VIAABDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE GODBANI NIEUWE WATERWEG COURANT Coating koopt zelf fabriek op Gustoweg In ergste geval veertig medewerkers op straat Renovatie Zonnehuis volgende week klaar Eersteklasserlj es nemen 'voorschot' op zwemles Edzes wil onderzoek naar slib bij Tanker- cleaning Gif maakt nog geen nieuwe slachtoffers Vrouw dood: politie denkt aan misdrijf Man verdronken in Oude Haven Nieuwe straatnamen uit de visserij Oude wijken j krijgen geen klaarheid 'V VRüDAG 1] MAART 1983 Schiedam Het anti- roeststation Coating In dustrie Schiedam, dat tien mensen m dienst heeft, is er woensdag m geslaagd eigenaar te worden van de fabriek aan de Gusto weg 71, waar het bedrijf zich m 1977 vestigde Tot nu toe huurde Coating dit complex voor 90.000 gul den per jaar Op de vei ling, die gisteren in zaal Irene door notaris Van der Valk gehouden werd, verwierf Coating Indus trie zich het fabriekspand voor 57 000 gulden. Overigens komt hier nog een flink kapitaaltje bij, vooral veroorzaakt door een achter stand van vele tienduizenden guldens op de erfpacht, door de vorige eigenaar nagelaten Bovendien zal de gemeente Schiedam de erfpachtcanon herzien met terugwerkende kracht tot 15 januari van dit jaar, en het is nog met bekend op welk bedrag die canon dan uitkomt Maar volgens inge wijden zal met de koop door Coating in totaal zo'n 1,8 ton gemoeid ztjn Notaris C F J van der Valk noemde het dan ook „een levensgroot pand" De grootte is 3753 vierkante meter Coating Industrie Schiedam is gespecialiseerd in anti-roestbehandehng van nieuwe auto's Op de veiling van notaris Van der Valk haalde de onroerend- goedhandelaar Van Dorst nog een aardige grap uit Bij een ander pand, Lorentzplem 32 in Schiedam, mijnde hij af op precies een tientje boven de inzet Hij kon zich voor 16 010 gulden eigenaar noemen en zal in de woning nu de nodige verbetenngen gaan aanbren gen Het pand Hogenbanweg 397 leverde bij de afslag geen 'mijn' op Eigenaar werd dan ook F A Jansen, die vorige week de inzet bepaald had op 32 500 gulden Schiedam Dc affaire rond Booy Clean maakt volgens Pvd A-Rijn mondraadslid Len Ed zes-van Loon een uitge breid onderzoek noodza kelijk naar de kwaliteit van de bagger in de Wil- helminahaven te Schie dam, waar het bedrijf Tankercleaning is geves tigd. Ook bij het tanker schoonmaakbedrijf in de Botlek zou het havenslib onderzocht moeten wor den op de aanwezigheid van kankerverwekkende stoffen. Bovendien probeert Len Edzes via schriftelijke vragen aan de weet te komen, hoe vaak de af gelopen tien jaar de Geulhaven bij Booy Cle an is uitgebaggerd en zo ja. waar dan dat slib ge bleven is. Een bodemon derzoek op de eventuele stortplaatsen mag dan niet uiblijven, stelt het PvdA- Rijnmondraadslid. Zij wijst erop, dat het Vlaardingse SP-raadslid Remi Poppe al tien jaar geleden melding maakte van verontreinigingen door Booy Clean. Zij vraagt zich af, hoe het mogelijk is geweest, dat er „klaarblijkelijk zo veelvuldig strafbare handelingen konden worden verricht", zonder dat de ambtenaren van de Dienst Centraal Mi lieubeheer Rijnmond (DCMR) ooit een proces verbaal opmaakten dat in de openbaarheid kwam. „Wordt er dan wel adequaat genoeg ge controleerd?", vraagt Len Edzes zich af. Schiedam Het feit. dat hel landbouwgif strychnine op veel plaatsen verkrijgbaar ts, bemoeilijkt het onderzoek, dal de politie heeft ingesteld na de vergiftiging van twintig dieren in Woudhoek Vanochtend kon hoofdinspecteur Piet van den Hengel nog geen nieuwe ontwikkelingen meedelen Voor zover hij wist, zijn er gis teren geen dode zwerfkatten meer gevonden De politie weet nu van tenminste twaalf dode katten, een hond en en kele konijnen Het vermoeden blijft