgemeester en wethouders spelen met de gedach te om niet-Vlaardingers meer kans te geven op een huis in Vlaardingen.. Mensen van buiten de stad zouden, als dat idee wordt uitgevoerd, bij inschrijving bij het bureau huisvesting meer punten krijgen. De gemeente wil hiermee de leegloop en de daardoor drei gende leegstand van woningen te lijf. Het college wil er in de komende jaren voor zorgen dal het inwonertal weer op 80000 komt. Sinds 1980 daalt het aantal inwoners gestaag. Die daling heeft Vlaardingen al twee raadsleden gekost en ook de vergoedingen van het rijk da len als gevolg van de inkrimping. Van het voorrang geven aan met-Vlaardin- gers wordt een aanzuigende werking verwacht. Logisch gevolg is echter wel dat Vlaar- dingers daardoor langer op een huis moeten wachten. Het plan staat in een discussienota over de woningbouw en de bevolkingsloop in de komende jaren. Van de ingeschreven woningzoekenden komt zeventien procent van buiten Vlaardingen. Een gevaar van het plan is, dat het openbaar lichaam Rijnmond met meer recht kan aandringen op bebouwing van de Broekpolder. Vlaardingen heeft altijd gezegd dat daar geen huizen hoe ven te komen, omdat het voor de huis vesting van Vlaardingers niet noodza kelijk zou zijn. Tot nu toe heeft de ge meente altijd gezegd alleen voor Vlaar dingers te bouwen. Daarvoor was de Broekpolder niet nodig. In Holy en op de lege plekken in de stad is genoeg ruimte om huizen te bouwen voor alle Vlaardingers, was altijd het argument van het gemeentebestuur. Als nu bewoners van builen de stad worden aangetrokken vervalt daarmee dat argument om het natuurgebied niet te bebouwen. In het streekplan van Rijnmond staat de Broekpolder opge voerd als plaats voor 5600 huizen. Vlaardingen Er moet binnen de Vlaardingse afdeling van het CDA veel meer discussie zijn met de achterban over belangrijke politieke zaken dan tot nu toe. Om die discussie op gang te brengen moet er binnen de afdeling van de christen-demo- eraten een speciale discussie-werkgroep worden gestart, die zich hiermee gaat bezig houden. ADVERTENTIE r-j.-j V Wie spaart, heeft altijd jjckl achter de hand. Li kunt dan makkelijker iets vervangen als 't stuk gaat. Of toch iets kopen als 't maandbudget 't eigenlijk nier toelaat, "t Is natuurlijk wel zaak om verstandig te sparen, 'légen een aantrekkelijke rente en liefst zonder 't geld vast te zetten. De l'iu.srekcning is z.o'n spaarvorm. De Plus rekening biedt li momenteel 5' rente en tl kunt toch 30(10 gulden per kalendermaand zonder kosten over laten boeken naar uw postrekening. Alleen als u méér overboekt, wordt over het extra bedrag I'd kosten berekend. Bovendien heeft u meteen Plusrekcningul her gemak van het thuisbankieren. Als u vóór 17 april 19,S3 een Plusrekening opent meteen minimum inleg van f50.-. dan ontvangt u f7,30 premie. LI moer't geld dan minstens één maand laten staan. Een folder met alle informatie ligt op het postkantoor voor u klaar. Binnen deze groep zou vooral gepraat moeten worden over onderwerpen, die niet meteen tot een beslissing hoeven lei den. 'Beeldvormend', is de term die het CDA aan die dis cussies geeft. Ook ni et-led en van het CDA, en dan vooral jongeren, zouden aan die dis cussies moeten deelnemen. Het opstarten van een dergelij ke discussiegroep is één van de zaken, die het CDA-bestuur in het werkprogramma voor 1983 hoge prioriteit heeft gegeven. Nog hoger op de lijst staat het realiseren van een goede frac tie-ondersteuning, zodat er met de achterban beter ge sproken kan worden over het beleid, dat de CDA in de ge meenteraad naar buiten zal brengen. „Van belang daarbij is om tot een organisatievorm te komen waarbij contact met de fractie vertegenwoordigers in de com missies en ook onderling ge waarborgd is, om het 'los zand'-effect te voorkomen", aldus CDA-voorzitter Kalden in het laatste nummer van het afdelingsblad. Het CDA-bestuur heeft voor dit jaar verder als prioriteit op het werklijstje staan het instel len van een aetiviteitengroep die bedoeld is om voeling te houden met activiteiten en ac ties in de gemeente, en het on derhouden van contacten met de pers. Dat laatste heeft zelfs de hoogste prioriteit gekregen. Rotterdam De ?8-jarige C Offereins uit Schiedam is dinsdagmorgen in het Dijk- zigtziekenhuis overleden aan de verwondingen, die hij maandagavond bij een ver keersongeval op de Horvath- weg had opgelopen. De auto waarin het slachtoffer zat was tegen een lantaarnpaal gebotst.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1