voorals nog bestaan, dat iemand strychnine heeft gemengd met £ten, dat enkele Woudhoek- bewoners voor zwerfkatten klaar zetten Strychnine is een landbouwgif, dat overal te koop is en dat voornamelijk wordt gebruikt voor de bestrij ding van mollen, ratten en ko nijnen Het is een zeer sterk vergif, m Duitsland geïntrodu ceerd in de zestiende eeuw In Nederland mag het alleen worden gebruikt voor de be strijding van mollen Maar het j® ook, zoals in Woudhoek hard en ondubbelzinnig geble ken is, gevaarlijk voor hond en kat, omdat die graag de brokken waarin het verwerkt is opeten Om die reden is strychnine ook gevaarlijk voor kleine kinderen en daarom heeft de politie in Woudhoek een waarschuwing aan de be woners doen uitgaan Maassluis Op het Willem Pijperplein in Maassluis is vanmor gen vroeg het lijk van een 28-jarige vrouw ge vonden. De politie houdt er rekening mee dat de vrouw geen na tuurlijke dood is ge storven; mogelijk is er een misdrijf in het spel. Bijzonderheden kon de politie vanmorgen nog niet geven. De recher che is nog met een on derzoek bezig. Schielandziekenhuis moet fors inkrimpen Schiedam Bij het Schielandziekenhuis moe ten enkele tientallen arbeidsplaatsen verdwij nen. Door een tegenvallende beddenbezetting en stagnerende ziekenhuistarieven, die lande lijk worden vastgesteld, drukken de perso neelskosten te zwaar op de begroting. Het personeelsbestand zou formeel met 5 pro cent moeten inkrimpen: dat betekent met zo'n veertig arbeidsplaatsen. De aankondiging dat er gesneden moet worden in het personeelsbestand is bij de ziekenhuisme dewerkers hard aange komen. Zeker, omdat er per 1 maart nog nieuwe mensen zijn aangeno men. Duidelijkheid kon algemeen- directeur F Sonneveld met geven op twee spoedbijeen- komsten gistermiddag en vanmorgen., die waren uitge schreven om hel personeel in te lichten De vakbonden zijn gistermiddag pas ingelicht AbvaKabo districtsbestuur- der Hendrik de Jong noemt de opstelling van de zieken huisdirectie „een beeetje naï ef' „De nieuwe wijze van budgettering, zoals die door het Centraal Overleg Tane ven in de Gezondheidszorg, wordt gehanteerd, was al langer bekend De directie doet het voorkomen alsof dat als een donderslag bij helde re hemel is gekomen Dat is niet waar Een half jaar gele den waren die nieuwe richt lijnen al bekend Ze hebben te lang gedacht het valt wel mee Problemen waren er al tijd gekomen Maar waren ze er eerder bij geweest, dan hadden er geen overhaaste maatregelen hoeven te wor den genomen", aldus De Jong Algemeen-directeur Sonne veld stelt dat twee weken ge leden, na overleg met net COTG, pas duidelijk werd dat er ingegrepen moest wor den „Tot dan toe hadden wij geen idee wat voor gevolgen de nieuwe berekeningswijze voor ons zou hebben Aan tallen waarmee het personeel mgeki ompen moet worden kan hij nog niet noemen Volgens Sonneveld verkeert het Schielandziekenhuis m een bijzondere situatie door de fusie tussen gemeente- en Noletziekenhuis enkele jaren geleden „Daardoor zitten we nog steeds voor hogere kos ten Dat zullen we ook in overleg op het ministerie naar voren brengen Ik hoop dat daardoor de gevolgen mee zullen vallen Als mo gelijke oplossing denkt hij verder aan arbeidstijdver korting Duikers hebben het levenloze fichaam van de man boven water gebracht 'Niemand slak een hand uit Vlaardmgen Een 21-jarige Turk uit Schiedam is gistermiddag verdronken in de Oude Haven in Vlaardmgen Reddmgs- pogingen van drie omstanders die de man nadohen in het ijzig koude watei kwamen te laat Bertus Stigter, beheerder van het Hollandiagebouw en een van de drie men sen die de man probeerden te redden, kon het maar niet begrijpen .In een mum van tijd stond het vol langs de Haven maar niemand deed iets De man wekte de indruk naar een bal te duiken die in het water lag Hij sprong op een boot, stapte van de ene boot naar de andere en ging het water m Wij dachten eerst dal-ie die bal ging halen" zegt Stig ter Maar hij zwom door en dook onder Ik stond achter het iaam te kijken ik zei nog Joh, dat gaat met goed Hel viel niet mee om de man achterna te gaan De twee beheerders die uit hel Hol landiagebouw naar buiten stormden stuit ten eerst op het hek van de watei sportver eniging aan de Oude Haven Dat hek /at dicht Een pik haak en een reddingsboei die daar altijd hadden gehangen, bleken verdwenen „Door de jeugd weggehaald zeiden ze", zegt Sugter, maar dan ver vang je die dingen toch Dan kun je ten minste iets doen De drie mensen die het water insprongen konden de man met ontdekken Wij za gen nog luchtbelletjes, maar het water was zo smerig, we konden mets zien Politie en brandweer kwamen te laat Om tien over half zes werd het lijk van de de man door duikers opgevist Stigter vindt de houding van het publiek nog steeds on voorstelbaar „Je denkt na afloop had dat nou niet anders gekund Al die mensen die daar staan ie kijken Ze laten je ge woon verzuipen i De nieuwe Zonnehuiskeuken in gebruik. Vlaardmgen Aan de lijst van straatnamen in Vlaardmgen kunnen er deze zomer twee worden toege voegd Touwbaan en Bolderwerk Dat worden de namen van de stra ten in het Touwbaancomplex, ten noorden van de le Van Leijden Gaelstraat Net als vroeger worden straten dus weer vernoemd naar ter men die aan de visserij zijn ontleend Ook voor de straatnamen in het in dustriegebied langs het Scheur is en kele jaren geleden de visserij-eney- clopedie ai geraadpleegd De le Maassteeg komt voortaan met meer voor op de kaarten van Vlaardmgen, die naam wordt ingetrokken De 129 nieuwbouwhuizen in de Oostwijk, die waarschijnlijk deze zo mer worden opgeleverd, worden ge bouwd op de plaats waar van 1867 tot 1900 een touwslagenj was De commissie algemene zaken moet maandag nog over de naamgeving adviseren Vlaardmgen Burge meester Fred van Lier verricht volgende week woensdag de officiële ope ning van het gerenoveer de Zonnehuis aan de Dil- lenburgsmgel Zeventien jaar geleden werd dit ver pleegtehuis in gebruik ge nomen als vierde m de reeks Zonnehuizen die verder m Doorn, Beek bergen, Amstelveen, Zuidhoorn en Zwolle ge vestigd zijn In het Vlaardingse Zonne huis wonen bijna tweehon derd lichamelijk gehandicap ten De meesten van hen verplaatsen zich per rolstoel en kennen een grote mate van zelfstandigheid en priva cy Er zijn zes verpleegafde- lingen De verbouwing van het ver pleegtehuis heeft voor bewo ners en personeel natuurlijk wat overlast veroorzaakt, maar het resultaat mag er dan ook zijn Aan de voor malige verpleegafdelmg voor geriatrische patiënten werd een deel gebouwd waardoor de afdeling fysiotherapie van de eerste verdieping naar de begane grond kon verhuizen De ruimte van de vernieuw de entree tot aan de fysiothe rapie wordt in beslag geno men door de afdelingen er gotherapie en aktiviteitenbe- geleidmg De entree werd verplaatst, waardoor er niet alleen ruimte ontstond voor een goed geoutilleerde recep tie maar er tevens plaats kwam voor een ruime hal, een aantal directiekamers en een moderne ruimte voor de administratie De huiskamers op de ver- pleegafdehngen werden bij na twee maal zo groot en voorzien van besloten ruim ten waar bewoners m priva cy met hun bezoek kunnen praten Doordat de fysiothe rapie verhuisde naar bene den bleef er boven ruimte over voor een moderne per son eels kan tine, een kapsalon en diverse kantoor- en werk vertrekken Ook de keuken kreeg een nieuw aanzien De renovatie werd uitgevoerd door het Vlaardingse aanne mingsbedrijf Van der Waal en ontworpen door architec tenbureau Le Grand en Selle uit Amsterdam De leerlingen amuseerden zich uitstekend in het water Schiedam Zestien eersteklassertjes \an de Jan Ligthartsehool in Schiedam hebben gisteim hun eerste en misschien voorlopig ook laatste /wemles gehad In hel Sportfondsenbad aan de Burgeroeesa- ter Knappertlaan mochten /ij m het bijzijn van juf Iris Hollaender en hun moeders drie kwartter in het water dollen Reden voor de waterpret is het mogelijk verdwij nen van het schoolzwemmen voor de tweede klas sen van het lager onderwijs „De leerlingen wilden graag een keer zwemmen Omdat het door de be zuinigingen nog helemaal niet zeker is dat ze vol gend jaar wèl zwemles krijgen, mogen ze nu een keer naar het zwembad", zegt Iris Hollaender De ouders maakten gistermiddag hun ongenoegen over de mogelijke verdwijning duidelijk door langs de wand van het Sportfondsenbad een spandoek op te hangen Rob Schouten, bedrijfsleider van het zwembad meent dat het afschaffen van het school zwemmen ook voor het Sportfondsebad gevolgen heeft „Het terugbrengen van het aantal uren zwe monderwijs heeft ook gevolgen voor het perso neelsbestand Door natuurlijk verloop zijn inmid dels medewerkers afgevloeid In 1980 waren door de gemeente Schiedam m het Sportfondsenbad 780 uren gereserveerd Dat is voor dit jaar teruggebracht tot 590 uren Sehouten ver wacht, dat van deze hoeveelheid ongeveer 505 uur wordt gebruikt. „Die 85 uur blijft over", aldus Schouten, „omdat het aantal leerlingen van de la gere scholen sterker is teruggelopen dan was voor zien Hij meent, dat de overgebleven uren kunnen worden 'ingeleverd' als bezuiniging CDA grote afwezige Vlaardmgen „Waarom moeten wij zolang wach ten op renovatie en nieuwbouw9" Dat vroegen bewoners van de oude wijken van Vlaardmgen gisteravond m buurthuis Oost aan de plaatselijke politici „En waarom krijgt Holy nu weer voor rang7" Ze waren na afloop met erg tevreden met de antwoorden De bewoners wilden de partij en overtuigen van het belang van het bouwen in oude wij ken Het college schrijft in ten nota dat bouwen in Holv voor rang moet krijgen Het CDA was de grote afwezige, de PvdA wilde eerst van wethou der Bas Goudnaun meer argu menten hebben voor zijn keu ze De bewoners kwamen al teen te welen dat de oppositie zeker tegen de plannen van het college is en dat wisten ze al De redenen die B en W geven om de prioriteit voor de stads vernieuwing zoais die m het beleidsprogramma staat, een jaartje te laten vatlen hebben de bewoners van Oostwijk, Centrum en Vcttenoordspol- der niet kunnen overtuigen De gemeente voert m een nota over dc verdeling van de nieuwbouw renteverlies in Holy aan als argument Op kaalslagen in de oude wijken wordt toch ook renteverlies geleden9 Bovendien in het zelfde rapport staal, zeiden dc bewoners triomfantelijk, dat de gestapelde bouw in Holy nauwelijks te verhuren is Waarom zou je daar dan gaan bouwen9" Dat de hele bouw in Vlaardm gen acht maanden stil zou ko men te liggen als er gewacht wordt op de plannen voor de Oostwijk is volgens opbouw werker Tieke Verkerk ook onzin „Dat is hooguit een ver traging van een maand of twee De projectgroep is boos op Goudriaan, omdat zij onder grote druk de plannen 70 snel mogelijk heeft gemaakt en dat al die moeite nu voor mets blijkt te zijn Uit de uitspraken van de par tijen was gisteravond met geen mogelijkheid te concluderen welke kant de discussie in de raadscommissie op zal gaan iflSH VVD, D'66 en CPN vinden dat -- de prioriteit voor de oude wij ken te allen tijde gehandhaafd moet blijven, de PvdA hield een paar slagen om de arm en het CDA was, ondanks toezeg gingen, met vertegenwoor- d.gd

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1